Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 111

Tema: Mačke

  1. #1
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno Mačke

    dijete žarko želi životinju
    svaki dan priča kako ovaj iz razreda ima mačku, ovaj psa, ovaj papigu, ovaj i jedno i drugo i treće
    sjećam se sebe u toj dobi koliko sam bila nesretna što nemam ljubimca
    nemam vremena, nemam kapaciteta za životinju
    ali nemam više snage odbijati
    MM i ja smo ljubitelji psa
    dijete bi psa
    ali...
    pas traži veliku pažnju i vrijeme
    više nego mačka
    MM ne želi ni čuti za mačku
    dijete bi pristalo, samo da bude beštija
    e sad
    frendica ima mačku
    koja hoda po radnoj površini stola
    koja jaaaakoooooo voli piti vodu iz pipe u sudoperu
    koja se penje na ormar, koja je izderala navlake na stolicama pandžama
    ok
    znam da životinja nije plišana igračka
    i da će napraviti neku štetu
    ali moraju li mačke hodati po radnoj plohi?
    kad mi je jednom nudila klopu, a pokraj tanjura hoda mačak i još tanjuru rit okrene i repom maše iznad tanjura
    hvala lijepa, nisam gladna
    vlasnici mačaka, zanima me je li to uobičajeno ponašanje za mačke?
    i treba li se očekivati od mene da ću na to morati oguglati ako odlučim ući u tu avanturu?
    ili moja frendica ima razmaženu mačketinu?
    može li se mačka naučiti da se ne penje po namještaju?
    da ne grebe pandže po kaučima već po grebalici
    da ne skače s vrha ormara na kuhinjski stol
    ona kaže da s tim stavom nisam za imati ni kišnu glistu
    ali fakat mi se ne izvlače mačje dlake iz tanjura

    ne predlažite ribice, hrčkove i sličnu živad
    ako ćemo imati beštiju to će biti i li pas ili mačka

    hvala


    e da, Apri, nemoj me pitati jesam li sigurna da mi to treba?

  2. #2
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    ja imam podosta mačaka.
    i ne, ne moraju hodati po radnoj plohi
    moje znaju gdje smiju a gdje ne smiju.

    ima i do karaktera mačke...naravno...
    ali, mislim da mačka lako usvoji ono što je tebi bitno...

  3. #3
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    ja nisam sad trenutno mjerodavna jer ih imam više usvojenih...pa je to teže odgojivo...
    to se borimo ja i sveki.

    al moja baš...koju imam već godinama sva pravila zna

  4. #4
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Mi smo imali tri mačke dok sam bila klinka (ne istovremeno), i uvijek je bilo pravilo da ne smije na kuhinjske plohe i da na krevetu smije ići samo kod nogu, nikako ne na jastuk ili golu plahtu. Sve su to naučile brzo.
    Prije dva tjedna smo udomili novu macu, koja je dosad bila uglavnom vani, i ne puštamo je u spavaću sobu, a stol i kuhinju još nije pokušala, ali to će isto biti off limits. Mislim da s jednom macom, ako nije baš neka zaguljena, nije problem postavit pravila.
    Što se tiče grebanja namještaja, čula sam za neke tvrdoglavice koje su prefereirale kauče pored grebalica. Ako želiš sačuvat zavjese, bolje uzet neku macu koja nije baš malo mače.

    Na neke ćeš stvari sigurno oguglati, ali ono što ti je bitno možeš postavit od početka.

  5. #5
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ovo još možeš naučiti zabrana kuhinjske plohe dok si u stanu, kad odeš sumnjam da su toliko poslušne.
    Imali smo grebalicu ali fotelja je bila njezin izbor.

    Kad jednom mačak poraste i počnu opadati dlake, eh, eh, netko može i svaka mu čast. Ja nisam mogla, a kad mi je mačka skočila na veš na sušalu i na dasku za peglanje e kap je prelila čašu. A mačka dobra, mila i dobro smo ju odgajali, ali mačka je mačka to ti je to.
    Ako nemožeš oguglali na dlake moraš hodati sa usisavačom jednom ili dva puta na dan, meni to nije dolazilo u obzir.

    Na kraju smo ju teška srca udomili kod nove obitelji i dan danas nam je teško, ali nismo jednostavno bili za to.
    Da ne pričam o djeci koja su se igrala i zajedno sa njom skakutala i sa čarapicama i dlakama na njima po krevetu ili dok je muž stigao kući i sjeo na stolac gdje je mačka spavala, a dlake pun tur , da ne govorim.....

    A češljlii smo ju, furminator kupili, hranili kvalitetnom hranom, nema to veze.
    Eto, naše iskustvo nije imalo lijep kraj.
    Posljednje uređivanje od oka : 27.09.2013. at 07:54

  6. #6
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    E onda sam sanjala o valjku ljepljivom velikom za podove za dlake, kao što je mali za odijela, ali nije ga bilo.
    Sad vidim da ga ima negdje u prodaji, sigurno je prava stvar za dlake.

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Prijateljica ima razmazenu macku.
    Sve navedeno kod nas ne dolazi u obzir ( a imamo macku i psa , i dvoriste).
    macka ne hoda po stolu , plohama , niti kaucu.
    nije u blizini kad jedemo , ne dozvoljavamo zicanje hrane, niti hranjenje dok mi jedemo .
    Nemam dlake u hrani , niti na kaucu . Macka je slobodna ici van ( vecinu da a i bude vani ako nije jaka zima) , nemamo pjesak u stanu , i nista nikad nije grbla.
    Macak je steriliziran i ne obiljezava teren , ne vuce se okolo i ne mjeauce po cijele dane i noci kad je sezona parenja.
    Posljednje uređivanje od sirius : 27.09.2013. at 08:07

  8. #8
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nemam dvorište, da imam već bi u njemu bilo životinjsko carstvo
    imam stan na 6. katu
    (prenatrpan namještajem i stvarima)
    tako da bi eventualna beštija mogla biti isključivo u stanu

    a da, dlake, znači tome nema spasa, nikakvo češljanje, furminatori i slične naprave ne pomažu?

  9. #9
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    evop, mi smo friško udomili macu. A imamo i hrčka. meni je takj hrčak jako drag, ali nisam sretna sa životinjom u kavezu. To je bio neki kompromis jer su djeca žicala ljubimca, i sada je meni teško gledatui ga u kavezu.
    Djeci sam rekla da obavezu oko psa neću preuzeti na sebe i da je moj plaon maca. M nije htio niošta. I evo sada imamo macu. Ne hoda po stolu i kuhinjskim plohama dok smo mi doma - već sam rekla da ću postaviti kamere da vidim šta radi kada je sama doma. Jedno dijete spava s macom, drugo ne želi. U našu sobu ju puštamo samo pod nadzorom, jer smo na kraju mi pospremili hrčka k sebi. Maca rasrte, pa se bojimo da ne otvori kavez. Meni bi pasalo da mi grije noge . ali bi MM poludio da mu maca uskoči u krevet- I tako. Još se navikavamo. Za sada je dva puta napravila štetu - oba put s je odmotala WC papir u oba WCa

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    nemam dvorište, da imam već bi u njemu bilo životinjsko carstvo
    imam stan na 6. katu
    (prenatrpan namještajem i stvarima)
    tako da bi eventualna beštija mogla biti isključivo u stanu

    a da, dlake, znači tome nema spasa, nikakvo češljanje, furminatori i slične naprave ne pomažu?
    Sterilizacija pomaze , manje se tjeraju i frustriraju kad je sezona parenja. Cetkanje sa posebnim cesljem isto puno pomaze.
    ali ima dlake kad se dlaka mjenja , dva puta godisnje . Mi ju imamo po podu je se macak ne penje po plohama ili namjestaju. Ali macak odbacuje puno manje dlake nego nasa kratkodlaka kuja .

  11. #11
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    idem dalje pisati -u obitelji su dva astmatičara, tako da možda ta maca bude morala van. zato smo i uzeli običnu domaću macu, kratke dlake. Kako je ona još mače, još nema dlaka po stanu

  12. #12
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Mačkama stalno dlake padaju, samo je pitanje inteziteta.
    Mi smo i sterilizirali i sve radili po školski, maca je bila britanska kratkodlaka, ali maca u stanu je maca u stanu, moraš biti za to.

    i ja da imam kuću imala bih životinjsko carstvo! ali nemam zasad.

    Sad imamo papigicu neku britansku isto , mrvu je krupnija od tigrice, divota, stalno je kavez otvoreni i lijepo se družimo.

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    a70v, sve je to divno i krasno, ali nek si dijete razmisli da li u njezin natrpani raspored može ugurati još i životinju.

    Da moji inzistiraju, nabavila bih ptičicu (to nemre van) ili ribicu (to šuti i nemre van).

    Mačke i cucke obožavamo + djeca ih isto obožavaju, ali uz moje alergičare i astmatičare nema šanse da nešto pernato i dlakavo uđe u stan. To bi bila tlaka i za životinju i za nas. Imali smo krasnu papigu nimfu, ali smo je morali udomiti. Bilo je kihanja i kašljanja i ventolina, pa smo odustali.

    Želju za životinjama moji zadovoljavaju kod susjeda u zgradi (mala pesica nam redovno dolazi u goste na pesje kekse) i kumova (veliki pas i tri mačke, ali oni žive u kući s veeelikim dvorištem i imaju drugačije uvjete nego mi).

    Psi ne vole biti puno sami, mačke kako koja - uglavnom su samodovoljne ako imaju mogućnost da se kreću kamo žele. Ako su u malom prostoru (zatvorene u stanu) ponekad od dosade znaju napraviti štetu. Moja kolegica s posla to rješava tako da mačku pušta van noću i ova lovi i skiće se, a preko dana spava doma i dobro je.

    Uostalom, možeš probati - ako ne bude išlo, uvijek možeš mačkicu udomiti preko foruma ...

  14. #14
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Macka nije velika obaveza . Dobije jesti dva puta dnevno, frisku vodu , promjenis pjesak - i to je to. Nas macak ostaje sam dok smo mi na ljetovanju , vani u dvoristu, susjedi mu daju vodu i hranu dva puta dnevno , malo ga pomaze navecer jer mu tada drustvo fali ( sam im dode ako nas nema) , vecinu vremena macke spavaju i rastezu se bez neke aktivnosti.
    Posljednje uređivanje od sirius : 27.09.2013. at 08:31

  15. #15
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Britanka maca navodno dobro podnosi samoću u stanu i tako da je bila naš izbor, da joj ne bude zatvor.
    Ribice ne mogu gledati tako zatvorene, pa zato gledamo u papigicu na kakvoj takvoj slobodi
    Posljednje uređivanje od oka : 27.09.2013. at 08:32

  16. #16
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    ja i dalje glasam za psa

  17. #17
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Pas je puno veca obaveza . Puno.

  18. #18
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pas je puno veca obaveza . Puno.
    x

  19. #19
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Imam mačku,udomljenu kao odraslu,čak je bila i sterilizirana.

    Dakle, preskočili smo fazu grickanja i deranja (mačići i zavjese nikako ne idu skupa),tjeranja..itd. S njom stvaaarno nikakvih problema.

    Od prve je išla nepogrešivo na svoj pijesak (samo smo ju stavili na njega čim smo došli s njom u stan),jedina šteta koju povremeno napravi je da mi gricne jednu biljku,paše joj očito pa mi to i ne smeta. E,da uništila mi je na početku stablo života (neka yuca), oštrila je kanđe na njemu,toga ju nisam mogla odučiti pa sad nemam više velike stablaste biljke u stanu. Sve ostalo je netaknuto. Kanđe oštri na jednoj staroj kutiji na posteljinu i samo tamo.

    Na radnu površinu u kuhinji je skočila jednom i nikad više,bilo je dovoljno jedno histerično "NE!!" i zamah krpom. I stvarno nikad više. Isto tako se dogodilo u kupaonici:jednom je probala skočiti na umivaonik i to je to.Ne bih mogla prati zube četkicom oko koje je životinja njuškala pa da mi je 100 puta kućni ljubimac. Isto tako je sa kuhinjskim stolom,nema šanse da mi hoda po njemu.

    (Nisam ju morala špricati vodom da ju odviknem od lošeg ponašanja,no kažu da provjereno pali kod tvrdoglavaca.)

    Što se dlaka tiče, usisavam 2x tjedno i njenih dlaka nema ni 10% kao mojih..

    Meni je najveća skepsa kod udomljavanja mačke bio mogući miris u stanu,to ne bih mogla podnijeti. Mirisa NEMA. Kvalitetan pijesak i to je to,čak nemam ni onaj specijalni zatvoreni mačji wc ,nego obični.

    Ono što ona nama daje, taj smiraj kad dođeš kući,a ona se odmah u hodniku izvrne na leđa da ju pomaziš,pa se poslije legne kraj tebe i prede ...plus ogromna prednost u razvoju empatije za djecu,pogotovo za moje dijete koje je jedinac.

  20. #20
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Vezano za pas-mačka odluku:

    osobno mislim da se u dubini duše pojedinac tu nema što puno odlučivati, ono, ili si cat- ili si dog-person. Osjećaš to.

    Ja nikad ne bih imala psa, Ili MOŽDA bih,ako bi bio kao mačka...

    MM-u i meni psi unose nemir i nervozu,a to je najmanje što nam treba nakon radnog dana.

    Kod psa je previše svega: dinamike, akcije,interakcije,igre, lajanja, mirisa... i previše osjećaja na kraju krajeva (koliko god to čudno zvučalo).

    Imam nekoliko pasa u bliskom okruženju,svakakvih rasa i karaktera: niti jednog ne bih imala doma ni pola sata...ne znam.. a mačke bih udomila još deset da mogu..eto CAT RULES!!
    Posljednje uređivanje od rosa : 27.09.2013. at 09:01

  21. #21
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    da odmah razjasnimo jednu stvar...ljubimac u stanu se osjeti...svaki...manje ili više, ali se osjeti!
    i svatko tko kaže da nema mirisa tom su nosnice otupjele i jednostavno ne osjeti! ne njegov wc...nego ljubimac!
    ne kažem da je to nužno smrad...ali jednostavno s vrata znaš da je unutra ljubimac...naravno što je veći to je i taj karakterističan životinjski miris prisutniji!

    ja imam psa pa naravno iz tog razloga glasam za psa ... i moj pas ne piški i ne kaka u stanu pa ja jasno osjetim da je pas tu!
    i kupam ju skoro jednom tjedno....jer je pas, stan je mali, pas smrdi i ja ne želim da smrdi!

    mačka je vjerojatno jednostavnija jer ne ide van ... ali se svejedno osjeti...a ne znam koliko se baš mace rado kupaju!

    što se tiče dlaka...svi ljubimci ih puštaju...manje ili više...
    moj pas je kakti hipoalergen, ne linja se...i stvarno je...dlaka je tu i tam koja...ali svejedno ih ima...
    a s mačkom...još nisam srela takvu koja ne pušta dlake...više ili manje kroz godinu...ali pušta ih stalno! i bude ih svugdje!

    štp se tiče alergija...i tu treba biti oprezan...ja sam alergična na životinjslu dlaku...ali na psa tu i tamo kojeg reagiram...a mačku ne moram ni vidjeti...kišem već pred vratima...

    u svakom slučaju...jedina je razlika što mačka nužno ne mora van iz stana...
    a pas mora...ali ako je mali pas nije to neka velika tlaka

  22. #22
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    i istina je što rosa kaže...ili si dog ili cat person!
    i nema tu puno filozofije....
    što ti je draža, bliže...sve mane zanemaruješ i nisu ti toliko bitne!

  23. #23
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    iz naseg iskustva - male mace grebu, vjesaju se po zavjesama, skacu na cvijece, grickaju ga ...
    kad narastu to vise ne rade

    nasa zna gdje ne smije i tamo ne ide (dok smo mi doma, ne mogu se zakleti da postuje pravila dok je sama :D) - stol, radna ploha, sudoper
    soba u koju ne zelim da ide - zatvorim vrata i problem rijesen
    ako ne zelis da grebe namjestaj - kupis grebalicu
    nasa voli ostriti pandze i na pletenoj kosari s igrackama, ne smeta mi to i dozvolim joj

    mace nemaju miris. dlaka ima, u nekim periodima vise, u drugima manje
    veci dio dana prespavaju,
    kad njima odgovara i bas im se mazi - skoci ti u krilo i zaspi

    maca je divan ljubimac, i stvarno nije zahtjevna

    ali ako niste sigurni - radije ju nemojte uzeti

  24. #24
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Ili imas muza koji je osoba za pse i macke , pa ti oboje dovede kuci...

  25. #25
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    u svako slučaju...budi svjesna da ljubimca nabavljaš sebi...
    jer nju će godine (pubertet), školske obveze ali i sam činjenica da je njena želja zadovoljena...polako odmaknuti od životinje.
    nije da se neće uopće brinuti nego jednostavno neće stići!
    tako da ako ti se ne šeta vani dok pada kiša...nemoj psa nikako ...jer V. nećeš sigurno pustiti da ona to obavi ako baš i slino bude željela...
    i ako ti jako smetaju dlake...nemoj ni macu...jer ćeš na kraju ti biti ta koja mora saugati

  26. #26
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pas je stvarno velika obaveza, pogotovo malo štene, mi smo ga uzeli prije nekih mjesec dana i totalno nas preokupira, nekako nam se cijeli život vrti oko njega. I apsolutno treba imati vremena. No - mi smo svi htjeli psa, i dijete i MM a ja ga želim imati otkad znam za sebe - i moram reći da nikako ne mogu zamisliti da bi mi mačka mogla zamijeniti psa.

  27. #27
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mačke... ja pročitala Mučke... i poveselila se da ćemo pričati o mojoj omiljenoj seriji.

  28. #28
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Zašto si tako kategorički protiv "druge živadi"?

    Kao netko tko je imao sve vrste kućnih ljubimaca - i psa i mačku i papige i ribice i zeku... uvijek bih preporučila ribu ili papigicu. Čak prije papigicu - ljepša je, veselija, dulje traje (čini mi se da ribice brzo pocrkaju).

    Možeš nabaviti onu što priča pa je učiti kojekakve riječi, staviš joj sipinu kost ili jabuku da gricka... na dno kaveza staviš novine i onda ti je čišćenje bez ikakvog problema.

    Nikakva posla i nereda oko nje, a opet te uveseljava.

    Joj, sad bi ja opet papigicu

  29. #29
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Mislim da ću ti riješiti dvojbu. Imam troje djece, podstanari smo, nisam ljubitelj pasa, grozim se ući u kuću jer susjedi iz prizemlja imaju macu, mačori iz susjedstva uredno zapišaju prag i štokove čim pobrišemo stubište. MM ne voli mačke. Uvijek imao psa i teoriju da pas nije za kuću. Djeca hoće psa. Dođe moj brat sa svoji Yorkširskim terijerom-raspametili se!!!! I ujak ne bi bio ujak da nije razveselio djecu-par mjeseci iza nam donio kujicu. Dakle, mini yorki, od kilu i parsto deka neće narasti, naša ima skoro 5 mjeseci i 800 grama. Osvojila nas je, malo je reći odmah i sve. Ima neku dlaku koja je malo drugačija, kao krzno je i NE LINJA SE. Češljam je jednom dnevno, na četki ostanu ko mucice od prašine! :D Jede suhu hranu, kila košta cca 80ak kuna i traje i traje i traje, nama prva vreća trajala mjesec i pol. Piški i kenja na one podloške iz dma, dva paketa mjesečno, trudimo se učiti je van ali smo lijeni. :p vlažne maramice jednom mjesečno, cca 7 kn one iz Lidla-u slučaju kad se pokenja ili popiša mimo pelene-kad grmi, puše, laju psi po kvartu-usfufka se. Ostaje sama i to je ostavimo u hodniku, MM ima paranoje da ne bi štetu napravila. Nikad nije. Ima par svojih mjesta, zimogrozna je, otkad se uspjela popeti na trosjed više ne spava na jastuku u spavaćoj sobi. Na podu, jasno. Dobra je sa djecom, gricka, lizuckam jako zaigrana, MM je izmori i izdivlja s njom i naučio ju je gdje joj je mjesto-nikakvom vikom, strogi glas je bog i batina! :p ima puno kosti, igrački gumenih, plišanih, staru japanku, voli to gristi i svađati se s tim. Ne inzistira na šetnji. Vodimo je, ali ne šizi oko toga. možeš je staviti u torbu i unijeti svugdje. kad je vide, ljudi se raspamete. U autu divna. sa nama je po restoranima, kod frizera, u dućanu, ide u vrtić i u školu. UPOZORENJE: to je stvarno mali pas. zaista mali, mi nismo vidjeli anjeg. treba neko vrijeme da se svi nauče i ona da je ne netko ne nagazi. jako su teritorijalni-mi smo zato dobili kujicu. muški od mog brata je lagano histerik-doduše on ima drugačiji tretman. ne ide sa drugim pesima, nema djece, razmažen totalno. Eto, mislim da sam ti sve napisala. :D

  30. #30
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Joj lisica, taj mini je valjda san svakog djeteta, kako je prekrasan!

  31. #31
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Mačke i cucke obožavamo + djeca ih isto obožavaju, ali uz moje alergičare i astmatičare nema šanse da nešto pernato i dlakavo uđe u stan. To bi bila tlaka i za životinju i za nas. ...
    Peterlin, postoje dvije teorije - druga je da kućni ljubimac pomaže kod alergičnih osoba. mi smo odlučili isprobati tu teoriju. mavca je kod nas mjesec dana i ja još uvijek promatram ponašanja, pogotovo djeteta koje ima astmu. možda se i dogodi da će maca morati van iz kuće.

    I ja se slažem za ovo pas-mačka osoba, iako osobno volim sve životinje (moja neispunjena želja je bila majmun - utjecaj Pipi duge čarape) - a kako sam znala da će briga biti moja - odlika je bila maca. susjedi imaju psa - i taj pas ječista katastrofa - ne može biti sam doma i stalno laje i zabija se u vrata.

    Moji nemaju više boravak - on voli biti sam doma, cura nije oduševljena. Kako ona prije dođe doma, mislim da je maca odlično rješenje, jer se ona brine o njoj i ima osjećaj da nije sama.Ž

    Vwlim, mi smo još friški vlasnici amce - nadam se da se nećemo ureći. Zavjesa skoro pa nemamo, opet zbog astme. S cvijećem se igra ali meni to kao da i paše - volim cvijeće, ali se zaboravim brinuti za njega. ak ga maca uništi, barem više neću morati voditi računa o njemu

  32. #32
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, postoje dvije teorije - druga je da kućni ljubimac pomaže kod alergičnih osoba. mi smo odlučili isprobati tu teoriju. mavca je kod nas mjesec dana i ja još uvijek promatram ponašanja, pogotovo djeteta koje ima astmu. možda se i dogodi da će maca morati van iz kuće.

    I ja se slažem za ovo pas-mačka osoba, iako osobno volim sve životinje (moja neispunjena želja je bila majmun - utjecaj Pipi duge čarape) - a kako sam znala da će briga biti moja - odlika je bila maca. susjedi imaju psa - i taj pas ječista katastrofa - ne može biti sam doma i stalno laje i zabija se u vrata.

    Moji nemaju više boravak - on voli biti sam doma, cura nije oduševljena. Kako ona prije dođe doma, mislim da je maca odlično rješenje, jer se ona brine o njoj i ima osjećaj da nije sama.Ž

    Vwlim, mi smo još friški vlasnici amce - nadam se da se nećemo ureći. Zavjesa skoro pa nemamo, opet zbog astme. S cvijećem se igra ali meni to kao da i paše - volim cvijeće, ali se zaboravim brinuti za njega. ak ga maca uništi, barem više neću morati voditi računa o njemu
    Ako ikada budemo imali kuću, svakako ću probati nabaviti nešto dlakavo. U sadašnjem režimu - nema šanse.

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Da imamo uvjete mi bi za kućnog ljubimca nabavili kunića. http://www.zecovi.net/smjestaj/Higijena-smjestaj.html

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Slažem se da se mačka može (i mora) vaspitati.
    Postoje mačke različitih karaktera, kao i ljudi, poneka je beznadežno tvrdoglava i neposlušna, ali prosečna mačka bez problema nauči da ne skače na sto i radne ploče, kao i ostala kućna pravila.
    Takođe se slažem da je za stan samo sterilisana mačka razuman izbor.
    Mačka mora ima nešto što će grebati, i često su joj najdraža mesta koja imaju miris vlasnika kao što su udobne fotelje , tako da, kažu da je korisno prebaciti neki stari komad vlasnikove odeće preko grebalice ili mesta gde nam ne smetaju tragovi grebanja (neko je već pomenuo pletene korpe, mačke su lude za njima).
    Sve mačke ostavljaju dlaku manje ili više, a sve je stvar individualnog gledišta vlasnika da li je dlaka malo ili mnogo.
    Isto je i sa mirisom-mačke imaju određen telesni miris, kao uostalom i ljudi, ja ga osetim ali mi ne smeta, dok većina ljudi taj miris i ne primećuje. Mnogo jači je miris pasa, a čak i tu postoje razlike među rasama, a i među njuhom vlasnika .
    Opasnost za mačke su otvoreni prozori, balkoni, otrovne sobne biljke i kućna hemija. I police sa teškim stvarima koje mogu da sruše na sebe dok uče gde se ne sme penjati :/.
    Večna je dilema uzeti mlado mače ili već odraslu mačku. Mačići su živahni, skaču, grebu, prave veću štetu od odraslih -ali lakše i prihvataju kućna pravila. Dobro vaspitana odrasla mačka, već navikla na stan, je odličan izbor, ali ako ima neke navike koje su novim vlasnicima neprihvatljive, teže je odviknuti je od njih nego mlado mače.
    Moje mačke su uvek imale slobodu dvorišta, tako da nemam lično iskustvo sa mačkom koja sve vreme provodi u stanu, ali imam prijateljice sa takvim mačkama i to je uzajamna ljubav i zadovoljstvo.
    Moj savet je- pokušati, jer mačke mogu biti divni ljubimci, ali prvo obezbediti alternativnu "udomiteljsku" porodicu ako ne budete zadovoljni.

  35. #35
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Stvarno je neodoljiva! mi smo kompletno oduševljeni! eee još jedno upozorenje:NIKAKO, NIKADA i ni u kojim uvjetima NE PUŠTAJ muža SAMOG u šoping centar sa yorkićem!!!!!!!!! kakav magnet za žene, mi se zezamo od beba do bakica, apsolutno sve žene komentiraju, zaustavljaju! jedna bakica je jučer rekla: Kakav veliki muškarac i kako mali pesić! diiiivnoooo!!!! :D lako mi je za bakice! kad dođe sređena ženska i počne žicati draganje, ne znam jel bih krepala od smijeha ili od ljubomore!

  36. #36
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    moja prijateljica ima psa - bišona, presladak je, a stvarno nema previše obaveza oko njega.
    niti pušta dlaku, niti smrdi. me treba mu ni previše šetnje, ok, moraš s njim izaći vani. ali to je i prednost, natjera te na izlazak. razliak je mali ili veliki pas.

    a mi za dva tjedna dobijamo štene, srednji šnaucer, bože pomozi, bolje da ni ne mislim što nas čeka

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    LOL ja se slažem sa postovima lisice-tako mali pas sa takvim karakterom je isto odličan izbor !

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,276

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    moja prijateljica ima psa - bišona, presladak je, a stvarno nema previše obaveza oko njega.
    niti pušta dlaku, niti smrdi. me treba mu ni previše šetnje, ok, moraš s njim izaći vani. ali to je i prednost, natjera te na izlazak. razliak je mali ili veliki pas.

    a mi za dva tjedna dobijamo štene, srednji šnaucer, bože pomozi, bolje da ni ne mislim što nas čeka
    Crni ili papar i sol? Za ovog drugog bih se prodala u mladosti - strašno su mi se sviđali. Sretno s cuckom!

  39. #39
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Sa svakim psićem dok je mali moraš jako puno ići van ako ga želiš naučiti higijenskim navikama.
    Niti jednog baš nije dobro ostavljati puno samog dok je mali.
    Svaki će se nekad popiškiti i pokakati u kući i izvan pelene.
    Ako ga želiš dobro odgojiti dobro je ići sa njim i u školicu.
    Psić treba šetnju i igru.
    Sve u svemu - meni je imati psa prilično vremenski zahtjevno.

  40. #40
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    papar i sol.
    ma pusti me, to je želja mm. ajde, sad smo se i djeca i ja već počeli uživljavati. a svi smo bili protiv na početku
    a mm-u sam rekla, hebate, već mjesecima non stop čita o tim psima na netu, te kako odgajati, te šta će jesti...a o djeci nije retka pročitao, nedaj bože.

  41. #41
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Mi smo povremeno znali čuvati jednog patuljastog šnaucera, i što reći, to su vrlo srčani peseki

  42. #42
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    moja prijateljica ima psa - bišona, presladak je, a stvarno nema previše obaveza oko njega.
    niti pušta dlaku, niti smrdi. me treba mu ni previše šetnje, ok, moraš s njim izaći vani. ali to je i prednost, natjera te na izlazak. razliak je mali ili veliki pas.

    a mi za dva tjedna dobijamo štene, srednji šnaucer, bože pomozi, bolje da ni ne mislim što nas čeka
    Čeka te nova beba!
    Bar na nekoliko mjeseci. Jel znaš da ni štenci ne spavaju cijelu noć?

  43. #43
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku

    a mm-u sam rekla, hebate, već mjesecima non stop čita o tim psima na netu, te kako odgajati, te šta će jesti...a o djeci nije retka pročitao, nedaj bože.

  44. #44
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    nećemo aleks topik uzimati, pustite me da još dva tjedna živim u blaženom neznanju.

  45. #45
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    ahahaha pa neka muž spava sa njim u sobi, tako je moj.

    Mi smo nakon dva tjedna peseka premjestili na drugo mjesto za spavanje i od tada se valjda uvrijedio, što li, i uopće ne izlazi iz onog boxa cijelu noć, a prije toga je cijele noći šetao., jednu noć je tako ušetao u dječju sobu i tamo se nasred strunjače popiškio i pokakao.

  46. #46
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Mačka se može fino sve naučiti i to jako brzo. Samo malo oštriji ton i glasno ne. Nekad iz prve upali, nekad malo više puta, ali nije problem.
    Mačke koje ne izlaze van, se linjaju češće i više od onih vanjskih, ali nije to ništa što uobičajeno čišćenje/usisavanje, ne bi mogao riješiti. Eventualno u proljeće i jesen par dana možda treba češće usisavati (super tu dođe ručni usisavać) mjesto gdje spava maca.
    Pijesak, ako se redovito iz njega otklanjaju nečistoće isto nije problem (najbolje je na dnevnoj bazi vaditi govnašca i grudice mokraće, ali to ti je minut posla, postoje lopatice baš za to, možeš staviti i gumene rukavice, baciš u plastičnu vrećicu i gotovo).
    Super je kupiti im veliku grebalicu (pogotovo ako je stan u pitanju), u kojoj se mogu i igrati, skakati po njoj, skrivati i što je najvažnije-grebati. Moje mačke nikad nisu grebale namještaj, ako bi i krenile, samo kažeš NE i staviš je na njenu grebalicu. Trebale bi brzo naučiti.
    Sve mace vole piti vodu sa slavine, ali ti to ne trebaš dozvoliti i gotovo. Meni ne smeta (u wc-u, naravno ne u kuhinji).

  47. #47
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    I moji su htjeli nekog mini psa - mislim da bi bilo zgodno napisati cijenu istog. Ono što smo mi čuli za cijeniu - nema teorije da bih platila kućnog ljubimca toliko. Odnosno, nemam toliko novaca. Iovako svaki kućni ljubimac košta

    lisica, možeš reći cijenu tog psića, ne održavbanje, nego baš koliko košta štene

  48. #48
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    me treba mu ni previše šetnje, ok, moraš s njim izaći vani. ali to je i prednost, natjera te na izlazak. razliak je mali ili veliki pas.
    meni da nije mog psa ja ni sunca ni mjeseca ne bi vidjela... (naravno u one dane kad nemam drugih obaveza)
    i odmah mi je bolje kad izađem malo van, bez obzira na vremenske uvjete

    a šetnje su mi stvarno jako kratke...tri puta dnevno po desetak minuta...jedan manji krug po kvartu...
    naravno ako imamo vremena i želje idemo i u dulje šetnje...ali nisu nužne...imam kujicu koja sve svoje obavi u prve tri minute šetnje...sve dalje može ali i ne mora!

  49. #49
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Jel znaš da ni štenci ne spavaju cijelu noć?
    moja od prvog dana kad smo ju donijeli doma spava...odnosno leži onoliko dugo koliko sam i ja u krevetu...čim vidi i najmanji budni trzaj aktivira se...ali do tada...mir i tišina...
    ali definitivno je bila najmirnija dok je spavala sa mnom u krevetu...tada se doslovno nije pomakla cijelu noć...
    sada kada je prognana iz kreveta...čujem da koji put prošeta po sobi ali uglavnom je mir i tišina!

  50. #50
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    I moji su htjeli nekog mini psa - mislim da bi bilo zgodno napisati cijenu istog. Ono što smo mi čuli za cijeniu - nema teorije da bih platila kućnog ljubimca toliko. Odnosno, nemam toliko novaca. Iovako svaki kućni ljubimac košta

    lisica, možeš reći cijenu tog psića, ne održavbanje, nego baš koliko košta štene
    mi smo ga dobili na poklon, navodno oko 3000 kn, plus, minus. Da je puno, puno je! vidjela sam da ima i jeftinijih na njuškalu. problem je valjda genetska predispozicija i zdravlje legla, ne kužim se baš u to. ali moj buraz je preko preporuke došao do ugajivača.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •