Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: porod bez trudova ????!!!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    split
    Postovi
    26

    Početno porod bez trudova ????!!!!

    zna li netko da li je moguć porod bez trudova, jer upravo je to ono što se meni dogodilo.

    trudnoća je prenijeta 12 dana, a termin je točno izračunat jer je bila inseminacija. Nakon gela koji je bio samo malo neugodan priključili su mi drip na koji uopće nisam reagirala (kunjala sam u boxu), nisam osjetila nikakvu bol, a nakon 4-5 sati čekanja otišla sam na carski, jer se nisam otvarala a radilo se o minutama za bebu.
    Zanima me dal je to moguće, jer slušajući i čitajući iskustva žena sa carskim rezom sve su imale trudove al zbog neotvaranja su završile na carski.
    Iskreno, meni se ovo čini kao fenomen!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    62

    Početno

    Kad sam rađala prvo dijete u jednom momentu sam i ja zakunjala,iako su mi tada stavili drip na najjače :shock: ,kad je sestra došla i vidila da kunjam poludila je,probudila me i napala me da kako ja mogu spavati a možda mi je dijete u opasnosti.Naravno,imala je pravo,definitivno nije bilo vrijeme za spavanje,ali ja ni sama ne znam kako sam pored svih tih bolova uspjela odspavati.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    split
    Postovi
    26

    Početno

    :shock:
    andromeda, ti ipak imala trudove, a ja niti ne znam kako izgledaju

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ja sam to iskusila u drugom porodu. Otišla mi je voda a kako je bilo puno, maternica je ostala previše opuštena da bi išla u trudove - tak sam si ja to protumačila, jer sam cijelu trudnoću imala kontrakcije, a onda dođem u rađaonu i ništa... Inače je normalno da se trudovi pojačaju kad ode voda - zato buše vodenjak (ne mislim nužno da je to i dobro!).
    Nisu mi dali drip jer sam bila skroz zatvorena a već sam rodila carskim prvo dijete (oba su bila veliki, ali s prvim sam prošla 2 dana trudova i drip) pa su me nakon par sati ctg-a poslali opet na carski. Drip sam dobila poslije, da se sve to brže stisne i prestane krvariti.

  5. #5
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ja sam prenijela 10 dana. Nakon 9. su me ostavili u predrađaoni jernisam bila uopće otvorena a već su se bojali da se pl. voda nije zamutila. Rekli su mi ako do jutra ne rodim idem na carski. Prikopčali su me na ctg i čekala sam tako do jutra. Ujutro se na ctg-u počelo javljati da imam trudove (i to ne slabe), čak je i doktor u viziti rekao da bi to moglo prirodno, međutim ja sam ih samo blijedo gledala jer ja trudove nikakve nisam osjećala :? Tako su čekali do 10 i kada su vidjeli da ništa od toga i da više niti na aparatu nema naznaka ikakvih trudova (a ja i dalje skroz zatvorena) poslali su me na carski (sa spinalnom). I to je to. A baš sam bila znatiželjna kako trudovi izgledaju. Nije da sam mazohista ali me baš zanimalo kako bih ja to sve podnijela i kakva je to tako jaka bol o kojoj svi pričaju.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    52

    Početno

    Zašto ne? Istina je da se dosta carskih radi zbog prevelike bebe, neotvaranja, prestanka disanja bebe ili nečeg četvrtog i to nakon što je prvo pokušan vaginalni porod (što znači trudove), ali isto tako se carski rade i planski bez pokušaja vaginalnog poroda (blizanci, neodgovarajući položaj bebe, ...). Ovisi o dogovoru s doktorom ili njegovoj procjeni da li se u ovom drugom slučaju čeka početak trudova ili ne (mislim da se kod nas uglavnom ne čeka). Znači tada je sasvim moguće ići na carski bez da su počeli trudovi.

    Dodatno je to što nisi reagirala na drip, no reakcija na drip se ionako razlikuje od osobe do osobe. Doduše nisam još čuo da netko uopće ne reagira niti nakon više sati, ali očito da je moguće.

  7. #7
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Meni se to dogodilo na 1. porodu. Nakon pregleda, puknuo mi je vodenjak, ali trudova još nije bilo. Inače, ako je s bebom sve ok, trudovi se smiju čekati i puno duže nego što je to kod nas praksa prije nego se da drip. Bitno je samo to da žena rodi unutar 24 sata otkad je otekla plodna voda.
    Ali ti kod nas vole šibnut drip i puuuno prerano, valjda im se neda čekat .
    Uglavnom, ja sam nakon neka 2 sata od odlaska pl. vode dobila drip, a još sljedeća 4 sata ni trudića!
    I meni su počeli šuškat oko glave o "sekciji", ali je srećom moja doktorica navijala da mi još malo "pruže šansu". Blažena, trudovi su uskoro (pre)intenzivno krenuli, ali nakon 2 i pol-3 sata rodila se Klara :D .
    Već sam to spominjala u svojoj priči s drugog poroda, kao usporedbu 1. i 2. put
    ( http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...e5d6e33481108c )

    Drip ponekad napravi više štete nego koristi. Prema Michel Odentu (pionir opstetricije i porodništva) , sintocinin koji je umjetna inačica hormona oksitocina (odgovornog za trudove i još štošta) ponekad zna zablokirati upravo taj prirodni hormon. Ja vjerujem da se to i tebi i meni dogodilo, s tom razlikom da je meni beba bila ok i da su nakon ta 4 sata trudovi ipak krenuli.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    split
    Postovi
    26

    Početno

    domagoj, znači ipak je to - fenomen

    jer moja "imunost" na drip me i zaintrigirala, jer žena od njega dobiva umjetne trudove, a meni je bilo sasvim čudno da nije uzrokovao nikakve trudove.
    Šteta za propušteno iskustvo, a bolje jer navodno to sve skupa zna potrajat, pa ako je već morao biti carski bolje da prije toga nije bilo "torture"

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    272

    Početno

    Ja sam u bolnicu došla već sa svojim trudovima pa su me još prikopčali na drip(da ide brže,nisu znali kako će završiti) tako da sam rodila prirodno za otprilike četiri sata. :shock:

  10. #10
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    draga koka, nisi rodila skroz prirodno, mozda si htjela reci - vaginalno. :D

    prirodan porod podrazumijeva izostanak bilo kakve intervencije, pogotovo upotrebu kemije da se porod ubrza, da se smanji osjećaj boli, ali i upotrebu vakuuma, forcepsa, epiziotomije...

    prirodan porod znaci - odradis svoje i rodis, nista ekstra intervencija :D

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    42

    Početno

    Ja sam oba puta stavljana na drip, i oba puta sam sporo reagovala. Prvi put su me prikljucili oko 3 popodne, a slabe, slabe trudove sam dobila tek oko 23h, rodila sam tek ujutru u 9h45min, drugi put je islo nesto brze, ali jos uvek sporo za one u porodilistu (babica je komentarisala nesto kao: "Drugorotka, a ovako sporo ide od jutros"), prikacena sam u 6 ujutru posto mi je spontano pukao vodenjak, a trudovi nisu pocinjali, a reagovala sam tek oko 12, a rodila u 15h40min.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Ja sam te prirodne trudove imala veoma slabe. Mene skoro nista nije boljelo, a trudovi su bili u razmaku 2-3 minute.
    Pa mene su moje menstruacije vise boljele....
    A znam za slucajeve kod zena kada su bile prikljucene na CTG koji je pokazivao ogromne trudove, a one nista nisu osjecale..... :shock:

    18.3.2004- Edita :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •