Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 107

Tema: Kako je Kaleb "sošao" na ovaj svijet - extradugača

  1. #51
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Isusek, koja pričaaaaaaaaaaa, oči su mi pune suza, čitala sam je sjedeći na rubu stolca, ma famozno si to napisala :D

  2. #52
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    super prica!! :D obozavam ovakve detaljne price, mogla si i dvaput dulju napisat!
    a sad - sto je bilo poslije? nestrpljivo cekamo!

  3. #53
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Odlična priča. Najviše mi se sviđa trenutak u kojem u hollywoodskom stilu ulaze TD i Naska. U ovakvim trenucima publika vadi maramice, a dvoranom se samo šire uzdasi....

    Baš ste to dobro izrežirali

  4. #54
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    ah....predivno!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj pinocchio prvotno napisa
    . Najviše mi se sviđa trenutak u kojem u hollywoodskom stilu ulaze TD i Naska. U ovakvim trenucima publika vadi maramice, a dvoranom se samo šire uzdasi....

    Baš ste to dobro izrežirali
    Inače na takve trenutke u filmovima bjesomučno kolutam očima i tvrdim kako su "neuvjeljivi"...a onda me u životu zadesio jedan takav. :D

    Rado ću napisati priču s babinjača i borbu oko dojenja tijekom fototerapije čim ulovim malo vremena...

    Hvala svima na komentarima

  6. #56
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Wow!
    Pričaj ti što hoćeš, za mene si svejedno heroina.

  7. #57
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Luna, prekrasno, predivno... :D
    Stvarno si hrabra zena!
    Cestitam ti od srca!!!
    Bas si me raspekmezila

  8. #58
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Luna, tvoja priča me baš ohrabrila!

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    Luna prekrasna prica

  10. #60
    Inquirer avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    215

    Početno

    e, da. roda + naska = prekrasno.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    625

    Početno

    super prica!! obozavam ovakve detaljne price, mogla si i dvaput dulju napisat!
    potpisujem. fakat super priča!

  12. #62
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Fenomenalno...
    Čestitam!!!!

  13. #63
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Priča od koje se naježiš, u smijehu i suzama

    Jedino, ako može onaj audio zapis u javnost 8)

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj aqua prvotno napisa
    Jedino, ako može onaj audio zapis u javnost 8)
    Zašto da ne? Kad mi ga mara sprži (nikako da se nađemo), uploadat ću ga na net. Mora da je bilo senzacionalno.

  15. #65
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Luna bravo !

  16. #66
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Luna, na kraju nisam skužila jesi li rodila na onom stolcu ili ležečki? Pretpostavljam da si se izborila za bolji položaj... 8)

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj anchi prvotno napisa
    Luna, na kraju nisam skužila jesi li rodila na onom stolcu ili ležečki? Pretpostavljam da si se izborila za bolji položaj... 8)
    Ma kakvi, SVE je bilo zauzeto, svi se sjatili rađati, rodila sam u "kukac" položaju!! Još uvijek ne vjerujem da mi je uspjelo izbjeći epiziotomiju kod takvog neprirodnog izgona koji prkosi sili teže...

  18. #68
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Ne mogu vjerovati!!!!! Pa kaj ne nabave više tih stolaca????
    Luna, sva sreća da je primalja bila tako super!!! Triput hura za Nasku!!! :D

  19. #69
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    super prica, luna.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Nasku za predsjednika :D
    Luna, krasna prica

  21. #71

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Priča je osvanula na portalu

  22. #72
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Evo, pročitala sam konačno. Priča je super :D .
    Jedva čekam svoj drugi porod....

  23. #73

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ma koja prekrasna priča, Tina puseeeee
    A jesam ja to dobro skužila, kroz sve trudove si prošla sama, bez muža. Pustili su ga tek na kraju u rađaonu. A tko ti je pomagao na lopti dok si bila u predrađaoni. Mislim, svaka čast, proći porod bez muža uz guzu je ogromna hrabrost, divim se mamikama koje su prošle trudove same.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Jedna pusa i za Naskuuuu!!
    Kak si se samo sjetila pogledati na sat da vidiš jel bude Naska uspjela uletjeti na vrijeme.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    ma koja prekrasna priča, Tina puseeeee
    A jesam ja to dobro skužila, kroz sve trudove si prošla sama, bez muža. Pustili su ga tek na kraju u rađaonu. A tko ti je pomagao na lopti dok si bila u predrađaoni. Mislim, svaka čast, proći porod bez muža uz guzu je ogromna hrabrost, divim se mamikama koje su prošle trudove same.
    Pa da, ne puštaju partnere u predrađaonu, a u rađaonu se inače ulazi na nekih 6-7 prstiju, no mene su "skužili" tek na 10 jer sam se tih drugih 5 cm ekspresno otvorila u sat vremena. Tako da je dragi ušao na fotofiniš. On se ni dan danas ne želi sjećati tih zadnjih sat i pol u čekaoni, kad se više nisam javljala i odgovarala na smsove - mislim da mu je bilo gore nego meni.

    A što se tiče gledanja na sat - sjećam se da sam stalno, ali stalno gledala na sat, to mi je bila kao neka mantra da ne "odlutam".

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    438

    Početno

    super,super priča..
    a što se tiče sata, i u mojoj rađaoni je bio jedan ravno ispred mene. kako je vrijeme sporo prolazilo...

  27. #77
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    predivna priča,predivna i ja jedva čekam priču
    s babinjača, :D

    btw šta se tiče traženja epi i slično,meni je bila najbolja
    jedna rodilja koja je dok su je vodili u boks vrištala
    neeećuu odustajem,odustajem

  28. #78
    traxi

    Početno

    super priča!!
    opet sam proživjela bolove i trenutak poroda, super!!

  29. #79

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    62

    Početno

    Loona....
    tek sam sad uspela procitati pricu.Predivna je! Ljubi Kaleba i uzivaj u njemu!

  30. #80

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa
    btw šta se tiče traženja epi i slično,meni je bila najbolja
    jedna rodilja koja je dok su je vodili u boks vrištala
    neeećuu odustajem,odustajem
    Pa vrištala je valjda zbog trudova, a ne zbog epi koju su joj planirali napraviti. Kaj misliš da je vrištala zbog epi, nisam baš skužila?
    Ako je vrištala da neće epi, a oni joj napravili epi onda bi ih trebala po meni tužiti.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Pa da, ne puštaju partnere u predrađaonu, a u rađaonu se inače ulazi na nekih 6-7 prstiju, no mene su "skužili" tek na 10 jer sam se tih drugih 5 cm ekspresno otvorila u sat vremena. Tako da je dragi ušao na fotofiniš. On se ni dan danas ne želi sjećati tih zadnjih sat i pol u čekaoni, kad se više nisam javljala i odgovarala na smsove - mislim da mu je bilo gore nego meni.

    A što se tiče gledanja na sat - sjećam se da sam stalno, ali stalno gledala na sat, to mi je bila kao neka mantra da ne "odlutam".
    Nemrem vjerovati da si proživjela taj porod sama, svaka čast. Ja mislim da bih se bez muža predala, da ne bih imala snage; ustvari sigurna sam da bih se u prvom porodu predala pogotovo, obzirom kako je tekao. Ne znam što bih bez njega.

  32. #82
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    Citiraj Arwen prvotno napisa
    btw šta se tiče traženja epi i slično,meni je bila najbolja
    jedna rodilja koja je dok su je vodili u boks vrištala
    neeećuu odustajem,odustajem
    Pa vrištala je valjda zbog trudova, a ne zbog epi koju su joj planirali napraviti. Kaj misliš da je vrištala zbog epi, nisam baš skužila?
    Ako je vrištala da neće epi, a oni joj napravili epi onda bi ih trebala po meni tužiti.
    ma ne uzela bi ona ista ka i Luna u tom momentu
    sve šta su joj nudili ali nisu ništa,jer je išla u boks roditi
    bilo je već kasno
    ona je vikala da odustaje od porođaja da se predomislila i
    ne želi roditi

  33. #83
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    ista=bilošta

  34. #84

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    prekrasna, prekrasna prica , genijalno napisana. progutala sam je u jednom dahu...

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    Citiraj Arwen prvotno napisa
    btw šta se tiče traženja epi i slično,meni je bila najbolja
    jedna rodilja koja je dok su je vodili u boks vrištala
    neeećuu odustajem,odustajem
    Pa vrištala je valjda zbog trudova, a ne zbog epi koju su joj planirali napraviti. Kaj misliš da je vrištala zbog epi, nisam baš skužila?
    Ako je vrištala da neće epi, a oni joj napravili epi onda bi ih trebala po meni tužiti.
    TinnaZ, vjerujem da je Arwen mislila na epiduralnu, a ne epiziotomiju.

  36. #86
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Prelijepa prica. Ima i pokoja suzica...

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    wow 8)

  38. #88

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa
    ma ne uzela bi ona ista ka i Luna u tom momentu
    sve šta su joj nudili ali nisu ništa,jer je išla u boks roditi
    bilo je već kasno ona je vikala da odustaje od porođaja da se predomislila i
    ne želi roditi
    Aha, na epiduralnu si mislila.
    Ma ja si ne mogu zamisliti da te netko u toj fazi uopće dira i premješta iz neke predrađaone u rađaonu. Mislim, no comment .... kojih svakakvih glupavih organizacija u tim bolnicama ima. Kao da ti već nije dosta što nisi doma, onda te još i premještaju po raznoraznim boksevima onakvim i ovakvim, razvlače te po predrađaonama, prijemnim sobama .... kao da je u cijelom porodu to najbitinija stvar kakva je prostorija.
    Srećom u Čk i Vž toga nema.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Prica kakvu sam i ocekivala od Lune....mada se meni najvise dopao pateticni dio (Zeno zaj.... si svaki americki film)... suza mi zablistala u oku odmah

  40. #90

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,665

    Početno

    Priča je prekrasna i uopće nije predugačka. Drago mi je da si se uz indukciju uspjela za toliko toga izboriti. Ali moram primjetiti kao stvarno veliki minus bolnici to što TD nije mogao biti uz tebe svo to vrijeme.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    Ali moram primjetiti kao stvarno veliki minus bolnici to što TD nije mogao biti uz tebe svo to vrijeme.
    Iskreno, meni nije bio toliki bed - mogla sam izaći kad god sam htjela , a kad je postalo gadno sam se toliko skoncentrirala na to hopsanje da mi stvarno nije trebao nitko sa strane. Baš mi je bilo super što je došao na doček Kaleba u zadnjem trenutku.

    Ono što je meni bilo koma jest da NAKON poroda tata ne može vidjeti svoje dijete osim preko stakla i primiti ga na ruke...E, to je koma. Zbog toga sam požalila što nismo išli u Rijeku i uzeli apartman.

  42. #92
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Ono što je meni bilo koma jest da NAKON poroda tata ne može vidjeti svoje dijete osim preko stakla i primiti ga na ruke...E, to je koma. Zbog toga sam požalila što nismo išli u Rijeku i uzeli apartman.
    Nekako mi bude tužno vidjeti da dvije godine nakon našeg poroda, i dalje uvjeti u zagrebu nisu takvi kao tamo (jer kad smo odlazili doma iz Rijeke su nas pitali dal se vidimo i drugi put, a mi smo zbunjeno odgovorili da se nadamo da će valjda do našeg drugog puta situacija u zagrebu biti bolja..)

    Vidim ja, naša će sva tri klinca bit riječani

  43. #93

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,665

    Početno

    I ja mislim da će moje slijedeće dijete biti Riječanin

  44. #94

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    Priča je prekrasna i uopće nije predugačka. Drago mi je da si se uz indukciju uspjela za toliko toga izboriti. Ali moram primjetiti kao stvarno veliki minus bolnici to što TD nije mogao biti uz tebe svo to vrijeme.
    Potpisujem, to im je veeeeliki minus. Bez obzira što ti to nisi doživjela možda traumatično, ima sigurno rodilja koje to doživljavaju grozno (ja bih bila među njima), a zamisli kako je tek njemu bilo.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Pa čekajte, zar ima rodilišta u kojima muž može biti u predrađaoni? :?
    Istina, njemu je bilo koma, pukao je čovjek skroz čekajući.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    evo ja pročitala extradugaču i prekrasna je pričica, na početku nije baš zvučalo idealno, ali se razvilo u prekrasan završetak. i ona teta, i ti i Kaleb i TD. Ma evo vam svima

  47. #97

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    kaj ti je to predrađaona, ja se nisam nikud premještala u porodu?

  48. #98

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    kaj ti je to predrađaona, ja se nisam nikud premještala u porodu?
    Predrađaona je velika soba s cca. 6-7 kreveta u kojima se nalaze žene kojima je po nekim parametrima porod započeo (ili treba započeti - indukcija, čekanje carskog, slabi trudovi...) i zaprimljene su za njega, ali nisu ni blizu poroda. Tamo možeš biti i 2-3 dana (recimo, ja sam tamo provela puna 2 dana), a u boks se obično odlazi kad si nekih 6 prstiju otvorena i onda ti se tamo pridružuje partner. No, kako su meni u 18 h rekli da sam na 5 prstiju, u sljedećih sat vremena me nitko nije provjeravao i tek kad sam u 19 h vrisnula da imam nagon za tiskanjem su me odveliu u rađaonu (boks) i tamo je došao MD. Zato je kod mene on bio samo tih desetak minuta izgona, no neke cure su u boksu satima i onda je MD satima s njima. Mislim da je u svim Zg rodilištima (pa čak i u Rijeci) takva organizacija i procedura.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    i onda je MD satima s njima.
    MD nije satima s njima , već NJD/NJM.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Predrađaona je velika soba s cca. 6-7 kreveta u kojima se nalaze žene kojima je po nekim parametrima porod započeo (ili treba započeti - indukcija, čekanje carskog, slabi trudovi...) i zaprimljene su za njega, ali nisu ni blizu poroda. Tamo možeš biti i 2-3 dana (recimo, ja sam tamo provela puna 2 dana), a u boks se obično odlazi kad si nekih 6 prstiju otvorena i onda ti se tamo pridružuje partner. No, kako su meni u 18 h rekli da sam na 5 prstiju, u sljedećih sat vremena me nitko nije provjeravao i tek kad sam u 19 h vrisnula da imam nagon za tiskanjem su me odveliu u rađaonu (boks) i tamo je došao MD. Zato je kod mene on bio samo tih desetak minuta izgona, no neke cure su u boksu satima i onda je MD satima s njima. Mislim da je u svim Zg rodilištima (pa čak i u Rijeci) takva organizacija i procedura.
    Totalno glupava organizacija, srećom da su u Varaždinu i Čakovcu pametno organizirali to drugačije.
    Pih, kao da ti porod nije počeo ako si na 3 prsta. I kaj ako ti na ta 3 prsta daju drip, pa se previjaš od bolova, a muža nema da ti pruža podršku, dok se on jadan grize od muke i neizvjesnosti kaj to tamo neki stranci rade njegovom djetetu i zaboga njegovoj ženi. Užas, jeza me hvata. Osim toga to znači da ti svako malo neko uvaljuje svoju šapu da provjeri na koliko si prstiju, i da li je po proceduri vrijeme da te vode u rađaonu ili nije. Pa onda psihiloški šok dok mijenjaš mjesto, pa osjećaj samoće jer ti nema nikog bliskog samo neki strani likovi, koji te pipkaju bez prisustva muža ... ma nehumano, ja to tako doživljavam. I kao da si na nekom maratonu, gdje stalno loviš pravu prostoriju, pravog dokotra, pravo vrijeme za predrađaonu, pa za rađaonu ... i normalno da ti adrenalin divlja, i kaže prirodnom oksitocinu baj, baj, možeš me gledati u leđa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •