Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 191

Tema: polozaji u marami-novorodjencad

  1. #101
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Kad mama ima problema, a i za očekivati je, a o tome sam već negdje pisala i upozoravala, onda je bitno praviti češće pauze i vježbati se i sam sebe istezati da Vas zgrčena muslulatura ili kojekakve blokade na kralješcima ne izfrustriraju.

    To znači ne nositi dulje od 15 minuta dok pa produžavati dok ne uigrate mišiće. Nositi sa sobom uvijek neku podlogu za Vas i za bebu da se možete istegnuti tj izravnati. Dobre su klupe i stolovi u parku ili jednostavno suhi pod, travnjak, bilo što. Ako je dovoljno čisto možete koristiti i maramu za istezanje. Istežite si uvijek rameni i karlični pojas. Kako? Onako kako osjetite olakšanje.

    Bolje i tako, nego ne nositi. Križno i poprečno križno je preporučljivo radi oterećenja kičmenog stupa, ali to je sve individualno.

    Znači pauze i vježbanje, to je moja preporuka i ne odustati od nošenja.
    Neposredno prije menge i za vrijeme menge može se situacija pogoršati, ali stvar se popravi nakon menge.
    Koristite ljeto za plivanje i učvršćavanje ramenog pojasa.

    Ja potegnem danas 16 Karlovih kila bez marame, ali možda 5-10 minuta, a s maramom bi ziher duže. Nosimo se kad Karlo od jurcanja više nemre stajati pa d nekako dođemo do kuće.
    Marama mi je inače kod seke.

    Cure vježbajte!!!

  2. #102
    ninni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    386

    Početno

    Citiraj momze prvotno napisa
    ninni, ne vidim zasto bi joj bilo previse opterecenja. pocnes polako i u prvim danima nemoj ju duze drzati od sat vremena. bebicama je i teze obavljati nuzdu u tom polozaju. no, taj polozaj je dobar za kicmu jer im je kicma u "C" polozaju.
    hmmm, pa i nije joj kicma baš u "C" položaju... okrenuta je prema meni, u vertikalnom položaju, nožice joj vire - donji rub slinga joj je negdje ispd guze, a gornji u visini ramena, jel to okej? :/
    i, ne nosim je dugo, manje od sat vremena. u šetnju idemo s kolicima a nosimo se pred kraj, kad joj već dosadi ležat...

  3. #103

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Donji rub slinga bi trebala staviti ispod koljena.. u rupe od koljena.. bebac bi trebao imati onaj siroki polozaj kao zabica... koljena malo visa.. i tada ce kraljeznica poprimiti pravilan polozaj takoder.

    Malo cu prosearchat da vidim ima li sto na netu...

    Vidi.. nasla sam neke male filmice koji bas pokazuje ispravan/neispravan polozaj guze i nogica u slingu..
    http://www.zolowear.com/Images/Weari...gsStraight.wmv

  4. #104
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    anita, koja predivna stranica!
    pala sam na dupe, svileni slingove preeeeedivno, ah koji dezeni, ah


  5. #105
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    hej, Anita-AZ - prvo za filmić, ali mogu li malci od 2-3mjeseca isto tako? ovo ide više na bok, može li tako i na trbuhu?

  6. #106
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    aaaaaaaaa, kako cu si umjesto svilenih ulozaka sasiti svileni sling!!!!!!

  7. #107
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    buby, imas na stranicama svakakve polozaje vec prema starosti bebe

    http://zolowear.com

  8. #108

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj buby prvotno napisa
    hej, Anita-AZ - prvo za filmić, ali mogu li malci od 2-3mjeseca isto tako? ovo ide više na bok, može li tako i na trbuhu?
    Da. Upravo tako isto nogice idu i kad su ti naprijed.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Procitala sam svoja posljednja 2 posta... izgleda da sam nesto rastresena.. u svakom slucaju.. inace nemam problema s gramatikom i razumljivim slaganjem recenica.....

  10. #110
    ninni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    386

    Početno

    anita, za stranicu, genijalna je... a još veća pusa i hvala što si me prosvijetlila jer sam jadnu maju nosila točno onako kako ne treba... fala bogu samo nekoliko puta vrlo kratko :smajlić koji se jako srami i jaako mu je žao bebice:

  11. #111

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj ninni prvotno napisa
    anita, za stranicu, genijalna je... a još veća pusa i hvala što si me prosvijetlila jer sam jadnu maju nosila točno onako kako ne treba... fala bogu samo nekoliko puta vrlo kratko :smajlić koji se jako srami i jaako mu je žao bebice:
    Ne brini. I ja sam. Unatoc tome sto josie prodaje svoje slingove sa tim dvd-om s upustvima mene je prosvjetlilo upustvo od marame koje sam dobila uz nju pa je gdje to sve malo bolje objasnjeno (ili ja vise percipiram knjige od dvd-a... proucavala sam knjizicu u krevetu i skuzila sam sve super prije isprobavanja) zasto i kako.

    Sad sam tako "pametna" i odusevljena s tim svim vezovima da bi najradije napisala i napravila vlastiti tutorial!

  12. #112
    ninni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    386

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Citiraj ninni prvotno napisa
    anita, za stranicu, genijalna je... a još veća pusa i hvala što si me prosvijetlila jer sam jadnu maju nosila točno onako kako ne treba... fala bogu samo nekoliko puta vrlo kratko :smajlić koji se jako srami i jaako mu je žao bebice:
    Ne brini. I ja sam. Unatoc tome sto josie prodaje svoje slingove sa tim dvd-om s upustvima mene je prosvjetlilo upustvo od marame koje sam dobila uz nju pa je gdje to sve malo bolje objasnjeno (ili ja vise percipiram knjige od dvd-a... proucavala sam knjizicu u krevetu i skuzila sam sve super prije isprobavanja) zasto i kako.

    Sad sam tako "pametna" i odusevljena s tim svim vezovima da bi najradije napisala i napravila vlastiti tutorial!
    zašto ne? vidiš da nas ima smotanih kojima dvd s uputama nije dovoljan

  13. #113

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    moram ovdje pohvalit samaritanku, njeni savjeti u vezi nošenja su stvarno vrijedni.
    kad je A. bila mala (kako ovo smiješno zvuči-još uvijek je mala) znala sam je nosit duge periode vremena i svašta po kući radit, no sad bi to promjenila da mogu, a Samaritanka je nedgje dobro napisala-cure polako.
    Mi smo još uvijek samo s maramom i slingom bez kolica, ali sad ozbiljno razmišljam o kolicima jer već polako ide preko 9 kg, znojimo se ko lude obje, a ljeto je tek ide. I budem jaako umorna na kraju dana.

  14. #114
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Školjkica hvala na pohvalama.

    Treba biti mudar u svemu pa i u nošenju koliko god zvučalo banalno.

    Sva sreća da imamo forum pa čujemo na istu temu iz različitih uglova.

    Ovo što sam napisala da boli više kičma kad imamo mengu ili neposredno prije nje je dobar način da vidimo da li nam je neki degenerativni proces zahvatio diskove među kralješcima koji su odgovorni za to da su kralješci dovoljno razdvojeni pa da živci i krvne žile koje prolaze između njih imaju dovoljno mjesta da dobro funkcioniraju, a sami diskovi koji su napravljeni od hrskavice imaju dovoljno vode tj. dovoljno su napunjeni da mogu izdržati težinu tj. silu koja je na njima kad nešto nosimo. Ako se dodatno ne rastežemo sila se slaže jedna na drugu, i ona postaje puno veča nego što zapravo je, tako da kralješci i diskovi pokušavaju jedno vrijeme to kompenzirati, ali ako sve predugo traje, a nema pomoći u obliku vježbi i rastezanja onda se javljaju oštećenja tipa smanjenje količine vode u diskovima, oni postaju tanji, konstrukcija u njima puca, kosti se mogu lakše dodirivati što onda uzrokuje dodatna oštećenja. Metabolizam zglobova tj, njihova ishrana ili izmjena tvari je bio godinama totalno nejasan. Sada se više zna o tome.
    Naši estrogeni pomažu nam da se osjećamo kao avion, međutim kad oni padnu recimo pred mengu pa smo tako reći bez hormona, načeta mjesta postaju osjetljiva. E to vam je momenat da se čekirate tj. da pronađete vaša sumnjiva mjesta. Ja sam prešla četrdesetu pa ih imam dosta, a vi vidite kako vam je očuvana karoserija.

    I jedite hrskavice baš zbog zglobova. Nekad su se više jele nego danas.

    I nosite bembače, ali vježbajte i ne nosite pasivno.

  15. #115
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    cure, jel ko nosi u ovom polozaju http://www.peppermint.com/UBWinst.htm ?
    juce sam je isla setat oko 9 navecer u kriznom i sva se preznojila. bodic je bio, kao i moja majica, skrooooz mokar. a unutar marame je jedva disala od sparine.

    jel nosite drukcije sad preko ljeta ii...

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    mene to isto zanima, s nosenjem u marami po ovoj vrucini. ja sam cak odustala jer je Meri postajala jako nervozna i pkalala je, i tijelo i kosica bi joj bili skroz mokri :/

  17. #117
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ma zaspe ona ali se prvo koprca (za sada ne place). pogotovo mlatara glavicom lijevo-desno, pa je cujem kako se "zagusi" kad zabije lice u mene. cak sam si mislila da je osamuti ta vrucina pa se ukomira

  18. #118

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Leonisa... taj vez gore je upravo onaj koji ja koristim, ali bebu ne stavljam da gleda prema van! I ne povucem ovaj kriz osim malo po guzi, vec dio tkanine koji je prvi na trbuhu povucem preko djeteta. Na taj nacin ima samo jedan sloj tkanine na sebi, a to da se znojite u direktnom kontaktu je normalno. Pa i bez toga smo mokri...


    ZASTO NIJE DOBRO BEBU STAVLJATI DA GLEDA PREMA VAN:

    1) Na taj nacin beba nije u pravilnom polozaju (spread squash - zabasti polozaj), stoga ni kraljeznica nije u laganom C polozaju kako bi trebalo i sa time se ona dodatno opterecuje, a dijete ustvari visi na testisima ili pubicnim kostima (djecak-djevojcica).

    Znaci, niti u klokanici, niti u marami ovaj polozaj nije preporucljiv.

    Ako bebaci zele gledati van, onda je nosenje na boku najbolje! Mogu skenirati i taj vez... ako kome treba. Ili u slingu - je jos lakse staviti ga na bok.

    2) Nosenjem prema van beba prima previse dojmova bez da vidi majcino (tatino) lice sto je opterecujuce za njenu psihu.
    ________________________

    Ovo sam ukratko jer smo o tome vec pisali.

  19. #119
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ali postoji i drugi polozaj prema naprijed u kojem su bebi nogice u marami ili slingu i prekrizene su. a sto se tice podrazaja, mislim d se ne moze generalizirati pa tvrditi da ce to bas svakoj bebi smetati. nek proba pa ce vidjeti.

  20. #120
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Anita, ja koristim ovaj http://translate.google.com/translat...t_mecroisb.htm
    tehnika 1 jer druge ne znam znam za ovaj koji ti opisujes ali tu ne znam kako bi je ugurala u dzep...kako onda nogice? kada bebe mogu u polozaje "kad samostalno drze vrat", mislim, L. drzi,ne savrseno ali drzi, pa neznam jel vez mra ici preko glavice. i kad moze na bok?

    sto se tice kraljeznice, ona kad se opusti dosta "padne" i kraljeznica joj je u c, fetus polozaj, ali i ode na jednu stranu (u pravilu lijevu) jel to ok?

    podrazaj i overdose informacijama...kad je nosim na rukama jedino joj pase taj polozaj. zeli gledati svijet.

    (a za skening bocnog...hm...trep trep okicama)

    jel ti to imas neku knjigu?

  21. #121

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    ali postoji i drugi polozaj prema naprijed u kojem su bebi nogice u marami ili slingu i prekrizene su. a sto se tice podrazaja, mislim d se ne moze generalizirati pa tvrditi da ce to bas svakoj bebi smetati. nek proba pa ce vidjeti.
    Ne radi se o tome da ce bebi SMETATI! Beba ce mozda bas uzivati i bit ce joj super zanimljivo. Ali to ne znaci da je to za nju dobro. To nije moje misljenje, vec tako kazu psiholozi. Ja samo prenosim informacije koje mi se cine logicne.

    Kakav je ovo prvospomenuti vez sa prekrizenim nogama prema van?

  22. #122
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    i ja se sva preznojim dok smo u slingu ili marami, ali izgleda da jagoru to ne smeta. stovise, sam zavuce glavicu meni pod pazuho ili zabije nos meni u prsa i tako zaspi. uopce ne kuzim kako dise, ali ocito tako voli.
    jucer je po danu stalno trazio da ga nosim u slingu, vani +500, ja sva oblivena znojem, a on blazeno spava...

  23. #123

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Leonisa... knjiga za instrukcijama za hoppediz maramu... tamo su mi super objasnjeni vezovi! Skuzila sam ih odmah. S DVD-a mi jednostavno ne ide u glavu!

  24. #124
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    sto se tice kraljeznice, ona kad se opusti dosta "padne" i kraljeznica joj je u c, fetus polozaj, ali i ode na jednu stranu (u pravilu lijevu) jel to ok?
    to i mene zanima. i glava mu padne na stranu, ali podlozim mu smotanu pelenu pa stoji manje vise ravno.

  25. #125
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Kakav je ovo prvospomenuti vez sa prekrizenim nogama prema van?
    budha?
    http://www.kantoliinakanava.fi/sidon...rrDir=./buddha

  26. #126

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    I moj Liam to radi. I u rukama i u marami, voli malo biti nakosen...

  27. #127
    Zoranova draga avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Balkan & Bliski Istok
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    Citiraj leonisa prvotno napisa
    sto se tice kraljeznice, ona kad se opusti dosta "padne" i kraljeznica joj je u c, fetus polozaj, ali i ode na jednu stranu (u pravilu lijevu) jel to ok?
    to i mene zanima. i glava mu padne na stranu, ali podlozim mu smotanu pelenu pa stoji manje vise ravno.
    I meni se to isto desava, i bojim se da mi je beba u nepravilnom polozaju. Doduse, ona se nista ne buni, uvek lepo spava u marami.

  28. #128
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    da, tog se i ja bojim, pogotovo sto sve instrukcije dobivam ovako, oline, nista u real lifeu. to u sljedecoj setji

  29. #129
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Beba ce mozda bas uzivati i bit ce joj super zanimljivo. Ali to ne znaci da je to za nju dobro. To nije moje misljenje, vec tako kazu psiholozi. Ja samo prenosim informacije koje mi se cine logicne.
    moram priznati da meni ovo uopce ne zvuci logicno.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Beba ce mozda bas uzivati i bit ce joj super zanimljivo. Ali to ne znaci da je to za nju dobro. To nije moje misljenje, vec tako kazu psiholozi. Ja samo prenosim informacije koje mi se cine logicne.
    moram priznati da meni ovo uopce ne zvuci logicno.
    Meni zvuci savrseno logicno da je dijete odusevljeno svijetom i prima i gleda i uziva u utiscima, ali da je to ipak previse za nju ako to radi satima jer jednostavno ne moze sve to asimilirati.. "probavit"...
    isto kao sto je logicno da ce dijete uzivati u 5 kuglica sladoleda, velikom paketu cipsa iako je to previse (i lose) za nju.
    Nije trenutacno zadovoljstvo bas uvijek pokazatelj da se radi dobra stvar. Po tom onda dijete nikad ne bi trebalo ici spavati navecer, jer ono to ne zeli i uziva biti budno i upijati... ali to se ipak kasnije pokaze kao pogreska i rezultira nekom vrstom "raspada sistema".

    Tko zna.. mozda je too much dojmova ovaj nas nemiran svijet pun prislinih boja, previse ljudi, previse buke, prometa.... bas me zanima sto bi isti ti koji ne preporucaju takvo nosenje rekli na setnju prema van u prirodi gdje je iskljucivo zelenilo puno zvukova prirode... (ako iskljucimo onaj element da se taj tip nosenja ne preporuca radi samog polozaja), mozda je i u tome stvar, tko zna.

  31. #131
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    moj malac u bilo kakvoj guzvi reagira nemirom i kad je okrenut prema meni. nije mi bila ideja staviti bebu okrenutu prema van i poci na plac i u tramvaj.
    nas klinac u prirodi uziva. i zeli gledati more ili recimo grane drveca koje se malo micu. to je bolje od bilo kojeg mobila.
    i definitivno ne uzrokuje raspad sustava jer bi ga prema teoriji mi dosad trebali vec imat 13 puta.
    jesi gledala link koji je stavila leonisa? ja sam govorila o tom polozaju, a tu se bas i ne moze govoriti o pritisku na genitalije. eventualno o polozaju kraljeznice mozemo diskutirati. ali nisam sigurna da je to ista losiji polozaj od onog u kojem rukama drzis dijete okrenuto od sebe.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Marta... ma za setnju u prirodi je prica skroz drugacija (bar ja tako mislim...) ... sigurno je to divno za dijete... sve ti je zao da ne gleda...

    A onaj polozaj cu bas isprobati! Bas me zanima da li ce se Liamu svidjeti... joj, samo kako ce TO ljudi komentirati tek... ali bas me briga.

  33. #133
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Upravo na to sam ciljala. Setnja u nekakvoj guzvi i setnja u parku apsolutno se ne mogu staviti pod isti nazivnik. A polozaj probaj. Malo je cudan osjecaj u prvi tren.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Kako da ga stavim u buda položaj, ima li gdje bolji link od onog leonisinog (ja sam kreten za vezove)? Anita, može link za položaj na boku?

    Kaleb bi se prodao za nošenje tako da gleda svijet...

  35. #135
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Luna, potrazi one Nikine linove, one na francuskom. Tamo je detaljno objasnjeno kako svezati maramu u ovaj polozaj. Ja ne nosim maramu, a trenutno ne nosim ni sling jer se preznojavam bez prestanka od proslog tjedna, pa ti bas i ne mogu pomoci. Uglavnom ti je klinac u turskom sjedu u marami. Znas, prekrizene noge.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Imam te linkove. Na žalost, prekomplicirani su mi.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Upravo na to sam ciljala. Setnja u nekakvoj guzvi i setnja u parku apsolutno se ne mogu staviti pod isti nazivnik. A polozaj probaj. Malo je cudan osjecaj u prvi tren.
    Tuzno je sto sam navikla da su "normalan" zivot i setnja nesto tako daleko od prirode, da se nisam ni sjetila da to netko ima mozda i svaki dan! :/

  38. #138
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Kaleb bi se prodao za nošenje tako da gleda svijet...
    a Lea!! kad sepocne ljutiti, koprcati i vristati. svaki put se zacudim koliko je jaka! a onda kad je okrenem, sarmira osmijehom sve oko sebe!

    jel oni sad "spadaju" u polozaje u kojima mogu samostalno drzat vrat?

    Luna, posto sam i ja tuka za vezanje, ajmo nagovorit Anitu da nam odrzi jedan kratki tecaj u prirodi

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Luna, posto sam i ja tuka za vezanje, ajmo nagovorit Anitu da nam odrzi jedan kratki tecaj u prirodi
    Dogovoreno, čim temperatura padne s milijun stupnjeva na 999 999.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    To je zato sto ste dobili pogresne instrukcije.. ne pogresne u smislu krive, vec nepotrebno kompleksne.. kad sam vidjela Lunu kako veze svoj wrap cross carry uopce nisam skuzila sto radi dok nije skoro bila gotova... izgledalo je skroz komplicirano!!! :?

    Iskopirat cu i druge vezove iz moje knjizice s instrukcijama! Obozavam tu knjizicu, stvarno su dobro opisali vezove!

    Onaj bocni me neko trazio.., evo odmah!

    Liam slusa komadic jedne moje stare pjesme s trombonom i trubama - na repeat vec jedno 15-ak puta i skroz presretan!

  41. #141

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    VEZANJE NA BOK S DUGOM MARAMOM (od rodenja nadalje)
    i VEZANJE NA BOK (jednostavna metoda... kad beba cvrsto drzi glavu sama)

    http://www.picfury.com/galleries/Ima...ery-28385.html

  42. #142
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    cure, i ja sam za tecaj

    meni nikak ne uspijeva nosit dijete u tome :/

    jos ga nekak i uguram, al namjestt ga da fino lezi tesko.

  43. #143
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Cure, ja ne da sam za tečaj nego za produžnu nastavu s posebnim pristupom

    Ja ne znam dijete u sling stavit. Anita, kak si skužila kako ga stavit u sling? Meni ne ide i ne ide. Stalno mi je prelabav sling ili prekratak ili predug ili glavica visi ili nije dobro sjeo ili je spigan... :/

    Poludit ću! Jel ima netko neke jednostavne pisane instrukcije? I mene filmovi izluđuju.

  44. #144

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Thalia... u polozaj kolijevke mislis? Meni je JEDNOM uspjelo :/ ... inace mi polozaj kolijevke (neki cudan prirucan, noge mu vire i tak..) u slingu sluzi samo za dojenje vani, pa ga opet vratim u onaj okomiti polozaj. Na koji mislis?

  45. #145
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Thalia... u polozaj kolijevke mislis? Meni je JEDNOM uspjelo :/ ... inace mi polozaj kolijevke (neki cudan prirucan, noge mu vire i tak..) u slingu sluzi samo za dojenje vani, pa ga opet vratim u onaj okomiti polozaj. Na koji mislis?
    Pa ne znam jel smijem u okomiti s mjesec dana. Mislim on, ne ja

    Kolijevka mi nikako ne uspijeva. Sav je jadan spigan, tako da bih radije trbuh na trbuh. I onda mi je bliži glavicom, ali ne mogu ga nikako fiksirati, stalno je sve prelabavo, čini mi se, a dobro zategnem sling (il mi se čini :? ) Uglavnom, tiba na tibu mi se više sviđa pa ako imaš neki trik, pomagaj molim te : pada na koljena i preklinje:

  46. #146

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Thalia... ma naravno da moze u okomiti odmah!! Za to ne brini. Cak, na nekim mjestima ne preporucaju kolijevku (i svaki drugi polozaj gdje nije zabasti polozaj nogu) prije uzv kukova i potvrde da je sve ok, vec okomiti.

    Ne znam koji sling imas? Od josie? Jesi li dobila dvd s njim?

    Sto se tice toga da u slingu zategnes toliko da nemas feeling da glavicu moras pridrzavati, to je malo onak... ja mu pokrijem slingom glavicu do pola ili zarolam taj visak kao jastucic ispod vrata),

    Da li povlacis sling tako da ga zategnes i dolje i gore (prvo sve zajedno, a onda znaci ta mjesta koja su ti jos prelabava.. samo njih povuces?) koliko treba?

    I ja preporucam, kao sto je netko preporucio meni, da provuces rep ispod bebine guze i zataknes na ring. Tako je beba skrroooz sigurna sto se toga tice. A mi smo u pocetku uvijek malo prekrili glavicu da mu pridrzava tkanina vrat... ovako

    Evo slicica..
    http://images17.fotki.com/v12/free/a...ngsunce-vi.jpg

    p.s. na slicici je beba malo prenisko.... nije posebno bitno, ali cisto da znas..

  47. #147
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Imam Sandrin sling, čini mi se da je jako debel, deblji od joseinog i sad mi je žao što nisam znala prije da ih josie šije, ovako sam probila financijsku konstrukciju.
    Zbog tog debelog platna ne znam hoću li moći provući rep kroz ringove.

    Slika je super, nisam znala da male bebe smiju imati nogice van, mislila sam da to dođe tek poslije. I dalje ne znam kako, pokušat ću to sve gore i dolje provući. Sad me čeka šetnja opet s omraženim mi kolicima :/

  48. #148
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    anita, ti si naša savjetnica za sling i maramu!

  49. #149
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    anita, ti si naša savjetnica za sling i maramu!
    a-ha! uskoro cemo


    "Draga Anita

    Imam jedan problem. Ne znam kako bi nosila svoju curicu. Ima malo vise od 4 mjeseca i zeli imati slobodnu glavicu da bi promatrala prirodu kad se setamo. Moze biti okrenuta prema meni ali da nije zabarikadirana ko u kriznom vezu. Koji vez preporucujes, pogotovo s obzirom na ove vrucine? Moje drugo pitanje je, da li moze u polozaj za koji mora samostalno drzati glavicu? Ja joj jos od 2. mjeseca ne pridrzavam glavicu i relativno dobro je drzi. (Tocnije, moze li u ovaj bocni polozaj kojeg si navela).
    Ovo mi je prvo dijete i jos sam neiskusna u vezivanju marame pa te molim za pomoc.

    Unaprijed zahaljujem

    Sa stovanjem, Leonisa"


  50. #150

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •