Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Hitno mi je - nije piškio od jučer popodne...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno Hitno mi je - nije piškio od jučer popodne...

    ...ili je neku zanemarivu količinu (proklete jednokratne, ne mogu točno procijeniti, ali meni izgleda skroz suha).

    Od preksinoć ima temperaturu koja je skroz pod kontrolom (ne prelazi 38,5 - 39 ispod pazuha, pa je skidam samo po noći), nije da baš previše jede i pije, ali jako često siše. Jučer su cijeli dan pelene bile manje mokre nego inače, ali od sinoć do sad izgleda da uopće nije piškio, možda par kapi. Inače je noćna pelena uvijek natopljena.

    Nudim ga stalno sisom, vodu baš i neće, tu i tamo koji manji gutljaj... Što da radim? Koliko smije proći da dijete od 20 mjeseci ne piški ili piški minimalno? Može li to imati ikakve veze s groznim osipom koji ima po piši i testistima (mislim da su gljivice), da ga to peče pa da zadržava ili namjerno prekida piškenje?

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Cuj, a da mu skines pelene? Sigurno pod temperaturom piske manje, a on ima i osip koji ga muci. Ako ga skines pa se upisa u hlacice, barem ces znati koja je to kolicina.

    Vibriram za brzo ozdravljenje. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    I, da, sad sam ga stavila u gaće tako da skužim svaku kap. I počela sam ga mazati Plymicolom.

    ----------------------

    Dok sam pisala ovaj dodatak, dijete mi je fino ispiškilo cijeli kauč. :D :D

    Ipak, ostaju pitanja - koliko dugo smije proći, znači li ova pauza od kojih 16 sati da je lagano dehidriran...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Pisale smo istovremeno, odmah sam ga stavila u gaće čim sam skužila. Ostavit ću ga danas u gaćama, mislim da će biti zabavno (imamo totalnu regresiju što se tiče obavljanja nužde, neće više ni čuti za tutu niti prijavljuje).

    Hvala na vibricama.

  5. #5
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    ja mislim da ne znači.
    mislim da u toj dobi to oni već fino mogu kontrolirati, možda je skužio da će cijelu noć bizi u zapišanom i peći će ga još više pa je jednostavno čekao jutro

  6. #6
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Koliko ja iskustva imam sa visokim temperaturama i ne-mokrenjem ( a imam nažalost )
    ako u toku 9 do 12 sati ne mokri, to nije baš zanemarivo,
    može i na bubrege da se odrazi.

    Apsolutno pojačaj unos tekućine

  7. #7
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    ja mislim da ne znači.
    mislim da u toj dobi to oni već fino mogu kontrolirati, možda je skužio da će cijelu noć bizi u zapišanom i peći će ga još više pa je jednostavno čekao jutro

    Potpisujem ono sa unosom tekućine..ali potpisati ću ti i ovo gore.

    kod neke viroze sa visokom temperaturom i naš malac (tada cca 2,5 g.) je oskudijevao u vodi / soku / čaju, ali ne i u sisanju. Zvali smo Klaićevu , opisali sve što uzima (skoro ništa sa strane + svako malo sisanje) + slabo mokrenje, dežurni doktor nam je rekao da je to sve ok. Bitno je da uzima tekućinu, neovisno da li je to sisa ili čaša.

    Što se tiče zadržavanja mokrenja, dijete ti se jednostavno lagano priprema ne bezpelenašku fazu.

    I još nešto..kod visokih temperatura definitivno sam pobornik bezpelenaštva i to pogotovo kod dečkića, jer ta temperatura u pelenama definitivno negativno utječe na njegove reproduktivne organe..Stoga, makni te pelene i neka malac piški gdje stigne..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •