Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 103

Tema: Vrtić 2014./2015.

  1. #51
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Naravno da uvijek netko plače.
    Stvar je organizacije. Ako imaš klince na adaptaciji, onda ih ne zoveš sve u isto vrijeme, već u različita vremena. Jedno u 9, drugo u 10, treće u 11... ovako je nastao cirkus. Dvije mame kojima jučer nije bio prvi dan su morale van, nama je bio prvi dan pa sam ja mogla ostati... ova mala je plakala, Smjehuljica je u čudu gledala, mala je tražila moju pažnju kad tetinu nije dobila, ja nisam znala reći ne... bila sam rastrzana između nje i Smjehuljice.
    Na kraju sam samoinicijativno izašla u neki predprostor i tamo smo Smjehuljica i ja našle plastelin i modelirale. Nakon toga je mala prestala plakati i ostala u grupi.

    Možda ja pretjerujem, ali vjerujem u onu "samo jednom imaš priliku za prvi dojam", a oni se nisu potrudili oko njega.
    Uglavnom, trebali smo doći u 9.30, došli smo 10 min ranije (svo troje), pronjuškali pod hodniku-garderobi. Tu je istražila par zidnih igrački, pregledali smo sve postere, našli njeno ime na vješalici, našli njen znakić, dobila je škarice, što se odlično poklopilo jer je upravo u fazi rezckanja i fascinacije škarama.
    Nakon tog smo polako ušli, teta nas je spazila, ja sam ju predstavila, teta je rekla "a ti si Smjehuljica, tebe smo čekali" i dala nam znak "feel like home". Snimila sam jednu curicu koja se igrala sama s kamionom (dakle, adaptiranu po slobodnoj procjeni), prišle smo joj, pitale kako se zove, počeo je razgovor, sjela sam na pod, uskoro je došao jedan dečko rekao da se on zove Spiderman, pohvalio se majicom na Spidermana, papučama i gače ima na Spidermana... lool... pa je došao sljedeći, svaki sa svojom pričom... malo po malo svi klinci su se izredali pred nama... što u tom kutku s kamionima, što u drugom s kuhinjom, gdje su mi kuhali razna čudesa, a sladoled mi izlazi na uši..
    Svi vrijeme sam balansirala između toga da pažnju podijelim između njih i Smjehuljice.

    Nakon toga je Smjehuljica spazila grožđe i rekla je da bi ga jela. Uputila sam ju na tetu, ona je potiho rekla što želi... pa sam morala glasno ponoviti, dobila je grožđe i onda je krenulo to plakanje jer su ostale mame morale van. Po meni, teta je trebala u tom trenu i nas poslati van, makar nije prošlo predviđeno vrijeme za zajednički boravak, a ne mene jedinu ostaviti u sobi. To plakanje je trajalo nekih 5 - 10 min, a onda sam ja rekla da ćemo mi izaći na dvorište jer je Smjehuljica ionako to htjela. Pa nam je rekla da odemo u taj predprostor (koji je pun rekvizita za likovno izražavanje), pa smo našle plastelin i navalile. Tu negdje mi je negdje mi je dva put rekla nek ja idem doma.
    Iz tog predprostora se ide u wc, vrata su širom otvorena, pa smo išle i tamo malo pronjuškati... odmah joj se piškilo, naravno, isprobala je mali wc, pranje ruku je bilo katastrofa, jer oni dispenzeri za sapun su tako kruti da nije mogla sama pritisnuti da joj iscuri koja kap sapuna. Naravno, ja bakteriofob sam bila oduševljena!

    Nakon toga se opet pojavila teta, pa sam pitala kako da odemo do dvorišta, pa nam je objasnila. Obule smo se i krenule. Vrata na zaključana, otključam, ali ne mogu zaključati izvana... a vani se prvo uđe na neku kao natkrivenu terasu i onda u dvorište. Kako su ljetos mijenjali zatvore, tu na terasi koja je zapravo skladište igračaka i koječega, su stajala jedna stara vrata i okvir od vrata... na ne baš najsigurniji način.
    Smjehuljica je odmah zgrabila neki autić, malo se provozala, pa prešla na penjalicu, pa na tobogan, pa u blato, pa sve redom... onda su izašli i klinci iz druge grupe, pa je s njima trčala po dvorištu... nekoliko puta sam ju pitala hoće i sad ići doma na prvo "da" smo se povukle.

    Taman nakon izlaska nazvala je baka, pa joj je pričala kako je bilo u vrtiću, "dobro" kaže ona, ali vidim ja ga ima dio koji ne verbalizira, da razina energije kad kaže "dobro" naglo pada... Njoj treba puno vremena da se opusti, a kad se opusti nema joj kraja. Nadam se da ćemo uspjeti dobiti to vrijeme.
    I sve je to jako bučno... ona nije navikla na toliku razinu buke. Kad ja tu i tamo dreknem ona u čudu pita zašto vičem.

  2. #52
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    Oprostite na gnjavaži ali pozivam roditelje da do UTORKA daju glas za obnovu DV Bajka na http://www.klokanica.hr/prigode/uredenje-vrtica

    Zahtjeva 3 minute vremena, kratka registracija i onda klik na DV Bajka
    Hvala!

  3. #53
    coolerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    382

    Početno

    Ne znam je li baš za ovu temu ali klinka (3,8) mi je od ove godine vrtićarka, do sad ju je čuvala teta čuvalica i kako radim u međusmjeni kod nje je jela dva kuhana obroka, jedan na žlicu i jedan povrće + meso/riba i voće između. Ja sam joj doma davala marendu i večeru i još jedan voćni obrok. U priči s roditeljima shavatila sam da je i tada jela malo više od ostale djece,ali nije bucka i dosta je visoka. Od kad je u vrtiću popodne jede kao mala metla. prvo sam mislila da ne jede u vrtiću ali i tete i ona kažu da pojede sve. Da li netko zna(vidio je) kolike su te vrtićke porcije jer ne bih baš voljela kod djeteta stvarati naviku neumjerenog jela ali, ako su porcije male,ne bih baš ni da mi je dijete gladno. Svje mislim da nije neka reakcija na stres jer adaptaciju nije ni trebala,od prvog dana normalno i veselo ostaje,jede,spava,vesela je,lijepo priča o vrtiću.

  4. #54
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Mi danas bili na prvom danu... sve skupa pomalo kaotično...
    Jedna curka je plakala u beskonačnost, to je malo zdrmalo Smjehuljicu... a bome i meni je diglo živac. Bojim se da će zbog nje naša adaptacija biti ugrožena.
    Uglavnom, bez veze...
    Mojca, ovo si baš ružno rekla. Dijete je očito tužno i fali mu mama. Zamisli da netko tako komentira tvoje dijete.
    Je loša im je organizacije jer svi roditelji trebaju dolaziti i odlaziti zajedno (mislim tih par koliko odjednom adaptiraju) al djeca na adaptaciji plaču ne samo kad im odlaze roditelji nego i dok nema roditelja.

    Al kolik o vidim iako ste bili tek jednom, ti si čvrsto odlučila zauzeti negativan stav prema vrtiću i tetama, baš mi je žao, šteta radi Smjehuljice, njoj ćeš otežat.
    Probaj malo gledat s veselije strane, već si toliko mana našla a dijete nije ni krenulo u jaslice (sapun, dvorište, neorganizacija teta,...)....

  5. #55
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Javljam da kod nas stvari polako počinju biti bolje. Tete su mi znale reći da plače iz protesta,a ne žalosti i to sam i sama primijetila pa mi je bilo puno lakše "odraditi" adaptaciju. Ovo nam je drugi tjedan i dva dana je bio doma jer je bio bolestan, još ne spava i dolazi isključivo u svoju grupu. Imamo sreće da možemo stvarno polako proći kroz adaptaciju jer je npr tek danas prvi puta htio jesti. Doma svakodnevno, na njegovu inicijativu, čitamo slikovnice o polasku u vrtić i komentiramo onda zajedno. Ja za sada zadovoljna.
    I ja sam u početku uvijek sa strepnjom ulazila u vrtić da ne bi naletili taman na neko dijete koje urla i vrišti u tim prvim danima, ali znam da bez toga ne ide i da je njima koji vrište sigurno gore nego nama.

  6. #56
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Lili, vidim da si pročitala i moj drugi post, čim se i na njega referiraš,pa mi je zanimljivo kako ti je promaklo pročitati kako sam ja reagirala na tu curicu koja je plakala i u kojem sam objasnila da ne krivim dijete, već način na koji su organizirali adaptaciju. Naravno da mu fali mama, ali izgleda da sam ja bezosjećajna vještica koja to ne može shvatiti i koja je unaprijed odlučila imati negativan stav. Ne kužim čemu ovakav komentar.
    Upisala sam svoje dijete u taj vrtić u punoj vjeri, u želji za suradnjom, za sudjelovanjem... naravno da mi smetaju stara vrata prislonjena na zid koja mogu tresnuti... da mi smeta što mi dijete ne može do sapuna... zar tebi to ne bi smetalo? Zar je ok da stara vrata tako stoje?

    Danas je petak, mogu reći da je prvi tjedan adaptacije prošao jako dobro.
    Drugi dan sam curicu koja je plakala odlučila sam ne tješiti i molila sam tetu da ju ona uzme, da se ja želim fokusirati na svoje dijete.
    Treći dan smo došle kasnije, tempirala sam naš dolazak za vrijeme kad se ide na dvorište, pa se do tad ta curica isplakala.
    Jučer, četvrti dan je ostala sama po prvi put, dan prije toga smo razgovarale o tome kako će ona ostati s tetom i djecom dok ja nešto obavim. Rekla je da želi ostati u vrtiću s tetom i djecom, tako je i bilo, malo je bila ozbiljna kad sam krenula prema vratima, ali kad sam joj poslala smješak i puse s vrata nabacila je sretni smješak... Ostala je sat vremena, sudjelovala u svemu, suza nije bilo. Kad sam se vratila još smo malo bile na dvorištu s ostalom djecom i otišle na park na susret sa starim prijateljima.
    Danas, peti dan, smo ju odvele njena čuvalica i ja, ostala je bez problema, vratile smo se nakon sat vremena, pa smo svi skupa išli na dvorište. Teta je rekla da je bila super, da se u svakoj grupi pojavi jedno ili dvoje djece u koje se tete mogu pouzdati i da joj se čini da bi Smjehuljica mogla biti jedna od njih. Ona je bila jako suradljiva i do sad, nadam se da će tako i ostati.

  7. #57
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, vidim da si pročitala i moj drugi post, čim se i na njega referiraš,pa mi je zanimljivo kako ti je promaklo pročitati kako sam ja reagirala na tu curicu koja je plakala i u kojem sam objasnila da ne krivim dijete, već način na koji su organizirali adaptaciju. Naravno da mu fali mama, ali izgleda da sam ja bezosjećajna vještica koja to ne može shvatiti i koja je unaprijed odlučila imati negativan stav. Ne kužim čemu ovakav komentar.
    Upisala sam svoje dijete u taj vrtić u punoj vjeri, u želji za suradnjom, za sudjelovanjem... naravno da mi smetaju stara vrata prislonjena na zid koja mogu tresnuti... da mi smeta što mi dijete ne može do sapuna... zar tebi to ne bi smetalo? Zar je ok da stara vrata tako stoje?

    Danas je petak, mogu reći da je prvi tjedan adaptacije prošao jako dobro.
    Drugi dan sam curicu koja je plakala odlučila sam ne tješiti i molila sam tetu da ju ona uzme, da se ja želim fokusirati na svoje dijete.
    Treći dan smo došle kasnije, tempirala sam naš dolazak za vrijeme kad se ide na dvorište, pa se do tad ta curica isplakala.
    Jučer, četvrti dan je ostala sama po prvi put, dan prije toga smo razgovarale o tome kako će ona ostati s tetom i djecom dok ja nešto obavim. Rekla je da želi ostati u vrtiću s tetom i djecom, tako je i bilo, malo je bila ozbiljna kad sam krenula prema vratima, ali kad sam joj poslala smješak i puse s vrata nabacila je sretni smješak... Ostala je sat vremena, sudjelovala u svemu, suza nije bilo. Kad sam se vratila još smo malo bile na dvorištu s ostalom djecom i otišle na park na susret sa starim prijateljima.
    Danas, peti dan, smo ju odvele njena čuvalica i ja, ostala je bez problema, vratile smo se nakon sat vremena, pa smo svi skupa išli na dvorište. Teta je rekla da je bila super, da se u svakoj grupi pojavi jedno ili dvoje djece u koje se tete mogu pouzdati i da joj se čini da bi Smjehuljica mogla biti jedna od njih. Ona je bila jako suradljiva i do sad, nadam se da će tako i ostati.
    Bravo Mojca jako mi je drago zbog Smjehuljice. Nisam te htjela povrijediti neko malo "prodrmati" da nisu vazna vrata i sapun nego adaptacija djeteta kao takva.Kad prodje adaptacija lako cete tetama reci da se rjesi problem sapuna i vrata.

    I dobro si postupila s curicom neka se tete bave to je njihov posao.
    Zelim vam nastavak tako uspjesne adaptacije kao dosad.
    Sretno!!!

  8. #58
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Drago mi je da se razumijemo.

  9. #59
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Drago mi je da se razumijemo.
    i meni ugodan vam vikend!

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    I mi odradjujemo adaptaciju i to, da pokucam, iznad svih mojih najsmjelijih ocekivanja, bez ijedne suze. Moje malo dijete koje je dvije godine provelo sa mnom doma i netom prestalo dojiti, odlazi u jaslice kao da je to nesto najuobicajenije na svijetu.

    Vjerojatno se poklopilo, prakticki od rodjenja sa mnom vodi i skuplja seku iz vrtica, poznaje prostore, poznaje tete i cak i neku djecu.

    Proslo je 10 dana, u pocetku sam bila s njom po 2 sata, pa sam pocela odlaziti ali sam bila u blizini za slucaj potrebe; danas je prvi puta rucala i to je sad to, nece ostajati spavati jer sam ja doma.

    Imamo i mi u grupi jednu malu plakalicu, mrvica jos ni ne hoda, a tete ju ujutro uzmu s vecom djecom (jaslickom ali prilagodjenom) u drugi boravak pa ju drze na rukama, tako da djecica koja dolaze na privikavanje ne nalete prvo na neutjesni plac...

  11. #61

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    9

    Početno

    Evo i mene opet...nama adaptacija baš i nejde i dalje...suprug i ja smo razgovarali i budući da živimo na Krugama odlučili smo vidjeti šta ćemo i kako ćemo. Preko puta našeg kvarta u Trnju se otvara novi privatni vrtić u onom novom VMD kvartu. Nazvali, našli se s osnivačicama i cijela priča nam se jako sviđa..opet to je priča...vidjet ćemo kad se skroz opreme i startaju, ali prostor je super i tete su super...otvorene, iskrene i vidi se da vole ono kaj rade....još nismo za ziher ali više smo DA nego NE...

  12. #62
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, vidim da si pročitala i moj drugi post, čim se i na njega referiraš,pa mi je zanimljivo kako ti je promaklo pročitati kako sam ja reagirala na tu curicu koja je plakala i u kojem sam objasnila da ne krivim dijete, već način na koji su organizirali adaptaciju. Naravno da mu fali mama, ali izgleda da sam ja bezosjećajna vještica koja to ne može shvatiti i koja je unaprijed odlučila imati negativan stav. Ne kužim čemu ovakav komentar.
    Upisala sam svoje dijete u taj vrtić u punoj vjeri, u želji za suradnjom, za sudjelovanjem... naravno da mi smetaju stara vrata prislonjena na zid koja mogu tresnuti... da mi smeta što mi dijete ne može do sapuna... zar tebi to ne bi smetalo? Zar je ok da stara vrata tako stoje?

    Danas je petak, mogu reći da je prvi tjedan adaptacije prošao jako dobro.
    Drugi dan sam curicu koja je plakala odlučila sam ne tješiti i molila sam tetu da ju ona uzme, da se ja želim fokusirati na svoje dijete.
    Treći dan smo došle kasnije, tempirala sam naš dolazak za vrijeme kad se ide na dvorište, pa se do tad ta curica isplakala.
    Jučer, četvrti dan je ostala sama po prvi put, dan prije toga smo razgovarale o tome kako će ona ostati s tetom i djecom dok ja nešto obavim. Rekla je da želi ostati u vrtiću s tetom i djecom, tako je i bilo, malo je bila ozbiljna kad sam krenula prema vratima, ali kad sam joj poslala smješak i puse s vrata nabacila je sretni smješak... Ostala je sat vremena, sudjelovala u svemu, suza nije bilo. Kad sam se vratila još smo malo bile na dvorištu s ostalom djecom i otišle na park na susret sa starim prijateljima.
    Danas, peti dan, smo ju odvele njena čuvalica i ja, ostala je bez problema, vratile smo se nakon sat vremena, pa smo svi skupa išli na dvorište. Teta je rekla da je bila super, da se u svakoj grupi pojavi jedno ili dvoje djece u koje se tete mogu pouzdati i da joj se čini da bi Smjehuljica mogla biti jedna od njih. Ona je bila jako suradljiva i do sad, nadam se da će tako i ostati.
    Hajde, hajde... Nije nuzno da uvijek i stalno bude suradljiva. Nece biti katastrofa ako ponekad ne bude.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    118

    Početno

    I mi smo krenuli u vrtic. Citam i ne vjerujem. Prvi put cujem da roditelji mogu biti u vrticu. da su nama dali mozda bi stvari bile bolje. Sad vidim da smo imali greske u koracima.

    Bubic ima 3.5g i prvi dan je bio do poslije rucka, drugi dan nam je teta rekla nek se odlucimo hoce spavati ili ne te je ostao spavati i od tad ostaje na spavanju.


    E sad jedna teta kaze da kod nje ne spava, ali je dobar (suti). Kod druge bar malo otspava. Kad dodje kuci jako je nervozan kao kad ne otspava i jos jace. Poceo je plakat oko tusiranja toliko da je povratio. Turbo je nervozan.

    Nskon 2 tj imali smo pauzu 7 dan *bolest).
    Imam osjecaj da mu to ne/spavanje najteze pada. Vec pomisljam da ga dizem kuci poslije rucka na roditeljskom dopustu sam.

    Sto da radim?

    Imam osjecaj da je dodatno "frustriran" tim lezanjem i gledanjem u plafon.
    Posljednje uređivanje od ZmajLav : 30.09.2014. at 02:18

  14. #64

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    118

    Početno

    I ta teta kod koje ne spava zalila se da nije htio obuci prsluk kad su isli van i da je plakao i vristao...a na putu kuci kaze mi Bubic kako ce mu teta N. baciti prsluk u smece (da je to rekla i tko place da ce ici u jaslice u kinderbet spavati).

    Kako to da dijete kod jedne tete rijetko ne zaspe, a kod druge rijetko zaspe?

  15. #65

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    118

    Početno

    Ja pomisljam na privatni DV ako se situacija ne smiri. Ovdje ih je 30 i grupi.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    prvo razgovaraj sa tetama, ne na vratima nego zakaži individualni razgovor i pokušaj riješiti to što te muči...

  17. #67

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    118

    Početno

    Cekam da napisu termin za informacije. Nadam se uskoro pa cu pricat s tetama.
    kad sam rekla teti nespavalici da mislim da mu fali to spavanje jer je turbo nervozan popodne rekla je da ne zna sto da radi da ga uspava. (Imam osjecaj iz price tete spavalice i Bubica da ona sjedi kraj njega dok ne zaspe, a dr.teta ne- ali necu naprecac zakljucivati).

    Neki dan se pomocio dok je pio sok i nije dao teti da ga presvuce i cekao me tako mokar. Teta mi je objasnila da je pokusavala i da ju je strah da se ne prehladi.

    Kako da Bubicu olaksam prilagodbu?

    Puno smo mu pricali i pricamo o vrticu i objasnjavam mu da se mogao prehladiti cekajuci mene da dodjem i presvucem ga da mu moze teta pomoci i sl. Za sad mali pomaci.

  18. #68
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj ZmajLav prvotno napisa Vidi poruku
    Cekam da napisu termin za informacije. Nadam se uskoro pa cu pricat s tetama.
    kad sam rekla teti nespavalici da mislim da mu fali to spavanje jer je turbo nervozan popodne rekla je da ne zna sto da radi da ga uspava. (Imam osjecaj iz price tete spavalice i Bubica da ona sjedi kraj njega dok ne zaspe, a dr.teta ne- ali necu naprecac zakljucivati).

    Neki dan se pomocio dok je pio sok i nije dao teti da ga presvuce i cekao me tako mokar. Teta mi je objasnila da je pokusavala i da ju je strah da se ne prehladi.

    Kako da Bubicu olaksam prilagodbu?

    Puno smo mu pricali i pricamo o vrticu i objasnjavam mu da se mogao prehladiti cekajuci mene da dodjem i presvucem ga da mu moze teta pomoci i sl. Za sad mali pomaci.
    Probaj djetetu dati "komadić doma" - omiljenu dekicu, krpicu, jastuk, plišanu igračku koju posebno voli (samo za spavanje).... Moji su vukli te igračke baš radi spavanja i uspavljivanja i radilo je nepogrešivo. Teta bi samo rekla "tvoj pas je umoran" i moj E. bi ga zagrlio, nabio palac u usta i zaspao. L. je imao žabu za istu svrhu.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    118

    Početno

    Poceli smo nositi plisanca (nema najdrazeg, ali je izabrao jednog) i jucer idemo kuci i nigdje ga ne moze naci. Nadam se da su ga danas nasli i da ce ici na bolje.

    Ima li u vrticima grupa u koju (za vrijeme spavanja) mogu preci nespavalice? Je li to praksa u vrticima?mislim pitatj tete za to na informacijama, ali me zanimaju vasa iskustva da ne ispadne da izmisljam *statijaznam*

  20. #70
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj ZmajLav prvotno napisa Vidi poruku
    Poceli smo nositi plisanca (nema najdrazeg, ali je izabrao jednog) i jucer idemo kuci i nigdje ga ne moze naci. Nadam se da su ga danas nasli i da ce ici na bolje.

    Ima li u vrticima grupa u koju (za vrijeme spavanja) mogu preci nespavalice? Je li to praksa u vrticima?mislim pitatj tete za to na informacijama, ali me zanimaju vasa iskustva da ne ispadne da izmisljam *statijaznam*
    Ako dijete ne spava, mora mu se omogućiti mjesto i uvjeti za tihu igru. Nema više spavanja na silu.

  21. #71
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kod nas ima spavanja na silu, čak i u predškolskoj grupi

  22. #72
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    kod nas ima spavanja na silu, čak i u predškolskoj grupi

    A čuj, to je i do roditelja koji se očito ne bune dovoljno glasno.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 30.09.2014. at 14:50

  23. #73
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Npr., ja sam s tetama na početku godine razgovarala o (ne)spavanju. Naravno da su se postavile na stražnje noge i rekle da svi moraju spavati, da nema mjesta/uvjeta za tihu igru nespavača...itd.

    Pa sam zvala vrtićku pedagogicu i zatražila službeni stav vrtića o tome, tj. da djeca moraju spavati. Idući dan više nije bilo problema. Ispostavilo se da se dan prije "nismo dobro razumjeli", naravno da se ne mora spavati.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 30.09.2014. at 14:54

  24. #74
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    bome je i meni teta u dezurstvu ljetos objasnila da moja kci koja je napunila 7 godina mora ici na spavanje, jer je sad drugaciji rezim u vrticu, a ja sam je pitala da li ona zeli kod mene nocas malo biti, jer ja moram na posao u 6:20 a da frajla nocu ne moze spavati nakon toga, pa da se malo podruze.
    sutradan nije spavala.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 30.09.2014. at 15:02

  25. #75
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Moje djete je danas sa ruksakom na leđima uletilo u vrtić. Ja za njim ko luda vičem" Bok!,Mali, pa-pa!!" Ni okrenuo se nije.

  26. #76
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Optimisticna prvotno napisa Vidi poruku
    Moje djete je danas sa ruksakom na leđima uletilo u vrtić. Ja za njim ko luda vičem" Bok!,Mali, pa-pa!!" Ni okrenuo se nije.
    Bravo za dijete!

    Stavila si krivi smajlić. Ovaj ti treba:

    Dodatak - bit će još svakakvih dana, i ovakvih i onih drugih, sve dok s vremenom ne dođe na neku razumnu mjeru - pozdrav, pusa pa idemo svatko na svoju stranu...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 01.10.2014. at 09:45

  27. #77
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    užasno sam se osjećala, danas me baš pogodio taj rastanak. Drago mi je da se veseli prijateljima i teti, ali baš me pustio onako... Jedva čekam da odem po njega. Ne znam koji mi je vrag danas.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    118

    Početno

    Optimisticna budi optimisticna. To je predivan rastanak. Bolji nego uz kisu suza. Bolje da si ti tuzna sto te "otpilio" nego on sto ostaje, a ti odlazis! Bravo za malisana!

  29. #79

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    118

    Početno

    Sad sam stvarno ljuta. Ok mozda izmisljam bijesne gliste, ali radi se o mom djetetu i po meni sitnim ustupcima koji njemu puno znace i o nefleksibilnosti tete.

    Evo par dana nosi igracku za uspavljivanje u vrtic (inace se jos nije prilagodio, dolazi do regresije (i mala beba je kod kuce), imali smo prekid zbog bolesti, tad mu je i macu zgazio auto...-uglavnom dosta toga u mjesec dana....tetama ne da da ga presvuku, ceka da ja dodjem...) I ta igracka se par puta zagubila u sobi. Kad ide kuci tuzan je i stalno pita za nju. Mi mu smisljamo price kako se plisanac igra s igrackama u vrticu i sl. Ali to njega pati.

    Sinoc u snu u 3 navrata kaze kako zeli da s njim potrazim plisanca i ujuto odmah pita za plisanca i potragu (nece u vrtic, ali zelu naci plisanca pa ima volje.).

    Dolazimo u vrtic i teta odmah bez trunke takta i objasnjena kaze da ja ne smijem u sobu i ne mogu traziti igracku i to ono gestapovski. Ovaj tjedan nije plakao na rastanku i sve bili 5 i nakon njene reakcije jako se rasplakao.

    Ta teta je vec imala par po meni gestapovski ispada poslije cu o tom. Za sad ne mogu shvatiti da je to bio toliki problem da 5min potrazimo ona bi imala smirenog djecaka, a mom misicu i meni srce na mjestu.

  30. #80
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj ZmajLav prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam stvarno ljuta. Ok mozda izmisljam bijesne gliste, ali radi se o mom djetetu i po meni sitnim ustupcima koji njemu puno znace i o nefleksibilnosti tete.

    Evo par dana nosi igracku za uspavljivanje u vrtic (inace se jos nije prilagodio, dolazi do regresije (i mala beba je kod kuce), imali smo prekid zbog bolesti, tad mu je i macu zgazio auto...-uglavnom dosta toga u mjesec dana....tetama ne da da ga presvuku, ceka da ja dodjem...) I ta igracka se par puta zagubila u sobi. Kad ide kuci tuzan je i stalno pita za nju. Mi mu smisljamo price kako se plisanac igra s igrackama u vrticu i sl. Ali to njega pati.

    Sinoc u snu u 3 navrata kaze kako zeli da s njim potrazim plisanca i ujuto odmah pita za plisanca i potragu (nece u vrtic, ali zelu naci plisanca pa ima volje.).

    Dolazimo u vrtic i teta odmah bez trunke takta i objasnjena kaze da ja ne smijem u sobu i ne mogu traziti igracku i to ono gestapovski. Ovaj tjedan nije plakao na rastanku i sve bili 5 i nakon njene reakcije jako se rasplakao.

    Ta teta je vec imala par po meni gestapovski ispada poslije cu o tom. Za sad ne mogu shvatiti da je to bio toliki problem da 5min potrazimo ona bi imala smirenog djecaka, a mom misicu i meni srce na mjestu.
    Ne kužim kako su izgubili igračku za uspavljivanje, na to tete trebaju jako paziti! I ona tvoja druga tema o udaranju malog - malo mi je to sve čudno, pa jel to gradski vrtić u ZGB?

  31. #81

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    118

    Početno

    Gradski vrtic, nije u Zg. Udaranje cu danas provjerit kad dodjem po njega. A igracku nosimo kuci i ujutro kad ulazi u sobu nosi ju sa sobom. Trenutno mogu samo pretpostavljati kako se izgubila...il se igrao s njom pa ju negdje ostavio ili kad se tete smjenjuju nisu rekle di su ju stavile i sl. Znam da teta koja dodje kasnije ne zna gdje je i kaze da ju nije ni vidila.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    9

    Početno

    Samo da Vam se javim i da Vam kažem da smo krenuli u privatni DV u Strojarskoj 26, iza autobusnog, novi su, sve je novo, žene se čine kao da znaju kaj rade...i za sad nam jako dobro ide...ponosni!!!

  33. #83

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    9

    Početno

    Mislim da je ipak do osoblja...na kraju krajeva, najbitniji je taj ljudski faktor. Ispisali smo malenu iz gradskog i krenuli u privatni u Strojarskoj i za sada smo jako zadovoljni....nadam se da će tako i ostati...:D...ne smatram sebe prezahtjevnom, ali ipak mislim da neke stvari mogu se odraditi bezbolnije u što sam se sad i uvjerila.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Evo što mi se jutros dogodilo, dođem u jaslice( starija jaslička/mlađa vrtićka grupa), dvoje djece u sobi, tete nema. Čim je to skužio D. me pogledao sa nekakvim strahom i pružio ruke prema meni, pitam ja dječake da gdje je teta, maleni prstom pokazuje i govori u drugoj sobi. Odlučim ju pričekati, u međuvremenu dođe još jedan roditelj s djetetom, pa još jedan i tako mi stojimo i čekamo, minute prolaze, svi se čude pa gdje je teta... Balkonska vrata otvorena, ovo dvoje mališana koji su bili tamo kad sam ja došla moglo je izaći na terasu( ima ograda oko vrtića ali dijete je moglo odlutati tako možda u neku drugu sobu npr.) To je trajalo više od pet minuta kad se pojavila teta, mrmljajući kako je morala poslovno u drugu sobu, pa rekla sam XY ( dječaku od cca 2,5 g koji je bio tamo)da idem tamo, ajde, ajde nema dugih rastanaka( moj D, je u svemu tome počeo jako plakati). Nekako mi to nije u redu, ne znam što je moglo biti tako hitno, pa druga teta bi uskoro trebala doći pa da nije mogla nju pričekati pa onda otići...Jedan dan sam došla po malenog u 4 i teta me moli da jel mogu ostati trenutak u sobi jer je još jedno dijete bilo tamo da ona skokne do wca, to mi je bilo ok. Znači ona je s wcom čekala i nije htjela djecu ostaviti samu, a ova druga je zbog nekakvog samo njoj znanog posla ostavila ih bez beda( ja sam u prvi tren pomislila sigurno joj nije dobro pa je u wcu jer jedino bi mi to možda moglo biti opravdanje za ostaviti djecu same a mislim da bi i u tom slučaju mogla kolegici iz susjedne sobe koja ima isti hodnik javiti da je tu i tu pa neka pripazi dječicu i kaže roditeljima.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Ne znam kako to da nitko nije zainteresiran više pisati na ovoj temi, nadam se da zato što su svi zadovoljni, prilagođeni i sve štima. Ja u svojoj blizini nemam s kime podijeliti jaslička iskustva, a nova sam u tome i imam puno upitnika iznad glave, ono nekad nisam sigurna jel nešto ok ili nije, trebam li za nešto reagirati ili ne, uglavnom šutim i idem dalje, nije riječ o nekim turbo važnim stvarima, pa procjenjujem da je bolje nešto prešutjeti nego se nekome zamjeriti.

  36. #86
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Cappy, piši, reci što te muči, oko čega dvojiš. Daj neki primjer.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Cappy, piši, reci što te muči, oko čega dvojiš. Daj neki primjer.
    Npr.ovo dolje kad je teta ostavila dječicu same u sobi, ili evo friški primjer , ma sve mi je neugodno i pisati jer se radi o brisanju guzice. Jel u vrtiću normalno brisanje riti djetetu vlažnom krpom i ne posušiti, tako da gaćice i štrampice ostanu mokre i tako ostaviti dijete .Meni je to totalno neprihvatljivo a ne znam koji bi način bio dobar da to priopćim teti sa dugogodišnjim vrtićkim stažom.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Ma moram dodati kako se sve moje nedoumice vrte oko te jedne tete, a općenito nemam volje s njom komunicirati.Evo neki dan mi se obratila vrlo oštrim tonom, pred još jednim roditeljem o tome da zašto sam taj dan djetetu dala flašicu kad mi je ona izričito rekla da mu ne dajem jer da zna piti iz čaše. Prvo sam ju u čudu gledala, onda sam na takav njen ton promrmljala kako je to jutro kašljao pa sam mu stavila čaja u flašicu i da mu inače ne dajem flašicu u vrtiću, što je i istina( teta koja ga je ujutro preuzela s flašicom čaja rekla je da nema problema).Mislim radi se o dvogošnjaku bez dude koji je jako samostalan i mislim da ta flašica nije bila vrijedna takove njene reakcije.

  39. #89
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj CAPPY prvotno napisa Vidi poruku
    Npr.ovo dolje kad je teta ostavila dječicu same u sobi, ili evo friški primjer , ma sve mi je neugodno i pisati jer se radi o brisanju guzice. Jel u vrtiću normalno brisanje riti djetetu vlažnom krpom i ne posušiti, tako da gaćice i štrampice ostanu mokre i tako ostaviti dijete .Meni je to totalno neprihvatljivo a ne znam koji bi način bio dobar da to priopćim teti sa dugogodišnjim vrtićkim stažom.
    Cappy, daj pls pojasni kakva je to mokra krpa??, kod nas tete brišu vlažnim maramicama ili eventualno blazinicama ako to roditelji zahtijevaju, al guze 99% djece su obrisane vlažnim.

    Što se tiče ostavljanja, tete ne bi smjele nikada ostaviti djecu samu, ako idu na wc može uskočit spremačica ili neka druga teta ili roditelj.

  40. #90
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj CAPPY prvotno napisa Vidi poruku
    Ma moram dodati kako se sve moje nedoumice vrte oko te jedne tete, a općenito nemam volje s njom komunicirati.Evo neki dan mi se obratila vrlo oštrim tonom, pred još jednim roditeljem o tome da zašto sam taj dan djetetu dala flašicu kad mi je ona izričito rekla da mu ne dajem jer da zna piti iz čaše. Prvo sam ju u čudu gledala, onda sam na takav njen ton promrmljala kako je to jutro kašljao pa sam mu stavila čaja u flašicu i da mu inače ne dajem flašicu u vrtiću, što je i istina( teta koja ga je ujutro preuzela s flašicom čaja rekla je da nema problema).Mislim radi se o dvogošnjaku bez dude koji je jako samostalan i mislim da ta flašica nije bila vrijedna takove njene reakcije.
    Drugi put joj samo jasno i glasno ponovi (nemoj promrmljat i nemoj se ustručavat pred drugim roditeljima) da je jutarnja teta rekla da nema problema zato što dijete kašlje pa će flašicom popiti veću količinu čaja. That's it.

    Moraš takvima uzvratit pa će drugi put ta teta biti "obzirnija" kad s tobom razgovara. Nažalost.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 15.12.2014. at 16:09

  41. #91
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    flašica je boca s dudom?

    moj uvijek sa sobom ima bocu jane , ali ja uvijek ostavim samo radi toga da se sjeti piti. U vrtiću a i doma pije iz onoga ćega se prvo dočepa.

  42. #92
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Eh da pa ja pretpistavljam m da je ta od Jane ili neka kljunasixa.valjda nije ona s dudom za bebe.

  43. #93
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    sad mali Cappy je klinac, u grupi mog klinca ( znači dece cca do 2godine starijeg od Cappyjevog klinca) ima još i duda,zakaj on ne bi imal flašicu s dudom.

  44. #94
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    To nije isto, barem za tete

    Znam da tete poticu da dvogodisnjaci piju iz case, normalnih bocica tipa Jane, kljunasica, onih na slamku i sl.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 15.12.2014. at 22:39

  45. #95
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    sad i u vrtiću gdi je išo najtariji bila jedna klinka s 5godina i dudom, ne opravdavam ali nije se dala skinuti, ali to ne znači da teta treba gledat na poprek.

  46. #96
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Jel bitnije da dijete popije dovoljno tekucine ili da non stop pije samo na casu, to je odluka mame (i tate), a ne vrticke tete. Cappy nemoj da te strah reci svoje misljenje, na lijep i pristojan, ali jasan nacin.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Kao što sam rekla on uglavnom tu bocu ne nosi u sobu, ali eto kad više kašlje stavim mu čaj i on ju uzme. Znam ja vrtički stav o bočicama no zbog njegovog čestog kašlja( astmatičar je) ja mu ju namjerno ne želim ukidati jer znam da iz čaše nikad ne bi popio toliku količinu tekućine a koja mu je potrebna. Ma posebno mi je krivo što ispada da eto ta teta želi sve po PSu a upravo je ona ostavila djecu samu u sobi bez nadzora.

  48. #98
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    I nama su tete nedavno rekle da im vise ne nosimo bočice s vodom jer su one glavni izvor zaraze- svako pije iz svačije. Radi se o jaslicarima. Sad kao piju iz casa. Ali mi kad dodemo po nju popodne onda jadna popije pola bočice vode. Nekoliko puta sam napominjala tetama da joj daju da vise pije- one obje govore da ima često nude i da puno piju. E ja bas to ne vjerujem. Moja zna reci kad hoće vode ali to ja razumijem a pitanje da li razumiju i one. A nekad se ne sjeti pa joj ja često nudim. Uglavnom to me isto jako muci i nemam rješenja. Doduše selimo sad iza nove godine u novi vrtic pa se nadam da ce tamo biti bolje

  49. #99
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    treba djecu naučiti kaj je njihovo

  50. #100
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Jelena ti ko da nemaš djecu- pa znaju oni kaj je njihovo ali im je tuđe uvijek slađe

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •