Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: enzimi jetre- poviseno

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno enzimi jetre- poviseno

    Uglavnom siruacija je sljedeca vadila sam krv i sve je ok i leukociti i secer i zeljezo ali su mi poviseni enzimi jetre. E sad doktorica me pitala jel pijem colu i jel pijem kakve tablete na prirodnoj bazi. Tablete ne pijem a colu pijem...onda me pitala koliko pa recimo 1 l tjedno. Jel moguce da je od toga i koliko je to opasno. E da i vadila sam krv za preteagu c- peptid. Uglavnom je ta pretraga novijeg datuma i pokazuje rezistentnost inzulina. Koliko mi je objasnila znaci ds taj inzulin kojeg imam ne obavlja dobro funkciju i onda mi je htjela dati tablete da poboljsa funkciju nesto sa m.... E ali kad smo vidjeli da su enzimi jetre poviseni onda je odustala. Uglavnom mi je dala uputnicu za vadenje krvi hepatitis i rekla da ne pijem kolu sad i nikakve gazirane sokove i da dodem za tri tjedna na ponovno vadenje krvi. Jel to jako opasno kad su poviseni enzimi

  2. #2
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    ne razumijem se u to baš - ali sam ja jednom imala isto neke čudne nalaze vezano uz jetru (mislim jetrene probe) ali je liječnik odmagh rekao da mu je to sumljivo, pa smo ponovili pretragu

  3. #3
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    I kaj je onda bilo

  4. #4
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    drugi nalazi su bili skroz u redu

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    a jesipila ikakve tablete u zadnje vrijeme i koliko su poviseni?
    za inzulin mozda mislis na metformin?

  6. #6
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Meni su već godinama loši nalazi jetrenih proba i redovito godišnje uzimam Silimarin. Nakon toga su nalazi o.k.

  7. #7
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    pa nisam niš pila...to me i ona pitala
    Da metformin i kaj on radi

    Winnerica kaj veli doktorica zakaj su loši

  8. #8
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Winnerica, niste saznali zašto su loši nalazi?
    Naime, i ja koja sam jetrene enzime uvijek imala na donjoj granici, imam povišene unazad godinu dana. Prošle sam godine mislila da je to zbog trudnoće, međutim kad sam šest mjeseci nakon poroda opet vadila krv, povišeni su, i to duplo od referentnih vrijednosti. Markeri na hepatitis su u redu, ultrazvuk jetre u redu (osim malog hemangioma koji ionako ne utječe na to), ne pijem alkohol ni gazirano (gazirano ne pijem već deset godina), ne jedem masno (što je najbolje, povišen mi je i kolesterol - ukupni i onaj loš, LDL mislim).
    Nije me to previše brinulo (a ni dr. opće prakse ni internista) dok prije mjesec i pol dana na utrci od 5 km nisam nakon tri kilometra osjetila jaku bol u jetri, toliko da sam morala stati, a zatim usporiti i dotrčati do cilja držeći se za jetru (najprije sam mislila da je slezena, ali je bilo ispod rebara s desne strane). Navodno i intenzivan sport može utjecati na jetrene enzime, nemam pojma.
    Sad nastojim biti na nemasnoj dijeti, s malo šećera, i uz redovno konzumiranje sirutke probat ću za neko vrijeme opet raditi te enzime pa ćemo vidjeti (silimarin nisam pila, ne znam smijem li dok dojim).

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Metformin regulira metabolizam secera, on se daje kod dijabetesa tipa 2, a cesto i kod pcos-a (buduci je pcos u uskoj vezi s inzulinskom rezistencijom). Ali jako "tesko pada" na jetru...

  10. #10
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    ma ne to mi je htjela dati sad nisam još ni pila.
    Jer mi je povišen taj test c-peptid.
    Pa i mene je bolilo ali na lijevoj strani isto tako ispod rebara

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    znam, to sam napisala kao razlog zbog kojeg ti ga ipak nije dala, zbog stanja jetre.

  12. #12
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Loši su radi žučnih kamenaca vjerojatno, a ja ne mogu na operaciju. Sretna okolnost je da s kamencima kao kamenjem nemam problema.

  13. #13
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Uz sve to bole me i zglobovi. Pocelo je sa lijevom rukom pa desna pa preslo na koljena danas me bolili prsti. Trenutno me boli zglob desne ruke i koljena da jedva hodam. Uglavnom sve je pocelo prije nekih 20 tak dana sam imala crijevnu virozu. Dva dana proljeva temperature treci dan bolje ali me copila onako slabost.to je kao proslo nakon nekih 3-4 dana je pocela temperatura od 37.2-38.5 kako kad i bolila me dva dana glava a temperatura je trajala 4 dana. Da i prije temp. nakon crijevne sam dobila groznicu na usni i nakon temp. opet groznica. Da i kad sam imala temperaturu osjetila sam kvrzicu pod pazuhom i kvrge na vratu. Bila kod doktorice uspipala vrat veli to je od vratnih misica malo natekli a ovu pod pazuhom nije mogla ni napipati. I te kvrge su me jako bolile na dodir. I onda mi je kao bolje pa su me poceli boliti zglobovi. Vec nekih dva dana me boli vrat odnosno vratne zile nemrem se ni okrenuti koma. Evo danas sam bas neka nikakva pocela sam kihati i smrcati i bas sam umorna sva. Ne znam jel to mozda sve skupa povezano sa povisenim enzimima.
    Uh jesam se raspisala

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    domy, sad je aktualna peta bolest (imaš klince u vrtiću), a tipična je bol u zglobovima, čak i kroz mjesec-dva
    MM je imao proljev-temperaturu-bolove u vratu-osip i dr. potvrdila da je peta
    kad budeš razgovarala s doktoricom priupitaj i za tu mogućnost (ona nije vezana s vrijednosti c-peptida)

  15. #15
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    koliki su AST, ALT i GGT?
    koliki su ti L i DKS (neutrofili, limfociti)?
    gdje si vadila c peptid, u labu DZ?

  16. #16
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Iskreno ne nam jer je doktorica u kompu imala nalaz i samo je rekla da su poviseni enzimi jetre jedna vrijednost treba biti 30 a meni je 49 a drugs je 60 a ne znam koliko treba biti. Vadila sam u breyer labu....zakaj?
    A kakva je to peta bolest...i mali mi jucer zakurio. A mene bas bole zglobovi za popizdit onako imam osijecaj kao da su mi ruke natecene pa me onak zateze boli. Evo sad sam malom stavljala tanjur na stol i jedva onak kao da nemrem savinut prste ruku odmah me boli i zateze

  17. #17
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    a treba biti do novi info.Nakon tri tjedna sam opet vadila krv i enzimi povišeni
    Ove su vrijednosti
    AST-49 treba biti do 30
    ALT- 63 a treba biti do 36
    A mislim da su i prijašnje vrijednosti bile tolike

    Vadila sam i krv za hepatitis B i C
    Sve je nehgativno samo je ovaj pozitivan
    HCV Ag -Ab-MONOLISA-Pozitivan

    E sad me zanima jel to nešto strašno ko se kuži u to

  18. #18
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Joj, ne kužim se nažalost, i ja sam baš ovih dana dobila nalaze hepatitisa i kao i uvijek dosad (radila sam prije redovno zbog potpomognute) sve je negativno. Na mom je nalazu samo Anti-HCV, nema drugih oznaka. Da postaviš pitanje na temi gdje se pita forumašice medicinske struke?

  19. #19
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    to je na ovom podforumu..kak se zove tema

  20. #20
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Pitanja forumašicama medicinske struke, mislim, ne mogu je naći sad na brzinu :/

  21. #21
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    hvala potražiti ću

  22. #22
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Nisam uspijela naci tu temy.
    Sta nitko nis nezna. A dobro dakle zanimaju me nuspojave na moje zdravlje povodom tih povisenih enzima. Sta se trenutno dogada i sta se mjenja u mom organizmu posto su oni poviseni

  23. #23
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    http://www.laboratorijskeanalize.com/analize/a/alt/

    Evo, ali koliko vidim ovdje se spominju od osmerostruko povišenih vrijednosti do stostruko pa ako nisi preboljela hepatitis i ne piješ, onda možda nije ništa strašno.
    Odi liječniku to ti je najpametnije.

  24. #24
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Hvala. Znam trebam otici doktoru jer imam jos jedan tesp koji nije u redu..a radi se o testu i vrijednosti HCV Ag- Ab- pise pozitivno

  25. #25
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    to povisenje je premalo da bi ikako utjecalo na tvoje zdravlje
    pitanje je ovog drugog nalaza
    javi se svojoj dr. ona će te uputiti dalje

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    61

  27. #27
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Hvala treba mi

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2023
    Postovi
    1

    Početno

    Bok
    Malo sam istrazivala jer sam dobila petu bolest od kceri i to sa sa simptomima tempa 5 dana kao gripa, slabost mucnina osip 6 dan i otekli zglobovi ruku i nogu 7 dan
    Doktorica me poslala vaditi krvi imam povisene jetrene probe kao sto si ti ovdje spominjala.Kontrola Alp i Ast za 3 dana.
    Kako se tebi rijesila ova situacija..nisam vidjela dalje u raspravama kako je zavrsilo
    Hvala ti
    Pozz

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •