Stranica 11 od 17 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 842

Tema: VUR- furadantin, profilaksa, prognoze...

  1. #501

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    joj i nas čeka uzv cist. uskoro... sve se bojim kako ćemo to izdurat... moj petar stalno na nekim kontrolama i pregledima i sad se već otima i plače čim uđemo u neku ordinaciju
    adrijana mi smo radili jetrene probe privatno u dugavama i vadili su mu krv iz prsta. :? moja mama se isto tome čudila (radi na rebru, isto vadi krv).
    a za granične nalaze ne brini, bit će sve ok!

  2. #502

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Zvali smo neki dan u Helenu za UZV cistografiju i prvi slobodan termin je 29. 10. ??! Petra mora ići oko 6 . mjeseca na veliku kontrolu.
    Ako se oslobodi neko mjesto ranije, ugurat će nas.

  3. #503

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    bili mi...
    šta se tiče trauma, bilo je ok, teta se trudila oko nje...
    istina vrištala je tokom cijele pretrage, bila crvena ko rajčica i sva mokra... od plakanja!
    al na kraju se složila s tetom, oprala rukice, i čak joj dala pusu
    doktor je stvarno bio draga i nježna osoba... i puno je značilo da smo ja i mm bili s njom...

    al ne znam šta sad to brbljam, skrećem s teme...
    još uvijek imamo refluks 2.stupnja obostrano
    jedina "dobra vijest" da su bubrezi uredni....

    ne znam šta ćemo dalje, sutra će me zvati doktorica...

    nisam ovo očekivala ajoj... do kad će?

  4. #504

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    A joooj Adrijana, tako mi je žao da je refluks jos tu. . . . Ali hajde, utješno je barem da su bubrezi ok. . . Puno maloj hrabrici Gizel! Vjerujem da će ipak s vremenom nestati. . . .

  5. #505

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    adrijana nemoj se žalostiti, ma nestat će on, gizel je još mala... ( a opet kužim kako se osijećaš. i ja se nekako nadam i bojim istovremeno.) važno je da su bubrezi ok.
    gizel

  6. #506
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    Adrijana&Gizel

  7. #507
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Citiraj mirje prvotno napisa
    Adrijana&Gizel

  8. #508

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    i tako, nastavljamo mi s nitrofurantoinom, za 3.mj.opet jetrene probe, ako ne bude ok - mijenjamo lijek!

    druga solucija je endoskopija, al nećemo sad to... još se nadamo najboljem...

    i veli dr da će sve biti bolje čim izađemo s pelena, tako da se trebamo potruditi s time

    a tako, ona je sretna curica cijei dan se smije... valjda će biti ok i s tim traumicama...

    nego, u koliko najranije ujutro se nosi urin u Klaićevu?

  9. #509

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Urin ti u Klaicevoj primaju od 8h.

  10. #510

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    a koliko vremenski može biti urin doma u hladnjaku prije nego se transportira u Klaićevu?

    mislim, može se uzeti dan prije?

    kako vi to usklađujete s poslom? radnim vremenom?

  11. #511

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Mi urin uzimamo, lijepimo vrecicu, ujutro oko 7h kad se Ema budi. Kad se popiski spremim se i odnesem. Taman stignem u Klaicevu malo iza 8h kad pocinju raditi.
    Kad spremamo "akciju" dan ranije kazem sefici da cu drugo jutro malo kasniti na posao i objasnim zasto i nema problema.

  12. #512
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    Cure, da li se Furadantin sirup može sada naručiti, tj. je li prošla ona nestašica koja je bila aktualna u siječnju ili još koristite usitnjene tablete? Pri kraju smo s našim zalihama nitrofurantoina pa da mogu planirati akciju (Italija, Švicarska ili Dolac ).

    DR.str. obično ljudi koji saznaju za Matein refluks, a imaju neki uvid u medicinu, pitaju kako ona to podnosi. Zapravo, žele mi reći da su VUR djeca nemirna, razdražljiva, plačljiva ... koliko vidim sva dječica o kojoj ovdje razmijenjujemo iskustva su upravo suprotno, kao što kaže Adrijana:


    a tako, ona je sretna curica cijeli dan se smije...

    VUR mamama&dječici

  13. #513

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    u vezi ovoga što mirje piše, molila sam u ljekarni da mi daju uputstva od nitrofurantoina, i piše da često onaj koji troši lijek može biti nemiran, razdražljiv i imati glavobolje :/

    a kao od predoziranja rade živci :? nešto u tom smislu, pisalo je na njemačkim...

    ali bolje da tako ni ne razmišljamo... onda ćemo to i vidjeti...
    moraju biti malecki, slatki i sretni...

    Gizel ima jednu novu foru, kad je sretna trči onako dižući noge u zrak, sretnooooo i uzbuđeno...

    Pina, hvala ti... al kod mene je fora da sve što me nema moram kasnije odraditi jer imamo kartice pa nas kompić registrira... a najgore mi je kad navečer ne dođem svojoj curici, već čamim na poslu al i to ćemo nekako srediti...

    a mogu joj ja uzeti urin dan prije i staviti u hladnjak pa da mm odnese...
    njemu nebi povjerila vađenje urina jer bi rezultat sigurno bio katastrofalan

  14. #514

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    još nešto, neki dan mi je na igralištu jedna mama pričala da pozna čini mi se nešto kao homeopat za kojeg zna da to uspješno liječi (refluks)
    jeste se vi raspitivale ili imale kakva saznanja o tome...

    meni je najgore da je iz dana u dan trujem tim lijekovima... baš da je to bezazleno... i jetra kaže da nije... a šta svi drugi utjecaji... dok čitam ta uputstva i djelovanja... muka mi je... čak sam pročitala da se od nitrofurantoina može oslabiti vid...

    u svakom slučaju, grozno! kako su to nekada liječili?

  15. #515

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    adrijana, nikako

    nisu ni kuzili. cesto. pa bi dolazilo do kojekakvih ostecenja bubrega i sl nepoznatog razloga...

  16. #516
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Adrijana mi smo prošli kuru s homeopatskim lijekom za Esch. i svi nalazi su odonda sterilni ali se ipak ne usudim prekinuti profilaksu. Nama je sad godina da smo na Furadantinu ali u ponedjeljak smo naručeni u Helenu na uzv cistografiju pa se nadam da će vijesti biti dobre.
    Molim malo vibri da se Larici povukao reflux jer već ima oštećenje bubrega pošto je reflux otkriven sa 20 mjeseci zbog upale bubrega.

  17. #517

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Moji su bili prosli tjedan u Italiji i kao budu onu kupili Furadantin, za ono nek se nadje. . . NEMA, u ljekarnama su ih cudno gledali, da je to zastario lijek i da ga vise nema, imaju samo tablete koje im nisu uopce htjeli prodati jer nisu za djecu. . . ostala sam totalno zbunjena i shokirana. . . mozda oni znaju nesto sto mi jos ne znamo :?

    Adrijana, Urin u frizider, NE, upravo sam pricala sa frendicom koja radi u mikrobioloskom u Klaicevoj i veli da se kroz noc, mada je urin u frizideru, cak i ako nema bakterija, one mogu razviti. Veli mi da je za urin najsigurnije da dodje u lab sat i pol najvise dva od uzimanja.
    Bolje mozda onda i odraditi tih sat-dva vise ako ne mozete drugacije nego riskirati da dobijes lazni nalaz. . . .

  18. #518
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    [quote="Pina"]Moji su bili prosli tjedan u Italiji i kao budu onu kupili Furadantin, za ono nek se nadje. . . NEMA, u ljekarnama su ih cudno gledali, da je to zastario lijek i da ga vise nema, imaju samo tablete koje im nisu uopce htjeli prodati jer nisu za djecu. . . ostala sam totalno zbunjena i shokirana. . . mozda oni znaju nesto sto mi jos ne znamo :? [quote]

    Na slične reakcije smo mi naišli u Švicarskoj. Zato su nam i dali ovo što trenutno koristimo (nitrofurantoin u kapima "Urodin"). Problem je što mi je teško dozirati ono Mg/kg jer smo do sada koristili shemu 1 kap (tkđ. diskutabilno) na njezinih 5 kg. Sad je ona negdje oko 7 kg pa ti premjeravaj! Najpraktičnija mi je pri tom ona šprica za inzulin u kombinaciji s velikom iglom jer su te kapi dosta guste, ali uvijek se iznova pitam dajem li joj pravu dozu. Pedijatrica mi je na to rekla da se tu radi o vrlo malim dozama pa da je neću otrovati (jer sam ja upotrebila doslovno taj izraz) ili je bilo kako ugroziti povremeno kojim ml više ali da pazim .... Zato sam i pitala za taj sirupić ... :/
    Krasno, sve se više mislim konzultirati MZSS po pitanju lijekova

  19. #519

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    :shock: lijek... ?
    jučer sam baš bila sumnjičava, piše u uputstvima da se kod profilakse nitrofurantoinom mora jako paziti na pluća i bolesti dišnih puteva, da je moguće nakupljanje vode u plućima

    već sam jednom pisala da mi je bilo čudno zašto je u Sloveniji potpuno drugi lijek :?

    Pina, hvala ti za ono o frižideru... morat ćemo pa kako bude bude... ipak je to samo 1 dan u mjesecu...

    maxi, napišeš mi na pp kod kojeg homeopata

    Lara ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    za nestanak refluksa!

  20. #520

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    još nešto... čitala sam da nakon cistografije jako jako puno dijece dobi upale zbog uvođenja katetera i prijenosa E.Coli?????

    kakva su vaša iskustva?
    dr nam je rekao da tjedan dana dajemo duplu dozu nitrofurantoina...

  21. #521

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    larice ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~

    pina - meni je frend kupovao furadantin u italiji u prvom i drugom mjesecu i nisu se ništa čudili, prodali mu f., jedino su rekli da bi trebao imati recept ( može i privatni). :?

    adrijana - na svakom lijeku piše cijela hrpa gadosti od nuspojava koje se u stvrnosti zaista vrlo vrlo rijetko događaju. volim vjerovati da je tako i sa furadantinom, da ne izaziva neke značajne nuspojave (sve sam detaljno isčitala). svejedno, kad se sjetim da ga uzimamo već godinu dana bez prestanka (a sjetim se svaku večer), gutam knedle...

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    još nešto... čitala sam da nakon cistografije jako jako puno dijece dobi upale zbog uvođenja katetera i prijenosa E.Coli?????

    kakva su vaša iskustva?
    dr nam je rekao da tjedan dana dajemo duplu dozu nitrofurantoina...
    i mcug se isto radi pomoću katetera i mi nismo imali nikakvih problema poslije. važno je da je urin sterilan kad se izvodi pretraga.

  22. #522

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    ne znam... čista logika mi govori da od dugotrajnog uzimanja antibiotika prije ili poslije priroda će to vratiti...
    jednostavno ne vjerujem da će sve biti ok s organizmom, bez posljedica na bilo što... imam loš predosjećaj...

    švicarci su kao jako jaki u refluksu, i na njihovim stranicama sam čitala da je bio simpozj i da se ništa doktori ne mogu dogovoriti, da je sve to još otvoreno i u istraživanju...
    znači mi smo pokusni kunći...

    i pisalo je da se svi slažu u par stvari... tralalala... a jedna od njih je da su djeca s refluksom nakon druge godine ČESTO depresivna...

    ne znam radi čega, možda lijeka s obzirom da u uputama piše da djeluje na živčani sustav... ili možda trauma zašto imaju djetinstvo po bolnicama i doktorima...
    ne znam... grozno je sve to

    ali kakve god bile nuspojave... teško da nebi utjecale ako dijete pije taj lijek više godina...

  23. #523

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    ma je dugotrajno, ali je ipak u malim dozama. ja sam napravila malu usporedbu i računicu: u godini dana petar popije otprilike toliko miligrama furadantina koliko miligrama imaju dvije kure zinnata (od 7 dana). znam da se lijekovi ne mogu uspoređivati samo po miligramima, ali svejedno sam nekako povukla paralelu ( u smislu da svaki lijek opterećuje jetru i organizam...) e sad, kad vidim da sva djeca oko nas svako malo piju antibiotike (rijetko tko prođe samo sa dva godišnje) onda mi se to pijenje furadantina čini... ma opet ...ali mnogo djece oko nas unosi u svoj organizam i više lijekova, a nemaju reflux.
    uff, fakat sam zabrijala, ali čovjek se mora nekako tješiti.
    uglavnom - pusa svima!

  24. #524
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Šaljem vam svima puse!


    Danas su nam gotovi nalazi, nakon tri mjeseca bez kontrole. Ne mogu dočekati 11 h pa da odem po njih.

  25. #525
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    mi smo opet STERILNI :D :D :D
    a danas idemo u Helenu na cistografiju
    ja mislim pozitivno, nemamo čak niti Furadantina za dalje...nadam se da nam neće trebati više NIKAD

  26. #526

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    maxi :D :D

  27. #527

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Maxi, puno puno puno sreće za Lauru...
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    a kako to da uopće idete na cistografiju? nama je dr rekla da ćemo za godinu dana probati biti bez lijeka, i ako sve bude dobro da uopće ni nejdemo na UVZ cistografiju....

    u svakom slučaju, vrati se sa dobrim vijestima...

  28. #528

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    opet ja brzopleta...

    nije da ste bez lijeka već ga nemate za sutra

    sorry,

  29. #529
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Bili u Heleni evo sažetka:

    gdje je bio II stupanj sada je 0, gdje je bio III sada je II :D


    Prvo sam se razočarala jer sam bila toliko uvjerena da ćemo prekinuti profilaksu ali kad bolje razmislim i ovako je dobro, odnosno malo bolje...Kažu da je dobro da se reflux povlači i da je ovo dobar napredak u godini dana.
    Sad idem tražiti alternativu antibioticima jer nam je homeopatija očito pomogla da imamo sterilni nalaz!!!
    Javim kad nešto saznam (i odlučim isprobati).

    Do tada hvala na vibrama i puno pusa i dobrih želja ostalim malim reflux-ičarima

  30. #530

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    SUPER, stanje je stvarno SUPER... drago mi je radi Laurice...
    :D :D :D

    s koliko ste vi mjeseci dijagnosticirali refluks?

    jel barem doza lijeka manja?

    ajd super... stvarno ste sretni, jako jako sretni!

  31. #531
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Lara je imala prvu upalu s 20 mjeseci i završila na Šalati preko vikenda zbog upale bubrega i Esch 10na5. U ovih godinu dana je pila Furadantin sirup i prah, kratko Sinersul. Još nismo bili na konzultacijama kod nefrologice jer ne znam jel bih išla opet dr. Batinić ili dr. Cvitković. Znam da su obje vrlo krute što se tiče profilakse pa bih odmah zatražila i mišljenje nekog pedijatra-nefrologa-homeopata ako takav uopće postoji :?
    Probat ćemo kod dr. Metke Regan za početak i kod dr. Grčić koja je homeopatski liječnik.
    Sada pije duplu dozu Sulotrima što znači 2 x 2 ml :shock: i zlo mi je od toga (a i njoj).

  32. #532
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    maxi :D za povlačenje refluxa

    Mala sirena ???????

  33. #533

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    maxi, pa to su super vijesti!!!! :D baš mi je drago!!!!pusa larici!

  34. #534

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    200

    Početno

    Maxi, i meni se to cini super vijest! Dr Batinic ili dr Cvitkovic? Ima li tu uopce dileme? Mi koji smo prosli sve nefrologe ti preporucamo dr Cvitkovic, ne bi rekla da je tvrda za alternative, nama je objasnila sve mogucnosti, prednosti i mane, svakako popricajte s njom, Sretno!

  35. #535
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Maxi, super za nalaze!! :D


    Naš nalaz sterilan, kontrola za tri mjeseca, a tada moramo obaviti i MCUG.

  36. #536
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Maxi, i mi se veselim s tobom! :D Tek s 20 mjeseci je otkriven refluks? A ja sam mislila da smo ga mi kasno otkrili (13 mj.). Baš me zanima homeopatija, javi što saznaš! Bi li dr. Cvitković imala za to razumijevanja?

  37. #537

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    očito je da moja mala ne podnosi nitrofurantoin i jako često odmah nakon uzimanja lijeka povraća... nekad nakon pol sata, a nekad i od samog mirisa...
    a imam i muke s davanjem jer ga ne želi ni u kom slučaju, čim osjeti u hrani pljuje a čim osjeti u soku ili nečemu ne želi piti...

    sa Sinersulom nikada nismo imali problema!

    da se javim dr. za promijenu lijeka?

  38. #538
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    očito je da moja mala ne podnosi nitrofurantoin i jako često odmah nakon uzimanja lijeka povraća... nekad nakon pol sata, a nekad i od samog mirisa...
    a imam i muke s davanjem jer ga ne želi ni u kom slučaju, čim osjeti u hrani pljuje a čim osjeti u soku ili nečemu ne želi piti...

    sa Sinersulom nikada nismo imali problema!

    da se javim dr. za promijenu lijeka?
    Javi se, svakako! Koji je to točno lijek? Je li to furadantin, nifuretten ili nešto treće? U svakom slučaju ima nekoliko alternativa i doktorica će vam naći nešto bolje za vas!

  39. #539

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Jos jedan sterilan nalaz :D

  40. #540
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj berlinka prvotno napisa
    Maxi, i mi se veselim s tobom! :D Tek s 20 mjeseci je otkriven refluks? A ja sam mislila da smo ga mi kasno otkrili (13 mj.). Baš me zanima homeopatija, javi što saznaš! Bi li dr. Cvitković imala za to razumijevanja?
    Nama je refluks dijagnosticiran s 32 mjeseca pa smo valjda definitivno najstariji



    Ja sam do neba zahvalna što je naš slučaj vrlo blag, još uvijek pije Sinersul/Sulotrim jer smo sterilni većinu vremena uzimanja profilakse (znači, skoro godinu dana), osim jednog nesterilnog nalaza za vrijeme kozica i što nije imao niti jednu jedincatu upalu u tom periodu (u stvari, imao je samo jednu jedinu upalu).

    Zato vibriramo svima vama da se stanje popravi i da mišovi ozdrave

  41. #541
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    Matea je bila na pregledu kod kirurga, točnije razgovoru uz pregledavanje dokumentacije. U njenom slučaju operacija je neizbježna, rečeno nam je da nema nikakve šanse da se toliki stupanj refluksa riješi sam po sebi. Dobro je to što je unatoč lošoj dijagnozi imala "samo" jednu upalu bubrega pa stoga čekamo listopad (naravno, ako sve bude kao do sada), ponavljamo pretrage i idemo pokušati s operacijom ...

  42. #542

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    mi pijemo nitrofurantoin tabletice...

    MalaSirena... koji imate stupanj? svaka čast dijagnozi...

    Pina, super za sterilno!

    Mirje, bude ok, kakva je to točno operacija, endoskopija ili šta drugo? a kako funkcionira s narkozom?

    našim malim bebačima... i velikim

  43. #543

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Šta se tiče Helene...
    stvarno sam presretna što oni POSTOJE u našoj državi i
    da nam je omogućeno kvalitetnije liječenje...
    a osoblje i odnos sa djetetom je za svaku pohvalu
    kod Gizel baš vidim puno veći napredak i veću povjerljivost
    prema ljudima...

    a moja jedina kritika bi bila na odnos prema lijekovima!
    znači, lijekovi se mogu nabavljati samo u 1 ljekarni
    mi konkretno trošimo tablete koje nam razmrve u prah
    dijete bi trebalo uzimati 1mg po kg
    a oni imaju u praksi davati po 10mg i 12,5mg

    i sad moja Giz koja ima 11kg mora uzimati svaku veče 12,5 mg
    istina je da je to mala količina 1,5mg ali meni puno znači...
    a kada su mi preko HZZO davali ninur, u ljekarnjama su vagali
    točno po kilaži...

    i još uvijek mislim da je opasnije za zdravlje biti na profilaksi
    nego biti na jednoj teškoj terapiji u bolnici...
    nakon bolnice vam npr. nitko neće raditi jetrene probe, a kod
    profilakse hoće...
    profilaksa ne omogućava da se organizam oporavi... NIKAKO

    već sam napisala da moja mala ne podnosi lijek, nekad ne popije
    a gotovo uvijek ga NE POPIJE do kraja...
    i bez obzira na to STERILNA je...
    zato sam 100% sigurna da je na prejakoj terapiji za nju...
    i da uzima previše lijeka...
    uvjerila sam se na svoje oči...

  44. #544
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    mi pijemo nitrofurantoin tabletice...

    MalaSirena... koji imate stupanj? svaka čast dijagnozi...

    Pina, super za sterilno!

    Mirje, bude ok, kakva je to točno operacija, endoskopija ili šta drugo? a kako funkcionira s narkozom?

    našim malim bebačima... i velikim

    Prvi stupanj.

  45. #545

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Ne stignem vas sve čitat, ali ako mi možete dat neke osnovne smjernice za uzv cistografiju.
    Za tjedan dana prvi put idemo na taj pregled, jer nam je na početku godine zbog ponavljanih eschirihija preporučena MCUG. Na tu pretragu nismo išli nego dobilli termin sada ubrzo u pol.Helena, pa me strah da nešto ne fulam i izgubim termin.
    Znam samo da moramo donijeti friške nalaze urina i urinokulture. (ovo sve je vezano za moju curku, 15 mjeseci)
    hvala puno

  46. #546

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    dođeš...
    malo se bebica poigra i prilagodi u predvorju...
    dođeš unutra i skineš je u bodi jer moguće da bude sva mokra...

    namažu gelom pipi, da cjevčica lakše proklizi u mokraćovod...
    i uštcavaju kontrast...
    ako se popiški, uštrcavaju kontrast još jednom...
    doktor u Heleni, koji je iznimno nježan i pažljiv ultrazvukom prati bubregiće i gleda na monitor dali se mokraća vraća, dal ima proširene kanaliće...

    tada je okrenete na leđa i sve ispočetka...
    traje oko 15-20 minuta...
    ako ima najdražu igračku uzmite, ili najdražu pjesmicu, pjevajte...
    ja sam bila pokraj njene glavice i ona je jako plakala i gurala mi je prstiće u usta pa ju je to kao malo smirilo, na sekundu tu i tamo... a mm je držao njene nogice...

    sestre su isto bile nježne i jako su se trudile tako da je ona nakon svega
    (za pravo čudo) rekla da si isto hoće prati rukice kao i sestra i na izlazu joj je poslala pusu... (u suzama, ali i ta bliskost puno znači jer mi je prije izgubila povjerenje u ljude pa se ovako pomalo vraća)

    neke mame kažu da su im djeca skroz mirna na UVZ cistografiji, znači nije tako strašno i ne boli, samo je malko neugodno...

    nadam se i da će vama proći ok... bez suza...
    javi kako je bilo i rezultate...

    za pripremu imaš sve... mi smo + urinokultura radili još i jetrene probe...
    nakon toga ćete piti lijekić (malo veću dozu) zbog mogućnosti unosa bakterija kroz kateter

    SRETNO


    by the way... probali smo sa sjedećom kupkom s 2 kapi eteričnog ulja čajevca i prezadovoljni... nema više crvenila, navodno je to jako dobar prirodni antibiotik za kožne ekceme, gljivice i pelenski osip, jako dobar protiv E.coli i učinkovit kod urinoinfekcija...

    još jedno pitanje, zašto je veća šansa da se refluks povuče kada djete izađe iz pelena???????????????????

    i mi pijemo antibiotik zbog prevencije da se E.Coli u mokraći ne vrati u bubrege ili se u unutrašnjosti organa to dešava i razmnožavaju E.Col hoćeš nećeš? jel put tih bakterija iz vana ili u slučaju refluksa i iz nutra?

  47. #547

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    bubica, koliko vam se Ecoli vracala? Kavi su bili ostali nalazi urina?
    Mi se isto borimo sa Ecoli, pa bit ce skoro 10 mjeseci, ali isli smo samo na UZV bubrega, nismo isli dalje na UZV cstografiju, a kamo li na MCUG. Nije svaka Ecoli refluks, a i da je, terapija bi bila ista. . . profilaksa.
    Uz dogovor s pedijatricom pratili smo bakteriju, kontrolirali urin, davali profilaksu, ali nismo htjeli davati dijete na tu pretragu samo tako. . . Helena preporuca pretragu svima, mislim da malo i novac igra ulogu (kao i kod vecine privatnika) jer pretraga kosta, koliko. . . 1500-1600 kn, a ne uvijek potreba.
    Nase je misljenje bilo da se na pretragu uvijek moze otici i nismo htjeli brzati.

  48. #548

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
    još jedno pitanje, zašto je veća šansa da se refluks povuče kada djete izađe iz pelena???????????????????

    i mi pijemo antibiotik zbog prevencije da se E.Coli u mokraći ne vrati u bubrege ili se u unutrašnjosti organa to dešava i razmnožavaju E.Col hoćeš nećeš? jel put tih bakterija iz vana ili u slučaju refluksa i iz nutra?
    Veca je sansa jer se bakterija ne gomila i povuce, bolje se "ispire", ne dolazi u kontakt s bakterijama iz stolice iz pelene. Bakterija dolazi iz vana (iz stolice). Kada je prisutna u urinu zbog refluksa se vraca u bubrege i moze ih ostetiti, zato se daje antibiotik, da ubije bakteriju da se ne namnozi previse i osteti bubrege.
    A kad se dijete skine iz pelene nema vise kontakta sa stolicom pa nece moci doci do urina . . . . a refluks se na ovim manjim stupnjevima "povuce" s vremenom kada sazriju svi ti kanali.

  49. #549
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    što se tiče refluxa i bezpelenaštva...
    Lari je dijagnosticiran reflux 2 i 3 stupnja sa 20 mjeseci. s 2 godine je skinula dnevnu pelenu a sada s 33 mjeseca i noćnu. ja sam se vodila baš za tim da je bolje biti bez pelene zbog Esch. i to se očito pokazalo dobrim jer je u godini dana imala samo jedanput Esch. 10 na 3 i nikad više.
    jel' svi koji ste na profilaksi radite jetrene probe? nama to nitko nije spomenuo...
    ima li još Furadantina u Italiji?

  50. #550

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    Helena preporuca pretragu svima, mislim da malo i novac igra ulogu (kao i kod vecine privatnika) jer pretraga kosta, koliko. . . 1500-1600 kn, a ne uvijek potreba.
    Nase je misljenje bilo da se na pretragu uvijek moze otici i nismo htjeli brzati.
    e sad, u našoj državi to jest za očekivati, ali moram priznati da je naše iskustvo potpuno drukčije...

    igrom slučaja jer sam mjenjala posao pa i gizelinu zdrastvenu knjižicu, sve pretrage vađenja urina i krvi sam napravila u Heleni, dr. Cvitković mi je rekla zašto to radim i zašto bezveze trošim novce, neka SVE ŠTO MOŽEMO na uputnicu i radimo na uputnicu
    a da u Heleni vadimo urin JEDINO ako je nalaz prekatastrofalan!
    onda sam ja rekla da je tako sigurnije jer sestre to rade bolje, a ona mi na to da nam djete ima refluks i da se moramo sami kao roditelji naučiti izvaditi urin, i neka to svakako radimo na uputnicu...

    nakon svakih nalaza ona mi telefonski daje konzultacije badava... i kad god želim nešto pitati ili se savjetovati ostavim poruku, ona mene nazove nakon radnog dana...

    Nakon rezultat UVZ cistografije zvala me da mi da savjet..
    i rekla je da se s UVZ bubrega ne može vidjeti dal je on oštećen, da su njeni bubrezi uredni i normalni, ali da oštećenje može pokazati samo pretraga DMSA i da rekla je da to sada ne radimo da ne mučimo dijete :D

    a s obzirom da ona ima refluks 2 stupnja svake godine bi se kao trebalo na cistografiju, a ona je rekla da je VIŠE NEĆEMO raditi sljedeće godine nego ćemo pokušati uz antibiotik i česte kontrole urina...

    znači, sve što sam TREBALA platiti je prvi pregled i UVZ cistografija...
    a sve dobim na pladnju...
    za privatnika i instrument koji ne postoji nigdje u Hrvatskoj meni se ovo čini jeftino...

    ZAŠTO SE RADI PRETRAGA?
    puno djece pije antibiotike zbog lošeg nalaza urina a da su zdravi!
    zdravo djete na profilaksi :shock:
    u jednoj bolnici u sloveniji su radili istraživanje među djecom koja su bila na antibioticima zbog E.Coli i kateterom vadili urin
    POLA IH JE BILO ZDRAVO
    zato je prva dijagnoza važna...
    ili ako se ne zna da je refluks a dijete preko noći dobi upalu bubrega... to ima za cijeli život...

    ali recimo, način od Pine mi je isto super, ali puno zahtjevniji, puno se više mora voditi pažnja na to... i jako često vaditi urin
    možda bi i ja tako da mogu sve ispočetka
    neki roditelji ni nemaju uvjete za to...
    ali i prije su ljudi živjeli bez dijagnoza pa...
    čak sam i ja počela naginjati prirodnom i muka mi je i od cistografije i od antibiotika...

Stranica 11 od 17 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •