Stranica 4 od 9 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 441

Tema: Kako smo popravili kvalitet JS i ostali trudni DVAPUT

  1. #151
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Ja pijem 600.

  2. #152
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Evo jednog zanimljivog članka na temu Q10.
    http://natural-fertility-info.com/an...ubiquinol.html

  3. #153
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Uzimam cink, omega 3, vitamin c, b9, Q10, Mg. Prije 10ak dana završila s matičnom mliječi. Naručila sam i L-arginin i krećem i s njim. Razmišljam i o DHEA al se bojim nuspojava. Još moram razmisliti.
    Ti?

  4. #154
    philipa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    156

    Početno

    A koristim Q10 s E vit.,laneno ulje,lan sjemenke,omegu 3 i to je to.Sad planiram uvesti vit.C,folnu kis pa sam to htjela ukombinirano u nekom preparatu.Vidjet ću omjere i što ima u ljekarni pa ćemo vidjeti...

  5. #155

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Znaci nisam jedina koja na dan po 10 tableta pije
    Q10,folna,korjen mace,vitaminC,vitaminD,ulje nocurka,fortil forte,DHEA za sad po jednu tabletu dnevno pa svaki mjesec povecavam,lanene sjemenke i ulje sa sirom i mönchpfefer tablete! I nikako da odem kupit prah od zita onaj zeleni kako li se vec zove na hrvatskom! U svibnju vemo znat rezultate i brdo ananasa jer ga inace nevolim pa da si bar naviku stvorim jesti ga na vece

  6. #156
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Dio postova sam preselila ovdje: http://forum.roda.hr/threads/83657-P...i-u%C4%8Diniti jer wheatgrass, smokve i sl. više spadaju u prirodne načine poboljšanja šansi za uspjeh MPO.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    ovdje se je spominjao jod, odnosno kelp.
    mene buni njegovo doziranje, jer sam naišla jako različite podatke:
    negdje preporučuju 600 mg, a negdje navode da je max dnevna doza 200 μg.

    ovo prvo je 300 x više od ovog drugog

    a negdje opet navode da Japanci konzumiraju oko 1000 mg

    (sorry ako mislite da i ovo pitanje spada u prirodne pripravke: kelp je prirodan, ali
    se konzumira u tabletama)
    Posljednje uređivanje od techna : 25.03.2014. at 10:55

  8. #158
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    techna, 200 μg se odnosi na preporučenu dnevnu dozu joda/dan, a 600 mg na algu Kelp, ravnaš se prema dnevnoj dozi joda (iz kelpa) preparata u tbl. koji ćeš piti i koji je standardiziran po sastavu, a ne prema algi kao takvoj.

  9. #159

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj ljube prvotno napisa Vidi poruku
    techna, 200 μg se odnosi na preporučenu dnevnu dozu joda/dan, a 600 mg na algu Kelp, ravnaš se prema dnevnoj dozi joda (iz kelpa) preparata u tbl. koji ćeš piti i koji je standardiziran po sastavu, a ne prema algi kao takvoj.
    Da, ali terapeutska doza je obično veća od one dnevno preporučene.

    Primjerice, na Twinlabovoj folnoj piše da sadrži 800 μg što je 400% RDA,
    ali to je folna, za koju se zna da je prije i u T treba 400% više nego obično.

    Pitam se postoji li analogija sa jodom.
    Vjerojatno nama koje pokušavamo T treba više joda od RDA, ali koliko više?

  10. #160
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Ne bih ja dovodila u analogiju uzimanje folne kis. u višim dozama s uzimanjem joda, od Folacina 5 mg uzimanjem prekoncepcijski ti neće biti ništa, dok kod joda Tolerable Upper Intake Level (UL) od 1.100 μg može izazvati štetne posljedice za zdravlje.
    Za što ti uopće trebaju te visoke doze joda?
    Ako se sa do 300 mikrograma joda/dan ne uspije izregulirati rad štitnjače ide se na terapiju koja je potrebna.

  11. #161

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    upravo to sam i ja htjela pitati? zašto piješ jod u većim količinama?

  12. #162
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    substituiranje vise od 300ng jodi moze cak stetiti plodu..ako se ne varam.

  13. #163

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    nema veze sa štitnjačom nego sa ovim:

    http://thisissogood.wordpress.com/20...brownstein-md/

    pošto su grudi i jajnici povezani, mislila sam da je možda netko naišao na neka istraživanja veza uz pomanjkanje joda i neplodnost

  14. #164

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    Ajme cure vidim da je jod u pitanju ali mene mući COQ10 naruđba neće doći za dva tjedna i falit će mi koja tabletica ako ima neko za posuditi par dok moje nestigne ja vratim kad stignu,naručila prije 9 dana a tek prekjučer su mi poslali mail da je isporućeno a moja zaliha je do 1.4.

  15. #165

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj jo1974 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme cure vidim da je jod u pitanju ali mene mući COQ10 naruđba neće doći za dva tjedna i falit će mi koja tabletica ako ima neko za posuditi par dok moje nestigne ja vratim kad stignu,naručila prije 9 dana a tek prekjučer su mi poslali mail da je isporućeno a moja zaliha je do 1.4.
    na žalost nemam,
    ali zašto je bed ako prekineš uzimanje na koji dan?


    e da cure, imam pitanje i oko doziranja vitamina D
    i s njim može biti zeznuto ako se predozira, a i naravno ako fali?
    Posljednje uređivanje od techna : 28.03.2014. at 10:02

  16. #166

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    već sam riješila to znam da nije bed ali sam htjela u kontinuitetu bez prekidanja da pijem barem 2 1/2 mjeseca do punkcije,a za vitamin d veće zlo je ako ga fali a što se predoziranja tiće to se govori za one koje taj vitamin piju na više od 10 000 iu jedinica ovo što mi pijemo kod nekoga može samo izazvati pomankanje apetita.

  17. #167
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Citiraj jo1974 prvotno napisa Vidi poruku
    već sam riješila to znam da nije bed ali sam htjela u kontinuitetu bez prekidanja da pijem barem 2 1/2 mjeseca do punkcije,a za vitamin d veće zlo je ako ga fali a što se predoziranja tiće to se govori za one koje taj vitamin piju na više od 10 000 iu jedinica ovo što mi pijemo kod nekoga može samo izazvati pomankanje apetita.
    Ozbiljno? Što mene neće to pomanjkanje zahvatiti, zasad mi samo uspješno folna i b kompleks pojačavaju apetit

  18. #168

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    šta se prestaje piti osim coq10 od dana punkcije,ja poslije punkcije primam fragmin,prestajem uzimati coq10 a imam za uzeti vitamin d,željezo ,omega i prenatalni vitamini jeli to ok za nastaviti poslije punkcije-transfera ako če ga biti

  19. #169
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Zašto je Q10 prestaje uzimati?
    Od ovoga što piješ je sve OK osim omege, mislim da ona dodatno razrjeđuje krv pa se ne pije uz andol/aspirin, a onda valjda ni uz fragmin.

  20. #170
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Evo već dugo razmišljam o javljanju na ovoj temi ali stalno postoji nekakav podsvjesni strah vezan uz ovu trudnoću, kad me god pitaju kako sam uvijek odgovaram za sad dobro. Ta neplodnost je zeznuta bolest, ukorijeni se duboko u nama i pitam se hoće li ikada potpuno nestati. Ipak polako dolazim na polovicu trudnoće pa bih željela s vama podijeliti i moje iskustvo, možda će nekome pomoći.

    Sve je postalo drugačije u srpnju prošle godine. Puna elana i pozitivne energije spremala sam se na svoj 3 stimulirani IVF. Bila sam na GO, opuštena, bez stresa, prestala pušiti taman 3 tj. prije. Sasvim sigurna u uspjeh. Sve je prolazilo u redu, folikuli su rasli, endo OK, hormoni super. Dobili smo 7 js, od kojih je 6 bilo zrelih. Bila sam presretna! To je bio moj maksimum do tada. I s manje js u postupku prije čak smo došli do biokemijske i još je ostao smrzlić. No 5 dan su ostale jedva dvije morule. Badava je i dr. bila uvjerena da imam velike šanse ostat trudna jer su sve brojke, svi hormoni na mojoj strani, jajne stanice nisu bile baš neke. Dva tj. kasnije ništa, ni biokemijska. Tada sam odlučila da to ne može tako, da moram osim prestanka pušenja još nešto promijeniti i zahvaljujući ovom forumu i najviše našoj dragoj spodobi i puno proučavanja nekih stranih sajtova ja sam si smiksala koktel. Tada sam već bila u klubu 39+ i konačno osjetila da nemam više vremena (imam malo kasno paljenje).

    Evo što sam sve „konzumirala“ od 16. 8. pa sve do 17.11. : 120-180 mg Q10, 55 µg selen, 15 mg cink, C vitamin: 0,5 g - 1 g, 2 g Omega 3, 2 g L-arginin, 2 tbl. Folic plus.
    Q10 sam rasporedila na 2-3 tbl. kroz dan (jer se on navodno brzo potroši), uz to je uvijek negdje bio i E vit. (ili u Q10 ili u tbl. selena).
    Doručak: Q10, Se, Zn, Ručak: C-vit, Ω3, Večera: L-arginin, Folic plus.

    To je trajalo cca 3 mj. jer sam čak i prirodnjak odbila u 10 mj da mi koktelčić proradi. I tad je došao 11 mj. i klomifeni. 2 folikula su lijepo raslo i na kraju ništa! Nije bilo js. A mislila sam da ću umrijeti na onome stolu kakva je punkcija bila i koliko je trajala (o klomifenima i punkciji mogu pisati na drugoj temi). Naravno da sam potonula. To je bilo prvi put da sam se rasplakala u javnosti, na stepenicama VV-a kad je mm došao po mene nakon punkcije. No rekla sam sama sebi da to nema veze, okrivila šugave klomifene uz koje ništa dobro nisam doživjela i nastavila sam sa svojom „terapijom“ (osim L-argininom). Znači prekid je bio od 2 do 11 dc, mislim da sam za to vrijeme pila samo omegu i C vitamin, za Se i Zn nisam sigurna. Da i krajem te tromjesečne kure sam dobila koju kilu i onda još koju mj. poslije (sveukupno 4 kg) uglavnom hitilo me na gornju granicu (i malo preko) poželjnog BMI.
    Došao je i Božić, vrijeme druženja, izlazaka, puno alkohola i čak povremeno i koja cigareta (sad me i sram alkohol, cigarete hm!). Imala sam i nešto što je ličilo na spoting 25 dc i već otpisala sve. Ali ipak nešto mi nije dalo mira i napravila sam test. Bio je pozitivan. Ispalo je naše malo božićno čudo!
    Je li mi pomogao moj koktelčić, jesu li to zaostaci djelovanja omraženog klomifena ili je prestanak pušenja utjecao neću nikad znati ali ispalo je savršeno (za sad). Ostvarila sam svoju prvu trudnoću nakon 5 godina pokušavanja!Isprike na jako dugom postu ali željela sam ovo podijeliti s vama.
    Posljednje uređivanje od piki : 28.04.2014. at 12:57

  21. #171

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    piki super, čestitam

    očito je da si svim tim pripravcima dovela svoj organizam u dovoljno dobro stanje za T.

    i ne brini, bit će sve ok do kraja!
    Posljednje uređivanje od techna : 28.04.2014. at 13:56

  22. #172

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    piki, prekrasno, čestitam!!!

    kada tebe čitam, malo me uhvati sram jer nisam baš redoviti konzument, svaki dan ponešto preskočim, ah, moram se "sabrati"

    čestitam još jednom!!!

  23. #173
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    cure drage pozdravljam vas puno,
    nisam na forumu bila dugo predugo a sad evo svracam i vidim tema se zakuhala pravo ?! ))
    cestitam svim curama koje su iznijele svoje pozitivne price, toga treba sto vise jer puno je zena koje trebaju pozitivne informacije
    bas mi je drago za uspjehe koji su se desavali, i IZVINJAVAM SE SVIMA KOJI SU ME NESTO PITALI ILI MI PISALI A JA TO NISAM VIDJELA, pokusacu da odgovorim na PP narednih dana


    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    ...I knjige su lova, ne znam je li hanuma svoju namjerava pustiti u prodaju ili ne pa je ovo neki "teaser".

    ahahahaha "teaser" e ne znam da li da se smijem ili placem,
    draga ova se knjiga prodaje vec mjesecima, ali preko nekih drugih kanala,
    ovdje na rodi racunam da sam na kucnom terenu (maltene) znaci ton je drugi i nema nekog sakrivanja, svi sve znaju
    a javim se kao sto vidis nazalost jako rijetko i samo da kazem kada je knjiga na besplatnom download-u da moze ko god hoce da dobije informaciju.

    dobro, hajde da to stavim u sljedeci post da bude malo vidljivije:

  24. #174
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    cure drage knjiga o popravljanju kvaliteta JS je ponovo na free download od 1-3 maja,

    pise mi amazon da je pacifc time u pitanju (valjda to znaci da od naseg podneva pocinje 01-og maja, pa tri dana traje).

    software za citanje teksta na kompjuteru (ko nema tablet, kindle etc. ) je takodje free i bukvalno jedan klik misom, tako da ko zeli informaciju i nesto lako optimisticno da procita ima ponovo priliku.


    sve najbolje, puno vas pozdravljam!

  25. #175
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    cure drage,

    pitao je neko za STUDIJE
    znaci podaci, data, fakti, nista rekla-kazala, jedino tako moze stvarno do necega da se dodje. znaci, evo publikacije vezane za suplemente (dhea, vitamin D, omega-3, coQ10), uglavnom su noviji papers u pitanju i meni su dosta pomagali u pripremama za pisanje knige.

    · Barad D, Gleicher N. Effect of dehydroepiandrosterone on oocyte and embryo yields, embryo grade and cell number in IVF. Hum Reprod. 2006 Nov;21(11):2845-9.
    · Barad DH, Gleicher N. Increased oocyte production after treatment with dehydroepiandrosterone. Fertil Steril. 2005 Sep;84(3):756.
    · Bentov Y, Esfandiari N, Burstein E, Casper RF. The use of mitochondrial nutrients to improve the outcome of infertility treatment in older patients. Fertil Steril. 2010 Jan;93(1):272-5.
    · Bentov Y, Yavorska T, Esfandiari N, Jurisicova A, Casper RF. The contribution of mitochondrial function to reproductive aging. J Assist Reprod Genet. 2011 Sep;28(9):773-83.
    · Candito M, Rivet R, Herbeth B, Boisson C, Rudigoz RC, Luton D, Journel H, Oury JF, Roux F, Saura R, Vernhet I, Gaucherand P, Muller F, Guidicelli B, Heckenroth H, Poulain P, Blayau M, Francannet C, Roszyk L, Brustié C, Staccini P, Gérard P, Fillion-Emery N, Guéant-Rodriguez RM, Van Obberghen E, Guéant JL. Nutritional and genetic determinants of vitamin B and homocysteine metabolisms in neural tube defects: a multicenter case-control study. Am J Med Genet A. 2008 May 1;146A(9):1128-33.
    · Chavarro JE, Rich-Edwards JW, Rosner B, Willett WC.A prospective study of dairy foods intake and anovulatory infertility. Hum Reprod. 2007 May;22(5):1340-7. Epub 2007 Feb 28.
    · Chavarro JE, Rich-Edwards JW, Rosner BA, Willett WC. Protein intake and ovulatory infertility. Am J Obstet Gynecol. 2008 Feb;198(2):210.e1-7. doi: 10.1016/j.ajog.2007.06.057.
    · Chavarro JE, Rich-Edwards JW, Rosner BA, Willett WC. Use of multivitamins, intake of B vitamins and risk of ovulatory infertility. Fertil Steril. 2008 March; 89(3): 668–676.
    · Dominguez-Salas P, Cox SE, Prentice AM, Hennig BJ, Moore SE. Maternal nutritional status, C(1) metabolism and offspring DNA methylation: a review of current evidence in human subjects. Proc Nutr Soc. 2012 Feb;71(1):154-65.
    · Forster DA, Wills G, Denning A, Bolger M. The use of folic acid and other vitamins before and during pregnancy in a group of women in Melbourne, Australia. Midwifery. 2009 Apr;25(2):134-46.
    · Gleicher N, Barad DH. Dehydroepiandrosterone (DHEA) supplementation in diminished ovarian reserve (DOR). Reprod Biol Endocrinol. 2011 May 17;9:67.
    · Hammiche F, Laven JS, van Mil N, de Cock M, de Vries JH, Lindemans J, Steegers EA, Steegers-Theunissen RP. Tailored preconceptional dietary and lifestyle counselling in a tertiary outpatient clinic in The Netherlands. Hum Reprod. 2011 Sep;26(9):2432-41.
    · Hammiche F, Vujkovic M, Wijburg W, de Vries JH, Macklon NS, Laven JS, Steegers-Theunissen RP. Increased preconception omega-3 polyunsaturated fatty acid intake improves embryo morphology. Fertil Steril. 2011 Apr;95(5):1820-3.
    · Holick MF. Evidence-based D-bate on health benefits of vitamin D revisited. Dermatoendocrinol. 2012 Apr 1;4(2):183-90.
    · http://seronosymposia.org/documents/...per.pdf?id=242
    · Kim JY, Kinoshita M, Ohnishi M, Fukui Y. Lipid and fatty acid analysis of fresh and frozen-thawed immature and in vitro matured bovine oocytes. Reproduction. 2001 Jul;122(1):131-8.
    · Lerchbaum E, Obermayer-Pietsch B. Vitamin D and fertility: a systematic review. Eur J Endocrinol. 2012 May;166(5):765-7.
    · Liu M, Yin Y, Ye X, Zeng M, Zhao Q, Keefe DL, Liu L. Resveratrol protects against age-associated infertility in mice. Hum Reprod. 2013 Mar;28(3):707-17.
    · Liu S, Li Y, Gao X, Yan JH, Chen ZJ. Changes in the distribution of mitochondria before and after in vitro maturation of human oocytes and the effect of in vitro maturation on mitochondria distribution. Fertil Steril. 2010 Mar 15;93(5):1550-5.
    · May-Panloup P, Chrétien MF, Jacques C, Vasseur C, Malthièry Y, Reynier P. Low oocyte mitochondrial DNA content in ovarian insufficiency. Hum Reprod. 2005 Mar;20(3):593-7.
    · Monteagudo C, Mariscal-Arcas M, Palacin A, Lopez M, Lorenzo ML, Olea-Serrano F. Estimation of dietary folic acid intake in three generations of females in Southern Spain. Appetite. 2013 Aug;67:114-8.
    · Morales AJ, Haubrich RH, Hwang JY, Asakura H, Yen SS. The effect of six months treatment with a 100 mg daily dose of dehydroepiandrosterone (DHEA) on circulating sex steroids, body composition and muscle strength in age-advanced men and women. Clin Endocrinol (Oxf). 1998 Oct;49(4):421-32.
    · Nehra D, Le HD, Fallon EM, Carlson SJ, Woods D, White YA, Pan AH, Guo L, Rodig SJ, Tilly JL, Rueda BR, Puder M. Prolonging the female reproductive lifespan and improving egg quality with dietary omega-3 fatty acids. Aging Cell. 2012 Dec;11(6):1046-54.
    · Ozkan S, Jindal S, Greenseid K, Shu J, Zeitlian G, Hickmon C, Pal L. Replete vitamin D stores predict reproductive success following in vitro fertilization. Fertil Steril. 2010 Sep;94(4):1314-9.
    · Reinhold Vieth. Why the optimal requirement for Vitamin D3 is probably much higher than what is officially recommended for adults. Journal of Steroid Biochemistry & Molecular Biology 89–90 (2004) 575–579.
    · Rudick B, Ingles S, Chung K, Stanczyk F, Paulson R, Bendikson K. Characterizing the influence of vitamin D levels on IVF outcomes. Hum Reprod. 2012 Nov;27(11):3321-7.
    · Santos TA, El Shourbagy S, St John JC. Mitochondrial content reflects oocyte variability and fertilization outcome. Fertil Steril. 2006 Mar;85(3):584-91.
    · Seifer DB, DeJesus V, Hubbard K. Mitochondrial deletions in luteinized granulosa cells as a function of age in women undergoing in vitro fertilization. Fertil Steril. 2002 Nov;78(5):1046-8.
    · Souberbielle JC, Body JJ, Lappe JM, Plebani M, Shoenfeld Y, Wang TJ, Bischoff-Ferrari HA, Cavalier E, Ebeling PR, Fardellone P, Gandini S, Gruson D, Guérin AP, Heickendorff L, Hollis BW, Ish-Shalom S, Jean G, von Landenberg P, Largura A, Olsson T, Pierrot-Deseilligny C, Pilz S, Tincani A, Valcour A, Zittermann A. Vitamin D and musculoskeletal health, cardiovascular disease, autoimmunity and cancer: Recommendations for clinical practice. Autoimmun Rev. 2010 Sep;9(11):709-15.
    · Steegers-Theunissen RP. Preconception folic acid treatment affects the microenvironment of the maturing oocyte in humans. Fertil Steril. 2008 Jun;89(6):1766-70.
    · Tummala S, Svec F. Correlation between the administered dose of DHEA and serum levels of DHEA and DHEA-S in human volunteers: analysis of published data. Clin Biochem. 1999 Jul;32(5):355-61.
    Posljednje uređivanje od Argente : 29.04.2014. at 23:59 Razlog: font

  26. #176
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    izvinjavam se cini mi se da je jedna poruka otista dvaput, zeza me laptop molim moderatora da brise please

    evo i studije vezane za prehranu, tj. kako ono sto jedemo utice na sanse za zatrudnjivanje
    najbolje je istrazivanje vezano za mediterranean diet
    pisala sam o tome stvarno jako puno i u knjizi je citavo poglavlje o tome,
    ali evo sta u stvari kazu doktori koji su publikovali u strucnim casopisima:

    Eaton SB, Konner M, Shostak M. Stone agers in the fast lane: chronic degenerative diseases in evolutionary perspective. Am J Med. 1988 Apr;84(4):739-49.

    http://www.mayoclinic.com/health/med...n-diet/CL00011

    Juhl M, Olsen J, Andersen AM, Grønbaek M. Intake of wine, beer and spirits and waiting time to pregnancy. Hum Reprod. 2003 Sep;18(9):1967-71.

    Matorras R, Ruiz JI, Mendoza R, Ruiz N, Sanjurjo P, Rodriguez-Escudero FJ. Fatty acid composition of fertilization-failed human oocytes. Hum Reprod. 1998 Aug;13(8):2227-30.

    Pontzer H, Raichlen DA, Wood BM, Mabulla AZ, Racette SB, Marlowe FW. Hunter-gatherer energetics and human obesity. PLoS One. 2012 7(7):e40503.

    Selesniemi K, Lee HJ, Muhlhauser A, Tilly JL. Prevention of maternal aging-associated oocyte aneuploidy and meiotic spindle defects in mice by dietary and genetic strategies. Proc Natl Acad Sci U S A. 2011 Jul 26;108(30):12319-24.

    Sofi F, Abbate R, Gensini GF, Casini A. Accruing evidence on benefits of adherence to the Mediterranean diet on health: an updated systematic review and meta-analysis. Am J Clin Nutr. 2010 Nov;92(5):1189-96.

    Toledo E, Lopez-del Burgo C, Ruiz-Zambrana A, Donazar M, Navarro-Blasco I, Martínez-González MA, de Irala J. Dietary patterns and difficulty conceiving: a nested case-control study. Fertil Steril. 2011 Nov;96(5):1149-53.

    Twigt JM, Bolhuis ME, Steegers EA, Hammiche F, van Inzen WG, Laven JS, Steegers-Theunissen RP. The preconception diet is associated with the chance of ongoing pregnancy in women undergoing IVF/ICSI treatment. Hum Reprod. 2012 Aug;27(8):2526-31.

    Vujkovic M, de Vries JH, Lindemans J, Macklon NS, van der Spek PJ, Steegers EA, Steegers-Theunissen RP. The preconception Mediterranean dietary pattern in couples undergoing in vitro fertilization/intracytoplasmic sperm injection treatment increases the chance of pregnancy. Fertil Steril. 2010 Nov;94(6):2096-101.

  27. #177
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    a sada jos jedna molba i napomena:

    vidim nekoliko puta se pominju strahovi od dhea, te kako nista jos nije dokazano etc.

    samo bih da skrenem paznju da to uopste nije istina.
    znaci, dhea efekti nisu niti koincidencija, niti alternativa, niti nesto bogznakako novo ili neprovjereno.
    prvo, gore gdje su reference za vitamine ima GOMILA papera sa studijama gdje je koristena dhea i gdje su rezultati potanko analizirani,
    drugo, evo samo za ilustraciju jedna publikacija meni vrlo draga:

    Gleicher N, Barad DH.
    Dehydroepiandrosterone (DHEA) supplementation in diminished ovarian reserve (DOR). Reprod Biol Endocrinol. 2011 May 17;9:67.

    ovi ljudi u svojoj review publikaciji daju pregled od 68 (sezdeset osam!!!) studija koje su nakupili na temu dhea u reprodukciji zena sa smanjenom ovarijalnom rezervom i analiziraju sve moguce parametre uzduz i poprijeko (ukljucujuci i nuspojave, kojih uprkos tome sto su hiljade zena bile ukljucene u testiranja zapravo nije ni bilo).
    radovace me da sami citate, nije bogzna kako tesko, a link je na full article a ne samo abstract.

  28. #178
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    evo link i na fenomenalan ivf centar u NY gdje koriste protokole sa DHEA, i objasnjavaju gomilu teorije koju bi zene trebalo da znaju:
    http://www.centerforhumanreprod.com/...e_ovaries.html

  29. #179
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    evo i studija od zene koja vodi tim na yale university (lubna pal) i u vodecim zurnalima publikuje o vezi izmedju vitamina D i stope oplodnje kod IVF:
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2888852/

  30. #180
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    tako da please dajte malo vise argumenata, studija, ili jos najbolje, ko ima neki vlastiti uspjesan primjer.

    i jos jednom da podsjetim ko je gore preskocio da procita da je knjiga o popravljanju kvaliteta JS (a ne govori samo o suplementima, nego jos stotinu drugih stvari koje su bitne!!) na free download od 1-3 maja

    e da, jos neko je pitao koja je kod mene bila dijagnoza.
    kod nas je dio problema bio u MM, a (veci) dio kod mene,
    naime ja sam nazalost bila very low responder, AMH vrlo nizak, sa drugim djetetom kad smo zatrudnili vec je bio pao ispod nivoa detekcije
    pisala sam vec o tome, grozno mi je i da se sjetim

  31. #181
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Fato, moj duboki naklon.

  32. #182

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Fata puuuuno ti hvala na ovim info. Svaka ti cast na tolikom trudu.
    Ja bi rado skinula tvoju knjigu kad bude free samo me zanima kako dodjem do linka na knjigu?
    Znam da je na amazonu ali gdje da idem, imas li neki link bas na knjigu pa da kad bude free samo ga krenem skidati?

  33. #183

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    i jos jedno pitanje oko dhea, jel ti mislis da ga treba poceti piti bez da se provjeri razina (mislim kod zena 39+). Ili ako se pokaze da ga ima dovoljno u organizmu onda ne...zapravo zanima me sta bi se moglo dogoditi ako ga ima dovoljno a piju se suplementi, jel moze stetiti i kako

  34. #184

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    bez obzira koliko godina imaš dhea se mora provjeriti ja imam 40god a moja dhea je odlićna,vitamin d se teško može odrediti dali ga imaš manjak ili ne jer varira u odnosu na to što si jela par dana prije vađenja ali doza 2500 je ok i nemožeš se predozirati

  35. #185

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj hanumica fata prvotno napisa Vidi poruku
    a sada jos jedna molba i napomena:

    vidim nekoliko puta se pominju strahovi od dhea, te kako nista jos nije dokazano etc.

    samo bih da skrenem paznju da to uopste nije istina.
    znaci, dhea efekti nisu niti koincidencija, niti alternativa, niti nesto bogznakako novo ili neprovjereno.
    prvo, gore gdje su reference za vitamine ima GOMILA papera sa studijama gdje je koristena dhea i gdje su rezultati potanko analizirani,
    drugo, evo samo za ilustraciju jedna publikacija meni vrlo draga:

    Gleicher N, Barad DH.
    Dehydroepiandrosterone (DHEA) supplementation in diminished ovarian reserve (DOR). Reprod Biol Endocrinol. 2011 May 17;9:67.

    ovi ljudi u svojoj review publikaciji daju pregled od 68 (sezdeset osam!!!) studija koje su nakupili na temu dhea u reprodukciji zena sa smanjenom ovarijalnom rezervom i analiziraju sve moguce parametre uzduz i poprijeko (ukljucujuci i nuspojave, kojih uprkos tome sto su hiljade zena bile ukljucene u testiranja zapravo nije ni bilo).
    fato mene zabrinjava to što se kontraindikacije ipak spominju na nekim stranicama, poput recimo ove:

    http://health.yahoo.net/natstandardcontent/dhea/3

    ti si svakako više upućena i znaš kome se od tih siteova može vjerovati, ali razumljivo je da nikome nije
    svejedno kad se spomene mogućnost stvaranja krvnih ugrušaka.

    Imaš li kakvih studija;referenci koje opovrgavaju ili barem dokazuju vrlo malu mogućnost stvaranja
    krvnih ugrušaka kod uzimanja DHEA.

  36. #186

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    jo, hvala na info. znaci ne mora automatski biti manjak kod starijih zena.

  37. #187

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    fato, respekt!!!

    probati ću skinuti knjigu, nadam se uspješno, hvala na info!

    hanumica je spomenula omegu-3, pa sam se htjela nadovezati na moje prethodno pisanje u vezi lanenog ulja, da laneno u sebi sadrži omegu-3 pa u biti jako dobro djeluje na prokrvljenost zdjelice, što je također važna stavka.

  38. #188
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    izvinjavam se nisam normalna, sve sam rekla ali zaboravila link na knjigu da stavim, evo ga:

    http://www.amazon.com/HOW-TO-IMPROVE.../dp/B00HIPVZM2

    trebalo bi da funkcionise i da bude super lako ja sam jednom probavala.

    jos jedna vazna stvar, bilo bi dobro da poneko ko procita ostavi neki jednostavan komentar: 1-2 recenice direktne iskrene su dovoljne, a jednostavno je toliko da nemam sta ni da objasnim kako ide, direktno sa stranice. ja nisam radila nikakav promotion do sada, a bez komentara bilo kakvih algoritmi od search machines te ne zarezuju, teror pravi.

    srdracan pozdrav

  39. #189
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Fato, moj duboki naklon.
    hvala draga mojca,
    iskreno da ti kazem ne bih ovoliki trud u neki projekad vise NIKAD ulozila,
    ali u neko doba sam bila toliko zagrizla da vise nije imalo kud nazad
    i OK je to sve.

    p.s. vidjela sam poruku, izvini sto malo traje ali sam premalo online, mislim na to
    pozz

  40. #190
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    Citiraj techna prvotno napisa Vidi poruku
    fato mene zabrinjava to što se kontraindikacije ipak spominju na nekim stranicama, poput recimo ove:

    http://health.yahoo.net/natstandardcontent/dhea/3

    Imaš li kakvih studija;referenci koje opovrgavaju ili barem dokazuju vrlo malu mogućnost stvaranja
    krvnih ugrušaka kod uzimanja DHEA.
    draga techna,

    molim te idi par postova vise i vidi reference koje se bas konkretno na DHEA odnose,
    ima gomila publikacija, samo ih ubaci u google search i na medline (u URL adresi ce uvijek "ncbi" da se pojavi) izace ti uvijek abstrakti od studija,
    a imas i onaj link sto sam dala samo na DHEA gdje znanstvenici analiziraju 68 studija koje se samo na DHEA odnose.

    NEMA STVARNO RAZLOGA ZA STRAH OD UGRUSAKA.
    gledala sam stranicu koja te je zabrinula,
    skrolovala sam na dole i skrolovala i skrolovala
    ali oni u stvari nabrajaju toliko toga da je tesko naci bolest koju ne pominju.

    cak kazu na samom kraju mora da si vidjela:

    In theory, DHEA may increase the risk of blood clotting,

    mislim, IN THEORY ne postoji nista sto u jednom organizmu ne moze da se desi.
    caution je dobro, ali pure fear je samo teror.

    having said that, ja ne bih NIKADA PREPORUCILA da dhea uzimaju zene sa PCOS ili nekim jacim hormonalnim disbalansom.
    publikacije ove sto su gore navedene odstampati, ponijeti sa sobom, pa popricati sa doktorom, to je stvarno najbolje, tj. za mene je funkcionisalo.

    pozdravljam te puno

  41. #191
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    i jos nesto, dhea je stvarno tesko predozirati kad zena udje u neke godine,
    jer dhea je relativno prost gradivni molekul kojeg proizvode nadbubrezne zlijezde u solidnim kolicinama,
    svaki dan, svaku noc, citav nas zivot...

    dhea je kao neka osnovna supstanca (hajde da kazemo brasno za palacinke) u proizvodnji sexualnih i steroidnih hormona i nije nasem tijelu nista strano i nepoznato.
    ZAPLET JE U TOME STO DHEA OPADA KAKO STARIMO.
    najvise dhea imamo sa 20-25 godina, a onda nivo opada,
    kod starih ljudi je jedva 10% od nekadasnjih vrijednosti....

    tako da kada jedna 40-godisnja koka uzme extra dhea od 75mg dnevno, kako da se predozira kada je nekada imala i vise od tog dok je bila mlada?!

    uzgred, dhea nije jedina supstanca koja pada, CoQ10 se takodje gubi, zato opada kvalitet mitohondrija etc.

    strahovi od dhea dolaze uglavnom iz sportskog sektora, od bodibildera koji rokaju doze puno vece nego ove kojih se zene pribojavaju.

  42. #192
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    evo jos jednom link na knjigu o popravljanju kvaliteta JS, izvinite sto nije bilo pregledno. znaci danas, sutra, prekosutra moze ko hoce da downloaduje: http://www.amazon.com/HOW-TO-IMPROVE.../dp/B00HIPVZM2

  43. #193

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    ovaj put sam uspjela

    hvala hanumice fato!!!!

  44. #194

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    sinoć sam downloadala i veći dio pročitala.
    kad završim napisat ću ti komentarić i pohvalu

    puno hvala hanumice

    p.s. hvala ti na odgovoru u svezi mog pitanja, a imam još jedno ako stigneš
    odgovoriti:
    jesi li naišla na podatak da neke fertility klinike prepisuju LDN (low dose Naltrexone)
    u liječenju neplodnosti, što misliš o tome i da li si naišla na podatak da li je netko kombinirao DHEA i LDN?

  45. #195
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Ja sam tulava. ne znam skinuti knjigu a kindle se kupuje. Ne kužim. može pomoć!!!

  46. #196
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Uspjela!! Hvala hanumice na ovakvoj korisnoj informaciji!!!!!!!!!!

  47. #197

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Skinula i ja knjigu, hvala fato

  48. #198

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Cure jedno pitanje,krajem mjeseca je sljedeci postupak,ali sam nenamjerno napravila pauzu od mjesec dana sa DHEA a prije toga sam ga 8 mj pila, jek vrijedi sad ga piti ili nece imat nikakav ucinak?

  49. #199
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Ja ne znam ništa o DHEA. Nekako ga nisam sigurna piti ili ne piti. Prijateljici se od njega ten totalno pogoršao. Ja imam već problematičan ten, povišen testosteron pa me strah.

  50. #200

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    Citiraj njanja1 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure jedno pitanje,krajem mjeseca je sljedeci postupak,ali sam nenamjerno napravila pauzu od mjesec dana sa DHEA a prije toga sam ga 8 mj pila, jek vrijedi sad ga piti ili nece imat nikakav ucinak?
    mogla si ga početi piti sa početkom zadnje menge i piti ga 40 dana odnosno do punkcije.

Stranica 4 od 9 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •