Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 123

Tema: nemirno dijete dok doji

  1. #51
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Usisavač funkcionira nekad. Ali valjda mu ne paše frekvencija buke od usisavača

  2. #52
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    i moj je jučer bio cijeli dan nikakav odspava samo 1 sat i sto puta se probudia,danas je nešto bolje evo ga spava kraj nape!još malo morat ću kupit novu

  3. #53
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Evo još jednog nemirnog u klub... A hvalila sam se okolo da samo jede i spava, sad mu je cica navečer kriva za sve i pošteno se iskaljuje na njoj, a kad ga maknem vriska samo takva. Usisavač smo otkrili, ali pali jedno vrijeme i onda mu dosadi pa negoduje dalje.
    Zapravo sam došla samo malo kukati, pitanja nemam (a ni odgovora).

  4. #54
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    innu
    tak sam se i ja hvalila i eto mi sad
    probaj neki white noise sa jubitoa, mozda upali
    mojoj se dopalo poslijepodne, ali ne i za nocno uspavljivanje

  5. #55
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja se više ništa neću hvalit jer kad god se pohvalim ono sutra sve naopako-

  6. #56
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    pridružujem se nemirnicama, isto sve kod nas. upalio je fen.

  7. #57
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Moja se poprilicno smirila
    Ne skroz, ali znacajno
    Izgleda da joj smeta pms i menga, bit ce veselo svaki mjesec

  8. #58
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja sam sa starijim imala uzasna doba kad sam imala mengu, a ovulacije su mi bile kao jaki trudovi. Sad molim boga da sto kasnije dobijem.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  9. #59
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam sa starijim imala uzasna doba kad sam imala mengu, a ovulacije su mi bile kao jaki trudovi. Sad molim boga da sto kasnije dobijem.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Bolje bi bilo da ga nisam molila , grrr. Evo nocas sam je dobila. Nije ni cudo sto je ona samo dvaput cicala. Ma uvjerena sam 1000posto da moja m utjece na mlijeko.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  10. #60
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    S, jel ti to prva M? Znaci 6 mj si bil M-free

    Moj jucer nece D cicu. Nece, i nece. Vristi.
    Tako da je jeo samo lijevu, a desnu sam izdajala. Meni je ta moja beba misterija

  11. #61
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Rekla bi da je prva, ali imala sam neko krvarenje s 2 mj nakon poroda (iako je krvarenje od poroda prije toga vec bilo prestalo).
    S prvim sinom sam dobila s tocno 6mj.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  12. #62
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Uf...suosjecam....

  13. #63
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Evo je, opet luduje, vec drugi dan
    I nece spavati po danu, a za noc sam ju jedva uspavala
    Izgleda da mi se blizi menstruacija

    Jooj, svaki mjesec ovo prolaziti

  14. #64
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Joj uzas, zao mi je

  15. #65
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja imam novu nedoumicu... Maleni će za tjedan dana imati 3 mjeseca. Čini mi se da smo imali skok sa 2 mjeseca i tjedan dana koji je trajao desetak dana..on je tada bio jako nemiran na cici i drasticno je povecao broj podoja i praznio obje cice. Nakon tog skoka je poceo duze spavati po noci a po danu je razmak oko 3 sata.. Međutim.. Sad pojede jednu cicu sa aktivnim cicanjem 2 minute max a ostalo vrijeme vristi, nateze cicu, baca se iza i povuce tu i tamo (ne zagrcava se).. Nakon podoja (ja ga maknem nakon što ju pusti po stoti put) cica je praznija ali ne skroz kako je prije znala biti.. On podrigne, vratim ga na cicu i nece vise.. Spustim ga i dobre je volje po sat vremena, pa malo spava pa je opet dobre volje i tako imamo razmake po 4 sata a onda opet ista prica s hranjenjem..
    Kaka po 2 puta dnevno, dobre je volje ali pelene nisu popisane ko prije je pelena svaki puta mokra ali ne kolicinski ko prije.. Nije mi bas svejedno.. Probala sam sve, i mir , i polumrak, i drugu prostoriju, i podrignut usred podoja, ma nista ne pomaze! On cica 2 minute a onda borba.. I to traje vec 2 tjedna.. Čak se zadnja 2 dana i po noci poceo borit s cicom, je puno bolje nego po danu ali prije je bar noc bila mirna.. Ne znam dal da brinem.. Ima mi logike da ako ke dijete veselo i zadovoljno da je sve u redu al poluprazne pelene mi ne daju mira..

  16. #66
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Do 6. tjedna pod mokrom pelenom se racuna 30 do 60 ml tekucine, nakon 6. tjedna, broj mokrih pelena se moze smanjiti, ali pod jednom mokrom se racuna 120 ml tekucine. Gledaj da ima sline dosta, uzmi u obzir da je toplije. Jeste li ga vagali u posljednje vrijeme? Moguce da su ga zubi poceli zezati, a mozda u to kratko vrijeme posise koliko mu treba. Koliko podoja ima u 24 sata?

  17. #67
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ima sline, ajde bar to.. A vagali smo ga tocno prije nego je ovo pocelo, tad je dobio kilu u mjesec dana ali je normalnije jeo..
    Ima podoja između 8 i 10, s tim da je od toga 7 da sam sigurna da je barem nešto pojeo, ovo ostalo je više svađa..

    Evo i sad, jedva sam ga nahranila i umjesto da mirno nastavim spavat ja tipkam po forumu jer sam se 15 minuta borila i razbudila.. Valjda ce ovo proc nekako, fali mi da uzivamo u dojenju

  18. #68
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    120 ml? Koliko takvih?

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  19. #69
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Bar 5 i urin bi uvijek trebao biti svijetao i blagog mirisa.

  20. #70
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    5 x 120 = 600 ml. Mi ih toliko sigurno nemamo kad ne popije 600 ml u 24 sata...
    A od 2-4 mj nismo imali ni upola tolikih pelena jer tad je pila samo 400 ml na dan.
    Ona rijetko kad popiski pelenu da se smoci i rub uz nogavicu. Uglavnom bude mali krugic u sredini... Al dobro, ne brine me sad to kad znam da u manje tekucine popije vise kalorija, prasica mala.

  21. #71
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    5 x 120 = 600 ml. Mi ih toliko sigurno nemamo kad ne popije 600 ml u 24 sata...
    A od 2-4 mj nismo imali ni upola tolikih pelena jer tad je pila samo 400 ml na dan.
    Ona rijetko kad popiski pelenu da se smoci i rub uz nogavicu. Uglavnom bude mali krugic u sredini... Al dobro, ne brine me sad to kad znam da u manje tekucine popije vise kalorija, prasica mala.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    19

    Početno

    Evo i nas ovdje... Malena ima 6 tjedana i prvo je jedan dan nacicavala sto sam povezala sa skokom. No zadnja 2-3 dana borimo se s ovim nemirom.
    Razmisljala sam vec i o sooru jer me jedna dojka pocela nesto kao boliti i probadati, ali cini se da je i to proslo. Mala nema nis po ustima sto nije imala i pred 2 tjedna kod pedijatrice kad je bilo sve ok. Pelenskog osipa nema. U prilog sooru ide da su nocni podoji pjesma, papa, malo se nosamo da podrigne, zaspi. Nema nikakvih nemira. A po danu drama. Jos kroz sam dan nekako, mijenjamo strane pa ide. Al kako se blizi vecer imamo pravi show. Izvija glavu prema nazad, odupire se nogicama, place, nece vise ulovit cicu... Nekad pomogne mijenjanje strane, no jucer niti to nije islo, pomogne na min, dvije i opet... Cica nije prazna, ja kad stisnem to sprica tak da mislim da bi ona definitvno mogla jos vuci...
    Da to prihvatim kao fazu ili je moguce da imamo soor bez nekih ocitih simptoma?
    Dolazim u napast probat par dana s Rojazolom cisto da to skinemo s dnevnog reda kao mogucnost...

  23. #73
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Moguce je da imate soor
    A moguce je da je i skok, jer on traje po nekoliko dana
    A bebe znaju imati i te vecernje nervoze...
    Nadam se da ce brzo proci, znam kako je...

    Moja i dalje zna imati nemirne dane ili dijelove dana
    I dalje vrlo kratko ciki 5-10 minuta, al izgleda da joj je ok u 7 tjedana je dobila 1.300g, sto je po tjednu 185g
    I sve ostalo stima pa se ja i sluzbeno prestajem brinuti (nadam se ne samo privremeno)

  24. #74
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Tak je i kod nas. Skoro redovito predvečer divlja. Mislim da je tad više nervozan, razdražljiv pa ga i let down više smeta. ma sve ga smeta.

  25. #75
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    marita25 tako je i naš mali bio predvečer nervozan ja mislim da je to samo umor, da je nešto drugo ne bi se javljalo samo u to doba...probaj ga uspavati malo ranije čim pokaže prve znakove umora tako smo mi jer kad bi počeo plakati onda ga ne bi više nikako mogli uspavati pa bi malo jeo pa plakao, ja sam sumnjala da mi fali mlijeka na početku a u biti bio je samo pospan i razdražljiv

  26. #76

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    19

    Početno

    I meni se nekako čini da je to faza...
    Jučer opet drama, već drugi dan u isto vrijeme, od cca pol 9, 9 do nekih 10 kad napokon uspije zaspati...
    Čak sam išla iskuhavati dudu koju sam rekla da joj neću davati da ne zeznemo dojenje... Al reko od to malo navečer da probamo, samo da ne plače toliko, a ne znma više kako ju umiriti. Al pametnija je ona od mene, nije imala pojma šta bi s njom i samo ju je pljuvala van.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    6

    Početno

    Trebam vašu pomoć. Imamo 6 tjedana, na kontroli sa mjesec dana je bilo sve ok, dobili smo 1 kg i 4 cm. Ali u zadnjih tjedan dana imamo problem s tim nemirom dok sisa, prvih par minuta je sve ok i onda pocne izvijanje, cviljenje... I jedva ju smirim. E sad šta mene najviše muči je to što joj je stolica postala zelena i vodenasta. A ponekad je i vlaknasto zelena. Mokraće mislim da ima dosta. Po noći je mirnija i lijepo papa. Molim pomoć i savjet što bi to moglo biti.

  28. #78
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Evo i nas... Pratim.

  29. #79
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Koliko cesto mijenjas dojke? Zagrcava il se i kaslje kad pocinje nemir? Ima li dudu, dajes li nesto osim svog mlijeka, voda, caj?

  30. #80

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    6

    Početno

    Svako dojenje druga dojka, ima dudu ali ne dajem joj nista drugo samo dojim.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    6

    Početno

    I da, ne zagrcava se i ne kaslje. Samo divlja, kao da nema mlijeka a kad stisnem sprica na sve strane.

  32. #82
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Evo nas natrag na ovoj temi. Mali poceo opet divljati na cici. Jucer i danas sam mu dala bocu (jucer je bilo mog izdojenog, a danas AD).
    Ne znam je li to povezano s time da ja sad radim, a malac (3.5mjeseci) je preko dana hranjen bocom (mojim mlijekom) ili je faza. Nadam se da je samo faza, jer samo predvecer se tako unervozi.

    Malo me stresira ta situacija, ali necu panicariti (jos par dana).

    Inace, sto se tice izdajanja: izdajam 3 puta dnevno na poslu, ali sam primjetila da ima sve manje. Npr bilo je oko 120ml, a evo danas jedva 100ml.

  33. #83
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ajme lulu, vec na poslu? pa meni ce 6 mj biti premalo.. Sigurno je i taj stres razlog manjka mlijeka..

  34. #84
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    lulu-mama vjerojatno je vecernja nervoza u pitanju
    nadam se da ce brzo proci

    a za izdajanje ti nemam sto pametno za reci - da sam ja morala ici tako rano raditi, moja djeca bi bila na adaptiranom
    jer, osim u fazi pocetne prepunjenosti, ja ne mogu skoro nista izdojiti
    drz se!
    Posljednje uređivanje od Ginger : 20.04.2014. at 21:26

  35. #85
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Hehe ginger, zato sam se ja počela ”učiti” na izdajanje od skoro samog početka. Da mi se mozak i cice naviknu na tu spravu. :/

  36. #86
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Elektricna izdajalica ili rucna lulu-mama


    Sent from my RM-914_eu_croatia_419 using Tapatalk

  37. #87
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Rucna. Ali razmišljam da po sudom elekričnu. Možda bi bolje izdojila. ???

  38. #88
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Ja sam bila opustenija sa elektricnom,jer bi ona sama radila a ja bih citala za to vrijeme. Puno lakse bih se opustila. Moze biti da se beba malo navikla na bocicu pa se buni,nista strasno. Sretno


    Sent from my RM-914_eu_croatia_419 using Tapatalk

  39. #89
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    ja imam iskustva sa obje i električna je definitivno bolja!

  40. #90
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Ja sam koristila elektricnu u pocetku, ali tada je i prepunjenost dojki bila veca. Sad uopce nisu pune, skroz su mekane. Ok, moze biti da je ponuda i potraznja uskladjena.

  41. #91
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Da sam se ravnala po prepunjenosti dojki i izdajanju odma bi završili na ad..
    Cice mi se čak ni u bolnici nisu nešto previše prepunile, tek tolko su malo tvrđe bile, mlijeko iz njih nikad curilo, stalno mekane, a izdojit sa običnom izdajalicom mogu 30ml a sa električnom oko 40ml.. i to iz obje skupa! .. A mali raste ko gljiva.. Ma vjeruj si, tvoje tijelo najbolje zna

  42. #92
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Hehe ginger, zato sam se ja počela ”učiti” na izdajanje od skoro samog početka. Da mi se mozak i cice naviknu na tu spravu. :/
    Pa i ja sam izdajala od pocetka, al cim se uskladila potraznja i ponuda, nije vise islo
    Napravila sam neke zalihe, ako mi zatreba, al frisko ne mogu sad skoro nista izdojiti

  43. #93
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Da, ni ja ne mogu izdojiti nakon što je malac papao. Ali na poslu mogu, jer izdajam onda kad bi mi beba jela. Tako on ima uvijek jučerašnje za piti dok sam ja na poslu.

  44. #94
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Evo i nas ovdje ...
    ima nekih 5-6 dana da je kod nas pocela svađa sa sisom, nekad imam osjecaj da hranim malu divlju životinju
    dakle bez sise nemože nista a kad je dobije ljuti se svađa se s njom, reži, baca se i crveni. Ja sam se uspijela smiriti jer prvih par dana bi i ja postala frustrirana, sad sam puno smirenija al uopce ne uzivam u dojenju Čak me lagano i tjeskoba hvata kad se krene buditi., više nisam ni znala sto cu pa dobije dudu jednom dnevno da barem zaspe na koji sat.
    Uglavnom imamo 18 dana i u 12 dana smo dobili malo manje od 800grama, previše?? pelene su uvijek pune i poceli smo davat biogaiu i nocu je super al zato je dan jako nemiran.

    Ima li ko kakvih savjeta, jer svašta smo probali i pozicije za dojenje i izdajanje prije podoja al apsolutno se nista nije promjenilo....
    imam osjecaj da mi preostaje samo čekati da prođe

  45. #95
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    e da zaboravih napisat, ona se vecinu vremena glasa stalno nešto priča, doslovno zvuci ko životinja, zatim se krene napinjati i crvenit, uglavnom kad je budna 99posto vremena je nemirna...grčevi ili se trebam zabrinut
    Posljednje uređivanje od Ninunanu : 09.05.2014. at 18:55

  46. #96
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Iskljucivo dojena beba ne moze dobiti previse na kilazi bravo za uspjesno dojenje!

    .. Preostaje ti cekati da prode.. Bit ce jos puno takvih epizoda, evo i mi se od jucer opet svadamo, vec sam navikla samo ostani mirna, puno zivaca i strpljenja..

  47. #97
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    na svu srecu odma 3 dan u rodilištu smo fino dojili doduše da se pitalo sestre tamo, prvi dan bi bili na boci, al eto i to smo prezivili pa budemo i ovo
    al ono lako meni za mene meni nju žao gledati takvu 5-6 sati dnevno

  48. #98
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Meni se također jedna od twinsica buni i negoduje, vuče lijevo-desno. Eh sad ja sam probala mijenati stranu podoja, da vidim kako će reagirati, ali ista stvar. Dok jedna doji normalno na tu stranu, probam drugu curku staviti - ona se buni. TAko da je to do djetetaa ne do prejakog letdowna ili pak premalo mlijeka...
    Živaca, strpljenja, proći će....

  49. #99
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj Ninunanu prvotno napisa Vidi poruku
    na svu srecu odma 3 dan u rodilištu smo fino dojili doduše da se pitalo sestre tamo, prvi dan bi bili na boci, al eto i to smo prezivili pa budemo i ovo
    al ono lako meni za mene meni nju žao gledati takvu 5-6 sati dnevno
    Možda onaj skok koji ide oko 2 tjedna? Može on trajati dosta dugo....najbolji savjet-lezi s njom u krevet i nek doji koliko želi,,,

  50. #100
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    da to i radim jer mislim da drukcije nebih oka sklopila. U krevetić još nije legla
    al evo cini mi se da je malo bolje, grčevi su sve rijeđi, al njezino hranjenje je i dalje ajme majko....pomirila sam se s tim da imam divlju zivotinju

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •