Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 138 od 138

Tema: Ploča za kuhanje?! Koja?

  1. #101
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Ajme Munkice koji opis.
    Strava od uredjaja

  2. #102
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Ovaj raspored plamenika mi je uzasno bitan. Uzimam plocu s 4 plamenika i za pocetak, uzasno je tesko naci plinsku plocu kojoj veliki plamenik nije smjesten uz zid, to mi je eleminacijski faktor. Nadalje, ima jedna Gorenje ploca koja mi ima idealan raspored plamenika, odnosno gdje su plamenici vidljivo jako razmaknuti jedan od drugoga. No kako u zadnje vrijeme kude Gorenje, brine me trebam libse brinuti
    Dodatna komplikacija je napa. Htjela bih napu koja pokriva plocu, ali to moze biti samo teleskopska (jer mota biti ugradbena). Međutim teleskopske se moraju postavljati na 65cm od plamena, cime mi se remeti linija gornjih elemenata. Neke potpuno ugradbene Faberove nape su deklarirane na 55cm, sto je idealno. Ali ako mi napa ne pokriva najveci plamenik, na kojem se najcesce kuha, trebam li se brinuti?

  3. #103
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Odnosno je li bolji romboidni raspored ili cetvrtasti raspored, u slucaju da napa ne pokriva cijelu plocu? Ako me itko kuzi

  4. #104
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Elektroluxove imaju sprijeda veliki plamenik.

  5. #105
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Mi imamo 3+1 gorenje, najveći plamenik je do prolaza.
    Nemamo napu jer je to u zoni prozora,ali taj element je visinom manji od ostalih,gornja Ivica je ista ,donja manja
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 03.06.2021. at 13:18

  6. #106
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Naše paljenje je desno od ringova

  7. #107
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    A jesi razmišljala o indukciji? Možeš staviti ogromnu rajnglu bilogdje (ako uzmeš takvu plocu), napa moze biti nize, puno manje se maste ormarići, lakoća čišćenja....

  8. #108
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Indukcija je samo struja

  9. #109

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    A jesi razmišljala o indukciji? Možeš staviti ogromnu rajnglu bilogdje (ako uzmeš takvu plocu), napa moze biti nize, puno manje se maste ormarići, lakoća čišćenja....
    Na kojoj se ploči može staviti rajngla bilo gdje? Znam da postoje neke s fleksibilnim zonama, ali opet su određena središta rajngli.
    Meni je prelazak na indukciju bio ogromna promjena na bolje, uopće ne mogu zamisliti da moram kuhati na bilo čemu drugome. Najbrža je i neusporedivo lakša za održavanje od plina.

  10. #110
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Hmm u stvari pišem sto su mi rekli neki koji su nedavno uzimali. Moja ima spajanje polja ali priznajem da nisam nikad probala staviti tocno na sredinu između dva polja i vidjeti da li radi, no pretpostavljam da bi. Kad radim na nekoj većoj tavi uvijek ukljucim spojeno polje i grije jednoliko i biram hoću bliže sebi ili zidu. Ali se držim lijevo/desno, moja je 4g stara i nema spojena polja po sredini ploče vec ima razmak od par cm između spojenim polja. Pa sam pretpostavila da sad su i taj dio pokrili.

    Mozda su moji pricali o 9vome?

    https://www.tehnopolis.hr/product/go...loca-it643syb/
    Posljednje uređivanje od sillyme : 03.06.2021. at 18:03

  11. #111
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Osim sto je indukcija samo struja, ujedno trazi i posebno posudje, pa treba biti spreman i na taj dodatni izdatak.

    Ja recimo volim kuhati na plinu (imam kombinaciju plin-struja), na struji sam samo i jedino ako imam vise lonaca/tava istodobno.

    Imala sam priliku kuhat i na indukcijskim, nikako se nisam mogla naviknuti. Navike su hebena stvar
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 03.06.2021. at 18:16

  12. #112
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Mm i ja smo pred 9 godina 3 dana kuhali na indukciju u jednom apartmanu. Nakon toga smo rekli iduce indukcija i nista drugo, kupili je za par mjeseci. Ljubav na prvi pogled. A do tad sam kuhala na plin otkad sam počela kuhati

  13. #113
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    I ja sam presla sa plina na indukciju pred pola godine i prezadovoljna sam.

    Bila sam u strahu hocu se naviknuti na promjenu ali nije bilo nikakvih problema.

    Puno lonaca mi je pasalo na indukciju.
    Kupila samo samo jedan lonac od 5l u ikei od 200 kn i tavu za palacinke za nekih 60 kn.

  14. #114
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    jos jedan glas za indukciju. nakon plina sam pred 4 godine presla na indukciju. lakse odrzavanje, ne masti se, meni je estetski 10 kopalja od icega, a brzina je neusporediva s ijednim plinom.
    od posuda sam jedino morala tavu za palacinke i kafetijeru zamijenit, sve drugo je radilo

  15. #115

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Hmm u stvari pišem sto su mi rekli neki koji su nedavno uzimali. Moja ima spajanje polja ali priznajem da nisam nikad probala staviti tocno na sredinu između dva polja i vidjeti da li radi, no pretpostavljam da bi. Kad radim na nekoj većoj tavi uvijek ukljucim spojeno polje i grije jednoliko i biram hoću bliže sebi ili zidu. Ali se držim lijevo/desno, moja je 4g stara i nema spojena polja po sredini ploče vec ima razmak od par cm između spojenim polja. Pa sam pretpostavila da sad su i taj dio pokrili.

    Mozda su moji pricali o 9vome?

    https://www.tehnopolis.hr/product/go...loca-it643syb/
    Vjerujem da će to prije ili kasnije biti normalna stvar. Ja na svojoj itekako kužim da ne grije jednako npr. po uglovima grill tave. Nego, vidjela sam već ovu grill ploču koja je na drugoj slici na linku, moram ju nabaviti, čini mi se kao genijalna stvar.
    Što se suđa tiče, skoro svi lonci odgovaraju i na indukciju, jedino se mora paziti na tave i kafetijere. I gus isto ne ide na indukciju, ali njega bi se ja i bojala koristiti na staklokeramici da mi ne ispadne iz ruku i razbije ploču.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ma ide gus, otud to??

    Ja imam i jedno i drugo, pa neka jela i dalje na plinu. Palačinke na plinu, neusporedivo brže, grill tava isto na plinu. Jaja isto pečemo na plinu. Sve ostalo uglavnom indukcija.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #117
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    E da samo jaja mi bas ne uspijevaju savrseno na indukciji.

  18. #118
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ne bih indukciju
    nije do suđa, mislim da mi većina čak ide i na indukciju

    razmišljala sam o kombinaciji plina i indukcije, ali postoje samo dva modela i oba imaju veliki plinski ring do zida što mi je neprihvatljivo
    tako da samo plin

    mene zanima kako vi koje imate samo indukciju koristite wok?

    a što se prljanja tiče, spremna sam na to
    planiram i uzeti snažnu napu i tetu čistilicu

  19. #119
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    meni kod indukcije smeta sljedeće:
    loša kontrola topline (vjerujem da se može naviknuti, ali ja nisam uspjela)
    one touch tipke
    nema ništa gore nego panično smanjivati jakost topline mokrim prstima u trenutku kada nešto gori

    Super mi je što manje masti i što super brzo zagrije vodu
    vjerujem i da je lakše za čistiti

  20. #120
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ja sam zato kad sam kupovala birala da ima direct select tipke.
    Kad mi zavrije na na 8 npr. pritisnem broj po zelji .
    Cak i na pola broja zapravo..tipa 5.5

  21. #121

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ja isto isto imam brojeve pa ne moram stupnjevano smanjivati.

    Ploču indukcijsku imam normalnu a sastrane još jedan plin odvojeni veliki za Wok. Na kojem kuham sve već ranije navedeno, ne samo Wok!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #122
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja isto kupujem novu plinsku ploču. Tražim 4 plin i gumbi sa strane i baš je loš izbor

  23. #123
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ne bih indukciju
    nije do suđa, mislim da mi većina čak ide i na indukciju

    razmišljala sam o kombinaciji plina i indukcije, ali postoje samo dva modela i oba imaju veliki plinski ring do zida što mi je neprihvatljivo
    tako da samo plin

    mene zanima kako vi koje imate samo indukciju koristite wok?

    a što se prljanja tiče, spremna sam na to
    planiram i uzeti snažnu napu i tetu čistilicu
    wok mi radi na indukciji isto kao i na plinu, koristim ga par puta tjedno.
    a sto se tice kontrole topline, jos bolja mi je nego na plinu i vrlo brzo se navikne

  24. #124
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Dosla sam u fazu da wok tavu skoro svakodnevno koristim, ne samo za wok nego i za razna druga jela jer mi je zgodniji od rajngli.
    Imam dva za indukciju, kuham u njima bez problema. Glavno na indukciji mi je bilo naučiti se koliko se brzo hrana zagrije, u početku mi se puno puta zadimilo ulje ili zagorilo jelo jer ne paziš sekundu i već je pregorilo. Sad sam stvarno navikla i nemam problema, a brzin smanjivanja je instant kao i na plinu - jedan pritisak prsta za odabir polja i jedan za novu jačinu.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ide gus, otud to??

    Ja imam i jedno i drugo, pa neka jela i dalje na plinu. Palačinke na plinu, neusporedivo brže, grill tava isto na plinu. Jaja isto pečemo na plinu. Sve ostalo uglavnom indukcija.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    U Ikei imaju mjesto za testiranje, neku nagnutu ploču s magnetom i ako ti lonac stoji na mjestu ide na indukciju, a ako klizi prema dolje ne ide. Njihovo gusano suđe ne stoji, isprobali smo.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Ja u wok tavi na indukciji pečem sve, čak i palačinke, jer nikako ne mogu naći dovoljno dobru tavu koja bi konkurirala tom mom (preskupom) woku.
    Za indukciju je dosta bitno da nema + i - nego brojeve za svaku rinku, tako da ne moraš panično stiskati dok jelo kipi. Meni je problem regulacija i na plinu i na struji, struja je troma, a na plinu mi uvijek izgore ručke.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    U Ikei imaju mjesto za testiranje, neku nagnutu ploču s magnetom i ako ti lonac stoji na mjestu ide na indukciju, a ako klizi prema dolje ne ide. Njihovo gusano suđe ne stoji, isprobali smo.
    Ona Senior linija od gusa ide na indukciju

  28. #128

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Ja u wok tavi na indukciji pečem sve, čak i palačinke, jer nikako ne mogu naći dovoljno dobru tavu koja bi konkurirala tom mom (preskupom) woku.
    Za indukciju je dosta bitno da nema + i - nego brojeve za svaku rinku, tako da ne moraš panično stiskati dok jelo kipi. Meni je problem regulacija i na plinu i na struji, struja je troma, a na plinu mi uvijek izgore ručke.
    O da ja imam taj + i - i jos se s jednom tipkom odabire ring. Katastrofa kad trebas brzo reagirati

  29. #129

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Ona Senior linija od gusa ide na indukciju
    Da, ja imam onu bijelu ovalnu već dugo i kuham u njoj normalno.
    I imam ove turske sve iz lonaca i poklopaca, lava tako nekako i normalno kuhano na indukciji:


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #130

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    O da ja imam taj + i - i jos se s jednom tipkom odabire ring. Katastrofa kad trebas brzo reagirati
    Takvu sam imala i ja jedno vrijeme pa smo ju stavili u apartman. Kad kipi stigneš jedino dignuti lonac.

  31. #131
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Ja u wok tavi na indukciji pečem sve, čak i palačinke, jer nikako ne mogu naći dovoljno dobru tavu koja bi konkurirala tom mom (preskupom) woku.
    Za indukciju je dosta bitno da nema + i - nego brojeve za svaku rinku, tako da ne moraš panično stiskati dok jelo kipi. Meni je problem regulacija i na plinu i na struji, struja je troma, a na plinu mi uvijek izgore ručke.
    U Plodinama ima dobra linija posuđa za indukciju, Rosmarino, između ostaloga i tava za palačinke. U Superkonzumima isto povremeno.

  32. #132
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Na temu +/- - imala sam prije takvu, i da manje je spretna nego ova koju imam sad sa skalom. Ali realno ako bi mi nešto kipilo samo bi ugasila ploču. Nakon toga bi obrisala (što mi je isto super na indukciji, možeš odmah obrisati cijelu ploču bez da se opečeš) i namjestila iznova polja na ispravne jačine...

  33. #133
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja isto kupujem novu plinsku ploču. Tražim 4 plin i gumbi sa strane i baš je loš izbor
    jesi li našla što?

  34. #134
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ništa, zadnje smo gledali između
    https://www.emmezeta.hr/electrolux-k...je-633928.html
    i
    https://www.emmezeta.hr/koncar-ukp60...ca-600212.html

    Na kraju će pobijediti ona koja ima veći razmak između ringova

  35. #135

  36. #136
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Za ovakve druge dvije sam znala pogledati u dućanu, i budući da su gumbi nezgodno postavljeni baš mi nekako stisnuti ringovi, premalo mjesta između ta dva desna. Kao da, ima više mjesta za ove s lijeve strane, ali više koristim desne ringove

  37. #137
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Uzela sam manju indukcijsku u Ikei, prije god dvije, i sad ono što primjećujem sve češće je taj visoki ton koji pišti. Ne znam jel nisam čula prije ili obraćala pažnju. Sad gasim iz zida nakon kuhanja. Ima li još netko taj problem?

  38. #138

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Uzela sam manju indukcijsku u Ikei, prije god dvije, i sad ono što primjećujem sve češće je taj visoki ton koji pišti. Ne znam jel nisam čula prije ili obraćala pažnju. Sad gasim iz zida nakon kuhanja. Ima li još netko taj problem?
    Imam i ikeinu i neku no name i ta druga je još glasnija. Nisu baš na nivou ugradbenih.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •