Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 123 od 123

Tema: nemirno dijete dok doji

  1. #101
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Opisat ću naš problem pa vas molim za savjet. Beba je stara mjesec i pol, prije 3 tjedna počeo se grčiti, izvijati, stenjati kod podoja oko 6 navečer i oko 5 ujutro. Trajalo je cca 2 tjedna, pretpostavljam da su grčići (iako mislim da je to možda prije nadutost u pitanju). No unatrag 3 dana, otkad sam mu dala otprilike 4 puta (i prestala jer nije pomoglo) homeopatske kuglice protiv grčeva, kod SVAKOG podoja javlja se grčenje, negodovanje, rastezanje bradavice.. Ne znam je li možda soor, nema bjelkaste naslage u ustima, ali mene boli desna bradavica kod podoja, ima lagano crvenilo (duguljasto do samog čmara, nema ništa vani po guzi). A i ta bradavica koja boli je možda bolna zbog promjene položaja kod dojenja zbog prejakog otpuštanja mlijeka. Sada dojim ležeći, a bebač je na meni. U zadnja dva dana traži češće jesti, danas baš jako često. I svaki put se danas grčio, nikad nije došlo do kraja podoja, da sam ispusti zadovoljno bradavicu. Možda je i skok? Danas je navršio 7 tjedana. Nekako se sve poklopilo sada, ne znam što je točno pa ako mi netko može pomoći da ja pomognem bebi jer mi ga je žao gledati kako se muči da se napapa i imam osjećaj da ostane na kraju gladan. Hvala!

  2. #102
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    ...i eksplozivne stolice, iako ne svaki put, već uglavnom po noći. Beba je isključivo dojena, mokrih pelena ima dosta, stolicu u zadnji par dana rijeđe, jednom do dva puta dnevno+često kaka po malo pa to ni ne brojim. Plinova ko u priči!

  3. #103
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Kako je napredovao u težini do sada?
    Kako izmjenjuješ dojke i koliko često dojiš?
    Boli te samo jedna dojka? Samo dok doji ili i između podoja? Kakva bol?

  4. #104
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Bili smo na prvom pregledu 30.4. kada je imao 5260g, a rođen je s 3740g. Inače izmijenjujem svaki podoj druga dojka, ali sad kad često jede, istu dajem unutar kojih 2 do 3 sata. Boli samo kod podoja. Prije cca tjedan dana osjećala sam probadanje između podoja koje se sad jako lagano neki put osjeti. Imala sam mastitis nebakterijski. Dojim na zahtjev, svaka dva do tri sata, kad je često, svaki sat.
    Posljednje uređivanje od Agrum : 20.05.2014. at 02:07 Razlog: dodatak

  5. #105
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Dobio je 1,5 kg u mjesec dana? Odlično!

    Čini li ti se da je prejak refleks otpuštanja mlijeka- zagrcava li se, kašlje kad mlijeko krene?

    Daješ li mu nekakve kapi?

    Ako je pun plinova, vjerojatno se puno zraka naguta pa ga češće digni na podrigivanje, kad malo uspori gutanje, neka podrigne pa ga vrati na istu dojku da dovrši podoj. I nekoliko puta tako ako treba. Nekad znaju i nakon pola sata- sat od podoja podrignuti. Puno ga nosi!

  6. #106
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Da, dobio je dosta, prava mala buhtlica, sve me ruke bole koliko je težak Potrošili smo bočicu Sab Simplexa, nije pomoglo, davala sam malo BioGaiu (par dana), ništa, pa homeopatski pripravak 2 dana od kojeg mu je bilo još gore i sada ništa jer sam shvatila da ga filam sa svim i svačim, a ne pomaže, očito da probavni sustav mora sazrijeti i to je to. Zagrcavao se, kašljao je dok sam ga dojila na boku i u hvatu kolijevke, sad kad leži na meni dok dojim je samo nemiran, ne naguta se toliko zraka (iako ga je pun i dalje) i lakše se podrigne. Sad je kod zadnjeg podoja bio nemiran pa sam izdojila u krpicu i smirio se, a pritisak dok sam izdajala je bio stvarno jak.. Inače imam jako otpuštanje, al ovo sad je bilo i snažno i puno količinski. Eto, ubuduće ću izdajati dok ne popusti pritisak. A koji je najbolji položaj kod jakog otpuštanja? I htjela bi napomenuti još jednu stvar za tu homeopatiju. Nažalost sam tek nakon primjene shvatila kak to funkcionira; izaziva iste simptome koje bolesna osoba ima, u kontekstu klin se klinom izbija, pa mi je logično da ako moje dijete uopće nije imalo kolike, već samo nadutost, homeopatijom sam mu izazvala grčeve! Sad mi je žao što mu uopće išta davala. Ako bude još nemiran i grčio se kod podoja, javljam se opet Hvala puno na pomoći!
    Posljednje uređivanje od Agrum : 20.05.2014. at 12:39

  7. #107
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Svakako najbolje ništa, osim majčinog mlijeka!

    Doji u bilo kojem položaju u kojem je on iznad tebe, tako da sila teže odmaže toku mlijeka. Možeš, npr. u položaju kolijevke, ali se ti malo zavališ da je on praktički na trbuhu. Pokušaj nuditi isu unutar 3 sata (ne 2-3) pa povećavaj razmak za pola sata ako mu je tok još uvijek silovit. Drugu pazi da se ne prepuni i izdoji ako treba samo da popusti napetost.

    Javi se kako ide. Još ste mali (a veliki i vjerujem da će biti lakše.

  8. #108
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Zanima me još (malo je off topic) moram li ga stavljati i na drugu, kako da znam jel mu dosta samo jedna i kako znati kada je prazna dojka? Meni kada je sam pusti, još uvijek pod pritiskom prstiju šprica mlijeko..
    Posljednje uređivanje od Agrum : 20.05.2014. at 13:55

  9. #109
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Dojka praktički nikad nije prazna, mlijeko se stvara i dok dijete siše. Prati njega. Ako ti se čini zadovoljnim, lijepo puni pelenice, čuješ da aktivno siše tj. guta, ok je. Ako ti se tijekom podoja čini da je usporio gutanje, tu i tamo gutne, a čini ti se da bi još, pokušaj ponuditi drugu. Improviziraj!

  10. #110
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Javljam se opet ne pali ni položaj dojenja (koso, iznad mene), ni izdajanje u krpicu ni podrigivanje, ni podoj na istoj dojci unutar 3 i malo više sati. Negoduje, plače, a traži papati. Kaka normalno, piški isto tak.. Ne znam! Iscrpljujuće je kad dijete traži jesti, a ne možeš mu to omogućiti.

  11. #111
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Ma možda on ne traži jesti. Moguće je da ga nešto drugo muči.

    Možda ga žuljaju desni, znam da je rano za zubiće, ali to im zna smetati dosta prije nego se prvi zub ukaže. Je li prehlađen? Je li mu nosić začepljen? Možda ga boli uho?

    Ako redovito piški i kaka, dovoljno mu je mlijeka. Sisao bi možda za utjehu, a nešto mu smeta.

  12. #112
    nancha avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    40

    Početno

    Pozdrav svima!
    Ne znam na koju temu da se ubacim pa cu tu
    Nasa prica je ovakva: moja curica za par dana navrsava 2 mjeseca. Rodena je kao nedonosce, 2270gr, 46 cm. Kako je bila par dana u inkubatoru, ja sam se izdajala (prema uputi pedijatra jer je preslaba za vuci) i ona se brzo navikla na bocicu. Probavali smo nakon tjedan dana na cicu, vukla je, ali svaki put sve manje i zaspala.tako da sam se nastavila izdajati. Kad smo dosle kuci-ista prica, prvo vuce 2 minute pa u plac, drugi put minutu, treci put nece ni blizu.. jednom prilikom me toliko izgrizla u ljutnji da sam zaradila postenu upalu i nakon te epizode, iskreno bilo me strah i nismo pokusavale mjesec dana. Do prekjucer kad mi je dopizdila izdajalica i pranje bocica i to sto joj ponekad moram dati adaptirano jer ili nemam dosta ili nemam vremena izdojiti! (Dosta je zahtjevna beba)
    E sad-ona vuce kratko, vidim da joj ide mlijeko, ali jako brzo postane nemirna, okrece glavu, grize me! I kad pocne plakat dam joj izdojeno na bocicu..e sad- kako ne znam koliko joj treba cesto se desi da bacam 30-40ml a to mi je muka!
    Nakon svega toga se izdojim ako uspijem -prema mojoj procjeni pojede oko 20-40 ml na cici ..
    Ima li tko kakav savijet? Da joj dam prvo bocu pa onda cicu, kad je mirnija??

  13. #113
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    nancha, pogledaj na ovoj temi: http://forum.roda.hr/threads/79941-k...akon-izdajanja

    A ja se dosla malo pozaliti
    Kod nas je "nemirno dok doji" poprimilo nove dimenzije
    Naime, ona nema ni sekunde mira...ako slucajno nesto cuje ili ugleda dok ciki, odmah pusta i ode...
    Cesto mi krene mlijeko, a ona otpuza...ja se smocim, a ona nece natrag na cicu....mislim, hoce, ali za 5 minuta...
    Onda, kad uspijemo otici u sobu ili prije spavanja, pa lezimo na krevetu...ajmeee
    Prvo me pocne stipati, cupati, grebati...
    Onda se nogama penje po meni...planinari...ili kleci...onda se okrene na trbuh sa cicom u ustima-znaci, glava joj je u nekom cudnom polozaju
    I svaki moj pokusaj da je vratim na bok ili smirim rezultira negodovanjem
    I dalje cica cesto i kratko, a bojim se pocica li dovoljno na ovaj nacin (s tezinom nije bas na "ti")
    Uglavnom, iscrpi me fizicki totalno....
    Eto, samo sam se malo izjadala

  14. #114
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    hahahha ginger ta tvoja je stvarno ziva, mislim da ni mene ne ceka puno bolje....
    od kad se rodila nemirno sisa, a sad je to bacanje nogu, izvijanje, okretanje ljevo pa desno, pa je vata pa se nazivcira, al kad malo ojaca vjerovatno cemo doci i na tu razinu. Mi jedino nemamo problema s težinom, ocito da u svom tom ludilu uspije pojest. Sva sreca nocu je normalna tako da se barem naspavam

  15. #115
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    Žene pomoć!!! Vise ne znam sta bi...beba je 5mj i 6dana, da bukvalno brojim dane od početka grčeva koji traju i ttraju, ali SAD vise nisam sigurna jesu li grcevi? Isključivo dojim, L je sa 4mj bio 6900g lijepo naprweduje, ali ono sto mene izbezumljuje je bacanje na sisi..muci ga probava..doslovni kad se trbuscic malo napuni pri podoju krene vristanje bacanje, grebanje, ritanje, onda se ja dizem i cupkam, truckam,lupkam po guzi, sva se preznojim i nakon nekog vremena se smiri ...znaci ja dojim hodajući..čeka ovo proljeće kako BiH uživala sa svojom bebicom na kraju, ne znam kako cu ga dojiti vani..to je živa histerija!! A on je sada preko 7kg, teško mi je hodati i dojiti..Pedijatrica me iz ignorirala..kaka do 5x na dan! Mene brine da nije nešto ozbiljnije..jesu to kolike? Promijenila sam d3 kapi..bas jučer smo krenuli sa oleovit d3!

  16. #116
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    A pazis li na svoju prehranu?
    Izbaci sve mlijecne proizvode za pocetak

  17. #117
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    Pazin, odnosno pazila sam..SAD sam počela jesti i malo zelenog, graska, salate..mliječno sam sve izbacila još prije 2mj..pojačano je bljuckao..ne znam vise sta BiH jela..odnosno nisam primjetila da se drugačije ponaša kada Jedem samo piletinu i krumpir!stvarno sam jadna..imali netko slično iskustvo? I da.zadnji put kad sam zvala SOS tel.broj jme bio isključen..odnosno ne postoji ???kasnije nisam zvala..Jel radi tel?

  18. #118
    cuba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    34

    Početno

    I nama su dugo trajali grcici, a ja sam mislila da ce do trećeg mjeseca proći . Ja bih upalila muziku i plesala dok on cica. Tada, sa 5 mj, je to vec bilo blazeno u odnosu na ranije, ali isto bi znao prduckati, pogotovo noću. .vrtio bi se dok ne prdne, i naravno, budio. Koristili smo onaj simetikon, kapi za razrjedjivanje zraka u crijevima. Isto mi se izbor prehrane nije činio bitnim, nisanisam vidjela neke velike promjene.
    Budu oni i nervozni od zubica, pospani, pa možda m je dosadno, i povrh toga što ga muči probava.
    Proći će, idite van bez straha, promjena prostora osvjezi svakoga.

  19. #119
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    Hvala Cuba.. Znaci ima nas još ..već sam mislila da sam sama i jedina!
    Posljednje uređivanje od saraya : 28.03.2015. at 23:17

  20. #120
    cuba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    34

    Početno

    Naravno da nas ima, je li ti lakše sada?
    Posljednje uređivanje od cuba : 29.03.2015. at 15:49 Razlog: obrisao se dio teksta

  21. #121
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    Ah lakše..problem je i dalje tu...ja sam bila zabrinuta da nije nešto ozbiljnije..dobila sam savjetnicu na tel..grčevi..kaže smanjit ce se kad krene dohrana jer ce se pH stolice mijenjati..samo treba izdržati.. Uh
    Posljednje uređivanje od saraya : 29.03.2015. at 17:26

  22. #122
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Takva je i moja, ali to obično bude zrak ili kakanje, a ujutro i čista dosada gdje ona zapravo ne želi jesti ni spavati već da se njome bavim.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav, kod mene je ista sutuacija, bebi je 1,5 mj. Pocelo je od 10og dana. Mozes li mi reci kako si rijesila problem i kada??

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •