Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 87 od 87

Tema: Tko još ne priča?

  1. #51
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ovdje ima dosta interesantnih odgovora koji mogu ponuditi smjernice kako dalje:

    http://www.ranaintervencija.org/inde...id=5&Itemid=68

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Rivendell - u potpunosti te razumijem kad pišeš o čekanju Mene su nazvali prenačitanom intelektualkom koja radi probleme gdje ih nema.
    Sve dok nismo pronašli prave ljude - rehabilitatoricu iz Rijeke koja radi u sklopu udruge za ranu intervenciju - sad nam je godina dana da moj malac vježba kod nje i jako je zadovoljna napretkom. Zatim tim specijalista iz dnevnog centra za rehabilitaciju Veruda - logopedica, dj. psihologica i rehabilitatorica - rade sa malim samo mjesec dana, a napredak je golem.
    Inače, moj sinek je odlučio pričati engleski, pa tako kad ga pitam What is this? uredno kaže cijelu rečenicu (It's a car/elephant/block - što god da ima), pitam ga What colour is the car? a on meni uredno The car is red. I tako maleni priča gramatički ispravno na stranom jeziku, zna englesku abecedu, brojati do dvadeset, raspoznaje sva slova i brojke, prepoznaje 4 boje i sve oblike, pjeva 4-5 pjesmica ali ne zna pitat jesti ili piti. Ne zove mama ili tata, prstom pokazuje kada je jako motiviran, ali u pravilu ne. Razumije jako jako puno, kad mislim da nije razumio, kažem mu na engleskom i onda napravi što se od njega traži.
    U ovih godinu dana rada s njim poslušala sam sve savijete koje sam smatrala pametnima - recimo pjevam mu pjesmice s rimom, izraženog ritma (Tike tike tačke, tramvaj vozi mačke, vozio ih cijeli dan, sad je dosta ajmo van! i slične), logopedica i on imaju posebnu bilježnicu za vježbu s kojom on jako lijepo uči riječi, inzistiramo na pincetnom hvatu i pravilnom četveronožnom puzanju, oduzeli smo mu dudu. Pokušali smo sa komunikacijom sličicama - nije išlo, malac bi podivljao i bijesnio dok nismo sklonili sve te sličice. Pokušali smo i s baby signsom, bio je indiferentan prema tom mahanju, a njegov blizanac je krenuo znakovati i prestao pričati (inače je jako pričljiv) pa smo brzo napustili i to. Još uvijek nas vodi za ruku kako bi nam pokazao što želi. Radili smo i ABBU i Floor time, funkcionalno učenje i u biti sve što su nam pokazali. Najviše efekta imamo od ABBE pa to najviše primjenjujemo. U zadnje vrijeme mu se razvija maštovita igra, što me silno veseli.
    Bit ovog kilometarskog posta je da ako ti smatraš da tvoj sin zaostaje u razvoju, ne slušaj nikoga tko te tapša po ramenu (osobno, bila sam okružena tapšačima i ludila sam od izjava "nije mu ništa") nego vodi ga privatno rehabilitatoru koji je specijaliziran za ranu intervenciju, logopedu koji zna raditi s malom djecom, a sama radi floor time što češće možeš. Napredak se vidi tek kasnije, čekanje tog napretka zna biti jako frustrirajuće, ali jednom kad ti maleni istrese sve što je naučio u jednom danu, bit ćeš oduševljena.

    I savijeti cura s foruma su bili dragocjeni, rehab, Peterlin - po stoti put vam hvala!

  3. #53
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    E, di si, Sumskice, dugo te nema!

    A odakle taj engleski, jeste li bilingvalna obitelj?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Bok Jurana - nije me bilo mjesecima, a sad me srce vratilo forumu

    Engleski iz crtića, jer smo nažalost (ili na sreću, ne znam još) malcima puštali da gledaju Baby TV od nekih godinu dana starosti. To je bio jedini način da skuham nešto za MM-a i mene, da on sjedne i pročita novine ili bude na kompu bar 20-ak minuta bez prekida. Tamo sam i sama naučila brdo pjesmica za djecu, koje sam im pjevala cijele dane (od Twinkle little star, do Mary had a little lamb...) apsolutno nesvjesna što činim. Promijenila sam to, ali kad su oni imali dvije godine, pa tek zadnjih 10 mjeseci moja djeca imaju mamu koja priča većinom hrvatski.
    Inače, meni je od rane mladosti bila želja odgojiti djecu dvojezično, hrvatsko-engleski i to je u mojim krajevima sasvim normalno (OK, Istrijani djecu odgajaju hrvatsko-talijanski ) ali nisam računala na to da će mi dijete imati poteškoće u govorno jezičnom razvoju koje ću tom dvojezičnošću još pojačavati

  5. #55
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    I ja sam svojima pjevala više na engleskom, nego na hrvatskom jer jednostavno znam više lijepih pjesmica na engleskom.
    Ali obraćala sam im se samo na hrvatskom pa nije bilo problema.

    A i godinama smo muž i ja koristili engleski za nešto što nije dobro da djeca čuju. Sad je to gotovo, stariji zna dovoljno da nas prati.
    Posljednje uređivanje od Jurana : 03.11.2014. at 11:17

  6. #56
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Iz osobnog iskustva milsim da bolje usvajanje engleskog za razliku od hrvatskog nema veze sa količinom izloženosti nekog od njih. Moje dijete ima dg. poremećaja govora i komunikacije. Ide u 2. razred i sve vezano uz hrvatski morali smo ju naučiti neprekidnim ponavljanjem, ništa nije usvajala spontano. Da vidite koju borbu sada vodimo kad su došli do "sročnosti".
    Upravo zbog svih tih problema nikada ju nismo učili engleski a govori ga perfektno. Među najboljima je u razredu. Samouka, sve je pokupila na kompu, pitala nas kako se nešto kaže. Nije mi jasno zašto ni kako ali definitivno joj ide puno lakše i brže od hrvatskog.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Moj je prošla tri i pol godine, sve razumije, ima nekih 20 riječi s kojim se sporazumijevamo i milijon gesti za sve , ali nikako da konkretno govor krene. Sve živo oponaša i mene i ljude i sve na tv-u, kao da gledam gluhonijemi film. I meni su rekli da razumijevanje prethodi govoru, ali brate mili, kad će više.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    MBee - nama su stručnjaci rekli da su dječica koja kasne u govorno jezičnom razvoju sklona engleskom jeziku, da se to pokazuje baš kao obrazac ponašanja u mnogo djece s kojom rade.
    Naše "tete" ne govore engleski, pa ne mogu provjeriti stupanj razumijevanja mog malca na tom jeziku, ali su me pitale u nekoliko navrata da pred njima razgovaramo na engleskom i ostale su zapanjene njegovim kom. vještinama

  9. #59
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam svojima pjevala više na engleskom, nego na hrvatskom jer jednostavno znam više lijepih pjesmica na engleskom.
    Ali obraćala sam im se samo na hrvatskom pa nije bilo problema.

    A i godinama smo muž i ja koristili engleski za nešto što nije dobro da djeca čuju. Sad je to gotovo, stariji zna dovoljno da nas prati.
    e ovo i mi radimo zasad još šljaka

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Nasmijale ste me.
    MM i ja smo prije tri tjedna dečkima uzeli dude. Nismo izgovorili tu riječ od tada. Pričamo u šiframa: cucla, čep, dudla i slično

  11. #61
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,382

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Nasmijale ste me.
    MM i ja smo prije tri tjedna dečkima uzeli dude. Nismo izgovorili tu riječ od tada. Pričamo u šiframa: cucla, čep, dudla i slično
    Od, da , tako smo i mi ( s dudom). A nismo dvojezicna obitelj. :D

  12. #62
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Iz osobnog iskustva milsim da bolje usvajanje engleskog za razliku od hrvatskog nema veze sa količinom izloženosti nekog od njih. Moje dijete ima dg. poremećaja govora i komunikacije. Ide u 2. razred i sve vezano uz hrvatski morali smo ju naučiti neprekidnim ponavljanjem, ništa nije usvajala spontano. Da vidite koju borbu sada vodimo kad su došli do "sročnosti".
    Upravo zbog svih tih problema nikada ju nismo učili engleski a govori ga perfektno. Među najboljima je u razredu. Samouka, sve je pokupila na kompu, pitala nas kako se nešto kaže. Nije mi jasno zašto ni kako ali definitivno joj ide puno lakše i brže od hrvatskog.
    Ovo je sjajno!

    Bravo, malena!

    (Nije isto, ali me podsjetilo - logoped i psiholog u vrtiću su mom starijem preporučili da NE bude upisan u jezičnu grupu. Pričekali školu. Dijete savršeno savladava strane jezike. Nema tu pravila...)

    Sličnu priču našla sam i na logopedskom forumu, čak i radikalniju - dijete je jednostavno progovorilo na stranom jeziku i odbijalo govoriti hrvatski. Kad stignem, potražit ću link na tu priču.

  13. #63
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Mi smo na našem "borbenom putu" prošli puno ustanova i stručnjaka svih fela. Nismo se borili smo sa govorom već sa dosta elemenata autističnog spektra. Prve riječi je progovorila sa 3 godine a sa 4 su se još mogle prebrojati. Išlo je jako, jako, jako polako sa puno eholalije.
    Da skratim priču, za sve koji imaju sličan problem, gdje nije samo ekspresivni već i receptivni govor u pitanju, najtočnijom se pokazala izjava prof. Rade sa Suvaga da je dijete kao čaša. Mora se napuniti sa puuuuno riječi, do vrha, a tek onda će se početi polako prelijevati a kasnije puno brže.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Peterlin molim te link kad imaš vremena. Moj sinek je danas odbio pričati s neuropedijatricom na hrvatskom, al su lijepo popričali na engleskom

  15. #65
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin molim te link kad imaš vremena. Moj sinek je danas odbio pričati s neuropedijatricom na hrvatskom, al su lijepo popričali na engleskom
    Evo, tu je post o takvoj situaciji: http://www.sbkt.hr/djecji/phpBB3/vie...php?f=65&t=380

    Nema nikakvih komentara, jer je taj forum mali i ne baš prometan.

    Ako želiš kontakt administratora tog foruma - imam.

  16. #66
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo na našem "borbenom putu" prošli puno ustanova i stručnjaka svih fela. Nismo se borili smo sa govorom već sa dosta elemenata autističnog spektra. Prve riječi je progovorila sa 3 godine a sa 4 su se još mogle prebrojati. Išlo je jako, jako, jako polako sa puno eholalije.
    Da skratim priču, za sve koji imaju sličan problem, gdje nije samo ekspresivni već i receptivni govor u pitanju, najtočnijom se pokazala izjava prof. Rade sa Suvaga da je dijete kao čaša. Mora se napuniti sa puuuuno riječi, do vrha, a tek onda će se početi polako prelijevati a kasnije puno brže.
    Sviđa mi se ovaj opis s čašom.
    Uvijek se pitam je li tako bilo i kod mog starijeg, koji je imao vrlo mali fond riječi (nemam nikakav način da to provjerim, a nije ni bitno). Njemu je najbolji terapeut bio brbljavi godinu dana mlađi brat.

    S druge strane - teško mi je zamisliti kako ide učenje govora kod djece iz spektra, ali na ovom forumu (koji nije specijaliziran) našlo se sasvim dosta primjera da se i te kako može napredovati.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 04.11.2014. at 19:52

  17. #67
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Mi smo petak ujutro na Suvagu.audiolosku obradu imamo.

  18. #68
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Vratili smo se danas sa Suvaga.
    Imali smo audiolosku obradu...spavanje.

    Sve je uredu
    Posljednje uređivanje od zadarmamica : 07.11.2014. at 18:56

  19. #69
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    zadarmamica, bili mogla malo opisati u obradu što ste imali u Suvagu? koliko dugo ste čekali od upisa do termina?

  20. #70
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj bfamily prvotno napisa Vidi poruku
    zadarmamica, bili mogla malo opisati u obradu što ste imali u Suvagu? koliko dugo ste čekali od upisa do termina?
    Kod nas u zd smo obavili pregled kod audiologa.uho grlo nos.i mjerenje ono sa cepicima kao u rodilistu.
    Sve je bilo uredu,ali je takav protokol da moramo u zg.
    Zvala sam suvag nakon sto nam je dao nas pedijatar uputnicu.i putni nalog se dobije ako se odma odredi u koju bolnicu se zeli ici na pregled.
    Odmah su nam dali termin...za nekih 20-30dana smo bili u zg.
    Jako su ljubazni,sve je uglancano.ma osjecali smo se kao sa smo dosli u neku privatnu kliniku.
    Primljen odmah kad smo bili naruceni u 10ujutro.sina sam digla u 4ujutro kad smo krenuli za zg.
    Tehnicarka koja radi snimanje u spavanju pregledala usi i grlo,namazala nekom kremom mjesta na licu i iza usiju.
    Ugasila nam svjetla i zatvorila zastore i rekla da ona ide pa da ga uspavam.i prijr toga je stavila klizmu malome.to smo donili mi jer nam je pedijatar dao recept.
    Mali mi je zaspao za nekih 10min u pravi san.spustila sam ga na stol i muz otisao po tehnicarku.
    Ona je malome tada polipila elektrode i stavila slusalice u uši.sjedila za komp i radila svoje.nakon nekih 30min je sve bilo gotovo.nalaz nam dala i rekla da idemo na kat kod dokt da ocita nalaz.
    Cekali smo dokt ravno 1minut.ona je isto pregledala malog.on je tad bio u polu snu.nalaz je super.sve je uredu.i rekla samo da nastavimo rad sa logopedom.nalaz nam je poslala postom nakon nekih tjedan dana.

    Raspisala se ja. ali mi smo jako zadovoljni sa suvagom.

  21. #71
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Nedavno smo obavili u zd eeg u spavanju.isto sam ga digla oko 4ujutro a snimanje je bilo u 12h.
    Nalaz je uredan.nakon par dana smo isli kod neuropedijatrice da ga ocita i da vidi malog.morao je pokazat motoriku.penjat se po stepenicama.lipo se igrao i cak odgovorio na pitanje.
    Inace se on boji nepoznatih.
    Nalazi svi uredni ali sada iduci korak magnetska u zg.vaditi krv i slati u zg metabolicke.
    Receno nam je da je sve uredu ali kad jednom se uđe u tako nesto onda se moraju protokoli svi proci.najbitniji je rad sa logopedicom.a ona mora imat potpune nalaze.

    Mi smo jako zadovoljni kako napreduje.

  22. #72
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Ja već godinama radim SRV i svake godine moram na Komisiju HZZO-a. U Rješenju mi piše koje nalaze trebam slijedeći put dostaviti i to su ti, u našem slučaju, defektolog, logoped i psiholog. Uz to ti treba uputnica pedijatra sa djetetovom povijesti bolesti, zahtjev koji uzmeš u HZZO-u, potvrde poslodavaca za tebe i TM-a da ste zaposleni za stalno na puno radno vrijeme, kopija tvoje osobne, zdravstvene i tekućeg, OIB i kopija djetetovog rodnog lista.
    Dakle, stigao je nalaz iz Suvaga;
    Poremećaj razvoja govora i govornog jezika F80.9
    Graničan psihomotorni razvoj

    Sada sa svim nalazima koje imamo i ovim potvrdama koje navodiš idem na HZZO?
    Negdje sam pročitala da se zahtjevi predaju u CSS?

  23. #73
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Može primjer što treba pisati na potvrdi poslodavca?

  24. #74
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,382

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Može primjer što treba pisati na potvrdi poslodavca?
    XY je zaposlena u XXX u punom radnom vremenu.
    Potvrda se izdaje zbog zahtjeva za njegu djeteta sa tezim smetnjama u razvoju.

    za supruga isto tako.

  25. #75
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,382

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, stigao je nalaz iz Suvaga;
    Poremećaj razvoja govora i govornog jezika F80.9
    Graničan psihomotorni razvoj

    Sada sa svim nalazima koje imamo i ovim potvrdama koje navodiš idem na HZZO?
    Negdje sam pročitala da se zahtjevi predaju u CSS?
    Zahtjev za njegu se predaju u podrucju sluzbu hzzo-a pravna sluzba.

    zahtjev za vjestacenje za osobnu invalidninu u centar za socijanu skrb.

  26. #76
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ideš u HZZO. U CZSS-u ostvaruješ prava djeteta tipa OI.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Nama su u HZZO-u dali obrazac zahtjeva, tome smo priložili sve nalaze i potvrde poslodavaca, čekali neko vrijeme na vještačenje i odobrili su nam produljenu njegu.
    Mali još nema dijagnozu, samo mišljenja logopeda, dj. psihologa i rehabilitatora. Tome smo priložili i mišljenje pedijatra.

  28. #78
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    XY je zaposlena u XXX u punom radnom vremenu.
    Potvrda se izdaje zbog zahtjeva za njegu djeteta sa tezim smetnjama u razvoju.

    za supruga isto tako.
    thnx

  29. #79
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Nastoj da ti na svim papirima stoji preporuka specijalista za SRV jer ne znam hoće li ti samo ta dijagnoza biti dovoljna. Mi uz nju imamo i F84 (pervazivni) i Rješenje o invalidnini od CZSS-a koje autimatski znači teško oštećenje zdravlja.

  30. #80
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Nastoj da ti na svim papirima stoji preporuka specijalista za SRV jer ne znam hoće li ti samo ta dijagnoza biti dovoljna. Mi uz nju imamo i F84 (pervazivni) i Rješenje o invalidnini od CZSS-a koje autimatski znači teško oštećenje zdravlja.
    Vjerojatno neće, ali pokušat ću, ništa me ne košta

  31. #81
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Meni nikad nije nista znacilo te neke dijagnoze u siframa.

    Sad sam pogledala i pise nam F80 kod logopeda
    A kod psihologa Dg:z01.8 Ostali specificirani specijalni pregled
    Kod audiologa Z01.1 Normacusis bilat
    Kod neuropedijatra F80

  32. #82
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Obično nakon nekog vremena svi prepisuju šifre jedni od drugih. Stvar je što za ostvarivanje nekih prava dijete mora imati teže/teško oštećenje zdravlja koje nose neke šifre ili više njih.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Moj je navrsio tri god neki dan... Tek prije tri mjeseca je poceo pricati... Zove ukucane mama tata baba deda imenuje clanove obitelji, zna reci kako se zove, kliko ima godina, odgovara na pitanja sa da,ne,nema,nema vise, gotovo, tu je , tu. Broji do deset , i unatrag ako treba, i na engleskom ako treba :D. Razumijevanje,,, razumije vecinu naredbi, ali recimo pojedine rijeci poput novo, staro, sretan, tuzan... Mislim da ne razumije, ne mogu ga prokuziti. Neurorizicno je dijete, plus sto su mu mandule stvarale velike probleme u sluhu, disanju i razvoju, njih smo operirali prije par dana . Vec skoro godinu dana idemo na terapiju jednom tjedno logopedu i radnom terapeutu. Ima jos uvijek pelenu i dudu za spavanje, s tim da kuzi sto znaci piskiti, kakati, sjedi na tuti, vice da je gootooov kao i stariji sin,, govori ssss sssss kao da piski medjutim jos se nikad nije popiskio ni pokakao na wcu, miskim da to jos ne moze kontrolirati.... Kako vam se cini njegov govor,,,, da li je to samo malo kasnjenje ili... Vise ne znam sto bih mislila, znam puno trogodisnjaka koji nista apsolutno ne pricaju, a opet kad vidim njegove vrsnjake cini mi se da on jaaaako kasni s govorom...

  34. #84
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    sve ti je to relativno, moj najmanji je propričo tek s malo manje od 3 godine, naravno da ima naprednijih odnjega hrpa njih, ne znam ni jedno dijete koje priča ko on, ali naša vrtička logopedica je zadovoljna, psiholog isto. širi vokabular dnevno .

  35. #85

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    a jel normalno da on priča na nekom svom jeziku. on puno riječi koristi ali njegova rečenica izgleda ovak: maaamaaa klgmljbkjkjkmlj keke meekom. u prijevodu:; mama ja bi kekse s mlijekom

  36. #86
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    si sigurna da je to to?

    si zvala za kontrolu?

  37. #87

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    si sigurna da je to to?

    si zvala za kontrolu?

    da da tako zvuče nejgove duže rećenice. on ubaci taj svoj neki jezik (tak je bilo prije op mandula a i sada, tak da nema veze sa operacijom)... ove kratke riječi poput nema više, neću to, makni se--- zvuče najnormalnije. kontrola nam u srijedu a u petak nakon duugo vremena krećemo sa logopedom opet

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •