Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 180

Tema: hemerodi-aaaaa

  1. #101
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Ciklama prvotno napisa
    ...a opet ja-budući da nisam sigurna jeli to stvarno hemoroid-jeli moguće da on prođe sam od sebe,bez nikakvih masti?
    gledaj, ja ti garantiram da je to hemic, jer kad sam ga ja prvi put imala, isto sam ga opisivala kao ti, mislila sam da je to neki potkozni prist, ili cir neki, izraslina...

    moze se desiti i da prodje sam od sebe, ako te nista ne boli i nemas nikakve tegobe, mozes probati.
    ali puno je veca sansa da ce ti se zakomplicirati, prokrvariti, poceti boljeti, peci... a kad se to desi, proklinjat ces cijeli svijet

  2. #102

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    35

    Početno

    ...ta factu mast? jeli može ona "naštetiti" ako to nije hemoroid?..što bi bilo da npr. zdrava osoba stavlja tu mast.......-iako mi se čini da hemoroid to ipak jest čitajući postove...

  3. #103

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    35

    Početno

    Kopiram jedan odgovor nađen na Pliva portalu o zdravlju:
    Hemoroidi
    Imam unutrašnje i vanjske hemoroide koji s vremena na vrijeme krvare i stvaraju druge poteškoće.Trenutno za liječenje koristim Faktu kremu i čepiće. Moje pitanje za vas je koliko dugo smijem koristiti pomenutu kremu i čepiće ,da li je potrebno praviti pauze i da li pomenuta krema ima neke štetne posledice.

    Poštovana,
    odgovor na Vaše pitanje vrlo je jednostavan, kremu možete koristiti koliko je potrebno za smirivanje, odnosno nestanak simptoma. Nema značajnijih negativnih posljedica pri dugotrajnijoj povremenoj uporabi. Najbolja krema je ona koja upravo Vama smanjuje simptome. Svakako Vam preporučam pregled proktologa, posebno ukoliko se smetnje učestalo ponavljaju. Obilnija krvarenja mogu biti uzrok slabokrvnosti.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb,centar
    Postovi
    55

    Početno

    to je mene isto mucilo, ok znam kad produ ali koliko jos mazat da se ne vrate..

  5. #105
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pa prestanes kad prodju. nisu hemici gljivice pa da moras jos 14 dana nakon simptoma mazati
    mazanje dok nema hemica nece utjecati na to hoce li se, i kada, oni ponovo javiti.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    290

    Početno

    moji su uzasno upaljeni i bolni. imam i faktu i hemopropin i rivanol, stavljam obloge od gospine trave, bioptron... ma cijeli dan se bavim njima, jer ne mogu od boli. ginekolog mi je dao i nekakav lokalni anestetik - dolokain, koji bi ih trebao umrtviti i trenutno olaksati tegobe, ali ga se jos nisam usudila staviti (radi bebe). nocas su mi i obilno prokrvarili i sad nemam pojma dal' da i dalje nastavim s istim tretmanom i kremicama (?!)

    cula sam se i s homeopaticom koja mi je fino objasnila da su, na zalost hemoroidi u trudnoci posljedica pritiska i hormonalnog statusa
    trudnoce, dakle nije moguce djelovati na uzrok. Jedina uzrocna terapija je porod! Eventualno bi dosao u obzir hom. lijek Hypericum C 30, ali da, pricekam jos neko vrijeme prije uzimanja i da pokusam s oblozima ulja gospine trave.
    I da, iz prehrane bi trebalo izbaciti sve zacine (papar i sl.) koji djeluju iritirajuce.

    cure, vama kojima su prokrvarili, kako ste ih tretirali?

  7. #107
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meni su krvarili samo kad sam ih prvi put imala, i tad sam se na preporuku dokice prala u hipermanganu (plus faktu)

    sad to ne bih ni u ludilu napravila.

    tata mi je donio jucer nekakve vlazne maramice faktu, mozda da to koristis kao dezinficijens?

    zao mi je, znam kako boli, ali meni, srecom, faktu uvijek pomaze. trenutno koristim i kremu i cepice.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    290

    Početno

    lutonjice, fala, probat cu i s tim vlaznim maramicama.
    ma, sve samo da prođu do poroda (jesam li preveliki optimista?), jer ne znam kako cu se natezati s njima

  9. #109

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    290

    Početno

    lutonjice, fala, probat cu i s tim vlaznim maramicama.
    ma, sve samo da prođu do poroda (jesam li preveliki optimista?), jer ne znam kako cu se natezati s njima

  10. #110
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja ih uopce nisam osjetila kod poroda, a bili su gadni. tako da se tjesim da mi nece smetati.
    ali su zato gadno boljeli nakon poroda, jako sam se tesko oporavila

  11. #111

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb,centar
    Postovi
    55

    Početno

    ma znam da ne trebam mazat ali strash me prestat. to jedno vecernje mazanje, ok danas necu pa da vidim. ako se vrate opet mi faktu ostane.
    gdje je nabavio te maramice? to jos nisam vidjela.

  12. #112
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ne znam gdje je kupio, pitat cu ga.
    koliko sam vidjela, originalne su njemacke, s hrvatskom naljepnicom.

  13. #113
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kaze da nema pojma gdje je kupio, sto vjerojatno znaci da ih ima svugdje (da ih nema svugdje, znao bi da ih je trazio i gdje ih je na kraju nasao)

  14. #114

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb,centar
    Postovi
    55

    Početno

    hvala, mada se iskreno nadam da mi nece trebat

  15. #115

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    35

    Početno

    Počela sam mazati sa Faktu masti...-nakon koliko dana ste uočili da vam hemoroidi prolaze....???? :?

  16. #116

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    35

    Početno

    ...a kako se zovu te vlažne maramice...?

  17. #117
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    maramice faktu.

    prolaze mi, ako ih ulovim na samom pocetku (kad samo peckaju i bole, ali nisu izasli van), 24 sata nakon sto sam pocela mazati.

    ako pocnem mazati prekasno (vec su vani i boleeeeeeeeeee), onda osjetim veliko poboljsanje unutar prvih 24-48 sati, a treba mi ukupno jedno 5-7 dana da prodju

  18. #118

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Ja nakon poroda kao uspomenu imam jednog na samom izlazu. Ne krvari, ali je znao peći.

    Uglavnom, od jučer stavljam faktu čepiće - 2-3 puta dnevno i mažem faktu mašću izvana. Pa ćemo vidjet... :/

  19. #119

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    35

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    maramice faktu.

    prolaze mi, ako ih ulovim na samom pocetku (kad samo peckaju i bole, ali nisu izasli van), 24 sata nakon sto sam pocela mazati.

    ako pocnem mazati prekasno (vec su vani i boleeeeeeeeeee), onda osjetim veliko poboljsanje unutar prvih 24-48 sati, a treba mi ukupno jedno 5-7 dana da prodju
    ...mene ne peckaju ni ne bole,a ni krvare...jel' zato jer su u samom začetku ili?..onako su malo unutra,tik do otvora...izgledaju kao potkožni tamni prištići.....he he da me je snimit sa zrcalom i malom lampicom....

  20. #120

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    35

    Početno

    ...meni se ni nakon 7 dana nisu povukli...neznam...čini mi se kao da su se malo smanjili...hmmmm :? ....ali su još tu...već sam dvije tubice factu potrošila( možda je stavljam i previše... ).....jeli nekome trebalo duže od 7 dana da prođu?....još i dalje me ne peckaju ni ne bole ,ni krvare...

  21. #121
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nekad traju i po mjesec dana, a nekad i duze - uopce ne prolaze... tada se radi uklanjanje laserom...

    inace, da, trosis, previse kreme
    ja je stavljam 2-3 puta dnevno, cini mi se dosta obilno, a tuba mi traje 14 dana

    moj problem je trenutno sto imam 2 hemica i to mi se nikad do sada nije desilo - odvratno nesto

  22. #122

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    35

    Početno

    ..a nema na netu nekih "konkretnih" slicica hemica,ili ima?...preko googlea nasla samo jednu...bljak neku ....ali nisam mogla ništa drugo pronaći...hmmm

  23. #123
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    gledaj, ako nisi sigurna, idi doktoru, ne vidim u cemu je toliki problem

  24. #124
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Cure trudnice radite Kegelove vjezbe da se pritisak na krve zile smanji i to cesce puta dnevno. I onda kad se sve uvuce unutra, krema...To takoder pomaze...

  25. #125
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    molim objasnite tutleku kaj je to proktolog!

  26. #126
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Doktor koji pregledava guzu!!!

  27. #127

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    35

    Početno

    ...neznam dali da smatram da su "nestali" ili mi se "pritajili"... ...kad samo pogledam kao na nema ničega ali čim se malo "napnem"..-tu su.... :?

  28. #128
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Pitanje: jel vi imate problema sa hemo još iz doba trudnoće ili su naknadno nastali?

  29. #129
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam ih dobila prvi put nekoliko godina prije prve trudnoce.
    onda ih u trudnoci uopce nisam imala, ali sam zaradila jedan gadan tokom poroda i dugo ga se rjesavala :/
    tokom ove trudnoce imam stalno s njima problema.

  30. #130
    antigona avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    272

    Početno

    prije nekog vremena pojavio mi se hemeroid (vanjski), 3 dana koristim Faktu mast i čepiće
    ali ko da se ništa ne dešava, boli i nikako da dođe do poboljšanja.
    Jel ja to prebrzo očekujem ili da krenem s nekom drugom terapijom?
    help!!!

  31. #131
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    daj mu 7 dana. ako ne primijetis ama bas nikakvo poboljsanje, probaj s necim drugim

  32. #132
    antigona avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    272

    Početno

    Thanks, Lut!
    Mislila sam da bi mi ti mogla odgovoriti.
    Čekat ću, ali boli za p......., baš pritisak tog jednog.

  33. #133
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno



    mislim da bi uskoro trebalo biti bolje.
    ja ih imam dva, i ovaj put je trebalo jedno 5 dana da prestanu boljeti... sad vise ne bole, ali niti ne prolaze (vec jedno 2 tjedna, ako ne i duze)
    ja jedino drzim fige da mi se ne pojavi i treci, ostalo cu prezivjeti

  34. #134
    antigona avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    272

    Početno

    nek prestane boljeti za početak, a onda ću riješavati ostalo
    (mada mi je doktor rekao da će me najvjerojatnije zezati do poroda, a da bi se onda sve trebalo srediti).

  35. #135
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    a da, sredit ce se jedno mjesec dana nakon poroda :/

  36. #136
    antigona avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    272

    Početno

    da ne ureknem (kuc,kuc), ali malo je bolje danas,
    barem ne boli kad ležim

  37. #137
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    ja sam malo zbunjena oko mojih hemeroida. imam ih od poroda, dakle sad vec skoro 3 mj. al vanjski su brzo nestali a ostali unutarnji koji se ocituju kroz krvarenje pri gotovo svakoj stolici (tj pri svakoj tvrdjoj stolici, a to je gotovo svaka). nakon sto sam pocela koristit faktu cepice ne osjecam vise nikakvu bol tokom dana (osim bas za vrijeme nuzde) a krvarenje je i dalje prisutno. dal bi se trebala zabrinuti? jel to mozda nesto drugo a ne hemeroidi? kolko puta dnevno ste vi stavljale faktu cepice? na uputstvima pise 2-3 puta dnevno nakon praznjenja crijeva, al sto ako ih ja ne praznim tako cesto? jel se to moze stavit bilo kada?
    znam da je moj najveci problem regulacija stolice, ali meni nista bas puno ne pomaze, probala sam i probavin, i suhe sljive, i activiu, i kompote, i donat mg, usto se prilicno naljevam vodom i opet tvrdo :? :?

  38. #138
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meni stolicu regulira jedino jedenje uzasno puno svjezeg voca, jedva skuhanog povrca i zitarica. tako da drugi savjet sto se toga tice nemam.

    cepice stavljam jednom dnevno, nakon nuzde, a ako taj dan nisam imala stolicu, onda navecer prije spavanja - ali moj problem su vise vanjski nego unutarnji, i nikad mi ne krvare :/

    mozda da ipak odes proktologu? laser bi ti bio brzo i dugotrajnije rjesenje.

  39. #139
    antigona avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    272

    Početno

    Lutonjice, pitanje,
    meni je već puno bolje, ali mi je ostao jedan vanjski, malo veći, pomalo krvari, i ne mogu sjediti normalno nego na stranu.
    Koliko dugo on može ostati, tj da li si ti ikad odstranjivala kod doktora?

  40. #140
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nisam jos isla na odstranjivanje.
    najduze mi je vanjski ostao 40-tak dana, mozda i duze (to je bilo nakon poroda).

    ali i sad vec ova dva imam skoro mjesec dana (iako vise nista ne bole, najnormalnije hodam i sjedim odavno). izdrzat cu do poroda, pa ako ne nestanu, ici cu na laser kad se potpuno oporavim od poroda.

  41. #141
    antigona avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    272

    Početno

    thanx!
    onda ću izdržati do poroda i babinje pa ćemo vidjeti kakva je situacija.

  42. #142
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ma da.
    ja ih povremeno imam vec godinama /sigurno 6-7 godina/ i meni bi vec i bilo vrijeme da odem to srediti laserom, jer to kod mene nema veze samo s trudnocom i porodom
    ako su tebi ovo prvi, onda su normalni trudnicki i neces imati s njima inace problema, nadam se

  43. #143

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    92

    Početno

    Prošli tjedan sam i ja otišla do doktorice zbog hemoroida a ona mi kaže da sada postoje tablete kojima ih se možeš uspješno riješiti. Zaboravila sam kako se zovu jer mi ih nije dala jer još dojim. Kad prestanem dojiti moći ću se riješiti i hemoroida.

  44. #144
    antigona avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    272

    Početno

    ja se isto nadam da će proći nakon poroda jer nisam do sada imala problema sa tim

  45. #145

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    35

    Početno

    ..evo,postavila pitanje na Pliva portalu o zdravlju.Odgovor:
    Vrlo vjerojatno se radi o tromboziranim hemorodima. U toj fazi mast za
    hemoroide nije potrebna. Hemoroidi predstavljaju nabrekle krvne žile unutar i
    oko anusa te u donjem dijelu rektuma. Preporučam pregled kirurga - proktologa.

    ..pitanje:šta su to trombonizirani hemeroidi??? :?

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Rovinj-Austrija
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj Perun prvotno napisa
    Ja sam sve, sve, sve i svašta probala (i 99% ovoga što su cure savjetovale) i NIŠTA!!!
    Na kraju mi je netko u bolnici još dok sam čuvala trudnoću (i tada sam je i poslije poroda koristila i može se naći u nekoj ljekarni na Dolcu) - HADENSA MAST ( nekog austrijskog proizvođača) - ZAKON JE!

    HÄDENSA mast (proizvodac: Dr. Kolassa + Merz GmbH,1230 Wien) je stvarno zakon, koristi ju i moj tata i odusevljen je, i pol njegove firme (ja lifram )
    sastojci u 100gr:
    50mg monochlorcarvacrol
    500 mg ammonium sulfobituminosum
    2500mg menthol i prirodan lanolin

    moze se koristiti u trudnoci i za vrijeme dojenja


    ja imam vec dugo problema s hemoroidima, ponekad nakon wc-a ne mogu ni sjest a da ne vidim zvijezde, ajme nikad necu zaboravit u trudnoci, na wc-u kad ja osjetim nesto "kaplje" pogledam a ono mlaz :shock: krvi od otraga siba, i to par minuta da sam cak zvala mamu´jer sam se prepala ko zuti stolica nije bila pretvrda... :/
    i nakon poroda sam ih isto dobila (iako je bio carski) ali sa hädensom sam rijesila problem

  47. #147
    albaalba

    Početno

    Cure ja vam nudim stari narodni recept i recept bauštelaca. Svinjska mast. Ja je koristim i hemeroid se smanjio za par dana. Jedino ne smije biti slana.

  48. #148

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    35

    Početno

    Ja skočila do doca.Pregledao me i rekao-da to nisu hemeroidi već samo malo proširena žilica.da to jednog dana može nastati hemeroid ali da za sada on to nije i da ne trebam koristiti nikakvu mast nego samo paziti na prehranu.Eto. :D

  49. #149

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    254

    Početno

    Ja podižem ovaj topić...
    Mene zanima tko je u pravu za ovu HADENSA kremu. Naime čula sam da je dobra u rješavanju hemića i jutros sam zvala ljekarnu na Dolcu da bi mi žena rekla da se ne smije koristiti ako dojim???!!!
    Umirem od bolova svaki dan kad moram na WC, kao da svaki dan iznova rađam
    Da li netrko zna jel se smije koristiti kad dojiš ili ne i da li ju je netko od vas koristio?

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    Za tu kremu neznam ali sam ja poslije poroda imala strašne bolove :shock: ,sad mi se znaju pojaviti,koristila factu čepiče jer sam imala unutarnje i vanjske

    ___________

    D 1998.
    I 2007.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •