Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 86 od 86

Tema: Izbacivanje sa sata engleskog?? U VRTIĆU

  1. #51
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    pa onda umjesto da se o tome (uvijek isponova) raspravlja možda bi bio korisniji savjet kako problem riješiti...
    pa ja bih ga riješila na način da razgovaram sa svojim djetetom. opet i opet i opet. al da bih to mogla, moram znati da postoji problem i da mi je dijete nemirno na satu engleskog. pa bih dotičnoj teti rekla da me je mogla upozoriti. a nakon njenog bezobraznog odgovora, podsjećam:

    štoviše dobila sam poprilično bezobrazan odgovor s osmjehom na licu,
    i ja bih isto bezobrazno odgovorila.
    šestogodišnje dijete se smijulji.
    ko bi to od jednog šestogodišnjeg djeteta uopće mogao očekivati?
    strašno, kakve roditelje ima. neodgojeno derište.

    majuska, na tvom mjestu bi isto tako razgovarala s djetetom.
    moraju se nekako priviknuti da kad je nastava, nema smijuljenja i zabavljanja. da se malo suzdrže. a ne mogu to odmah.
    to privikavanje obično i traje cijelo prvo polugodište.
    a nekima cijelo školovanje, istina.

    ne bih ja tako crno kao sirius.
    ne može to tako odjednom, ali uglavnom se do kraja prvog polugodišta više manje priviknu na nastavu.

  2. #52
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno



    Cvijeta , ne skazem se sa tobom u smislu da treba opet ( i opet , i opet ) razgovarati sa djetetom kako se treba ponasati na nastavi.
    naravno , cinila sam to i ja ( toliko intenzivno da si mislim da mi je djetetu ispran mozak) , ali u konacnici mislim da je sestogodisnjaku dosadno jer je predavac nemotivirajuc .
    ili je tema nemotivirajuca.
    ne mozes sestogodisnjaku utupiti u glavu da mora trpiti izbornu aktivnost na kojoj je dosadno.
    zapravo mozes , ali da li je to potrebno ?
    i tako ces mu tokom skolovanja morati tupiti mnogo puta da se prave da im je zanimljivo i onda kad im je -dosadno.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    dobra strana u priči je što ga ovdje možeš ispisati ako odlučiš da je tako bolje, u školi nema te opcije

    moj srednji je zabavljač, u razredu ih je 30 i imaju ukupno 2-3 zabavljača
    kako stignu sve napraviti ponekad je SF

  4. #54

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Superx a da malac ne ponavlj svoje ponasanje onda se ne bi ni ponovilo izbacivanje sta ne? Nemoj se ljutit al moze to bit dobra lekcija za lesson learnt.
    slažem se!

    bila sam svjedok na nekim radionicama koje su polazile moje klinke da ima djece koja stvarno ne slušaju i ne poštuju odgajateljicu, teachericu ili koga već tko vodi
    program.
    jednom smo i teacher i ja bespomoćno gledali kako jedna mala cijelo vrijeme izvodi svoje,
    upada, priča, diže se i hoda okolo i onemogućavala cijeloj grupi da radi. on je opominjao ali ga dijete uopće nije "šljivilo".

    ako je došlo do izbacivanja onda bi to vjerojatno trebala biti lekcija za vas roditelje, jer mali to očito niti ne kuži kao kaznu, odnosno možda je skužio kao nagradu ako mu se ne sjedi tamo.
    bilo bi idealno kad bi ti mogla prisustvovati jednom satu pa da vidiš kako stvar funkcionira.

  5. #55
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    Ma znam, svega sam ja svjesna sad, iako da sam bila prije, ispisala bi ga ranije. nikakve povratne informacije nije bilo,ali eto ja sam morala pitati, jer vidla sam kako je on reagirao, totalno je potonuo nakon toga, bio je osramočen pred prijateljima i mislim da nije postigla rezultat.
    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    upozoren je i puno se razgovaralo s nnjim u vezi toga, teta je rekla da je to ato je je nepristojan iako je malo falilo da joj prijeđe preko usnica neodgojen. Nikakvo rješenje nisam dobila, na pitanje je li se moglo izbeči izbacivanje i skretanje pažnje na neku drugu aktivnost dobila sam odgovor-pa, ne bih znala,nisam razmišljala.
    Da, mali je skužio kao nagradu, roditelji su ga podržali da nastavi s neredom jer je to njegovo pravo, i sve skupa, to su danas jedna grozna djeca i jedni grozni roditelji nasuprot jadnim bespomoćnim prosvjetarima

  6. #56
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku


    ne mozes sestogodisnjaku utupiti u glavu da mora trpiti izbornu aktivnost na kojoj je dosadno.
    zapravo mozes , ali da li je to potrebno ?
    i tako ces mu tokom skolovanja morati tupiti mnogo puta da se prave da im je zanimljivo i onda kad im je -dosadno.
    a gle, to je moj stil odgoja
    valjda to vučem od familije, učitelje/tete se mora poštivati i ne smije se blebetati i smijuljiti i zabavljati, moraš biti kulturan. kad mi dođe s opravdanjem, znaš mama dobio sam jedan iz zalaganja jer mi je bilo dosadno pa sam pričao - apsolutno ne toleriram. dosadu kao opravdanje. ni govora. nek malo potrpe tu dosadu, neš ti dosade, ko da ih boli

    al isto tako očekujem od tih istih učitelja da razumiju da se radi o djeci. ne da toleriraju takvo ponašanje, ali da razumiju i da ne krenu raditi od toga drame svjetskih razmjera. zato što je djetetu dosadno pa brblja. to su - benigne situacije. svaki razred ima i imao je svoje zabavljače, zar ne?

    evo, npr ovaj savjet od techne da ja idem na nastavu - ne pada mi napamet. radi takvih gluposti kao što je brbljanje.
    vi svi ko da ste zaboravili da ste ikad u školu išli :D

    a ako govorimo o šestogodišnjacima na izbornom engleskom, u principu bih situaciju rješila tako da bih sebi, na uštrb engleskog, kupila nove cipele, neke lipe balerinke sad za proljeće.

  7. #57
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a ako govorimo o šestogodišnjacima na izbornom engleskom, u principu bih situaciju rješila tako da bih sebi, na uštrb engleskog, kupila nove cipele, neke lipe balerinke sad za proljeće.
    Jest, za ovu konkretnu situaciju, i ja bih neko slično rješenje izabrala!

  8. #58
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a gle, to je moj stil odgoja
    valjda to vučem od familije, učitelje/tete se mora poštivati i ne smije se blebetati i smijuljiti i zabavljati, moraš biti kulturan. kad mi dođe s opravdanjem, znaš mama dobio sam jedan iz zalaganja jer mi je bilo dosadno pa sam pričao - apsolutno ne toleriram. dosadu kao opravdanje. ni govora. nek malo potrpe tu dosadu, neš ti dosade, ko da ih boli

    al isto tako očekujem od tih istih učitelja da razumiju da se radi o djeci. ne da toleriraju takvo ponašanje, ali da razumiju i da ne krenu raditi od toga drame svjetskih razmjera. zato što je djetetu dosadno pa brblja. to su - benigne situacije. svaki razred ima i imao je svoje zabavljače, zar ne?

    evo, npr ovaj savjet od techne da ja idem na nastavu - ne pada mi napamet. radi takvih gluposti kao što je brbljanje.
    vi svi ko da ste zaboravili da ste ikad u školu išli :D

    a ako govorimo o šestogodišnjacima na izbornom engleskom, u principu bih situaciju rješila tako da bih sebi, na uštrb engleskog, kupila nove cipele, neke lipe balerinke sad za proljeće.
    U vezi dosade ...
    zapravo neku djecu i boli. Doslovno.
    ne mogu izdrzati bez potrebne stimulacije. ADHD -ici npr.
    zbog nedostatka dopamina u prednjem reznju oni pokusavaju proizvesti dopamin bilo kakvom ( i neprimjerenom ) stimulacijom.
    Ali oni su samo ekstremni primjer, jer trebaju intenzivniju stimulaciju od ostalih. Ali to ne znaci da odredeni broj djece takoder me treba primjerenu i intenzivnu stimulaciju.
    pa i mi odrasli umiremo na dosadnim predavanjima, ali trpimo i tipkamo po forumima na mobitelu ,ili pobjegnemo na kavu.

    glumimo uglavnom jer znamo da je drustveno neprihvatljivo ometati.
    sestogodisnjaci to jos nisu naucili. Ili jesu , ali jos to ne mogu uvijek i stalno prakticirati.

  9. #59
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Kao sto vidite , nisam od onih knjiga o samopomoci.
    Volim analizirati uzrok , a ne nuditi instant rjesenje.

  10. #60
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    pa onda umjesto da se o tome (uvijek isponova) raspravlja možda bi bio korisniji savjet kako problem riješiti...
    ne znam koje bi bilo drugo moguće rješenje osim razgovora s djetetom
    i ponavljanja unedogled
    izuzimam ADHD i dijagnoze općenito

  11. #61
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam koje bi bilo drugo moguće rješenje osim razgovora s djetetom
    i ponavljanja unedogled
    izuzimam ADHD i dijagnoze općenito
    Tko bi trebao razgovarati sa djetetom?
    roditelj?
    pretpostavimo da je roditelj normalan i da razgovara , a dijete nije glupo pa shvaca.

    Kako to da bi roditelj , koji uopce nije prisutan, trebao biti najvise odgovoran na ponasanje na tom satu?
    meni to nema logike, pod pretpostavkom da je roditelj normalan i da ima normalno odgojeno dijete .
    Odgovornost na tom satu u najboljem slucaju djele roditelj, teta i dijete.
    u najboljem slucaju, jer dijete jos nije dovoljno zrelo da bi bilo 100 % odgovorno za svoj dio odgovornosti.

  12. #62
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Da se razumijemo , ne podrzavam anarhiju , ali dijete koje 4 godine ide na engleski bez problema odjedom ima problema sa disciplinom.
    neke su se stvari izgleda promjenile.
    Jer dijete je isto, odgoj je isti , mozda je i teta ista.
    U cemu je onda kvaka?

  13. #63
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    lako je izbaciti dijete sa sata, i , slažem se, to može biti pouka i za dijete, možda i za roditelje da obrate pažnju. Ali, to je kratkoročno rješenje, dugoročno niš ne rješava. Jer ima djece koja su takva i neće se resetirati zbog jednog izbacivanja sa sata. Kad bi to bilo tako lako! Na tičerici je ipak odgovornost da cijeli pristup pokuša prilagoditi tako da bude zanimljiva svoj djeci.

  14. #64
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Tko bi trebao razgovarati sa djetetom?
    roditelj?
    pretpostavimo da je roditelj normalan i da razgovara , a dijete nije glupo pa shvaca.
    zašto se uvijek ide od pretpostavke da je roditelj normalan i da dijete shvaća?
    sad uopće ne pričam o temi, njenoj pokretačici i njenom djetetu

    ja sam imala par vrlo neugodnih iskustava s roditeljima dok sam radila u školi
    jednom prilikom je majka otišla kod ravnatelja i rekla da sam ja njeno dijete traumatizirala i da ta šteta ostaje zauvijek
    što sam napravila? rekla sam djetetu da otvori knjigu i prati što radimo
    najnormalnije, bez povišenog tona
    jer je ona radije crtala i čitala časopise za vrijeme sata

    a bome sam se previše puta uvjerila da neki roditelji ne razgovaraju sa svojom djecom
    koliko je samo djece koja uopće ne pozdravljaju nastavnike u školi (to uopće ne mogu shvatiti, i tko je zakazao u tom slučaju?)
    jučer na roditeljskom je bilo govora o učenicima viših razreda koji vrijeđaju spremačice
    i roditeljima koji napadaju učiteljice
    i naša se našla među njima, a bolju učiteljicu nismo mogli poželjeti

    samo što svi sebe smatraju normalnima

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku

    evo, npr ovaj savjet od techne da ja idem na nastavu - ne pada mi napamet. radi takvih gluposti kao što je brbljanje.
    vi svi ko da ste zaboravili da ste ikad u školu išli :D

    možda se radi o običnom brbljanju, teti koja to ne tolerira i nije dobar pedagog, drži dosadne satove itd,

    ali možda se radi i o djetetu koje ne može ili ne želi pratiti rad cijele grupe i to ponavljano radi

    očito stvar ne funkcionira, a pokretačica teme može samo pretpostaviti zašto je tome tako, ako to sama ne vidi

    ja sam, kad sam god mogla, koristila mogućnost da vidim kako mi dijete funkcionira ne nekoj aktivnosti

    i ima se što vidjeti...

  16. #66
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    sve što kažeš stoji, grace,
    ali ne možemo generalizirati

    isto kao što zbog loših nastavnika neću i one ostale trpati u taj koš,
    tako ni zbog takve djece i roditelja neću reći da su svi takvi

    u opisu problema, ako pretpostavimo da je pisan samo donekle subjektivno vidim da postoji i problem s nastavnicom
    pa je u redu da žena dobije savjet, a ne generalizaciju

    moje rješenje bi bilo između: razgovarala bih s djetetom, ali i s nastavnicom, ako smatram da postoji problem, i s onim tko joj je nadređen (sve vrlo pristojno, u cilju dogovora i rješavanja problema)
    djetetu bih objasnila da nije u redu ne pratiti nastavu i da će kad krene u školu morati itekako ozbiljno i mirno pratiti što učiteljca govori
    s druge strane, izbacivanje sa sata bih prihvatila kao krajnju mjeru (bolje je da tu lekciju dijete nauči sada nego krene u školu), no ako se ponavlja prečesto, odbila bih to dalje plaćati :/

  17. #67
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    pa ne generaliziram, pomikaki
    napisala sam da su takvi slučajevi rijetki
    ali postoje i čini mi se da se to zaboravlja, jer se uvijek izvlači (ne)kreativnost ili nedovoljna angažiranost nastavnika - kakvih naravno ima, ali nije uvijek u tome stvar

    a ovu situaciju bih rješavala isto kao i ti
    ali bih prvenstveno pokušala objasniti svom djetetu zašto takvo ponašanje nije prihvatljivo
    i da dosada nije izgovor

  18. #68

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Tko bi trebao razgovarati sa djetetom?
    roditelj?
    pretpostavimo da je roditelj normalan i da razgovara , a dijete nije glupo pa shvaca.

    Kako to da bi roditelj , koji uopce nije prisutan, trebao biti najvise odgovoran na ponasanje na tom satu?
    meni to nema logike, pod pretpostavkom da je roditelj normalan i da ima normalno odgojeno dijete .
    Odgovornost na tom satu u najboljem slucaju djele roditelj, teta i dijete.
    u najboljem slucaju, jer dijete jos nije dovoljno zrelo da bi bilo 100 % odgovorno za svoj dio odgovornosti.
    opisala sam situaciju koju sam doživjela na predškolskom engleskom: dijete koje se u garderobi više manje ponaša kao i druga djeca,
    na satu uopće ne prati nastavu i ne dozvoljava drugima da prate nastavu (teacher puno vremena troši na opominjanje da se dijete prestane
    kretati po prostoriji, pričati stvari nevezane za nastavu, pjevati).
    Možda mu je dosadno, ali nije da zna svo gradivo, a i igraonica je koncipirana na način da se uči kroz igru - ne sjede za stolovima, nego se kao igraju i uče.


    Na jednoj drugoj predškolskoj radionici ista priča drugi lik: djeca sjede i slušaju tetu koja priča priču (koja traje 10 min) ali jedno dijete se opet diže, upada, priča.
    Možda mu je dosadno, ali ono onda očito ima druge potrebe od ovih ostalih 10-ero djece koja sa zanimanjem slušaju.

    Po meni je roditelj u oba slučaja odgovoran, jer sve su te radionice, igraonice, tečajevi ipak smišljeni od strane stručnih osoba i očito zadovoljavaju potrebe većine djece,
    a ako moje dijete unutra ne funkcionira, ne mogu apriori odgovornost stavljati na teachericu.

  19. #69
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Bolje da uopce ne komentiram, jer moje misljenje o radionicama ucenja engleskog od najranije dobi ne zelis cuti. :D
    A ovaj dio da su radionice osimisljene za vecinu stoji.
    i skola je isto tako , samo je obavezna pa se tamo ticeri moraju petljati i sa ovima koji bas nisu motivirani.

  20. #70
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj techna prvotno napisa Vidi poruku
    ne mogu apriori odgovornost stavljati na teachericu.
    pa sirius je i rekla da je podijeljena odgovornost.

    evo primjera.

    m imala 4 godine (sto posto je ona jedna od tih kojoj manjka taj dopamin u prednjem režnju ), teta u vrtiću mi se svaki dan žali da ometa spavanje. brblja glasno s curom koja spava do nje i ostala djeca ne mogu zaspati dok se njih dvije ne uspavaju.
    i sad ja, pa reći ću joj (i kažem joj), pa razgovarati ću (i razgovaram) da ako joj se ne spava ne smije galamiti, može potiho pričati itd.
    i, na kraju, nakon stotog dana što isto slušam, ja teti kažem, a hebemu miša, a šta da stavite jednu na jedan kraj sobe da spava, a drugu na drugi kraj, kako bi to bilo? a ako joj se ne spava odvedite ju u drugu sobu, nek ne spava. već onako, lagano, egzaltirana :D šta da ja radim s posla da ova ne priča? ko da imam neki daljinski upravljač pa stisnem crveno i m se uspava.

  21. #71
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    U sridu , cvijeta !

  22. #72

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    pa ne generaliziram, pomikaki
    napisala sam da su takvi slučajevi rijetki
    ali postoje i čini mi se da se to zaboravlja, jer se uvijek izvlači (ne)kreativnost ili nedovoljna angažiranost nastavnika - kakvih naravno ima, ali nije uvijek u tome stvar

    a ovu situaciju bih rješavala isto kao i ti
    ali bih prvenstveno pokušala objasniti svom djetetu zašto takvo ponašanje nije prihvatljivo
    i da dosada nije izgovor
    slažem se sa n.grace

    puno roditelja (i ne kažem da ja nisam među njima) je sklono na ac hoc okriviti učitelja, nastavnika itd.

    a što se dosade tiče to je posebna priča:
    npr. dijete od poznanika barem 2 puta tjedno ide u kino. ako dijete želi neki film u kinu gledati 10 puta, pogleda ga 10 puta.
    ako želi u igraonicu svaki dan, ide svaki dan itd, itd. (dobro to je valjda ekstrem), ali puno djece živi između
    igraonice, kina, lunaparkova, kuglana, rođendana, rođendana, drugačijih rođendana, doma su crtići, crtići, igrice, podražaji, zabave,
    djecu od malena zabavljamo i zabavljamo pa onda nisu kriva ako im je predosadno
    sa 5-6- godina 10 minuta sjediti i poslušati "običnu" priču.

  23. #73
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    pa ne generaliziram, pomikaki
    napisala sam da su takvi slučajevi rijetki
    ali postoje i čini mi se da se to zaboravlja, jer se uvijek izvlači (ne)kreativnost ili nedovoljna angažiranost nastavnika - kakvih naravno ima, ali nije uvijek u tome stvar
    Ma ja ne bih rekla da je netko ovdje to zaboravio, nego smo jednostavno odgovarali na ovu konkretnu situaciju.

  24. #74
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    pa i mi odrasli umiremo na dosadnim predavanjima, ali trpimo i tipkamo po forumima na mobitelu ,ili pobjegnemo na kavu.

    glumimo uglavnom jer znamo da je drustveno neprihvatljivo ometati.
    sestogodisnjaci to jos nisu naucili. Ili jesu , ali jos to ne mogu uvijek i stalno prakticirati.
    na predavanju na kojem sam bila pred nekih godinu dana mi je bilo tako dosadno da sam se bojala kako ću zaspati i pasti sa stolice, a na još jednom prije tog me doslovno počelo stezati u prsima. i to još nisu bile ni dosadne teme, ali predavači...ajme.

  25. #75
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    techna, slažem se s ovim zadnjim što si napisala-ali ako su nam djeca danas zbog svega nabrojanog drugačija nego što smo mi bili, onda treba mijenjati i pristup. ako im je priča dosadna, nek im pusti crtić.
    a i učenje jezika u ranoj dobi nikako ne bi smjelo ličiti na školsku nastavu.
    Posljednje uređivanje od suncokret : 08.05.2014. at 21:35

  26. #76
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Samo da kazem da potpisujem n.grace i technu.

  27. #77
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da kazem da potpisujem n.grace i technu.
    eto ga na, a ja tebe potpisala na početku topika
    n.grace i techna su off topik, skrenule su u drugu temu, načele su sasvim različit problem. kao da je uvodno pitanje skroz drugačije postavljeno i od neke druge forumašice

  28. #78
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    Sorry, ali mislim da ima mjesta za veliko srce itekako, i iskustav znam da je tako i ne podrazumjevam pod time da se djete drži kao kap vode na dlanu već da se bude ljudina u nekim situacijama,nikakvi posebni tretmani niti ugađanja,već da posao radi sa smislom i ljubavlju i da se zna približiti djeci i njih uvesti u svijet školstva..
    Etiketiranje odgajateljice nije bilo samo na temelju ove situacije već raznih događanja kroz ove 4 godine,o kvaliteti gradiva uopće ne želim,dovoljno sam sposobna i educirana da procjenim koliko zaista vrijedi .... Činjenica je da je samo moje dijete sankcionirano a drugi nisu mi je bezveze. On je tamo najstariji uz još dvoje skoro vršnjka, ostalo su klinci mlađi 2 godine koji prvi puta uče jezik,ovi troje se glupiraju a maleni slušaju, uče boje i životinje..
    U obitelji imam ljude iz struke tako da nisam razmišljala kao nadobudna mater već sam i s njima pričala,a znam i drugu stranu.
    Onda tvom djetetu tamo nije mjesto... Ja sam svoje dečke tjerala na atletiku do 5. i 6. razreda s dosta mlađom djecom (jer sam mislila da je to za njih zdravo) sve dok mi nisu jasno u glavu rekli da ne bi išli dalje jer se ne osjećaju ugodno u toj ekipi puno mlađih. Pa smo ih ispisali, iako ih trenerica još godinu dana zvala da se vrate...

    Imala sam još jednu sličnu situaciju sa svojim mlađim sinom u školi, baš što se tiče nastave stranih jezika. On je engeski učio još u vrtiću (cjelodnevni program) i silno mu je bilo dosadno u školi jer je sve to znao. Slično je i s njemačkim - njemu to ide pa mu je dosadno dok profesorica 100 puta s ostalima radi istu lekciju. Ja sam svom djetetu rekla (i to funkcionira) da od učitelja jezika traži dodatni materijal, tj. da se sam pobrine da dobije nešto motivirajuće. Ne ide uvijek lako, ali ide... Prvo mora odraditi sve što se od njega traži, bez cirkusa i primjedbi koliko god lagano i dosadno bilo, a onda digne ruku i kaže "Ja sam gotov, da li bih sad mogao dobiti nešto drugo? Da li bih za drugi put mogao dobiti nešto drugo?" Budući da sam ispekla zanat s totalno nemotiviranom (i nemotivirajućom) učiteljicom razredne nastave, dosjetila sam se jadu i dugo vremena polako poučavala svoje dijete kako da od takve osobe izvuče najbolje za sebe, a da ga ne smatraju ometačem nastave. Vjerojatno je još rano za tvoje dijete za takve metode, ali to je obično uspješno - naučiš dijete kako da pristojno traži ono što želi i što mu treba: dodatne materijale, nove sadržaje i slično.

    Naravno, ovo se ne odnosi na konstantne ometače koji ne žele išta naučiti nego im je cilj ometanje kao takvo...takvih mi je pun kufer, kao i nastavnika koji s njima ne mogu izaći na kraj, a na štetu ostale djece.

  29. #79
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ono što bi me najviše smetalo kod nastavnice, pogotovo jer se radi o plaćenom programu i maloj grupi, je što je problem riješila odmah mjerom koja se meni čini krajnja
    da je prije toga zvala mamu, pa se s djetetom razgovaralo i opet ista stvar, onda me kao roditelja ne bi smetalo ni da se moje dijete udalji s nastave,
    razmislila bih možda i o ispisivanju ako drugačije ne ide, ali ne bih bila nezadovoljna s postupkom učiteljice, smatrala bih da je učinila što je mogla i da možda mom djetetu ne odgovara njen način nastave.

  30. #80
    anin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    Ma znam, svega sam ja svjesna sad, iako da sam bila prije, ispisala bi ga ranije. nikakve povratne informacije nije bilo,ali eto ja sam morala pitati, jer vidla sam kako je on reagirao, totalno je potonuo nakon toga, bio je osramočen pred prijateljima i mislim da nije postigla rezultat.
    Vjeruj, nije on bio osramoćen pred prijateljima, jer da jest, ne bi to radio (ako sam dobro shvatila to se dogodilo više puta)..Evo, gledaj po sebi, u masi ljudi ponašaš se na način da se osramotiš...sljedeći put na takvom skupu, ponavljaš li to ponašanje?? Ponavlja li itko on nas namjerno, traumatsko iskustvo?? Mislim da ne i zato ne brini, dijete ti nije ni osramoćeno ni istraumatizirano..

    Lako za engleski u vrtići, ako nije za, ispiši ga i to je to...ali razmisli dobro o školi i pripremi dijete..
    Posljednje uređivanje od anin : 09.05.2014. at 21:01

  31. #81
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    eto ga na, a ja tebe potpisala na početku topika
    n.grace i techna su off topik, skrenule su u drugu temu, načele su sasvim različit problem. kao da je uvodno pitanje skroz drugačije postavljeno i od neke druge forumašice
    netko je spomenuo školu, ja se nadovezala
    neš ti čuda na forumu

  32. #82
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Da svi ste ugl pričali o školi, on dobro zna o tome i puno ga pripremamo,vrlo je ozbiljan po tom pitanju, problem je možda u tome što ja taj program nisam doživjela kao školu i išta povezano s tim, već kao mjesto gdje će se kroz igru i pjesmice družiti i naučiti ponešto stranog jezika,onako dovoljno da znaju reći -ja sam taj i taj i imam 6 godina...
    Nikd mu nisam pričal da se tamo mora biti jako ozbiljan im nema mrdac, on je to shvatio kao zabavu i tako si je napravio.
    No kraj godine je hvala Bogu blizu, drugo djete neće ići na engleski uopće,ona ide na drugu aktivnost gdje se igra i plaše i smije do mile volje,uživa u godinama koje su za to namjenjene...

  33. #83
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    eto ga na, a ja tebe potpisala na početku topika
    n.grace i techna su off topik, skrenule su u drugu temu, načele su sasvim različit problem. kao da je uvodno pitanje skroz drugačije postavljeno i od neke druge forumašice

    eto ga na sad


    btw bilo mije drago što si me potpisala.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a ako govorimo o šestogodišnjacima na izbornom engleskom, u principu bih situaciju rješila tako da bih sebi, na uštrb engleskog, kupila nove cipele, neke lipe balerinke sad za proljeće.
    X
    Držala sam privatne časove u par navrata, ali da sam ikad srela dete koje bih morala da izbacim, sama bih zamolila roditelje da ga više ne dovode, jer bi mene bilo sramota naplatiti roditeljima čas sa koga sam JA izbacila dete.
    Bez obzira na to da li je dete "nemoguće" ili sam ja loš profesor, nije pošteno uzimati novac za nešto što si sam izabrao da (ne) uradiš.

  35. #85
    Amethista avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    2

    Početno

    Grozno

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    101

    Početno

    Svaka medalja ima dvije strane. Svakako, učiteljica nije postupila ispranvo što o tome nije obavijestila roditelje.

    A to da je izbacila malog - imala je za pravo.

    Posebno ako je nakon toga nastao red na nastavi.

    Vjerovatno je htjela da mali sam shvati da će svaki put završit vani ako se nastaiv ludirat za vrijeme nastave.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •