Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 180

Tema: hemerodi-aaaaa

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb,centar
    Postovi
    55

    Početno hemerodi-aaaaa

    pokusah i nevenovu, i neku obicnu masnu i faktu mast i cepice i pranje i nista nije pomoglo. boli i boli. vec polako pocinjem sumljat da mi neko daje staklo da jedem jel netko ima jos koji prijedlog??

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    krema na bazi propolisa...,mislim da se zove Hemopropin

  3. #3
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Meni je pomogla švedska grenčica ( i ne samo kod postporođajnih hemeroida) sad ju proizvodi encian, ima je u ljekarnama za kupiti. Nećeš vjerovati, prošlo od 4 obloga!

  4. #4
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Imas li vanjske ili unutarnje? Ako mozes napravi svijecu koji put tokom dana i pokusaj nakon svake stolice ugurati hemeroide prstom nazad.

  5. #5
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Faktu mast, ima i kanilu za unutarnje hemeroide. Poslije prve trudnoće, kantarionovo ulje.

  6. #6
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Sorry sad pročitah da si probala faktu mast.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb,centar
    Postovi
    55

    Početno

    unutarnje. hvala na savjetima.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    1 dcl maslinovog ulja uzavri
    stavi žličicu kamilice u cvijetu (malo će šištati jer će svenuti cvijeće)
    ostavi da se ohladi i maži s time ili stavi male obloge (okrugle blazinic e z askidanje šminke namoči i stavi između guzova - neće ispasti samo stavi uložak da ti ne procuri i ne zafleka odjeću ili posteljinu)


    meni prošlo za tri dana
    MM- jedino ovo pomaže inače je sve probao (osim operacije na koju se sprema)

  9. #9
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    I bitno zaboravih, uvijek se operi nakon velike nuzde, ali bas uvijek, a ako ne mozes cim dodes doma.
    Kamilica pomaze. Ja koristim mast Hametum bez kortizona, lidokaina i slicnog. Pazim da imam redovne stolice i da se krecem.
    Pomaze i jastuk s rupom u sredini, ako se puno sjedi na radnom mjestu ili kuci.
    Kemija nije sve, tu i mehanika pomaze.
    Kupi si rukavice ili naprstanjake u apoteci stolica ostavlj miris duze na rukama.
    Ako dojis nemoj koristiti nista sa kortizonom, mislim od masti.

    Bila sam prosle godine na "zacepljavanju" hemeroidalnih vena putem bademovog ulja u fenolu, ali onom visokom, a taj ne boli fakat nista.
    Preporucujem jer imam uz sve navedeno osjecaj da imam sve pod kontrolom.
    Mislim da je najveca mudrost hemeroide vratiti nazad unutra jer kad su izvrnuti kao da su strangiliarni pa jos vise bole.

  10. #10
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    ...ispravak strangulirani sam mislila ili zadavljeni, stegnuti ili slicno....

  11. #11
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Potpisujem hemopropin - na bazi propolisa. Ima i aplikator za unutrašnje. Super je.
    I, ako jedeš dosta slatkog, smanji obavezno, te omekšaj stolicu suhim šljivama. Još bolje ako ih skuhaš u kompot.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Meni je pomogla Ultraproct mast, mada sam ja imala vanjske, no ima i aplikator za unutarnje. A pomogao je MM-u kad je imao uzasnih problema s tim.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb,centar
    Postovi
    55

    Početno

    hvala na savjetima. jucer sam napravila recept od maslinovog ulja i kamilice pa cu vidjet sutra kako bu to proslo.

  14. #14
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    ja sam jos primjetila da moram paziti sto jedem pred mengu jer se onda zacepim ko vrag, cak se i Karlo zacepljavao kad je vise dojio u tom periodu.
    Jesi li probala vjezbati?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb,centar
    Postovi
    55

    Početno

    jesam. ali me to nakon stolice boli pa rade mirujem.
    imaju svojih dana. neki put me jako boli vec kod stolice, neki put uopce. neki put nakon bole cijeli dan, neki put odma prestanu.
    stavila sam jucer onaj pripravak od maslinovog ulja i kamilice i bolilo me cijeli dan skroz do navecer.

  16. #16
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    moras pokusati nekako ugurati hemoroide nazad... jer ako su strangulirani bolit ce te i nikakva mast ti nece pomoci
    Mirovanje je totalno krivo...,a li ti ocito nisi tip za mehaniku nego kemiju...
    Medutim mehanika tipa dizanja nogu u zrak ili pokusaj se naguziti, oprosti na izrazu...
    Je si li punija ili mrsavija...?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb,centar
    Postovi
    55

    Početno

    misla sam kratko mirovati, inace sma stalno u pokretu. a vjezbanje cu pokusat danas.
    mrsavija sam. imam 53 kg, na 165cm.

  18. #18
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Sad vidim da si nedavno rodila. Jesi li puknula na porodu ili su te rezali ili je bilo sve ok?
    E da, i ne dizi noge ako imas mengu, to je joga pravilo...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb,centar
    Postovi
    55

    Početno

    rezali su me dosta jer sam imala upalu rodnice pa da mala ne pokupi. nakon tjedan dana su jos popucli savovi tako da sam mjesec dana dolazila k sebi

  20. #20
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Onda mi je tvoja situacija malo jasnija. Vjerovatno ti na hemeroide utjece ocekivano stezanje oziljkastog tkiva koje i onda moze povlaciti sve prema naprijed u smjeru rodnice. to debelo utjece na hemeroide. Pozitiva je u svemu sto majka priroda to oziljkasto ipak malo rastegne. Preporucujem vjezbe i ako nemas vise infekcije malo masazu tog dijela medice sa uljem bilo kakvim jestivim ili od klica psenice koje popravljaju elasticitet. sve to moze ako si se rjesila infekcije.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb,centar
    Postovi
    55

    Početno

    uopce nisam ni pomislila da to ima veze sa tim. hvala

  22. #22
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    A i ako nosis bebu, jos gore ispadnu pa se probaj stedit dok se ne smire

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb- Dubrava, Špansko
    Postovi
    188

    Početno

    Meni je ginekolog odmah rekao da nikakva kemija ne dolazi u obzir!
    Piti čaj od jednakog udjela koprive, stolisnika, nevenovog cvijeta i kamilice 3* dnevno.
    Naravno dozvoljeno za dojilje!
    Još sam sjedila 3* dnevno u kupki od hrastove kore !
    Prošli za tjedan dana!

  24. #24
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    pingu, po koliko dugo si sjedila u caju od hrastove kore? da li si sjedila samo u caju ili si skuhala 2 dcl caja i dodala vode do vrha?

    meni je hemic iskocio 2 tjedna nakon poroda :/ vjerojatno sam prebrzo pocela skakati naokolo, nosati dijete po par sati u marami i slicno.

  25. #25
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    Memi je gin. poslije poroda rekao da se poslije tuširanja obavezno operem tim čajem od hrastove kore i samo malo posušim ne ispirati!
    I onda bih ja tog čaja još ulila na uložak, onaj Vir, i držala tako. Ja bih skuhala tog čaja puno i u boci od 1,5l držala na kadi, to nije moralo biti uvijek friško napravljen čaj.

    Mogu reći da mi je to super pomoglo.

  26. #26
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Ja nisam imala hemeroide nego ASTEROIDE. Mazala svim dostupnim mastima, prala hrastovom korom, stavljala hladne obloge, stavljala kantarionovo ulje i ....ništa. Jedino vrijeme pomaže. Povukli se nakon 4 tj.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb,centar
    Postovi
    55

    Početno Napokon

    hvala na svim savjetima. taman sam pocela po ljekarnama traziti hrastovu koru i odlucila opet pokusati s faktu masti i sad napokon bez straha idem na wc.. jos malo pecka ali samo na sekundu..alia nakon onog kaj sam sve prosla sad je odlicno.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    275

    Početno

    Ja sam sve, sve, sve i svašta probala (i 99% ovoga što su cure savjetovale) i NIŠTA!!!
    Na kraju mi je netko u bolnici još dok sam čuvala trudnoću (i tada sam je i poslije poroda koristila i može se naći u nekoj ljekarni na Dolcu) - HADENSA MAST ( nekog austrijskog proizvođača) - ZAKON JE!

  29. #29
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    meni su brzo prosli od hrastovog caja i neke masti sto mi je tata kupio kod travara na dolcu.

  30. #30
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    da, za hadensu sam i ja čula, ali nisam probala
    provjerite samo da li su hemoroidi ili je kaj drugo (fissura možda?)

  31. #31
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj buby prvotno napisa
    da, za hadensu sam i ja čula, ali nisam probala
    provjerite samo da li su hemoroidi ili je kaj drugo (fissura možda?)
    Moze info: sta je fissura?

  32. #32
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb,centar
    Postovi
    55

    Početno caj

    koliko caja od hrastov kore dnevno ste pile? meni je caj cisto ok, a nista ne pise koliko se dnevno preporuca.

  34. #34
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Jana, darling, to se ne pije nego si u njemu ispireš hemiće

  35. #35

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb,centar
    Postovi
    55

    Početno

    ja sam cula da se to pije a bas je fin )zato me i zanimalo koliko ga je preporucljivo piti? jer bi ja mogla litre i litre

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    OS
    Postovi
    122

    Početno

    cure hvala vam najljepša na savjetima koje ste dale Jani jer ste tako i meni pomogle.za vikend sam mislila da ću umrijeti od hemoša.naime od trećeg dana nakon carskog nisam popila nijednu tbl.lupoceta jer ti bolovi su mi bili podnošljivi ali nakon 10 dana za vikend mogla sam ih popiti 10 a da mi ništa ne pomognu. nakon carskog prvi put sam imala stolicu 12 dan (prije toga samo neke vodenaste) kad mi se to i dogodilo.ispala su mi 3 hemoša koja nisam mogla vratiti,mazala sam se nevenovom, melemom,i svinjskom masti plus tablete. doslovno nisam spavala dva dana i dvije noći a u ponedjeljak u 7 ujutro sam kupila kremu od propolisa i čaj od hrastove kore kako je i savjetovano na ovom topiću. sad bi zbog toga mogla izljubiti sve cure koje su to preporučile jer mene napokon hemoši podnošljivo bole.pusa!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    254

    Početno

    FACTU, KAD PUNO BOLI ULTRAPROCT ĆEPIĆI, ALI OPREZNO S NJIMA JER SADRŽAVAJU KORTIKOSTEROIDE ZA RAZLIKU OD FACTU ČEPIĆA, ALI I POMAŽU VIŠE KAD BOLI, I IMA JEDAN MISLIM FITOLAX PRAŠAK OD FAVORE, PRIRODNAN, NEKE LJUSKE NEKE BILJKE, KOJE POMAŽU DA STOLICA BUDE MEKŠA.JA SAM UMIRALA OD BOLA OD HEMAROIDA, HOROR, POROD MI JE BIO PIS OF KEJK KAD SE NJIH SJETIM..UH,UH

  38. #38
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Dojilje ne bi trebale koristiti Factu

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    75

    Početno

    Dobila sam jedan hemoroid kod prve stolice nakon poroda. Odmah sam primijenila svinjsku mast (na gazu pa na hemic) i nestao je za 4 dana. Vise se nije vracao. Nista drugo nisam koristila.

  40. #40
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Dojilje ne bi trebale koristiti Factu
    jel mozes rec zasto?

    sto napraviti s unutrasnjim hemicima?

  41. #41
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Factu smiju koristiti i trudnice (naravno, ne prečesto, nego baš kad zagusti), zašto ne bi smjele dojilje?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    82

    Početno

    Cure, može pomoć?
    Ja sam u 27. tjednu trudnoće. Nosim blizance i mirujem doma, najviše ležim. Imam + 12 kg koji su smješteni uglavnom u trbuhu i grudima.
    Pojavilo mi se "nešto" kod anusa, kao da je izašlo odande, ali me ne boli.
    Nemojte se smijati ovom laičkom opisu, to činim zato što ne znam kako se to zove i niša slično nisam vidjela na svom tijelu, a možda ima još zbunjenih cura koje ne znaju što im to raste. Pokušavala sam i vidjeti pomoću ogledala, duguljasto je, veličine oko 1x0,5 cm. Probala sam "to" ugurati natrag prilikom tuširanja i može se vratiti, ali vrlo brzo opet "ispadne". Inače nemam problema s tvrdom stolicom, nego naprotiv imam meku stolicu i svaki dan se praznim više puta. "To" mi smeta kad se brišem papirom, pa se uglavnom perem nakon nužde ili brišem vlažnim intimnim maramicama.
    S obzirom da me ne boli (hvala Bogu!), pitam se jesu li to hemoroidi ili nešto drugo i da li bi mi pomogle ove masti koje ste spominjale? :?
    Molim za odgovor što prije. Hvala!

  43. #43
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    jesu
    pokusaj za pocetak sa sto benignijim kremama, npr nevenovom masti. mislim da nju smijes u trudnoci.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    82

    Početno

    Felix, hvala!
    Je li može ona mast na bazi propolisa u trudnoći?

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    1 dcl maslinovog ulja uzavri
    stavi žličicu kamilice u cvijetu (malo će šištati jer će svenuti cvijeće)
    ostavi da se ohladi i maži s time ili stavi male obloge (okrugle blazinic e z askidanje šminke namoči i stavi između guzova - neće ispasti samo stavi uložak da ti ne procuri i ne zafleka odjeću ili posteljinu)


    meni prošlo za tri dana
    MM- jedino ovo pomaže inače je sve probao (osim operacije na koju se sprema)
    ja kopiram recept

    meni je pomoglo i kod unutaranjih i vanjskih, a mislim da ove sastojke mogu i trudnice koristiti

  46. #46
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    nisam probala ovo sa masl. uljem i kamilicom, ali sam vec bila izludila sa raznim faktu cepicima, mastima i drugim kremicama. nakon sto sam napokon otisla homeopatici, sve je proslo vec drugi dan!! iduci put cu biti pametnija i odmah otici po homeopatiju, a ne se patiti sa klasicnom medicinom

  47. #47
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Mari, ja sam rodila blizance prije 8 mj, i imala strašne hemeroide.... niš nije pomagalo, doc. je rekla da je to prevelik pritisak zbog dvije bebe. Poslije poroda su nestali 8)

  48. #48
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    dakle, može li netko konačno dati podatak zašto se Faktu ne smije koristiti u trudnoći i kod dojenja.
    svi mantraju da nije dopuštena, ali još nigdje nisam čula argument zašto.
    pa stoga molim nekog upućenog za objašnjenje.

  49. #49
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Zbog glukokortikoida i koristi se ako baš ništa ne djeluje kao sredstvo drugog izbora.

  50. #50
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Zbog glukokortikoida i koristi se ako baš ništa ne djeluje kao sredstvo drugog izbora.
    kod mene je problem što mi jedino on djeluje (probala sam sve, sve, sve, i "mehaničke" i ostale metode, sve osim svijeće jer sam trudna) :/
    a zašto su glukokortikoidi štetni za bebu (i dojenu i ovu u buši)?

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •