Stranica 52 od 78 PrviPrvi ... 242505152535462 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,551 do 2,600 od 3900

Tema: Potpomognuta u PETROVOJ

  1. #2551
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Aha ok, hvala! Ma trbuh mi je bas nadut i osjecam neki pritisak..nadam se da nije hiper, zbog toga sam mislila da bi bilo dobro pogledat prije. Imala sam jako puno folikula, al su punktirali svega nekoliko, zbog pcosa su bili nejednaki. A mozda mi je tesko jer uopce ne odmaram, danas ostala doma i umjesto da odmaram ja perem ves, skuhala 2 rucka, spremam se peglat..al mislim da cu odmorit sad ipak!

  2. #2552

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Cure bila sam na pregledu i veli mi dr. da planira raditi mikrobiološku analizu endometrija. Pitala sam jel' to scratching, veli ne. Rekoh - je li boli? Kaže - da. Je li gore od papa testa (koji mi se taman tamo pri tom razgovoru radio)? Kaže - da. Ima li anestezije? - Nema.

    Išla sam guglati, jedino što sam uspjela naći je da se mikrobiološka analiza endometrija radila u sklopu biopsije endometrija. E sad, koliko sam skužila, taj zahvat se radi pod anestezijom, ali pošto ja ne idem na biopsiju, onda ide sve na živo. Kaže - popite si Ketonal. Majko mila, odem u bolnicu da napokon ne radim više postupke na živo i onda ova pretraga

    Ima li itko ovdje tko je to radio? Dr. kaže da se četkicom uzme "sample".
    Posljednje uređivanje od Djevojka_sa_sela : 28.05.2018. at 17:03

  3. #2553
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Aha ok, hvala! Ma trbuh mi je bas nadut i osjecam neki pritisak..nadam se da nije hiper, zbog toga sam mislila da bi bilo dobro pogledat prije. Imala sam jako puno folikula, al su punktirali svega nekoliko, zbog pcosa su bili nejednaki. A mozda mi je tesko jer uopce ne odmaram, danas ostala doma i umjesto da odmaram ja perem ves, skuhala 2 rucka, spremam se peglat..al mislim da cu odmorit sad ipak!
    Kolko se ja sjecam, pri punkciji bi trebali izvaditi sve folikule jer bi kasnije mogli raditi probleme. Ne znam, mozda sam u krivu. Cini mi se da s tvojih 5 ne bi trebala biti u opasnosti od hiper, ali to je samo moje misljenje koje naravno nije strucno. Normalno je da te boli, nazalost. Boli su ti jajnike iglom, cudno bi bilo da nas ne boli nakon toga. Uspori malo, i vjerojatno ce se smiriti...popij nesto za bolove i pij dovoljno.

    Citiraj Djevojka_sa_sela prvotno napisa Vidi poruku
    Cure bila sam na pregledu i veli mi dr. da planira raditi mikrobiološku analizu endometrija. Pitala sam jel' to scratching, veli ne. Rekoh - je li boli? Kaže - da. Je li gore od papa testa (koji mi se taman tamo pri tom razgovoru radio)? Kaže - da. Ima li anestezije? - Nema.

    Išla sam guglati, jedino što sam uspjela naći je da se mikrobiološka analiza endometrija radila u sklopu biopsije endometrija. E sad, koliko sam skužila, taj zahvat se radi pod anestezijom, ali pošto ja ne idem na biopsiju, onda ide sve na živo. Kaže - popite si Ketonal. Majko mila, odem u bolnicu da napokon ne radim više postupke na živo i onda ova pretraga

    Ima li itko ovdje tko je to radio? Dr. kaže da se četkicom uzme "sample".
    Zvuci kao biopsija, uzet ce uzorak i slat ga na analizu. Ili nesto eliminira ili na nesto sumnja. U svakom slucaju, mozes li traziti nesto jace od ketonala? Ja sam radila scratching ambulantno, dali su mi nesto, nisam zaspala al nisam nista osjetila. Sigurno imaju neku opciju da se ne zove anestezija, a da je ucinkovita. Trazi, ne smije ti to odbiti.

    Primila sam prvi Decapeptyl. Ili je MM usao pod krivim kutem ili sto god, ali peklo me za poludit.

  4. #2554
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Djevojko sa sela, meni to isto zvuci kao biopsija, nema kaj drugo biti. Mislim, svaka pretraga u kojoj uzimas komadic tkiva-bioptata, je biopsija. Mozda ti stave neki lokalni anestetik vaginalno, pitaj svakako prije! A mozda i nije tako strasno, mozda je malo gore od cervikalnih briseva-tam isto rostaju i stipaju dok uzmu kaj trebaju.

    Jep, znam da mora boljet, al sam si ja zamislila da bum plesala do sad vec, al ocito i godine cine svoje hehe

    Katka, moras rec muzu da bude njezniji

  5. #2555
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Djevojko sa sela, meni to isto zvuci kao biopsija, nema kaj drugo biti. Mislim, svaka pretraga u kojoj uzimas komadic tkiva-bioptata, je biopsija. Mozda ti stave neki lokalni anestetik vaginalno, pitaj svakako prije! A mozda i nije tako strasno, mozda je malo gore od cervikalnih briseva-tam isto rostaju i stipaju dok uzmu kaj trebaju.

    Jep, znam da mora boljet, al sam si ja zamislila da bum plesala do sad vec, al ocito i godine cine svoje hehe

    Katka, moras rec muzu da bude njezniji
    A nemam pojma zašto boli, al boli. Gore je od heparina koji mi je najgori do sad bio zbog tupe igle. Ovdje nije problem ubod, nego te tekućine ima nešto više u injekciji i iako sam je izvadila sat i više prije iz frižidera užasno je pekla. Sad to treba trpit sljedećih dva tjedna... i svaki put se čudom čudim što sve ovdje moramo prolaziti...

    Jesi li se ti čula s laboratorijem, kakvo je stanje sa embrijićima?

  6. #2556
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Joj, trebat ce ti zivaca, tak dugo se pikat..i zaista, kaj mi prolazimo..uhuhuu..
    Zvala labos, od njih 6, 5 je bilo nezrelo, 1 se oplodila i lijepo se dijeli. Sutra idem na transfer...drzite fige da prodje sve dobro, i da ne dodjem sutra i vise je nema.. bas me strah

  7. #2557
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, trebat ce ti zivaca, tak dugo se pikat..i zaista, kaj mi prolazimo..uhuhuu..
    Zvala labos, od njih 6, 5 je bilo nezrelo, 1 se oplodila i lijepo se dijeli. Sutra idem na transfer...drzite fige da prodje sve dobro, i da ne dodjem sutra i vise je nema.. bas me strah
    Hm...5 nezrelo? Mislim, ja sam totalni laik i sve što znam naučila sam ovdje na forumu. Ali...ako je 5 od 6 bilo nezrelo, čini mi se da su fulali datum punkcije...Vodili su se za najvećim koji je vjerojatno bio nešto veći i možda krivo procijenili... ustvari, razmišljam na glas i užasno mi je žao da ti je tako ispalo. I nadam se da sam u krivu. Jesu li ti vadili krv oko dana punkcije, provjeravali razinu E2 iz krvi?
    Iskreno se nadam da će tvoja mrvica izgurati, nema razloga da ne izdrži ako se već oplodila. Želim ti da se danas uspiješ opustiti i psihički pripremiti za sutra...od sutra si trudnica
    Posljednje uređivanje od katka22 : 29.05.2018. at 13:14

  8. #2558
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Hvala ti!!
    Ma kod mene je bila bas specificna situacija..estradiol mi je na dan stoperica cak poceo padati lagano, pa je dr brzo ordinirao stopericu da spasimo kaj se spasit da. I zbog pcos meni neravnomjerno rastu folikuli i problem je uopce pratit ciklus.. a i prokrvarila sam jutro nakon stoperice, tako da su tu neki pukli sigurno. Sta je tu je, ovo mi je ogroman pomak!! Sutra idem po mrvu jednu ali vrijednu..

  9. #2559

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Sretnaofca, sretno!!! Vjerujem da ce se mrva izboriti i usreciti vas!

    Katka, za 2 ciklusa tek jer u iducem je tesko pratiti ovulaciju zbog puno zutih tijela pa ne zna koji folikul je onaj pravi..
    Ja sam u hiperu,trbuh ogroman,sutra punktiranje slobodne tekucine.
    Uglavnom,ostale su nam 4 blastice,presretna sam!

  10. #2560
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Joj hvala, i tebi drzim fige da ti vrijeme do transfera sto brze prodje!
    Mi smo bas happy, al nas je i strah.
    Imam pitanje, buduci je meni trbuh jos uvijek napuhnut dosta i ko bacva se osjecam i dosta nelagodno i napeto, hoce neko mene sutra pregledat prije tog transfera? Fakat me strah da mi se razvija neki hiper, pa ne znam kak to utjece na et?

  11. #2561

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Sretnaofca nemoj se zezati s hiperom (znam da nećeš), molim te pij jako puno tekućine i prati mokrenje, a prije transfera obavezno podijeli svoje simptome i strahove s ginekologom. Oni će potom procijeniti što je najbolje za tebe. Neka istraživanja ili iskustva govore u prilog blagom hiperu prije transfera, a neka govore suprotno, da je svaki hiper jako opasan za ženu i potencijalnu trudnoću. Nekad izreka "požuri polako" itekako ima smisla.

    Milasova sretno i take it easy, blastice te čekaju, i to 4, wow! Svaka čast.

    Cure, ja ne mislim da se radi o biopsiji jer to je sveoubuhvatna pretraga gdje odstranjuju tkivo (to nema šanse da ide na živo). Za ovu mikrobiološku analizu mi je baš rekla da se samo uzima četkicom kakti obrisak ili trag (dakle ne komadići samog tkiva). Ne znam, svakako da je riječ o bisopsiji da bi doktorica koristila tu riječ i pisala tako u povijest bolesti, ali nije. No dobro, izvijestit ću vas kad me podvrgne tome. Tom pretragom se otkrivaju eventualne upale bakterijske u samom endometriju koje eventualno ometaju implantaciju. Inače se to radi usput kad je žena već pod anestezijom na biopsiji ili histeroskopiji, no nigdje ne nalazim da je netko isključivo samo radio tu analizu. Ja moram biti prva
    Posljednje uređivanje od Djevojka_sa_sela : 29.05.2018. at 19:26

  12. #2562
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Dada, pijem puuno vode, vec mi se i povraca od nje hehe
    Reci ci sutra naravno kak se osjecam!
    A cekaj, taj bris ili kak vec, ti se radi i Petrovoj u sklopu D1 uputnice ili?

  13. #2563
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti!!
    Ma kod mene je bila bas specificna situacija..estradiol mi je na dan stoperica cak poceo padati lagano, pa je dr brzo ordinirao stopericu da spasimo kaj se spasit da. I zbog pcos meni neravnomjerno rastu folikuli i problem je uopce pratit ciklus.. a i prokrvarila sam jutro nakon stoperice, tako da su tu neki pukli sigurno. Sta je tu je, ovo mi je ogroman pomak!! Sutra idem po mrvu jednu ali vrijednu..
    Ne znam, imam i ja PCOS i nisam nikad imala takve probleme. Zaista se nadam da ce to sve ubrzo biti iza tebe...

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Sretnaofca, sretno!!! Vjerujem da ce se mrva izboriti i usreciti vas!

    Katka, za 2 ciklusa tek jer u iducem je tesko pratiti ovulaciju zbog puno zutih tijela pa ne zna koji folikul je onaj pravi..
    Ja sam u hiperu,trbuh ogroman,sutra punktiranje slobodne tekucine.
    Uglavnom,ostale su nam 4 blastice,presretna sam!
    Ajooj, hiper... sve upute znas...zelim ti da sto brze prodje.
    Bravo za 4 mrve koje cekaju, odmah je sve lakse jel tako??

    Citiraj Djevojka_sa_sela prvotno napisa Vidi poruku
    Sretnaofca nemoj se zezati s hiperom (znam da nećeš), molim te pij jako puno tekućine i prati mokrenje, a prije transfera obavezno podijeli svoje simptome i strahove s ginekologom. Oni će potom procijeniti što je najbolje za tebe. Neka istraživanja ili iskustva govore u prilog blagom hiperu prije transfera, a neka govore suprotno, da je svaki hiper jako opasan za ženu i potencijalnu trudnoću. Nekad izreka "požuri polako" itekako ima smisla.

    Milasova sretno i take it easy, blastice te čekaju, i to 4, wow! Svaka čast.

    Cure, ja ne mislim da se radi o biopsiji jer to je sveoubuhvatna pretraga gdje odstranjuju tkivo (to nema šanse da ide na živo). Za ovu mikrobiološku analizu mi je baš rekla da se samo uzima četkicom kakti obrisak ili trag (dakle ne komadići samog tkiva). Ne znam, svakako da je riječ o bisopsiji da bi doktorica koristila tu riječ i pisala tako u povijest bolesti, ali nije. No dobro, izvijestit ću vas kad me podvrgne tome. Tom pretragom se otkrivaju eventualne upale bakterijske u samom endometriju koje eventualno ometaju implantaciju. Inače se to radi usput kad je žena već pod anestezijom na biopsiji ili histeroskopiji, no nigdje ne nalazim da je netko isključivo samo radio tu analizu. Ja moram biti prva
    Nemam iskustva s takvom pretragom ali ocito imaju razlog zasto idu s tim. Ja se ipak nadam da ce te adekvatno uspavati/sadirati i da ce eve proc ok.

    Danas druga injekcija, proslo nesto bolje nego jucer iako i dalje pece. Uff...

  14. #2564
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Katka, mozda je to normalno da pece. Npr mene bi od injekcija Cetrotide jos cca pol sata nakon injiciranja peklo ko sam vrag, bas boljelo, bilo nateceno i uredno ostavljalo masnicu. Bus izdrzala, nema ti druge!

  15. #2565

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Katka,bas znam taj osjecaj peckanja prilikom ubrizgavanja lijeka.
    Meni uveli clexane,on pece uzasno..
    Brzo ce tvoje pikanje proci,jos malo treba izdrzati..

    Sretnaofca sretno danas!

    Da,ulovio me hiper,prvi puta do sad se susrecem s njim..
    Uzasan je osjecaj,taj trbuh tvrd i napuhan za poluditi..
    Jedva cekam da mi izvade tu tekucinu van da lakse zivim..
    Ali da,sve je lakse kad znam da nas cekaju 4 mrve..
    Iako me jako strah-toliko sam htjela SET a sada je to nemoguce..nikako ne zelim viseplodnu trudnocu,ali jednostavno nismo imali izbora..nadam se da nece ipak doci do blizanacke trudnoce..

  16. #2566

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Citiraj Djevojka_sa_sela prvotno napisa Vidi poruku
    Cure bila sam na pregledu i veli mi dr. da planira raditi mikrobiološku analizu endometrija. Pitala sam jel' to scratching, veli ne. Rekoh - je li boli? Kaže - da. Je li gore od papa testa (koji mi se taman tamo pri tom razgovoru radio)? Kaže - da. Ima li anestezije? - Nema.

    Išla sam guglati, jedino što sam uspjela naći je da se mikrobiološka analiza endometrija radila u sklopu biopsije endometrija. E sad, koliko sam skužila, taj zahvat se radi pod anestezijom, ali pošto ja ne idem na biopsiju, onda ide sve na živo. Kaže - popite si Ketonal. Majko mila, odem u bolnicu da napokon ne radim više postupke na živo i onda ova pretraga

    Ima li itko ovdje tko je to radio? Dr. kaže da se četkicom uzme "sample".
    Draga,ja stvarno ne znam koja bi to pretraga trebala biti,
    Meni su radili histero i scratching ali to tvoje ocito nije to..
    U svakom slucaju,neka ti zahvat donese srecu!

  17. #2567
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Katka,bas znam taj osjecaj peckanja prilikom ubrizgavanja lijeka.
    Meni uveli clexane,on pece uzasno..
    Brzo ce tvoje pikanje proci,jos malo treba izdrzati..

    Sretnaofca sretno danas!

    Da,ulovio me hiper,prvi puta do sad se susrecem s njim..
    Uzasan je osjecaj,taj trbuh tvrd i napuhan za poluditi..
    Jedva cekam da mi izvade tu tekucinu van da lakse zivim..
    Ali da,sve je lakse kad znam da nas cekaju 4 mrve..
    Iako me jako strah-toliko sam htjela SET a sada je to nemoguce..nikako ne zelim viseplodnu trudnocu,ali jednostavno nismo imali izbora..nadam se da nece ipak doci do blizanacke trudnoce..
    Znači, vadit će ti tekućinu? Ja nisam došla do toga srećom, kod mene su čak tada išli na transfer i uspjelo je. Dobro se sjećam doktorovih riječi jer me pratio tih par dana kad sam čekala transfer...krvni nalazi nisu bili idealni, odlazila sam na odjel na infuziju, bila napuhnuta, bolna, do zadnjeg dan nisam znala hoću li uopće imati transfer...s obzirom da sam tad imala 23 godine rekao je da smatra da će moje tijelo to bez problema izdržati. S današnje perspektive svjesna sam rizika, tad nisam bila ni upućena niti sam znala potencijalne opasnosti. Ali sam mjesecima u trudnoći trpjela bolove jer se ti jajnici nisu lako smanjivali...nekako to sve lagano staviš u drugi plan kad ostvariš trudnoću, ali ne mogu reći da mogu zanemariti.
    Razumijem te kad pričaš o strahu od višeplodne trudnoće, i ja sam se nosila s tim strahovima zadnji put. I sad razmišljam već o tome iako je još relativno daleko. Prošli put smo išli s dvije blastice i nije uspjelo, ne znam što će biti ovaj put. Da sam 10 godina mlađa mogla bi se zamisliti da izdržim blizance, ali sada sa skoro 40...ne znam. Te me odluke tek čekaju.
    Primala sam i ja clexane i on nije ni upola strašan kao ovo. Uff...
    Sretnaofca, sretno danas! Javi kako je prošlo...
    Posljednje uređivanje od katka22 : 30.05.2018. at 09:28

  18. #2568

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Sretnaofca da tu analizu mi rade u sklopu D1. Stigli su mi svi brisevi, sve ok, no dr. želi napraviti tu analizu endometrija da vidi zašto ne dolazi do implantacije.
    Milasova hvala ti, nadam se da će pretraga pokazati ono što je najbolje za mene! Katka morat ću žicati barem neki koktel

  19. #2569
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Evo mene doma cure! Mrvica je na sigurnom, cuvam ju i nadam se najboljem. Rekla mi teta embriolog da je stanica snazna, lijepa i bez fragmentacija..Vidjet cemo kako ce se stvari odvijati, kaj bu, bu! U hiperu nisam, ali su mi jajnici ko krumpiri veliki! Dr savjetovao mirovanje 10 dana i puno tekucine.

  20. #2570
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mene doma cure! Mrvica je na sigurnom, cuvam ju i nadam se najboljem. Rekla mi teta embriolog da je stanica snazna, lijepa i bez fragmentacija..Vidjet cemo kako ce se stvari odvijati, kaj bu, bu! U hiperu nisam, ali su mi jajnici ko krumpiri veliki! Dr savjetovao mirovanje 10 dana i puno tekucine.
    To je jedino sad bitno, da si imala uspješan transfer i da je mrva na sigurnom. Pretpostavljala sam i ja da nije hiper, očito su jajnici samo jače reagirali na punkciju. Ti sad stvarno ako možeš malo uspori koji dan.... i javljaj se da znamo kako napreduješ. Želim ti sreću do neba!

  21. #2571
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Hvala hvala!
    Daa, usporit cu sigurno, uzela sam 6 dana starog godisnjeg i jos 2 dana imam slobodno, taman do bete! Doma sam, relaxiram se, secem, i tu i tamo odem na lagana druzenja!
    Javljam se redovno, bez brige! Pratimo se!

  22. #2572

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Cure molim vas jednu informaciju ako netko zna...poprilicno je hitno. Za prijateljicu!!!

    Ovako ide van Hr u postupak i treba 2 dc izvaditi estradiol i progesteron. E sad nije problem ako sutra dobije mengu pa subotom rade privatni laboratoriji. Vec je problem ako dobije m u subotu i onda je u nedjelju 2 dc i gdje onda vaditi hormone da zna dal moze krenuti s terapijom???

    Dal bi to mogla obaviti u Petrovoj i platiti naravno jer nije njihov pacijent???
    ili u bilo kojoj drugoj bolnici??
    Pliz ako netko zna da mi odgovori!
    Cura je u Zagrebu....pitam vas ovdje jer mozda prije dobijem odgovor vec da ih zovem.

    Hvala svima unaprijed

  23. #2573

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Uh, nije problem naplate, nego nedjelje. Zaista nisam sigurna za Petrovu, ostale bolnice nemam pojma. Najbolje da ih nazoveš tamo danas ili sutra baš direktno u lab i pitaš!

  24. #2574

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala hvala!
    Daa, usporit cu sigurno, uzela sam 6 dana starog godisnjeg i jos 2 dana imam slobodno, taman do bete! Doma sam, relaxiram se, secem, i tu i tamo odem na lagana druzenja!
    Javljam se redovno, bez brige! Pratimo se!
    Super draga, sada uživaj i laganini!

  25. #2575

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj Djevojka_sa_sela prvotno napisa Vidi poruku
    Uh, nije problem naplate, nego nedjelje. Zaista nisam sigurna za Petrovu, ostale bolnice nemam pojma. Najbolje da ih nazoveš tamo danas ili sutra baš direktno u lab i pitaš!
    Ako ti nije problem da mi napises broj. Ima na njihovim stranicam al ne znam dal je onaj di pise za spermio ili koji?
    A gdje je tocno lab?
    Iza glavne zgrade ili?
    Nista joj ne znam objasniti jer ja nisam isla u Petrovu.
    Mogu joj samo pomoci da odem s njom da nije sama.
    Uvijek se nesto mora zakomplicirati :/

    I da...hvala ti!
    Posljednje uređivanje od Libra : 31.05.2018. at 13:05

  26. #2576
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,979

    Početno

    Mozda pomogne svima koji uzimaju clexane

    Meni su u bolnici nakon carskog davali clexane u prednju gornju stranu natkoljenice (mogla sam birati natkoljenica ili trbuh) cca jedan pedalj ispod kuka dok sam lezala.
    Prednja strana ima vise koze pa se izbjegne davanje u misic (zgrabite i stisnete kozu izmedju dva prsta), kao sto bi bilo da se bodete bas u bedro, a lezanjem su noge opustene.
    Sad si ih dajem sama. Niti boli niti pece.

  27. #2577

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Joj nemam broj od laba, pa najbolje nazovi na Opće informacije
    01 46 04 646 – bolnička centrala

  28. #2578
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda pomogne svima koji uzimaju clexane

    Meni su u bolnici nakon carskog davali clexane u prednju gornju stranu natkoljenice (mogla sam birati natkoljenica ili trbuh) cca jedan pedalj ispod kuka dok sam lezala.
    Prednja strana ima vise koze pa se izbjegne davanje u misic (zgrabite i stisnete kozu izmedju dva prsta), kao sto bi bilo da se bodete bas u bedro, a lezanjem su noge opustene.
    Sad si ih dajem sama. Niti boli niti pece.
    Ja nisam probala nigdje drugdje bockati osim u trbuh, tu ima malo mekog spekeca pa se cini najlakse za izvesti. Taj spekec je ostao nakon zadnjeg pokusaja i ne odlazi...jucer prvi put sam primila inekciju lezeci i cini mi se da je bila najbeznolnija do sad... u prvom postupku primala sam u rame i sjecam se da je to boljelo vise. A je li uopce bitno mjesto uboda? Mislim, za djelovanje lijeka? Zasto u bolnici kazu da se bockamo u trbuh?
    Za dalje sam dobila 2 kutije gonala f od 2.dc, ovaj put bockanje ce trajat mjesec dana izgleda. Odrvenit ce mi trbuh skroz!

  29. #2579
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Jutro cure!
    Kako ste, kako idu bockanja?
    Evo da se javim, jajnici su malo popustili odn rekla bih splasnuli iako sam jos uvijek napuhnuta ko bacva i trbuh strsi kao da sam 4 mj trudna, minimum!
    Kicma me boli za poludit, tak da se svaki dan budim u 6 i selim se na kauc, pecka me i zari dolje u nekom predjelu, mix maternice i jajnika rekla bih, (.)(.) su mi bas bolne od dana transfera. Ovo sve ubrajam u posljedice punkcije i utrica, necu ni pomisljat na nesto drugo! Danas je tek 4dnt, tako da imam jos puno vremena za trening zivaca!

  30. #2580
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,979

    Početno

    Katka, u uputi o lijeku pise da se treba bosti potkozno ispod razine pupka pa je onda mjesto valjda bitno
    Buduci da sam se pikala nakon carskog, htjela sam izbjeci bockanje u ionako bolan trbuh, a sestre su rekle da je noga ok.

  31. #2581
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Katka, u uputi o lijeku pise da se treba bosti potkozno ispod razine pupka pa je onda mjesto valjda bitno
    Buduci da sam se pikala nakon carskog, htjela sam izbjeci bockanje u ionako bolan trbuh, a sestre su rekle da je noga ok.
    Kod Decapeptyla pise samo da se daje subkutano, a ustvari, sve u zadnja dva postupka sam primala u trbuh i problem je do sad bio samo Clexane (za njega nisam citala uputu :srami se).
    Ma dosadila sam sama sebi vec s kukanjem o tome, stvarno nisam neka placljivica i imam poprilicno visok prag boli inace...

  32. #2582
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Ma Katka, ne brini, nisi dosadna niti blizu! I sama znas kad si pod hormonima da si drugacija, i zato ak ti nekaj sad smeta-smeta ti i bok! Meni je nakon 8 dana pikanja pocelo sve bit problem, na koju stranu se piknut, pa jel bum sjedila il stajala, jel bum se naslonila, trbuh mi je postao napet i izludjivala sam sebe i muza s tim. A inache vadim krv i pikam po ljudima svaki radni dan, tak da si trebamo dat oduska dok to radimo

  33. #2583
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Ma Katka, ne brini, nisi dosadna niti blizu! I sama znas kad si pod hormonima da si drugacija, i zato ak ti nekaj sad smeta-smeta ti i bok! Meni je nakon 8 dana pikanja pocelo sve bit problem, na koju stranu se piknut, pa jel bum sjedila il stajala, jel bum se naslonila, trbuh mi je postao napet i izludjivala sam sebe i muza s tim. A inache vadim krv i pikam po ljudima svaki radni dan, tak da si trebamo dat oduska dok to radimo
    Hahahaha...upravo tako, već sam u toj fazi, a prošlo je jedva tjedan dana od pikanja. Kažu mi da nisam ništa posebno drugačija što se tiče ponašanja, kao da ništa ne djeluje na mene.
    Kad pogledam sve te puste inekcije koje me još čekaju u frižideru, malo mi muka. Imam dva pena Gonala f, primat ću po 225 iU. Trebam počet s tim 2.dc, a ciklus očekujem do kraja ovog tjedna. Valjda će doći prema očekivanjima, računam, kontroliran ciklus pa ne bi trebalo biti iznenađenja. Probat ću dobit dr. danas pa vidjet s njom što sve trebam obaviti tsj 2.dc prije Gonala; trebam li ponovo vaditi hormone i koje, obaviti uzv i sl. Jedino čemu se nadam i što si priželjkujem u ovom protokolu je veći broj embrijića... S obzirom da sam 2 mjeseca pila sva ona čuda za "popravak" kvalitete js, baš me zanima hoće li biti kakve promjene na bolje. Još plačem za onim propalim blasticama od prošli put...

    Kako si ti? Danas ti je 6.dnt? Jesi planirala kakav testić prije bete? Kad je ustvari beta?

  34. #2584
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Bome dugi put imas ovaj ciklus. Nadam se da ce biti sve okej, i jos malo pa kreces hraniti folikule! Ajde, bar su ti dali Gonal f u penu pa nebus morala muckati sama
    Ja sam okej, doma sam, odmaram ,citam knjige, secem i tak..simptoma nemam osim bolnih cica, ledja i zarenja+propikavanja u donjem predjelu..al velim, mislim da je to jos od stimulacije.
    Danas je 6dnt, nismo jos razmatrali opciju dal cemo radit test..alii, mislim da hocemo dan, dva prije bete cisto da se ne sokiram- pozitivno ili negativno..beta je 12.6.

  35. #2585
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Bome dugi put imas ovaj ciklus. Nadam se da ce biti sve okej, i jos malo pa kreces hraniti folikule! Ajde, bar su ti dali Gonal f u penu pa nebus morala muckati sama
    Ja sam okej, doma sam, odmaram ,citam knjige, secem i tak..simptoma nemam osim bolnih cica, ledja i zarenja+propikavanja u donjem predjelu..al velim, mislim da je to jos od stimulacije.
    Danas je 6dnt, nismo jos razmatrali opciju dal cemo radit test..alii, mislim da hocemo dan, dva prije bete cisto da se ne sokiram- pozitivno ili negativno..beta je 12.6.
    Cice nekako sveprisutan simptom i od stimulacije i trudnički, leđa - trudnički, a bome i žarenje/propikavanje - trudnički. Za sad, ti si trudnica, i nek te niko ne uvjeri u drugačije. Nek ti iščekivanje prođe što brže i bezbolnije.
    Jesi ti jedina trenutno u ovoj fazi? Čekamo li još koga?
    Da, i ja sam zahvalna na penu. Prošli put sam ga prvi put koristila i to je nenormalno olakšanje naspram svega drugog.

  36. #2586
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Voljela bi da se javi Libra od neki dan s info je li prijateljica uspjela obaviti E2 i P4 vikendom. Nekako i ja očekujem da će mi ovaj put pasti vikend i skoro sam pa sigurna da to ne mogu vikendom obaviti u svom gradu. I prošli put sam išla u postupak bez toga...

  37. #2587

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Voljela bi da se javi Libra od neki dan s info je li prijateljica uspjela obaviti E2 i P4 vikendom. Nekako i ja očekujem da će mi ovaj put pasti vikend i skoro sam pa sigurna da to ne mogu vikendom obaviti u svom gradu. I prošli put sam išla u postupak bez toga...
    Katka evo me.....bas sam jucer htjela napisati pa nikako.

    Prijateljica je sve obavila bez ikakvih problema.
    Ja sam osobno s njom otisla u subotu do petrove jer joj je to bio 1 dc pa da provjeri.

    Docekala nas je sestra Štefica i rekla da bez problema moze doci sutra tj.u nedjelju da nje nece biti al da ce sve prenijeti svojoj kolegici koja ce biti dezurna i zapisala ime i prezime.

    Rekla je da ce se morati ostaviti polog i u ponedjeljak doci po racun jer ne izadju nedjeljom a ako donese uputnicu vraca se polog.
    Tako da je jucer isla po racun i eto ja sam ugodno iznenadjena kako je to sve elegantno rijeseno.
    Nalaz je dobila na mail u roku sat i pol i hvala bogu krenula je s terapijom.
    Katka jos ovo.....NA STRAZNJA VRATA SE ULAZI jer je nedjelje pa su ona glavna zakljucana.

    Eto nadam se da ce svi oni koji se nadju u ovakvoj situaciji procitati ovo pa da cure znaju.
    Sretno cure svima

  38. #2588

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    A ovo je novi broj laboratorija i iza 12 h radnim danom se moze zvati.
    Katka tako da ako se zelis najaviti a nisi iz zg zovi slobodno.

    01 4604 685

  39. #2589
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Ovo su super info za neke nepredvidjene situacije! Hvala Libra!
    A Katka, mislim da sam trenutno ovdje jedina cekalica koja se prijavila

  40. #2590

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Libra,hvala na korisnim info..

    Sretnaofca-sretno! Neka beta bude velika..

    Ja konacno izasla iz bolnice nakon tocno tjedan dana hospitalizacije..
    Smirimo se,cak sam i M.dobila par dana ranije tak da je dobro zavrsilo to sa hiperom..
    Iduci ciklus idemo u prirodni FET i bas se veselim..
    Moj prvi FET!

    Katka,odlicno da si dobila Gonale u penu,znam da ih nisu imali zato sam ja odabrala Puregone..
    Vjerujem da ce ovoga puta biti vise embrija nego prosli!

  41. #2591
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Libra prvotno napisa Vidi poruku
    Katka evo me.....bas sam jucer htjela napisati pa nikako.

    Prijateljica je sve obavila bez ikakvih problema.
    Ja sam osobno s njom otisla u subotu do petrove jer joj je to bio 1 dc pa da provjeri.

    Docekala nas je sestra Štefica i rekla da bez problema moze doci sutra tj.u nedjelju da nje nece biti al da ce sve prenijeti svojoj kolegici koja ce biti dezurna i zapisala ime i prezime.

    Rekla je da ce se morati ostaviti polog i u ponedjeljak doci po racun jer ne izadju nedjeljom a ako donese uputnicu vraca se polog.
    Tako da je jucer isla po racun i eto ja sam ugodno iznenadjena kako je to sve elegantno rijeseno.
    Nalaz je dobila na mail u roku sat i pol i hvala bogu krenula je s terapijom.
    Katka jos ovo.....NA STRAZNJA VRATA SE ULAZI jer je nedjelje pa su ona glavna zakljucana.

    Eto nadam se da ce svi oni koji se nadju u ovakvoj situaciji procitati ovo pa da cure znaju.
    Sretno cure svima
    Citiraj Libra prvotno napisa Vidi poruku
    A ovo je novi broj laboratorija i iza 12 h radnim danom se moze zvati.
    Katka tako da ako se zelis najaviti a nisi iz zg zovi slobodno.

    01 4604 685
    Super, super, hvala ti na info. Cula sam se sa mojom dr, rekla da joj javim kad pada 2.dc tako da me ocekuju na odjelu. I to mi je super, sto ne propada sve zbog vikenda. Tako da cu u tom slucaju jednostavno zapaliti za Zg i obaviti sve tamo.

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Libra,hvala na korisnim info..

    Sretnaofca-sretno! Neka beta bude velika..

    Ja konacno izasla iz bolnice nakon tocno tjedan dana hospitalizacije..
    Smirimo se,cak sam i M.dobila par dana ranije tak da je dobro zavrsilo to sa hiperom..
    Iduci ciklus idemo u prirodni FET i bas se veselim..
    Moj prvi FET!

    Katka,odlicno da si dobila Gonale u penu,znam da ih nisu imali zato sam ja odabrala Puregone..
    Vjerujem da ce ovoga puta biti vise embrija nego prosli!
    Drago mi je zbog tebe da se situacija smirila, ruzno iskustvo je taj hiper... bitno je da imas smrzlice i da mozes planirati FET. Ja sam imala jedan FET jos na VV koji je krenuo lose i jos gore zavrsio. Ali citam o puno primjera ko tvoj sa uspjesnim zavrsetkom, bas puno. Vibriram vec sad!

    Malo sam citala o tome kako uopce odlucuju s kojom stimulacijom idu. I u mom 1. uspjesnom postupku primala sam Gonal f, al sam imala kratki protokol, i odlicno sam reagirala. Kad bi sad bar upola tako s obzirom na vremenski odmak...vidjet cemo. Mozemo samo vibrirat.

  42. #2592
    ZUZU444 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    9

    Početno

    Cure, mogu li nakon transfera blastociste vaditi betu ranije ili moram čekati 14 dana? Mislim, ako odem sutra, 10 dan nakon transfera, hoće li mi odbiti dati uputnicu, ili prigovarati što sam došla ranije? Realno već sad imam ili nemam betu, ne mogu čekati još četiri dana...

  43. #2593
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Milasova, drago mi je da ti je lakse i da je stigla M! Jos malo pa u pripreme za fet!
    A Katka, ti se samo opusti i kaj bude, bude..ako si prije dobro reagirala na gonale, budes i sada..meni se nekak cini a i dr mi je rekao da su u principu ti gonali najbolje kaj imaju i da najvecem broju zena odgovara!

    A zene drage, ja sam u takvom bedu danas. Sanjala sam da sam mengu dobila, rasplakala se ujutro. Cijelo vrijeme imam filing da cu procirit, na wcu sam svakih 15 min cisto da provjerim jel ide kaj..imam neki minimalni zuckasti iscjedak, mozda je to od utrica kajja znam..uglavnom tuzna sam nekak i jako zivcana..a tek je 7dnt...

  44. #2594
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj ZUZU444 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, mogu li nakon transfera blastociste vaditi betu ranije ili moram čekati 14 dana? Mislim, ako odem sutra, 10 dan nakon transfera, hoće li mi odbiti dati uputnicu, ili prigovarati što sam došla ranije? Realno već sad imam ili nemam betu, ne mogu čekati još četiri dana...
    ZUZU, nije rano 10.dnt blastice. Ja sam u prošlom postupku dobila na pismeno uputu u Petrovoj da je vadim 10.dan. A sad sve ovisi o tvom ginekologu... U svakom slučaju, uvijek možeš betu za 100-tinjak kuna napraviti privatno u nekom laboratoriju. Ustvari, danas će ti skoro svaki test pokazati točan rezultat. U svakom slučaju, sretno!

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Milasova, drago mi je da ti je lakse i da je stigla M! Jos malo pa u pripreme za fet!
    A Katka, ti se samo opusti i kaj bude, bude..ako si prije dobro reagirala na gonale, budes i sada..meni se nekak cini a i dr mi je rekao da su u principu ti gonali najbolje kaj imaju i da najvecem broju zena odgovara!

    A zene drage, ja sam u takvom bedu danas. Sanjala sam da sam mengu dobila, rasplakala se ujutro. Cijelo vrijeme imam filing da cu procirit, na wcu sam svakih 15 min cisto da provjerim jel ide kaj..imam neki minimalni zuckasti iscjedak, mozda je to od utrica kajja znam..uglavnom tuzna sam nekak i jako zivcana..a tek je 7dnt...
    Draga, sad je već možda i normalno da te peru razni osjećaji, pa čak i negativa. Nekako mi se čini da je u čekanju uvijek najlakši prvi tjedan, drugi postaje lagano mučan kako se bliži vrijeme testiranja. Što si planirala s testiranjem, imaš li ikakav plan ili čekaš betu? Ja ti samo želim da ostaneš hrabra i da se pokušaš nekako umiriti. Znam da je lako to meni sad reći, ali ustvari i nemaš nekog izbora. Snovi...ionako ništa ne moraju značiti i vjerojatno ti kroz snove izlaze samo dnevni strahovi što je sasvim normalno. Zaista se nadam da ćeš hrabro izdržati sljedeće dane...poljubac ti šaljem.

    Ja sam postala hrabrica, jučer sam si dala sama prvu injekciju i prošlo je super, skoro bezbolno. Šalila sam se s mužem da mi sad više ne treba ni za pravit djecu!
    U iščekivanju ciklusa, hrabro naprijed!

  45. #2595
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Zuzu, ja se slazem s Katkom da uopce nije rano 10 dan vaditi betu ako su blastice bile! Skrati si muke i odi!
    Katkaa, bravo za injekcije!! Ja sam uvijek za opciju samodavanja injekcija, ako je moguce, jer sam za sebe najbolje znas kaj i kak ti pase. Meni je mm jednom dao injekciju, kao da ga ukljucim, ali to nije nikak bilo dobro i na kraju smo se posvadjali haha ak ti pase, sam nastavi sama!
    A kaj se tice mog straha, jucer mi je bio prijelomni dan, i dog sam se sama sa sobom da nema smisla ta sva nervoza, i kaj bude-bit ce! Nema druge, il + il - i to je to. Sutra idemo na more, pa ce mi vikend brze proci, i onda jos pon prezivim i utorak je dan D. Ako prije vjestica ne stigne!
    Odlucili smo da necemo doma radit test.

  46. #2596
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Zuzu, ja se slazem s Katkom da uopce nije rano 10 dan vaditi betu ako su blastice bile! Skrati si muke i odi!
    Katkaa, bravo za injekcije!! Ja sam uvijek za opciju samodavanja injekcija, ako je moguce, jer sam za sebe najbolje znas kaj i kak ti pase. Meni je mm jednom dao injekciju, kao da ga ukljucim, ali to nije nikak bilo dobro i na kraju smo se posvadjali haha ak ti pase, sam nastavi sama!
    A kaj se tice mog straha, jucer mi je bio prijelomni dan, i dog sam se sama sa sobom da nema smisla ta sva nervoza, i kaj bude-bit ce! Nema druge, il + il - i to je to. Sutra idemo na more, pa ce mi vikend brze proci, i onda jos pon prezivim i utorak je dan D. Ako prije vjestica ne stigne!
    Odlucili smo da necemo doma radit test.
    Ja živim na moru i stvarno mogu reći da je trenutno pravo ljeto, kupanje i sunčanje je totalno u điru, nema još puno turista i nema gužve po plažama... to ti je super odluka!

    Nego, je li mi pametno nastaviti s teretanom kad krenem sa stimulacijom Gonalima, što mislite?...Mislim, zvuči baš kao da i nije prepametno zbog mojih i inače ludih jajnika sklonih naticanju, već sad nekako osjećam boluckanja i mislim da ću prekinuti s tim. Kako vi?

  47. #2597
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Hmm Katka, ja bi ti savjetovala da bas i ne posjecujes teretanu, ili izbjegavaj prevelike napore..ja sam penjacica i planinarka pa mi je dr rekao da se odmorim malo od toga od pocetka do kraja postupka, u smislu moze ali lagano-a ja taj pojam ne poznajem, tak da ja nisam uopce
    Vozi bicikl, setaj, nemoj se naprezat i cuvaj folikule! To bi ti ja preporucila!
    Vec par dana me boli glava, i bas se slabo osjecam-mjerila tlak i kaze 90 sa 65! Morat cu nesto slano pojest odmah! I bas imam grceve u trbuhu jucer i danas, ne bole neg je bas nelagodno kao da mi hoda nesto u trbuhu i jajnicima, ne znam kak bi to opisala drugacije. I uz tu i tamo pms prisutnu podmuklost propikne me dolje takodjer.
    Ne mirisi mi ovo na dobro, ali vidjet cemo...nadam se najboljem iako vec planiram slijedeci ciklus tamo negdje pocetkom 10.mj! Svidja mi se ona Elonva, pitat cu dr za to iduci tj.

  48. #2598

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Katka,ja inace vjezbam u teretani,u ovom postupku sam vjezbala do stoperice,poslje mi je bilo prenelagodno za vjezbanje..
    Sada planiram krenuti ponovno cim menga stane..
    Uglavnom,ukoliko se osjecas ok ja bi vjezbala skroz do transfera..ukoliko ti je nelagodno nemoj..
    Vjezbanje mislim da ne moze skoditi folikulima,barem meni nije..
    Cak stovise,mislim da lakse podneses sve to skupa..

  49. #2599
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A vama s hiperom i jajnicima ko narancama mozda bas i nije najpametnije, zbog mogucnosti torzije...

  50. #2600
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Bas tak, svatko radi kako osjeca da je ok! Ja sam prekinula sa extremnim aktivnostima jer mi je tak preporuceno, a i iskreno vec nakon 3 dana pikanja sam bila ko balon! A vec pred kraj sam trebala opce pazit kak cu se sjest! Ko kvocka sam bila
    Posljednje uređivanje od sretnaofca : 07.06.2018. at 19:12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •