Stranica 2 od 33 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1607

Tema: yours in free thought (ireligiozni topic) - 3. dio

  1. #51
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...g-svijeta.html, meni zanimljivo, ali me nešto "smeta", ne mogu točno odrediti što, vjerojatno to održavanje iste forme i u bitnom sadržaja, ne mogu točno definirati.
    Vjerovanje u nešto (postojanje ili nepostojanje), propovijedi, okupljanje velikih masa, u biti sve isto, crkva ko crkva

  2. #52
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Mogla sam i njeznije napisati gornji post.
    Meni je sasvim legao i ovako nenijezan.

  3. #53
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Rehab, imas pravo, post i meni zvuci snobovski. Zato sam i napisala dodatnu recenicu, al skuzila si

    Meni nije cak ni bitno slazem li se ili ne s nekim, zanimljivije mi je koliko vjesto koristi argumentaciju i kako slaze recenice (osobno sam zakinuta u sposobnosti slaganja lijepih recenica jer sam totalno matematicki tip). Naravno, kad se radi o namjernoj manipulaciji ekstremnih skupina, nastojim se donekle zastiti da ih ni ne slusam, sto je izvedivo ako nisu bas tebe napali. Par "argumenata" koje koriste polovis u 10 minuta. Onda ih se moze ugasiti.
    Sto se propovjedi tice, cak i kad sam bez formiranog stava odlazila na misu, redovno, propovjed mi je uvijek bila neopisivo dosadna. I skoro da nema veze u kojoj župi. Ima smo lose i gore. Vise mi je bilo zgodno zbog te "grupne terapije". Sad ne znam je l to snobovski, al je iskreno. Isto kao sto mi je dosadno slusati neke pučke diskusije. To mi je usporedive razine dosadnosti. Razbacivanje floskulama.
    Uvijek mi je draze procitati dobru knjigu ili pogledati dobar dokumentarac. Iz kojih mogu nesto nauciti ili koji moze povezati neke informacije koje su mi razbacane po mozgu.

  4. #54
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Obozavam sutiti i slusati, ali samo one koje smatram autoritetom za neko podrucje. Propovjed mi to odavno nije. U velikoj vecini slucajeva nije bas da neka intelektualno superiorna ekipa studira teologiju za svecenike, a i prije je selekcija cesto bila uvjetovana imovinsko losim statusom. (I mog tatu su poslali pa je pobjegao, a cula sam vise takvih slucajeva)
    Bolje mi je procitati dobru knjigu. Suteci i promisljajuci.
    Moderator naravno nema ništa za reći na to kad Jelena svećenike uđuture proglašava tupsonima. Ok je imati ovakvo privatno mišljenje, ali baš javno ga iznositi..ne znam baš.

  5. #55
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Moderator naravno nema ništa za reći na to kad Jelena svećenike uđuture proglašava tupsonima. Ok je imati ovakvo privatno mišljenje, ali baš javno ga iznositi..ne znam baš.
    Pa nisam bas uđuture. Mislim na većinu.
    U principu je uredu napisati da Real dobro igra nogomet, tj. Da je totalno superioran Cibaliji. Ne znam zasto ne bi bilo uredu napisati da je ekipa s MIT-a intelektualno superiorna svecenstvu u Hrvatskoj i da radje cujem njihovo misljenje i ucim od njih.

  6. #56
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    A ti poznaš većinu svećenika? Zaključak si donijela na temelju kojeg broja? Upoznata si sa njihovim intelektualnim
    sposobnostima ili sudiš na temelju propovijedi od 15-ak minuta? To što ti smatraš ekipu s MIT-a intelektualno
    superiornim svećenicima nije dovoljno za na ružan način okarakterizirati cijelu skupinu ljudi, i postaviti
    to kao točnu tvrdnju. Čudno da to ne uviđaš. I još uspoređivati nogomet i nečiju pamet: tebi je isto reći, ti si gluplji, i ti
    igraš lošiji nogomet. Van pameti.

  7. #57
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Pa se vracamo na temu, zasto je uredu ocjenjivati necije pjevacke ili sportske sposobnosti, pa cak i govornicke, a nije uredu (javno) ocjenjivati kognitivne sposobnosti. Ako kazem da netko dobro pjeva ili igra nogomet necu ispasti snob, ako kazem da rado slusam superinteligentne ljude, to je snobovski. Ili da Ajaxova skola uzima samo vrhunske talente, a na teologiju se ne upisuju (u prosjeku) vrhunski talenti. Koja je razlika?

  8. #58
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Je li posljedica tabuiziranja intelektualnih sposonosti i totalno omalovazavanje vrhunskih mozgova kod nas, dok pjevace i nogometase sretno enormno puno placamo.
    Podsjetit cu da znanstveni novak mozes biti ako si u 10% najboljih, a onda dobijes placu od 5000 kn, koliko ima i portir na istoj ustanovi jer radi u smjenama. Iako niti govori strane jezike, uglavnom gleda TV ili je "u obilasku".

  9. #59
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Odnosno, da li bi bio problem da sam napisala da su teolozi sportski inferiorni studentima kineziološkog fakulteta.

  10. #60
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Dijana, pa drustvo ocito vise cijeni nogometase. Naravno da ne poznam sve svecenike, niti sve lijecnike, ni fizicare, a ni nogometase.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ja nemam ništa protiv intelektualnog procjenjivanja, dapače, to mi je struka
    Samo što postoji procjenjivanje i procjenjivanje, ugl. mislim da smo se skužile. Zazvučalo je snobovski, al bome za intervencije moderatora i uvrijeđenost nije.

  12. #62
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Ali mi je puno draze cuti Đukica sto govori, cak i ako se ne slazem s njim, nego Jezerinca ili Pozaica ili svecenika iz neke krčke župe.
    Pri tome mi ne pada na pamet da sebe usporedjujem s Đikićem ili nekim drugim intelektualno superiornim likom.

  13. #63
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Jednostavno je, nije ok osobno mišljenje i dojam postavljati kao točnu i općevažeću tvrdnju, jer nemaš dovoljno podataka
    da bi to mogla tvrditi, jer nemaš uvid u IQ većine svećenika. To što je TEBI propovijed dosadna i što TI nemaš što
    čuti na propovijedi ne znam zašto povezuješ sa intelektualnim sposobnosima svećenstva. Valjda jednostavno
    nisi nimalo receptivna za ono što bi ti oni željeli reći (nisam ni ja receptivna za sve propovijedi, nikako - ali daleko
    sam od generalizacija), a to nema veze s intelektualnim sposobnostima. Niti je religija (vjera) nekakva tehnička znanost
    da bi se dala na taj način objašnjavati.

  14. #64
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nemam ništa protiv intelektualnog procjenjivanja, dapače, to mi je struka
    Samo što postoji procjenjivanje i procjenjivanje, ugl. mislim da smo se skužile. Zazvučalo je snobovski, al bome za intervencije moderatora i uvrijeđenost nije.
    Kao sto rekoh, nisam se bas vrhunski izrazila. Imas pravo!

  15. #65
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    I nogomet MI je dosadan i nisam prijemciva za ono sto mi porucuju s terena, al znam da u Ajaxovu skolu idu talenti. Isto kao sto znam da idu talenti na MIT.

  16. #66
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Nema šanse da bi tebi netko bez možda ikakve škole možda imao nešto mudro i jako za poručiti? Sori, ali zbilja snobovski,
    ali recimo da sad bolje kužim tvoje postove.

  17. #67
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Meni je recimo teologija baš zanimljiva, i radije bih čitala dobre teološke-filozofske rasprave nego Đikića (ima nešto i u tome što sam humanist, a ne prirodnjak).

    Dijana, Jelena je priznala da se nespretno izrazila.

  18. #68
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Da se udaljim malo od IQa svecenstva, a vratim na licemjerni odnos prema kognitivnim sposobnostima, poznam osobu koja je doktorirala na MIT-u i vratila se u RH na 6500 kn placu.

    Neka paralela s nogometasem iz nekog "Reala" koji bi dosao na vrhuncu karijere u RH mi se cini totalno nemogucom.

  19. #69
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Nema šanse da bi tebi netko bez možda ikakve škole možda imao nešto mudro i jako za poručiti? Sori, ali zbilja snobovski,
    ali recimo da sad bolje kužim tvoje postove.
    Ne znam iz cega zakljucujes da mi nitko bez skole nema sto mudro za reci? Ja vjerujem u statistiku. Niti mislim da mi NITKO iz crkvenih krugova nema sto poruciti. Ruđer Bošković je npr. totalno super faca.

  20. #70
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Iz slijeda: teologiju upisuju intelektualno inferiorniji=dosadni su mi, jer su intelektualno inferiorni
    Talenti, intelektualno superiorni upisuju MIT=od njih imam što naučiti, zanimljivi su mi jer su intelektualno superiorni

    Ne znam iz cega zakljucujes da mi nitko bez skole nema sto mudro za reci? Ja vjerujem u statistiku. Niti mislim da mi NITKO iz crkvenih krugova nema sto poruciti. Ruđer Bošković je npr. totalno super faca.
    Ali ako je tako kao što kažeš, drago mi je...

  21. #71
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Dijana, cjepidlacis bez veze.

  22. #72
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Iz slijeda: teologiju upisuju intelektualno inferiorniji=dosadni su mi, jer su intelektualno inferiorni
    Talenti, intelektualno superiorni upisuju MIT=od njih imam što naučiti, zanimljivi su mi jer su intelektualno superiorni

    Ali ako je tako kao što kažeš, drago mi je...
    Uf...
    Ne stignem, al nije to to.

  23. #73
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...3/Default.aspx
    jezivo!
    dežulović sjajan kao uvijek.
    pa da vidimo tko neće izaći na referendum

  24. #74
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...3/Default.aspx
    jezivo!
    dežulović sjajan kao uvijek.
    pa da vidimo tko neće izaći na referendum
    Wow koji članak, fakat je sve rečeno!!

  25. #75
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Novakova puzdra

    Neću linkati Novaka, odite sami na VL.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    640

  27. #77
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Dežulović mi se ne sviđa, čitavu karijeru je izgradio na podizanju tenzija, a sad kritizira novinare koji rade to isto, malo je licemjeran.

  28. #78
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Dežulović mi se ne sviđa, čitavu karijeru je izgradio na podizanju tenzija, a sad kritizira novinare koji rade to isto, malo je licemjeran.
    Nemam stav o D., nije bas da ga strastveno pratim. Al ja iz ovog clanka ne vidim da on kritizira novinare, nego ljude koji ignoriraju opasni pokret u nastajanju i bave se "pametnijim stvarima." Odmahuju rukom na novinske napise, ne izadju na referendum i dogodi se NS. Jesam li krivo protumacila?
    Posljednje uređivanje od Jelena : 12.11.2013. at 19:20

  29. #79
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Dežulović mi se ne sviđa, čitavu karijeru je izgradio na podizanju tenzija
    Molim te, objasni ovu tvrdnju jer mi nije ni najmanje jasna.

  30. #80
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam stav o D., nije bas da ga strastveno pratim. Al ja iz ovog clanka ne vidim da on kritizira novinare, nego ljude koji ignoriraju opasni pokret u nastajanju i bave se "pametnijim stvarima." Odmahuju rukom na novinske napise, ne izadju na referendum i dogodi se NS. Jesam li krivo protumacila?
    Nisi.

  31. #81
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Dežulović mi se ne sviđa, čitavu karijeru je izgradio na podizanju tenzija, a sad kritizira novinare koji rade to isto, malo je licemjeran.
    ne želim utjecati na tvoje mišljenje, uzeti ću u obzir i moju subjektivnost prema nekim likovima (imam ih nekoliko) protiv kojih nedam ali nikako se ne bih s njim i složila.
    znamo kako je počela karijera dežulovića. u feralu. koji je u opakom vremenu podizanja tenzija jedini te iste tenzije snižavao.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 12.11.2013. at 19:36

  32. #82
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Malo sam ja mlada za Feral, kupovala ga je moja none
    A tenzije se ne podižu jednostrano, koliko ja vidim, spuštanja na osobnu razinu ima na sve strane

  33. #83
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    isvetica, ja bih isto da argumentiraš svoje tvrdnje.

  34. #84
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Pardon,izgleda da sam povrsno preletila clanak, a ne mogu ga otvoriti s tableta daproucim gdje sam krivo skopcala.
    Inace ne volim kad se brani svoje napadanjem tudjeg, a to sam primjetila da je njegov stil, pokusat cu naknadno bolje pohasniti, kad mi dijete konacno zaspi

  35. #85
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Da dizanje tenzija, pa upravo ovaj referendum dize tenzije stila kruha i igara i spasimo hrv obitelj od neke imaginarne ugroze. U Saboru bi to nazvali zamjena teza.

  36. #86
    darva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    385

    Početno

    I meni je članak vrhunski (Dežulović), iako zastrašuje
    Posljednje uređivanje od darva : 12.11.2013. at 22:12

  37. #87
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Malo sam ja mlada za Feral, kupovala ga je moja none
    Da nisi tako mlada znala bi da Dežulović ne diže tenzije.

    Meni je članak sjajan. Zastrašujuć. Al sjajan.

  38. #88
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Malo sam ja mlada za Feral, kupovala ga je moja none
    Ok, sad mi je jasno, ne poznaješ Dežulovića.
    Ni ja ne dam protiv njega, zbog Ferala, zbog kolumni nakon Ferala, zbog Melodija borbe i pretvorbe, zbog knjige **** sad hiljadu dinara (tko nije, preporučam) i tako dalje.

  39. #89
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    X na Zusku.

  40. #90
    darva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    385

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    znamo kako je počela karijera dežulovića. u feralu. koji je u opakom vremenu podizanja tenzija jedini te iste tenzije snižavao.
    Upravo to.

  41. #91
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Evo i Jergovića, autora o kojem su mišljenja vrlo različita, ali ne bih sad ulazila u njegov lik i djelo.
    Napisao je dobar tekst!
    Oni-referendumom-zele-iskorijeniti-srecu--a-mrznju-proglasiti-ustavnom-kategorijom

    Ako nas čita netko od ekipe ZA, preporučam da ga pročita barem dva puta.

  42. #92
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    joj, meni danas nikako taj nadan ne izlazi iz glave. čitam malo, ta imovina...

    čisto s psihološke strane...koji je to sklop u glavi koji jednog, bez sumnje, nadprosječno inteligentnog čovjeka, tjera da ima sto stanova, jahta, zemljišta, osamsto slika, par vila, i još nekoliko imanja. ok, pohlepa, moć, sve to stoji, al toliko gomilanje mi stvarno nije jasno. da tri puta živiš, ne možeš to vikendima iskoristiti. ako si na jahti, ne možeš biti u vili. ako si u vili, ne možeš biti na imanju u gorskom kotaru, ako si na imanju, a ne možeš istovremeno u stan na stradunu.
    složite će se da je on lik koji imponira, uvijek sa smislom govori, elokventan, kuži, ne priča budalaštine, simpatičan, i lijep.

    nije mi on u rangu kalmete, mlatimudana, kojega zamišljam kako je sav sretan kad stupić na cesti fakturira umjesto 100 kn, 2000 kn i višak podijeli s prikom.

    jel to odgoj, što je to, ta mater da ga nije sjela za stol i rekla, moj nadane, ajd sad dosta. nećeš na mene više ništa prepisivati, to ti sinko moj ne može bit od poštenog rada. bjež ća od mene s tim vilama, autima i satovima.

    a i ta žena. slušaj lipi moj nadane, ajmo se malo okupati ovaj vikend, di nam je ona pješčana vala, kod medulina il kod umaga? a šta ja znam ina, čini mi se kod poreča. a šta će nam ta jahta, nikad bila na njoj, ne znam ni u koju smo je marinu privezali. ma da ti svaki dan jednog murtića razbijem na glavi jer me varaš, opet ih je previše. stani malo, prećerali smo. u pržun ćeš završit, a onda ti je gotovo.

    a neka fina, skromna žena djeluje, iz stare splitske familije. mama isto. bivša direktorica neke banke, fine, što li. tata škveranin.

    koji je to vrag, ne mogu dokučiti.

    i sad u remetincu. mislim, nek je al mi je to nevjerojatno.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 13.11.2013. at 10:23

  43. #93
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ma joj. nadan je svakako vjerovao da je nedodirljiv. i još uvijek vjeruje. vidiš kao kaže da će se vratiti, da nije to ništa. nadan je jedan narcis. koji baš zbog toga što si navela nekako misli da on to sve skupa i zaslužuje. ništa to nije čudno. na ovim prostorima. gdje su pravila igre i zarade odavno preokrenuta.

  44. #94
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Meni on nikad nije bio lijep i uvijek sam se čudila toj fami oko njega, plus, iritira me kad progovori. Njegova energija dominantnog mužjaka mi nikako ne paše.

    Naravno da je inteligentan, mnogi od ljudi u zatvoru su inteligentni, nije Sanader ništa gluplji od njega. Inteligencija nema veze s poštenjem.

    Ljude rajca moć. Netko je vidi kroz profesiju, netko kroz položaj, netko kroz svoj prikriven utjecaj, netko kroz imovinu, a netko kroz većinu ili sve od toga. Ja sam jak, moćan, bolji od drugih, vidite me... Je li to odgovor na vlastite frustracije (nisam imao, a sad imam; starci ubijali boga u meni, sad ću ja u drugima i sl. obrasci), je li to nedostatak kućnog odgoja, ili je to jednostavno duh vremena (ima se (prilike) i može se (krasti), pa zašto ne bih i ja).... Mislim da je u Hrvatskoj ovaj zadnji razlog prilično zastupljen.
    Praktički je F.T. blagoslovio ovakav način razmišljanja (200 obitelji), a HDZ pokazao kako se vrši pretvorba. Krao je tko je mogao. I samo se nastavilo...teško je stati, obrazac je previše primamljiv.

  45. #95
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Valjda je zgodno ako ti se pokvari auto ili bude neko nevrijeme. Nema veze gdje si, uvijek imaš neko vlastito sklonište u blizini.
    Što se tiče ljepote i muškosti, isti doživljaj kao Zuskin. Nije moj tip. Inteligenciju i obrazovanje ne smijem komentirati

    Ima jedan efekt kojeg primjećujem kod osoba na vrhu, nema ostajanja na vrhu bez nastavka istog patterna ponašanja koji te doveo tamo. Ne postoji stagnacija, ili padaš ili se razvijaš. To je još OK ako je pattern ponašanja neki oblik učenja, ali ako se radi o nekom obliku kriminala, onda je to katastrofa. Zato je meni bio smiješan argument onih koji su glasali za HDZ s objašnjenjem, oni su se nakrali, kad bi došli novi, dok njih opskrbimo nekretninama, ne možemo to izdržati financijski. Tako su raznorazni Nadani imali dugogodišnju priliku oplemeniti svoju imovinu. Ipak, neovisno o kojem patternu se radi, pozitivnom ili negativnom, osoba se prilično iscrpi, fizički, a teško je odustati i izaći van dok te neka boleština ne smlavi, ili USKOK...

  46. #96
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ako smijem primijetiti, pattern=obrazac, imamo lijepu hrvatsku riječ za to.. Izgubit će nam se bogatstvo hrvatskog jezika međ' tuđicama...

    Inače, apropos Nadana, meni se čini da se afere vade iz ladica po narudžbama..nema Nadan od jučer toliku imovinu,
    da je bilo volje davno se moglo pročačkati otkud mu..a opet, ako je i po narudžbi, nek svi lopovi konačno
    odu gdje im je mjesto, ali neka prije vrate sve pokradeno (doduše, ne zanosim se da će u hr ikad svi lopovi
    otići u zatvor).

  47. #97
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Ako smijem primijetiti, pattern=obrazac, imamo lijepu hrvatsku riječ za to.. Izgubit će nam se bogatstvo hrvatskog jezika međ' tuđicama...
    Nemoj zamjeriti, ali ne sviđa mi se kad netko ispravlja hrvatske riječi u neformalnoj komunikaciji. To mi vuče na neka nelijepa vremena (kao da su ova sad ljepša, ali dobro).

  48. #98
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Reko', možda Jeleni ne nadolazi hr riječ za pattern, pa da pomognem..ne zamjerite, jako sam dobro potkovana u engleskom jeziku,
    ali voleeem hrvatski...pa eto odatle moja primjedbica.

  49. #99
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    I meni smetaju pomiješane riječi raznih jezika. Ako se već navode, treba ih staviti u navodne znakove, a ako je kolokvijalni ragovor, onda bi ih trebalo pisati kako čitaš, a ne kako se piše. Tako ja mislim.

    No, da li ste pročitale današnju izjavu Ž.Markić? Kaže ona: "Odrastanje sa samohranim roditeljem je neprirodno okruženje" . Smijemo li ili ne govoriti o inteligenciji, ova izjava pokazuje totalni nedostatak iste.

  50. #100
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    kako ona vrijeđa mene, i moju sestru, i moje okruženje, od sad je zovem markićka

    al onako markićka kako je dijana shvatila, da ne bude zabune.

    a mislim, smijem se, al nije smiješno. jer je sasvim izvjesno da će referendum proći.
    jer će ljudi zaokružiti ZA, većina njih samo zato jer pojma nemaju i boje se pedofila.
    jer ako ovo prođe, strah me što će biti slijedeće.
    a sigurna sam da ovo nije kraj.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •