Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 88 od 88

Tema: Kojeg kućnog ljubimca?

  1. #51
    melanija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Du-Zg tamte vamte
    Postovi
    309

    Početno

    uh mi upravo kupili tigricu a nisam uopće razmišljala da papiga mo+da i nije za djecu.
    Može li se kod veterinara vidjeti na neki način jeli zdrava ili se podrazumijeva da je zdrava ako je kupljena u pet shopu u Importaneu????
    Što mislite da je ipak vratim nazad i kupim djetetu nešto drugo?? :/

  2. #52
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Ja cu samo iz svog iskustava... Papigicu imam imam vec 5 god., bebu smo dobili prije 2 ipo mjeseca i na pocetku me bilo malo strah sto ako.. Ali ja mislim redovitom higijenom i paznjom da se nece nista dogoditi. Barem se tako nadam.
    A papigice se ni bi mogla nikako rijesiti kad mi je bas cila super, pogotovo kad kaze "dodji Kiki daj pusu!"
    Inace, imamo i psa, westija i pokazao se kao pravi izbor! Eto, glasam za svekucne ljubimce!

  3. #53
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa
    Sta znaci za Vas ''pravi pas''?onaj koji se nece izgubit u tratincicama ili onaj koji ce odgrist ruku

    onda fino kupi malu bijelu pahuljicu i zavezi joj veeeeeeeeeliku rozu masnu oko vrata.....ma nema da je ne vidis


    Grizu samo one koji ne vole male peseke
    odvaaaaalila sam

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    107

    Početno

    Sto biste prije preporucili? Macku ili psa? Mi zivimo u trosobnom stanu, volimo sve zivotinje, ali imamo malo vremena, tj imat cemo malo vremena kad ja ponovno pocnem raditi. Dal pas moze ostati sam u stanu od 7 ujutro do 5 popodne? Napominjem da imamo 2 velike terase. Osobno bih radije imala psa, zbog dlaka (macke ostavljaju puno vise dlaka) ali me brine kako ce sam od ujutro do navecer izdrzati, bez da ga itko izvede van da se "isprazni". S mackom je manje posla i ona moze ostati sama, to znam, ali me je strah zbog dlaka i male bebe. Ona voli sve stavljati u usta i kad pocne puzati i loviti macu htijet ce je dirati, pa ruke u usta...???

  5. #55
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    Jedva otjerah mačku sa tastature...dakle, mi imamo mačku -perzijska- toliko o dlakama..ne znam šta će biti kada naja propuza ali i do sada se sigurno najela njenih dlaka.. :/ ono što sigurno znam jeste da su mačke samostalnije - naša bez problema ostaje sama preko vikenda ako negdje putujemo / za više od 2 dana trebaš nekoga/..dlake jesu problem ali ono što mene kod pasa više smeta jeste miris - njega se ne možeš riješiti a naša maca ne smrdi / ženka je, kastrirana i stvarno nema miris-osim kada je okupamo /..moji roditelji su super i mi smo kao djeca imali - ribice, papige, činčile,zečeve, kornjače, 2 mačke i 1 psa - ne baš sve u isto vrijeme psa moraš šetati i to ne samo kada se tebi da ili je lijepo vrijeme - osim ako ne nabaviš neku minijaturnu vrstu - oni traže manje šetnje..ali svejedno..da me neko ne shvati pogrešno , volim životinje - pa tako i pse i mačke -samo su ove potonje samostalnije i neće plakati kada ostanu same cijeli dan / uglavnom će spavati/ . Eh, toliko od mene - u svakom slučaju pozdravljam odluku da imate kućnog ljubimca ma koje vrste on bio

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Buffy tvoj pas nije s greškom - oštra dlaka se postiže održavanjem. Westy se ne kupa upravo da mu dlaka ne postane mekana i kovrčava.
    Ako trebaš savjet pošaljem ti PP (uzgajam westiće).

    A što se tiće teme - najbolje je neimati kučne ljubimce

    1. životinje pate jer nemamo vremena za njih
    2.ptice prenose bolesti
    3. mace mogu djetetu skočiti na glavu i ogrebati - u svakom slučaju traumatiziraju dijete
    4. akvarij zahtjeva dosta muke oko održavanja i borbe s algama
    5. naša djeca su premala i previše gruba

    Najbolje vrijeme za nabavku ljubimca je kad je dijete dovoljno staro da preuzme dio brige i odgovornosti na sebe.

    Znam da zvući grozno ali stvarno je najbolje za naše mališane i za naše ljubimce da nisu skupa

    Mi imamo 2 westya, roticu smo poklonili jer je režala na Paulu, macu, zeca i ribice.
    Sve osim zeca smo imali prije nego se rodila Paula

  7. #57
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ja imam mali stan i imamo pinča. Imam vremena za nju, nije živčana, obožava klince i oni obožavaju nju. Sluša kao i veliki psi i vani ne moram gledati gdje je .- uvjek je uz mene.
    Svi su se smijali kada sam odlučila kupiti pinča - te on je živčan, te nije za djecu... Ne bi ju mjenjala za ništa i mislim da klinci profitiraju uz psa.
    Pas je onakav kakav je i gazda.
    Prije psa smo imali ribice, kornjače, papige i patuljastog kuniča.
    Pas je po meni najbolji izbor.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    116

    Početno

    Imamo maltezericu već 4 godine i živimo u stanu. Dugo sam se opirala da ju ''posudim'' mami, ali na kraju nije bilo druge
    Vani zna biti hladno i vjetar zna puhati, ne mogu dijete nositi vani na vjetar, a opet.. ne može ni pas trpjeti dok MM ne dođe s posla.
    Kod staraca joj je super-kuća+okućnica+moj stari i baka koji su doma cijeli dan, ali čim Andrej malo ojača, idem po moju prvu ljubav

  9. #59
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Kao sto sam rekla, mi imamo westija ( Paula mozda ti se obratim za par savjeta) i doduse zivimo u kuci pa nam je malo lakse sto se tice njegovih izlazaka, ali ja izmedju macke i psa uvijek glasam za psa.
    Pas isto spava 80% vremena ( naravno moze on isto toliko biti i budan, ali ako nema sto raditi, on spava). Mislim da i uz takvo radno vrijeme od 7-17 se moze imati psa jer on moze nauciti dugo trpiti , a veselje kad se dodje kuci ne moze nitko platiti.
    I nisu toliko svojeglavi kao macke, dosta su inferiorniji, pa time i poslusniji, sto je za djecu jako bitno.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    116

    Početno

    Citiraj Mum2Be prvotno napisa
    Mislim da i uz takvo radno vrijeme od 7-17 se moze imati psa jer on moze nauciti dugo trpiti , a veselje kad se dodje kuci ne moze nitko platiti.
    Ovo je istina, tako je i naša kujica ''trpjela'' 4 godine, ali sada kada sam ja doma ona je znala doći do mene i staviti mi šapice na koljena i doslovno me moliti da je izvedem vani. Meni ju je jednostavno bilo žao vidjeti kako trpi, nemam srca za to
    Inače to smo i ranije skužili da ona doslovno TRPI jer ako je netko npr. doma i toliko vremena je ne izvede vani, onda nuždu napravi u kuhinji ispod stola ili na terasi, ali to zbilja napravi kada više ne može izdržati.

    Meni bi odgovaralo kada bih imala osobu koja bi ju jednom dnevno prošetala, a ja bi to platila. Najviše bi mi odgovaralo oko podneva, pa ako postoje šetaći pasa u Puli, a netko zna za njih i može ih preporučiti, pliz javite, fali mi moja beštija

  11. #61
    Buffy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Mi smo veceras setali svi pod kisobranima. Enea i ja pod jednim a mm pod drugim i pasonja s nama.
    Pasonja ima 3 izlaska i trudimo se da smo sto vise svi zajedno u tim setnjama osim one zadnje vecernje koja je za sad mm-ova.
    I prije Enee sam ga znala izbaciti u tu zadnju setnju solo pa nemam veliku griznju savjesti.
    Meni je bitno vrijeme koje provedemo u mazenju i igranju a sad ga opet imamo sve vise.
    Da je situacija 7-17 ja bi je ziher naucila da piski na novine ili na balkon to vrijeme dok sam ja u nemogucnosti da je izvedem.
    Kad sam isla na porod u Rijeku ostavili smo je u Zg i to mi je bilo najteze u cijeloj prici. Bas zbog nje sam se odlucila ici tek kad pukne vodenjak tj. pod trudovima i cijeli dan sam mislila kako je sama tj bez nas i da ce tako biti dok nas ne puste iz bolnice. Joj joj sad mi se place.
    Dakle moja privrzenost nasoj westulji je beskrajna

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    107

    Početno

    O bas vam hvala!!! Nista mi niste pomogli!!! :/ I dalje sam u dilemi dal je bolja macka ili pas? Obozavam oboje! A da ja uzmem i peseka i mackicu pa si skratim dilemu??? :D Moje zlato obozava macku od mojih roditelja. Vristi od srece kad joj pridje i umiljava se oko nje, a ona ju pokusava zgrabiti i kad konacno uspije uhvatiti rep, prvo sto napravi s njime - direkt u usta!!! Ali sigurna sam da bi uzivala i u peseku. Uglavnom nedostaje mi kucni ljubimac, citav zivot sam imala macku, imala sam i peseka, a sad odkako sam se udala i odselila, nemam nikog osim mm i mog malog Zlata naravno, ali fali mi zivina!

  13. #63
    Buffy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Zlato ne zalosti se molim te.
    Ja mislim da je bebano jos malo za kucnog ljubimca.
    Strpi se godinu dvije i onda uzmite psica.
    Ozbiljno mislim da ce vam tako biti najbolje buduci pasonja nije bio prvi.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    116

    Početno

    Zlato, uzmi macu, ne moraš je izvoditi, a to znati biti bed, vjeruj mi, mi smo čak kupili voki-toki samo radi toga, maloga miša bi ostavila u stanu i sa voki-tokijem i psicom izašla vani, mislila sam da ću posjediti misleći na dijete, sljedeći put sam i dijete uzela sa sobom, a vani je ful puhalo, da bi mi navečer mali počeo šmrcati - riknula sam :shock:
    ali imali smo i lijepe zajedničke šetnje po par sati kada je vrijeme bilo ok ali velim, uz malu dječicu je puno jednostavnije imati macu, ako živiš u stanu, ako pak imaš kuću i okućnicu, tu bi veliku prednost dala psu

  15. #65
    Buffy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj Paula prvotno napisa
    Buffy tvoj pas nije s greškom - oštra dlaka se postiže održavanjem. Westy se ne kupa upravo da mu dlaka ne postane mekana i kovrčava.
    Ako trebaš savjet pošaljem ti PP (uzgajam westiće).
    Ali mi ne kupamo nasu westicu
    Ako je jako prljava nakon setnje ocistimo sape.
    Ima 5,5 godina i okupali smo je manje od 10 puta i to kad bi se zavaljala u neku strvinu ili sl.
    Sad joj je dlaka daleko ostrija nego prije. Zaluge idu teti koja je sisa tj trima
    http://public.fotki.com/enea/spektak..._buffy_ni.html
    pa pogledaj je kako je krasna cupava

  16. #66

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Bit je u tome da se što češće trima. Kupite trimere u pet centru i jednom tjedno čupkajte. Na glavi svaki put kad maziš psa počupaš koju dlačicu i za par mjeseci dlaka je puno čvršća i gušća. Dlaka nesmije biti ovako duga i zato ti se kovrča. Također formiranje dlake počinje još u leglu - uzgojivač mora trimati psića dok je još kod njega. Psi koji više vremena zimi borave vani također imaju čvršću dlaku, a obavezno mora imati i podlaku jer ako nju izvučeš češljanjem neče ni vanjski oštri sloj biti kvalitetan.
    Obavezno koristite šampone za bijele oštrodlake pse, povremeno možete pudrati dlaku s puderom za oštru bijelu dlaku (ima ih za razne tipove i boje) i obavezno češljajte.

    Kako se ponaša kad vidi mačku, zeku ili miša?
    Naše su lude, nažalost, jednom zeki su skratile glavu a kad osjete miris miševa ili krtica na dvorištu polude :shock:

  17. #67
    Buffy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Ma nasa westica je rijetko kad ovako cupava. Dlaka joj jako brzo raste pa je trimamo svakih cca 2 mjeseca. A mi je volimo sto je mekana i cupava Ledja su joj sve ostrija a glava i ne bas.
    Buduci je nismo furali na izlozbe niti parili a i ne bumo ne zelim je ni pretvarati u "pravog westija".
    Ona je obozavana upravo ovakva kakva jest!
    U svakom slucaju hvala na savjetima ako zatrebamo jos javimo se.
    A krteki i ostala zivincad su smrtni neprijatelji.
    Imamo 2 tigrice kojim ne smije prici jer ona odmah ulijece i laje. Tj skace na kavez i lajala bi ali ne smije pa se mm uzrujava a ja se valjam od sege.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Mozda je off-topic.. ali citajuci vas iz nekog razloga sam shvatila da mozda i nije tako katastrofalno nemoguce ispuniti nasoj Omi najvecu zelju na svijetu. Psa. Hm. Zanimljivo je kako se percepcija covjeka moze promjeniti u trenutku.

    Ali on bi grebao svasta? Klavir? Parket? Kad se on nauci obavljati nuzdu na nekog odredenom mjestu? Postoje li kakve knjige da proucim tematiku prije nego dopustim slijedecoj misli u tom smjeru da mi dođe?

    I ja sam u grupi "onih koje misle da pravi psi nisu oni mali nervozni"... znam da ovo zvuci kao diskriminacija, ali stvarno me nikad nisu privukli mali psi i imaju ih samo čangrizave osobe u mojoj okolini (susjedi neki).

    Ja bi psa koji je:


    1) Čupav
    2) Dobrocudan
    3) Velik
    4) Voli se maziti, ali ne gnjavi
    5) Moze biti vegetarijanac
    6) Brzo uči sve što treba da nam olakša život
    7) Za djecu je dobar
    8.) Ako je sam u kuci, ne pojede i izgrize sve papuce, stolice, garniture, namjestaj
    9) Pas koji nije tuzan zato sto zivi na 3.katu stambene zgrade bez dvorista
    10) Pas koji nece lajati kad imam snimanje ili usred noci na mjesec ili nesto slicno
    11) Pas koj se ne linja pretjerano, ali da ima dugu dlaku

    Idem bolje spavati. Ako vi znate za ovakvog psa, javite mi.

    Nije li mucenje psu zivjeti u stanu?! Ja ipak mislim da ovo nije za mene. To je prevelika obaveza. Njih treba i redovito hraniti, zar ne?

    ______

    Oprostite na upadu, problemi sa zubom. 8)

  19. #69
    Buffy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Nije li mucenje psu zivjeti u stanu?! Ja ipak mislim da ovo nije za mene. To je prevelika obaveza. Njih treba i redovito hraniti, zar ne?
    Ma ne moras hraniti svaki dan psa.
    Evo nasa kad se duri ne pojede nista po dan dva pa onda ima gastritis i povraca kiselinu i jede travu pa opet povraca ili dobije proljev
    ::::::::::::::::::::::::::
    I nema psa kakvog si opisala.
    Dugodlaki se naprosto linjaju.
    Pa vi svi imate dugu kosu i sigurno imate hrpu vasih dlaka po stanu. Sta ti smeta jos jedan izvor istih :?

  20. #70
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Ja bi psa koji je:

    1) Čupav
    2) Dobrocudan
    3) Velik
    4) Voli se maziti, ali ne gnjavi
    5) Moze biti vegetarijanac
    6) Brzo uči sve što treba da nam olakša život
    7) Za djecu je dobar
    8.) Ako je sam u kuci, ne pojede i izgrize sve papuce, stolice, garniture, namjestaj
    9) Pas koji nije tuzan zato sto zivi na 3.katu stambene zgrade bez dvorista
    10) Pas koji nece lajati kad imam snimanje ili usred noci na mjesec ili nesto slicno
    11) Pas koj se ne linja pretjerano, ali da ima dugu dlaku

    Idem bolje spavati. Ako vi znate za ovakvog psa, javite mi.
    Za svaku stavku koju si navela, pao mi je na pamet po jedan pas (vrsta), ali da postoji pas koji ispunjava sve ove uvjete..hm..tesko.

    Pod 2., 3., 4., 6., 7., iako meni osobno ne bas draga vrsta, preporucam haskija. Velik je, strasno dobrocudan, obozava djecu... Nije bas cupav , a ni dlaka mu nije najduza.

    Nas westy nije po kuci grizao nista od navedenog. Stvarno. I nikad nije lajao na mjesec, zapravo odgojeni psi ne laju kad nije vrime za lajanje.

    Zlatni retriver bi mogao biti pas za vas, ali osim westija, ne znam psa koji se ne linja. Eto.
    Znam da nisam pomogla, ali morala sam odreagirati

  21. #71

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    [quote="Buffy"]
    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Pa vi svi imate dugu kosu i sigurno imate hrpu vasih dlaka po stanu. Sta ti smeta jos jedan izvor istih :?
    To je istina, svi smo dugodlaki u kuci, ali drugacije su to dlake i nema ih posvuda i ne linjamo se po namjestaju. Ali imas pravo s druge strane.


    Mum2Be --hvala!

  22. #72
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    Buffy podižem ovu temu jer me jako zanima kako su izgledali tvoju trudnički dani s westijem? I ja imam curicu Westy staru 4 god i razmažena je do bola, spava s nama(skoro na jastuku ) radi sve što hoče iako je poslušna i kad ju kaznimo zna da je skrivila.je li tvoja skužila da se dogadaju promjene, i kako su izgledali prvi dani kad je beba stigla?

  23. #73
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Citiraj Mum2Be prvotno napisa
    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Ja bi psa koji je:

    1) Čupav
    2) Dobrocudan
    3) Velik
    4) Voli se maziti, ali ne gnjavi
    5) Moze biti vegetarijanac
    6) Brzo uči sve što treba da nam olakša život
    7) Za djecu je dobar
    8.) Ako je sam u kuci, ne pojede i izgrize sve papuce, stolice, garniture, namjestaj
    9) Pas koji nije tuzan zato sto zivi na 3.katu stambene zgrade bez dvorista
    10) Pas koji nece lajati kad imam snimanje ili usred noci na mjesec ili nesto slicno
    11) Pas koj se ne linja pretjerano, ali da ima dugu dlaku

    Idem bolje spavati. Ako vi znate za ovakvog psa, javite mi.
    Za svaku stavku koju si navela, pao mi je na pamet po jedan pas (vrsta), ali da postoji pas koji ispunjava sve ove uvjete..hm..tesko.

    Pod 2., 3., 4., 6., 7., iako meni osobno ne bas draga vrsta, preporucam haskija. Velik je, strasno dobrocudan, obozava djecu... Nije bas cupav , a ni dlaka mu nije najduza.

    Nas westy nije po kuci grizao nista od navedenog. Stvarno. I nikad nije lajao na mjesec, zapravo odgojeni psi ne laju kad nije vrime za lajanje.

    Zlatni retriver bi mogao biti pas za vas, ali osim westija, ne znam psa koji se ne linja. Eto.
    Znam da nisam pomogla, ali morala sam odreagirati
    Ja nikako ne bih preporucila haskija. Oni znaju biti prilicno tvrdoglavi i imaju izrazeni lutalacki nagon , a sve to skupa i nije bas prakticno, pogotovo ako se kupuje zbog djeteta (a i jako se, jako linjaju).
    Golden je ok, ali se takoder jako linja i posto su jako popularni treba paziti od koga se kupuje...

    Osobno mislim da i mali psi mogu biti "pravi" i da je najcesci problem u njihovim vlasnicima, jer ih nauce zivcanosti... a za dijete mogu biti prakticniji (za npr. setnju, dijete ga moze voditi bez straha da ce ga on grubo povuci...), za buđet jeftiniji, za put prakticniji, lakse je naci osobu koja ce ga pricuvati i sl., ali to je sve relativno...

    Tvom opisu mi najvise odgovara BRADATI COLLIE! Evo i fotkica:
    http://img291.imageshack.us/img291/5...ncstepslj6.gif
    http://img147.imageshack.us/img147/2088/trkyk7.jpg
    cupav je, dobrocudan, veseo, velik, jako su pametni i brzo uce. Od njega nemas dlake po kuci, ali ga treba cesljati, no moguce ga je i osisati, pa nemas brige. Meni definitivno jedna od najdrazih pasmina

    Zgodni su i bernski planinski psi, ali se oni normalno linjaju...a i veci su, jaci, ali jako dragi.
    http://img453.imageshack.us/img453/5...3wufir9xb4.jpg



    4., 5., 6.,8., ovise iskljucivo o tvom odgoju (tu dobrim dijelom spada i 7) i ne postoji pasmina koja bi sama po sebi bila garancija.
    Stene je stene i na neke stvari se treba biti spreman (bas kao i sa bebom), ali pozitivnim usmjeravanjem i pravovremenim odgojem (to znaci ODMAH po dolasku u kucu) puno se toga moze izbjeci, ubrzati i sl.

    Sto se linjanja i dlake tice, ljudi obicno misle da sto je duza, to se pas vise linja, ali to je upravo suprotno - psi cija je dlaka duga, koja lici na kosu (tipa shih-tzu, bradati, laso apso, maltezer...) pustaju neusporedivo manje dlake od poludugih i kratkodlakih ( iako zahtijevaju vise cesljanja i vađenja/ili skupljanj s poda listica iz dlake nakon jesenjske setnje )(meni je to lakse, nego stalno po kuci sakupljati dlake), tj. oni se ne linjaju, njima vise ispada onako kao kosa nama.

    U principu ne linjaju se pasmine koje se trimaju (terijeri, snauceri), pudle, gore opisani cupavci, golokozi psi i jos neke kovrcave pasmine (koliko ja znam).

    Evo jedan super zivotinjski forum na kojem mozes saznati sve sto te zanima www.ljubimci-forum.com

    Dobro razmisli i dobro se raspitaj, nemoj misliti samo na izgled...pazi od koga kupujes i da izaberes veselo i zdravo stene.

    Nadam se da sam barem malo pomogla...

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Pooh hvala!

    Onaj crni pas mi je probudio sjecanje. Kad sam bila mala, moja baka ga je imala. Obozavala sam ga! Dok nije poludio i postao opasan.

    Uopce ga se ne bi sjetila da nisam vidjela ovu slikicu... pojma nemas koja su mi sva sjecanja navrla radi tog psa.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Mi imamo macu vec 3 godine, beba je stigla prije 10mj. Volim pse, moji imaju psa i ja sam odrasla uz psa u stanu, ali uz moj i MM-ov posao jadan pas bi bio sam cijeli dan od 7h-18h, ne bi ga imao tko prosetati i to bi bilo maltretiranje zivotinje. Oboje volimo zivotinje i od kada sam otisla od doma falilo mi je nesto zivo u kuci. Zato smo se odlucili za macu i nikad nismo pozalili. Maca je za ljude koji puno rade, puno je jednostavnije za brinuti se o njoj. Ima svoj WC, cista je. . .
    A post bi bio preeeedugacak da krenem opisivati koliko joj se Ema veseli i kako ju doziva

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    vjeruj mi akvarij sa šarenim ribicama zna biti jaaaako hipnotizirajući

  27. #77

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Ja bih na tvom mjestu pričekala jednu godinu i onda, ako baš moraš, navikavala obje strane (životinju i bebu) jedno na drugo.

  28. #78
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa

    Ja bi psa koji je:


    1) Čupav
    2) Dobrocudan
    3) Velik
    4) Voli se maziti, ali ne gnjavi
    5) Moze biti vegetarijanac
    6) Brzo uči sve što treba da nam olakša život
    7) Za djecu je dobar
    8.) Ako je sam u kuci, ne pojede i izgrize sve papuce, stolice, garniture, namjestaj
    9) Pas koji nije tuzan zato sto zivi na 3.katu stambene zgrade bez dvorista
    10) Pas koji nece lajati kad imam snimanje ili usred noci na mjesec ili nesto slicno
    11) Pas koj se ne linja pretjerano, ali da ima dugu dlaku
    lhasa apso je sve što si nabrojala, osim stavke 3.

    lhase imaju dlaku prirodno do poda, ali njihova dlaka je oštra i debela (kao westy, recimo), za razliku od srodnih im shi tzua koji imaju zapravo dugo paperje, pa se manje petlja i opada u razumnim količnama.

  29. #79
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    da ne bi ispalo da izmišljam svašta, potkrepljujem fotkama:

    ovo su maleni
    i ovo su maleni

    a ovo su malo veći

    slike poslije mašinice neću od sramote stavljati

  30. #80
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    evo da se ubacim
    mi imamo psa i prekrasno se ponasa prema djetetu
    nije nikakva marka, nego mjesanac tko zna kojih mjesanaca
    umiljat, pametan, poslusan...marino ga obozava...samo gleda u njega

  31. #81
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    nije nikakva marka

  32. #82
    Buffy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa
    Buffy podižem ovu temu jer me jako zanima kako su izgledali tvoju trudnički dani s westijem? I ja imam curicu Westy staru 4 god i razmažena je do bola, spava s nama(skoro na jastuku ) radi sve što hoče iako je poslušna i kad ju kaznimo zna da je skrivila.je li tvoja skužila da se dogadaju promjene, i kako su izgledali prvi dani kad je beba stigla?
    Probat cu napisati koju prije nego sto me Enea pozove u krevet
    Rekla bi da su slicnog ponasanja nase westice.
    Moja je prve mjesece trudnoce koje sam skoro prelezala stalno zeljela biti sa mnom. Poslije smo cesto setali i puno se mazili jer sam znala da necemo imati vremena za sebe nakon Eneinog dolaska. Nekako mi se cinilo da me skroz kuzi i jako sam uzivala u njoj.
    Onda smo otisli u Rijeku i jadna je bila nesretna.
    Eneu je prihvatila kao jos jednog clana obitelji i mi smo za sad fascinirani s tom pojavom.
    Nasa westulja inace nije od pasa koji se uvaljuju na mazenje pa se tako ni ne veseli svima. Eneu cini se tretira kao jednog od nas. Prvih barem 4-5 mjeseci nismo je pustali na krevet jer svi zajedno spavamo a sad se ona ugnjezdila na nasim nogama. Kako mi je san lagan tako je skuzim ponekad kad nam se pentra po glavama pa je lijepo pomaknem na njen jastuk na podu ili samo na svoje noge. S mojih nogu se premjesti na Eneine tj malo nize pa budemo kao sa nekog postera
    Veceras je prisla Enei i jako ju je njuskala oko guze i nogice. Taman ja zakljucim da je nesto krivo s pelenom a ona joj izlice nogicu s koje je pala carapica. Pogledam Eneu a ona gusta ko mama na masazi
    Eto cini se da su si OK
    Mi ih naravno ne ostavljamo zajedno bez nadzora, pogotovo od kad je Enea pokusava dohvatiti.
    Mislim da joj nikad necemo dopustiti da je gnjavi.
    Ona je ipak nas pas a Enea ce dobiti jednog dana svoje stene pa neka se navikavaju na medjusobni tretman.
    Sad odoh spavati dok se westulja nije vratila iz setnje.
    Pisem ja jos ako ce pomoci.
    Samo se vas dvije mazite to ce ti poslije jako faliti, bar neko vrijeme.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    569

    Početno

    Mi smo ljubitelji snaucera. Moji roditelji su imali srednjeg(zenku) i bila je ogromna maza , no prije nekoliko dana nam je uginula .
    Mi jos nismo imali psa, a posto moj muz jedva ceka da imamo psa, odlucili smo da cemo kupit snaucera, ali patuljastog :D

  34. #84
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj Dia prvotno napisa
    nije nikakva marka

  35. #85

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Mi imamo dvije ribice u staklenoj kugli kojima dva puta tjedno moram promjeniti vodu i svaki dan ih nahraniti. Klinci su oduševljeni, a moram priznati i MM i ja, a stvarno oko njih nema nekog specijalnog posla, a lijepo osvježe prostoriju svojim ludorijama koje izvode, pogotovo kad dobe frišku vodu.
    Imamo psa mješanca (valjda šnaucera, tako mi izgleda) ali on je vani u dvorištu i stvarno mi ga je žao jer za njega nemamo vremena, pa se o njemu brine deda (hrana,voda) i nažalost ništa drugo, ali "morali" smo ga udomiti jer je bio predviđen za eutanaziju i nisam mogla to podnjeti, mada sam bila svjesna da nećemo imati dovoljno onog kvalitetnog vremena za njega.
    Kod druge bake i djeda imaju svaki svoga zeca D.bijeloga, a M.crnoga i to je uvijek veselje kad idemo k njima. Mislim da je dobro da djeca odrastaju uz životinje, samo treba naći neku sredinu i odlućiti obzirom na naše svakodnevne obaveze, koliko im vremena možemo posvetiti i dali ih može zbrinuti netko u vrijeme godišnjih odmora ili dužih izbivanja od kuće.
    Isto tako pri odluci držanja bilo kakve životinje u kućanstvu i u blizini male djece, treba se osiguarti maximum higijene i strućne veterinarske pomoći oko ciepljenja, čišćenja od glista i ostalih nametnika i socijaliziranja životinje za obavljanje nužde na, za njega predviđenom mjestu, što traje neko određeno vrijeme. Znaći razmislite dobro dali trenutno imate vremena oko čišćenja takve vrste nereda i oko obavezne brige za dijete.

  36. #86
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    Evo, moram još malo dodati..prije svega JOSIE tako su slatkiii - ma , prekrasni

    Naja sada ima 6 mjeseci i moram priznati da uvijek- ama baš uvijek odreagira na Lunu / našu macu/ ..bilo da je vidi ili da ova prođe pored nas.. obraća joj se , smije ..a maca...kada Naja doji / ležeći na velikom krevetu / Luna dođe i leži sa nama..prije neku noć sam bila u sendviču - sa lijeve strane Naja a sa desne Luna...mislim da je to početak velikog prijeteljstva

  37. #87
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    joj ovi moji su postali nesnosni
    kradu su igracke, m. njega cupa, hoce mu pojesti rep, ovaj ga lize, nosi mu loptice, ma cudo...prekrasno

  38. #88
    Buffy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    joj ovi moji su postali nesnosni
    kradu su igracke, m. njega cupa, hoce mu pojesti rep, ovaj ga lize, nosi mu loptice, ma cudo...prekrasno

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •