Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 182 od 182

Tema: Farbanje kose za neznalice

  1. #151
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    da cekam sijede ne bih se uopce farbala

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  2. #152
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    a tko kaže da sijedi ili prosjedi nisu ok?

  3. #153

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    ja se pre neki dan ofarbala Garnier color naturals 4 1/2 (pise cista cokolada) i skroz, potpuno je prirodna boja. I ne vuce na crveno uopste iako imam puno crvenog pigmenta. Subrina, L'Oreal, Keune, sve su mi vukle na crveno

  4. #154
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Cure hvala, ovo za kanu, makar nisam još ništa odlučila, s jedne strane super izgleda, s druge isušuje a moja kosa osjetljiva, prestrašno nešto, a sa treće sviđa mi se i ova moja mahagoni lila, ali me živicira odlazak kod frizera, ma što nemam bolju kosu da mogu malo eksperimiterirati, to mi je uvijek falilo. Još mi ostaje farba iz dućana, a i toga mi je frka, makar vjerujem da su danas sigurno bolje nego prije dvadeset godina.. ma, komplicirano

    Što se tiće sjedih, ja mislim da bi ja sa sjedom izgledala jako staro, ovako i sama sebi i drugima izgledam barem desetak godina mlađe, a to godi, pogotovo kad se ujutro sav zgužvan probudiš i pogledaš u ogledalo, pa shvatiš, ajd još je dobro, još drži vodu. Ima žena kojima ta sjeda stvarno dobro stoji, evo baš jučer jednu vidjela iz auta dok sam čekala na semafaru, kosa do ramena, njegovana i sjeda, mislim da nema više od nekih 40, možda 45, barem tako izgleda, dok nekim licima jednostavno sijeda kosa ne stoji. Kod nekih sam isto vidjela te sijede pramenove, isto izgleda super, ali valjda samo ako su dobro pogođeni i prilagođeni nijansi kose, pa da se preljevaju, umjesto da strše.

  5. #155
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a tko kaže da sijedi ili prosjedi nisu ok?
    ti nisi sijeda, ili barem nisi jako, jelda?

  6. #156
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Meni sijeda kosa nikome ne stoji dobro. Ono, baš nikome. (muškarce ne računam) Znala sam viđati žene s tom sijedom kosom, i s klasičnom frizurom, i s nekakvom modernom, rasčupanom..na nekima je u licu izgledalo kao da im aju 35 godina, bez bora...u svakom od tih slučajeva te žene su izgledale ko babe od 80 godina jer su ih sijede postarale za milijun godina.

  7. #157
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ah.... samo da javim da se još nisam pomakla s mjesta.

    No, uskoro imamo intervju za vrtić, to bi mi mogla biti motivacija.

  8. #158
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    mislim da se u mješavinu kane može staviti ulje. Slikati ću kosu moje prijateljice - stvarno, ali baš stvarno je prekrasna. još ona ima ravnu kou, pa je i prekrasno sjajna.

  9. #159

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa Vidi poruku
    ja se pre neki dan ofarbala Garnier color naturals 4 1/2 (pise cista cokolada) i skroz, potpuno je prirodna boja. I ne vuce na crveno uopste iako imam puno crvenog pigmenta. Subrina, L'Oreal, Keune, sve su mi vukle na crveno
    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Meni sijeda kosa nikome ne stoji dobro. Ono, baš nikome. (muškarce ne računam) Znala sam viđati žene s tom sijedom kosom, i s klasičnom frizurom, i s nekakvom modernom, rasčupanom..na nekima je u licu izgledalo kao da im aju 35 godina, bez bora...u svakom od tih slučajeva te žene su izgledale ko babe od 80 godina jer su ih sijede postarale za milijun godina.
    potpis na jedno i drugo.

    I ja već dugo koristim isključivo Garnier color naturals, i to 7.1- pepljasto plavu ili malo smješam sa 8.1. pepeljasto svjetlo plavom,
    i skroz mi se prirodno uklope s mojom prirodnom kad imam izrast jer su za nijansu dvije svjetlije od moje.

    što se sijede kose tiće, ona jedino dobro stoji Jadranki Kosor
    Posljednje uređivanje od techna : 16.05.2014. at 09:20

  10. #160
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Meni sijeda kosa nikome ne stoji dobro. Ono, baš nikome. (muškarce ne računam) Znala sam viđati žene s tom sijedom kosom, i s klasičnom frizurom, i s nekakvom modernom, rasčupanom..na nekima je u licu izgledalo kao da im aju 35 godina, bez bora...u svakom od tih slučajeva te žene su izgledale ko babe od 80 godina jer su ih sijede postarale za milijun godina.

    Meni je Anne Bancroft tip žene kojem super stoji sijeda kosa http://simpsonswiki.com/w/images/a/a6/Anne_Bancroft.jpg , a znam jednu ženu koja joj je vrlo slična i kojoj sijeda stoji odlično.

  11. #161
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj techna prvotno napisa Vidi poruku
    potpis na jedno i drugo.

    I ja već dugo koristim isključivo Garnier color naturals, i to 7.1- pepljasto plavu ili malo smješam sa 8.1. pepeljasto svjetlo plavom,
    i skroz mi se prirodno uklope s mojom prirodnom kad imam izrast jer su za nijansu dvije svjetlije od moje.

    što se sijede kose tiće, ona jedino dobro stoji Jadranki Kosor
    Moja frizerka kaže da je kosa Jadranke Kosor obojana jer da nikad sijeda nije tako jednolična u tonu, već šarenija.
    A i da je Tuđmanova kosa bila tonirana.

  12. #162
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ma kako ne, pa ja znam puno ljudi koji imaju potpuno bijelu kosu a sigurno je ne farbaju - jedino je JK možda za to premlada.
    Ali tonirana definitivno, pa sve one bakice bijele kose koja baca na plavičasto tj ima taj neki odsjaj toniraju kosu.

  13. #163
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je Anne Bancroft tip žene kojem super stoji sijeda kosa http://simpsonswiki.com/w/images/a/a6/Anne_Bancroft.jpg , a znam jednu ženu koja joj je vrlo slična i kojoj sijeda stoji odlično.
    Meni stvarno ne postoji tip žene kojoj bi sijeda dobro stajala. Odnosno, ako je lijepa, bila bi petsto puta ljepša da je ofarbana. Te prirodni luk fore mi nikad nisu sjele, niti su mi bile jasne.

  14. #164
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Odnosno, ako je lijepa, bila bi petsto puta ljepša da je ofarbana.
    Slažem se.

  15. #165
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Ima žena kojima odlično stoji sijeda,ali u principu se slažem s Trinom. Uglavnom "s godinama" bi kosa trebala biti nešto kraća,a i nešto svijetlija. Tako da bi ja vas crnke iznad 50-55 rado malo posvijetlila Za Jacu mislim da u najmanju ruku tonira sijede,o Anne Bancroft ni neću..sigurna sam da ovo nije "samo sijeda" kao šta bih rekla da i ten nije "samo ten",zubi također. Sve to lijepo i prirodno izgleda....jedini problemčić je šta nije 100% prirodno

  16. #166
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Joj pa naravno da nije prirodno, na se tako farba. I kod "Anne Bancroft" iz našeg sokaka, tj, gospođe koju znam a koja je vrlo nalik glumici se ne radi o prirodnoj sijedoj kosi nego o vrlo pomno pofarbanoj sa sijedim pramenovima na strateškim mjestima oko lica, ali meni se jako sviđa kako joj to stoji.

  17. #167
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    A i da je Tuđmanova kosa bila tonirana.
    Joj nem nikad zaboravila dok se pojavil na telki sa plavim tjemenom od ehotona...nisu mi nikad bile jasne te ženice koje su si namjerno to stavljale na sjedine,kakti da "ubiju" žuti ton sijedih,i da im kosa živne.
    Ma daaaj,pa dok im frizerka ne rasporedi taj ehoton kak se spada i onda babica šeta gradom s plavim flekima po glavi..

  18. #168
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Joj nem nikad zaboravila dok se pojavil na telki sa plavim tjemenom od ehotona...nisu mi nikad bile jasne te ženice koje su si namjerno to stavljale na sjedine,kakti da "ubiju" žuti ton sijedih,i da im kosa živne.
    Ma daaaj,pa dok im frizerka ne rasporedi taj ehoton kak se spada i onda babica šeta gradom s plavim flekima po glavi..





    golublje sivi ehoton

  19. #169
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ma ajd još i taj sivi,al dok su ma praxi znale tete reči da očeju baaaaš taj blue il ajd neki lila,smijeh mi pucal...

  20. #170
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    ma daj. kada sam ja bila mala, takvu kosu su imale sve bakice - čista nostalgija je to meni

  21. #171
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a tko kaže da sijedi ili prosjedi nisu ok?
    vjerujem da su ljudi sa sijedom kosom sasvim ok, kao i oni s nesijedom
    ali mi je nelijepo za vidjet

  22. #172
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    joj, sjećam se tog ehotona, moja mama je stavljala neku crvenu nijansu.
    a slušajte ovo.
    moja nona je svoje sijede farbala pivom i kapulom
    piva za učvršćivanje, a kapula za ton.
    imala je groznu kosu, tanku i nikakvu i s tom pivom i kapulom je bilo...a očajno
    al se nije dala krstiti.

  23. #173
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Eno, neki dan smo baš vidjeli ženu u godinama s plavom bojom kose, baš plavom i komentirali smo je li te žene takvu boju stvarno žele ili se nekom omaklo

    Kad sam bila klinka, puno bakica je nosilo takav look, danas ih rijetko vidim.

  24. #174
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno


    Neke žene nemreš krstiti...utuve si u glavu da su lijepe od toga i toga al badava im sve pive ovoga svijeta..
    Sječam se flaše pive od jedne dame koja nam je stajala u ormariću.
    I ta je bila uvjerena.

  25. #175
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ti nisi sijeda, ili barem nisi jako, jelda?
    ne malo jesam ali se ne mislim farbati.

  26. #176
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Moja frizerka kaže da je kosa Jadranke Kosor obojana jer da nikad sijeda nije tako jednolična u tonu, već šarenija.
    A i da je Tuđmanova kosa bila tonirana.
    to zanju i ljudi koji nisu pitali frizere

  27. #177
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    ja zadnjih godinu dana radim ombre. tj. frizerka mi ga radi. ali mislim da to nije za sijedu kosu, nek me ispravi netko stručniji. i ne volim baš veliki kontrast, ali mi se čini da mi je zadnji put malo tamnije ispalo nego inače jer sam radila u drugom salonu. i nemam ni jednu sijedu s 42 . barem ne na glavi. al mi se ne sviđa moja prirodna boja i zato se piturajem otkad sam valjda u srednju krenula.

  28. #178
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Šta je ombre?

  29. #179

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Šta je ombre?
    http://www.budi.in/beauty/sto-je-omb...jenja-kose-963

  30. #180
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    nakon što sam vas čitala, ohrabrila sam se i prvi put samu sebe ofarbala s onom mousse bojom. imam 42 godine i puno sijedih. prirodna mi je tamno smeđa kosu a volim se farbati u crvene tonove.
    kad sam se vratila s porodiljnog na kojem se nisam farbala, cijeli ured me gladio po kosi i zgražao se kako sam sjeda. nakon te epizode trudim se redovno ići frizerki ili mojoj teen nećakinji (to mi je super zabavno, kupimo dvije crvene boje, pofarbamo jedna drugu i onda njena mama nas špota)

  31. #181
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    ombre je odličan za sve one kojima je ko meni tlaka svako malo se farbati. samo stvarno ne znam da li može na sijedu kosu

  32. #182
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca, ona iz Bio&Bio se meni pokazala ful loša: ostao mi izrast nijansu tamniji i nije mi pokrilo sijede, a imam ih malo. Od tih navodno zdravijih varijanti mi se dobar pokazao Biokap - ima za kupiti u ljekarnama.
    isto ovako i kod mene - bio&bio boje mi nisu valjale, koristim biokap, na meni je skroz ok
    samo što ja nemam (još) puno sijedih tako da se farbam cca dva-tri puta godišnje

    ali moja kolegica s posla je bila dobila groznu alergijsku reakciju na biokap, koja je kakti "zdravija", a farbala se svim i svačim prije toga i ništa
    tako da se ja ni ne usudim preporučiti nekome boju nakon što sam ovo čula

    i da, ove sijede što rastu su valjda tri puta deblje od nesijedih, poput žice koja strši

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •