Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 379

Tema: Priča o Lovri – priča o ljubavi

  1. #1
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno Priča o Lovri – priča o ljubavi

    Odlučila sam s vama podijeliti našu priču. Prvo, iz zahvalnosti što ste velika podrška u našim najtežim trenucima. Drugo, zbog želje da se nitko ne nađe u „našoj“ situaciji. A ako se ikome karte okrenu kao nama, želim da situaciju iskoristi bolje, kvalitetnije… ako je to uopće ikako moguće … I treće, jer će doći trenutak kad više neću biti sposobna za pisanje.

    Naša najveća ljubav došla je na svijet s velikim očekivanjima, ali i velikim strahom. Ništa čudno za osobe koje trebaju postati prvi put roditelji. Psihički i fizički bili smo spremni, spremni na sve, samo očito nismo znali što će to „sve“ podrazumijevati. I upustili smo se u avanturu „prva tri mjeseca“, ona tri koja jednostavno treba preživjeti, ona tri nakon kojih se sve posloži. Prva naša avantura bila je, naravno, dojenje… jer smo odlučili da ćemo dojiti, i točka. Naše u konačnici neuspješno dojenje bio je početak naše velike bolesti, što naravno nismo znali. Svako hranjenje - obje dojke, pa ad... jer je vrištao da je gladan. Zvala sam savjetnice, dobili smo savjet dojiti svaka 2 sata da maleni navuče mlijeka. No šipak, on je bio dijete koje se trebalo najesti dok je bio gladan… kao i svako drugo dijete. Ako se nije nasisao, tražio je ad, i naravno da ga je dobivao. Nisam mogla trpjeti da se ne najede mog mlijeka i nastavi vrištati. Očekivala sam da će s vremenom navući mlijeko – oooo, griješila sam. Količina ad-a se povećavala, ja sam se izdajala nakon svakog sisanja i bočice. Svaki put bih uspjela nešto izdojiti, i pitala se u čemu je problem. Kako je maleni sve manje spavao, a u budnom stanju sve više plakao, vrijeme za izdajanje se izgubilo jer kao svaka prava majka neću pustiti dijete da plače. Paralelno s time, on je sve manje vremena htio dojiti –morali smo priznati poraz - bočica je pobijedila a s vremenom je nestalo i mog mlijeka, ono malo što sam uspjela izdojiti. Plakala sam, ne baš malo, osjećala sam da sam pala na našem prvom testu. Izgurali smo 3.5 mjeseca ere zvane „majčino mlijeko u bilo kojem obliku“. Danas znam da za sisanje nije imao energije. Samo let-down je dolazio u obzir, a ostalo je bila borba s bolešću.
    Osim te izgubljene bitke ostala je zagonetka velikog plača. 24/7 mi je u glavi bila jednadžba eliminacije koju mi je proslijedila prijateljica – gladan, žedan , popišan, pokakan, vruće, hladno, neudobno… U većini slučajeva ništa nije funkcioniralo. Svi su segmenti bili zadovoljeni, a imala sam i dalje dijete koje plače. Nije bio problem slušati ga kako plače, nego ono neznanje zašto dijete plače. Svake bih premorene večeri okrenula tuš na najjače i molila se da kad ga ugasim neću čuti plač. Imala sam sreće čak jedan jedini put. Jedino rješenje bilo je nošenje, pa smo se sukladno tome i nosili. Obožavao se stisnuti uz mene, prsa o prsa, a svoju glavicu nasloniti na moje rame. Osim toga, pomagao je i izlazak u šetnju. Problem riješen? Sumnjam, ali dok je dijete zadovoljno, dobro je.

    Maleni je dobro dobivao na težini, pedijatrica je bila zadovoljna. A ja opet i nisam baš bila zadovoljna. Imao je tri mjeseca i još nije kontrolirao glavicu. Moju informaciju da dijete ne kontrolira glavu ona nije doživjela, već je kontrirala i rekla da je kontrolira. Moje informacije da dijete nije uopće zainteresirano za igračke, da ih ne uzima u ruke, da ne zna čemu ruke služe, da ih ne gleda, ne gura u usta…sve je to zanemarila. Dijete je bilo zdravo i to je bilo najvažnije. Poslala nas je na kontrolni uzv mozga koji smo morali odraditi jer je bio nedonošće i rođen na zadak, a nalaz je bio uredan. Malo me taj nalaz smekšao, pa sam odlučila pričekati slijedeću kontrolu pedijatrice za mjesec dana. Kontrolirali smo se svaki mjesec, kao i sva druga prijevremeno rođena djeca. Odlučila sam malo zapeti, malo ga više stimulirati da shvati značenje svojih ručica, ali napredak je bio nikakav. Ja igračku u ručice ispred njega, a one padnu uz tijelo, kao da taj dio njemu ne pripada. Različiti materijali, svjetleće-nesvjetleće, zvučne-bezvučne, velike-male… brojanje prstića, milovanje lica, stavljanje ručica pred lica, pa i guranje u usta… ništa! Taj dio tijela je njemu nepoznat!

    Do petog mjeseca Lovrinog života vodili smo iste borbe. Svi su kućanski poslovi bili trajno pauzirani… sve sam podredila njemu , njegovim potrebama, stimuliranju ručica i kontroli glavice (vrijeme na trbuhu). Došli smo do maksimalne razine da Lovro uzme u ručicu jednu od igračaka koje su se nalazile na njemu dok je polusjedio u viperu. Glavicu i dalje nije kontrolirao, već je stalno tražio oslonac. Tek s pet mjeseci pedijatrica je napokon pokleknula i zaključila da „nije dobro“. Poslala nas je kod neuropedijatrice. Termin smo mogli dobiti za siječanj 2015.! Prekvalitetnog li našeg zdravstva! Dijete će imati više od godinu dana! Uključili smo sve raspoložive veze i dobili smo termin za tjedan dana. Tad sam prvi put odahnula jer smo napokon bili na dobrom putu.
    Koliko sam jedva čekala taj pregled, toliko me i bilo strah. Znala sam da nećemo čuti ništa dobro, samo je muž još uvijek gajio lažnu nadu da je sve ok. I naravno da nije bilo dobro. Osim loše motorike, dobila sam i bukvicu da sam dozvolila djetetu da mu postanem igračka. Rekla je da dijete mora imati i vrijeme za sebe, te me pitala što bi ja da sam neka Marica sa sela koja ima i polja i vrt…dijete ne može biti moj interes 0-24h na dan, a niti ja smijem biti njegov interes 0-24h na dan. Realno, u pravu je! Ali kako mogu pustiti dijete da plače i plače i plače… a ne postoji ništa što bi ga zadovoljilo i zaokupilo mu pažnju duže od par minuta? Čim bi mu igračka izmaknula iz ruke, on je više nije niti vidio, niti doživljavao i plač se nastavljao. Kao prvo, morala sam razmisliti o svemu. Okrenula sam se naprijed, tražila svjetlo na kraju tunela i nadala se da ćemo uspješno doći do cilja. Krenuli smo na vježbe 2 puta tjedno, uz svakodnevno vježbanje kod kuće. Kontrolu smo imali za 2 mjeseca. Nisam ni sanjala da pravi problemi tek počinju!

    Treba vježbati, treba puuuuuno vježbati…jer o tome ovisi budućnost našeg djeteta. Naš dvomjesečni raspored do slijedeće kontrole sastojao se od vježbanja, spavanja i hranjenja, od ranog jutra do 15-16h kad je tata dolazio s posla. I ništa drugo nije moglo biti u rasporedu, osim navedenog… nema šetnje, nema ni posjeta, nema kava, ničeg - osim onog u rasporedu. Nije potrebno ni reći da je Lovro mrzio vježbati. Čim bi ga spustila na pod na puzzle počeo je vrištati. Iznimke nije bilo. Ispočetka smo plakali zajedno, a kasnije je plakao sam. Uspjela sam dovoljno otupiti jer smo morali doći do cilja, htio on to ili ne! Kako su dani prolazili napredovali nismo ni malo, ali ni maleni minijaturni korak. Njegov plač počeo je sve više graničiti s napadajima bijesa ili nečeg drugog (bolesti), a ja sam ga lomila i lomila. U tim je napadajima bio krut ko kamen, pa nam nije preostalo ništa drugo nego da ga svaki put smirim i krenem ispočetka. Dva, tri ili šest puta, nevažno… dok se dovoljno izvrištao i predao od muke, dobila sam „mokru krpu“ koju sam po 45 minuta prebacivala po podlozi. On nije surađivao ni malo, a mi smo „odvježbali“. Bilo mi je zlo! Nakon „vježbanja“ bio je mrtav umoran i zaspao bi na kratko. Nakon buđenja, ispočetka…
    Istovremeno smo dobili i novi problem – hranjenje. Postepeno je smanjivao obroke… s četveromjesečnih 200ml došli smo na 170, pa 150, pa 100ml, a poslije obroka i tijekom obroka samo plač i plač. Pa nije moguće da dijete koje vježba i koje je starije treba sve manje hrane/mlijeka?! Bočica mu je postala fobija! Čim bi je ugledao počeo bi plakati. S obzirom da smo krenuli s kašicama (koje je volio), počeli smo i mlijeko dovršavati na žličicu. Da se ne bi samo mučili s unosom hrane, počelo se ponekad javljati i povraćanje. Jednom tjedno, pa dva puta tjedno, tri puta tjedno… i on je bio presretan nakon što je sav obrok ležao na podu kuhinje ili dnevne sobe. Samo što je 80% povraćanog činio sekret. Od kuda? Dijete nije prehlađeno. Istina, počeo je disati na usta, ali nosić ne curi, sasvim je bio čist. Drugom problemu prikrpao se i treći – noćno spavanje. Nakon što bi isključivo vrištanjem zaspao oko 20-21h, prvo buđenje bi bilo između 1 i 3h ujutro, i od tad više nije bilo sna… budio se svakih 5-15 minuta i plakao. Dijete koje je inače spavalo čitavu noć? A vrištanje kod prvog večernjeg uspavljivanja bilo je nešto što nisam u životu čula, nešto što se ne može opisati. On je vrištao kao da ga netko noževima bode. Vjerujte, jače nije mogao. Nakon tih večernjih scena, muž i ja bismo ostali po sat vremena sjediti u dnevnom boravku buljeći u prazno.

    S šest mjeseci stanje je postalo – lošije. Da, moguće je! A bili smo na pola puta do te druge kontrole neuropedijatrice. S vježbanjem smo počeli kretati u regresiju, došli smo do toga da dijete više nije moglo ni glavu odići od podloge kad bi ga stavila na trbuh. Ležao bi i plakao. Disanjem na usta pridružilo se hroptanje u plućima. Hranjenje je postalo noćna mora. Bočice smo bacili, prešli skroz na žlicu… jedan obrok – sto žličica. A hranili smo se hodajući po čitavom stanu, samo da on pojede nešto. Lovro na jednoj ruci, žličica u drugoj… pa od prozora do tv-a pa do prozora, balkona….a on je i svoje nekad oooobožavane kašice jeo kao da sam mu dala čavle! Kolutao okicama i plakao. Jesam li radila dobro? Ne znam!!! Dijete je trebalo jesti i dobiti koji gram jer je očigledno mršavio! Nekad bi se zaklela da ću slijediti djetetove potrebe, hraniti ga kad želi jesti, isključivo za stolom, bez igračaka, prema tablici dohrane… a ja sam ispoštovala jedino dio dohrane prema tablici! Preznojila sam se 365 puta tijekom jednog obroka. Povraćanje je bilo češće. Uspavljivanje se nije ni malo promijenilo – večer bez rutinskog vrištanja do iznemoglosti nije izostala ni jedan jedini dan! A dobili smo i novi cjelodnevni problem – svaki pokušaj stavljanja djeteta na podlogu (krevet, viper, kolica, sjedalica bilo kojeg oblika…) bio je automatski praćen vrištanjem, bacanjem na bok, izvijanjem. Nije podnosio bilo kakvu podlogu iza/ispod svoje glave. Što znači – isključivo nošenje! Niti 2-3 minute odmora za mamu. Čak ni za blendanje kašice. Jedina podloga koja ga nije smetala bile su moje ruke. Kupanje u kadici svodilo se na poluminutno polijevanje vodom, preskidanje pelene i oblačenje bilo je apsolutno nemoguće – znali smo jednostavno odustati od oblačenja a pelena se jedva držala na njemu. Odlasci u šetnju sveli su se na kruženje oko zgrade, s Lovrom u rukama, i čekanje da zaspi… a kad bi zaspao onda bismo na tih ravno pola sata sjeli na kavu na terasu kafića uz zgradu… zbog tih pola sata doslovno smo živjeli iz dana u dan. Život je postao čista borba.

    Da ne bi ispalo da smo cijelo vrijeme čučali u kutu i promatrali djetetove muke… u ta dva mjeseca kod pedijatrice smo postali stalni gosti, s Lovrom ili bez njega. Na kilaži je, naravno, dobio samo 150 grama pa nam je dala nešto za popravljanje apetita i debljanje! Taj „kiks“ je tumačila vježbanjem, naravno. Disanje i hroptanje objasnila je kao nešto što „je sasvim normalno, javlja se često kod djece, traje 6-8 tjedana i „nestane ko vjetrom odnešeno“ ali nam je dala ventolin inhalacije (isključili smo bronhitis slikanjem pluća i krvnom slikom). Vrištanja je objašnjavala nekakvom poveznicm problemi s motorikom = neuromotorno zaostajanje= neurološki ispadi…?! Za hranjenje baš i nije imala odgovor – ispočetka je mislila da mu mlijeko jednostavno više nije fino jer smo počeli s dohranom, ali teorija se izgubila kad su nastali i problemi s kašicama. Za sve ostalo – zahtjevno je dijete. Da ne pričam da smo se ponekad znali osjećati ko hipohondri jer je puno pitanja ostalo bez odgovora, tj ona „ništa ne vidi“.
    Na drugoj kontroli neuropedijatrice, nakon 2 mjeseca, nastao je „požar“. Vidjela je da ovo više nije za zezanje i poslala nas da se kroz tri dana javimo u bolnicu na hospitalizaciju da se odrade sve potrebne pretrage.
    Pošto smo u međuvremenu pomislili da mu možda sam način vježbanja ne odgovara, sutradan smo bili naručeni kod privatnice u Zagreb. Lovro je plakao 4 sata u komadu – u autosjedalici, tijekom čitavog vježbanja i na putu natrag. Bio je mokar do kože. Fizioterapeutkinja je zaključila da su mu dosadašnje vježbe bile preteške i vjerojatno bolne, te da će sad tek morati steći povjerenje u nju da prestane plakati. Tad sam prvi put plakala u javnosti. Odredila nam je tempo 3 puta tjedno, ali zbog hospitalizacije više nismo došli kod nje.

    Nakon samo tjedan dana hospitalizacije dobili smo dijagnozu - laktacidoza uz sumnju na Leighovu encefalopatiju– i to iz samo jedne epruvete krvi, iako smo za točnu potvrdu čekali rezultate biopsije mišića iz Salzburga. Doktorova prva uputa bila je da što više pokušam smirivati dijete jer on ne smije ni plakati da ne gubi energiju koja mu je važna za život! A mi smo do tad – VJEŽBALI. Tu bol neću nikad zabraviti i to je nešto što me u čitavom našem zajedničkom životu najviše boli. Dolazak u bolnicu donio je drugi „val“ pogoršanja kod kojeg su mu organi počeli propadati. S dolaskom u bolnicu Lovro se više nije smirivao ni na mojim rukama. Plakao je stalno, i kroz dan i kroz noć. Odspavao bi po dva sata ujutro, popodne i navečer… i to je bilo to. Govorili su mi da ga pustim neka plače u krevetiću jer moje nošenje očito ne pomaže, neka olakšam sebi… ali onaj majčinski dio mene nije to mogao. Naravno da nije bilo lako. Činilo se ponekad kao da ima sto kila, a posljedice su se vidjele na mojim otečenim nogama i popucalim kapilarama. Iznenadna temperatura 40, edem pluća i mozga, te povećana jetra doveli su nas nakon tri tjedna prvi put u intenzivnu na šest dana, a kroz cca tri tjedna i po drugi put jer više nije mogao disati bez aparata. Tek tad sam ga morala i mogla pustiti da leži. Od tad Lovro više ne može plakati, ne može se micati, ne može gledati. Od manjka energije potrebne za rad tijela došlo je oštećenje mozga, počeli su propadati ostali organi – srce, bubrezi… , oštećen mu je centar za temperaturu, ne znoji se, loša mu je cirkulacija, etc etc. Jedino se nadamo da nas čuje, a znamo da nas osjeti jer se očigledno smiri kad ga mazimo.

    Da li sam sve radila ispravno? Znam da nisam. Vjerojatno bi tisuće mama postupile na tisuću načina u vezi svih tisuću problema koje smo imali. Ja sam se nosila na način na koji sam sama znala i mogla. Pomoć baka, djeda, prijateljica ...nisam mogla dobiti jer su daleko ili rade…. Moje riječi nisu dopirale ni do koga. Svi su mislili da je Lovro „samo zahtjevno dijete, malo će kasniti…“ a ja sam vrištala u sebi jer sam osjećala da nisu u pravu. Nedavno mi je prijateljica rekla da je čitavo vrijeme mislila da ja samo puno pretjerujem. Ono što mene tješi jest što mislim da ne bih ništa promijenila da se vratim unatrag, da od prvog dana znam da je bolestan (osim vježbanja, naravno!). Mislim da bih sve ponovila na isti način. Dobivao je sve što je tražio, a to su bile naše ruke. Ali sam beskrajno tužna što je, unatoč tome, jako malo bio sretna beba.

    Našu priču nazvala sam Priča o ljubavi… a ona ustvari ne govori mnogo o ljubavi. To je priča o bolesti. Ali uz ime svog djeteta želim na prvo mjesto staviti ljubav jer to je ono što mi prvo leži na srcu. Ovo nažalost nije priča o sreći. Sreću koja se trebala roditi s Lovrom zamijenila je ogromna briga, ispočetka instinktivna a s vremenom i opravdana. Ali iznad svega, iznad svih briga i suza od prvog je dana ležala čista ljubav, neizmjerna i neopisiva ljubav. Zbog te ljubavi vratila bi se unatrag i preživjela sve još jednom ispočetka.

  2. #2
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Muma ovo je pričao o Ljubavi, o Rukama Ljubavi
    ovo je priča o Snagi, ogromnoj I nevjerojatnoj
    ovo je priča o Životu
    hvala ti Muma

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Posljednje uređivanje od leptirići : 03.01.2015. at 08:28

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Draga, napravila si sve ispravno. Znam da treba vremena da oprostis sebi ( iako nisi kriva), ali jednom ce doci i taj dan...
    Budi njezna prema sebi. Znas da bi to Lovro zelio.

  5. #5
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Muma draga prebolno je ovo kroz što prolazite

  6. #6
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Muma draga
    Sve si napravila kako treba, nisi mogla znati za bolest, nisu znali ni oni koji su je možda trebali prepoznati, i nemoj se gristi. I dalje sve radiš najbolje što znaš, i ja ti se iskreno divim.
    Što kažu doktori, postoji li neka koliko toliko djelotvorna terapija za vašu dijagnozu?

  7. #7
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno


  8. #8
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    savršena si mama draga...

  9. #9
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    ovo je stvarno prica o velikoj ljubavi
    ponosna sam sto se bar ovako virtualno poznajem

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Muma ovo je pričao o Ljubavi, o Rukama Ljubavi
    ovo je priča o Snagi, ogromnoj I nevjerojatnoj
    ovo je priča o Životu
    hvala ti Muma


    Lovro pajdiću naš

  11. #11
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    nikada ne sumnjaj u sebe,
    ti si za lovru napravila najviše što si mogla.
    njegov odgovor dobiješ svaki dan time što se smiri dok se mazite
    znači da te osjeti i da uživa u tvom/vašem dodiru.
    Posljednje uređivanje od Tashunica : 03.01.2015. at 09:02

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno


  13. #13
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Mumika moja..ti si Mama u svakom tom savršenom smislu svakog slova te velike riječi!
    Ponosna sam što te znam

  14. #14
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno


  15. #15
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Predivno si napisala Priču Muma.
    Iz nje teče čista ljubavi.

  16. #16
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Muma ti si savršena mama

  17. #17
    Davina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    214

    Početno

    Muma Lovro

  18. #18
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Muma, sve si dobro radila.
    Nemoj si predbacivati.
    Vaša priča je tužna, ali daje snagu. Ogromnu snagu.
    Od srca vam želim sve najbolje.

  19. #19
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno


  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Na vrhu brijega iznad malog grada...
    Postovi
    63

    Početno

    Majka zna najbolje, povremeno čak i bolje od "običnog" pedijatra, baš zato što majka osjeća...velike puse Lovri i zagrljaj mami!

  21. #21
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Muma, MAJKO♡

    Pratim pricu o Lovri od kako je Ginger otvorila vibre. Znam i osjecam da si sve uradila kako treba, vjerujem i da se pitas da li si mogla, trebala ili morala uciniti vise, ali zelim da znas da si ucinila maksimum, pa i vise od njega i nista sebi nemoj prebacivati. Zivot vam je donio uzasnu bol, a dio te boli osjecamo cak i mi koji vas samo ovako virtuelno poznajemo. Mislim da si jaka i hrabra zena, a iznad svega jedna istinska mama. I tvoja prica jeste prica o ljubavi. Nije fer sto ljubav kad boli udara pravo u srce...

    Cuvaj se, njeguj svoju ljubav i zelim ti mnogo hrabrosti.

  22. #22
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Sve gore navedeno mogu potpisati. Treba snage za toliku ljubav, to samo mama može.

  23. #23
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Muma, srce me boli kad citam...i ne znam kako bih ja postupila u takvoj situaciji. Sigurna sam jedino da si ti postupila najbolje moguce, stvarno nisi nista vise mogla napraviti.

  24. #24
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Muma, draga <3 , mislim na vas.

  25. #25
    gianna87 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    62

    Početno

    Draga Muma pratim vašu priču odpočetka i svaki dan svratim na Rodu po nekoliko puta da vidim kako je naš lavić. U početku sam nešto i pisala a onda su mi se moje riječi učinile tako prazne, beznačajne nisam znala što reći. Ali želim ti reći jedno veliko HVALA jer sam zbog tebe postala bolja mama svom Smješku i više ništa ne uzimam zdravo za gotovo. I život mi je zbog toga mnogo ljepši i kvalitetniji. I vidim da i moje djete to osjeti. Divna si mama i život zaista nije fer, ali budi ponosna na sebe, svog muža i najviše na svog Lava, jer mnogi bi odustali, pomirili se sa sudbinom, a vi i dalje gurate dalje, dan po dan....
    Divan si roditelj i to ti govorim iz kože jednog djeteta koje se pored dvoje živućih roditelja osjeća tako samo i napušteno i tako već 28 godina. I nije bitno koliko dugo se nekoga voli, već kako se ta ljubav pokazuje i živi. A vi svoju ljubav živite i to punim plućima. Vjerujem da će i za vas doći neki lakši i bezbrižniji dani i nadam se braco ili seka koji će zahvaljujući svom divnom bratu i još divnijim roditeljima biti najsretnije djete na svijetu.
    Hvala ti još jednom na snazi, volji, želji i hrabrosti da sa nama podijeliš vašu priču i najviše ti hvala na tome što si nam pokazala što znači voljeti i biti voljen.
    Lovro = Ljubav

  26. #26
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Muma draga...

    Ovo je Priča o životu
    U kojem se isprepliću i ljubav i bolest... i nečije pogreške, nezainteresiranost, htijenje, upornost... pa opet ljubav... puno ljubavi i volje.

    Lovro ima sreću da ste mu vi roditelji, a mi ovdje imamo čast da možemo sudjelovati, bare na ovaj pasivni način, u vašoj priči.

    Uopće ne znam više što bih vam poželjela, mužu i tebi... osim još snage i privrženosti jedno drugome.

  27. #27
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Muma, prica o Lovri ne moze biti nista drugo nego prica o ljubavi.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Kako malom mi se cini svaka bol koju sam ikad osjetila...

    Muma moja, nema rijeci, nema...

  29. #29
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno


  30. #30
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    uf

  31. #31
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Ovo je tako bolno za čitati, i sramim se svih svojih šizeva zbog beznačajnih stvari...
    Draga Muma, želim vam puno, puno snage, i vama i dragom Lovri; ljubavi imate sasvim dovoljno.

  32. #32
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    pišem i brišem...

    dala si mu sve štoje bilo u tvojoj moći, pa i puno više od toga.

    nažalost, nekad uz najveće ljubavi ide i najviše boli.

    Lovro, mama i tata

  33. #33
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Čitam i plačem...riječi su suvišne....
    Ali, najbolja si mu mama i on to zna i osjeća! Niste mogli znati...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    priča o najvećoj ljubavi

  35. #35
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Hvala ti na prici u kojoj se osjeti majcinska ljubavi i osjecaji koje samo majka ima za svoje dijete.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Želim što brži oporavak

  37. #37
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Sve što si mogla napraviti za svoje dijete, napravila si. Pokušaj si ne postavljati pitanja šta da si ovo ili ono..
    Daješ mu beskrajnu ljubav i to je, vjeruj, jedino što je važno. <3 <3 <3

  38. #38
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ovo je itekako priča o ljubavi i majčinskom lavljem srcu i snazi koju samo roditelj može izvući iz svoje srži.
    Ne znam naći riječi utjehe, jer ne vjerujem da majku u situaciji kakva je tvoja išta može utješiti, ali nadam se da ćeš jednom, negdje u budućnosti, pronaći mir u tome što si mu daješ sebe najbolje što znaš. I da ćete ti i muž i dalje crpiti snagu jedno iz drugoga i iz ljubavi prema vašem malenom, snažnom dječaku.
    Dala si mu i daješ mu sve što možeš i preko toga, najbolje što znaš.
    On tvoju (i tatinu) ljubav osjeća cijelim bićem, u vibracijama, mirisima, dodirima, uvjerena sam u to da osjeća i prima vašu ljubav na načine koje mi možda ne možemo zamisliti.

  39. #39
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Muma, ti si definitivno ZENA, MAJKA, KRALJICA, nemoj to nikada zaboraviti!! Lovro je sretan sto ima takvu mamu, vjerujem da su mu uz tebe sve patnje lakse, zelim vam da se ljubite i mazite sto vise <3

  40. #40
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno

    Muma draga.....

  41. #41
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    ♥Muma, hvala sto si vasu pricu podijelila s nama!

  42. #42
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    priča o bezuvjetnoj ljubavi

  43. #43
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Draga Muma, hvala na priči i zahvalnosti, koju si vjerujem, probudila u mnogima otkako čitamo vašu priču.
    Sigurna sam da Lovro osjeća vašu predivnu i veliku ljubav.
    Želim vam puno snage.

  44. #44
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Muma draga

    Svu snagu ovog svijeta vam želim
    Lovro ima predivne roditelje!

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno


  46. #46
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Hvala ti Muma sto si vasu pricu podijelila s nama.
    Citam, srce se stisce, suze teku.....
    Vasa prica vraca fokus na bitne stvari, na ljubav, davanje, nesebicnost, poniznost, na vrijednost svakog trenutka provedenog s voljenima...
    Jos jednom hvala na prici.
    Mislim na vas!

  47. #47
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno


  48. #48
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno


  49. #49
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Oh Muma... Samo ljubav daje snagu za ovako nešto...

  50. #50
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    O draga naša Muma, protrnula sam doslovce čitajući svaki ispisani redak vaše priče. Uvijek će to biti ljubav, uvijek, jer dala si cijelu sebe tom malom biću. I daješ svaki dan, neizmjernu, čistu, pravu ljubav. Koju sami često zanemarujemo dopuštajući da nas neke svakodnevne sitnice izbace iz pojma onoga što ljubav uistinu jest - davanje, nesebičnost, požrtvovnost i sve što ide s tim.

Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •