Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 254

Tema: sto klincima za veceru..

  1. #101
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Sve ovisi jel popodne ili ujutro u skoli, jel na praznicima i kada ide spavati. Tako da imamo raznih kombinacija. Od ostataka rucka ili jace vecere do lagane vecere.
    S time da ona nikada nije bila jutarnji jelac.Tek ju od podneva krene. Sto se tice pecenih jela domet mi je pureci snicli ili pecena jaja kad je recimo u skoli do 7 i dode gladna ko vuk ili recimo palacinke za koje je zaduzen MM.
    Ovo imam doma.... Imam jednog jutarnjeg jelca koji si za doručak maže zaseku na kruh, ali i jednog koji bi najradije samo popio mlijeko i do podneva ništ drugo (jedva smo našli način kako to riješiti).

    Drugo dijete je pretežno popodnevni jelac, pa ako nema kuhane hrane, jest će kekse i što već nađe... Pa onda radije imamo kuhano/pečeno/razno u 6 ili najkasnije 7 navečer - kompletan obrok. Danas se recimo za večeru planira chinese chicken. Pileće bijelo meso je već od jutra u umaku od soje (ne previše, samo malo - umjesto soli), rižu ćemo skuhati i povrće prodinstati neposredno prije večere. To je super brzo gotovo jer povrće se ne pirja do mekanog nego mora ostati hrskavo. Hranjivo je, a istovremeno lagano i zdravo: http://www.tasteofhome.com/recipes/v...icken-stir-fry

  2. #102

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    pa onda im daj normabel

    mislim, ako je cilj da dijete spava, pa i pod cijenu nedobrosti, šta se mučiš
    baš ti hvala za ovaj savjet. vidi se da dolazi od produhovljene žene. svakako ću razmislit o njemu. U međuvremenu ću djeci davat kukuruz iz konzerve za večeru.

  3. #103
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma to uvijek možeš
    toga barem ima

  4. #104
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    općenito malo večeramo jer ručamo poslije 5.
    .
    ovo je bitno.
    ako ručamo poslije pet, a radnim danom ručamo, onda sigurno za večeru ne palim štednjak. i pojedemo nešto malo, il od ručka ako je ostalo, il feta kruha s nečim i tako.

    al ako ručamo oko dva, vikendom, pa onda idemo na more, e onda kad dođem doma s mora oko osam-devet, dobro legne baš neka fina večera. na brzinu, naravno, al onda dolazi u obzir paljenje štednjaka. al ne i pećnice lol il raditi mafine.

    za takve večere, sad po ljeti, ono što ja najviše volim, je izvaditi na stol svašta nešto fino, ili onako s onog paralelnog topika jela bez kuhanja, odnosno s minimalno kuhanja.
    a mogu i palačinke, naravno.

    joj, ma sad je ljeto, lako je sad, narežeš par pomidora, mozarele, i malo bosiljka, i kud ćeš bolje.

  5. #105
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    baš
    mi živimo na salatama

    krastavac u jogurtu, feta umjesto soli, malo kopra gore i padaš u nesvijest od finoće
    rajčica sa bilo kojim sirom
    sirova paprika punjena pravljim sirom i špekom...

    to moji sada večeraju
    ali, oni su već dovoljno veliki da si sami uzimaju, moj angažman je nula minuta

  6. #106
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    baš ti hvala za ovaj savjet. vidi se da dolazi od produhovljene žene. svakako ću razmislit o njemu. U međuvremenu ću djeci davat kukuruz iz konzerve za večeru.
    ima za kupit i domaći novi pa ga lako skuhaš u 10 min

  7. #107
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma nema potrebe
    pa konzervirani je zdraviji od svježega

  8. #108
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    E ovako,

    jucer sam pokusala napraviti te vase povrtne muffine jer su mi se ucinili zgodnom opcijom za plazu.

    Stavila sam jednu veliku naribanu tikvicu, naribani luk srednje velicine, dva jajeta, malo mlijeka i zobene pahuljice. Smjesa mi se ucinila rijetka pa sam dodala i brasno dok nisam postigla gustocu kao za izlivac.

    Usula u kosarice za muffine, poslozila ih u kalup i frknula u pecnicu na 190 stupnjeva, pola sata.

    Izvana su bili zlatnosmedji, a iznutra skroz gnjecavi i sirovi, vratila sam ih jos malo na 200 stupnjeva, ali postigla sam samo to da zagore izvana. Jos su se i spljostili (a bili su se lijepo napuhali).

    Pomozi lastane, gdje sam pogrijesila?

  9. #109
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Jesi posolila i iscijedila tikvice? Nisam pravila takve muffine, ali mi se čini da je caka u ovome. I svakako ide brašno, ja radim gušće nego za izlivaču (kad radim popečke).

  10. #110
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    meni to uopće ne izgleda fino, ti mufini od tikvica. ijao, još sa zobenim pahuljicama, mlijekom i kapulom.

    bolje pohane tikvice za na plažu. varijanta B, fritaja s tikvicama (omet) :konzerva:

  11. #111
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    zobene pahuljice su umjesto dijela brašna, zapravo
    ne osjetiš ih uopće

  12. #112
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ni meni
    sva ta slana tijesta s povrćem i možda nekakvom šunkom su mi bljak
    muffini su slatki, slani možda sa sirom i to je to
    povrće spremam na drugi način

  13. #113
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    bljak
    ovo sam ja i htjela napisati, al rekoh, djecu učim da ne viču za stolom fuuuj, pa ono...

  14. #114
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    forum je za punoljetne
    slobodno

    (iako... nemreš za nešto što probala nisi reći da je bljak)

  15. #115
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ma nema potrebe
    pa konzervirani je zdraviji od svježega
    ovo mi je novost
    zašto?

  16. #116
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    meni to uopće ne izgleda fino, ti mufini od tikvica. ijao, još sa zobenim pahuljicama, mlijekom i kapulom.

    bolje pohane tikvice za na plažu. varijanta B, fritaja s tikvicama (omet) :konzerva:
    A ja ti moram reći da su bili toliko ukusni i fini da smo ih muž i ja sirove pojeli

    Kada idem pohati tikvice, moram se prvo spremiti i fizički i psihički, taj mi je posao dug, dosadan, naporan, znojan, vruć i masan. Omlet s tikvicama za bebu i to da se crva na plaži - hvala, ali ne hvala. Ovako mu uvalim muffin u ručicu pun dobrih hranjivih namirnica - zobi, povrća, mlijeka i to mi je istodobno i praktično i zdravo i riješila sam pet muha jednim udarcem.

    Tikvice nisam ocijedila, a zobene su mi i trebale imitirati brašno. Ima li netko još koje moguće riješenje, osim cijeđenja tikvica?

  17. #117
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    probaj sa mješavinom integralnog, raženog i zobenih, izbaci mlijeko odnosno dodaj malo ako treba.

  18. #118
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja umjesto mlijeka stavljam jogurt


    pomikaki, napisala sam na drugom topiku jučer
    konzervirana kuruza ima 40% veća antioksidans svojstva

  19. #119
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Stvar navike. Meni je sve pohano i utapano u ulju odvratno.
    Ima jedan kolač gdje zobene, sitno mljevene glume brašno i u kombinaciji sa jogurtom i maslinovim uljem nitko ih ni ne nasluti. I djeca ga baš jako vole. Ostatak su jabuke, grožđice i cimet.

    A konzerva sama po sebi? Konzerve sadrže olovo, jednako štetno kao živa. Nikada ne bih hranila dijete hranom iz konzerve.

  20. #120
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    S Konzerve sadrže olovo, jednako štetno kao živa.

    ja ne razumijem kako netko može misliti da je danas ovo moguće. kad imamo toliko propisa o hrani da je moguće da se, sasvim legalno i pod normalno, na svim svjetskim policima, nalazi hrana puna olova.

    Prve su bile izrađene od kositra, u čijem je sastavu bilo olova, zbog čega su u hranu prodirali teški metali te su vojnici umirali od trovanja olovom. To se dogodilo i sredinom 19. stoljeća, kada je dio britanske ekspedicije na Sjeverni pol predvođene sir Johnom Franklinom poumirao zbog trovanja, jer su tri godine jeli konzerviranu hranu,

  21. #121
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    pohane tikvice ni ja ne volim, kao ni ostalo pohano povrće

    za ponijeti na plažu, pekla bi ih na žaru i onda u zdjelici dodala malo maslinovog ulja

    ali i to mi je već prevelik posao za na plažu ili za večeru

    kod mene slično kao kod apri, za te obroke ne trošim preko par minuta pripreme

    za večeru mi je najlakše servirati voće i jogurt, na plažu ponesem voće i vodu, možda kupim sladoled ako imam gdje (osim u slučaju kad slavimo rođendan na moru)

  22. #122
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Ma mogla bih i ja tako kada idem na ljetovanje na više dana. Ali kada idem na jedan dan, najbliža plaža mi je udaljena 45 min vožnje, a oko mene sami fast foodovi, moram djetetu pripremiti neki zdrav i konkretan obrok.

    Znači - dodati više brašna, ocijediti tikvice i staviti jogurt umjesto mlijeka. Budemo probali!

  23. #123
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    pohane tikvice ni ja ne volim, kao ni ostalo pohano povrće

    za ponijeti na plažu, pekla bi ih na žaru i onda u zdjelici dodala malo maslinovog ulja

    ali i to mi je već prevelik posao za na plažu ili za večeru

    kod mene slično kao kod apri, za te obroke ne trošim preko par minuta pripreme

    za večeru mi je najlakše servirati voće i jogurt, na plažu ponesem voće i vodu, možda kupim sladoled ako imam gdje (osim u slučaju kad slavimo rođendan na moru)
    To napraviš veću količinu na grill tavi jednom u 3 dana i onda držiš u zdjeli u marinadi od maslinovog ulja i samo vadiš, dok se ne pojede. Isto ide i s patlidžanima. Gore ide sol, maslinovo ulje i češnjak, po želji drugi začini (čili, menta, peršin...)
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 08.07.2014. at 14:05

  24. #124
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    To napraviš veću količinu na grill tavi jednom u 3 dana i onda držiš u zdjeli u marinadi od maslinovog ulja i samo vadiš, dok se ne pojede. Isto ide i s patlidžanima. Gore ide sol, maslinovo ulje i češnjak, po želji drugi začini (čili, menta, peršin...)
    to radimo, nekad i u pećnici, ali obično pojedemo isti dan
    samo meni je to za ručak

  25. #125
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    sad su konzerve iznutra plastificirane ili emajlirane
    nema olova



    mamice, ja ne cijedim tikvice jer ih ne ribam nego režem na kockice
    mi volimo kad hrskaju pod zubima

  26. #126
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mene kod konzervi jedino muci BPA u tom plasticnom omotacu. Ali sad sve vise proizvodjaca pakira u BPA-free konzerve pa jos uvijek ne moram doma kuhati paradajz i namakati grah (to mi jos nikako nije doslo u opis radnog mjesta ). E, i sol ne volim, a ponekad i secer koji se potkrada gdje mu se najmanje nadas.

    Nego, i ja stavljam jogurt u ta cuda s tikvicama (i moram to napisati, samo da se javno slozim s apri :zastonemasmajlickojigrlimedu: ) i super su mi tijesta s povrcem, ako su dobro napravljena. Npr. projice sa spinatom u muffin kalupima (i u proju stavljam jogurt).

  27. #127
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ja umjesto mlijeka stavljam jogurt


    pomikaki, napisala sam na drugom topiku jučer
    konzervirana kuruza ima 40% veća antioksidans svojstva
    ja radije skuham kuruzu kad je imam a jučer i danas je imam

  28. #128
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Ma mogla bih i ja tako kada idem na ljetovanje na više dana. Ali kada idem na jedan dan, najbliža plaža mi je udaljena 45 min vožnje, a oko mene sami fast foodovi, moram djetetu pripremiti neki zdrav i konkretan obrok.

    Znači - dodati više brašna, ocijediti tikvice i staviti jogurt umjesto mlijeka. Budemo probali!
    i dalje mi je to previše posla kad se spremam na kupanje
    ajde u tvojoj situaciji bih u torbu dodala malo kruha i sirni namaz, prije polaska dobar doručak a ako smo gladni navečer jedemo kad se vratimo

    ali slučajno sam naišla na ovu stranicu i tu ima recept koji bi ti mogao biti koristan http://kuhinjica-mignone.blogspot.co...-jogurtom.html

  29. #129
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mi na plažu nosimo samo voće i vodu
    ali nikada nismo cijeli dan

    ja obožavam pohane tikvice i patlidžane
    eh, da imam koga da mi poha

  30. #130
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    mi na plažu nosimo samo voće i vodu
    ali nikada nismo cijeli dan
    u biti, ja sam s mojima kao mala najčešće išla na cijeli dan, također nam je trebalo oko 45 min vožnje
    i jednom nam je upala vreća s hranom u more
    ostalo je jestivo samo voće i nekakva kobasica
    i začudo nismo bili gladni
    tako da sam nastavila takav stil - dok se kupam zbilja sam manje gladna nego inače, i dobar mi je osjećaj provesti takav dan - možda ona najmanja djeca trebaju nešto više, ali već od školske dobi je sasvim moguće

    premda, ako mi netko spremi torbu s hranom da ponesem, ne bih je ni ja odbila nekad, ako se nađe sveki u blizini, ona mi ubaci ponešto jer zna da ću joj izgladnjeti unuče...

  31. #131
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ja ili ne znam pripremiti patlidžan ili ga ne znam odabrati da je kako treba
    prošle godine su me i oni, koji su mi se činili lijepi i mladi lool, doobro zaljutili i zagorčili.
    ajme kakav odvratan i žestok okus u ustima!

  32. #132
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    uh
    patlidžani
    svaki dan bih ih jela

  33. #133
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    i super su mi tijesta s povrcem, ako su dobro napravljena. Npr. projice sa spinatom u muffin kalupima (i u proju stavljam jogurt).
    e viš, meni su bljak, kaže apri da mogu, al mi isto neugodno.

    nego, tijesta koja su mi fina u kombinaciji s povrćem su zeljanice, taj tip. sveki radi fenomenalnu od koprive, mmm. i to bi pasalo za uzeti na kupanje, oo, kako ne bi.

    mislim, mi svi kad izađemo iz mora bi sve pojeli. al smo obično prelijeni bilo što uzeti sa sobom. i onda kad se vraćamo, obično već dosta kasno navečer, nam mirišu oni restorani di stranci naveliko već večeraju. svi već uprlitani za večernji izlazak. a ja s djecom, još mokri od kupanja i slani od soli i gladni ko vukovi. pa blejimo u pjate.

  34. #134
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Ja opet naglasavam da se radi o jednogodisnjaku, tako da pohano ne dolazi u obzir (inace kada idem sama najcesce vucem pohane tikvice i pecene paprike ili jednostavno pojedem vege pizzu).

    On vec ima usvojene neke prehrambene navike, izjutra voli jesti laganije, a mora imati konkretniji obrok. Navecer kada se vracamo kuci, preumoran je za bilo sto.

    Nekako mislim da nije dobro za njega da dan prezivi na mlijeku, pokojoj vocki i kruhu sa sirkom. Ili se varam?

    I fakat nije velika priprema, sve skupa mi je oduzelo 10 min, a za pohati tikvice mi treba pola jutra, zivci i masna kuhinja. Mozda su mi zato i ispali takvi kakvi jesu...

  35. #135
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ja ne razumijem kako netko može misliti da je danas ovo moguće. kad imamo toliko propisa o hrani da je moguće da se, sasvim legalno i pod normalno, na svim svjetskim policima, nalazi hrana puna olova.
    Mogla bih onda i ja istom mjerom - kako netko danas može vjerovati da je sukladno propisima hrana danas zdrava. Puna je emulgatora i ostalih gluposti koje se svakodnevno odobravaju. Ja ne vjerujem, ti vjeruješ i to je u redu. Zato ja jedem organsko, ti konzerve i obje zadovoljne. Nisam rekla da je puna olova, mislila sam da ga može imati. Ako ne olovo, ima BPA, nešto treće.

  36. #136
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    meni je za veceru odlično popiti toplu juhu/temeljac, ako sam bas gladna zakuham s jajetom i dodam gheea

  37. #137
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Postavila sam pitanje o konzervama prijateljici koja radi u laboratoriju za kontrolu hrane - jer sam i sama sad bila jako znatiželjna. Čak i ako se nutritivne vrijednosti hrane ne mijenjaju ne može velik dio mene vjerovati da je takva hrana zdravija i bolja od one svježe. Kaže da ih testiraju samo na teške metale (olovo, kadmij, cink). Na ostalo ne, da ne zadovoljavaju mnoge kriterije, okvirno da, ali i da ona preporuča da se radije jede iz staklenki, ako se već mora jesti gotova hrana. Namaču se u nekoj otopini. Za svaki metal i pesticid u svakoj vrsti namirnica i ambalaŽe, pa ako su i dokazano prisutni, ali u dozvoljenim koncentracijama - onda se smatraju zdravstveno ispravnim i prolaze kontrolu. Problem je u tome što se često neke štetne supstance općenito u proizvodnji hrane, od uzgoja do finalnog proizvoda, u novije vrijeme zamjenjuju nekim drugim, isto stetnim tvarima, koje su nove, pa jos ne znaju niti njihov stetan utjecaj, a i metode za određivanje konc. tih supstanci su u razvoju, zahtjevaju posebnu pripremu i posebnu aparaturu, pa ih ne mogu svi laboratoriji niti raditi i drze se standardiziranih analiza.

    Naišla sam na ovaj tekst
    Još nisu doneseni propisi u Europi, ali drugim zemljama svijeta, o jedinstvenim stavovima koji se odnose na zaštitu limenke s unutrašnje strane (laki- rano ili nelakirano) s obzirom na vrstu hrane koja se u njih pakira, rok trajanja takvih proizvoda (zbog promjena u sastavu proizvoda) kao i zdravstvenu ispravnost s obzirom na sve čimbenike rizika.
    Sve više se prepušta konačna odluka o standard- ima kvalitete i djelomično zdravstvene ispravnos- ti hrane (posebno mikrobiološkim parametrima) samim proizvođačima hrane. Temeljni zakoni, kao i Zakon o hrani, odgovornost za zdravstve- nu ispravnost prenosi s “države” na proizvođača i proizvođač hrane snosi jedini (uz male iznimke) odgovornost za konačni proizvod.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    147

    Početno

    Meni je no.1 tjestenina sa tunom,jajima, paradajzom( rajcicom ), znam stavit i kukuruz ili kisele krastavce... vise vrhnja nego majoneze i to mi je zakon :D

    Sir i vrhnje.. al to ne voli bas svako... ono domace sve... njam...


    Mozda nekakvi peceni sendvici... francuz npr pa narezan na tanko sa snitom paradajza..salame ili neceg takvog i snita sira gore pa u pecnicu da se zapece...

    Cesto jedem i juhu.. nekad mi bas pase... cijelu vrecicu sama smazem... :D

    I neznam dal ko voli onu tunu sa povrcem... ja izvadim luk i onu tekucinu nutra.. pomjesam sa malo majoneze tek tolko da boju promjeni i to sa kruhom....

    Ili vrhnje sa blagom crvenom paprikom i soli... i isto kruh.. zasitno jako..

  39. #139
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Lee Loo, govorimo o dječjim večerama.

    I nadam se da u trudnoći ne jedeš juhe iz vrećica.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    147

    Početno

    Zasto ne?

  41. #141
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    prepuno aditiva i konzervansa


    Termičkom obradom osnovnih i pomoćnih sirovina posebnim tehnološkim procesima dobivaju se gotove juhe. Ovakve juhe obično sadrže vrlo mali udio povrća i gljiva, a umjesto prirodnih sastojaka dodaju se umjetne arome. Problem je i u udjelu soli koji je u juhama iz vrećice vrlo velik te bi ih stoga trebale izbjegavati osobe s povišenim krvnim tlakom kao i bubrežni bolesnici.
    Proizvođačima dehidiranih juha dozvoljena je i uporaba pojačivača okusa, bojila i aroma. Osim potencijalno štetnog monoatrijevog glutaminata (MSG), ovdje se koriste i natrijevi ribonukelotidi, dinatrijev inozinat i sl., koje moraju izbjegavati osobe s poremećajem metabolizma purina (npr. giht). Čest sadržaj juha je i mliječni šećer pa bi osobe s laktoza intolerancijom ovakav proizvod trebale izbjegavati.
    Posljednje uređivanje od apricot : 08.07.2014. at 21:05

  42. #142

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    147

    Početno

    Cijelu trudnocu ih konzumiram ko i sve ostalo.. nema nikakvih problema....

  43. #143
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    problemi se ne vide sada
    nego kasnije

    moj bi ti savjet bio da malo pročitaš o zdravijoj prehrani za sebe, a kasnije i za dijete

    evo, što bi ti djetetu od godinu dala za večeru?

  44. #144

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    147

    Početno

    Kaj ste se sad okomili na mene..

    Neznam kaj bi mu dala. Imam vremena da saznam..

    Uostalom naziv teme su klinci. Ne pise beba od godinu dana

  45. #145
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nitko se nije okomio na tebe, odakle to

    ali se čini da se nisi baš puno interesirala
    i nema smisla da se tako otresaš na one koji ti žele pomoći...

    je, tema je klinci, a ti govoriš o juhama iz vrećice, majonezi i slično...

  46. #146
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja svojoj nastojim davati masne i kalorične večere jer mi je cilj nadebeliti ju; ali isto nemam previše ideja.
    Obično su to: pečena jaja, pečena jaja sa špekom, omlet ili drobljenac sa pekmezom, štrukle, kikiriki maslac, mozzarela i paradajz preliveno maslinovim uljem pa umače kruh, i to je više manje sve.

  47. #147
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mima, pa koliko je visoka i teška?

  48. #148
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Visoka je normalno a teška je malo, ali uspjela sam ju malo nadebljati režimom masnih večera.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja svojoj nastojim davati masne i kalorične večere jer mi je cilj nadebeliti ju; ali isto nemam previše ideja.
    Obično su to: pečena jaja, pečena jaja sa špekom, omlet ili drobljenac sa pekmezom, štrukle, kikiriki maslac, mozzarela i paradajz preliveno maslinovim uljem pa umače kruh, i to je više manje sve.
    welcome to the club. o tome ja pričam. ja imam 6-godišnjaka sa 16 kg i 2,5 godišnjaka od 10. al ne pomaze nista...

    palčica...naravno da nista iz konzerve ne moze bit super. ja sam bila ironična.

  50. #150
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nikako nisi u pravu

    treba znati razliku između konzerviranja i konzervansa

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •