Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Recaro Milano (15-36 kg) - iskustva molim

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno Recaro Milano (15-36 kg) - iskustva molim

    Kupili bi preko HAK-a navedenu AS, imate li iskustva i kakva su? Prema testovima bi trebala biti solidna, to sam provjerila, kako se svidjela vama i klincima?

  2. #2
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    vidim da ti nitko nije odgovorio, pa ću ja onako općenito, jer sjedalicu nisam vidjela uživo

    najvažnije je da se dijete u njoj osjeća udobno i da sjedalica dobro sjeda u auto
    u ovoj kategoriji sigurnost osigurava pojas auta, a sjedalica služi da bi pojas išao pravilnom putanjom preko najčvršćih dijelova tijela; preko sredine ramena, preko prsa i bedreni dio pojasa preko bedara
    ono što ova sjedalica još pruža je dodatna sigurnost kod bočnih sudara, je koliko vidim, prilino "duboki" naslon, tj. štit za glavu

    bilo bi idealno da sjedalicu postaviš u auto prije nego ju kupiš
    možeš li je vidjeti negdje u HAKu, ili je prodaju isključivo preko webshopa?

    i daj mi samo još reci, za koje ti je dijete sjedalica?

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    stolica mi je za najmlađu, 3 god i 17 kg, s tim da je još neko kraće vrijeme ne bismo koristili dok ne preraste ove iz prethodne kategorije koje koristimo. moram provjeriti za dostupnost, vidjela sam samo u webshopu.

  4. #4
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    moj savjet bi ti bio da što duže ostane u sjedalici grupe I jer je vezivanje pojasom u 5 točaka sigurnije i bolje od pojasa automobila. Preporučam da ju skroz preraste bilo u visinu (da su joj utori remena ispod razine ramena ili da joj je sredina ušiju prešla gornji rub sjedalice) ili težinom (dakle da dođe do 18kg).

    a svakako ju probaj staviti u svoj auto i dijete u nju, bitno da vam odgovara
    sretno

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    da, tako sam i planirala. kupila bih sada a koristila kad preraste. hvala na odgovorima.

  6. #6
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    3 godine je definitivno premalo dijete (premlado) za kategoriju vezanja samo pojasom auta

    moj savjet je da ne kupuješ unaprijed sjedalicu, nego pričekaš da preraste ove koje imate, a onda ćeš vidjeti koju sjedalicu ćete kupiti
    uvijek ima nekih akcija, a pomoćna postolja su i inače povoljnija od autosjedalica

    s tim da bih sugerirala da možda razmisliš o kombiniranoj sjedalici 9-36 s integriranim pojasevima (treba voditi računa o visini utora remenčića), jer dijete neće bar još godinu dana biti spremno za vezanje pojasom auta ili sjedalici sa štitnikom

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Nekad nemas izbora, moji su oboje presli u buster s naslonom s manje od 3 godine, presli su 18 kila. A i visinom su bili na knap.
    Posljednje uređivanje od martinaP : 31.01.2015. at 10:06

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    mislim da ću, ipak, još malo pričekati. o ovim kombiniranim nisam ni razmišljala do sada, svakako moram još malo istraživati.

  9. #9
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Nekad nemas izbora, moji su oboje presli u buster s naslonom s manje od 3 godine, presli su 18 kila. A i visinom su bili na knap.
    znam da ponekad nema izbora, ali ako ga ima, bolje da je dijete što dulje na sigurniji način vezano

  10. #10
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Riječanka, imat ćemo u dogledno vrijeme (veljača/ožujak) i pregled u Rijeci, pa ako možeš pričekati do tad, da vidimo kako sjedi u ovim sjedalicama koje sad imaš
    Posljednje uređivanje od rahela : 31.01.2015. at 12:18

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    može, pričekat ćemo, po meni još nije prerasla.

  12. #12
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    super, javit ćemo na vrijeme kad će biti pregled

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •