Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 73 od 73

Tema: Kontaktni dermatitis - užasan

  1. #51
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    na bazi katrana je i krema i ulje iz Naftalana, ima za kupiti i u ZGb, ona mala apoteka kod doma sportova ( u dvorištu).

    preporuka je svakako kad se namaže s ćime se već maže da se povije u mokru gazu i da tak odstoji neko vrijem , najbolje više od 6 sati, do 4 dana za redom, ( ako ima volje i vremena može i 2x6 sati u jednom danu). Mislim da to nije problem napraviti velikima, možda ni malima koji to žele prihvatiti, moj klinac to nikak ne prihvaća, a klinka je to prihvaćala.

    Ak se maže s kortićima, ili nekom jačom kremom tipa propolisne i slično, uputno je u toku dana namazati povremeno i s nećim neutralnim, tipa bepanten,Eucerin omega masne kiseline, guzokrema i slično, da bi se održala mekoća. Uputno je piti i ulja, laneno, konopljino , noćurak, kimovo ili neko slično da se i iznutra podebljaju omege.

    dobro je s vremena na vrijeme oprati to kaj ima promjene u otopini hipermangana jer on dezinficira kožu., ali treba paziti da on dosta isušuje, pa treba namazati više kreme ( naravno kortikosteroide ne podebljavati).

  2. #52
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Jelena, koja je to ljekarna kod doma sportova, jel se može fulati?

  3. #53
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Anemona, prije nego potegneš do Zagreba, pogledaj ovdje popis ljekarni koje drže te stvari. Možda nađeš i bliže: http://ivalan-terme.hr/ljekarne/

  4. #54
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, koja je to ljekarna kod doma sportova, jel se može fulati?
    ova http://vijestigorila.jutarnji.hr/zag...ekarna_kuharic, prođeš one pizerije pored doma sportova,U žajinoj, i u dvorištu je apoteka

    a vidim da ti ima i u donjoj stubici, pa zbicikliraj popodne tam, pitaj prije

    inače sad vidim da piše puno apoteka za Zagreb, kad sam ja uzimala, onda su mi u naflatanu rekli samo za ovu pored Doma sportova, inače tam sam i ušićarila 10% na gotovinu.

  5. #55
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Ajme zenske! Ja muku mucim! Bit ce da su tkz.lisajevi. Prvo je izbio 1-2, a nako toga, trbuh, bedra,noge, i lagano sw krece po rukama!
    Sve si mislim bude proslo, stres,suha koza... Al jok
    U Zagrebu sam za cca 2-3tj. Voljela bih ne ici po inozemstvu po bolnicama... Imate kakav prijedlog kreme da mazem?

  6. #56
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme zenske! Ja muku mucim! Bit ce da su tkz.lisajevi. Prvo je izbio 1-2, a nako toga, trbuh, bedra,noge, i lagano sw krece po rukama!
    Sve si mislim bude proslo, stres,suha koza... Al jok
    U Zagrebu sam za cca 2-3tj. Voljela bih ne ici po inozemstvu po bolnicama... Imate kakav prijedlog kreme da mazem?
    Prije nego se počneš mazati bilo čime, izbaci sve slatko i industrijski prerađenu hranu, a povećaj unos probiotika. Možda te smeta nešto od hrane. Nadam se da će Jelena.O ovo vidjeti - ona ima više iskustva s tim.

  7. #57
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Zaboravih reći - meni se to događa od konzervansa i nitrita iz suhomesnatih proizvoda. Ne smijem to ni pogledati. Isto vrijedi i za paštete iz konzerve i slične jestvne. Osim toga smeta mi masno i neke kombinacije slatkog i masnog - npr. kolači s putrom, orasima i čokoladom. Odmah dobijem taj osip po koži i češem se onak "po pesjem". Ali dugo godina to znam pa izbjegavam. Sad će biti veselje za Uskrs kad ne budem mogla odoljeti šunki i kulenu.

  8. #58
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Peterlin, hvala! Ima naša ljekarna.

  9. #59
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da će Jelena.O ovo vidjeti - ona ima više iskustva s tim.
    kaj si s time htela reć?

  10. #60
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ovo za konzervanse, aditive i slično potpisujem, što manje industrijske hrane.

    Anemona si počela mazati si stavila i vlažne obloge prek noći?

  11. #61
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kaj si s time htela reć?
    Pa imaš iskustva kako se hrane alergičari. Ovo što Sanja opisuje meni izgleda kao tipična manifestacija prehrambene alergije.

    Ti doma imaš kompletno prilagođenu prehranu za djecu koja su osjetljiva na štošta. Znaš kako se vodi evidencija da ustanoviš je li dijete na nešto alergično, još od dohrane. Pa sve to vrijedi i za odrasle.

  12. #62
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Ja sam u potpunosti izbacila svinjetinu I mislim da mi se organizam ocistio pa je rezultiralo uz pomoc krema. gotovu hranu skoro pa I ne konzumiram, alkohol nikako, kao I suhomesnato. Slatkisi nula bodova tu I tamo malo cokolade ali na nju ne reagiram.

    Sretni svima lakse je kad se dijele iskustva.

  13. #63
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Ajme od sveg navedenog se pretrpavam. I zacinim sa dobro ljutim namazom!
    Ipak cu danas kod doktora. Mislim da ne mogu cekati Zg.,a narocito sto dolazi Uskrs, a ako mi je reakcija na hranu da se malo zaustavim

  14. #64
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    http://www.google.de/imgres?imgurl=h...ed=0CEAQ9QEwCQ

    Evo ovak to izgleda po prilici. Jedan takav imam na nozi, drugi su vrlo mali, ali su tu i ima onih kojih se kao suse pa sad izgledaju kao bez/smede mrlje.
    Komaaa!

  15. #65
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.google.de/imgres?imgurl=h...ed=0CEAQ9QEwCQ

    Evo ovak to izgleda po prilici. Jedan takav imam na nozi, drugi su vrlo mali, ali su tu i ima onih kojih se kao suse pa sad izgledaju kao bez/smede mrlje.
    Komaaa!
    Čuj, za ublažavanje simptoma dobra ti je kupka (ako imaš kadu) - u mlaku vodu frkneš sodu bikarbonu (barem 250 g) i par kapi lavandinog ulja. Ako nemaš lavandinog, dodaj maslinovo, ali lavandino ulje ublažava taj svrab. Možeš dodati žlicu mlijeka ili vrhnja (može i sojinog) da se ulje lijepo rasprši. Uživaj!

    Hrana - protiv gljivičnih infekcija pomaže anticandida dijeta: http://www.poliklinika-harni.hr/Antikandida-dijeta.aspx

    Ako nemaš problema s crijevima i vaginalnu gljivičnu infekciju (odnosno manifestaciju) može ti pomoći i obična makrobiotička prehrana. Razlika je u tome što makrobiotika zaobilazi meso, a anticandida žitarice. Ja bih na tvom mjestu odabrala anticandida dijetu - lagano meso, riba, kuhano povrće, bez voća i bilo kakvih šećera.

    Od alternative - ulje crnog kima

    Od klasike - krema na bazi kortikosteroida (npr. Beloderm ili Elocom, ali to ide samo na recept i ja bih ti savjetovala da to izbjegneš ako ikako možeš, iako daje najbrže rezultate) + tablete antihistaminika, npr. Aerius
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 15.04.2014. at 10:04

  16. #66

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Na ruci več duže vrijeme imam kontaktni dermatitis. Počeo je na prstenjaku, pa sam izbacila prsten i od tada se pomalo javlja, ne prolazi.
    Proširio se na dva prsta i dio dlana. Klasika: u normalnoj fazi koža je suha, tanka i slaba, u akutnoj fazi pocrveni, naprave se mini mjehuri, svrbi i tekučina izlazi iz tih mjehura.
    Sad mi se več nekoliko puta desilo da je relativno ok i onda noću podivlja.
    Ja već godinama imam periodično slične promene na koži. Imam dokazane inhalatorne alergije, ali ni jednu kontaktnu-prošla sam testiranja više puta na oko 100 supstanci. Dermatolog mi je prepisivao klasiku-kortikosteroide, koji su pomagali manje ili više, ali nikad nisu rešili problem.
    A onda sam u očaju namazala promene antibiotskom kremom, ne sećam se više čak ni kojom. I promene su nestale, potpuno, za par dana. Sa više mesta na telu. Iako su izgledale isto kao i svaki prethodni put, iako ih je dermatolog proglasio za alergijske-one su se povukle pod antibioticima, i koža se oporavila potpuno. Od tada imam slične promene u vrlo blagom obliku, držim ih pod kontrolom nekim neutralnim kremama. Ako buknu ponovo, mislim da ću prvo uzeti antibiotsku kremu, pre kortikosteroida.
    Uopšte mi nije jasno zašto sam uspela da rešim problem antibiotikom potpunije i bolje nego steroidima kad je sve izgledalo kao klasičan dermatitis, ali ne bunim se.
    I da, kod mene je okidač obično leto i kombinacija osunčane kože i neke iritacije-prašine, sitnih ogrebotina, soli od znojenja ili iz morske vode.

  17. #67
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Čuj, za ublažavanje simptoma dobra ti je kupka (ako imaš kadu) - u mlaku vodu frkneš sodu bikarbonu (barem 250 g) i par kapi lavandinog ulja. Ako nemaš lavandinog, dodaj maslinovo, ali lavandino ulje ublažava taj svrab. Možeš dodati žlicu mlijeka ili vrhnja (može i sojinog) da se ulje lijepo rasprši. Uživaj!

    Hrana - protiv gljivičnih infekcija pomaže anticandida dijeta: http://www.poliklinika-harni.hr/Antikandida-dijeta.aspx

    Ako nemaš problema s crijevima i vaginalnu gljivičnu infekciju (odnosno manifestaciju) može ti pomoći i obična makrobiotička prehrana. Razlika je u tome što makrobiotika zaobilazi meso, a anticandida žitarice. Ja bih na tvom mjestu odabrala anticandida dijetu - lagano meso, riba, kuhano povrće, bez voća i bilo kakvih šećera.

    Od alternative - ulje crnog kima

    Od klasike - krema na bazi kortikosteroida (npr. Beloderm ili Elocom, ali to ide samo na recept i ja bih ti savjetovala da to izbjegneš ako ikako možeš, iako daje najbrže rezultate) + tablete antihistaminika, npr. Aerius
    Nemam kadu grrrr! Bum probala malo na dijetu.
    Nadam se rezultatima vrlo brzo,brzooo

  18. #68
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    pošto je to upala onda se može stvar rješiti i antibiotikom

    sanja ne treba fiksno kada može poslužiti i kadica, lavor bilo kaj čak i krpa namoćena u tu vodu pa ostaviti neko vrijeme na koži
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 15.04.2014. at 15:24

  19. #69
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Samo da javm dobila sam kremu na bazi kortizona. Doduse namazaa se svega 2x. Fleke koje su bioe hrapave, sad su glatke, stopljene sa kozom, ali ostale smede mrlje.
    Sad sam pak dobila po prvi puta aftu u ustima. Bit ce da je meni strasno pao imunitet, a k tome jos i veliki stres.

  20. #70
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da javm dobila sam kremu na bazi kortizona. Doduse namazaa se svega 2x. Fleke koje su bioe hrapave, sad su glatke, stopljene sa kozom, ali ostale smede mrlje.
    Sad sam pak dobila po prvi puta aftu u ustima. Bit ce da je meni strasno pao imunitet, a k tome jos i veliki stres.
    Pa obzirom da imaš hrpu raznih aktivnosti u raznim zemljama, nije ni čudo... Vidi gdje i kako možeš usporiti, ali ponekad jednostavno treba "progurati" takav period za bolju svrhu. Sretno!

  21. #71
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    anemona ima li pomaka?

  22. #72
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa obzirom da imaš hrpu raznih aktivnosti u raznim zemljama, nije ni čudo... Vidi gdje i kako možeš usporiti, ali ponekad jednostavno treba "progurati" takav period za bolju svrhu. Sretno!
    Budem nadam se uskoro primirila. Dr.tjedan putujemo pa se nadam da budu sve tegobe nakon prolaza granice prosle :D
    P.s nije tema,al danas sam skoro otvorila temu za preporuku psihica, da se malo relaxiram kod njega

  23. #73
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    googla sam i ispalo da ima veze s temom

    znači radi se o dishidroza na rukama ( javlja se već godinu dana, možda i više) , javlja se svako toliko, nekad u razmaku mjesec dana, nekad 10, za sad sam rekla da prati menstruaciju ( jer se prošli put pojavilo par dana pred nju), za sad prolazi s eucerinom s malo ulja od čajevca, ali je dosadno, imate li kakvih trikova da to brže otiđe, a da pritom druga tura se ne pojavi, , ponekad prati neka sitna temp do 37.1 ne kontinuirana

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •