Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 89

Tema: vrtici u zadru pomoc

  1. #1
    mculinov

    Početno vrtici u zadru pomoc

    molim vas da mi napisete vasa iskustva s vricima u zadru i to
    svarozic
    kocka kockica
    cuperak
    smjesak

    htjela bih dijete upisati no tesko mi je kad nemam povratnih informacija o tome kakvi su uistinu vrtici
    vec smo se jednom opekli za vrtic pa bih htjela bar donekle znati gdje da posaljem dijete hvala puno

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    a zašto si eliminirala državne vrtiće?
    Mi smo daleko, i nije novorenovirani vrtić, sve ostalo je za pohvalu.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 10.05.2021. at 20:49

  3. #3
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Eh Ninaxy draga, morat ćemo popričati o vrtiću, ali to možemo i u 4 oka kad nam još malo ova viroza ode. Ja bi na jesen Ivu upisala u jaslice, državne ako uspijem.

  4. #4
    mculinov

    Početno drzavni vrtici

    rado bi ja udrzavni al imam jedan problem ja trenutno nemam zaposlenje i muz mi radi u inozemstvu pa su mi rekli da se nemam pravo prijavit ako oba roditelja ne rade, ako znate neke zakonske okvire po kojima bih ipak mogla trazit drzavni vrtic molim vas recite

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Ja mislim da bi se svejedno trebala prijaviti. Možda u međuvremenu dobiješ posao, pa im naknadno doneseš tu potvrdu? Činjenica je da ako nisu oba roditelja zaposlena najvjerojatnije nećeš dobiti vrtić, ali nigdje ne piše da se ne smiješ prijaviti. Možda da se prijaviš za neke manje atraktivne vrtiće? A možda ti i olakotna okolnost bude to što TM radi u inozemstvu? U svakom slučaju pokušaj, i to u obje uprave.
    Pale, čujemo se! Možda će nam djeca biti zajedno u grupi :D
    Posljednje uređivanje od spajalica : 10.05.2021. at 20:50

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    imaš pravo prijaviti dijete ali hočeš li dobiti mjesto pitanje je...zato trebaš što prije predat papire...mi smo čekali godinu dana jer prvo upisuju zaposlenih roditelja djecu...
    a tvoj m radi u inozemstvu i to nema veze s vrtićem...jer čovjek radi...dakle ne može skrbiti za dijete dok se ti zaposliš

  7. #7
    mculinov

    Početno drzavni

    prijave su tek naproljece a ja zelim svoje dijete dati sad u vrtic a svake godine ostane preko 400 djece bez vrtica i to medju njima oba roditelja rade dakle ja nemam sanse

    a imate li kakvih informacija o svarozicu???? bila sam danas tamo i izgleda jako lijepo i vrlo su ljubazni za razliku od nekih drugih vrtica

  8. #8
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Ja sam za svarožić dosad čula samo pozitivna iskustva, imam 3-4 što prijateljice, što poznanice čija djeca idu tamo. Osim icjene koja je "astronomska"
    Mislim da Tonkica od memole ide u čuperak, pa ti se možda ona javi za iskustva
    Moje dijete ide u privatni vrtić kod časnih sestara i ja sam prezadovoljna

  9. #9
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Tinkie winkie, je li imaju časne i jaslice. Moja seka je išla kod časnih i ostale su mi u super sjećanju

  10. #10
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj pale prvotno napisa
    Tinkie winkie, je li imaju časne i jaslice. Moja seka je išla kod časnih i ostale su mi u super sjećanju
    nažalost nemaju, a nemaju niti u planu, već sam pitala. Kažu da nemaju uvjete, niti iskustva za tako male bebe. Primaju djecu tek od 3 god.

  11. #11
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Hvala, a ništa nego čekati da navrši 3. I naravno ostati kući do tada . Seka mi je išla kod časnih i svima su nam ostale u super sjećanju.

  12. #12
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    i ja sam išla kod njih

  13. #13
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Evo mene opet imam pitanje
    Bubica ima distoni sindrom i ja ću neko vrijeme raditi 4 sata, stavila bi je za to vrijeme u jaslice,znači u 9. mjesecu da se privikava i da jednog dana kad počnem raditi puno radno vrijeme ne bude baš problema sa adaptacijom. Čula sam da djeca sa posebnim potrebama imaju prednost pri upisu, znači li to da bi mi mogli dobiti vrtić
    Što kad mi jednog dana bude trebalo puno radno vrijeme, je li se možemo prebaciti ?
    Pucamo na Radost, Vruljicu ili G. Vitez ako bude gotov

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Mislim da državni vrtići nemaju opciju "pola radnog vremena". Upisat ćeš ju normalno (i nadati se da ćeš imati prednost ), a koliko ćeš ju ostavljati, to je na tebi.
    Samo, u državnim vrtićima ima jedna jako nezgodna stvar, a to je da moraš dovesti dijete do 9. Ako ju skupljaš prije spavanja, to je oko podne, ili tek nakon 2-3, ovisno o tome kad se probudi.
    A što se Grigora Viteza tiče, mislim da oni ove godine ni ne izlaze na natječaj jer radovi još nisu započeli, a ne zna se ni kada će.

  15. #15
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ja sam čula od jedne tete da bi G. Vitez trebao biti gotov do jeseni. Što se tiće pola radnog vremena, koliko sam shvatila ja nju ne smijem ostavljati duže od 4 sata jer mi država plaća tu drugu polovicu da budem sa njom... kako to funkcionira stvarno ne znam. Zvat ću Radost u ponediljak pa ću viditi.
    P.S. nadam se da se vidimo brzo u parku, valjda smo gotovi više sa ovom virozom ( razbolio se i MM, pa ti je to kao da imam dvoje dice )

  16. #16
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Mi smo se prijavili za G. Vitez.
    Radovi na njemu bi trebali biti gotovi 15. 10. (tako kažu).
    pale, u državnim vrtićima plaćaš punu cijenu vrtića, ali ne mora biti tamo cijeli dan, možeš ju ostavljati 4 sata, a kad ti bude odgovaralo produžiš na 8 sati.

  17. #17
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj Rhea prvotno napisa
    Mi smo se prijavili za G. Vitez.
    Radovi na njemu bi trebali biti gotovi 15. 10. (tako kažu).
    pale, u državnim vrtićima plaćaš punu cijenu vrtića, ali ne mora biti tamo cijeli dan, možeš ju ostavljati 4 sata, a kad ti bude odgovaralo produžiš na 8 sati.
    Pa super, i to plačanje mi odgovara, vjerojatno će već od 11 ili 12 mjeseca morati 8 sati ostajati tako da nam ovo prije može biti i adaptacija
    I vi bi u G. Viteza meni je to tako blizu da bi je mogla naučiti da sama ode i dođe iz jaslica 8)

  18. #18
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Nadajmo se da će nas primiti, pa se možda i vidimo tamo koji put

  19. #19
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Mogle bi se mi i prije jeseni viditi 8)
    Stvarno se nadam da će do jeseni to biti gotovo i naravno da će i vas i nas primiti. Jeste i vi negdi u blizini

  20. #20
    Erin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    358

    Početno

    mi nismo nikako imali sreće sa državnim vrtićima (prvenstveno jaslicama,a prošle god ni redovan vrtić), iako smo oba roditelja zaposlena. Jednu godinu nam je bio u Svarožića (u jaslicama) i bili smo jako zadovoljni, problem nam je što nam je bio jako daleko a ni cijena nije mala. Sada je J. u privatnom vrtiću kod časnih i prezadovoljni smo. državni više nećemo ni tražiti. Jedino mi je žao što nemaju jaslice pa da i Saru tamo upišemo. E da i nismo bili izbirljivi što se tiće državnih, uredno smo predavali i u sunce i u Radost za bilo koji blizu nas, a stvarno ih je brdo...

  21. #21
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Eh, da je bar samo problem upisati se u državni, nego ne možeš se više upisati ni u privatni.
    Ja zvala skoro sve vrtiće odreda, u Svarožića nema mjesta, kod časnih u Arbanasima nema mjesta, pa ljudi moji, gdje upisati dijete :?

    pale, pa stvarno bi bilo vrijeme da se vidimo

  22. #22
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ja sam čula da u Kocke Kockice na Boriku ima mjesta u jaslicama... ne znam kakav je ali kažu čak i da nije toliko skup.
    A ne znam ja ću probati državne jaslice ako uspijem... moram probati, ako ne uspijem krpat ću se sa bakama iako mi to nije najdraža solucija

  23. #23
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Ima mjesta i u onom novom vrtiću na Belafuži koji je ninaxy spominjala na drugom topicu. Cijena poludnevnog boravka je 500 kn.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj Rhea prvotno napisa
    Ima mjesta i u onom novom vrtiću na Belafuži koji je ninaxy spominjala na drugom topicu. Cijena poludnevnog boravka je 500 kn.
    ili 700 kn, ako dijete ostaje na ručku (npr. od 8-13 h)

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    30

    Početno Bok

    Hvala tinki winki, za smjernicu na ovu temu. Bila bi mi svakako korisnija da poznajem grad. Ali dobro, došla sam danas, pa ćemo ga upoznati. Za prvu ruku sam pronašla curu sa faksa da ju čuva dok ne pronađem vrtić. Na zadarskoj stranici sam pronašla sve što mi treba o državnim vrtićima, ali o privatnim ništa. Ili ih ja ne znam naći.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Ima žuto pače na putu bokanjca
    čula sam samo dobra iskustva

  27. #27
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    evo popis dječjih vrtića (pprepisano iz tel imenika s t-portala).

    Bilo bi dobro da ovakav popis imamo na jednom mjestu, pa da ga s vremena na vrijeme editiramo i ažuriramo.


    BAMBI, vl. Žitko-Perović Suzana
    Trg Gospe Loretske (Arbanasi)
    (023) 316 262; (098) 223 167

    BLAGOVIJEST
    Sv. Vinka Paulskog 25 (Stanovi)
    (023) 314 127

    ČUPERAK
    Ulica Borelli 12(023) 212 076 (Poluotok)

    JORDANOVAC, podružnica Zadar
    Zadar, Trg Gospe Loretske 10 (Arbanasi)
    (023) 302 561

    KOCKA KOCKICA, vl. Jerkić Vedrana
    Mate Balote (Borik)
    (023) 335 220

    MASLAČAK, vl. Pavić Snježana
    Bihaćka 23
    (023) 327 587

    PINOKIO, vl. Vukić Ivančica
    Put Dikla 33 (Borik)
    (023) 333 566

    RIBICA
    Joze Krstića 7 (Arbanasi- Punta Bajlo)
    (023) 311 844

    SVAROŽIĆ
    Put Nina 105 (Petrići)
    (023) 220 451

    ŽUTO PAČE, vl. Radeka Dobrila
    Filipa Grabovca 15 (Put Bokanjca)
    (099) 4334 222

    MORSKI KONJIĆ, vl. Stipčević Kornelija
    Grgura Barskog Zadranina 148 (Ploče)
    (023) 341 197

  28. #28

  29. #29
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    wow, tinkie winkie

    Prijavljujem još jedan na Belafuži - Vrapčić (Belafuža), 091 5710809

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    30

    Početno

    Hvala tinki winki, svaka čast. Ajd da te odvedem na kavu ovih dana.

  31. #31
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj Gia prvotno napisa
    Hvala tinki winki, svaka čast. Ajd da te odvedem na kavu ovih dana.
    može .
    ne moraš me voditi, možemo skupa

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    30

    Početno ok

    Da, svakako, možemo skupa.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    30

    Početno Hvala

    Hvala, upisala sam malu u Kockicu.
    Bez Vas, to bi daleko duže trajalo.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Mi smo bili u Vrapčiću na razgovoru, i činio mi se ok. Iskreno sam rekla ženi da mi treba vrtić do jeseni, kada se nadam da ću dobiti državni. Ona baš nije bila oduševljena s time da mi bude prijelazno rješenje, i jučer me na kraju nazvala da neka ja prvo vidim hoću li upasti u državni, a onda da se njoj javim. :?
    Ali meni smještaj u vrtiću treba od 1.6., a rezultate državnih vrtića ću saznati ko zna kad, i opet imam problem kuda s djetetom preko ljeta.
    Eto, ako netko ima sličnih problema, samo da zna da se iskrenost ne isplati .

  35. #35
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Saznat ćeš rezultate tijekom 6. mjeseca. Tako je nama bilo s M. Zapravo, možeš nazvati 1.6. i izravno ih pitati, objasniti u čemu je stvar, možda ti prije kažu info. A drugi krug je ionako u 10. mj. Shvati i ove u Vrapčiću, ako je gužva, naravno da će radije primiti dijete koje će u vrtiću biti za stalno.

  36. #36
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj klia prvotno napisa
    Saznat ćeš rezultate tijekom 6. mjeseca.
    Erin su lani javili rezultate tek krajem 9. mjeseca

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Mislim da nije stvar u gužvi, nego u principima. Jer, žena mi je rakla da ako ne dobijemo vrtić, da joj se slobodno javim, pa može početi dolaziti od 1.7. Ali ja počinjem radit od 16.6. i do tada moram odraditi barem poludnevnu adaptaciju, ako ga mislim preko ljeta davati u vrtić.

    A i sigurna sam da nismo jedini koji se raspituju za privatni vrtić u očekivanju mjesta u državnom, samo što sam ja to odmah otvoreno rekla, a drugi ne govore.

    Ali dobro, njen vrtić-njena pravila.

  38. #38
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Što se tiče rezultata upisa, da li jave samo onima koji su primljeni ili i ovima koji su ostali bez mjesta u vrtiću?

    ninaXY, baš mi je žao što je tako ispalo. Nije mi jasno zašto je tako reagirala.

  39. #39
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Mi smo sredinom 6. dobili pismo iz oba vrtića da smo odbijeni. 30. 9. su javili da smo primljeni.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Ako vam nije baš jako bitno da je dijete u određenom vrtiću ,
    napišete na prijavi onaj koji želite i u zagradi bilo koji drugi ako nema mjesta.
    To mi je rekla jedna teta kad sam predavala papire i uspjelo je .
    Nisam sigurna da li je zbog tog , ali oba puta smo bili primljeni u vrtić na skroz drugom kraju grada , pa smo prvu godinu izgurali
    a poslije se prebacili.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Ako vam nije baš jako bitno da je dijete u određenom vrtiću ,
    napišete na prijavi onaj koji želite i u zagradi bilo koji drugi ako nema mjesta.
    To mi je rekla jedna teta kad sam predavala papire i uspjelo je .
    Nisam sigurna da li je zbog tog , ali oba puta smo bili primljeni u vrtić na skroz drugom kraju grada , pa smo prvu godinu izgurali
    a poslije se prebacili.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    30

    Početno bok

    Mislim da je ta siuacija sa nezadovljnim vlasnicima vrtića čista ekonomska računica. Ja nisam rekla ništa, a meni je isto rečeno da ne žele da je to na par mjeseci. Kao zbog djeteta, u čemu ima nešto, naravno. Ipak, imam više povjerenja u državni vrtić, i kada bi ga dobila prebacila bi malu. Bez pardona. Bilo nam je drago, hvala i doviđenja. Možda i jesi u pravu, možda i nije najpametnije riješenje uvijek biti iskren.

  43. #43
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Cure, je li koja od vas dobila kakvu obavijest iz vrtića o primitku/odbitku? [/code]

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    71

    Početno

    Cure, je li koja od vas dobila kakvu obavijest iz vrtića o primitku/odbitku?
    Podižem i postavljam isto pitanje. Jel bilo kakvih rezultata ili da se više ne nadam?
    Prijateljica je prošli tjedan bila na razgovoru kod psihologice u Suncu, maleni joj je primljen, a za Radost još ništa nisam čula iako su meni rekli da će mi javiti tijekom 6. mjeseca :?

    Da bar znam na čemu sam, pa da eventulano krenemo u potragu za nekim privatnim vrtićem.

  45. #45
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    ja nisam predavala, jer nastavljamo ići u ovaj dosadašnji (privatni)

    Prijateljica mi je dobila pozitivan odgovor za vrtić na Voštarnici. To im je prvi put.

  46. #46
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Mi smo primljeni u Radost

    Dobili smo obavijest prije par dana. Ostala sam totalno :shock: jer sam bila uvjerena da nas neće primiti.

    Ne znam da li je praksa različita kod Radosti i Sunca, ali mi nismo dobili nikakav poziv za razgovor :?
    Samo piše da dođemo 01.09. u vrtić.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    29

    Početno

    meni je klinka isla u svarožic, ali prije dvije godine.

    nasa iskustva nisu dobra. jaslice su tada kostale 1400 kuna. bilo je premalo djece i onda umjesto da snize cijenu, oni su snizili standarde. otpustili su psihologa i jednu odgajateljicu sto je jako, jako lose...

    nisu radili na adaptaciji i tu sam imala puno problema. par su me puta zvali na posao oko 10 sati da dođem po dijete :? .. kad bi dosli kuci, ona je samo bila gladna...

    nakon dva mjeseca sam odustala iako sam im platila i cijeli slijedeci mjesec...

    nakon toga sam sredila, preko veze, da upadne u drzavni vrtic grigor vitez, međutim on se poceo obnavljati, a djeca su valjda raspoređena, tako da tu nije ni isla..

    a nakon toga smo se preselile u zg i sad je u jurisicevoj u razlicku.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Rhea, super :D
    Mi još ništa nismo dobili, ni iz Radosti, ni iz Sunca.
    U Suncu smo bili na razgovoru, zbog apgara 8/9, a iz istog razloga smo bili na razgovoru i pred dvije godine. Nekako mi je sve izgledalo kao deja vu, pa se nadam da ćemo i ovaj put dobiti jaslice
    Posljednje uređivanje od spajalica : 10.05.2021. at 20:51

  49. #49
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    U Suncu smo bili na razgovoru, zbog apgara 8/9
    zašto??? :?

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    U Suncu smo bili na razgovoru, zbog apgara 8/9
    zašto??? :?
    Ne znam, to im je praksa.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •