Pokazuje rezultate 1 do 46 od 46

Tema: 1. rođendan - savjeti i preporuke

  1. #1
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno 1. rođendan - savjeti i preporuke

    eto, nama se bliži naš veliki 1. rođendan i hrpa pitanja, ideja i nedoumica mi se vrti po glavi... pa tko ima kakav dobar savjet molim da mi pomognete

    obzirom da smo odlučili rođendan proslaviti u jednom danu na našem popisu je broj uzvanika poprilično narastao... 50 odraslih i 20 kikača

    slavit ćemo rođendan na otvorenom sredinom 7. mjeseca pa su ovo pitanja:
    - obzirom na broj ljudi roštilj otpada... što bi mi bilo najbolje pripremiti za klopu
    - koje količine hrane mi trebaju za toliko ljudi
    - kakvu tortu odabrati i preporuke za nekoga tko radi fine a lijepe torte
    - za veće kikače (3-6 god) može neki prijedlog za igranje. imat ćemo pješćanik, trampolin i tobogan... što bi još bilo zgodno a da mogu lako nabaviti
    - može i nekih kreativnih ideja za što ljepšu prvu proslavu

    hvala!

  2. #2
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Kreda

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  3. #3
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Nažalost, tamo nemaju po čemu pisati kredom... Sve je trava

  4. #4
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Količine hrane ti za taj broj trebaju biti velike

    Najbolje ti se posavjetovati s nekim profesionalcem npr. kuharom da ti detaljnije tu pomogne.

    Nas je bilo na prvom rođendanu koliko i vas,a uskoro imamo još jedan i bojim se bit će nas i više jer djece nam je svake minute sve veći i veći broj Obavezno imamo juhu i lešo meso,pršut,sir...bla bla standard u dalmaciji. I neizostavno janje i odojak. Torte i kolači se peku danonoćno,kumovi,tetke,bake...

    Za piće se pokušamo dogovoriti tamo gdje kupimo da eventualni višak vratimo natrag,ako naravno bude viška.

    Za dječicu lopte,baloni na napuhavanje,opet lopte,rođendanske trubice,pa baloni opet itd. Preživjet ćemo valjda.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Isuse, koliko ljudi....

    Ali na otvorenom se to lakše organizira i podnese.

    Nemam nikakvog iskustva s tako velikim brojem ljudi i djece, ali ako je puno male djece, ne bude to dugo trajalo (jer klinci trebaju ići spat).

    Hrana - švedski stol je zakon, možda catering i to je to.

  6. #6
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Evo nekoliko ideja:

    - ispeci nekoliko velikih pizza u plehu, izrezati na komade i posluziti na ovalima
    - ovali sa prsutom, sirom, sunkom, kobasicama
    - kupi nekoliko kruhova francuza, narezi ih na ploskice i na njih mozes svasta poslagati: mozes caprese varijantu (mozzarela, paradajiz, bosiljak, crne masline), pa garlic bread varijantu (maslinovo ulje sa cesnjakom i persinom)... zapeces u pecnici i posluzis kao slane zalogaje
    - nekoliko velikih zdjela sa razlicitim salatama od kus kusa, hladne tjestenine, povrca... ideje za salate imas na receptima

    sve to lijepo poslazes na veliki stol, tj organiziras svedski i neka se svatko posluzuje. Ovo je sve vrlo jednostavno za pripremiti, a mozes nahraniti veliki broj ljudi.

  7. #7
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja nisam toliko ljudi ni na vjenčanju imala

    kad imam puno gostiju, a za moje pojmove to je 20, onda pripremim bruschette, dakle narežem kruh i sve sastojke, pa ih samo slažem na fetice i zapečem 10ak minuta kad su gosti tu, da se jedu svježe. Za ovoliko ljudi, to bi značilo da se non stop peku i stalno ih fali. kad je već ljeto, onda su bolje rješenje sve moguće hladne salate, osim ako ćeš imati goste koji smatraju da to nije prava hrana. u tom slučaju nema druge nego janjca okrenit

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ili prasence, he he he...jer to se može ispeći i dan ranije, pa jesti hladno.

  9. #9
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Pa ako planirate samo bruschettama nahraniti toliki broj ljudi, naravno da ih nikada necete nahraniti

    Ali kada se ovako na stol postavi svega i svacega, za svaciji ukus, onda ce biti dovoljno.

    :iskusna:

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ako je pozvano dosta djece koja su veća (3-7 godina) možda bi im ovako nešto bila dobra zabava: http://www.l-et-a.com/uvjeti_najma.html

    Teško mi je procijeniti, možda je to prevelika investicija za relativno kratko trajanje slavlja. Ne znam.

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Mi smo 2x iznajmili dvorce za napuhavanje i oba puta je to doprinjelo proglasenju naseg rockasa najboljim!
    Djeci jer se zabavljaju,roditeljima jer su manje vise slobodni. Treci puta smo napunili bazen,sto je isto bio hit,ali kraceg trajanja i uz veci angazman mama..
    Uglavnom,novac za najam dvorca je bio odlicno ulozen,a ne bacen novac.

  12. #12
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Bome ja ne vidim kako nahraniti 50+20 Hrvata/ića sa par plehova pizze, sendvičaka i bruschetta!?

    Meni bi to bio odabir za stol za djecu, a za odrasle bih ipak odabrala par hladnih salata i pečeno janje i prase.

    Pogotovo ako je to mjesto na otvorenom dislocirano od kuće gdje će se hrana pripremati.
    Sendvičke, bruschette i slične prčkarije treba utovariti, prevesti i istovariti u jednom komadu.

    Što se količina tiče, ovisi imaš li na raspolaganju par pari vrijednih ruku koje će ti pomoći napripremati svega po malo ili ćeš ići na jednostavnost pa pripremiti veću količinu manje vrsta hrane?

    U svakom slučaju sretno, mene zaboli želudac od same pomisli na takvo slavlje. Obožavam ugošćivati ljude, ali manje, intimnije grupice kad je to sve leggiero.
    Mi smo upravo proslavili 1. ročkas i bilo nas je 12+6 dječice. Meni mrak

  13. #13
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    123beba razmisli malo o tome kakav ti je sastav gostiju. Ako je vecina gostiju koja voli pojesti, onda odojak, janje i hrpa razlicitih salata.
    Nedavno sam na takvom okupljanju jela puru s raznja. Prefino. Pa mi ispricali da su znali stavljati na stap puru, racu, zeca, cak i pile. Raspitaj se o pecenjarama koje bi to bile voljne napraviti.

    Ako gosti jedu damski, onda mozes i pizze, bruskete i tak.

  14. #14
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Jos mi pada na pamet kotlovina. Naravno, ako mozes nabaviti kotao za kotlovinu i ako imas nekog voljnog za to odraditi.

  15. #15
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mi smo sad prvi put imali veliki rodendan... 15ak djece i 40ak odtaslih... bilo je grickalica, kolaca, torti, i 15 pizza koje je izbacio obliznji restoran.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  16. #16
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Mi smo nedavno proslavili prvi ročkas. Bilo je cca 25 odraslih i 7-8 djece. Ispekli smo janje i napravili kotlovinu. Svega je ostalo jer je bilo bas vruće. Za klince sendviče i voće. Tortu sam jednu ispekla ja, drugu, dječju sa figuricama sam naručila. Imali smo trampolin i unajmili dvorac na napuhavanje, to je većim klincima bilo zakon.
    Btw mislim da je S2000 mislila na kredit a ne na kredu za crtanje LOL

  17. #17
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Hahhaha
    Mislila sam kredu za crtanje, a ni kredit ne zvuci nerealno !!

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od S2000 : 23.06.2014. at 12:25

  18. #18
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    Btw mislim da je S2000 mislila na kredit a ne na kredu za crtanje LOL
    LOL i meni se to podrazumijevalo kad sam vidjela broj ljudi
    Svaka vam čast cure koje fešte vi radite, ja kontam da ću k'o maca, pa još na pola

  19. #19
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mi smo ove godine imali veliki party jer prosle nismo uopce slavili, splet okolnosti...

    No previse je to ljudi za jedan djecji rodedan... ne bi svake godine tako... ni vjencanje mi nije bilo toliko.... a tesko je odabrat koga ne pozvati, kad su sve to dragi prijatelji... no smislila sam dobar nacin. Jedne godine zvati jedan dio prijatelja, druge godine drugi dio... tako da u biti neki dolaze na slavlje svako dvije godine..... mislim da ce mi kad o ovom razmislim za mjesec dana, i ovo biti glupa ideja

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od S2000 : 23.06.2014. at 12:51

  20. #20
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Kod nas je bilo toliko na svadbi

    Od malog pvi rođendan smo slavili isto doma, sad u januaru, inače nismo bili baš pametni kod rađenja dijece, oboje em u januaru, em 13 dana razlike, bit će veselo narednih 18 godinica, ima da svaki januar upišemo bankrot

    Mogu ti ukratko napisati što smo mi napravili, pa možda izvučeš šta iz toga kao ideju za sebe.

    Za predijelo su bile hladne plate, ono uobičajeno, pršut, sir, svježi losos, već narezan, pa sam ga samo dan ranije potopila u mješavinu maslinovog, peršina i češnjaka i onda naslagala na veliku platu tako da sam ga nabacala ko rupčiće i ukrasila maslinama i izgledalo je efektno, a i nestalo prije pršuta čak
    Par vrsta kruha uz to, francuska, i mješane salate.

    Nakon toga je išlo škampe na buzaru, to je jako fino, uglavnom svi jako vole škampe i brzo se sprema i bude toplo na stol, u 3 lonca najednom, prije toga sve pripremim i nasjeckam i stavim dok se gosti još zabavljaju sa platama. Uzela sam one velike repovez bez glava, tj. prednjice jer tako nema šanse da ispadnu slučajno gorkaste, to se zna desiti radi zaostalih jajašca kad cu čitavi škampi.
    A super je i kad se ohladi! Što bi tebi možda bila pomoć. Tako da se može slobodno pripremiti i rano ujutro, zapakirati, umotati folijom i odlično. Nekad su još i ukusnije kad odstoje u tom saftu.

    Nakon toga smo imali janjeću pašticadu, isto praktično, sve se nareže, pripremi dan ranije i samo se ujutro stavi da se peće pod folijom da se sve fino usafti, ja uvijek dodam i suhe šljive i smokve sitno narezane, prošek i crno vino i sos od rajčice skupa sa povrće, pa bude stvarno izvrsno. Toga se isto može napraviti puno, izašno je i praktično jer se zbog tog safta u kojem se peće ne suši, kad bude gotovo nareže se sve lijepo i sa spasiranim saftom izmješa, tako da je čak i to dobro kad se ohladi, ne mora biti obavezno vruće, kao pećena janjetina. A i kao jeftinija varijanta radi se i sa govedinom i isto je odlično!
    Uz to je bilo još salata, tu stvarno možeš mješati sve i svašta od lisnatih, rajčica, mrkve, celera pa do graha, kukuruza, hladnog krumpira sa hladnim vrhnjem i ne znam, posipano vlascem, svaku slatau malo drugačije začiniti itd..
    Uz to moće i kuhana tjestetina i krumpir i rižoto koji se isto može narpaviti dan ranije pa uz to toplo servirati hladni rižoto, varijacije su kao prilog zbilja razne.

    Tortu sam radila na kat dole čokoladnu, gore kremastu, i 3 vrste kolača, svaki dan jedan koji mogu stajati malo duže već narezani i posloženi u limene kutije, sve pite, pita od sira, pita od jabuka i mađarica, to je isto mislim praktična opcija za vrućine, te pite.

    E sad jedini problemček koji tu vidim je, mi smo imali 3 x manje gostiju 14 odraslih i 7 djece, djeca su sva bila veća pa se mogu raunati pod odrasle što se tiče klope, pa ajde recimo 20 ljudi bez mojih dvoje i još jednog malog prijatelja od moje kćeri.

    Naravno nije se ni približno sve pojelo, ustvari ono prije je, plate i škampe, ali pašticade je ostalo još dosta jer su svi već bili siti, a i kolača, pa smo to svakome zapakirali i poslali još doma.

    Ali evo kao prijedlog, pa možda nađeš nešto za sebe ili ti iz ovog padne na pamet još kakva ideja.

    I da sretno! Ročkas za 50 ljudi i još pola toliko djece je već izazov!

    Što se tiče igranja, ako su manji klinci, rditelji od prijatelja moje kćeri imaju veliki vrt, mali je rođen u martu pa su radili vani, imali su isto ko i vi, trampolin, tobogan i pješćanik, to im ionako stoji u vrtu, ljulje i još tamo hrpu igračaka, njegovih bagera, auta, a joj čitavo čudo toga. I djeca su na kraju najviše visila na trampolinu i naganjala se okolo, vrištala, i svako malo pitala, kad će torta To su djeca, njima je uvijek super, samo da je slatkiša i da su vani.

  21. #21
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Samo da još dodam, inače nisam zagovornik veliki slavlja za dječje rođendane, ali eto i mi smo za oboje za prve rođendane napravili malo veće slavlje, i puno slikali da imaju za uspomenu.
    A sad vidim kako cura ide starija, uglavnom svi iz vrtića prakticiraju organizrati samo za klince i to par najboljih prijatelja, najviše do 5 ili doma ili negdje vani i to mi je ok, jer, hm, skup je to sport. Pogotovo kad imaš više od jednog. Puno bolje i korisnije se taj novac za djecu može investirati. Ovo nije kritika, ustvari jest, ali meni samoj da se podsjetim da to više ne radim Ja sam gore isto pomislila prvo na kredit

  22. #22
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ili prasence, he he he...jer to se može ispeći i dan ranije, pa jesti hladno.
    Fantastična ideja! Ja sam odojak radila za curkin prvi rođendan, još je bolje drugi dan kad se ohladi, za prste polizati, a nije skupo, a izdašno!

  23. #23
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Kad bih ja rekla koliko mi je ljudi bilo na svadbi, pale bi u nesvijest

    Nego, morate misliti i na to da nas ima koji imamo velike obitelji. Pa ja dok samo pobrojim roditelje, bracu, sestre, njihove supruznike i djecu, nakupi mi se 40 ljudi. A gdje jos dok pozovem najblize prijatelje i kumove kojima mi godinama idemo na rodjendan i koji su uistinu najblizi - u prijevodu, druzimo se skoro svaki dan i djeca su nam non stop zajedno.

  24. #24
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Ma naravno, to sam još htjela napisati, to je velika razlika, kad imaš veliku rodbinu, kumove, ovog, onog nakupi se toga. Mi nemamo nikoga od familije ovdje, baš nikoga, tako da ročkase moramo na žalost slaviti bez familije, rekla sam već nismo baš bili pametni kodrađenja djece, mislim ono, što nam bi pobogu, jer baš si mislim, u Hr imamo dvorište, i da su rođeni negdje proljeće, ljeto, sigurno bi radili nekad i u Hr, pogotovo sad dok su mali i bilo bi super za sve. Ok ne bi imali možda sad dok su mali svoje vrtićke priajtelje, ali ioanko slave rođenadne u vtičima, svi pod obavezno, pa ionako moram nosit nešto klope i tortu još i tamo. Tako da ono, ne, ne nismo bili pameti uopće
    Stan, usred zime, nakon upravo završenih blagdana, zbilja nije dobro vrijeme za ročkase.

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Pa povod nije bitan - svadba ili rođendan ili obična fešta koju mi interno zovemo "majmunovo".

    Pitanje je kako nahraniti 50 odraslih + 20 djece.

    Kotlovina - da, ali samo ako imate opremu (peć, tanjur + plinski plamenik i bocu) i nekoga tko se ne ustručava stajati za kotlom. Ja sa svojim kotlom i pećicom na drva i ugljen jedva nahranim nas četvoro + kumove (četvoro + troje) i zezam se s tim cijeli dan.

    Torta - iz klasične okrugle izađe samo 16-20 šnita, pa i o tome treba voditi računa da bude više komada ili neka veeeelika pravokutna.

    Suđe - isključivo za jednokratnu upotrebu.

    Piće - ako ne možete procijeniti količine, uzmite nešto ovakvo, da možete vratiti viškove: http://www.superknjizara.hr/?page=kn...d_knjiga=15546

  26. #26
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Mi spremamo takvu feštu u kući. Juha se krčka u loncu na špakeru,janje i odojak se naruče. Krompir se peče ili može krompir salata. Ovo je isključivo za prvi rođ. fešta i krštenje. Druge rođendane slavimo jednostavnije,samo mame i dječica,al opet nas bude Nisam od velikih fešti,al kod pobrojim bake,dide,tete,kumove zbroji se velik broj ljudi,a ili zoveš sve ili nikoga. To su sve prijatelji koji i nas zovu na svako svoje slavlje pa poziv s veseljem uzvratimo i mi njima. Trošak je popriličan,al nama pomogne šta imamo dosta toga domaćeg. Pršut,vino,povrće. Ahh šta me čeka uskoro

  27. #27
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Kotlovina je jako fina stvar, isto iz iskustva, to je posao za čitav dan, da bi kotlovina bila onako prava, sočna, zbilja joj treba vremena, a to je minimalno 100 komada mesa, da bi svaki od odraslih dobio samo dva komada, muškima je to ništa, moj sam pojede 4 krmenadle, plus još klinci. Treba to iskotlovinati. Praktičnije bi onda bilo zavrtiti janjca, ili ako je dosta rodbine tu, mame, strine, tete, bake, svatko napravi nešto, red hladnih palata, red toplih palata, red kotlovine, red prasetine...Nemam pojma. Izazov u svakom slučaju. Javi nam kako je bilo!

  28. #28
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Dobro da mi dijete još ne surfa po forumima pa neće vidjeti tako skoro ovu temu
    kako ćete ovo ikada nadmašiti?

  29. #29
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro da mi dijete još ne surfa po forumima pa neće vidjeti tako skoro ovu temu
    kako ćete ovo ikada nadmašiti?





    Ma ni ne treba,ovo su rođendani za roditelje bebači to ni ne kuže,evo ja nikad nisam imala neku veliku rođendansku proslavu pa sam skroz normalna

  30. #30
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ma cure, pa mi smo na svadbi imali 315 ljudi (uz nezadovoljne roditelje jer smo srezali popis) :D većina ljudi oko mene rođendan slavi po 3 dana ali meni se to ne da... Kad je bal nek je bal....
    Imamo didu koji je voljan ispeci pečenicu (odojka) i to sam mislila da poslužim hladno jer bi se pekla dan prije... Bilo kakva opcija da mi netko stoji za vatrom (kotlovina, roštilj, peka) mi nije baš neki izbor za sred ljeta...
    Fešta će biti uz kuću u kojoj nema doslovno ništa pa ne računam da mogu išta tamo pripremati... Znači, sve što može biti vani, ništa lako kvarljivo i što se po mogućnosti da pripremiti i dan ranije (barem djelomično) jer neću stići sve napraviti to jutro...

    Ovaj dvorac na napuhavanje mi je super ideja! mogla bih to dobiti na dar od npr bake :D ionako pitaju što da kupe...

    Preporuke za tortu?

  31. #31
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    I da, ovo je rođendan koji će moja curka jedino moći vidjeti u albumu jer se neće sjećati, ali želim da ima svojih lijepih slika i da svi moji koji žele taj dan biti s njom i budu... Kad malo poraste rođendan će slaviti samo sa klincima... Ali ovaj prvi i mi želimo profestati što je tu

  32. #32
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    a ili zoveš sve ili nikoga. To su sve prijatelji koji i nas zovu na svako svoje slavlje pa poziv s veseljem uzvratimo i mi njima. Trošak je popriličan,al nama pomogne šta imamo dosta toga domaćeg. Pršut,vino,povrće. Ahh šta me čeka uskoro
    Mi smo to riješili tako da na ročkas zovemo samo najuži krug prijatelja sa djecom, i ovaj put jednog prijatelja od curke,u biti oni su zaljubljeni par, dejtaju već pa bez njega ništa, jer imamo jako mali stan. Imamo puno ljudi sa kojima se družimo isključivo po ručkovima kod nas ili kod njih, nitko se ne ljuti i svi shvaćaju problematičnu situaciju zbog zime i prostora, srećom, jer u protivnom ili bi slavili sami ili ne znam, valjda morali dvoranu iznajmiti I da stvarno, druženja uz dobru klopu i dobro vino i aperitive koštaju, jedino što je lakše podnijeti kad ja eto jedan ili dva para, mi zove najviše dva para odjednom zbog mjesta, pa eto s te strane nam je ipak jeftnije jer se podijeli nekako na mjesece. A stvarno svi tako dobro kuhaju, da to nije humano, posebno turkinje, ludilo, pa je red da se adekvatni i revaširaš. A imati doma svoje domaće maslinovo, pršut, svoj vrti i to, to je neprocijenjivo.

  33. #33
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj 123beba prvotno napisa Vidi poruku
    Preporuke za tortu?
    Pa Peterlin ti je dala super ideju, mislim meni je super, četvrtastu tj. pravokutnu tortu, veliku, one se mogu spajati bez problema, jedna moja prijateljica je jednom napravila, dole je stavila tvrdi karton presvučen sa nekom svietlucavom folijom u boji i izgledalo je efektno i lijepo. Ili to, ili dvije torte normalne, pa na svaku svječicu br. 1, ili hebi ga, svadbenu tortu na 3 kata

  34. #34
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    pitanje za tortu je više bilo u smjeru preporuke kod koga naručiti ne bih se baš sama upuštala u taj projekt
    znači tražim nekoga tko peče FINE torte i lijepo ukrašava (imam svakakve ideje za ukrasiti)

  35. #35
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Meni je ovo ravno suicidu.

    No, da se moram naći u ovoj situaciji, primijenila bi model koji sam vidjela u Njemačkoj.na jednom rodjendanu, zamolila bi goste da oni sami donesu hranu, svako po nešto, budući je ljeto meso bi svela na minimum... A ja bi se pobrinula za šank.
    No, znam da je to neizvedivo u hr.

  36. #36
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Da, tako nešto se zna prakticirati u Njemačkoj, ne toliko učestalo koliko ljudi misle, u biti za rođendane rijeđe ukoliko nisu obiteljski, ali za neka druženja bez nekog povoda, prilično često!
    I nikom nije nikakav bed, dapače, glavno da se druži, i lakše i praktičnije je tako, bez zbrajanja i oduzimanja, i opterećenja i na koncu češće se zbog toga mogu upriličiti takva druženja jer se troškovi za klopu i piće uvijek nekako podjednako razdijele, svatko donese nešto.

    A za rođendane gdje je pretežno familija u pitanju i jako bliska ekipa, pa najbolje bi i bilo tako, napravi se popis, svatko skuha, napravi, donese nešto i evo ti slavlja.

  37. #37
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ovo ravno suicidu.

    No, da se moram naći u ovoj situaciji, primijenila bi model koji sam vidjela u Njemačkoj.na jednom rodjendanu, zamolila bi goste da oni sami donesu hranu, svako po nešto, budući je ljeto meso bi svela na minimum... A ja bi se pobrinula za šank.
    No, znam da je to neizvedivo u hr.
    Pa normalno, tako i mi radimo kad su naše fešte, iako je broj ljudi neusporediv (12 nam je domet). Onaj tko je domaćin obično se pobrine za mesurinje, a ostali dogovore - tko će salate, tko će piće, tko će kolače... svi pomalo.

  38. #38
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ja sam dosta puta tu kod nas sudjelovala u tim nazovi majmunovo partyjima i uvijek svatko nešto donese i na kraju bude svvega i previše... No, nas se za zna desetak skupiti od danas do sutra na neobaveznom roštilju... Čak ponekad i od jutra za popodne padne takav dogovor pa mi ovo sve skupa nije tako kritična brojka :D

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj 123beba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam dosta puta tu kod nas sudjelovala u tim nazovi majmunovo partyjima i uvijek svatko nešto donese i na kraju bude svvega i previše... No, nas se za zna desetak skupiti od danas do sutra na neobaveznom roštilju... Čak ponekad i od jutra za popodne padne takav dogovor pa mi ovo sve skupa nije tako kritična brojka :D
    Pa onda imaš iskustva...

    Naruči (unajmi) dvorac za klince, par deka da se mogu valjati po podu, poneki suncobran ili šator da klince ne prži sunce, stolove za klopu, a ekipi zafrlji prasetinu + salate + hladni narezak + piće + veliku pravokutnu tortu i to je to! Ne moraš sama sve poslužiti, nek se bave i drugi malo oko klope - to je dobra aktivnost na takvom mjestu. Ako ste svi "domaći", bit će to sasvim dobro!

  40. #40
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Dvorac svakako uzimam... Moram još samo odlučiti koji! Svi ljudi su mi domaći pa već znam da će mi pomoći ako što bude trebalo no ovaj put bi ja njih željela ugostiti a ne da oni rade
    Moja mama će mi pripremiti par stvari i ja par i to će biti to...

    Nego, torta? Preporuke?

  41. #41
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Mislim da nije bas zahvalno preporučiti nekoga za tortu jer su nam ukusi različiti, možda one torte koje su meni bile super tebi neće biti. Ako i dalje hoćeš saljem na pp, ja sam bila izraziti zadovoljna

  42. #42
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Gabi može pp

  43. #43
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mi smo nedavno proslavili 4. rođendan, na otvorenom. Livada i parkić uz lokalni kafić koji mi je iznajmio stol, a cuga kod njih. Bilo je 19 odraslih i 10 djece.

    Mislim da ti za hranu ovisi u koliko sati to organiziraš, i dolaze li ljudi na ručak, ili poslije ručka. Kod nas je trajalo od 16 do 21h i nije se pojelo skoro ništa.

    Svi ovi su popili 180 kn cuge u tom kafiću, i popili gomilu vode koja je bila besplatna.
    Sve slatkiše sam vratila doma, nisu ništa klinci pojeli jer su non-stop jurili. Pojeli su samo jednu vrećicu gumenih bombona koje sam dijelila kao nagrade u igrama koje sam (na opće oduševljenje roditelja) sama vodila i animirala. Ideje za igre sam pokupila ovdje: http://www.promoprint.hr/djecji_rodjendani/

    Za roditelje sam naručila od Sršeka (http://www.zdravljak-srsek.hr/) 2 koluta quiche-a (standarnih 16 - 2x8, narezano na 24 trokut šnite) - pojelo se pola.
    Još i 50 kiflica od njih - pojele se sve
    30 slatkih štrudlica - pojelo se cca 15

    Osim toga, napravila sam paštetu od tune - probao ju je jedan tata. (a odlična je)
    Kupila 30 dkg pršuta/30 dkg kulena/30 dkg domaćeg dimljenog sira/jednu vrećicu ribanca u kockicama - vratila doma 80% toga.

    Uglavnom, na sva 4 dosadašnja rođendana meni je u pravilu ostajalo 60% hrane, nije da nije fina. I recite da količine za 20 ljudi nisu previše, ali kod mene baš ne jedu. Valjda jer je rođendan uvijek 16h i kasnije, pa ručaju doma. Za djecu znam da ne jedu, ili pojedu 2 griza.

    Za torte znam da su oko mene trenutno in:
    mala kuća kolača
    http://www.malakucakolaca.com/
    meli
    http://www.meli.com.hr/
    piece of cake
    http://www.pieceofcake.hr/

    Vidi ih i na fejsu. Koliko kužim, ovi spadaju u malo skuplje torte, sve tri sam probala i fine su, ali opet ovisi o ukusu. Zapravo, nedavno sam probala prefine torte, jedna od sira i druga "nutella", ali rade samo "obične male okrugle", s nešto gore sitno ukrasa (ne tičino i sl.). I nemam link, nego broj mogu na pp.

    Ja bih rekla da je kod mene najviše išla: voda, kiflice (bez ičega, same), gumeni bonboni, i baloni - njih nije bilo dosta kako god okrenuli.

    I ja velim da je dvorac zakon, ali ja nisam bila sigurna smijem li ga raširiti u javnom parkiću, pa i nisam.

  44. #44
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Jel isprobao tko torte u slastičarnici Mak na konac?
    https://www.facebook.com/pages/Mak-N...83059411812617
    meni su prekrasne pa da čujem i kakve su dok ne odem sama isprobati...

  45. #45
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Nisam tortu ali jesam kolače- prefini ali navodno i cijene paprene

  46. #46
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ah, tako sam si i mislila, no svakako ću još provjeriti... Torte im izgledaju kao iz snova predivne...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •