Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 86

Tema: Izbacivanje sa sata engleskog?? U VRTIĆU

  1. #1
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno Izbacivanje sa sata engleskog?? U VRTIĆU

    Zanima me kako biste reagirali da vašeg klinca teta udalji sa sata engleskog jer je nasmijavao druge, bez da sam obavještena o tome i da sam to saznala od malog. Radi se o predškolcu i o kraćem programu od 2x45min sa 10-ero klinaca? i to se ponovi više puta?

  2. #2
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Dakle naslov mi je ono, u vrtiću, naravno?

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Pretpostavljam da ga nije izbacila na hodnik , nego vratila u grupu da se igra ( bez engleskog)?
    da pitas tetu sto se dogada?

  4. #4
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Jesam , rekla je da je nasmijavao drugu djeci, on i jo jedan klinac, oba puta, a oba puta je mog ozbacila van, poslala u grupu,a ovaj malac je ostao, nemam ja ništa protiv da ga se opomene ali mislim da ga je poprilično ponizila i on je bio koma kad se ponovilo, nikakvo smisleno objašnjenje niti ranije upozorenje nisam dobila, štoviše dobila sam poprilično bezobrazan odgovor s osmjehom na licu, bila sam šokirana, pogotovo jer je to nešto što dodatno plaćam i njih je tamo 10...

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Dobro dosla u sustav skolstva.
    u njemu ima pedagoga i " pedagoga".
    vjerojatno ova vasa uciteljica engleskog je tamo da uci engleski , a ne da odgaja.
    Obzirom da ne zna bolje, makne male gnjavatore koji joj kvare koncepciju sa sata.

  6. #6
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam , rekla je da je nasmijavao drugu djeci, on i jo jedan klinac, oba puta, a oba puta je mog ozbacila van, poslala u grupu,a ovaj malac je ostao, nemam ja ništa protiv da ga se opomene ali mislim da ga je poprilično ponizila i on je bio koma kad se ponovilo, nikakvo smisleno objašnjenje niti ranije upozorenje nisam dobila, štoviše dobila sam poprilično bezobrazan odgovor s osmjehom na licu, bila sam šokirana, pogotovo jer je to nešto što dodatno plaćam i njih je tamo 10...
    Superx a da malac ne ponavlj svoje ponasanje onda se ne bi ni ponovilo izbacivanje sta ne? Nemoj se ljutit al moze to bit dobra lekcija za lesson learnt.

  7. #7
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    To je teta odgajateljica koja ima engleski kao dodatni program,dakle lupa prekovremene, zaposlenica je gradskog vrtića i dva puta tjeno ima po 45 min engleskog kojeg mi plaćamo.

  8. #8
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Htjedoh reci lessonlearnt bez ono ZA. Ha ha

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ma daj, djetetu je engleski dosadan. I teta mu nije autoritet niti je zabavna.
    nije bedast da tamo sjedi cetvrtu godinu i vjerojatno drvi po istom.
    sigurno ga salje sa sata jer nije motiviran , a ne zbog malo smijuljenja.
    obzirom da ga ona ne zna motivirati , najlakse ga je poslati u grupu da se igra.

  10. #10
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Superx a da malac ne ponavlj svoje ponasanje onda se ne bi ni ponovilo izbacivanje sta ne? Nemoj se ljutit al moze to bit dobra lekcija za lesson learnt.
    Ne ne ljutim se, ja sam apsolutno svjesna ponašanja svog malog, on je upozoren ali problem je nastao jer ja nisam bila obavještena o tome a s obzirom da je na satu vrlo malen broj klinaca znam da je ovo bilo isto tako vrlo nepedagoški, kako sam napisala na drugom topiku on je sramežljiv pred nepoznatima a s ovom tetom se opusto i očito malo pretjerao. On nije bio agresivan i sl nego se -kaže ona nije prestajao smijati nečem-i onda ga je izbacila.
    upozoren je i pono se razgovaralo s nnjim u vezi toga, teta je rekla da je to ato je je nepristojan iako je malo falilo da joj prijeđe preko usnica neodgojen. Nikakvo rješenje nisam dobila, na pitanje je li se moglo iznječi izbacivanje i skretanje ažnje na neku drugu aktivnost dobila sam odgovor-pa, ne bih znala,nisam razmišljala.

  11. #11
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    To je teta odgajateljica koja ima engleski kao dodatni program,dakle lupa prekovremene, zaposlenica je gradskog vrtića i dva puta tjeno ima po 45 min engleskog kojeg mi plaćamo.
    pa placate pretpostavljam jer zelite. mogu roditelji druge djece razmisljat i mi placamo i zelimo da djeca nauce da ih se opetovano ne ometa. I da se teta ne mora bavit jednim djetetom nego cijelom grupom. Samo pokusavam gledat iz drugih perspektiva.

    Da je moje dijete rekla bih mu vidis sto se dogadja kad izvodis na eng. Nemoj to ponavljat jer ometas sat eng. Ako ometas teta te makne da ne smetas drugima da uce eng. Tako nekako da dihrte to shvati kao poduku.

  12. #12
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Kuzim superex. I dobro si postupila. Sirius mislim da si skroz fulala s dosadom osim ako nisi vidovita

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Svi pisemo istodobno pa vidim postove kasnije. Inace ako je sramezljiv ma super da se okurazio malo izvodit neka...

  14. #14
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ma znam, svega sam ja svjesna sad, iako da sam bila prije, ispisala bi ga ranije. nikakve povratne informacije nije bilo,ali eto ja sam morala pitati, jer vidla sam kako je on reagirao, totalno je potonuo nakon toga, bio je osramočen pred prijateljima i mislim da nije postigla rezultat.

  15. #15
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Joj, kako meni vas zabavno citati.
    druge godine su vam djeca prvasici , jel da ?


    Ova jadna teta toliko je koncetrirana na engleski da je zaboravila svoj pravi posao.
    sto bi tek jadne uciteljice napravile koje imaju 20 + ucenika , i od tih 20 vise nego nekoliko nemotiviranih.

    ali osim toga , zaista treba razmisliti da je nuzno dijete slati na slobodnu aktivnost na kojoj mu je vrlo ocito dosadno i nepoticajno, a vjerojatno vise nista niti ne nauci.

  16. #16
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Fino ti njemu reci ma nes ti izbacila te a sta sad malo si izvodio a ne moze nitko stalno bit dobar i slijedit sva pravila. Bilo pa proslo idemo dalje al ako neces da te izbacuje onda nasmijavaj druge prije i poslije eng.

  17. #17
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, kako meni vas zabavno citati.
    druge godine su vam djeca prvasici , jel da ?


    Ova jadna teta toliko je koncetrirana na engleski da je zaboravila svoj pravi posao.
    sto bi tek jadne uciteljice napravile koje imaju 20 + ucenika , i od tih 20 vise nego nekoliko nemotiviranih.

    ali osim toga , zaista treba razmisliti da je nuzno dijete slati na slobodnu aktivnost na kojoj mu je vrlo ocito dosadno i nepoticajno, a vjerojatno vise nista niti ne nauci.
    i to je istina kad ih nesto bas ne zanima ili su fed up treba lanut. Sta se to ne moze prekinut i usred godine?

  18. #18
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ma to je bilo ono, pa neću ga saad zdnju godinu ispisati, pa neka sad i to kad je do sad išao..
    Jesmo prvašići smo,nadam se učiteljci zmaju sa velikim srcem... Očekujem samo da bude čovjek i da ne trpa lince u kalupe i sve bude ok..
    Njegove su tete super i sjajno se nose s njegovom brbljavošči i smiuljenjem,puno ima pomaže, imaju zadatke kada polude dečki šilje olovke i sl...

  19. #19
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    potpisujem lili.
    teta je bezvezna, ne zna zainteresirati djecu, al ni prva ni zadnja.
    dobra mu je to lekcija pred školu, da vidi da, i kad mu je dosadno, mora biti miran, a ne smijuljiti se, brbljati i ometati nastavu. jer ćeš inače na tjednoj bazi biti u školi na razgovorima, ako ga potrefi takva učiteljica
    oraspoloži ga malo, ovako kako lili kaže:
    Fino ti njemu reci ma nes ti izbacila te a sta sad malo si izvodio a ne moze nitko stalno bit dobar i slijedit sva pravila. Bilo pa proslo idemo dalje al ako neces da te izbacuje onda nasmijavaj druge prije i poslije eng.

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    Ma to je bilo ono, pa neću ga saad zdnju godinu ispisati, pa neka sad i to kad je do sad išao..
    Jesmo prvašići smo,nadam se učiteljci zmaju sa velikim srcem... Očekujem samo da bude čovjek i da ne trpa lince u kalupe i sve bude ok..
    Njegove su tete super i sjajno se nose s njegovom brbljavošči i smiuljenjem,puno ima pomaže, imaju zadatke kada polude dečki šilje olovke i sl...
    Draga, izvuci iz ovog cirkusa s engleskim VELIKU KORIST uvida u to kako će ti biti u školi.... Poradi s djetetom na tome. Čak ako treba, posavjetuj se sa stručnom službom. Fućkaš engleski - nema neke koristi od ranog učenja (druga tema, sve stigneš) ali ovo nek ti bude upozorenje... Ozbiljno ti kažem! Porazgovaraj s učiteljicom engleskog, raspitaj se što i kako, a onda porazgovaraj OZBILJNO s djetetom onako kako je Lili rekla.

    I sirius ti je dobro rekla - dobrodošla u sustav škole... U osnovnoj školi ti ga neće baš samo tako izbaciti, ali će ti ga poslati psihologu na razgovor i tko zna što ga još čeka. Nije dosta veliko srce učiteljice, puno toga možeš i trebaš obaviti sama s djetetom prije nego uopće krene u školu. Sretno!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    U osnovnoj školi ti ga neće baš samo tako izbaciti,
    Hm, ni ovo nije nemoguće, moj je u prvom razredu letio van sa sata, po meni potpuno nepotrebno, ali s vremenom je to "prerastao" i više se nismo vraćali na tu temu. Razni učitelji imaju različite metode discipliniranja...

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, ni ovo nije nemoguće, moj je u prvom razredu letio van sa sata, po meni potpuno nepotrebno, ali s vremenom je to "prerastao" i više se nismo vraćali na tu temu. Razni učitelji imaju različite metode discipliniranja...
    Istina...

    Evo kako stvari izgledaju s druge strane plota - ja i dan danas požalim što učiteljica ni profesori u razredu mog mlađeg sina neke klince ne izbace van (konstantno ometanje nastave, godinama). Svaka batina ima dva kraja...

  23. #23
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Zapravo ne znamo koliko puta je on nasmijavao druge, a da ga teta nije izbacila.

    Možda je ova dva puta odlučila misliti na ostalu djecu, kojima odvlači pažnju baveći se drugima koji ne sudjeluju.

  24. #24
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Istina...

    Evo kako stvari izgledaju s druge strane plota - ja i dan danas požalim što učiteljica ni profesori u razredu mog mlađeg sina neke klince ne izbace van (konstantno ometanje nastave, godinama). Svaka batina ima dva kraja...
    Ne smiju, zar ne?

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ne smiju, zar ne?
    Ne smiju ih izbaciti na hodnik. Smiju ih poslati ravnatelju, stručnoj službi ili čak u susjedni razred.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    potpisujem lili.
    teta je bezvezna, ne zna zainteresirati djecu, al ni prva ni zadnja.
    dobra mu je to lekcija pred školu, da vidi da, i kad mu je dosadno, mora biti miran, a ne smijuljiti se, brbljati i ometati nastavu. jer ćeš inače na tjednoj bazi biti u školi na razgovorima, ako ga potrefi takva učiteljica
    oraspoloži ga malo, ovako kako lili kaže:

    Kako lako dijelimo odgajateljici "epitet" da je bezvezna i ne zna zainteresirati djecu. Od njih deset, dvoje je ometalo rad - pa kako je onda ostalih 8 bilo motivirano.
    Isto bi tako roditelji druge djece mogli rezonirati da treba klince koje ometaju sat "izbaciti" jer ometaju drugu djecu, a oni eto to dodatno plaćaju da njihova djeca nauče engleski a ne da se odgojiteljica bavi odagajanjem djece.
    Svaka batina ima dva kraja. Žao mi je što će puno ljudi odmah osuditi odgajateljicu/učiteljicu - i s troje klinaca sam mnogo toga prošla pa nije da pričam napamet.

    U OŠ nema mjesta za veliko srce, ima puno djece u razredima i jako puno gradiva i još nisam upoznala učiteljicu koja bi imala vremena (a i volje) posebno se baviti pojedincima. I sve ih nastoje ukalupiti, samo smo mi tu da im pomognemo, niti stručne službe se kod nas nisu iskazale.

  27. #27
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Moja kći bi znala reći: Oni se samo smiju i glupiraju i samo nas ometaju.
    I tako bi dvoje ometalo ostatak koji su bili motivirani.

  28. #28
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja ne opravdavam ponašanje djeteta, to sam i napisala. na satu, kolko god da je dosadno, ne smije se brbljati i smijuljiti. i zato mu je to dobra lekcija. i tako bih mu i rekla. dragi moj, zezaj se poslije engleskog, pa te neće izbaciti. a izbacivanje nije takva tragedija, trudiš se biti dobar, al te koji put malo ponese. ma baš ovim riječima kako je lili napisala.

    a ovo što mislim o teti koja opetovano izbacuje vrtićko dijete sa sata engleskog jezika u vrtiću, na kojemu je 10-tero djece sve skupa - e hebaj ga, to mislim. što bi karamarko rekao, u svoja 4 zida.

  29. #29
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Kako lako dijelimo odgajateljici "epitet" da je bezvezna i ne zna zainteresirati djecu. Od njih deset, dvoje je ometalo rad - pa kako je onda ostalih 8 bilo motivirano.
    Isto bi tako roditelji druge djece mogli rezonirati da treba klince koje ometaju sat "izbaciti" jer ometaju drugu djecu, a oni eto to dodatno plaćaju da njihova djeca nauče engleski a ne da se odgojiteljica bavi odagajanjem djece.
    Svaka batina ima dva kraja. Žao mi je što će puno ljudi odmah osuditi odgajateljicu/učiteljicu - i s troje klinaca sam mnogo toga prošla pa nije da pričam napamet.

    U OŠ nema mjesta za veliko srce, ima puno djece u razredima i jako puno gradiva i još nisam upoznala učiteljicu koja bi imala vremena (a i volje) posebno se baviti pojedincima. I sve ih nastoje ukalupiti, samo smo mi tu da im pomognemo, niti stručne službe se kod nas nisu iskazale.
    Sorry, ali mislim da ima mjesta za veliko srce itekako, i iskustav znam da je tako i ne podrazumjevam pod time da se djete drži kao kap vode na dlanu već da se bude ljudina u nekim situacijama,nikakvi posebni tretmani niti ugađanja,već da posao radi sa smislom i ljubavlju i da se zna približiti djeci i njih uvesti u svijet školstva..
    Etiketiranje odgajateljice nije bilo samo na temelju ove situacije već raznih događanja kroz ove 4 godine,o kvaliteti gradiva uopće ne želim,dovoljno sam sposobna i educirana da procjenim koliko zaista vrijedi .... Činjenica je da je samo moje dijete sankcionirano a drugi nisu mi je bezveze. On je tamo najstariji uz još dvoje skoro vršnjka, ostalo su klinci mlađi 2 godine koji prvi puta uče jezik,ovi troje se glupiraju a maleni slušaju, uče boje i životinje..
    U obitelji imam ljude iz struke tako da nisam razmišljala kao nadobudna mater već sam i s njima pričala,a znam i drugu stranu.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    superx, meni je zasmetalo što cvijeta procjenjuje odgajateljicu kao bezveznu koja ne zna zainteresirati djecu na osnovu tvoje priče
    a da sam je ja procijenila tako kako si je ti procijenila onda ne bih niti dozvolila da mi dijete pohađa engleski koji ona vodi (ako jest nezainteresirana, nepoštena, ne trudi se ili što već je ...) jer ne vidim kakve koristi od toga ima tvoje dijete ako nema u toj grupi niti vršnjaka niti ravnih mu po znanju

    za veliko srce, ljudina ili jesi ili nisi, i u malim i u velikim stvarima
    mi smo iskusili tri osnovne škole i 6 učiteljica razredne nastave, od njih je 5 imalo odnos prema spolovima nebo-zemlja (spominjalo se to nedavno na drugom topiku), djevojčice su uglavnom u "milosti" a na dečkima se trenira strogoća - da ih se ukalupi, utjera u "red" i da primjer drugima

    za procjenu količine gradiva ne moraš biti "educirana", nego pojma nemaš dok ne vidiš što sve sadrže njihovi udžbenici i što sve trebaju znati (i zatim zaboraviti), sve je to još prihvatljivo u nižim razredima, kasnije je kaos

  31. #31
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    ja se pitam po čemu je odgajateljica kompetentna podučavati strani jezik (baš u vidu tečaja - drugo je nabacit riječi, fraze i pjesmice na dnevnoj bazi u vlastitoj grupi), a i kakva je korist učenja stranog jezika u grupi u kojoj neki tek počinju, a neki uče par godina.

    a druga stvar je i da kod predškolske djece treba postaviti još čvršća i jasnija pravila i strogo ih se pridržavati jer u protivnom u sekundi nastane kaos (mada izbacivanje ne bi trebalo biti nikakvo pravilo - to nije način). i prof koji njih podučava stvarno mora imati smisla i volje za to jer apsolutno svaka minuta sata mora biti dobro isplanirana baš kako im pažnja ne bi lutala i to moraju biti dinamične i zanimljive aktivnosti (a ne vidim kako se to može postići ako nisu svi u grupi na istom nivou).

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Moje dijete je to koje je nasmijavalo .
    Nikad mi nije palo na pamet okrivit učiteljicu da ga ne zna motivirati , jer da ga motivira njemu bi trebala učiteljica 1:1 , a to
    naravno nije moguće jer , jelte , u razredu ima ostalih 25 .
    Godinama sam s njim vodila bitke i sad je došlo do toga da nikog ne nasmijava kad nije motiviran ( a najčešće nije :D) nego spava ili bulji kroz prozor.
    E, sad je to opet problem , ali po meni manji od onog prije.
    Dijete se rodi takvo , i ako je sklon tome , bit će takav u vrtiću i u školi i na treningu , a ti moraš imati čelične živce i milijun puta obavljati razgovore sa
    svima odraslima koji su s njim u kontaktu.
    Samo što je iluzorno očekivati da će svi ostali imati iste takve čelične živce , pogotovo jar ga ne vole koliko ga voliš ti i osim njega imaju
    najčešće još po kojeg takvog.

  33. #33
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Dalmatinka , ali nije zapravo niti djetetova greska to sto nasmijava druge kad mu je dosadno.
    U vecini slucajeva je tako.
    Takvu djecu treba UKLJUCIVTI vise , a ne iskljucivati.
    ima puno mogucnosti kako im davati dodatne zadatke korisne za cijelu grupu i slicno.
    a ovo sto kazes , da spava ili gleda kroz prozor, za njega je to jednako lose.
    jer ne prati nastavu, i zaostaje.
    to se dogada i sa mojim , ali on ima poremecaj paznje i koncentracije , a ja profesorima inzistiram da ga pokusaju ukljuciti u nastavu kad se on iskljuci zbog sadrzaja ili nacina predavanja.

    ne kazem da ovo vrticko dijete ima problem samo zato sto je nemotiviran.
    Moze biti u njegovom slucaju da je u pitanju gradivo koje je vec savladao i teta koja mu nije poticajna.
    gororimo o predskolcima, a ne o srednjoskolcima.
    predskolci ne mogu shvatiti zasto bi morali biti mirni i pristojni 45 minuta ako im je dosadno.
    naravno da oni znaju da ocekuju od njih da postuju autoritete i budu mirni, nisu glupi.
    ali im je neprirodno i nemoguce trpiti dosadu samo zato sto nemir nije prihvatljiv.
    njima je dosada neprihvatljiva pa nalaze nacina da se sami stimuliraju ( smijuljenjem ) kad je predavanje -dosadno.

  34. #34
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Dalmatinka , ali nije zapravo niti djetetova greska to sto nasmijava druge kad mu je dosadno.
    U vecini slucajeva je tako.
    Takvu djecu treba UKLJUCIVTI vise , a ne iskljucivati.
    ima puno mogucnosti kako im davati dodatne zadatke korisne za cijelu grupu i slicno.
    ima, sirius
    ali katkad ne djeluje niti jedna, vjeruj mi na riječ
    ili mom mužu ili svekrvi, svi smo nastavnici
    naravno da ima neinventivnih odgajatelja/nastavnika koji ne znaju motivirati, bilo ih je i bit će
    ali bome ima i učenika koje je vrlo teško ili nemoguće motivirati
    Posljednje uređivanje od n.grace : 08.05.2014. at 09:41

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    a ovo sto kazes , da spava ili gleda kroz prozor, za njega je to jednako lose.
    jer ne prati nastavu, i zaostaje.
    to se dogada i sa mojim , ali on ima poremecaj paznje i koncentracije , a ja profesorima inzistiram da ga pokusaju ukljuciti u nastavu kad se on iskljuci zbog sadrzaja ili nacina predavanja.
    Naravno da ga profesori uključuju , to im je i defektologica sve objasnila ....al ako profesor mora izgubiti pola sata opominjući njega da se uključi - ode sat u kupus cijelom razredu
    Što se tiče gradiva , ja i ovako i onako to s njim doma moram prolaziti jer u školi ne prati , on uči isključivo u kontaktu jedan na jedan

  36. #36
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    ima, sirius
    ali katkad ne djeluje niti jedna, vjeruj mi na riječ
    ili mom mužu ili svekrvi, svi smo nastavnici
    naravno da ima neinventivnih odgajatelja/nastavnika koji ne znaju motivirati, bilo ih je i bit će
    ali bome ima i učenika koje je vrlo teško ili nemoguće motivirati
    Tesko , nije isto sto i nemoguce.
    Kod M.koji je ekstremni primjer sa poteskocama , pristup i prezentacija je presudna.
    nije bitna niti tema, nego skoro pa iskljucivo nacin rada.
    tako razliciti profesori iz istog predmeta imaju potpuno drugaciji rezultat .
    od nedovoljan do odlican.
    Jasno da nije lako traziti nacine da se motiviraju dvoje kojima je dosadno, netko nema ideja , iskustva , energije , vremena ili motivacije za to . Sve ja to razumijem.
    ali vrlo tesko nije isto sto i nemoguce.
    samo kod vrlo teskog nekada ( tj.vrlo cesto) treba razmisljati "izvan kutije".

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    ne djeluje ni jedna metoda, istina.
    imam jednog takvog.
    ono što ga ne zanima, ne sluša.
    osnovnu školu sam s njim završila još jednom.
    u sedmom razredu sam rekla-dosta! od sada učiš sam pa makar pao razred.
    sad je četvrti srednje i uspije se natjerati da uči stvari koje ga ne zanimaju, ali jako teško.

  38. #38
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja se slažem sa sirius. Možda je kod nekih još teže, pa skoro i nemoguće, ali mislim da se prelako poseže za tim "ne mogu se ja jednim baviti, imam ih još 20".
    I mislim da je "ometanje ostalih učenika" isto vrlo često onako, kao da to fino kažem, obična laž. Češće se radi o tome da taj pojedinac ide nastavniku na živce, nego što stvarno ometa druge učenke u usvajanju znanja.
    Zabavljači tu jesu izuzetak. D. je jedno vrijeme ubijao dosad na taj način, ali na sreću, on ima učiteljicu s puno pameti, snage i srca (i zasad minimalno iskustva, kakva će tek bit za koju godinu!)

    A cijela diskusija mi je malo neprimjerena za vrtićarce. Uopće, nekakav engleski na kojem vrtićarci ometaju nastavu pa ih se izbacuje...meni je to malo bizarno.

  39. #39
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    ha ha bizarno je stvarno prava riječ.

    ali superx ipak ti moram (radi škole) skrenuti pažnju na to da zaboraviš na ovo "on je kažnjen a drugi nisu" - kaj te briga za druge pod broj jedan, a drugo,to će ti uvijek biti tako

  40. #40
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    ne djeluje ni jedna metoda, istina.
    imam jednog takvog.
    ono što ga ne zanima, ne sluša.
    točno to
    i možeš se na glavu postaviti, ne ide i gotovo
    srećom, takvi slučajevi su rijetki
    ali tko nije iskusio, ne može znati

    zabavljači su sasvim dovoljni i itekako ometaju nastavu
    znala sam izgubiti dosta vremena rješavajući takve ili slične situacije
    ne pričam o vrtićkom, nego školskom uzrastu

  41. #41
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    zabavljači su sasvim dovoljni i itekako ometaju nastavu
    znala sam izgubiti dosta vremena rješavajući takve ili slične situacije
    ne pričam o vrtićkom, nego školskom uzrastu
    pa da, al to nekako ide u opis posla, ne?
    teško da će od toliko djece baš svi biti mirni anđelčići.

    i, potpisujem vertex.

  42. #42
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    pa ide, cvijeto
    i rješava se, nekad lakše, nekad teže
    nekad je katastrofa
    ali mi diže živac kad se nekoga odmah etiketira kao bezveznog odgajatelja/učitelja na temelju nekoliko rečenica na forumu

  43. #43
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    a čuj, teta koja izbaci vrtićko dijete iz grupe od desetero djece i to sa aktivnosti koja se plaća i to dva puta i nije baš zaslužila nešto bolje.

  44. #44
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    pa ide, cvijeto
    i rješava se, nekad lakše, nekad teže
    nekad je katastrofa
    ali mi diže živac kad se nekoga odmah etiketira kao bezveznog odgajatelja/učitelja na temelju nekoliko rečenica na forumu
    Ma daj! Dijete predskolske dobi na engleskom u vrticu zabavlja ekipu od 10 djece.
    i onda ga teta izbaci svaki put kad ih zabavlja.
    osim bizarnosti , meni se stvarno namece zakljucak da je u ovom slucaju nemotivirana - teta.

  45. #45
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    pa možda i je, ali to ne znamo ni ti ni ja

  46. #46
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    pa možda i je, ali to ne znamo ni ti ni ja
    pa onda umjesto da se o tome (uvijek isponova) raspravlja možda bi bio korisniji savjet kako problem riješiti...

  47. #47
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    A što kad je u pitanju sat male škole u vrtiću?
    5-ero djece je u pitanju a moj je rođeni zabavljač, s time da nije nerazuman, zna granice.
    Međutim, već je dva puta udaljen "s nastave" zbog smijuljenja.
    Do sada sam bila oduševljena i vrtićem i načinom rada sa djecom a sad sam zbunjena skroz

  48. #48
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku
    A što kad je u pitanju sat male škole u vrtiću?
    5-ero djece je u pitanju a moj je rođeni zabavljač, s time da nije nerazuman, zna granice.
    Međutim, već je dva puta udaljen "s nastave" zbog smijuljenja.
    Do sada sam bila oduševljena i vrtićem i načinom rada sa djecom a sad sam zbunjena skroz
    Crno ti se u skoli pise .

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Crno ti se u skoli pise .
    bome! :D

    u našoj školi, u vannastavnoj aktivnosti (sportska), žena radi drame ako se djeca smiju.
    ozbiljno razmišljamo o prijavi dotične.

  50. #50
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me kako biste reagirali da vašeg klinca teta udalji sa sata engleskog jer je nasmijavao druge, bez da sam obavještena o tome i da sam to saznala od malog. Radi se o predškolcu i o kraćem programu od 2x45min sa 10-ero klinaca? i to se ponovi više puta?
    ne znam kako bih reagirala, jer ne poznam ni uciteljicu ni dijete.
    no kada ne bih bila zadovoljna sa nacinom necega sto je izborno, ne bih ni upisivala dijete.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •