Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Od koliko u klokanicu?

  1. #1
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno Od koliko u klokanicu?

    Dobili smo klokanicu na poklon i negdje sam pročitala da beba ne smije u nju prije četvrtog mjeseca.
    Da li je to stvarno tako?

  2. #2
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ako je babybjorn i beba ima bar 3,5kg (ovo treba provjerit, mi smo bili daleko preko te kilaze) moze od prvog dana...

    noa je bio u bjornici cetvrti dan, ako se ne varam... cim smo dosli iz rodilista.

    leo isto.

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    u uputstvima od klokanice bi trebala pisati takva informacija.
    u većinu se može od prvog dana.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    ako je babybjorn i beba ima bar 3,5kg (ovo treba provjerit, mi smo bili daleko preko te kilaze) moze od prvog dana...

    noa je bio u bjornici cetvrti dan, ako se ne varam... cim smo dosli iz rodilista.

    leo isto.
    Ja sam Kaleba dvaput prošetala u Bjornici, ali su mi se na pp javilo par cura s foruma da se ni Bjornica ne preporučuje prije navršenih mjesec dana (iako piše od 3,5 kg). E, sad, stoji li to ili ne, ne znam, ali ga od tad ipak šećem isključivo u marami.

  5. #5
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    nama je pedijatrica rekla da ona ne preporuca prije 3 mj!!!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja bi se isto, za tako malu bebu, radije odlucila za maramu.

  7. #7
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mi imamo chiccovu, odlična je, na njoj piše od 2 mjeseca, a mi smo Janka prvi put stavili u nju sa 1,5 mjesec.

  8. #8
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    mladi gdin je u slingu

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    330

    Početno

    Mi smo čekali pregled kukova, pa smo se tek onda smontirali u klokanicu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Meni je ortoped rekao da se "za njegov ukus", tako male bebe ipak previse oslanjaju na vlastitu tezinu dok sjede u klokanici. I da je zato marama bolja. Jer je beba ipak malo drugacije pristekana za onoga tko je nosi.

  11. #11
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Različiti proizvođači daju različite upute. Mi imamo bjornicu, na kojoj piše da je od prvog dana, tj. od 3,5 kg, no prema savjetima ortopeda nismo nosili bebu u njoj sve do navršenog prvog mjeseca.

    Do navršenog trećeg smo je nosili okrenutu prema sebi i tek zatim prema van.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    46

    Početno

    i klokanica i marama su super za kukove. indijanci nikad nisu imali problema sa kukovima u djece upravo zbog nošenja.
    ne preporučuje se nosit ga u kloki ili u marami uspravno dok ne drži samostalno glavicu.
    eto, nadam se da sam pomogla. "doktorirala" sam na klokanicama. sa 7 mjeseci moj dečko još ne izlazi iz bjornice.

  13. #13
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    hm, klokanica nije super za kukove. pogotovo je loša ako se dijete nosi prema naprijed.
    a uspravno se dijete može u marami može nositi od rođenja, ako se pravilno veže tako da marama podržava glavicu.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    I ja se slazem s Lutonjicom. Moje obje cure su imale problem s displazijom kukova. Dakle, puno smo se konzultirali s ortopedima vezano uz ovu temu. I uvijek je naglasavano da je marama bolji izbor od klokanice. A i za jedno i drugo je naglaseno da nije dobro dijete nositi tako da gleda prema van, tj. da je ledjima okrenuto prema mami.

  15. #15
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ne znam sto da kazem.

    mi smo ih nosili tako i nemaju nikakvih problema. noa se rodio s 4.700gr i drzao je glavicu samostalno odmah. leo s 4.150gr i isto je drzao glavu. leo jest bio cesce u marami, u klokanici ga je nosao tata. obojicu smo dobro pricvrstili i ne bi bas klamparali glavicom po klokanici amo-tamo... sto se nogica tice - isto, nikakvih problema...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    118

    Početno

    Meni je fizijatar rekao da je najbolje nositi na rukama, a ak nam je problem (zbog težine) onda može u klokanicu, ali ga treba pridržavati za guzu tj. nikako ne smije visiti u klokanici (a Jan je imao 6 mjeseci kad sam pitala). A u marami se nosimo od 2-og mjeseca, ali isto uz pridržavanje.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Ja sam svugdje naisla na savjet,a to mi je i moja babica rekla,da je za klokanicu najbolje pricekat 3-4 mjeseca.
    Mi imamo BB no iako pise da moze od rodenja,mi se ipak jos ne nosimo u njoj,pa razmisljam o marami.No kako sam tutlek za neke stvari,bojim se da je necu znat vezat.

  18. #18
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    meni nikad dijete nije "visilo" u klokanici. ako je pravilno zategnes (da ti djetetova glavica bude toliko blizu da mu mozes poljubit glavicu a da se ne saginjes vise nego kad klimnes "da" - jel dobro objasnjenje?) nema sanse da ti u bjornici dijete visi. i tezina djeteta je remenjem prebacena na nositelja, ne na njegove kukove. i dijete ti je toliko dobro i kvalitetno priljubljeno uz tijelo da nema sanse da to tako napravis samo rukama.

    nisam ih nosila za van okrenute, osim nou nekoliko puta dok nisam saznala da se ne preporuca. leo uvijek prema meni, u klokanici i u marami.

  19. #19
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    moram samo reci da naslov ovog topica stalno citam: od koliko u KLAONICU??

  20. #20
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Nasa (Infantino) veli od 8lbs ili oko 4 kg i nadalje.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    438

    Početno

    mi Svena nosimo u klokanici od negdje 3. tjedna. tad je imao preko 4kg. i još uvijek ga nosimo okrenutog prema nama. ljudi se vole unosit bebama u lice, pa mislim da se ovako sigurnije osjeća

  22. #22
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    beba treba "utočište" kad se prestraši, a to je poznato mamino/tatino lice i to je 1 od razloga zašto je bolje dijete nositi prema sebi
    osim toga okrenuto naprijed nekako "visi", nema se za što uloviti, dok okrenuto trbuhom na trbuh može obgrliti onog koga nosi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •