Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 123

Tema: nemirno dijete dok doji

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    1

    Početno nemirno dijete dok doji

    Pozdrav!Trebam pomoć....sin mi ima 6 tjedana...rođen je sa 2600...u prvi mjesec je dovio 1700...lijepo dojio i svee kako trena...zadnjih 6 dana se pojavio problem...na dojci postane nemiran rasteže je,grči se,ispušta pa ponovo hvata,povuče par puta....i tako cijeli dan svaki podoj..naravno iza toga je nagutan zraka pa plače ...teško flata,a kag flata onda plače kao da mu je kiselina u grlu.......po noći je miran i jede normalno....što da radim? (

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Copy paste situacija kod mene...samo je u mene rodjen sa 2300, ima 7 tjedana i sada 4400....baš me zanima što je posrijedi? Samo što u mene ni kroz noć već dva dana nije bajna situacija....

  3. #3
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    kod obje me podsjeca na skok u razvoju

  4. #4
    enolee avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    188

    Početno

    To se dogadjalo i s mojom malenom. Negdje u to vrijeme krenula su ta histericna i nemirna dojenja, pogotovo oko 18.00h na dalje.. Izgleda da je problem bio pre jaki flow koji ona nije mogla pratiti.. Druge strane, nekd je bila uzasno nervozna zbog toga sto je flow pre spor, ali to je bilo puno rijedje. Cice su mi bile pune mlijeka i

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    14

    Početno

    Tako isto je bilo i nama. Vjerovatno nikada nećemo znati pravi uzrok,može biti skok u razvoju, može biti kako enolee kaže, mogu biti grčići (nama se javljalo uvijek u isto vrijeme,oko 18 sati i trajalo je max sat vremena) pa možda traži utjehu na cicu... Može biti puno toga,ali samo budi strpljiva, proći će samo od sebe!

  6. #6
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    moj se tako ponaša kada ga treba podrignuti ili treba zaspati pa je nervozan...
    ili je cica prazna pa treba drugu
    sve isprobam pa nešto već upali...

  7. #7
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    pex i mirja, žao mi je što nijedna od nas nije prije vidjela vaše postove.

    jel vam ovo još aktualno?

    zanima me jeste li možda na svojim bradavicama primijetile kakve promjene - crvenilo, ljuskavost, svrbež? osjećate li možda bol u dojkama između podoja?
    imaju li vam djeca bijele naslage u ustima, sedefasti odsjaj sluznice usta, crvenilo guze?

    ako sam dobro shvatila, djeca su vam lijepo i mirno dojila u početku, problem je počeo u vrijeme kad ste pisale ovdje na forumu?

    jeste li imale problema s naglim/silovitim otpuštanjem mlijeka?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav! Evo kod mene se vrlo vjerovatno radi o silovitom otpustanju mlijeka. Tocno cujem-vidim kako mu tece previse mlijeka, mjehurici mu se stvaraju dok doji na rubu usana i on poludi, dojenje je vrlo nemirno, kratko, sa puno progutanog zraka...dali je jedino rjesenje moje izdajanje prije podoja? Danas smo dosegli vrhunac-mali papa i zavija od muke, ne uspije progutati. Jako je nervozan....

  9. #9
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Evo i nas medju nemirnima...
    Malena ima 6 tjedana i dva dana
    Rodjena sa 3.050g, sa mjesec i tri dana imala je 4.100g
    Popisanih pelena ima vise nego dovoljno (nakon 10 ne brojim vise), a kakanih 3-6 koje su zlatno zute i zrnate (povremeno u tragovima neki zelenkasti komadic)
    Podoje niti ne brojim, ima ih puno i cesto, ali kratko
    Totalno je razlicita od starijih seka i ne visi po sat, sat i pol na cici, nego pocica i pusti i uglavnom nece ni zaspati na cici (sto je meni zao)
    Prva tri tjedna podoji su trajali 10-15 minuta, s tim da je cijelo to vrijeme aktivno sisala i gutala
    Papala je svaka 2-3 sata, budila sam je za skoro svaki obrok, jer bi samo pajkila
    Onda je pocelo razdoblje sve cesce i duze budnosti i podoji su se skratili na 5-10 minuta maksimalno
    Isto cijelo vrijeme aktivno sise i guta
    Kad vise nece, jednostavno izbaci cicu i nista ne pomaze za produzenje podoja pa ni kompresije
    Trazi cesce, svaki sat, sat i pol, osim kad okine spavati 3 sata
    Skok je imala u trecem tjednu i sad pocetkom sestog
    Ovaj zadnji je trajao 3 dana, bila je dosta nervozna i bas se nacicavala
    Dva dana je bila mirna i sad je opet pocela nervoza, al nece vise nacicavati
    Popapa u 5-10 minuta i onda krece igra - navlaci bradavicu, lize ju, gricka, al nece papati
    Doduse, nece ni spavati, ni nosati se, samo negoduje
    Ja bih nekako htjela produziti trajanje podoja, iako sam svasta vec probala, al nista ne funkcionira
    Nekako me strah da joj ti kratki podoji nisu dosta, iako su pelene sasvim ok
    I ne svidja mi se ta nervoza, imam osjecaj da zeli cikiti samo dok mlijeko bas tece
    Jedino su nocni podoji mirni i traju 10-15 minuta (3-4 puta)

    Ima li netko ideju sto bi mogao biti uzrok toj nervozi na cici i kako to rijesiti?
    Meni jedino pada na pamet da joj se ne svidja kad se smanji LD, al s obzirom da kompresije njoj nista ne znace, ne znam kako to rijesiti

    E da, zadnja 2-3 dana sam joj dala dudu, jer moja djeca drece u AS cijelim putem, koliko god trajao, pa sam to htjela time ublaziti

  10. #10
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Tocno isto kod mene, tu smo po dobi, sutra mu je 7 tjedana.. Prosli skok, sad kratko jede, pelene super, po noci miran. A povezujem nervozu s dudom..
    Od kad sam pocela koristiti dudu za smirivanje ako nista drugo ne uspije (cca prije tjedan dana) poceo se ljutiti na cici kad nije gladan a mlijeko mu curi
    S time da ju ni ne dam svaki dan, uvijek ga prvo stavim na cicu, mozda je do sad dobio dudu 3 puta po par minuta ali ju je zapamtio i sad si gura rukice i uspije nac palac pa čuba dolje kad ga izgubi i u plač ili mi zvace bradavice i ljuti se na cicu..

  11. #11
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    A ne znam, moguce da je zbog dude
    Kako god, izbacujem je...a samo sam si htjela olaksati voznju u autu - sa prve dvije cure smo se cesto vozili tako da sam je visila nad njima, a one fino cikile (zablenute face iz susjednih auta su mi bili najmanji problem)

    Ako jos tko ima kakav savjet, samo dajte, jer ovo postaje frustrirajuce...

  12. #12
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ginger, na koji način si radila kompresije?

    Jesi li možda primijetila malenoj u ustima bijele naslage ili sedefasti odsjaj sluznice? Crvenilo oko čmara?
    Ili kakve promjene na svojim bradavicama?

    Piješ li kakve lijekove ili si možda uvela nešto novo u svoju prehranu?

    Jesi li probala dojiti hodajući ili ljuljajući se na lopti?

  13. #13
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ovako, probala sam sve moguce nacine dojenja, al ne funkcionira
    Ona jednostavno ne zeli dugo cikiti, sad je vec skratila na 5 minuta
    Doduse, nervoza se smanjila, nije vise onak jako
    Kompresije sam radila onak kak sam procitala na rodinij stranici, al ne znam jel to dobro
    Mislim, nemam bas velike cice pa nemam ni puno prostora za manevriranje

    Mislim da soor nije, nema sedefastog odsjaja, crvenila na guzi, niti promjena na mojoj bradavici
    Bijele naslage ima one od mlijeka na jeziku, pedijatrica provjerila prije 10 dana i kaze da je ok jer se skidaju

    Ak je vaga doma dobra, dobila je u 10 dana 400g
    To je ok, al me strah da se ne iskomplicira zbog tih ultrakratkih podoja
    I dalje duze ciki samo po noci
    Ne znam, zbunjena sam, a imam preko 40 mjeseci dojilackog staza...

  14. #14
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Odlično je dobila na težini. Neke se bebe jednostavno uspiju dovoljno najesti u ovakvim kratkim podojima. Možeš je eventualno još pokušati hraniti u tihoj, zamračenoj sobi (ne nužno svaki podoj).
    Zadrži i te noćne podoje čim dulje.

    Prati pelene i pazi da bude barem 5-6 mokrih (u 24 sata). Nakon 6. tjedna u redu je da dijete ima samo jednu stolicu u 14 dana (ali je i dalje normalno da ih ima više u jednom danu).

  15. #15
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citala sam o takvim brzojeducim bebama, al mi to nikako nije jasno...
    Ono, postane brzo nemirna i kao da joj se neda dugo cikiti
    Doduse, ona cesto i trazi papati pa valjda tako kompenzira
    Prve dvije cure su mi visile na cici, tak da mi je ovo novo, jer se zenska jednostavno nece maziti na cici
    Pelena ima dovoljno, imamo platnene pa mogu dobro kontrolirati
    Nadam se da ce prirast ostati dobar
    Na nocne podoje pazim, nakon prvog i najduzeg sna trazi sama papati, a poslije joj ja gurnem cicu cim se promeskolji i to su joj najduzi podoji

  16. #16
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    E da, ona i dosta bljuca, ne znam ima li to kakve veze

    U svakom slucaju, laumi thnx

  17. #17
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Stanje se na kratko popravilo i od jucer poslijepodne opet nervoza, skroz je nemirna
    Mozda ima veze sto sam jucer dobila menstruaciju, jer sjecam se da su starije cure uvijek bile nervozne kad bih dobila...
    A mozda je ona takva, ne znam, nadam se da dosta papa (ako je suditi po pelenama, onda papa super)
    Trazila sam opet i znakove soora, al ne nalazim nista
    Bas sam zbunjena, popapa kratko i onda se unervozi...svako malo dobijem poriv vagati ju...

  18. #18
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Bila sam naisla na ovaj tekst :

    "Kretanje počinje još u majčinoj utrobi, kada je embrij star svega 7 tjedana i nastavlja se tijekom cijelog života. Britanska psihologinja, direktorica Instituta za neurofiziološku psihologiju u Chesteru, dr. sc. Sally Goddard Blythe naglašava da bebe trebaju imati priliku iskusiti i pasivno i aktivno kretanje. Pasivno kretanje prilikom nošenja bebe na majčinu tijelu, ljuljanja u naručju kad majka sjedi u stolici za ljuljanje tijekom dojenja, djeluje umirujuće, pomaže usredotočivanju i potiče razvoj ravnoteže. Takve bebe manje plaču i rjeđe iskazuju nezadovoljstvo."

    Pa sam bebača kad je bio nemiran na cici probala nekako ljuljuškati i bio je i dalje nemiran al bar je pojeo do kraja.. Srecom nama je bila samo faza od nekih tjedan dana, sad se opet mazi sa cicom..

  19. #19
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Moj kada postane nemiran obično nakon koju minutu izbaci u mlazu ono što je pocicao i to je u zadnje vrijeme često. Nisam uspjela shvatiti o čemu se radi. Recimo večeras se nakon dvije minute sisanja počeo izvijati, lamatati nogama i rukama i plakati, a kad sam ga podigla sve je izbacio. Za po ure je ponovno bio na sisi, oko pola sata, i nije ni bljucnuo :/

  20. #20
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Crvenilo oko čmara?
    Na što bi upućivalo crvenilo oko čmara, maleni ga ima?

  21. #21
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Moj kada postane nemiran obično nakon koju minutu izbaci u mlazu ono što je pocicao i to je u zadnje vrijeme često. Nisam uspjela shvatiti o čemu se radi. Recimo večeras se nakon dvije minute sisanja počeo izvijati, lamatati nogama i rukama i plakati, a kad sam ga podigla sve je izbacio. Za po ure je ponovno bio na sisi, oko pola sata, i nije ni bljucnuo :/
    Da, ovako i moj, ima netko odgovor?

  22. #22
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Na što bi upućivalo crvenilo oko čmara, maleni ga ima?
    može upućivati na soor
    naročito ako su i stolice eksplozivne i pjenušave

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    moja stvarno malo bljucka (ipak malo više nego starija cura) ali evo zadnje vrijeme ništa baš ništa

    ali zna se isto unervoziti

    1. kada je od zadnjeg dnevnog do večernjeg spavanja prošlo
    više vremena nego uobičajeno, znači umor, pa ne zna što bi prije zaspala ili sikila,

    2. kada joj treba podrignuti - rijeđe, ali zna se dogoditi (napominjem da se odavno više ne dižemo na podrigivanje)

    3. ako je muči stomačić/sad već i zubići (možda???)

    4. ako ne želi zaspati uz siku, što je kod nas sve češće (pokušava zaspati na tati uz ššššššuškanje i opet sisa kad je se stavi u krevet do konačno hvatanja sna - ovo je obavezno)
    5. možda skok u razvoju - to nikako ne mogu potvrditi ali ni demantirati, jer nekako ne znam skužiti te skokove

    6. upaljen TV

    ako skužim još nešto upisat ću možda netko radi i primjećuje slično

  24. #24
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Možda im smeta promjena položaja, neka galama/zvukovi sa strane poput razgovora, muzike i sl. ? Kad mi dojimo mora biti relativno tiho, bez nekih naglih zvukova, ja se moram smiriti i ne razgovarati s drugima, ne maziti ju i dirati po glavici dok baš jede i sl. Dakle, dati joj da sama obavi to što ima i onda ona ili zaspe ili se sama odspoji i idemo dalje. I to u zadnje vrijeme kak je postala znatiželjna, valjda ju sve omete pa se ne najede kak spada i onda je nerček i stalno bi sisala. Inače mlati i rukama i nogama i onako mrči ko pas i udara me

    Podrigivanje joj isto pomogne.

  25. #25
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    moj se pršteka pa maše glavom lijevo-desno... vrlo često mu cica onda ispadne iz usta ali ju zna i zagrist pa vuči sa sobom (boli - o da...)... pa se naljuti i uzruja jer mu je ispala ili jer sam ju ja izvadila iz usta...
    ali to je normalno za 3 mjeseca... živce na špagicu i strpit se da prođe...

  26. #26
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Daa, to navlačenje cice, oni bi valjda da se i ona okrene skupa s njihovom glavom na drugu stranu i još se ljuti jer ne ide hehe

  27. #27
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    a ono kad ti navuče mlijeko pa odluči da bi pogledao negdje i pusti cicu iz koje šiklja mlijeko van? to mi je totalni hit... pogotovo kad sam recimo na fašniku u Samoboru na klupi u parku obučena u gusaricu i dojim malog bubamarca a on bi promatrao ljude koji se šetaju okolo...

  28. #28
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mi mozemo dojiti samo u sobi, u lezecem polozaju u tisini. I to traje 2-3 minute i gotovo.

    Tako je donekle mirna iako ju nikako ne uspijevam uspavati dojenjem

    Najnemirnija je bila prva dva mj kad je svaki podoj bio plac i zagrcavanje i kasljanje i bljucanje.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  29. #29
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    A mi nikako ne mozemo lezeci, zagrcava se.. Moram ga u sjedecem dojit ..
    Inace, smije biti svijetlo i buka oko njega, smiju ljudi pricati, ali ako ja slucajno pocnem pricat s njima odma pusts cicu i place

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    apsu a mi smo prva dva-tri mjeseca dojili bez problema u sjedećem i to mi je bilo super,
    međutim od tada pa evo skoro sad do 6 mj. samo u ležećem, u sjedećem ne želi ni čuti i odmah se zagrca
    a ja baš ne volim ležeći dojiti i to nas dosta sputava (tj. sputavat će nas tek na ljeto) kad budemo vani stalno
    baš me to muči kako izvesti, ima tko kakvu ideju?

  31. #31
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Do ljeta se moze jos puno faza izmijeniti. Smeta joj sam polozaj ili to sto se zagrcava? Jer, kad se namjestite u sjedeci polozaj, ti se mozes jos malo zavaliti tako da je ona iznad tebe, da sila teze odmaze toku. Ako je problem prejak refleks otpustanja mlijeka, pokusaj i nuditi istu dojku unutar 3 sata, dojiti na prve znakove gladi.

  32. #32
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Blekonja prvotno napisa Vidi poruku
    apsu a mi smo prva dva-tri mjeseca dojili bez problema u sjedećem i to mi je bilo super,
    međutim od tada pa evo skoro sad do 6 mj. samo u ležećem, u sjedećem ne želi ni čuti i odmah se zagrca
    a ja baš ne volim ležeći dojiti i to nas dosta sputava (tj. sputavat će nas tek na ljeto) kad budemo vani stalno
    baš me to muči kako izvesti, ima tko kakvu ideju?

    I ja se mislim kako cemo kad dodu lijepi dani.... u ovih 5 mj smo samo 3 puta uspjeli podojiti vani. Svaki izlazak vani planiram po njenom dojenju i s nikim se ne mogu unaprijed dogovoriti.

    Sto se tice zagrcavanja-nama je tek nakon par mjeseci prestalo, ito kad je ona smanjila dojenje i kad se meni dosta smanjila produkcija. Do tad me je bilo strah svakog podoja koliko se jadnica zagrcavala i dusila...

    Mi nikako na zelenu granu da dojenje postane neki lijep cin.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  33. #33
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Stanje se na kratko popravilo i od jucer poslijepodne opet nervoza, skroz je nemirna
    Mozda ima veze sto sam jucer dobila menstruaciju, jer sjecam se da su starije cure uvijek bile nervozne kad bih dobila...
    A mozda je ona takva, ne znam, nadam se da dosta papa (ako je suditi po pelenama, onda papa super)
    Trazila sam opet i znakove soora, al ne nalazim nista
    Bas sam zbunjena, popapa kratko i onda se unervozi...svako malo dobijem poriv vagati ju...
    Prica me podsjeca na nasu, s obzirom da spominjes menstruaciju. Svaki ciklus, u lutealnoj fazi, krece divljanje. Kratki podoji, histerija i bijes. Trebalo mi je par mjeseci da shvatim u cemu je rijec (dobila sam kad je imao tri mjeseca). Sto sam blize pocetku ciklusa, to on vise divlja, a sve skupa se smiri recimo drugi, treci dan menge. Pretpostavljam da je mlijeko drugacijeg okusa, ali isto tako racunam i da ga ljuti privremeno smanjena proizvodnja.

  34. #34
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    ja se ne zamaram s tim dal će dojit vani ili neće... ako je gladan onda će jesti i gotovo... nema šanse da se ograničavamo svi skupa i da starijeg nikud ne vodim zato što se ovaj ne može skoncentrirat... to nisam ni sa starijim radila pa neću ni s mlađim...
    jučer smo bili na fašniku i nije jeo 4 sata (spavao u kolicima) - posjela sam se u park i pojeo je... ne onoliko koliko bi doma ali očito dovoljno jer je počeo zujat okolo... neću se zamarati - jedna od poanta dojenja je da ti je jednostavnije ići okolo pa ću to onda i prakticirati uživam u ovoj fazi dok nema dohrane jer je s dohranom puno kompliciranije...

  35. #35
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Slazem se lukab, ali moja ne bi jela ni nakon 4 sata (njoj nije problem ni 7 sati) jer ona nikad nije gladna. A kako nam od 2 mjeseca problem pricinja i slabo napredovanje na tezini, moj se svijet jos uvijek mora vrtit oko njenog hranjenja. Brat je donekle naucio bit sam u dnevnom i tih dok mi u sobi podojimo, a nije zakinut za vanjske aktivnosti jer s njim mogu nekako sve nastimat u trenutku kad se posloze zvijezde. Ali ne mogu se s prijateljicom dogovoriti npr sutra u 11h. Jer ako mala pocica u npr 7, a u 10ipo prije izlaska odbije, ako svejedno izadjem u 11, ona vani ne podoji ni do podne-jedan, ja moram trcati kuci i osjecati krivnju jer mi dijete nije jelo 6 sati da bi ja skitala. Plus ovo mlijeko kojim se nadohranjujemo je vec smuckano u staklenim bocicama i takvo dobijem u ljekarni, i mora bit u frizideru (tako ne moze ni ta dva poluobroka dohrane jest vani)

    Koliko god sam se radovala dojenju, nadi da cu sve to lako, da se necu zamarat satom, vec kad trazi izvadis cicu i to je to- sve mi je palo u vodu jer sam rodila ocito najvecu odbijacicu cice, a koja ne voli ni nista drugo. Cica joj nije ni utjeha, ni mazenje, ni uspavanka, a bome nije ni da hoce da se najede. Jos cekam cudo

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od S2000 : 02.03.2014. at 13:31

  36. #36
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    S2000 ti si u specificnoj situaciji, i stvarno se ne trebas opravdavati. Lako nekome biti opusten kad je sve OK. Kad je sve (skoro) kao po knjizi. Ali eto ima i drugacijih situacija. Situacija koje zahtjevaju em extra-planiranje, extra napor, extra pozrtvovnost.
    Moj malac zna cesto odbijati cicu predvecer kad je jako nervozan. Vristi i nece cicu. Eto, pa znam kako je izludjujuce imati neutjesno djete gdje i ono sto je svima drugima najveca utjeha (cica), a mom nista to ne znaci.

  37. #37
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Lulu nije da se opravdavam, nego eto, raspisivam se dajem si oduska.
    Ja sam s prvim djetetom s kojim je dojenje bilo ok isto mislila da ostale mame nekad kompliciraju i mislila sam da je svima jednostavno ko meni (vadis cicu kad trazi makar to bilo 20 puta dnevno). Cak sam se usudila i pomislit da neki nisu sposobni nac pravo rjesenje za probleme... sad mi se sve vratilo ko bumerang

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  38. #38
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    ma ne kritiziram niti ništa slično, samo govorim o svojoj situaciji... meni je isto ovaj drugi manje ovisan o cici, to je dijete koje ne mogu umiriti cicom i ta situacija mi je skroz strana budući da sam prvog uvijek s cicom mogla utješiti...
    ovaj kad plače cicu doživljava kao neprijatelja, izvija se i baca meni iz ruku - jedino dudu hoće...
    ali je zato izjelica i to se vidi na njemu - mali je bumbar pa znam da će jest kad ogladni...

  39. #39
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    ... sad mi se sve vratilo ko bumerang
    Hahaha! Znam, ja sam se ispricala svim prijateljima kojima sam (ne)namjerno davala "savjete". Sve sto sam prije pricala kako bi ja ovo ovako i onako, e sad je sve naopako.

  40. #40
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Nakon vadenja krvi mala vristi, a kaze meni sestra- sad ju podojite da se smiri. Yea right

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od S2000 : 02.03.2014. at 17:36

  41. #41
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Kaae ja se nadam da je vezano uz to
    I jest naporno, al nije mi nista problem, ako je njoj dosta i ako bude dobivala na tezini

    S2000 ti si meni zakon!
    Uz svu tu muku, ti se jos i zafrkavas

    Ja se isto nikad nisam ogranicavala dojenjem - djeca jedu kad su gladna i zaboli me di sam
    Al to mozes kad je sve ok
    Kad recimo dijete urla od gladi, a nece cicati nigdje osim u svom krevetu- e, to je onda problem

  42. #42
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Moja se sinoc opet unervozila
    Upoce ne kontam s cim je to povezano
    Nikak nije mogla zaspati, stalno trazi cicu, a kad joj dam povuce par puta pa se svadja s njom i navlaci ju...
    I dalje puno piski pa valjda je sve ok s kolicinom koju pojede
    Ah da, spavanje po danu je nula bodova - samo na meni, nekad na rukama, nekad u marami

  43. #43
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Ajme, i moj. Navecer je do 2 urlalao. Cicu pljuje, još se više dere ako mu je pokušam uvaliti. Stvarno uzas!
    Dere se i dok ga nosiš, i ne nosiš, swadl 0 bodova, duda 0 bodova. Ništa da ga smiri.
    Ali ok, bar je ostatak noći fino spavao.
    Ko' će ga znat šta mu je.

  44. #44
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    I moj jučer do 2 ista priča..

  45. #45
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Kaj im je došlo?
    Pun mjesec?

    I kaj radiš u takvim situacijama? Meni ponestaje ideja.

  46. #46
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Skačem s njim na lopti
    Znači od 23 do 2 ujutro.. Nece cicu, nece ruke, nece spavat, al u trenutku kad sjednem s njim na loptu odma se smiri i uziva.. Al ne smijem se dic onda, to je bed a da ne pricam da se smiri i zaspi na lopti, a kad se ponadam da je gotovo i stavim ga u krevet odma je budan.. Al dobro, to su izuzeci, inace do ponoci zaspi ..

  47. #47
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Joj, moja ne place, samo grinta
    I kad zaspe nema vise problema, probudi se za cikiti, to obavi za 10 minuta lezeci i dalje spavamo
    Al dok ne zaspe - kaos, nista joj ne pase, a isto ne zeli da ustanemo iz kreveta i da joj maknem cicu (a svadja se s njom)
    Ja bih isla u boravak druziti se s mm, al ona nece...

  48. #48
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Moja se sinoc opet unervozila
    Upoce ne kontam s cim je to povezano
    Nikak nije mogla zaspati, stalno trazi cicu, a kad joj dam povuce par puta pa se svadja s njom i navlaci ju...
    I dalje puno piski pa valjda je sve ok s kolicinom koju pojede
    Ah da, spavanje po danu je nula bodova - samo na meni, nekad na rukama, nekad u marami
    Tako mi je poznato to. S tim da ni u maramu nije htio.
    Jučer smo kupili nosiljku, sinoć je zaspao u njoj, ali sad kad ga hoću staviti u nju da nešto skuham, nema šanse
    Cica ga više ne zanima baš.
    Preživjeli smo štrajk kad sam mu danju davala na žličicu, noću je lijepo cicao. Otkad smo se cijepili, vratio se na cicu :D i sad opet štrajka.
    Mislim da bi kod njega sad mogli biti zubići.

  49. #49
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Skačem s njim na lopti
    Znači od 23 do 2 ujutro.. s.
    Uh, blago tebi. Ja provedem 5 sati u kuhinji pod napom
    Joj, nadam se da je skoro ova faza gotova.

  50. #50
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Uh, blago tebi. Ja provedem 5 sati u kuhinji pod napom
    Joj, nadam se da je skoro ova faza gotova.
    A usisavac? Nama napa bas ne pali tak da mi nije dobar dok bi htjela nesto skuhati, ali miran ko bubica kad susim kosu
    Jucer smo otkrili da voli i usisavac, sto glasnije to bolje!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •