Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 88

Tema: radno vrijeme vrtića i roditelja!

  1. #1
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno radno vrijeme vrtića i roditelja!

    Dakle, ja živim u nekom paralelnom svemiru u kojem svi koje poznajem rade do 17 sati, štoviše velik broj ljudi s kojima se družim radi i duže. Ja radim do pol 6 npr i to je najranije kad mogu s posla doma.

    Sad sam na porodiljnom pa malu skupim oko 4 u vrtiću i ostanem u čudu - ona i još par djece i to iz obje jasličke grupe. Dakle, pa svu tu djecu je netko došao prije 16 sati!

    Nekidan bilo neko predavanje u vrtiću u 17 sati i tad su gasili sva svjetla, ostalo je svega četvero (ukupno!) djece u cijelom vrtiću!!!

    Premda načelno kažu da rade do pol 6, već su mi dali do znanja da neće tolerirati moje radno vrijeme "jer su već imali problema sa mojim kolegama" (kao struka mi je u komi i zaboli ih što imam rokove i radim tako kako radim)...

    Ljudi, dokad vi radite? Tko vam kupi djecu? Jel imate problema na poslu, ako izađete ranije po djecu? Stvara li vam vrtić problem oko toga?
    Posljednje uređivanje od ksena28 : 28.02.2014. at 14:48

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    radim u javnom sektoru. MM odvodi klince (sad jos jedno) u vrtic, a ja radim od 7, kupim ih ja oko 16, jer tad domilim do vrtica.
    da odem kasnije na posao i moji bi ostajali kasnije. ovo je bila zajednicka odluka da im boravak u ustanovi bude cim kraci, mada bi cesto zeljela ostati koji put dulje u krevetu.

  3. #3
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja isto kao spajalica. MM ih vodi u vrtić jer on radi od 8, a ja ih kupim oko 15:30. U iznimnim slučajevima moraju ostati duže, međutim i ja sam primijetila da većina djece ode oko 16:00 h i isto mi je misterij kako to

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Znam dosta roditelja koji imaju klizno radno vrijeme koji se tako organiziraju da jedan radi od najranijeg mogućeg a drugi od najkasnijeg termina, pa kombiniraju odvođenje/dovođenje djece.
    U nekim firmama se moguće i dogovoriti, pa roditelji male djece rade malo drugačije (7-3).
    Nekome djecu kupe bake, ili plate nekome da pokupi dijete ranije. A ima i ljudi koji imaju netipično radno vrijeme - MM npr. radi do 12.

  5. #5
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    da, zaboravila sam na javni sektor.

    a što je s nama koji radimo u privatnom i nemamo pravo izbora radnog vremena i imamo pravo zadržati posao jer od njega živimo?

    Spajalice, ovo ne ide tebe već sam frustrirana činjenicoma da vrtić nije fleksibilan. Da ne pričam da i mm i ja imamo radne vikende...

  6. #6
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    u doba krize i opce nezaposlenosti, steta je da ljudi ne razmisljaju aktivno.
    ovdje se prije puno godina pojavio tip vrtica, sa vrlo fleksibilnim i dugim radnim vremenom. kao npr i za ljude sa netipicnim radnim vremenom, koji bi recimo sa djecom bili do podne, te bi ih oko jedan odveli u vrtic i pokupili oko sedam ili kasnije.

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa, nije u redu da ti u vrtiću prigovaraju ako im je radno vrijeme do 17:30.
    Ali to što ti dijete ostane samo u vrtiću, tu nema pomoći.

  8. #8
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    da imas pravo.
    tih par vrtica nije imalo taj problem, jer su opsluzivali obitelji sa netipicnim radnim vremenom, pa je uvijek bilo djece u vrticu.

  9. #9
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Mislim da i u Zagrebu postoji vrtić koji radi u smjenama.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    MM i ja radimo od 8-16 i ujutro ih ja vozim u vrtić (jer radim bliže), a popodne baka ide po njih oko 15:30 jer u protivnom ostanu skoro među zadnjima.
    ali mi imamo problem da živimo u dijelu grada di dosta žena ne radi (a djeca im ipak idu u vrtić i tako uzimaju mjesto djeci čiji roditelji STVARNO rade, ali to je za neku drugu temu) ili svi žive u zajedničkim kućanstvima, pa dede i bake dolaze po djecu ranije.

    mi nismo imali u planu da se djecu ranije kupi, ali obzirom da kod nas većina odlaze između 15-16 sati, srce nam se paralo da naša djeca ostanu sama.

  11. #11
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    naš vrtić ima dežurstvo do 18 sati...
    s tim da sam ja svojedobno istraživala i došla do podatka koji mi naravno nitko u vrtiću nije spomenuo:
    ja radim u školi u smjenama i ako mi škola izda potvrdu o tome kakvo je moje radno vrijeme - mogu preko centra za socijalnu skrb tražiti od vrtića da za moje dijete organiziraju čuvanje do zatvaranja vrtića u 8 navečer... e sad - caka je u tome što ti dijete ne smije biti duže od 10 sati u vrtiću pa bi ga onda trebala dovoditi kasnije ujutro...
    uglavnom - ako je radno vrijeme (ne dežurstvo, nego baš radno vrijeme) vrtića do 20 sati onda ti oni mogu tj. moraju organizirati čuvanje djeteta do 20 sati - ako tebi treba...
    dijete će ti bit samo ali to je sad drugi par rukava...

  12. #12
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    I meni je vječiti misterij da i prije 16 sati ostaje po par njih (tipa dvoje-troje) i to iz dvije skupine jasličara. Pitam ja neki dan, što ih je toliko bolesno, a teta meni ravnodušno pa već je skoro 16 sati. Dakle možda smo ih mi na neki način privolili na takvo radno vrijeme. Moja djeca ostaju 9 sati i vidim da dođu prva u dežurstvo od 7 a kupim ih oko 16 sati kad često budu među zadnjima. I to bi trebao biti neki standard u najmanju ruku, a očito je iznimka.
    Istina je da dosta dolazi deda i baka, te teta koje ih preuzimaju, pa možda i zato... Mi nemamo tih opcija za sada pa je onda ovako. Dijete inače po ugovoru može ostajati najviše 10 sati u vrtiću i na to se stvarno koliko vidim pazi.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Mene interesira kako se određuje vrijeme rada pojedine grupe. Trenutno u vrtiću je rad u grupama do 16:30, a u jaslicama do 16:15.
    To mene dovodi do ludila jer mi jasličko dijete svaki dan završava u dežurstvu i tamo tuli do besvjesti, zapravo dok ne dođemo po njega.
    Ja radim do 16:30, MM do 16:00 i on ga skuplja, ali se svejedno ne može teleportirati pred vrtić nego mora proći cijeli grad.
    Ne znam kome da se obratim. Ravnateljica ignorira.

  14. #14
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mene interesira kako se određuje vrijeme rada pojedine grupe. Trenutno u vrtiću je rad u grupama do 16:30, a u jaslicama do 16:15.
    To mene dovodi do ludila jer mi jasličko dijete svaki dan završava u dežurstvu i tamo tuli do besvjesti, zapravo dok ne dođemo po njega.
    Ja radim do 16:30, MM do 16:00 i on ga skuplja, ali se svejedno ne može teleportirati pred vrtić nego mora proći cijeli grad.
    Ne znam kome da se obratim. Ravnateljica ignorira.
    Mislim da je vrtic i da tu nista ne mozes napraviti.oni su ga duzni cuvati ali ne i namjestiti rad grupe prema vasim potrebama.
    I ako se stavim u poziciju teta i vrtica i kuzim to.u nasem vrticu koji ima 20-tak skupina u centralnom vrticu na dezurstvu ostane oko petero djece u jaslickom dezurstvu i jos toliko u vrticu.i dvije tete.i nema tu bas smisla da ostane 10 teta.svaka s jednim djetetom.
    S tim da je kod nas prije sedam ,osam godina bilo dezurstvo do 16h pa su to pomaknuli na 16.15 jer do tada dode vecina roditelja


    Ono sto je meni cudnije ,bas u to vrijeme prije negdje sedam godina kada se je u Zagrebu pocelo pricati o radu vrtica popodne i Bandic je rekao da moraju raditi (ako se dobro sjecam) bio je organiziran sastanak u dvorani vrtica na tu temu.i doslo je od svih vrtickih roditelja nas desetak.
    Ja sam nakon tog sastanka odustala od toga da mi dijete ostaje popodne jer sam se uspjela drugacije organizirati.i to cisto zbog toga jer bi organizacija toga bila katastrofa. Nije cak ni bila stvar u tome koja teta ce ga cuvati.vec u tome npr sta ce dijete jesti.ako rucaju u podne trebaju popodne jos jedan normalan obrok.a za petero djece nece ostajati kuharica.i nisu znali kako da organiziraju prehranu .ili to da bi ja dijete dovodila oko cca pola 12 a oni vecinu vrtickih aktivnosti odrade ujutro.a nije bilo dovoljno zainteresiranih roditelja da se to bolje organizira.i tu je prica o duzim dezurstvima zavrsila

    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Ma do vrtića svi oni provare to dežurstvo, meni je baš nelogično da se ne može nešto napraviti za ove najmanje jasličare koji su tek provarili svoje dvije tete.

  16. #16
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa Vidi poruku
    da, zaboravila sam na javni sektor.

    a što je s nama koji radimo u privatnom i nemamo pravo izbora radnog vremena i imamo pravo zadržati posao jer od njega živimo?

    Spajalice, ovo ne ide tebe već sam frustrirana činjenicoma da vrtić nije fleksibilan. Da ne pričam da i mm i ja imamo radne vikende...
    nisam ni pomislila da ide mene, ali ni kod mene na poslu nije bas normalno da neko radi od 7. ali moji u labosu su mi izasli u susret.
    inace zivim u satelitnom nasljelju grada Zagreba, u kojem vecina ljudi radi u Zagrebu, pa ja stizem u vrtic oko 16-16:30 ovisno o guzvi, i zamisli vrlo slicna situacija. e to je pak meni jos veci misterij.

    moji su i kad smo zivjeli u Zagrebu isto ostajali do cca 16 sati i takodjer to je bila spica odvodjenja djece. iako vecina meni poznatih radi do 17.
    tako da ocito je to misterij svima, kojem se vecina nas na neki nacin prilagodi i nastavlja tradiciju.

  17. #17
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Često pred vrtićem vidim ljude koji u auto ukrcavaju po troje-četvero-petero-šestero djece. Vjerojatno neki susjed kupi sve klince iz zgrade/kvarta/ulice.

  18. #18
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Ja radim od doma pa mi nije problem, ali da sam u klasičnom radnom odnosu kao mm ne znam ko bi nam kupio curu i ne znam kako se svi vi snalazite, jer istina je da većina ljudi ne radi od doma po prilagodljivom radnom vremenu. Nas vrtić formalno radi do 5, ali ako dođeš u 5 gadno si zafrknuo tetu kojoj bus ide u 5, a sljedeći ko zna kad

  19. #19
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Često pred vrtićem vidim ljude koji u auto ukrcavaju po troje-četvero-petero-šestero djece. Vjerojatno neki susjed kupi sve klince iz zgrade/kvarta/ulice.
    super - ovo me podsjeća na neke 80-te kad su klinci nosili ključeve od stana oko vrata umjesto lančića. dobro je da ima i toga danas, moram priznati da nisam viđala u našem vrtiću pojavu istoga.

  20. #20
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Često pred vrtićem vidim ljude koji u auto ukrcavaju po troje-četvero-petero-šestero djece. Vjerojatno neki susjed kupi sve klince iz zgrade/kvarta/ulice.
    Meni je to GROZNO, ali ja sam opsjednuta autosjedalicama.

  21. #21
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Često pred vrtićem vidim ljude koji u auto ukrcavaju po troje-četvero-petero-šestero djece. Vjerojatno neki susjed kupi sve klince iz zgrade/kvarta/ulice.
    E to sam i ja danas vidjela prvi put - njih dvojca, i njih sedmoro. I jedan od njih viče: "Vi k meni, a vi ostali stricu". Da čovjek može zanemariti sjedalice, bilo bi to sladak prizor.

    MM i ja oboje radimo do 17h (i plus, što bi se reklo), i nikada mi ovo nije bilo jasno, dok na ovom porodiljnom nisam otkrila misterij. Naš omiljeni park je preko puta ulaza u vrtić, mali mi sad često i nije u vrtiću, pa smo u parku tijekom ranog poslijepodneva, i izšpijunirala sam cijelu našu grupu, a i šire.

    Ne znam točne postotke , ali ovo su otprilike sve situacije:
    - između 14.30 i 15.15 sve bake i djedovi se lagano gegaju do vrtića, do 15.15h su ih gomilu podigli
    - stric/strina/ujak dolaze i po svoju djecu, i po nećake
    - mama radi od 6 do 14, tata vodi djecu kasnije, ona dolazi po njih; te mame čak prvo s busa odu doma ostaviti torbu, i presvući se u trenirku pa onda odu do vrtića i ostanu u parku (i bus mi je na meti špijunaže )
    - mama i tata rade u smjenama
    - teta kupilica koja je plaćena za to kupi dijete i igra se s njim 2 sata
    - mama svaki dan izlazi sat vremena s posla ranije da stigne do 16h biti u vrtiću, nosi uvijek laptop na ramenu, i radi navečer
    - roditelji koji imaju svoje manje firme, obrte, "majstori" i sl. izađu po djecu, čuvaju ih dok se drugi roditelj ne vrati s posla "s redovnim radnim vremenom", pa se vraćaju na posao/obrt i sl.
    - mame na komplikacijama i porodiljnom s drugim/trećim... djetetom

    I u 15.50 ih ostaje max 4-5. U 16.30 ih ostaje 1 ili 2, a i oni odu do 17.00.

    Mislim da sam pokrila sve situacije iz naše grupe
    I koliko god ja bliskih ljudi oko sebe znala koji isto rade do 17h, zbilja su u manjini oni koji nemaju nikakvu drugu opciju.

    Inače, znam za situaciju da je samo jedno jedino dijete ostajalo u vrtiću od 17.00 do 18.00, samohrani roditelj nije imao nikakvu drugu mogućnost (jedno vrijeme je i plaćao tetu da podiže, ali poslije nije bilo mogućnosti niti za to), i to dijete je zbilja bilo u vrtiću do 18h samo. Nije nikakva sreća da ti je dijete samo u vrtiću, no spominjem ovo kao primjer gdje je vrtić svejedno organizirao dežurstvo i iza tih famoznih 17.00.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 28.02.2014. at 23:42

  22. #22
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Naš malac je manje više sam u vrtiću od 17 i 15 do 18. Jednom ili dvaput se dogodilo da je još netko bio s njim.
    Kad smo ga upisivali rekli smo da ga kupimo u 18. Par puta su nam pokušali napraviti problem, ali smo ih otpilili.
    Na uvodnom roditeljskom je lijepo rečeno da vrtić radi do 8 navečer, a ima i smjene. popunjavali smo anketu i u skladu s tim su raspoređivali po grupama, tako da ih uredno ignoriram kad krenu nešto prigovarati.

    A da se pitam tko kupi ostalu djecu, pitam.
    S tim da radim relativno blizu posla - 2 km, ako krenem u 5 nula nula, dok dođem do stanice, pa dok čekam tramvaj, pa vožnja, pa opet pješke do vrtića minimalno mi treba 35-45 min... Da sam dalje, ne znam što bih jer nemamo ni djedova ni baka u Zg.

    Bubilo, sad si mi otkrila misterij mama u trenirkama. Uvijek sam se pitala gdje one rade da mogu takve na posao

  23. #23
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Moje cure su uglavnom zadnje u vrticu. Kupim ih oko 5, ne mogu stic ranije s posla. Dezurstvo je od 4 a do 4.30 vec skoro pa nema nikog. I meni je to misterij?! Zar svi osim nas imaju nekog ko in skuplja djecu?! Ne znam ko skuplja djecu iz njihovih grupa, zapravo bemam pojna ko su djeca iz njihovih grupa jer ih nenam kad vidit, ujutro ih nema, popodne ih nema. Tete vidim isto rijetko, jedino kad su dezurne. Na roditeljske sastanke, predstave itd. ne idem jer je sve uvijek u 4. Uopce ne razumijem kako je moguce da svi ostali roditelji mogu doc?!

  24. #24
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    ja radim u školi pa ako sam ujutro onda sam do 14 najkasnije gotova...
    muž radi svakakve smjene (dve jutarnje do 15, dve popodnevne od 15 pa noćna...)
    ako se zalomi da oboje radimo popodne onda se on pokuša s nekim zamjeniti
    ako smo oboje ujutro onda ja vodim klinca u 7:15 u dežurstvo na tih 15 min pa jurim u školu (14km - da nemam auto ne bi stigla nikako...)
    uglavnom uvijek se nekako snađemo da ga skupimo oko 15-15:30 nakon spavanja i užine...

    ali opet naglašavam - nemojte se dat natezat - vrtić radi do 20 sati i MORA organizirat čuvanje djeteta do 20 ako postoji potreba... oni će se uvijek probat izvuči jer im je to problem (jedna teta mora ostajat pa joj moraju pisat te sate i davat poslije slobodno) ali su dužni to napraviti...

  25. #25
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    Moje cure su uglavnom zadnje u vrticu. Kupim ih oko 5, ne mogu stic ranije s posla. Dezurstvo je od 4 a do 4.30 vec skoro pa nema nikog. I meni je to misterij?! Zar svi osim nas imaju nekog ko in skuplja djecu?! Ne znam ko skuplja djecu iz njihovih grupa, zapravo bemam pojna ko su djeca iz njihovih grupa jer ih nenam kad vidit, ujutro ih nema, popodne ih nema. Tete vidim isto rijetko, jedino kad su dezurne. Na roditeljske sastanke, predstave itd. ne idem jer je sve uvijek u 4. Uopce ne razumijem kako je moguce da svi ostali roditelji mogu doc?!
    I ja se to pitam,jer mislim da smo mi ipak u manjini. MM radi u smjenama, a i baka uskoci. Da je sve na meni, ne bi mogla doci prije 1715h, u idealnom slucaju.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 01.03.2014. at 20:25

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Čitam ovo i čudim se - ako se dobro sjećam (a nije bilo tako davno) kod nas su provodili ankete na početku školske, tj. pedagoške godine, da se utvrdi koliko roditelja treba dežurstvo i do koliko sati. Pa zar je to prestalo postojati? Ili je naš vrtić bio u ono vrijeme svijetli primjer dobre organizacije?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam ovo i čudim se - ako se dobro sjećam (a nije bilo tako davno) kod nas su provodili ankete na početku školske, tj. pedagoške godine, da se utvrdi koliko roditelja treba dežurstvo i do koliko sati. Pa zar je to prestalo postojati? Ili je naš vrtić bio u ono vrijeme svijetli primjer dobre organizacije?
    pa i kod nas su provodili ankete, ali se nisu mnogo na njih obazirali kasnije.

  28. #28
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Provode se ankete, ali te bez obzira na njih gnjave, kao što kaže lukab ne da im se.
    Ali mi ionako nemamo drugu opciju pa ih ne fermam.

  29. #29
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Kod nas roditeljski budu uvijek u 16,30 i naravno uvijek su obje odgajateljice prisutne. Ono što mi nije OK, nikad se nije pitalo odgovara li nam to i hoćemo li moći podići djecu do tada, nego se servira svaki put kao informacija. I uvijek onda zadnje dijete ode oko 16,15. To je valjda jer roditelji smisle neki način (ja moram zamoliti mamu da ih dođe podići iz drugog dijela grada jer taman stignem u vrtić malo prije toga). ALi pitam se svaki put što ako netko nema drugog načina?

  30. #30
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas roditeljski budu uvijek u 16,30 i naravno uvijek su obje odgajateljice prisutne. Ono što mi nije OK, nikad se nije pitalo odgovara li nam to i hoćemo li moći podići djecu do tada, nego se servira svaki put kao informacija. I uvijek onda zadnje dijete ode oko 16,15. To je valjda jer roditelji smisle neki način (ja moram zamoliti mamu da ih dođe podići iz drugog dijela grada jer taman stignem u vrtić malo prije toga). ALi pitam se svaki put što ako netko nema drugog načina?
    ako je roditeljski u 16.30 (a i kod nas bude tako) moje dijete bude u dežurstvu do kraja roditeljskog jer ga nema to pokupiti.

  31. #31
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ...
    tako da ocito je to misterij svima, kojem se vecina nas na neki nacin prilagodi i nastavlja tradiciju.
    Ovo je bas tocno, svi se prilagodimo tome i imamo neke sheme to je ionako "samo" 7-8 godina u komadu ako imas dvoje male djece s malim razmakom

    Ja imam baka-servis, srecom. I svaki dan mm ili ja imamo telefonsku koordinaciju tko kupi klince. Jednom je ista zakazala pa sam svoje dijete pokupila u 17:45 kad sam shvatila da nije kod bake kao sto sam mislila, bila je debelo zadnja ali srecom nije to previse tragicno dozivjela. Inace, bakama smo naredili da klince ne kupe prije 16h jer bi ih oni najradije digli u 15 a to znaci da ih izvuku jos bunovne od spavanja i bez uzine, sto mi je bezveze.

    Za roditeljske i radionice pobjegnem ranije s posla i odradim to doma ili iduci dan. I jos obicno dodjem na minutu ili koju minuticu kasnije i svi su vec tamo, pa se opet cudim iako ne znam zasto, ocito svi imaju jos fleksibilnije radno vrijeme ili stovec

  32. #32
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    nama je to veliki problem,ja u školi, mm radi do 17h i treba mu sat vremena do doma. Riješili tako da smo imali tetu koja ih je kupila svaki drugi tj. Inače od strane vrtića totalno oglušavanje na naše radno vrijeme, a da ne spominjem da nisam uspjela u 4 g. dogovoriti da djecu dovedem na ručak, jer idem na posao u podne.

  33. #33
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ne kužim ni ja to s dolaskom. MM ima svoj obrt i može ići raditi kad on hoće. U danima kad ga on vodi u vrtić najčešće se izležavaju i maze u krevetu do 9, u vrtiću su oko 9 i 30, da bi nam neki dan rekli da dijete mora biti do 9 tamo. Zašto? Ne kužim?

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužim ni ja to s dolaskom. MM ima svoj obrt i može ići raditi kad on hoće. U danima kad ga on vodi u vrtić najčešće se izležavaju i maze u krevetu do 9, u vrtiću su oko 9 i 30, da bi nam neki dan rekli da dijete mora biti do 9 tamo. Zašto? Ne kužim?
    Ovo s kasnijim dolaskom se uglavnom može dogovoriti za jasličare (barem je tak bilo "u moje vrijeme" prije dosta godina) a za starije ne - oni nakon doručka imaju program edukacije i koječega od 9 do 12 sati, pa traže da djeca dolaze na to. Još se sjećam - naši su ponedjeljkom imali termin u sportskoj dvorani, neke dane su bile planirane šetnje, razni projekti... učenje (ne kao u školi, ali opet) i čovjek koji ima dijete u vrtiću se tome prilagodi. POpodne, nakon spavanja, nema ništa u redovnom programu, ali znalo je biti ekstra programa koji su se dodatno ugovarali - sportski vrtić Zagi, učenje stranih jezika, ritmika, glazbeni, mali zbor... svašta je bilo i to je bilo super jer su svi ti programi završili do 16-16.30 pa roditelji nisu poslije morali vodati djecu na popodnevne aktivnosti.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.03.2014. at 11:18

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    Uglavnom ljudi imaju nekog tko im može pokupiti djecu iz vrtića. Ja bih uvijek bila za to da dijete što manje ostaje na dežurstvu, ako se može drukčije organizirati.
    Ima i kućanica koje djecu vode u vrtić i ostavljaju ih tamo na dežurstvu, i to skoro svaki dan

    Čini mi se da ljudi zaboravljaju da i tete u vrtiću imaju djecu kad toliko naglašavaju da bi trebale raditi do 20h.
    Posebno zato što ima jako jako malo situacija gdje oba roditelja rade do 20h i nemaju baku, djeda ili bilo kog drugog da pokupi dijete iz vrtića.
    A nažalost ima onih koji dođu doma, gledaju tv i piju kavu dok dijete sjedi na dežurstvu i koji bi rado iskoristili još par sati dežurstva. užas.

  36. #36
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj annvilli prvotno napisa Vidi poruku
    Čini mi se da ljudi zaboravljaju da i tete u vrtiću imaju djecu kad toliko naglašavaju da bi trebale raditi do 20h.
    Posebno zato što ima jako jako malo situacija gdje oba roditelja rade do 20h i nemaju baku, djeda ili bilo kog drugog da pokupi dijete iz vrtića.
    A nažalost ima onih koji dođu doma, gledaju tv i piju kavu dok dijete sjedi na dežurstvu i koji bi rado iskoristili još par sati dežurstva. užas.
    Pa ne bi teta radila od 7 do 20, nego postoji smjenski rad, kao uostalom i za roditelje kojima treba takav raspon rada vrtića.
    Npr. netko radi u smjenama (npr. mama doktorica), itekako bi joj odgovaralo da dijete odvede u vrtić u 12 ili 12.30 u popodnevni turnus vrtića, a tata npr. pokupi dijete u 18 kad ide s posla.
    Ovako dijete treba ostaviti puno ranije i taj dan kad je u popodnevnoj smjeni ni ne vidi ga pošteno.
    Posljednje uređivanje od Anemona : 02.03.2014. at 13:07

  37. #37
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    a tko mene pita do kad radim i da li imam svoju djecu?
    što bi trebala raditi ako sam u školi do 19:15 a muž radi od 15-01?
    zato sam ja istraživala mogućnosti iako smo se u tim slučajevima do sad uvijek nekako snašli... muž dobije raspored za sljedeći tjedan recimo četvrtkom ili petkom i onda sjednemo pa kemijamo... ako nam se popodnevne šihte poklapaju onda tražimo rješenja kako znamo i umijemo... ali da ne uspijemo nikako - tražila bi za te slučajeve da mi vrtić osigura čuvanje djeteta dok ne dođem po njega iz škole... drugog rješenja nema...

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Nasa grupa radi do 20.30. Ne jednom su moji ostali sami s tetom, a nekad ih u 20.20 jos bude 3-4. Nikad nitko nije prigovorio, jedna mama ne moze doci nikako prije 20.40, i nju teta naravno ceka.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    lukab, žao mi je ako te moj post uzrujao, nije mi bila namjera.
    samo kažem da je dosta rijetka situacija da se roditelji baš nikako ne mogu organizirati. da se i dogodi tako nešto pa da roditelj kasni teta sigurno ne bi ostavila dijete ispred vrtića i otišla doma. bilo bi super da se dežurstvo organizira konkretno za takve situacije ali samo ako za to zbilja postoji potreba, kao što je kod martineP, ali mislim da nije ok da bilo tko traži da mu djeca ostaju do 20h ako ima tko doći po njih. a nažalost takve stvari se događaju kao što sam napisala u prvom postu.

  40. #40
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj annvilli prvotno napisa Vidi poruku
    lukab, žao mi je ako te moj post uzrujao, nije mi bila namjera.
    samo kažem da je dosta rijetka situacija da se roditelji baš nikako ne mogu organizirati. da se i dogodi tako nešto pa da roditelj kasni teta sigurno ne bi ostavila dijete ispred vrtića i otišla doma. bilo bi super da se dežurstvo organizira konkretno za takve situacije ali samo ako za to zbilja postoji potreba, kao što je kod martineP, ali mislim da nije ok da bilo tko traži da mu djeca ostaju do 20h ako ima tko doći po njih. a nažalost takve stvari se događaju kao što sam napisala u prvom postu.
    da, ali, ako vrtić služi tome da bi djeca imala di biti dok roditelji rade (odnosno, vrtić služi da bi roditelji uopće mogli radit, jer da nema vrtića, bar 1 roditelj bi morao biti doma s djecom), onda vrtići moraju raditi onako kako je roditeljima potrebno.
    U našem vrtiću ni ne pitaju do kad djete treba ostati, valjda se podrazumijeva da svi najkasnije u 5 idu doma. Ja ponekad dođem tek u 5.15, a šta ću kad ne mogu ranije?! i uvijek dobijem poglede i izjave tipa, a konačno ste došli, znate, cure su same već pola sata, a ova manja je premala da bi bila toliko dugo u vrtiću.
    hmmm, da, ja je ostavljam u vrtiću jer...eto, tako, ne znam šta bih s njom
    Budu u vrtiću od cca 9 do 5. a da je vrtić fleksibilniji, bile bi kraće, jer mm radi u smjenama, pa kad je ujutro doma, cijelo jutro, cure bi mogle bit s njim, i doć u vrtić u npr. 12. Ali NE, mora se doć do 9. I to je totalno bezveze i neprilagođeno potrebama velikog broja roditelja a POGOTOVO potrebama djece.

  41. #41
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Ja definitivno nemam "druge", dakle u nekoj hipotetskoj situaciji moja će djeca nagodinu ostati do 18 sati (?!) jer ja radim npr nešto što je totalno nefleksibilno jer je takav posao i mm isto. Nemam baku ni djeda, ni susjeda ni kučeta ni mačeta tu u kvartu na koje mogu računati... dakle moram angažirati neku tetu i platiti joj, a plaćam najveću cijenu vrtića...

    Što onda? A dođe npr u 9 u vrtić, znači nije 10 sati.

    I nisam loša majka ako mi to netko želi prigovoriti jer radim i nemam familiju u zgb!

  42. #42
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Zar vrtic bas nikako ne prihvaca da se dijete dovede na rucak ili cak poslije rucka? Moja klinka je dvije godine bila predskolac i tad sam zamolila da ju neke dane dovodim poslije rucka jer mi stvarno nema smisla da nisam s njom od 8 do 20, a cijelo prijepodne sam doma. Pristali su bez problema.
    Mozda ne bi islo tako glatko da sam to trazila prije, dok su jos spavali.

  43. #43
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    jel netko zna, postoji li neko univerzalno pravilo dokad gradski vrtiću u zgb moraju raditi? nama ovih "20 h" nitko nije spominjao, ono 18 se zaključavaju vrata makar padala ćuskije!

  44. #44
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    piše ti sigurno negdje radno vrijeme tvog vrtića... na vratima, ne internetu... recimo kod nas je dežurstvo do 18 sati ali vrtić radi do 20 sati tj. imaju one dodatne aktivnosti - iznajmljuju prostorije za jogu i slične stvari...

  45. #45
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa Vidi poruku
    jel netko zna, postoji li neko univerzalno pravilo dokad gradski vrtiću u zgb moraju raditi? nama ovih "20 h" nitko nije spominjao, ono 18 se zaključavaju vrata makar padala ćuskije!
    Možda se guram gdje mi nije mjesto, ali zar nisu bar u Zagrebu i neki gradski vrtići radili u smjenama? Ili su i to ukinuli? Potražit ću...

  46. #46
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Našla samo za vrtić Bajka, da ima organiziran rad u smjenama. Evo, možda nekome pomogne: http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/r...i-popodne.html

    Inače, vjerujem da bi se našlo načina za organiziranje rada u smjenama kad bi bilo dovoljno zainteresiranih roditelja. Držim fige svima koji to trebaju da takva inicijativa uspije, jer puno je zanimanja s takvim načinom rada.

  47. #47
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    inače na zapadu postoje i smjenski rad subotama, tako da su okolni vrtići ( pričam malo napamet) od malešnice do prečkog skupa u kombinaciji, treba do određenog dana prijaviti djete za dežurstvo,ali to se plača po satu 20kn.

  48. #48
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    ima ta subota i kod nas u vrtiću (Savica)
    rotiraju se vrtići subotom

  49. #49
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    Zar vrtic bas nikako ne prihvaca da se dijete dovede na rucak ili cak poslije rucka? Moja klinka je dvije godine bila predskolac i tad sam zamolila da ju neke dane dovodim poslije rucka jer mi stvarno nema smisla da nisam s njom od 8 do 20, a cijelo prijepodne sam doma. Pristali su bez problema.
    Mozda ne bi islo tako glatko da sam to trazila prije, dok su jos spavali.
    nama nisu to dozvoljavali, a stvarno je glupo da kad je tata radio popodne, mora dovesti curu u vrtić do 10h.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 03.03.2014. at 09:50

  50. #50
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    dakle ljud dragi, nitko vas ne može natjerat da dovedete dijete u vrtić do 9. mali je dolazio oko 10, ona između 8 i 11, ovisno o treninzima. Probali su otkantala sam ih. te fore ali oni uče slova/igraju se/ whatever su simply glupe

    mala je sad predškolac i nije istina da u 9 ujutro rade listiće. ja sam im mirno objasnila da mi imamo svoje, isto tako kvalitetno vrijeme ujutro i da će imati obaveze od prvog razreda do kraja života. ne pada mi napamet točno u minutu dovoditi dijete u vrtić. samo im ajavim ako kasni zbog ručka, jer se vozi iz drugog objekta pa da baš ne bacaju hranu

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •