Pokazuje rezultate 1 do 46 od 46

Tema: Tekući račun - malodobno dijete

  1. #1
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno Tekući račun - malodobno dijete

    U svrhu isplate školskog osiguranja, u uputama je bilo da ono može biti isplaćenoo na štednu knjižicu djeteta. Da bi me danas nazvali da ne može i da trebam djetetu otvoriti tekući račun.
    Ne da su mi digli tlak (iznos za isplatu je 600 kn) - novci ne mogu biti isplaćeni na račun roditelja. Gdje i kako djetetu otvoriti tekući račun. I koliko to košta. ima li netko iskustva?

  2. #2
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mi imamo u ZABI Cool račun.

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Ne tekuci, nego ziro racun.
    moze u svakoj banci, ne znam koliko kosta ( ali vjerojatno kosta).

  4. #4
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    nama taj račun ne treba. Do jučer ga nismo niti trebali imati, a sada moramo. Idem zvati banku - dok nađem na webu, iskolaviti ću. Trenba mi info koliko košta otvaranje, a zatim zatvaranje

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Mi imamo Pčelicu ali već tako dugo da se ni ne sjećam kako smo to otvorili. Sad su već djeca dorasla za cool račun, moram to malo pronjuškati.

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Htjela sam pitati da li mora biti otvoren TEKUĆI račun ili može biti taj za dječju štednju.... ne znam. Imam dojam da je bitno samo da dijete ima nekakav račun na koji se to može uplatiti.

    Nadam se da će se netko iz bankarskih voda javiti i sve nam to lijepo pojasniti.

  7. #7
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    ovako, na formularu je pisao da može i štedna knjižica, koju i imamo. Da bi me danas zvala žena iz Osiguranja i rekla da ne može na štednu klnjižicu - a sve zbog Obiteljskog zakona i Linića (ne znam kakve oni imaju veze jedan s drugim) -

    Ono što me razbjesnilo je da sam već nekoliko puta bila tu Osiguranju, uvijek je nešto falilo, na papiru uredno piše da može i knjižica. Čak smo dobili i obavijest da će novci biti isplaćeni unutar 14 dana - znači niti oni nisu znali da ne može štedna knjižica. i sada bih ja trebala gubiti vrijeme i novac na otvaranje/zatvaranje računa, bez da su mi to napomenuli. Odnosno ne znaju niti oni, a ja bih trebala znati.
    Novci ni u kom slučaju ne mogu biti isplaćeni roditelju na tekući / samo djetetu na njegov

  8. #8
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Sada bih se ja svađala a ne išla u banku sređivati stvari

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    i ja sam trebala za isplatu naknade stete. otvorila sam tekuci racun na djetetovo ime u Privrednoj banci, dobila naknadu i potom zatvorila racn, do tri mjeseca ne kosta nista.
    jedan tip samo: ako podizes novac s racuna, treba ti suglasnost centra za soc. rad, muza i ne znam sto jos. no ako uzmes karticu za bankomat, mozes podici novac na bankomatu bez ikakvih pitanja i potvrda. meni je to sapnula zena na salteru i jos uvijek sam joj na tome zahvalna.

  10. #10
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Hvala ivana.
    Ono štio je mene izbacilo iz takta je to da su oni rekli da može knjižica, onda su rekli da će novci biti uplaćeni, pa kada su ih uplaćivali, skužili su da ne može na knjižicu. Oni ne znaju, a ja bih trebala znati.

    Ovaj forum stvarno zlata vrijedi, samo ivana, kod nas se radi o malom iznosu, pa nije valjda da za to trebaju suglasnost - 600 kn

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    do 10000 kn ne trebaš nikakve papire iz CZZo, to je nekad bilo, sva sreća da su ukinuli tu nebolozu

  12. #12
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Ja sam otvarala malome u Zabi i tekici ( cool) i ziro. Ziro smo otvorili radi jedne isplate honorara ( ne naplacuje se nista ako ste klijenti banke), kad su novci sjeli otisli u banku, digli novce i za koji dan sam zatvorila racun ( isto nista ne kosta). Kasnije kad je opet bila isplata honorara mogao je biti i tekuci, pa smo otvorili cool. Njega i sad koristi, nema nikakve naknade za koristenje.

  13. #13
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Hpb ima tekuci za klince, bez naknade

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    pripazi to s dječjim računom, (pitaj u banci), dal možeš dizati novac s njega, jer neke bamke nedaju bez dopuštenja socijalne službe. Moj klinac je imao štednju i to smo htijeli prerbaciti u stambenu, da dopuštenje smo trebali socijalnu službu.

  15. #15
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Citiraj vlatka100 prvotno napisa Vidi poruku
    pripazi to s dječjim računom, (pitaj u banci), dal možeš dizati novac s njega, jer neke bamke nedaju bez dopuštenja socijalne službe. Moj klinac je imao štednju i to smo htijeli prerbaciti u stambenu, da dopuštenje smo trebali socijalnu službu.
    Nema tu neke banke daju, a neke ne, zakon je isti u svim bankama... Do 10000 dižeš kako i kada hoćeš. U ZABI imaš cool račun, treba ti djetetov rodni list i ako nije gužva gotova si za 10 min. Možeš zatvoriti kad hoćeš i nema naknade za zatvaranje.

  16. #16
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Hpb kockica ima i karticu i pin,tvoj i od klinca, mozes na bankomatu do 2500kn jednokratno.

  17. #17
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Mi smo također morali djetetu otvoriti žiro račun zbog Linićevih pravila. Otvorili u Hypo banci i zatvorit ćemo čim nam više ne bude trebao. Mislim da je trošak bio nekih 20 ili 30 kn.

  18. #18
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Htjela sam pitati da li mora biti otvoren TEKUĆI račun ili može biti taj za dječju štednju.... ne znam. Imam dojam da je bitno samo da dijete ima nekakav račun na koji se to može uplatiti.

    Nadam se da će se netko iz bankarskih voda javiti i sve nam to lijepo pojasniti.

    Bankarske vode se uključuju.

    nakon loma ruke u vrtiću osiguranje nam je isplatilo na račun dječje štednje.
    Inače od 10 mj 2012 promijenjen je zakon i možeš dizati do 10.000 kn mjesečno bez suglasnosti centra.
    uglavnom otvaranje računa se ne naplaćuje, nema mjesečnog troška vođenja računa, dobije se identifikacijska kartica s bankomat funkcijom + Pin.
    godišnja kamata na štednju je 4,50% i pripisuje se na kraju godine. Banka prilikom otvaranja računa uplaćuje djetetu na račun poklon dobrodošlice od 50 kn.
    E sad ako baš želiš zatvoriti taj račun nakon uplate od osiguranja onda se naplaćuje zatvaranje 50 kn.
    Naknada za zatvaranje se naplaćuje samo u slučaju kada je iznos pripisane kamate manji od 50 kn.
    Minimalni iznos koji konstanto mora biti na računu je 150 kn, a može ih se podići prilikom zatvaranja računa.
    Kako se radi o štednom računu za djecu polazi se za time da ga se neće zatvarati niti podizati s njega sve već prvenstveno štedjeti na njemu.
    Račun je predviđen za djecu do

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Račun je predviđen za djecu do navršene 16. godine.

    Mia and me - hvala! Jučer me zvala osobna bankarka po nekom drugom poslu, pa sam iskoristila priliku i pitala.

  20. #20
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Poanta je da nama tajj tračun ne treba. I naljutili su me ti iz osiguranja - oni kao nisu znali da ne može na dječju štednu knjižicu, pa im je sada Linić kriv (a na svim njihovim formulčarima piše da može i knjižica) - tako da mi nema druge nego otvoriti tekući i onda ga zatvoriti

  21. #21
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Mia and me prvotno napisa Vidi poruku
    Bankarske vode se uključuju.

    nakon loma ruke u vrtiću osiguranje nam je isplatilo na račun dječje štednje.
    Inače od 10 mj 2012 promijenjen je zakon i možeš dizati do 10.000 kn mjesečno bez suglasnosti centra.
    uglavnom otvaranje računa se ne naplaćuje, nema mjesečnog troška vođenja računa, dobije se identifikacijska kartica s bankomat funkcijom + Pin.
    godišnja kamata na štednju je 4,50% i pripisuje se na kraju godine. Banka prilikom otvaranja računa uplaćuje djetetu na račun poklon dobrodošlice od 50 kn.
    E sad ako baš želiš zatvoriti taj račun nakon uplate od osiguranja onda se naplaćuje zatvaranje 50 kn.
    Naknada za zatvaranje se naplaćuje samo u slučaju kada je iznos pripisane kamate manji od 50 kn.
    Minimalni iznos koji konstanto mora biti na računu je 150 kn, a može ih se podići prilikom zatvaranja računa.
    Kako se radi o štednom računu za djecu polazi se za time da ga se neće zatvarati niti podizati s njega sve već prvenstveno štedjeti na njemu.
    Račun je predviđen za djecu do

    kada si već iz bankarskih voda - zašto ne može biti isplaćen na dječju štednu knjižicu - iako su prvo u osiguranju rekli da može. To piše i na njihovim formularima. tek kada su uplaćicvali novce su skužili da ne može knjižica nego mora biti tekući račun.

    I kod nas se radi o lomu kostiju

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    kada si već iz bankarskih voda - zašto ne može biti isplaćen na dječju štednu knjižicu - iako su prvo u osiguranju rekli da može. To piše i na njihovim formularima. tek kada su uplaćicvali novce su skužili da ne može knjižica nego mora biti tekući račun.

    I kod nas se radi o lomu kostiju
    Nisam sigurna da je tu banka nešto kriva... Imam dojam da siguravajuće kuće imaju politiku zadržavanja love na svojim računima koliko god je dulje moguće. Nisam imala ovakvu situaciju, ali recimo s autoosiguranjima ili osiguranjima nekretnina ti je ista stvar. Nije njima cilj isplatiti što prije, nego što kasnije. Nadam se da sam u krivu, ali kad razmisliš koliko takvih transakcija imaju, pa koliko zarade na kamatama za svaki dan koliko je lova na njihovom računu, a ne na tvom. Dok se razjasni da se može isplatiti i na knjižicu - prođe ti već tjedan-dva...

  23. #23
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    nij banka kriva, osiguravatelji kažu da je kriv Linić i Obiteljski zakon. Oni nisu krivi iako su uredno napisali da može i knjižica.

    Nije veli iznos koji trebamo dobiti - neće biti dovoljan niti za popravak mobitela

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ma reci ti njima da je Linić out i da nađu nekog drugog krivca.

    ovo kaj su cure rekle za Cool račun u zabi možda i nije loša ideja, mala će možda skoro trebat nekud na put pa može uzet karticu sa sobom u smislu velke hiće.

    usput kakvi to mala ima bjesni telefon da je popravak tak skup, radije joj kupi neki jeftiniji za tu lovu.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 30.05.2014. at 10:28

  25. #25
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    nije mala neg mali. Iphone. I to nije prvi servis Dala sam mu svoj - nemajka, a uzela njegov. I otkada je u njegovim rukama - stalno se nekaj dogodi.

  26. #26
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    Kod nas u banci nikada nije ni dječjih štednih knjižica, a radim tu prek 17 godina. Znam da je nekad davno ZABA imala štedne knjižice za pčelicu.
    Štedne knjižice su već godinama out i banke ih žele iskorijeniti.
    Mora da je taj formular koji su ti dali napravljen prije tko zna koliko godina.
    Ako si im dala broj tekućeg ili žiro računa oni po konstrukciji tog broja mogu raspoznat da se ne radi o štednom računu.

    Predlažem ti ak ti taj račun stvarno ne treba, otvori ga za potrebe te transakcije i onda ga zatvori.
    Ak otvoriš kod mene u banci poklon 50kn - zatvaranje 50 kn na nuli si što se troška tiče.
    Ako hoćeš javi se na pp pa ti sve detaljno još objasnim.. što ti sve treba od dokumentacije i dr..

  27. #27
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Knjižice nemaju IBAN uglavnom i zbog toga se polako povlače iz uporabe, a od 1.6. je obavezan.
    Ne znam zašto bi osiguranje odugovlačilo isplatu, ona se isplaćuje iz već unaprijed određenog fonda i tek kad doneseš svu potrebnu dokumentaciju počinje teći rok za isplatu koji je zakonom propisan. Sve banke ugl imaju neku vrstu dječjih računa i izabereš onu gdje nemaš troškove i s dostupnim bankomatima.

  28. #28
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Evo. Nisam uspjela iz prve. Donjela sam dokumentaciju koju su mi rekli prek telefona i nije bilo dovoljno. To je ono o cemu pricam. Em stalno nadopunjavam dokumentaciju za osiguranje jer nisu sve na vrijeme nabrojali, em bum sada gubila vrijeme po bankama. Dijete ima Hypo limac knjizicu koju su uredno u osiguranju kopirali.
    Oni isto nemaju pojma - skuzili su da knjizica ne moze tek kada su poslali nalog za isplatu

  29. #29
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Samo se dobro informiraj hoće li ti prihvatiti tekući račun. Ja sam prvo otvorila tekući da bi mi rekli da mora biti žiro pa sam morala tekući zatvoriti i otvoriti žiro. Nije bilo osiguranje u pitanju nego njegovanje stranog jezika...

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Za učenički servis me zanima. Htjela bi da isplata ide preko žiro računa, e sad me zanima smijemo li mi na taj račun nešto uplatiti ili samo poslodavac

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Na žiro račun uplaćuje poslodavac, ali nema nikakve zapreke da ti nešto uplatiš. Inače, te račune gleda porezna, ali sigurno mu nećeš uplatiti cijelu plaću da bi to postao predmet njihovog interesa.

  32. #32
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Smiješ uplatiti, pa napiši nešto u opis uplate da se vidi da nije za rad.

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Je vele u banci možemo i mi uplatiti

  34. #34
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Molim pomoć... ista priča kao gore, otvaranje računa maloljetnom djetetu prilikom učlanjenja u Učenički servis. Što je bolje, žiro ili tekući?

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Molim pomoć... ista priča kao gore, otvaranje računa maloljetnom djetetu prilikom učlanjenja u Učenički servis. Što je bolje, žiro ili tekući?
    Ako se dobro sjećam, to je ravnopravno. Moji sinovi su nekada imali cool račune u Zagrebačkoj banci, ali su baš negdje početkom srednje škole kad im je trebao račun za isplatu honorara prešli na paket za mlade https://www.zaba.hr/home/paket-za-mlade

    To ne košta ništa, a ima i žiro i tekući račun. Ja imam svoj račun postavljen tako da mi se sve što sjedne na žiro račun prebacuje na tekući, ali oni su si izabrali drugu opciju.
    U pravilu im stipendije i honorari sjedaju na žiro račun (bez obzira na poslodavca, imali su ih više - uvijek je išlo na žirac), a oni si sami prebacuju na tekući kad im treba ili češće na revolut (ali to je druga priča, to koriste kad naručuju kramu iz inozemstva).

    Ako imaš osobnog bankara, pitaj za savjet.

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Zaboravila sam bitno: dok je dijete maloljetno, roditelj ima uvid u račune. To se meni pokazalo izuzetno praktičnim, iako djeca nisu nikad napravila neku grešku ili propust. S 18. rođendanom prava su se automatski ugasila i sad više ne vidim njihove račune.

  37. #37
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Hvala! Sad sam bila na live-chatu sa Zabom pa su mi isto preporučili taj paket. Od ove godine uplate mogu ići i na tekući pa kažu da mi žiro ni ne treba. Sad samo da prikupim papire koji trebaju za otvaranje.

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala! Sad sam bila na live-chatu sa Zabom pa su mi isto preporučili taj paket. Od ove godine uplate mogu ići i na tekući pa kažu da mi žiro ni ne treba. Sad samo da prikupim papire koji trebaju za otvaranje.
    Moji su to obavili u Tehničkoj školi Zagreb u Palmotićevoj. Ovdje je popis dokumenata http://www.ss-tehnicka-zg.skole.hr/servis/iskaznice

    Mislim da je za otvaranje računa za mlade u banci trebala samo osobna iskaznica, ali prilikom otvaranja računa maloljetnoj osobi mora biti prisutan i roditelj. Tražili su i potpisivanje svih onih GDPR dokumenata, izjavu da nitko iz obitelji nije politički eksponiran itd. Ne sjećam se više detalja, a nije ni bitno. Odmah su dobili šifre za m-bankarstvo, instalirali su im aplikaciju na mobitel i to je bilo to.

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ako radiš u zabi automatski dobiva i tekući i žiro, isto dobivaš i ti . ( na koji račun će biti isplata, vi same odlučujete, nije to pravo tek od ove godine, ima već neko vreme)i da ne plača se vođenje računa z MLADE, ako želiš možeš joj i m-zabu napraviti, ako ne nikom ništ.

  40. #40
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Nekak mislim da su i ove godine za stipendije morali imati žiro račun

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    da stipendije tipa stem idu na žiroračun

  42. #42

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Pravila su se promijenila od 1.1.2023. pa nakon toga žiro računi više nisu potrebni.
    I ne zaboravite se pobrinuti da djeca do 18.rođendana imaju internet bankarstvo na svom mobitelu (i znaju koja im je šifra) jer od tog dana više ne vidite njihove račune u svojoj aplikaciji.

  43. #43
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Ne znam jel to naknadno za stipendiju mogu promijeniti. Ona je dodijeljena krajem 2022.

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ovisi koja je ako je obična onda se može iduće godine tražiti nova ako prođe

    Ako je profesorska onda možda nema promjene, jer se ona samo obnavlja ako se upiše daljnja godina, treba vudjeti

  45. #45
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Možeš si mislit da će imat projek sljedeće godine. A sad si nek prebacuje sa žiro računa.

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    možda i hoće, mada je puno manje stipendija za više godine, recimo moj je dobio u 2. godini, a samo jedan njegov s faksa i za 3. godinu i to u zadnjem krugu, razlika u bodovima između njih dva je mala, ali SAMO 100+ ljudi između njih dva


    i moj si prebacuje na žiro, da ne potroši sve odmah s tekućeg , ono da ne vidi
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 14.02.2023. at 08:09

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •