Stranica 1 od 21 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1040

Tema: Recite mi da sam luda

  1. #1
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno Recite mi da sam luda

    Pokrećem temu iz očaja i unaprijed se ispričavam ako je trebala biti negdje drugdje.
    Mene već znaju kao paničarku ali ovaj put sam stvarno zabrinuta. Trudna i zabrinuta. I ne mogu si pomoć.
    Sad sam 31 tt. I od prošle subote sam počela osjećati lagano manje bebinih pokreta. Počeli su se prorijeđivati, nisu više jaki kako su do tada bili - to se znalo lijepo vidjeti na trbuhu kad je lupala, sad je to kao prigušeno i manje ih je, toliko manje da se jedan dan micala 4 puta dnevno po najviše 20 minuta.

    Nisam odmah dizala paniku, pričekala sam dva dana i na kraju sam ipak otišla na pregled. Zapravo, otišla sam na više pregleda i to 2 ultrazvuka i 4 ctg-a do kraja tjedna. Na UZV sve u redu, beba se miče, protoci su dobri, ima dobru kilažu, dobro je napredovala od zadnjeg pregleda.

    CTG svaki uredan, vidi se da se beba miče kako su mi objasnili, dobri su otkucaji.

    I sad si vi mislite - dobro, ova je stvarno luda. Ali problem je što su se ti pokreti prorijedili i od bebe koja se baš lijepo ritala došla sam do bebe koja se tu i tamo pomakne, ti udarci su nježniji i rijeđi, stvarno. Doktori imaju svaki svoju teoriju - uglavnom da beba ima manje mjesta kako raste i da se na CTG-u jasno vidi kad se miče - a ja to ne osjetim. Ja se pitam što će biti još u iduća 2 mjeseca, tek onda neće imat mjesta i kako ću je onda osjetit!

    Nitko se nije zabrinjavao, rekli su da kad osjetim da je mirna provjerim s Baby Watcherom. Bila sam i privatno i u Petrovoj.

    Sad više ne znam jel to normalno, da li ima smisla otići po još jedno mišljenje, da li pretjeujem...što?

    Jel se nekome još desilo slično? Samo mi nemojte pisati kako vas beba lupa 24 sata jer me takvi postovi ubijaju u pojam - sori na iskrenosti.

  2. #2
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Iskreno mislim da pretjeruješ. beba se nije prestala micati, nego se manje mice ili ju ti manje osjetis, sto i meni zvuci kao što je doktor rekao da ima manje mjesta. Moja beba u odnosu s tvojom bi bila polumrtva ako bi uspoređivali (znal bi ju osjetiti svakih par dana- a rodila sam savrseno zdravu curu s odličnom motorikom....). Ako ce tebe umiriti odi traziti drugo misljenje, ali po ovome sto si napisla ja ne vidim potrebu
    Posljednje uređivanje od mala-vila : 12.07.2014. at 11:26

  3. #3
    gianna87 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    62

    Početno

    Lavko smiri se jer stavrno pretjeruješ. Ako si bila na svim živim pregledima i sve je ok ne razumijem stavrno tvoju paniku, nemoj se ljutiti. I sama sam imala jako mirnu bebu i bila sam jednom na hitnoj u 27 tjednu jer mi se činilo da je manje osjetim pa su mi lijepo objasnili što i tebi i sve je bilo super do kraja. Nisu sve bebe iste i sve trudnoće iste. Bitno je da ju osjetiš i da je na pregledima sve ok. Opusti se i uživaj ovako si stalno pod stresom što nije dobro ni za tebe ni za bebu.

  4. #4
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    ako će tebe smiriti još jedno mišljenje onda idi..iako, oprosti ti meni sad na iskrenosti, mislim da ti ni nakon još jednog mišljenja nećeš biti ništa mirnija..ne mislim ništa loše pod tim..ja sam svoju prvu curicu jako slabo osjećala kroz cijelu trudnoću, uvijek je bila mirna i kad bih je osjetila to je sve bilo nekako slabo i nježno..takve smo, strah nas je i u svemu tražimo "problem" koji proizlazi baš iz toga straha jer najviše na svijetu želimo da nam se dijete rodi živo i zdravo..pokušaj se smiriti koliko možeš, jer beba osjeti i tvoju nervozu i strah..

  5. #5
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj gianna87 prvotno napisa Vidi poruku
    Lavko smiri se jer stavrno pretjeruješ. Ako si bila na svim živim pregledima i sve je ok ne razumijem stavrno tvoju paniku, nemoj se ljutiti. I sama sam imala jako mirnu bebu i bila sam jednom na hitnoj u 27 tjednu jer mi se činilo da je manje osjetim pa su mi lijepo objasnili što i tebi i sve je bilo super do kraja. Nisu sve bebe iste i sve trudnoće iste. Bitno je da ju osjetiš i da je na pregledima sve ok. Opusti se i uživaj ovako si stalno pod stresom što nije dobro ni za tebe ni za bebu.
    x posebno na boldano..kako sam i napisala prvu curu sam jedva osjetila, sve nekako slabo i nježno kroz cijelu trudnoću, nije me to brinulo jer mi je to bila prva trudnoća, tako da nisam ni znala kako bi to micanje trebalo izgledati..druga cura je bila jako aktivno dijete, stalno u pokretu, nekad bi imala osjećaj da hoće izletiti van..obadvije zdrave i vesele djevojčice..svaka trudnoća je priča za sebe...
    Posljednje uređivanje od anabeg : 12.07.2014. at 12:34

  6. #6
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    OK, shvaćam vas, ja sam svjesna da su moje reakcije puno pretjerane. Ja sam inače anksiozna osoba, idem ja i kod psihologa (sad ćete me stvarno otpisat ko nut case), ali ne izmišljam kad kažem da se smanjila ta njezina aktivnost. To je mene zabrinulo. Kako odjednom?
    Pa onda one priče - brojite pokrete, u dva sata ih mora biti 10, ako ih ne izbrojite, javite se liječniku. A ja jedan dan cijeli dan toliko izbrojala.
    Koje su to gluposti??
    Kako je moguće da baš svaka trudnica izbroj toliko?
    Pa ako primjetite promjenu u aktivnosti, zovite liječnika.
    Dobro, ne samo da sam zvala, ja sam i otišla. U više navrata štoviše.

    Dobro, trebalo mi je da mi netko sa strane kaže što misli.
    Iako sad još manje znam kako ću znat da nešto nije u redu...

  7. #7
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Možda se beba udobno smjestila pa ti zato ne osjetiš.. Ni ja nisam preredovito osjećala pokrete,nekad ve©inu dana nebi a nekada stalno. Nisi nut case,bolje da si provjerila. Sad se možeš umiriti kad znaš da je sve ok

    Moji bi se micali kad bih legla na leđe,valjda su tada tražili položaj. Sve je to ok,budi bez brige

  8. #8
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Draga
    Ja sam uredno svaki mjesec imala izvanredni uzv za psihoterapiju. Ali, ako ti ni to, čini se, nije dosta, nabavi Baby wachter pa slušaj.
    I nitko ti nema pravo reci da pretjerujes... U brizi si i to je normalno, brineš više nego ostale trudnice, imaš svoje razloge i najvažnije je da nadjes način da se smiris... Ako je Baby watcher tvoja pilula za smirenje, nabavi ga i osluskuj... Uzrujavanje ti sad ne treba. Grlim te.

  9. #9
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Slusaj sebe i svoj instinkt, to ti je moj savjet. Iz iskustva....

  10. #10
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    ja sam samo došla dati podršku jer znam kako izgleda anksioznost u kombinaciji s trudnoćom. bolje da ti ne pričam kakve sam ja imala filmove u 2. trudnoći i koje sam sve scenarije vrtila u glavi. na kraju se rodila živa i zdrava curka koja je od ove godine punoljetna. moram ti odmah reći da strahovi neće biti ništa manji ni kad rodiš ako si im toliko podložna. ta glupa anksioznost je stvarno zeznuta stvar. meni se s godinama stanje dosta poboljšalo, ali i onih 25 mg anafranila svaki dan nije za baciti :D

    uglavnom, želim ti sreću <3
    Posljednje uređivanje od Bodulica : 12.07.2014. at 14:29

  11. #11
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Lavko, nisi nut case, zabrinuta si, a usto imas i problem s anksioznoscu i sigurno ti nije lako samo smiriti se i prihvatiti da je sve to normalno.
    Beba ti postaje sve veca, a mjesta sve manje i sve vise ce to njeno micanje nalikovati na guranja, a manje na kickove na koje si navikla.
    Kako se trudnoca primice kraju, tako i bebe pocinju imati svoj ritam budnosti i spavanja i zato je totalna glupost da ju moras osjetiti 10 puta u sat vremena cijeli dan. Ako spava, manje i laganije se mice i naravno da ne osjecas nista.
    Mozda bi ti pomoglo da probas voditi dnevnik njene aktivnost pa da pokusas skuziti njen ritam spavanja i budnosti!? Mozda ces se tako lakse primiriti i uvjeriti da je sve ok, a mozda ti to pomogne da ju bolje razumijes kad se rodi.

    Ja na tvom mjestu, ne bih isla po trece misljenje. Svaki dr kaze nesto svoje o cemu onda ti razmisljas i ne znas kome da vjerujes i eto nove brige.

    Sve je ok ako osjecas bebu da se mice, makar to bilo potpuno drugacije i novo, mozda je samo promijenila polozaj pa ju osjecas drugacije.
    Za zabrinuti se je ako prode cijeli dan da ne osjetis dijete i svi uobicajeni nacini uznemiravanja (leci na leda, promijeniti polozaj, pojesti ili popiti nesto slatko..) ne potaknu dijete da se mrdne, ali to se tebi nece dogoditi jer imas savrseno zdravu bebicu koju ces zagrliti za dva mjeseca

  12. #12
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    I moj se prilično rijetko micao, ma kakva 4x20, ih do takvog tuluma nikad nismo stigli Je li i tebi ono posteljica naprijed?
    Kupi baby watcher i odi na hitnu/izvanredni UZV kad god ni to ne bude dovoljno. Ionako te ne smiju potjerat. Sretno!

  13. #13
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Joj cure hvala vam, tako mi fali da me netko razumije, već imam etiketu neuračunljive osobe...a ta anksioznost i trudnoća su stvarno gadna kombinacija.
    Bodulica, imat ćeš poruku od mene

    Imam Baby Watcher kojeg sam rijetko koristila jer sam je dosta osjećala. Sad sam ga počela češće koristit da se primirim. Na trenutke pomišljam kako bi bila najsretnija da mi u bolnici rade dva ctg-a dnevno i čekaju termin.

    Štos je u tome što ja od početka vodim dnevnik njenih pokreta i to se sad dosta razlikuje u odnosu na prošli tjedan. Tehnike razbuđivanja nekad pale, nekad ne tako da se u njih ne mogu pouzdat. Sad mogu ili prihvatiti da je ovo novo stanje i da će se drukčije micati zbog toga što raste ili, ne znam, ludovat dalje po pregledima i čut razna mišljenja. A opet nekom moram vjerovat od doktora.

    Dobro Argente kažeš, kad ne budem mogla izdržat ako je ne osjetim dugo, morat će me primiti na hitnoj..pa tako dok ne rodim. Posteljica mi je sprijeda, ali to me nije ometalo da je osjetim jače do nedavno.

    Nekad se u krajnjoj fazi ludila pitam da li bi me valjda stvarno zadržali da nekaj nije u redu. Pa valjda bi.

  14. #14
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Evo ja se baš sjećam da mi se u trećem tromjesečju smanjila aktivnost djeteta u trbuhu. Isto sam se malo zabrinula upravo zbog tih brojanja udaraca na internetu. Doktor me uvjerio da je to sasvim normalno, isto zbog smanjenog prostora.
    Pred sam kraj trudnoće se počela opet jako osjetiti, u zadnja dva tjedna mi je trbuh skakao na sve strane, pokazala je svoje pravo lice Hehe.

    Uglavnom, mislim si da ima neke veze i položaj maternice, npr. u trećem tromjesečju se digne dosta visoko prema prsnom košu, a pred porod se opet spušta nisko u zdjelicu.

    Uzput, posteljica mi je isto bila naprijed.
    Posljednje uređivanje od macaklinka? : 12.07.2014. at 17:05

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    oo kako ja tebe savršeno razumijem i ja sam pohodila izvanredne uzv-ove i u prvoj i u drugoj trudnoći
    nije na odmet biti na oprezu i slušati majčinski instinkt i he..e me se živo tko će što misliti kad dođem na uzv

    ustvari da se ne ponavljam potpisala bih mojcu!

  16. #16
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Joj cure hvala vam, tako mi fali da me netko razumije, već imam etiketu neuračunljive osobe...a ta anksioznost i trudnoća su stvarno gadna kombinacija.
    Bodulica, imat ćeš poruku od mene

    Imam Baby Watcher kojeg sam rijetko koristila jer sam je dosta osjećala. Sad sam ga počela češće koristit da se primirim. Na trenutke pomišljam kako bi bila najsretnija da mi u bolnici rade dva ctg-a dnevno i čekaju termin.

    Štos je u tome što ja od početka vodim dnevnik njenih pokreta i to se sad dosta razlikuje u odnosu na prošli tjedan. Tehnike razbuđivanja nekad pale, nekad ne tako da se u njih ne mogu pouzdat. Sad mogu ili prihvatiti da je ovo novo stanje i da će se drukčije micati zbog toga što raste ili, ne znam, ludovat dalje po pregledima i čut razna mišljenja. A opet nekom moram vjerovat od doktora.

    Dobro Argente kažeš, kad ne budem mogla izdržat ako je ne osjetim dugo, morat će me primiti na hitnoj..pa tako dok ne rodim. Posteljica mi je sprijeda, ali to me nije ometalo da je osjetim jače do nedavno.

    Nekad se u krajnjoj fazi ludila pitam da li bi me valjda stvarno zadržali da nekaj nije u redu. Pa valjda bi.

  17. #17
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    OK, shvaćam vas, ja sam svjesna da su moje reakcije puno pretjerane. Ja sam inače anksiozna osoba, idem ja i kod psihologa (sad ćete me stvarno otpisat ko nut case), ali ne izmišljam kad kažem da se smanjila ta njezina aktivnost. To je mene zabrinulo. Kako odjednom?
    Pa onda one priče - brojite pokrete, u dva sata ih mora biti 10, ako ih ne izbrojite, javite se liječniku. A ja jedan dan cijeli dan toliko izbrojala.
    Koje su to gluposti??
    Kako je moguće da baš svaka trudnica izbroj toliko?
    Pa ako primjetite promjenu u aktivnosti, zovite liječnika.
    Dobro, ne samo da sam zvala, ja sam i otišla. U više navrata štoviše.

    Dobro, trebalo mi je da mi netko sa strane kaže što misli.
    Iako sad još manje znam kako ću znat da nešto nije u redu...
    Ovo boldano: to nisu gluposti, lavko.
    Pokreti se broje tako da legneš na desni bok, posve se umiriš i brojiš pokrete dok ne nabrojiš do deset. Tako ujutro oko 10 i popodne oko 18 sati.
    Skoncentriraj se na svaki, i najmanji pokret. Nekad će trebatii par minuta, nekad neće biti dosta ni cijeli sat. Ako ne bude 10 pokreta, popij čašu slatkog soka i opet legni na bok. I broji do 10 BILO KAKVIH pokreta.

    Toplo ti preporučujem ( i svakoj drugoj trudnici) da odmah odeš liječniku, ako ni drugi sat ne bude 10 bilo kakvih pokreta. Bebini pokreti su pravo mjerilo njenog stanja.

    Možda pretjeruješ u strahovima, ali vjeruj mi, ništa nije pretjerano. Ti, kao trudnica, moraš biti mirna. Ako treba, kaži liječniku da si previše zabrinuta, da to ne možeš izdržati, da te taj strah za svoju bebu pretjerano muči. Neka te stave u bolnicu i neka ti par puta na dan slušaju bebu. Ako smatraš da ćeš biti mirnija, predloži to.

    Mene su, ne samo stavili zadnjih par tjedana u bolnicu, nego i inducirali porod na kraju, jer psihički nisam mogla više izdržati strah da mi beba neće preživjeti. Imala sam ogroman razlog za to, ali razlog nije bitan, kada te strah uništava. Moj se sin rodio živ, zdrav i prekrasan, naravno , na kraju svih tih devet mjeseci strahovanja.

    Tako da, posve te razumijem, lavko, ali posve. Učini što možeš da budeš mirna. I javi se, da čujemo da ste dobro, oboje

  18. #18
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Iskreno,ja sam pred kraj (zadnje tromjesecje) 10 pokreta nekad mogla cekati satima. I sve je bilo ok. A ni prije nije bio nesto pokretan,nije se nikad vidjelo na van,iako je posteljica bila iza.
    A mene niti jedan gin nije trazio da brojim i pratim tako pokrete

    Najcesce je stucao zadnjih par mjeseci,vise od lupanja
    Posljednje uređivanje od Vrci : 12.07.2014. at 17:51

  19. #19
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Beti, ne znam, ja sam to pročitala na internetu a opet nijedan ginekolog mi to nije rekao. Ovaj tjedan sam bila i na hitnoj u Petrovoj i u ambulanti i privatno kod gineologa.
    Ne znam kako bih sugerirala doktoru da ostanem u bolnici, da li bi me itko primio?
    Poslat ću ti poruku.

  20. #20
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ctg pokazuje samo trenutno stanje dijeteta . Bez garancije da ce za 20 minuta ili 2 sata , ili 2 dana biti dobro.
    jednostavno, neke se stvari mogu predvidjeti , ali garancije za nista nema 100%.
    i takve lose misli koje ti dolaze najcesce nemaju veze sa intuicijom , nego se samo tvoj mozak poigrava sa tobom.

  21. #21
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Citiraj macaklinka? prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja se baš sjećam da mi se u trećem tromjesečju smanjila aktivnost djeteta u trbuhu. Isto sam se malo zabrinula upravo zbog tih brojanja udaraca na internetu. Doktor me uvjerio da je to sasvim normalno, isto zbog smanjenog prostora.
    Pred sam kraj trudnoće se počela opet jako osjetiti, u zadnja dva tjedna mi je trbuh skakao na sve strane, pokazala je svoje pravo lice Hehe.

    Uglavnom, mislim si da ima neke veze i položaj maternice, npr. u trećem tromjesečju se digne dosta visoko prema prsnom košu, a pred porod se opet spušta nisko u zdjelicu.

    Uzput, posteljica mi je isto bila naprijed.
    Da li se sjećaš kako je to izgledalo - smanjila se jačina i učestalost? Jel se sjećaš koliko si često osjetila bebu na dan?

  22. #22
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ctg pokazuje samo trenutno stanje dijeteta . Bez garancije da ce za 20 minuta ili 2 sata , ili 2 dana biti dobro.
    jednostavno, neke se stvari mogu predvidjeti , ali garancije za nista nema 100%.
    i takve lose misli koje ti dolaze najcesce nemaju veze sa intuicijom , nego se samo tvoj mozak poigrava sa tobom.
    Više ne znam, imala sam i prije predosjećaje pa su se srećompokazali neispravnim. Ali kako ne reagirat kad vidiš da se nešto dešava a očajnički se bojiš?

  23. #23
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Više ne znam, imala sam i prije predosjećaje pa su se srećompokazali neispravnim. Ali kako ne reagirat kad vidiš da se nešto dešava a očajnički se bojiš?
    Ne znam sto bih ti rekla...
    tesko je to.
    Ali zaista te misli nisu nikakva intuicija nego samo strah kojim se igra nas mozak.
    Ne znam kako bih ti pomogla.
    Idi po jos jedno misljenje ako ces biti mirnija.
    prati pokrete i mjeri otkucaje , ujutro i popodne ( bolju uslugu neces niti u bolnici imati).
    priznaj strah , ne bjezi od crnih misli , ali im opet nemo davati previse paznje.
    polako , dan po dan.

  24. #24
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Lavko, jel uzimas neku terapiju? Po ovome sto kazes, bebica se javlja normalno, ovisi ti o puno faktora koliko ce se javiti, mozda se vise po noci javlja pa je uspavanija preko dana, ako pijes normabele kao i svaka druga trudnica i to ti utjece na osjet jer su misici opusteniji.

  25. #25
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Uzimam dosta terapije, da sad ne nabrajam, pa i Normabel. Ali uzimam to sve skoro od početka, mislim da ne utječe na pokrete, do sada nije.

    Imam osjećaj da ću iduća dva mjeseca živjet uvijek spremna na hitnu.
    I stvarno me baš briga ako će me smatrat luđakinjom, ovo mi je trenutno najvažnia stvar na svijetu.

  26. #26
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Nema veze sto nije do sada, svi ljekovi razlicito djeluju u 2 i u 3 trom.

  27. #27
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ako shvacas sto ti zelim reci, ne djeluju isto i ne prolaze isto kroz posteljicu, posve je normalno da ako pijes normabel da moze djelovati na bebu da ju opusti i da joj pokreti nisu toliko jaki, kod tebe je korist uzimanja daleko veca nego da ga ne uzimas i nisi jedina trudnica niti na normabelu niti na drugim terapijama, uzmi u obzir ljekove koje trosis, pogotovo ako je tu helex ili nesto slicno u pitanju. Probaj se opustiti jer ti definitivno ne treba da budes jos pod stresom i kada zagusti idi na pregled ukoliko ti on donosi olaksanje.

  28. #28
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Slazem se sa Kris, mislim isto tako da je beba mirnija radi normabela. Isto, jedno pitanje, da li spavas na ledjima? U ovom stadiju ako lezis na ledjima, beba pritisce arteriju, te prima manje krvi, pa se mozda manje mice. Najbolji je polozaj na lijevom boku. Isto tako, ako je bebina glava spustena u tvojoj zdjelici, ne moze se micati puno (napominjem da to nije opasno, sve se one prije ili kasnije tamo spuste i to je potpuno normalno u trudnoci)

  29. #29
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Možda su lijekovi, ma može biti svašta, i nitko ne može znati što je točno..mene je strah najgoreg naravno.


    Jutros je štucala, ali se nije pomaknula...jel se to štucanje isto broji?

  30. #30
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Naravno da se broji
    Svaki pokret, migoljenje, guranje, rastezanje, ne mora to nuzno biti udarac
    Drz se draga

  31. #31
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Barem nešto. Ja sam navikla na udarce.
    Kad ti se dani svode na brojanje pokreta....

  32. #32
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Možda su lijekovi, ma može biti svašta, i nitko ne može znati što je točno..mene je strah najgoreg naravno.


    Jutros je štucala, ali se nije pomaknula...jel se to štucanje isto broji?

    Ja sam neko vrijeme samo štucanje osjećala.
    Mislim da je to bilo baš u cca. tim tt.

  33. #33
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Danas je malo normalnije osjećam. Ne baš super kao prije ali lupila me dovoljno puta pa sam malo mirnija dok ne pošizim ponovo.
    Sad mi svašta pada napamet, par puta sam si zaboravila dati inekciju Fraxiparina, pa si mislim možda je zato. Al opet protoci su ok.
    Ma....

  34. #34
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    I stvarno mi je lakše kad sam podijelila s vama ovu muku..i što su mi svi odgovorili na poruke.

  35. #35
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    E meni je malac bio miran i nije lupao kad sam ja bila zivcana ili tuzna,kad sam plakala. Onda mu je trebalo neko vrijeme da se opet pokrene

    To mi bilo najgore,imala sam par puta neke svade i gluposti zbog kojih sam plakala i onda nisam njega osjetila pa sam se smirivala i mazila trbuh i ispricavala se malcu unutra sto mu radim te stresove

    Bas je trudnoca hormonski kaos

  36. #36
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Lavko, potpuno te razumijem Ja sam mislila da ću se opustiti kad uđem u treće tromjesečje, jer beba ipak ima šanse da preživi bude li morala van, no tek je tada nastala panika i brojenje dana i tjedana do samog kraja. Moj je do 28. tjedna bio vrlo miran i nježan, a onda su udarci postali i česti i dosta bolni, no bilo je dana kad se satima ne bi javio i isto me izluđivalo brojenje pokreta.
    Pogotovo ujutro: inače bi se nakon mog buđenja i okretanja u krevetu odmah pomaknuo, no dogodilo se par puta da nije, pa nije ni nakon kave, ni nakon slatkog doručka, tek nakon 3-4 sata kad sam već bila spremna za hitnu. Imao je dane izuzetne aktivnosti i izuzetno mirne, za izluditi.

    Koliko mi je predivna ta trudnoća bila i zapravo sam se sjajno osjećala cijelo vrijeme i hodala pola metra iznad zemlje s tim trbuhom, toliko je bila i noćna mora, a nemam problema s tjeskobom i sl., samo ružna iskustva (svoja i drugih), što je dovoljno, teško je to objasniti.
    Što se tiče Fragmina, isto mi se dogodilo da sam jednom dala par sati kasnije, skroz zaboravila, a jednom nisam bila sigurna jesam li uopće dala (nije pomoglo ni brojenje bačenih i preostalih injekcija, ništa), pa sam dala još jednom i lupala glavu hoće li baš ta preskočena ili dupla doza biti kobna, ma užas, ne volim se toga ni sjetiti.

    I zavidjela sam prijateljici koja je isto imala spontani prije i bile smo tu negdje u tjednima, koja bila potpuno flegma i govorila da o lošim ishodima uopće ne razmišlja jer što je suđeno, suđeno je, ne možeš sve predvidjeti pa nema smisla ni provesti trudnoću u panici. Koliko god se trudila, nisam mogla tako razmišljati, vidjela sam samo svoju poslejdnju šansu za urednu trudnoću.

    Uglavnom, nisi luda, no probaj se zabaviti nečim, filmovi, knjige, šetnje, muzika... Mene je spasilo to što sam preuzela hrpu honorarnog posla i po deset sati dnevno grozničavo radila (zadnji sam odrađeni posao predala u 39. tjednu na dan kad sam rekla svom doktoru neka me primi u bolnicu jer sa svojim kontrakcijama i bebom čija je glava zadnja tri tjedna bila skroz nisko i jedva sam hodala, neću izdržati do datuma dogovorenog CR, tako je i bilo).

    Drži se i sigurna sam da će sve biti u redu

  37. #37
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Koliko god se trudila, nisam mogla tako razmišljati, vidjela sam samo svoju poslejdnju šansu za urednu trudnoću.
    Vikki, točno to. I još dodaj tome anksiozni poremećaj s kojim se borim. I godine, i spontani prije..nema opuštanja.
    Ja bih bila presretna da mogu nešto raditi, ali nema šanse. Koncentracija nikakva i kad krenu strahovi kao ovaj tjedan, samo se sklupčam na kauču i preživljavam.

    Jedino što mene umiri je pregled kod doktora. A ne mogu visit svaki dan kod doktora pobogu!

    Termin mi je oko 15.9. ali ja računam da može krenut i s 38 tjedana, pa onda još mjesec i pol. Ali mjesec i pol kidanja živaca. Tako je nažalost

  38. #38
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Da li se sjećaš kako je to izgledalo - smanjila se jačina i učestalost? Jel se sjećaš koliko si često osjetila bebu na dan?
    Pa, nisam nikad brojala ovako kako Beti opisuje niti vodila dnevnik. Radilo se o subjektivnom osjećaju.

    Smanjio se broj i intenzitet pokreta i znam da mi je moj gin rekao da to nije razlog za brigu, kad je ne bih uopće osjećala čitav dan, ili više, da se onda trebam zabrinuti.

    On zna da sam izgubila prvu trudnoću (u 12.om tjednu) i nije htio da se previše brinem odnosno koncentriram na to brojanje. Valjda.

  39. #39
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Sad sam se sjetila necega. Moja se curka ritala u trbuhu divljacki nakon sto bih se najela heljdine kase. Ako mislis da ti je beba premirna, i ako zelis zurku u trbuhu, samo se heljde posteno najedi

  40. #40
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Danas je malo normalnije osjećam. Ne baš super kao prije ali lupila me dovoljno puta pa sam malo mirnija dok ne pošizim ponovo.
    Sad mi svašta pada napamet, par puta sam si zaboravila dati inekciju Fraxiparina, pa si mislim možda je zato. Al opet protoci su ok.
    Ma....
    Meni je na mob zvonio alarm u 22h za Fraxiparin. Izgledala sam kao oni opsjednuti likovi iz filmova, cim zasvira alarm ja istog trenutka ostavljam sve i odlazim po ''dozu''. Jednom sam u sred pranja sudja otisla,nisam ni vodu zavrnula.

  41. #41
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Vikki, točno to. I još dodaj tome anksiozni poremećaj s kojim se borim. I godine, i spontani prije..nema opuštanja.
    Ja bih bila presretna da mogu nešto raditi, ali nema šanse. Koncentracija nikakva i kad krenu strahovi kao ovaj tjedan, samo se sklupčam na kauču i preživljavam.

    Jedino što mene umiri je pregled kod doktora. A ne mogu visit svaki dan kod doktora pobogu!

    Termin mi je oko 15.9. ali ja računam da može krenut i s 38 tjedana, pa onda još mjesec i pol. Ali mjesec i pol kidanja živaca. Tako je nažalost
    Možda bi.pomogla neka okupaciona terapija: puzzle, neki ručni rad, slaganje kolaza... Možda modeliranje u glini? Pusti sad talent, bitan je proces i da ti zaokupi um.
    Ja sam gledala Smogovce.

  42. #42
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Možda bi.pomogla neka okupaciona terapija: puzzle, neki ručni rad, slaganje kolaza... Možda modeliranje u glini? Pusti sad talent, bitan je proces i da ti zaokupi um.
    Ja sam gledala Smogovce.
    Slazem se.
    Ja sam citala lagane ljubane romane i pekla kolace.

  43. #43
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    lavko, jel' ti moraš mirovati?

  44. #44
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    pa da, ak ne moraš mirovati odi sutra oko 10 sa mnom na kavu u centru

  45. #45
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Možda bi.pomogla neka okupaciona terapija: puzzle, neki ručni rad, slaganje kolaza... Možda modeliranje u glini? Pusti sad talent, bitan je proces i da ti zaokupi um.
    Ja sam gledala Smogovce.
    He he he... super ideja! Ja sam voljela gledati stare filmove, iz tridesetih...ali to zahtijeva pažnju.

    Još sam gledala neku brazilsku seriju o kavi i to je jedina serija te vrste koju sam ikad gledala. Baš zato - jer se moglo gledati opušteno i bez ikakvih očekivanja. I zadržala sam debelo razumijevanje za gledače serija baš iz tih vremena. Policijske i mračne serije koje inače volim nikako mi nisu pasale u trudnoći - prevelika količina nasilja.

    A kad sam morala mirovati u bolnici, pročitala sam omanju knjižnicu, da bih iz te cijele hrpe upamtila jednu jedinu knjigu - Zloguke žabe Guntera Grassa.

    Lavko, možda bi ti dobro došlo društvo, ono na regularnoj bazi, da imaš s kim popričati svaki dan... Meni je bilo grdo i dosadno čekati muža, a kad je on došao umoran s posla, ja bih ga opsjedala kao pijavica da sluša o čemu sam sve razmišljala dopodne.

  46. #46
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    ove ideje nisu uopce bez veze.
    stvar je u tome da se mozak zaposli i programira na druge sadrzaje.
    Nakon par dana , glava bude totalno u drugom filmu.
    isprobano.

  47. #47
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    ove ideje nisu uopce bez veze.
    stvar je u tome da se mozak zaposli i programira na druge sadrzaje.
    Nakon par dana , glava bude totalno u drugom filmu.
    isprobano.
    X!

  48. #48
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Da... ja sam puno lajala na telefon s frendicom koja je bila trudna otprilike kao i ja... Gledala Cezara Milana, onu blesavu sriju Dharma & Greg... a kad sam rodila sam svako jutro gledala Tutti pazzi per amore, odlična talijanska serija koja je išla oko 9 ujutro.. to me držalo u normali.

  49. #49
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    A moram mirovati, tak su mi rekli, jer sam za prst prohodna do unutarnjeg ušća. Dođe mi nekad sestrična, ali ne toliko često.
    Danas buljim u tv.
    Zapravo mi je teško mislit o bilo čemu osim o onome što me muči - a to su sad ti pokreti. Preplave me misli da će se nešto loše desiti - teorija je tisuću, od loših protoka, manjka plodne vode, pa nadalje,...a ja neću na vrijeme reagirati, a kako bi moja psih rekla, ja nemam taj mehanizam koji drži strah pod kolikom-tolikom kontrolom, mene satre do kraja. Zato mi trebaju lijekovi koje sad ne pijem.

    Možda bi mi stvarno bilo bolje u bolnici, iako mi ni tamo neće radit bog zna što, al nekako mislim ako bi me nadzirali, bila bih mirnija. Pod uvjetom da me stvarno nadziru. Koliko god zvuči bolesno, to bi me umirilo.

    Čitat knjigu mi je znanstvena fantastika - jedna stranica pet puta. Imam DVD-ove Seksa i grada, to ću si stavit sad.

  50. #50
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Mislim da ni u bolnici ne rade uzv i ctg svaki dan, da bi ti onda bilo isto

Stranica 1 od 21 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •