Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 200

Tema: carski rez ili vaginalni porod

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Ja znam jednu koja je žarko htjela na carski da izbjegne bolove
    I , kako u Zadru nije mogla naći liječnika koji bi je podržao u naumu , otišla
    u Split. Iznajmila stan , napravila organizaciju , ( najvjerovatnije i liječniku
    dala kuverticu) .... i kad su je počeli vatati trudovi ( prije termina) , nije
    bilo slobodnog anesteziologa.... i ženska fino rodila prirodnim putem :D

  2. #52
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Kakav ti je to kraj priče? Šta je bilo dalje, kakvi su joj bili dojmovi?

  3. #53
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ja ne bih nista mogla potpisati za lijecnice/ke u austriji.
    imam samo svoje iskustvo i iskustvo prijateljica, ali nisam sigurna da bih opcenito mogla reci da li je carski rez "samo po zelji" moguc ili nemoguc.

    ali posto vidim da to svi bez podastiranja zakona, statistika i slicno rade , ja cu eto reci da mislim da je to u austriji, pogotovo u privatnim bolnicama moguce.

    bez obzira sto carski rez za mene osobno nije opcija (osim u slucaju da se radi o zivotu mome ili moga djeteta), prilicno me zgroze netoleratni nastupi koji bi nesto zabranjivali.

    mislim da je put danasnje medicine svoj napredak treba traziti u prosirivanju a ne smanjivanju izbora.

    jedna je ogromna raazlika izmedu zalagaanja za pravo na prirodni porod i zelje za zabranom drugacijih zelja i stajalista.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Eto još jedno mišljenje. Probala prvo carski, pa vaginalni ( silom prilika skroz prirodni!). Carski fizički puuuuuuuuuuuuuuno lakši, sa bržim oporavkom, ali psihički... To je druga pjesma. Mislim da sam nakon drugog poroda imala skroz drugi stav i osjećaje. Pa zaključak - iako je vaginalni bio puno bolniji i sa težim oporavkom uvijek bi njega birala. Da, moram napomenuti da sam imala jako brzi porod, dakle ne radi se o teškom porodu ( u 9 došla, u 9,40 u box, u 10,40 rodila).

  5. #55
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno



    http://www.pregnancy-info.net/c-sect...lications.html

    Cesarean Section Complications

    When a cesarean is done, the risks and benefits of the procedure need to be weighed. This includes looking at the added benefits and risks of doing a cesarean or of birthing the child vaginally. Sometimes the benefits of the cesarean will outweigh the risks and sometime the vaginal birth benefits will outweigh the risks of the cesarean.

    Cesarean birth is major surgery, and, as with other surgical procedures, risks are involved. The estimated risk of a woman dying after a cesarean birth is less than one in 2,500 (the risk of death after a vaginal birth is less than one in 10,000). These are estimated risks for a large population of women. Individual medical conditions, such as some heart problems, may make the risk of vaginal birth higher than cesarean birth.

    Risks for the Baby

    - Premature birth. If the due date was not accurately calculated, the baby could be delivered too early.
    - Breathing problems. Babies born by cesarean are more likely to develop breathing problems such as transient tachypnea (abnormally fast breathing during the first few days after birth).
    - Low Apgar scores. Babies born by cesarean sometimes have low Apgar scores. The low score can be an effect of the anesthesia and cesarean birth, or the baby may have been in distress to begin with. Or perhaps the baby was not stimulated as he or she would have been by vaginal birth.
    - Fetal injury. Although rare, the surgeon can accidentally nick the baby while making the uterine incision.

    Risks for the Mother
    - Infection. The uterus or nearby pelvic organs, such as the bladder or kidneys, can become infected.
    - Increased blood loss. Blood loss on the average is about twice as much with cesarean birth as with vaginal birth. However, blood transfusions are rarely needed during a cesarean.
    - Decreased bowel function. The bowel sometimes slows down for several days after surgery, resulting in distention, bloating and discomfort.
    - Respiratory complications. General anesthesia can sometimes lead to pneumonia.
    - Longer hospital stay and recovery time. Three to five days in the hospital is the common length of stay, whereas it is less than one to three days for a vaginal birth.
    - Reactions to anesthesia. The mother's health could be endangered by unexpected responses (such as blood pressure that drops quickly) to anesthesia or other medications during the surgery.
    - Risk of additional surgeries. For example, hysterectomy, bladder repair, etc.
    - You can get blood clots in the legs, pelvic organs or lungs.
    - Your bowel or bladder can be injured.

  6. #56
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Marsden Wagner u svom članku Choosing Caesarean Section navodi sljedeće:

    Citat:
    http://www.marsdenwagner.com/chooseall.html
    ...

    Risks to the baby

    For whatever reasons women choose CS, very few are clearly informed about fetal risks. In an emergency CS where the baby has developed a problem during the labor, the risks to the baby of doing the CS will likely be outweighed by the risks to the baby of not doing it. In an elective CS where the baby is not in trouble, the risks to the baby of doing a CS still exist, meaning the woman who chooses CS puts her baby in unnecessary danger. That some women are choosing CS strongly suggests women are not told this scientific fact.

    The first danger to the baby during CS is the 1.9% chance the surgeon’s knife will accidentally lacerate the fetus ( 6.0 % when there is a non-vertex fetal position). (12) Obstetricians may be less aware of this risk----in one study only one of the 17 documented fetal lacerations was recorded by the obstetrician doing the surgery. (12)

    A much more serious risk to babies born by CS is respiratory distress. Many reports in the scientific literature document the CS procedure per se is a potent risk factor for respiratory distress syndrome (RDS) in preterm infants and for other forms of respiratory distress in mature infants. ( RDS is a major cause of neonatal mortality. The risk of newborn RDS is greatly reduced if the woman is allowed to go into labor prior to the CS.

    Another serious risk to the baby born by CS is iatrogenic prematurity (the baby is premature because the CS was performed too early). Even with repeated ultrasound scans, the standard deviation for estimating gestational age is large, creating errors in judging when to do an elective CS. Doing the elective CS after the woman goes into spontaneous labor would markedly reduce this risk as well. A vast literature documents the increased mortality and morbidity, including neurological disability, associated with premature birth.

    For elective CS, then, the logical time is at the onset of labour for two reasons: prevention of respiratory problems in the baby; prevention of prematurity. For women with compelling reasons for CS , such as a phobia about vaginal birth as a result of earlier rape, CS at the onset of labour might be a reasonable clinical compromise even though it rules out convenient scheduling.

    ...

    Benefits to the baby

    While an emergency CS may save the life of a baby, when there is no medical indication for CS, only the woman’s choice, there is no scientific evidence to suggest any benefits for the baby. Women who chose a ‘natural birth’ or a home birth have been criticized by the medical profession as selfish, concerned with their own needs rather than the safety of the baby, a criticism not based on evidence. Given the evidence above on the many risks to the baby and absence of benefits to the baby when women choose CS, the label of selfish would better fits women choosing CS were it not that to do so would blame the victims. Too often today women’s basis for choosing CS is deep seated fear and lack of confidence in their own biological abilities as a result of those doctors who themselves fear vaginal birth and fuel their patients’ anxieties.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    ja sam bila prvi teški slučaj na Sv.Duhu nakon carskog

  8. #58

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    625

    Početno

    ja sam bila prvi teški slučaj na Sv.Duhu nakon carskog
    Romina, kakve si komplikacije imala?

  9. #59
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Ja sam rodila na carski. Prva bebe, na zadak. Dogovorila sam carski 10tak dana prije termina. Nisam željela riskirati da dobijem trudove. Nisam požalila. Epiduralna, cijelo vrijeme budna, bebu sam dobila odmah u narucje, i opet su mi je donijeli da se mazim s njom dok me šivaju.
    Slijedeći porod (ako ga bude) želim opet isključivo na carski.To je moj izbor.Čula sam neka loša iskustva od žena koje poznajem a rodile su vaginalno ili na hitan carski nakon neuspješnog vaginalnog poroda. Moje iskustvo sa carskim je bilo dobro i namjeravam ga ponoviti.
    A šta se tiče indikacija, uvijek u ZGB možeš naći doktora koji će ti omogućiti da odbereš kako želiš roditi, sa ili bez medicinskih indikacija. Osim toga, medicina nije egzaktna znanost, pa je i pojam šta je za kojeg doktora indikacija za carski, sasvim relativan. Uglavnom, za mene je carski način poroda i zalažem se da svaka žena ima pravo odbrati kako će roditi.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    Romina??!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    napisat ću sve čim uhvatim sekundicu

  12. #62

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    17

    Početno Re: R

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ja sam rodila na carski. Prva bebe, na zadak. Dogovorila sam carski 10tak dana prije termina. Nisam željela riskirati da dobijem trudove. Nisam požalila. Epiduralna, cijelo vrijeme budna, bebu sam dobila odmah u narucje, i opet su mi je donijeli da se mazim s njom dok me šivaju.
    Slijedeći porod (ako ga bude) želim opet isključivo na carski.To je moj izbor.Čula sam neka loša iskustva od žena koje poznajem a rodile su vaginalno ili na hitan carski nakon neuspješnog vaginalnog poroda. Moje iskustvo sa carskim je bilo dobro i namjeravam ga ponoviti.
    A šta se tiče indikacija, uvijek u ZGB možeš naći doktora koji će ti omogućiti da odbereš kako želiš roditi, sa ili bez medicinskih indikacija. Osim toga, medicina nije egzaktna znanost, pa je i pojam šta je za kojeg doktora indikacija za carski, sasvim relativan. Uglavnom, za mene je carski način poroda i zalažem se da svaka žena ima pravo odbrati kako će roditi.
    Imam jedno pitanje vezano za carski, a to je da li te skroz uspavaju ili ne i o čemu to ovisi?
    Pozdrav :?

  13. #63

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    30

    Početno Re: R

    Prvu bebu sam rodila carski-hitna spinalna zbog stanja bebe,a sad sam trudnica i definitivno bi voljela na ponovni carski jer se bojim ponovo sve prolaziti i prisjećati se lošeg iskustva-beba ni izdahu snaga a ti čekaš kad ćeš doći na red u salu,a trud za trudom stiže!Voljela bi dogovoriti carski,jer razlika između bebaća će biti 2g i 5mj a koliko čujem preporučuje se ženama minimalno 2g za ponovnu trudnoću!

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    dh, hitni carski ide uglavnom na opću, a dogovoreni možeš izabrati opću ili spinalnu.

  15. #65
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Koliko sam ja tamo skužila, dogovoreni carski ide na spinalnu anesteziju, ukoliko nema nekih kontraindikacija, npr. neki problemi s kralješnicom i sl. Opća anestezija je uglavnom za hitni carski, jer je brža, duže traje i naravno, ako ima nekih problema vjerojatno nije dobro da je pacijent budan.

    Kraj mene je u intenzivnoj ležala cura sa hitnog carskog i mogu ti reči da buđenje iz opće anestezije djeluje malo zastrašujuće. Oko nje je bila hrpa liječnika, sestara, drmaju je, glasno govore, ispituju je jel vam dobro, jel nas čujete, proobudite se...A ona je bila sva obamrla, glava joj pada...Joj, grozno...Bilo mi je drago kaj sam imala spinalnu. Znam da su neke cure na forumu pisale da su imale posljedica od spinalne, kod mene je sve proslo super. Ni glavoblje, ni križoblje, ni mučnine...Ma sam carski je bio jedno od najboljih iskustava. Muka slijedi kasnije, na babinjama...

  16. #66

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    124

    Početno

    Ja sam rodila Nicole na carski zbog zatka u potpunoj anesteziji.Operacija je počela u 0910 a u 0950 bila sam budna a u 1030 vidjela sam Nicole da bi od 1400 bila samnom non-stop.Nikakve posljedice nisam imala a i oporavila sam se jako brzo već 7 dan po izlasku iz bolnice išle smo u dugu šetnju.U svakom slučaju preporučam da se nakon operacije proba što više dizati i hodati ( do wc-a..) jer će se tijelo brže oporaviti a rez naravno da malo boli.Uglavnom za 30 dana me čeka drugi porod i dr. me sada nagovara na vaginalni no s obzirom da je beba malo veća pratit će me pa će odlučiti a možda odem i dr.-u koji me operirao pa da vidim što kaže.Rekli su mi da mi jedino nebi dali epiduralnu zbog ako se ne varam rupture maternice .E da ja sam isto išla na planirani carski 3 dana prije termina.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Možeš dobiti epiduralnu, ovo im je još jedan od izgovora da ti je nedaju. Ionako će te pratiti ctg-om, pa će po njemu vidit jel sve uredu i nedajbože rupturu. Nemoj brinuti rupture su jako rijetke otkad se carski radi horizontalnim rezom.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    49

    Početno barbie, evo ti mog iskustva

    Rodila sam na carski prije tri godine, beba je bila na zadak (3760g), i nemam ništa loše za reći! Bio je dogovoreni, lijepo su me uspavali, kćer su mi dali na dojenje čim sam se osvijestila( nakon 2-3 h), poslije je bila samnom u sobi cijeli dan!
    Rana me je bolila samo kod micanja, za što smo svi primali lijekove tako da je to bila minimalna bol. Prošla sam porod bez trudova, bez bolova i ne mogu zamisliti da netko voli više svoje dijete nego ja svoje, bez obzira na vaginalni porod. A i šta je sa onim ženama koje svoje dijete ne žele ni vidjeti danima nakon poroda zbog boli koje su pretrpile! Uglavnom, sve je to relativno, svatko to doživljava drugačije.
    Trebam roditi drugo dijete za mjesec dana i idem na vaginalni. Nadam se da će sve biti ok, pa da probam i to čudo!

    DA ZAKLJUČIM:
    Ja jesam za vaginalni porod, ali moj carski je stvarno bio ok, i oporavak!

  19. #69
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    tri zatka na carski, nevjerojatno...

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    inijica- sretno na vaginalnom i da sve bude ok. A da je drugačije to je. Nije stvar da više voliš dijete nakon normalnog poroda, nego je stvar u nečem što se neda opisati. I ja sam prije drugog poroda mislila kao i ti, ali sad više ne mislim tako. Nisam od onih koje će porod opisivati idealistički i romantičarski, ali ipak je to nekih čarobnih pet minuta koje ti fale nakon carskog i kad pogledam svoju drugu bebu sjetim se da sam joj ja pomogla da konačno ugleda ovaj veliki svijet i nekako sam jako ponosna na to. ( sad kad poročitam ovaj post čini mi se da je bolje vratiti se na konstataciju da se to neda opisati)

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    112

    Početno

    Ja sam probala oba-prvi put carski nakon 12 sati dripa zbog disproporcije, a sada rodila vaginalno za tri sata nakon bušenja vodenjaka i drip dobila pred kraj poroda i to vrlo slabo (moj doživljaj!-mislim za drip). Oporavak se ne može usporediti iako sam se ja nakon carskog super brzo oporavila, sada mi je bilo čudesno da sam par sati nakon poroda se išla tuširati a drugi dan već skoro normalno hadala po hodniku!
    Ako nema medicinskih razloga-glasam za vaginalni porod!

  22. #72
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Šta je čudno za tri zadka na carski? Ne mogu a da se ne sjetim moje dvije kolegice koje su svoje, do tada žive i zdrave bebice, na zadak vaginalno zauvijek izgubile.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    49

    Početno yvet i ina - hvala

    cure, baš ste me ohrabrile! Sad imam još veću želju za vaginalnim. Žudim za brzim oporavkom da se mogu što prije vratiti doma svojoj princezi bez koje ne znam kako ću izdržati u bolnici. Nadam se da će trudovi ići normalno da me ne stave na carski da napokon vidim kakav je to poseban neopisiv osjećaj? Iako me frka trudova, ali me razvesele cure koje pišu da im nije bilo strašno.
    Termin mi je 27. 06. pa ću vam javit kako je prošlo.
    E, da! Imam jednu nedoumicu! Ako netko nešto zna ili je prošla prvi na carski a drugi vaginalno uz EPIDURALNU - pa nek mi nešto posta.
    HVALA CURE, OVAJ FORUM JE ZAKON.
    Pusa seki Andiko što me nagovorila!

  24. #74

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    you are so welcome, my dearest sister. Iako tebe stvarno treba nagovarat. Nadam se da ces nam postat i svoju pricu s poroda. A nadam se da ce ti i porod bit lagan, jer to valjda znaci da i mene ceka slicno 8)

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    112

    Početno

    Ako si prvi put rodila carski, ne možeš dobiti epiduralnu za vaginalni-razlog je taj da postoji mala mogućnost da rez počne pucati a tada ti osjećaš bol.S epiduralnom ništa ne osjećaš pa može doći do problema ako se nešto počne događati (da rez pukne je vrlo mala mogućnost, ali ipak postoji). U jednom dijelu trudova mene je svuda bolilo i nikako nisam bila sigurna jesu li tada trudovi ili između njih i doktori i babice su se odmah ustrčali i ispitivali me: gdje boli, jel trud, pipali me po rezu, međutim to su bili trudovi i s rezom je bilo sve OK. Više su pazili na mene i poslije poroda, i brinuli se da ne dođe do unutarnjeg krvarenja.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Može se dobiti epiduralna nakon carskog.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Moja prijateljica je nakon carskog rodila s epiduralnom, dakle može se roditi

  28. #78
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj ina prvotno napisa
    dh, hitni carski ide uglavnom na opću, a dogovoreni možeš izabrati opću ili spinalnu.
    i ako zdravstveno zadovoljavas neke uvjete (cak i visok tlak igra ulogu)

    (ja sam rodila pod spinalnom zbog placente praevije i nisam pozalila ni sekunde- fenomenalan zahvat, doktori, oporavak!)

  29. #79
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa

    (ja sam rodila pod spinalnom zbog placente praevije i nisam pozalila ni sekunde- fenomenalan zahvat, doktori, oporavak!)
    Potpisujem, plakao je on a i ja s njim...

  30. #80
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Citiraj ina prvotno napisa
    Može se dobiti epiduralna nakon carskog.
    Moze se, ali nije bas mudro zbog ovog sto pise yvet. Ali vjerojatno igra ulogu i to koliko je vremena proslo od carskog.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Nema veze koliko je prošlo (to što se tiče epiduralne, inače se naravno preporuča ne manje od 2 ni više od 5 godina razmaka između carskog i druge trudnoće). I to što y. kaže se kontrolira ctg-om, ionako te pojačano nadziru u porodu nakon carskog, a rupture su iznimno rijetke otkad se radi rez u donjem segmentu maternice i poprečno.

  32. #82
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Vodenjak prvotno napisa
    Citiraj leonisa prvotno napisa

    (ja sam rodila pod spinalnom zbog placente praevije i nisam pozalila ni sekunde- fenomenalan zahvat, doktori, oporavak!)
    Potpisujem, plakao je on a i ja s njim...
    takodjer! zapravo su me smirivali da mogu nastaviti zahvat

  33. #83
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Meni je ova tema jako zanimljiva! Naime, ja si JAAAKO želim vaginalni ful prirodan porod bez intervencija, ali sam na zadnjem pregledu skužila da me moj doktor lagano priprema za carski. Ima nekoliko razloga tome: moja tjelesna konstitucija (jako sam sitna), ali još veći razlog je moja dvoroga maternica (u biti nije jako podijeljena, septum postoji i ona izgleda razvučeno). Ja pretpostavljam da se zbog toga beba možda neće moći okrenuti pred porod jer se jako lijepo smjestio popreko tj. točno u smjeru razvučenosti maternice. Imam ja još vremena do poroda i nadam se da će se situacija ipak promijeniti... Carski po meni nije porod...

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Što se konstitucije tiče, teško da si sitnija od mene- 161cm, 47kg, hlače broj 36...

  35. #85

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    "preporuča ne manje od 2 ni više od 5 godina razmaka između carskog i druge trudnoće"

    Ne kužim? Zašto ne više od 5 godina?

  36. #86

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    Carski po meni nije porod...
    eh, da sam to vidjela nakon prvog poroda.. tj. nakon prvog carskog.

    ok, carski nije porod. ali je zavrsetak trudnoce. u nekim situacijama, jedini moguci.

    nemoj se koncentrirati samo na to 'samo da ne bude carski jer to nije porod'. vidi je li moguce drukcije, nastoj oko toga, ali ako ne bude, ipak si mama.

  37. #87
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    odlicno...moja L. nije porodjena. jel onda rodjena? jesam li je ja rodila?
    osjetila svaki trzaj, pritisak, guranje, izvlacenje?? izasla je malo sjevernije...pa sta! da je izasla juzno mozda danas ne bi bila di je sada!
    da sam gledala na svoje egoisticne prohtjeve danas mozda ne bi bila mama ili pak mama zdrave curice.

    i dalje ne zalim jer imam predivnu kcer!!!!

  38. #88
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    i mislim da je to najbitnije i da o tome trebaju razmisljati (buduce) mame!

  39. #89
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Leonisa, pa mi koje smo rodile na carski ili nismo dojile (kao ja) za neke u stvari valjda nismo ni mame...

    Pa i moja pedijatrica je komentirala na prvom dolasku: pa zato vi mama tako dobro izgledate, kad se niste mucila s porodom. Mislim stvarno komentar jednog doktora. A nije uopce pitala koje su bile indikacije za carski.

    Ma pusti, tak ti je to u zivotu...
    Npr., jedna nasa poznanica cija beba je isto bila na zadak, inzistirala na prirodnom porodu - rezultat: nakon 24h mucenja hitan carski, jedva oboje ostali zivi: Sv. Duh, prije godinu dana. Ali bitno da si je ona u glavu utupila prije poroda da je bitno roditi vaginalno, pa bez obzira na savjete doktora. Ja sam joj rekla: pa kaj si onda uopce isla radjati u bolnicu ako ti vise znas o porodima od njih, mogla si se sama poroditi doma. I ona je onda priznala da je bila, citiram nju, da se netko ne bi uvrijedio: "bila sam glupa i naivna, pod utjecajem nekih kvazi-medicinskih clanaka sa net-a".

  40. #90
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Citiraj anchi prvotno napisa
    Carski po meni nije porod...
    Želim ti svu sreću ovoga svijeta, da rodiš vaginalno, da nema potrebe za carskim rezom. Do sada me na ovome forumu nije ništa toliko pogodilo kao ova izjava. Osjećam se kao građanin drugog reda.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    a i ja x puta

    no već će se netko nać tko će nam objasnit da smo krivo shvatile i da ne razumijemo napisano

    pa onda ne znam što mi je gore,ovakve izjave ili poricanje

  42. #92
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Ma shvatila sam ja, to je njeno osobno mišljenje i njen stav (ne misli ona na mene), ali poslije rođenog mrtvog djeteta vaginalnim putem i drugog carskim rezom, ovakve izjave... Stvarno se osjećam manje vrijednom...

  43. #93

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Užasav se izjava poput one da porod carskim nije porod ili da žene koje ne doje nisu prave majke.

    Rodila sam carski rezom. Naglašavam RODILA jer nitko drugi umjesto mene nije prošao ni neizvjesnost što se dešava u 10 prenošenih dana niti da li će sve biti ok i na vrijeme niti je netko umjeso mene prošao oporavak i vrlo teško i bolno dojenje. Sve sam to prošla sama, naravno uz svog supruga i svoje dijete.

    Priče o tome da žene koje rode carskim rezom ne mogu dojiti i sve takve trivijalne fore su čista glupost. Dojila sam 6 i pol mjeseci.

    Sve je to previše individualno da bi se išta moglo generalizirati, ali ne dam nikome da banalizira moj porod i moju ljubav prema mom djetetu.

  44. #94
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Anchi mene je dok također pripremao na carski (ako se sjećaš prosvjeda tu smo negdje s građom) ali je isto tako svaki puta naglašavao da bi njemu bio draži vaginalni porod i tako je na kraju i bilo, bebica se okrenula, imala sam gotovo savršen vaginalni porod, bebica je bila relativno sitna (UZV u 38 tjednu procjenjena na 3030, rođena sa 2750), na kraju se priroda pobrinula za sve!

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    ....Ne više od 5 godina jer šav postaje tvrđi, tj slabije rastezljiv. To naravno nije zapreka, nego samo idealni period. Ima i tu na forumu cura kaj su trudne samo nekoliko mjeseci nakon carskog...

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    A za ove izjave je bolje da ih se jednostavno ignorira, možda stvarno nije tak mislila, a možda nije uopće mislila.

  47. #97
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    je l' moguće da nitko od vas nije shvatio što je anchi mislila?

    ako se odmaknete od činjenice da ste vi rodile carskim rezom i pokušate hladne glave pročitati njezin post, zar ne vidite da je htjela reći: želim da moje tijelo iznese trudnoću i donese moju bebu na svijet, želim da porod bude logičan završetak tih devet mjeseci i da to odradim svojim snagama.

    ja iskreno sumnjam da je anchi dovela pitanje opravdanost carskog u situacijama kad su mama i beba ugrožene, ona je samo poželjela da se nađe u takvoj situaciji i da rodi na način koji smatra najboljim i najljepšim.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Ja sam rodila carskim i mene recimo ta anchina izjava uopće nije uvrijedila.
    Sigurna sam da ona nije omala namjeru nikoga uvrijediti, možda se samo malo nespretno izrazila.
    Al' eto, uvijek ima onih koji su osjetljivi, što je, naravno, isto u redu, pa ne možemo svi biti isti...
    A ja se sad pitam kako uopće napisati ovdije svoje mišljenje a da se netko ne uvrijedi?

  49. #99
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    ona je samo poželjela da se nađe u takvoj situaciji
    da se NE nađe u takvoj situaciji, naravno.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Potpisujem Mamasita. Puno nas je...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •