Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 331 od 331

Tema: Treba li svako dijete slobodno vrijeme za sebe?

  1. #301
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    sad ste mi dale misliti...
    ja ovako ko Trina
    nisi učila, a štoš, moraš podnijeti posljedicu
    i ja ti neću u tome pomoći

    a ne znam ni da li je to baš dobro
    možda bi bolje poruku shvatila da iznimno stanem uz nju
    u takvim slučajevima
    ali onda opet ne bi bila zadovoljna, zbog laži
    a to stvarno ne volim
    ko će ga znati, valjda sam prekruta...

  2. #302
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    potpis na trinu. mi smo u skoli imali takve. za svaki kontrolni.
    i ne, nije fer. i to treba sankcionirat

  3. #303
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    pa, tako dijete možeš poštediti dva puta u toku školovanja, sve više je pravilo, a ne iznimka. Naravno da mi principi nisu ispred djeteta, ali granice negdje mora biti...

  4. #304
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ja sam Trina tim.
    To mi dodje kao da ne odem na posao, javim da sam bolesna i ocekujem da me posao ne doceka.
    Radimo svima.samo mesjedju uslugu. Ja bi svoje stitla, kao lavica bi rado bila, ali rasargat ce ih neki copor kad tad. A di cu biti ja?

  5. #305
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ja ne moram govoriti šbbkbb, kod nas je to već bilo.
    Redovno sam puštala da ne idu u školu, ako kažu da ne mogu ići. Redovno sam opravdavala markiranja.

    Zato što znaju da ih razumijem, nikad nisu pretjerali. Dan, vrlo rijetko dva mjesečno ( nekad ni jedan, naravno ), tu i tamo zadnji sat, vrlo rijetko 2-3 zadnja, a tada je bilo opravdanje tako inovativno, da sam uz smijeh opravdavala razrednici. Ortodont je uglavnom zaslužan za ta opravdanja.

    Jednom: Mama, WC je toliko prljav, a ja sam morao s...., ali išao sam radije do kafića, nego da se zarazim , ili klasika: pa, morao sam je otpratiti, prejaka bura, jugo...
    Glavno da su djeca relativno pristojna, uče, zadovoljna su životom, nisu roditelji tamničari.

    Ionako izostanu puno kad su bolesni, pa neka im, radije da znam, nego da mi se boje reći-

    Iako, ja sam bila jedna od onih koja nikad nije markirala, čemu, kad je u školi zanimljivije nego gljivariti okolo. Nisam bila štreberica, svima sam pomagala.

  6. #306
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    eto, ovo kao beti nikad ne bih radila. niti neću. osjećala bih se skroz glupo i to nisam ja. kako kaže bubica - dva puta u toku školovanja. osnovne. i dva puta u toku srednje :D nek mu je to kvisko.
    ima jedan takav u razredu od j, taj niti jedan test ne piše s ostatkom razreda. to mi je očajno.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 14.11.2014. at 23:52

  7. #307
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Lako se to rijesi. Takvim izbjegatorima samo treba pripremiti tezi test nego ostatku razreda.

  8. #308
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Upce ne razumijem zasto bi netko markirao ( i roditelj podrzavao) kod najavljenih testova. Osim ako u jako zgusnuti pa se dijete nije stiglo spremiti za svaki.
    meni su najavljeni testovi super, onda ja vodim njegovu brigu i mogu ga natjerati da se pripremi.
    meni su koma petominutni , koje prof. najavi usputno na satu prije.
    M. zaboravi na njih , cim zvono zazvoni.
    Ti idu na srecu, i tako ih ne moze markirati jer se na satu iznenadi (" upsic, pa test je danas!").
    u svakom slucaju , ne bih podrzavala markiranje najavljenih testova , jer onda dijete nema pojma kad ce ga pitati ili pisati ( a to meni i njemu nosi stres).
    ali mi nismo neki primjer, obzirom da dijete ima poteskoca u ucenju.
    Posljednje uređivanje od sirius : 15.11.2014. at 06:57

  9. #309
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Moja mama je više puta bila u čudu kad bi došla u školu, ja tonu izostanaka, a svi opravdani... Sve ih opravdala razrednica. Imala sam puno hobija koji su se preklapali sa školom, nisam markirala, samo mi je bilo zanimljivije drugdje, a razrednica je to kužila i dopuštala do odem.
    A radilo se o aktivnostima koje nisu bile vezane za školu.
    Jedne godine sam otišla par dana prije završetka nastavena koncert Joan Baez u Ljubljanu, ona je molila ostale profesore da mi na vrijeme zaključe ocjene, da mogu otići. Predivna žena je bila.

    Dan danas mi je tlaka kad moram biti na poslu, a nešto uzbudljivo se dešava 'vani'... Dok su bila normalnija vremena i šefovi, primjenjivala sam slični model izostanaka. A sad camim i iskreno patim na poslu.

  10. #310
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Mi smo imali u srednjoj izradjen model markiranja - imali smo jedan pecat na kojem su se mogla mijenjat slova i brojevi pa bi si iskopirali ( isprintali) prazne ispricnice i onda pecatirali dr. Ta i ta i tako. Ne trebam govorit da sam u sr. skoli preboljela sve bolesti koje postoje na planetu zemji. Nije na odmet reci da sam bila u đackom domu pa je sve skupa bilo toliko lakse, i kad bi mama nesto nanjusila ne bi bilo frke jer bi ja bila kilometrima daleko, a do vikenda se vec ohladila... Svasta smo radili, sve ovo sto citam je mala skolica za nas, ponekad se pitam kako sam uopce zavrsila skolu i ostala ziva . Mislim da me moji klinci nece moc samo tako vrtjeti oko prsta jer se svih tih stvari jos jako dobro sjecam i znam da masta moze svasta... I znam da mi klinci nikada nece u đacki dom, no way.

    Znali smo otici stopom iz jednog kraja slovenije na drugi na koncert, prespavati tamo negdje ( u parku, podrumima,...) i drugi dan otici na nastavu popodne. I milijon drugih opasnih stvari, da moja mama zna pola toga pala bi u nesvijest.

  11. #311
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Moja mama je više puta bila u čudu kad bi došla u školu, ja tonu izostanaka, a svi opravdani... Sve ih opravdala razrednica. Imala sam puno hobija koji su se preklapali sa školom, nisam markirala, samo mi je bilo zanimljivije drugdje, a razrednica je to kužila i dopuštala do odem.
    A radilo se o aktivnostima koje nisu bile vezane za školu.
    Jedne godine sam otišla par dana prije završetka nastavena koncert Joan Baez u Ljubljanu, ona je molila ostale profesore da mi na vrijeme zaključe ocjene, da mogu otići. Predivna žena je bila.

    Dan danas mi je tlaka kad moram biti na poslu, a nešto uzbudljivo se dešava 'vani'... Dok su bila normalnija vremena i šefovi, primjenjivala sam slični model izostanaka. A sad camim i iskreno patim na poslu.
    Haha, isto.
    Znala sam imati po 150-200 sati ili više izostanaka, a nikad bolesna, sve slobodne školske i izvanškolske aktivnosti, ako nije htjela raska pravdati, onda bih išla kod direktora, on je volio aktivne učenike

    Imala sam u trećem srednje jednu fazu hvatanja vitamina D, a u četvrtom ljubavnu fazu, ali nisu toliko utjecale na broj izostanaka kao te aktivnosti.

  12. #312

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    opravdati jednom, dvaput u toku školovanja to mi je ok. posebno ako znaš da ti je dijete odgovorno i obično svoje obaveze izvršava na vrijeme. redovito opravdavati nemar za mene je roditeljski promašaj

  13. #313
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Potpis na cipelicu.

  14. #314
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ali, adiomare, onaj koji ne nauči i ode u školu i dobije 1 ima posljedicu, tu jedinicu ako i ispravi na 5, to je onda 3
    a onaj koji taj dan ne nauči, ostane kući, nauči idući tjedan ili mjesec, dobije 5 i ima 5
    u tome je nepravda

    iako teoretski bar, na kraju bi trebali imat isto znanje, ali nije to fax, ocjenjuje se kontinuitet i spremnost, a ovi koji ne dođu su kao zezli sistem
    konačna se ocjena ne mora izvoditi kao aritmetička sredina-ako je netko dobio 1, pa naučio za 5, to je 5, a nikako 3. cilj je škole znanje, a ne skupljanje ocjena.
    ali vjerujem da to nije svugdje tako.
    inače, što se tiče nedolaska na testove-jednom se naučiti mora, pa je dijete bolje učiti da svoje obaveze ne odgađa previše i konstantno. ali ako se to dogodi koji put mislim da nije smak svijeta-posebno ako se radi o profesoru koji ne ocjenjuje stvarno znanje nego izvodi konačnu ocjenu kao aritmetičku sredinu svih ocjena.

  15. #315
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    jel znaš da e-dnevnik sada izbacuje automatski za svaki predmet aritmetičku sredinu upisanih ocjena? Pitam se, čemu to?

  16. #316
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja ne znam kako je sad običaj
    ali kad sam ja išla u školu, moji su profesori većinom tupili da ocjena nije samo za krajnje znanje, nego za rad tokom cijele godine, tako nešto
    meni to isto nije tad imalo smisla, ali većina je računala aritmetičke sredine

  17. #317
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    samo pitanje dal profači smiju dijeliti ocjene koje se ne poklapaju s aritmetičkom sredinom ako škola ima e-dnevnik

  18. #318
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    opravdati jednom, dvaput u toku školovanja to mi je ok. posebno ako znaš da ti je dijete odgovorno i obično svoje obaveze izvršava na vrijeme. redovito opravdavati nemar za mene je roditeljski promašaj
    X

  19. #319
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    samo pitanje dal profači smiju dijeliti ocjene koje se ne poklapaju s aritmetičkom sredinom ako škola ima e-dnevnik
    mogu
    baš zato i ne kužim čemu taj dodatak u e-dnevniku, prošle godine ga nije bilo
    Posljednje uređivanje od Bubica : 15.11.2014. at 15:30

  20. #320
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    malo mi je smiješno kad mame male dječice misle kako njihovi nikad neće ovo ili ono jer su sad tako dragi i odgovorni. eh, kako se u pubertetu stvari znaju izokrenuti da ne povjeruješ da je to isto dijete koje si do tad odgajao. moji su mi dovoljan primjer. sin većinu oš superodlikaš, odgovoran, redovit na treninzima, utakmice vikendom, čak je i po novinama počeo izlaziti kao mladi talent u tom sportu i onda dođe 2. srednje nakon što je prvi prošao više nego uspješno i totalno se preokrene. nije više htio ići na treninge, uhvatio se s nekom ekipom jedne on line igrice i razvio totalnu ovisnost. doma smo vodili rat oko toga, stavljali šifre, micali komp i laptop iz kuće i onda bi on sa tih svojih par kompanjona bježao s nastave u obližnju igraonicu igrati tu istu igricu. srećom ga je vadila inteligencija pa bi svo gradivo nekako savladavao i prolazio je bez većih problema. al bome je nama živce pojeo u tom periodu. i nekako je uvijek pazio da mu broj neopravdanih ne prijeđe onu kritičnu brojku kad bi te mogli izbaciti iz škole. mi nismo ništa opravdavali osim onda kad je stvarno bio bolestan ili kad smo imali smrtni slučaj u obitelji.

    kćer je bila totalno drugačija. kao mala strašno razigrana i neorganizirana. ono, totalno s glavom u oblacima. nemalo joj se puta dogodilo da mi 5 min. prije nego treba u školu samo saopći da je zaboravila neki domaći rad ili da je trebalo nešto kupiti ili nabaviti za likovni. više puta nas je učiteljica zvala da dođemo po nju jer se žalila kako je boli glava ili trbuh i kako ne može biti na nastavi. kad bi stigle doma odma bi misteriozno ozdravila. isto je relativno lako savladavala gradivo, ali kudikamo sporije od brata. i onda se u višim razredima, a pogotovo u srednjoj skroz promijenila. toliko je postala odgovorna da mi je to nekad išlo i na živce. o njenoj školi nisam uoće morala voditi nikakvu brigu, a uz nju je imala i neke vanškolske aktivnosti te još i natjecanja i u svemu je bila dosta uspješna. markirala je s jednom frendicom samo jednom i to mi je istog dana odmah priznala i strašno ju je to bilo uzrujalo da sam je ja morala smirivati i govoriti kako to nije ništa strašno i neće svijet stati radi toga. par puta je kolektivno otišla s drugima sa sata jer je većina razreda tako odlučila iako po njenom i nisu imali baš neki opravdani razlog. tu bi se uglavnom solidalizirala i to uz moju i tatinu podršku, ali je zato u većini drugih stvari bila izraziti individualac i nikad nije bila povodljivog karaktera (za razliku od matere joj ) što joj nekad bilo i teško jer je totalno odudarala od okoline pa joj to srednjoškolsko vrijeme nije baš ostalo u lijepoj uspomeni.

    o sebi ću samo reći da sam se napunila sunca valjda za cijeli život. a bome sam i popila kava i kava po zadimljenim kafićima za vrijeme nastave. još mi je otegotna okolnost bila što je stara radila u istoj školi pa bi je kolege uglavnom odma izvjestile o mom izostanku. bilo je i kazni i zabrana i svega, ali ja sam bila tvrdoglava ko magarac. a bila sam nekad tako obećavajuća klinka. odgovorna, marljiva, odlikašica... do srednje. za čoporativno bježanje sam bila uvijek među prvima. možda baš zato što sam bila profina kćer pa sam se pošto poto htjela uklopiti. u 4. srednje sam dogurala do ukora pred isključenje, ali sam se onda ipak zadnjih mjesec dana skulirala pa sam ipak maturirala u 9. mjesecu. u roku nisam mogla jer me iz tjelesnog bacio na popravni zato što nisam skoro nikad bila na satu, a ako i jesam onda bi grijala klupu jer sam gotovo uvijek imala neki "zdravstveni" problem. jednom je čovjek dobronamjerno savjetovao mojoj mami da me vodi kod ginekologa jer očito imam neki poremećaj kad mi menzis skoro nikad ne prestaje. bolje da više ne pišem

  21. #321

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Već ste se pomalo odmakle od teme kolektivnog markiranja, ali me malo bocnulo ono o "ulizicama", pa ipak moram komentirati.
    Srećom, u mom razredu u srednjoj nije bilo takvih grupnih aktivnosti - tko je htio markirati, markirao je za sebe. U osnovnoj se sjećam situacije u 7. razredu, kad je nastavnica francuskog kasnila na sat, pa su svi pobjegli iz razreda, ono - ajmo probat markiranje.
    Ta nastavnica je bila užasno antipatična, meni (i većini drugih) je stravično išla na živce (nisam bila kao sin od Peterlin kojem je predmet bio dragocjen za markiranje ), ali nisam htjela bježati iz principa. Ne da joj se uližem, jer mi tako što nije bilo ni u peti, nego jer sam taj postupak smatrala djetinjastim i blesavim.
    Nisam bila sama - ostalo je još nekolicina, koji su imali valjda neke svoje razloge. Ne sjećam se više.
    U svakom slučaju, od ulizivanja nije bilo ni U.

    E sad, moje dijete je još premalo u školi za takve ideje (tek je 4. razred, nije ga još dohvatio pubertet i ostale radosti), a da li će se i kad će se naći u takvoj situaciji - nemam pojma što bih mogla očekivati od njega. A bogme ni od sebe. Mislim da mu ipak ne bih pljeskala za grupno markiranje ali ipak moram pričekati da zaista to i doživim.

  22. #322
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    eto, ovo kao beti nikad ne bih radila. niti neću. osjećala bih se skroz glupo i to nisam ja. kako kaže bubica - dva puta u toku školovanja. osnovne. i dva puta u toku srednje :D nek mu je to kvisko.
    ima jedan takav u razredu od j, taj niti jedan test ne piše s ostatkom razreda. to mi je očajno.
    Nikad ne reci nikad, kad su vlastita djeca u pitanju. Vidjet ćeš.

    I nisu oni ostajali doma radi testova ili ispitivanja, jednostavno ne žele ići, bio razlog nevrijeme ili tko zna kakav unutarnji razlog. Škola nije posao. imaju pravo ne ići, ako ne mogu. Život je samo jedan. No, naravno da nema puno onih koji razmišljaju poput mene.
    Meni ti testovi uopće nisu bitni. Bitno je znati i upiti znanje, ocjene su manje bitne. Lijepo mi je vidjeti peticu, naravno, kao i svakom roditelju, lijepo mi je kad su uspješni, ali i ako nisu, ja sam tu da im pomognem u svemu. I, dobro ispadaju uz moj labavi pristup

    Vjerujem da nekoj djeci treba čvrsta ruka, iako to ne bih ni slučajno primijenjivala kod vlastite.

    ps. moje petice kroz cijelo školovanje danas ne vrijede baš ništa, oni kojima sam pomagala da dobiju dvojku, danas su na položajima, ja nisam. Naravno da sam tome sama kriva, jer me baš briga za položaj.

  23. #323
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Moji nisu baš bili za markiranja i opravdavanja iako sam uvijek bila uzorna i odlikašica.
    Doduše i buntovno sam se, u zaleđu svojih uspjeha i pohvala, borila za prava marginaliziranih učenika i ispravljala tamo neke za mene nepravde. No, imala sam tetu koja bi me od vrtićke dobi znala pokupiti puno ranije i priuštiti mi super zabavan dan. Ili bih prespavala kod nje i ona bi mi umjesto odlaska u školu pekla palačinke i mi bismo uživale. I to je radila i u osnovnoj školi, a u srednjoj mi je mama isto znala priuštiti - ne često, ne lako, ali popustila bi, ponekad.
    Nekidan mi se susjeda žalila da joj je sin odlikaš premoren i da si užasno fale zbog njezinog rada u smjenama. Kao mama, ne prosvjetar, predložila sam joj jedan takav palačinka radni dan.

  24. #324
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    beti, mislim da za ovo mogu mirne duše reći - nikad
    škola im za sad, a vjerujem da će tako biti i nadalje, ne predstavlja niti opterećenje, niti muku niti su umorni.
    i, pokraj tako mizernih obaveza koje inače imaju, bome škola im je obaveza i veća nego posao.
    ne bih bila to ja kad bih ih učila da škola nije važna. meni, nama, je - važna. jako važna.

  25. #325
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Potpuno identicno razmisljam kao cvijeta.i skola nam je jakooooo vazna odnosno obrazovanje.

  26. #326
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    cvijeto, važna ti je škola ili znanje? Važan je papir ili ono što je iza tog papira? Tj.tko.

    Ne kažem da sam u pravu, ali meni se činilo da je uzeti ih na krstarenje dva tjedna ( tjedan praznika, tjedan škole) vrednije za njihovo znanje i život ,nego sjediti u klupi.
    Umjetnost, povijest, geografija, fizika ( kretanje broda, uz mehaniku proizvodnje energije...), kemija ( proizvodnja pitke vode od mora, bazeni-puni su kemijskih tvari ), upoznavanje novih kultura, biologija...
    Ili tjedan dana na takmičenju sa vanškolskom aktivnošću, povratak sa medaljama. vrijedi li?

    Vjerujem da i tjedan skijanja vrijedi izostanka, iako ne skijamo. Naučiti iz knjiga se uvijek može. Profesori su bili na našoj strani što se takvih izostanka tiče.

    Pa i upijanje D vitamina na plaži, ako je jednom-dva puta...neka ih. Samo da nije cigareta, pića, droga. Ljubav i seks..., smatram da sam dala dobre temelje o postupanju s time, valjda. No, kod slomljenog srca mi je bilo jako teško, kao da je i moje slomljeno.

    Rastemo mi s njima, mijenjamo se. Davno sam rekla, nikad neću reći nikad. Ponekad me divno iznenade, ali ponekad, uf, ali, mogu ja to, mogu i gotovo.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 16.11.2014. at 15:41

  27. #327
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ja sam bila cijepljena i protiv samog razmišljanja da bih markirala - sjećam se da su u 8.r. jednom svi kolektivno zbrisali, a ja sam ostala u razredu s dvjema curama (jedna s PP, druga štreberica br.1 u cijeloj školi) jer sam se osjećala kao da mi je netko naredio da skočim u močvaru s krokodilima, dakle nikakva samosvijest ili samopouzdanje, nego strah da ću iznevjeriti (meni inače jako dragog) nastavnika.
    Kasnije sam ponekad sama markirala u 3.srednje jer je usmjerenje bilo teško, razumijevanje razrednice nikakvo, a spremala sam se za prijemni.
    Zato danas, jednom-dvaput godišnje napišem ispričnicu (odličnim) gimnazijalcima, ako me zamole jer ih vidim preopterećene i neispavane (4x tjedno su u gl.školi po pola dana).

  28. #328
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    beti, prvo pišeš o unutarnjim razlozima i nevremenu, život je samo jedan i to, škola nije posao, imaju pravo ne ići, a onda o krstarenju. mislim da sam napisala već da nisam što se toga tiče kruta. dala primjer čak

    cvijeto, važna ti je škola ili znanje? Važan je papir ili ono što je iza tog papira? Tj.tko.
    a ovo...važan mi je papir, da. a o tome jel mi važno tko je iza papira mislim da je bespredmetno raspravljati.gel, oni to mogu, mogu s lakoćom, da je drugačije, i ja bih drugačije razmišljala.

  29. #329
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Meni ponekad moja "ide na zivce" koliko je (barem u ovom periodu) savjesna.
    Namjerno stavljam " - jer znam da mi zapravo ne ide na zivce i da je savjesnost pohvalna, ali ne volim kad se moramo oko necega raspravljati, to me bas iscrpi.

    Jucer dodje doma iz skole, kaze jos od podneva ju boli glava. Sve jace i jace. Zadace i ponavljanja za danas ima puno, a sve mora ostaviti u 18 da bi otisla na balet, s kojeg bi dosla doma u 20:30.
    Kaze, "Idem se leci, probudi me u 16h, da imam dva sata ucenja.".
    Probudim ju, a ona, vidim da je koma. Cak je uzela i paracetamol-sirup protiv glavobolje (inace pokusava glavobolju otkloniti spavanjem, ovo je mislim prvi puta da je za glavobolju uzela lijek).
    I ponudim joj da preskoci taj dan baletnu skolu - ako se uspije oporaviti, nece izostati sutra iz skole i sa baleta (btw ja sam doma s laringitisom tako da je moguce i od mene nesto pokupila, nisam znala u kojem smjeru ce se ta glavobolja razvijati).
    A ona tuzna i ocajna. U dvije godine nije propustila nijednu lekciju baletnoj skoli, a sada hoce! Tuga pregolema...
    A istovremeno zna da imaju rad na spicama i da ne bi mogla podnijeti "tutnanje" spica po parketu koliko ju glava boli.

    Uglavnom, na jedvite jade je dosla do zakljucka da su joj to popodne i vecer potrebni da se oporavi.

    Pomogla sam tako da sam joj procitala naglas poglavlje iz Odiseje, pa mi ga je ona prepricala, onda je paracetamol poceo djelovati pa je malo dosla k sebi, zavrsila ostatak zadace, vecerala, isla leci.
    Jutros se osjeca odlicno, ima dva sata tjelesnog, puna je snage i veseli se sto ce na balet popodne.

    Ponekad mi se cini da ne poznaju vlastite granice, kada su za nesto zagrijani.

  30. #330
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni se ne čini, nego sam sigurna da ne znaju, ili ne žele priznati vlastite granice kad je u pitanju nešto što vole i žele.

  31. #331
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se ne čini, nego sam sigurna da ne znaju, ili ne žele priznati vlastite granice kad je u pitanju nešto što vole i žele.
    Mislim da je kod moje ovo.
    Uporna i tvrdoglava. :upomoc!:

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •