Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: 3. trudnoća a ja na neplaćenom dopustu???

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    2

    Početno 3. trudnoća a ja na neplaćenom dopustu???

    Bog cure!
    Znam da je osjetljivo otvarati novu temu ali ne znam od kud da krenem.
    Pokušala sam pretražiti postojeće međutim ne nalazim sličan problem.
    Naime, trudna sam 3. put (nekoliko tjedana) a trenutno sam na naplaćenom dopustu od godine dana koji uskoro istiće. Doma sam s djecom. Zanime me koliko dugo moram ponovno raditi da bi ostvarila pravo na kakvu takvu naknadu? Naime, imam stalno radno mjesto i super šefa. Ali ne mogu mu sad baš banuti s ovakvim pitanjima. Bilo bi puno sretnije riješenje da mu dođem s konkretnom ponudom. Na mome mjestu je zamjena koja je super i svi su s njom zadovoljni tako da nemam nikakvih poslovnih problema.
    Tijekom ove godine sama sam plaćala produženi staž a zdravstveno sam osigurana preko supruga.
    Da li je još uvijek rodiljni (nadam se da se tako zove) dopust nakon 3. djeteta 3 godine?
    Da li su job uvijek primanja tijekom 1. godine u visini plaće?
    Svakako me zanima koliki se prosjek gleda (nakon povratka na posao) 3 ili 6 mjeseci ili nema prosjeka?

    Puuuuuno hvala na odgovoru!!

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    a kolko si uplačiva mjesečno u toj godini dana?

  3. #3
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    nakon povratka na posao se gleda prosjek zadnjih 6 mj.

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Mislim da bi se ti trebala točno raspitati u HZZOu, jer je izračun kompliciran u slučaju neplaćenog. Naime, u zakonu pišu ove rečenice:

    To konkretno znači da zaposleni i samozaposleni roditelji imaju naknadu u punom iznosu plaće koja im je isplaćena u šestomjesečnom periodu koji prethodi mjesecu u kojem započinju koristiti rodiljni dopust, ukoliko ispunjavaju uvjet prethodnog staža osiguranja od najmanje 12 mjeseci rada bez prekida, neposredno prije početka korištenja rodiljnog dopusta.


    Roditelji koji ne ispunjavaju uvjet prethodnog staža osiguranja, kao i roditelji kojima se osnovica za naknadu ne može izračunati, (neisplata plaće, nedovoljno isplaćenih plaća), primaju naknadu u visini 50% proračunske osnovice, što trenutno iznosi 1.663,00 kn

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala svima na odgovoru!
    Jučer provela sate i sate po telefonu pokušavši dobiti podatak.
    Trebam samo dva mjeseca rada i to je to, uf...već sam se bila zabrinula.
    Eto za one koje zanima..
    Pozdrav svima i još jednom hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •