Stranica 2 od 10 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 500

Tema: Imena - Da li su vam kad "ukrali" ime?

  1. #51
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    a šta ja znam... pa kako se to smišlja ime?
    za zrina sam čula i ranije, istina, za orku nisam, ali i apri kaže da ga je čula, dakle nije smislila.
    ime čuješ, svidi ti se ili ne, a od smišljenih imena ja i tak dobijem rogove, sorry svima koji smišljaju.

  2. #52
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Naknadno kopiranje mi ne bi smetalo, dapače. Nek se zna tko se prvi sjetio

    rayna, mislim da se dobro sjećaš
    ovdje imamo dramu oko mogućnosti naknadnog kopiranja (ne mislim na pokretačicu teme)
    mene ne smeta ni prije ni poslije
    što me brate briga kako se netko zove
    važno mi je da mi se to ime sviđa i da mi paše uz moje dijete

    moje ime nije rijetko, ali baš nije bilo popularno ni uobičajeno u kraju u kom sam odrasla
    ali nakon mene, to su ime u roku nekoliko mjeseci dobile dvije djevojčice, kćeri mamine radne kolegice i susjede
    ja sam, navodno, bila jako lijepo dijete, i ženama se dopalo i dale su kćerima imena koja im prije nisu bila ni u dnu pete

  3. #53
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    meni je tvoje ime predivno.
    a ostatak potpisujem. ono što mi je u međuvremenu s potencijalnim imenima zasmetalo, ja sam mijenjala.
    da sam i ostavila, vrlo važno.

  4. #54
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    I ja mislim da je Gabrijela divno i znam hrpu cura/curica koje su dugo zeljele biti Gabrijele. :D Jedna si je to cak uzela za krizmeno ime

  5. #55
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ovdje imamo dramu oko mogućnosti naknadnog kopiranja (ne mislim na pokretačicu teme)
    mene ne smeta ni prije ni poslije
    što me brate briga kako se netko zove
    važno mi je da mi se to ime sviđa i da mi paše uz moje dijete
    upravo tako
    moja djeca imaju sad relativno česta imena koja su prije bila dosta rijetka
    i skroz mi je svejedno tko će tako nazvati svoju djecu, poznati ili nepoznati, i ima svako pravo na to

  6. #56
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Meni ne bi smetalo da netko da ime koje se meni svidja svome ditetu. Ja bi svome svakako dala ime koje mi se svidja.

    Mi smo zadnje imali varijantu za zhabicu i drugo je bilo Damjan za dečka, koje je meni prekrasno ime, i moja jetrva je htjela svome malenome dat ime Damjan al je odustala jer je nama to bio izbor, a bas steta, ja sam inzistirala da se ne obazire na to, pogotovo kad se zhabica već rodila i dali smo joj njeno ime, al ona nije htjela jer kao neće nam "ukrast" ime. Šteta jer smo mogli imat malog Damjana u obitelji, a Bog zna hoću li ja još imat muške djece.

  7. #57
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    AM, nespretno sam se izrazila, trebalo je pisati odabire, u tom smislu "smišlja". Ne "izmišlja".

    Ali u stvari nemam ništa protiv izmišljenih imena.

  8. #58
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    to mi TI govoriš?!
    TI, koja si štitila ime moje kćeri, poput lavice

    ajme ajme... drama

    ajde pa Olgicu sam pokusavala progurati jer tebi to znaci, ali da neko da ime Aria ne bi se ljutila. Doduse ni sama nisam znala da ce mi se kcer tako zvati.
    Inace kad smo kod toga, kad je prozvana familija isla dati ime svojoj najmladjoj kceri informirali su me o tome, jer je jako slicno imenu od balerine, a ja tupka glupka nisam ni skuzila , vec sam komentirala kako nije u duhu ostalih imena.

    A i mislim da svi na ovom forumu znamo da je tebi ime unutar tvoje obitelji jako znaci, i to si dovoljno puno puta rekla. Pitanje je da li ako samo izjavis da ti se neko ime svidja si na to odmah i pravo stavio kao da je tvoja vlastiti imovina?
    Ne znam, da mi neko vise puta kaze meni se svidja ime Pepica i zbilja ne bi zeljela da ih se jos 200 tako zove oko nas, shvatila bi, ali ako mi neko samo kaze meni se jako svidja ime Pepica, nebi mi palo na pamet da je to nesto sto se ne smije dirati.

  9. #59
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    a šta ja znam... pa kako se to smišlja ime?
    za zrina sam čula i ranije, istina, za orku nisam, ali i apri kaže da ga je čula, dakle nije smislila.
    ime čuješ, svidi ti se ili ne, a od smišljenih imena ja i tak dobijem rogove, sorry svima koji smišljaju.
    Upravo to.
    Nas znaju cesto pitati kako smo smislili to ime. Culi smo ga, svidjelo nam se i zato smo ga izabrali.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Šta zar nisu Loryblue i njm sastavili ime od slova koja su izvukli iz šešira, ili tako nešto?

    Ok, svako ima pravo da se ljuti, ali ne možeš nikog tužiti da ti je ukrao ime za dete

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    201

    Početno

    Sve ovisi o situaciji... Moja kuma i njena sogorica bile su trudne u isto vrijeme. Mjesec dana pred porod, na obiteljskom rucku sogorica kaze koje ime su odabrali za curicu, pitaju svi kumu i NJM, kazu i oni ime koje nije bas uobicajeno, ali njima ima posebno znacenje. Sogorica rodi tri dana prije i da svojoj curici ime koje su ovi izabrali. Ja sam mislila da ce kuma umrijeti od tuge taj cas... I mislim da je to bilo "njeno" ime i da nisu imali pravo to napraviti. Moralno pravo, naravno.

  12. #62
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ovako ja mislim
    prvo, ovo kad bi dali imena po mojoj djeci - to bih tretirala kompliment. apri, i tebi bi to trebao biti kompliment. to mi je super. a naročito kad su rijetka imena i kad su djeca već velika.
    drugo, potpisujem sasu. da želim djetetu dati nekakvo neubičajeno ime, i da to kažem frendici i onda ga prije mene iskoristi - ne bi mi bilo pravo.
    a treće, znam da sam hrpu imena prekrižila radi, nemam pojma, neke antipatične profesorice iz osnovne škole, al ne mogu si pomoć. i mislim da nisam jedina. i zato mi i je super ovo što sam prvo napisala. :D
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 24.03.2014. at 13:50

  13. #63
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    a_je_to,e to mi je več bezobrazno...

    Moja frendica je dala svom klincu ime koje joj se dugo sviđalo,kako to več i ide..lijepo i rijetko.
    Pa je jednoj njenoj frendici umro tata i ona je dala njegovo ime svom sinu,isto je kao i kod ove prve.
    I sad su dečki dva naj frendiča s istim imenima i sve 5.
    Jedino kaj ih često pitaju koja je po kojoj dala ime prva...

  14. #64
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja se sjecam kad mi je prijateljica u trudnoci rekla da ce sina nazvati istim imenom ko sto sam ja svojeg - pomislila sam WTF??? ali srecom, rodila je kcer

    ima ih nekoliko s istim imenom, ali je svima samo nadoslo, nije nam ga nitko "ukrao"
    a u medjuvremenu sam i ja promijenila misljenje, kad mi je sin, ima tome 8-9 godina, rekao - da je moje ime tako lijepo ko sto ti mislis, ne bi ja bio jedini iv kojeg znam
    otad sam se pocela pitati ....

  15. #65
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    j
    a u medjuvremenu sam i ja promijenila misljenje, kad mi je sin, ima tome 8-9 godina, rekao - da je moje ime tako lijepo ko sto ti mislis, ne bi ja bio jedini iv kojeg znam
    otad sam se pocela pitati ....

  16. #66
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ovako ja mislim
    prvo, ovo kad bi dali imena po mojoj djeci - to bih tretirala kompliment. apri, i tebi bi to trebao biti kompliment. to mi je super. a naročito kad su rijetka imena i kad su djeca već velika.
    ma, zapravo i jest
    ali... pustite me da se durim

    neki dan sam bila kod jedne investitorice
    a ona ima prijateljicu doktoricu skojom je bila na kavi
    i veli investitorica kako žuri kući jer joj dolazi arhitektica
    i da imam kćer orku
    i ova veli: pa sinoć mi je na hitnoj bila jedna mala orka

    uopće nije bilo sumnje tko joj je bio
    (dijete je ok, da ne mislite kako stavljam smajlije bezveze)

  17. #67
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    A mene sad zanima kak se zovu Tanči i trampolina

  18. #68
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Zanimljiva tema koja nam govori koliko je ipak važno kako se zovemo. Meni se pokazalo da ljudi s istim imenima ostavljaju sličan utisak na mene, pa sam zaključila da su putevi kako osoba dobije ime ipak izvan "nadležnosti" onih koji su to ime formalno dali. Imam i offtopic štiklece kako su moja djeca dobila imena: kćeri sam dala ime po imenu kćeri obožavanog profesora na fakultetu, a suprug je izrazio sumnju u očinstvo. Onda sam drugo dijete nazvala po njegovom nadimku, pa se nije znalo koga se zove, te je trebalo nakon nekog vremena tom nadimku dodavati neko "pravo" ime. Otvorila sam nacrt obiteljskog stabla supruga i izvukla ime "iz korijena", da ovaj puta ne bude sumnjičav. Međutim on nije imao poima da u obitelji postoji takovo ime.

  19. #69
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno Imena - Da li su vam kad "ukrali" ime?

    I ja potpisujem sasu. Moja djeca imaju uobicajena imena, jedno je i precesto pa mi nista ne bi smetalo da ih je jos tri takve u obitelji.

    Obje mi imaju lijepa imena :D ali ime mladje mi je posebno lijepo. Bas sam se dobro sjetila

    Moji roditelji su smisli ime za svog sina kojeg su dobili iz trece i nije bilo sanse da se in drugacije zove. Jest da se tako zove jos par clanova obitelji, ali on je morao biti taj

    A kad smo kod imena, meni je ime nadjenula sestra. Po tatinoj kolegici s posla koja joj se jako svidjala, a mama je tatu stalnu zafrkavala zbog nje
    Posljednje uređivanje od Anci : 24.03.2014. at 17:59

  20. #70
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ime tvoje mlađe je divno, tako se moja prabaka zvala

  21. #71
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    A mene sad zanima kak se zovu Tanči i trampolina
    ja sam ustvari pomislila da je jedna sigurno Artemis

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam ustvari pomislila da je jedna sigurno Artemis
    meni sad nije jasno čija je Orka bila na hitnoj

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ispričavam se tangerini, slučajno sam te citirala

  24. #74
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    no frx

    ja sam shvatila da je bila Aprina Orka

  25. #75
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne
    ta s ukradenim imenom
    roda jedna

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    e da znam za jednu bračnu krizu uvjetovanu izborom imena kćeri, naime muž je inzistirao na jednom imenu koje se nije dopalo majci i ajde onda popustila da bi tek kasnije saznala da se tako zvala njegova velika ljubav iz predbračnog života .

    letilo je posuđe i ostali okokućni inventar

    mislim da su to potencijalno opasne situacije .

  27. #77
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    e da znam za jednu bračnu krizu uvjetovanu izborom imena kćeri, naime muž je inzistirao na jednom imenu koje se nije dopalo majci i ajde onda popustila da bi tek kasnije saznala da se tako zvala njegova velika ljubav iz predbračnog života .

    letilo je posuđe i ostali okokućni inventar

    mislim da su to potencijalno opasne situacije .
    Muž nije (iz)letio?

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    a smirilo se poslije, jer je ona dala ime bivšeg dečka sinu.

    sad su valjda egal

  29. #79
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno


  30. #80
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    meni sad nije jasno čija je Orka bila na hitnoj
    E, i to isto
    A znamo da je roda

  31. #81
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    evo, točno ovako i ja mislim

    ali, to se već dugo zna


    ok mi je ako oko mene ima 11 ana
    jer je ime uobičajeno
    ali, ako na svijetu postoji samo jedna obitelj u kojoj postoji žensko ime orka, onda stavljam veto

    pa kad ga netko da svojoj kćeri... imam sasvim legitimno pravo nerazgovarati s tom osobom
    pa nek sam luda!
    Poznajem jednu Orku od 30 i kusur godina.. Ne priznajem krađu imena. Moje tri tete imaju sinove koji nose ime Marko. Doduše treći je Mark. Nitko nije vidio problem u tome.

  32. #82
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ta se zove oriana
    i zovu je orka

    (oklen je)

  33. #83
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ta se zove oriana
    i zovu je orka

    (oklen je)
    Nije ta! Ova se zvala Orlovka i cijeli su je život zvali Orka i sa 18 je službeno postala Orka. Iz Centra, mislim iz Zagreba, da baš ne detaljiziram.
    Posljednje uređivanje od lisica : 24.03.2014. at 20:35

  34. #84
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Dok mi je frendica bila trudna svi su je pitali kako ce joj se zvati mala i svima je odgovarala da ne zna.
    Malo prije poroda smo bile na kavi i ja joj kazem da mi je super ime Gita i kako imam plan djeci davati imena iz bajki IBM (sin je skoro zavrsio kao Stribor). Imala sam cijelu teoriju o tim imenima iz njenih bajki...

    Mala se rodi, kad ono Gita i svi su bili odusevljeni s imenom i pitali je jednom na poslu kako ga se dosjetila, a ona cijela ponosna iznese cijelu pripovijest o imenu koju je cula od mene.

    To nije slucajnost i osjecala sam se glupo jer mi je "ukrala" ime, jer u malom mjestu u kojem smo zivjele bi ispalo kako sam je iskopirala. Glupo znam, ali eto, bas sam bila ljuta.

    U medjuvremenu sam smislila novo ime iz bajke za curicu - Zora (djevojka)

  35. #85
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    a šta ja znam... pa kako se to smišlja ime?
    za zrina sam čula i ranije, istina, za orku nisam, ali i apri kaže da ga je čula, dakle nije smislila.
    ime čuješ, svidi ti se ili ne, a od smišljenih imena ja i tak dobijem rogove, sorry svima koji smišljaju.
    X

  36. #86
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    drugo je čuti negdje, a drugo nasljeđivati

    naravno da imena čuješ
    u životu, na televiziji, u križaljci...
    ali kad ide s koljena na koljeno... to onda, za mene barem, ima veću vrijednost

    moja tetka, koja se isto zove orka, ima 19 unučadi
    i nijedno od njezinih sedmoro djece nije "ponovio" ime
    mislim da joj je uvijek bilo žao zbog toga jer moju orku zove "ime moje"


  37. #87
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Zora mi je puno ljepše od Gite.
    Ja sam za ime svoje kćeri čula,ali stvarno je rijetko i smetalo bi me da je neka moja frendica netom prije mene uzela to ime. naravno da ju ne mogu tužiti. al ne mislim da je vrhunac djetinjarije ako mi je to i dalje glupo!

  38. #88
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Zora mi je puno ljepše od Gite.
    I meni. Sreća da se kod IBM može naći puno prekrasnih imena, osim u pričama, vrijedi joj pročačkat i po djeci. Valjda se neće ljutit da smo joj ih ukrali

  39. #89
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    naravno da ju ne mogu tužiti. al ne mislim da je vrhunac djetinjarije ako mi je to i dalje glupo!
    reci ti njima!

    a ime tvoje kćeri je predivno

  40. #90
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    moja djeca imaju valjda najčešća imena u ovom podneblju gdje živimo pa mi je malo smiješno pričati o ekskluzivitetu prava na ime jer mi to u životu nije nikad bilo previše bitno niti sam se oko imena puno narazmišljala. kad sam rodila sina dovoljno je bilo da jedan roditelj ode na matični ured prijaviti dijete. mm je želio nazvati malog po nekom klincu kojeg je poznavao i koji mu je bio simpa, a ja nisam imala ništa protiv jer nisam imala bolju ideju, a ko što sam i rekla ne vjerujem u one spike nomen est omen i slično. kad se rodila mala morali smo oboje otići kod matičara. stariji brat joj je izabrao ime i tu me jedino mučila dvojba da li dati verziju sa j ili bez j. na kraju je ipak sa j.

    meni je ime ko ime...par slova na koja se odazivaš i gotovo. ajd dobro, ima baš nekih koja mi se ne sviđaju iz nekih razloga, a i ne volim neke egzibicije. ziheraš sam i po tom pitanju. rađe nek ih je troje u razredu nego da svaki put moraju objašnjavati kako se zovu. al ne čudim se ni onima koji žele da im klinci i po tom pitanju budu "unikat". jednostavno razumijem da nismo svi isti.

    osobno imam ime koje mi je u rangu 90 % imena ...nit smrdi nit miriše. kad sam se ja rodila bilo je jako rasprostranjeno, danas je raritet. ne poznam nikog mlađeg od 30 da se tako zove. ne bi me smetalo ni da netko mačku ili psa nazove tim imenom ili imenom moje djece... kako sam na jednoj drugoj temi i napisala kćer se igrom slučaja zove kao i mačka koju je jednom davno imala moja mama. žao mi je što moja stara nije doživjela rođenje unuke pa da se tome skupa nasmijemo. jer što se ima oko imena biti ozbiljan

  41. #91
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Dok mi je frendica bila trudna svi su je pitali kako ce joj se zvati mala i svima je odgovarala da ne zna.
    Malo prije poroda smo bile na kavi i ja joj kazem da mi je super ime Gita i kako imam plan djeci davati imena iz bajki IBM (sin je skoro zavrsio kao Stribor). Imala sam cijelu teoriju o tim imenima iz njenih bajki...

    Mala se rodi, kad ono Gita i svi su bili odusevljeni s imenom i pitali je jednom na poslu kako ga se dosjetila, a ona cijela ponosna iznese cijelu pripovijest o imenu koju je cula od mene.

    To nije slucajnost i osjecala sam se glupo jer mi je "ukrala" ime, jer u malom mjestu u kojem smo zivjele bi ispalo kako sam je iskopirala. Glupo znam, ali eto, bas sam bila ljuta.

    U medjuvremenu sam smislila novo ime iz bajke za curicu - Zora (djevojka)
    a šta si očekivala, ova trudna, nema ideju za ime i onda ti dođeš i s idejom i s fora pričom
    zora mi je jako lijepo ime, stajalo mi na frižideru
    kad smo smišljali ime za m, na frižider smo pisali sva imena koja su nam se svidjela. svi tri. i na kraju je j odabrao, od ponuđenih na frižideru.

  42. #92
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    i na kraju je j odabrao, od ponuđenih na frižideru.
    a ostale ste smrznuli da se ne pokvare

    u meni ovaj topic pobudjuje radoznalost.
    1. kako se zove sasina kci
    2. da li je orka na hitnoj imala razbijenu usnu
    3. trampolina i Tanci koja su vam imena (ja sam cak tanci jednom i upoznala ali imena se ne sjecam LOL)

    u MMovoj obitelji imaju jedno prekrasno ime zensko. ali meni nije palo na pamet dati ga svojoj kceri jer to ime pripada bas toj osobi. ali da mi je divno i da mu se divim cesto, je.

    ivarica dala si mi misliti s zakljuckom iv.

  43. #93
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa, ako se to dešavalo prošli utorak, onda jest

  44. #94
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    e onda nije, ova koju ja znam :D

  45. #95
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Spajalice, moje ime je obično, ali kad sam bila mala valjda ga je nosio svaki drugi pas u kvartu, bilo je popularno

  46. #96
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    e onda nije, ova koju ja znam :D
    ma mora biti
    biće sam ja dane pomiješala

  47. #97
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Dok mi je frendica bila trudna svi su je pitali kako ce joj se zvati mala i svima je odgovarala da ne zna.
    Malo prije poroda smo bile na kavi i ja joj kazem da mi je super ime Gita i kako imam plan djeci davati imena iz bajki IBM (sin je skoro zavrsio kao Stribor). Imala sam cijelu teoriju o tim imenima iz njenih bajki...

    Mala se rodi, kad ono Gita i svi su bili odusevljeni s imenom i pitali je jednom na poslu kako ga se dosjetila, a ona cijela ponosna iznese cijelu pripovijest o imenu koju je cula od mene.

    To nije slucajnost i osjecala sam se glupo jer mi je "ukrala" ime, jer u malom mjestu u kojem smo zivjele bi ispalo kako sam je iskopirala. Glupo znam, ali eto, bas sam bila ljuta.

    U medjuvremenu sam smislila novo ime iz bajke za curicu - Zora (djevojka)
    Eto, po mom mišljenju prst sudbine te spasio od kardinalne greške, jer Gita uopće nije ime nego nadimak. Dijete se treba zvati imenom - Margareta, Margita ili tako nekako, a Gita ju možeš zvati "za po doma".

    Zamisli da djetetu (muškom) daš ime DRAŠ (kao Dudek iz Gruntovčana)??? Ali Andrija je već druga priča.

    To je moje mišljenje. Ako ne volite skraćivanje imena, dajte kratka, ali nekako mi je krnje dati djetetu ime Gita da joj piše u dokumentima... Zora je puno puuuuno bolje!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.03.2014. at 08:18

  48. #98
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Sad si me sjetila Peterlin, T. je trebala biti Rut, kao kratica od Rutvica. Ali kad se rodila nije joj to ime odgovaralo pa smo zadržali samo neka slova iz njega.

    Meni Gita zvuči kao pravo ime, a znam i jednog Draža. A mislim i da je Hlapićeva Gita bila samo Gita, ne sjećam se da je spomenuta u dužoj verziji.

  49. #99
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Bože tebe, pa bila je Marica.

  50. #100
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ahahahahhahahhahaahhaahahahahhahaaha

Stranica 2 od 10 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •