Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 74

Tema: Keksi kao uzina u vrticu (grrr....)!

  1. #1
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno Keksi kao uzina u vrticu (grrr....)!

    Dakle, u vrticu daju djeci za uzinu kekse. One baby kekse. Kak' ti malo bolji od obicnih keksiju, ali imaju secera u sebi (provjerila sam etiketu).

    Naravno, razgovarati cu sa direktoricom vrtica o toj "zdravoj" , "bezazlenoj "namirnici. Ali bih se unaprijed htjela pripremiti da joj dam opcije sto umjesto toga. Nesto sto bi bilo lako primjenjivo, ne zahtjava dodatni napor staffu vrtica da napravi promjene (znam da ce se najvise protiviti ako to zahtjeva dodatni napor! ali ako je jednostavno kao davanje keksa, nemaju bar taj argument).

    Postoje li keksi koji ne sadrze secer i mogli bi proci kao zdavi? Molim, koji su to?
    Koju drugu varijanu za uzinu bi mogli jesti? Vec imaju vocnu uzinu, pa mi to nekako nije argument s kojim bi isla.

    Molim savjete!

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,382

    Početno

    Ne vjerujem da ima keksa bez secera.
    Jedino da dobiju komad kruha , a ne kekse.
    Koliko cesto jedu kekse za uzinu? Svaki dan.
    pretpostavljam da se radi o onoj popodnevnoj , nakon spavanja.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Moje dijete za ručak dobije tijesto i orahe. Ili tijesto i šećer. Pa ti vidi. E moj Bože...

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,382

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Moje dijete za ručak dobije tijesto i orahe. Ili tijesto i šećer. Pa ti vidi. E moj Bože...
    Ima barem neka juhica prije?
    nasi su petkom znali dobivati tijesto i sir nakon juhe.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ima juha.

  6. #6
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    I moja djeca dobijaju kekse za popodnevnu uzinu, otprilike jednom u dva tjedna, i s tim nemam apsolutno nikakvih problema.

  7. #7
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Kod nas su keksi svaku dan.

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,382

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas su keksi svaku dan.
    Onda vam kuharice bas i nisu mastovite.

  9. #9
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Kod nas je na rasporedu jednom tjedno lino lada, ima i keksa, ali kako je dijete starije oguglala sam to jer se borim s vjetrenjacama. Dobro je dok nema pastete i hrenovki ....toga ima u susjednom vrticu.

  10. #10
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Kod nas je ovako nekako: jogurt s kruhom, vocni jogurt, nekad kolac od mrkve ili slicno, petkom obavezno banana. Bude i puding. Keksi su obavezno poslije uzine, za one koji dulje ostaju ili nisu jeli rucak. Ti keksi su od roditelja koji ih donose "da djeca nisu gladna", ne od vrtica...

  11. #11
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Nas vrtić ima catering, ne svoju kuhunju. I ručak i prava užina su ok: meso/riba i povrće, voće +- jogurt. Ali ovaj dodatak užini u obliku keksa....grrrrr...
    Ajd da da su stariji, ali to je group od 1 g.

  12. #12
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    i kod nas su keksi oni koje donose roditelji (npr. ostane nakon proslava rođendana)
    u našem vrtiću je ponekad za užinu samo limunada pa u tom slučaju uz limunadu tete daju svakom djetetu po 1 petit beurre
    meni ne smeta
    ja sam znala ponekad odnijeti suho voće

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Moj klinac ne jede štošta, za užinu dobi mafin, palačinku, kru s pekmetom, sturopor i voće
    Ali klinci
    Jučer bio neki kolač oatavili više od pola protve, i stoje oko tete koja im djeli kekse, tak isto zna ostat voća a šopaju se s keksama, veli teta kao ne žele ono kaj bi trebali

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ima barem neka juhica prije?
    nasi su petkom znali dobivati tijesto i sir nakon juhe.
    To je veliiiika razlika od tjesta s šećerom

  15. #15
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,382

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa Vidi poruku
    i kod nas su keksi oni koje donose roditelji (npr. ostane nakon proslava rođendana)
    u našem vrtiću je ponekad za užinu samo limunada pa u tom slučaju uz limunadu tete daju svakom djetetu po 1 petit beurre
    meni ne smeta
    ja sam znala ponekad odnijeti suho voće
    Meni je to katastrofa. Limunada i 1 keks za uzinu? Nakon spavanja, 3 sata nakon rucka? Jos trebaju neki cekati 2 sata da dodu kuci. pa sto nisu gladni?

  16. #16
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,382

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    To je veliiiika razlika od tjesta s šećerom
    Zato sam to i napisala. Jednostavnim dodatkom dobije se nutritivno kvalitetniji obrok.

  17. #17
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je to katastrofa. Limunada i 1 keks za uzinu? Nakon spavanja, 3 sata nakon rucka? Jos trebaju neki cekati 2 sata da dodu kuci. pa sto nisu gladni?
    ne, to je za užinu između doručka i ručka

    doručak je u 8
    užina u 10
    ručak u 12
    a nakon spavanja opet užina
    Posljednje uređivanje od kajsa : 28.01.2015. at 21:37

  18. #18
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,382

    Početno

    Aha, ok onda .
    Nasi u to doba uvijek imaju pravo voce. Cijedeni sok ponekad nakon rucka ili za popodnevnu uzinu , ali uz kolac i sl.

  19. #19
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Cedevita, vocni jogurt, napolitanke, hrenovke, pasteta.
    Mislim da dalje ne trebam nabrajati.
    Pokusala, nije urodilo plodom.
    Odustala.

  20. #20
    anin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    438

    Početno

    Drage mame! O čem pričamo? O baby keksu?
    Od kad bi užina keksi + mlijeko trebala predstavljati problem??To bi čak i nutricionisti bez problema dozvolili...
    Jedino da je za svaki obrok svaki dan...ovako...ponekad...popodnevna užina baby keks + mlijeko...

    Mama sam i sama i nastojim da moja djeca jedu zdravo i svakodnevno koristim raznovrsne sastojke, u mojoj kuhinji odavno nema vegete, margarina, hrenovki, pašteta, čipsa, gaziranog itd, začinjavam jela kurkumom, kuham na kapljici ulja, povrće mi je organski uzgojeno, čitam e-brojeve pri kupnji... sve to podržavam..no buniti se u vrtiću poradi baby keksa i mlijeka, što je previše previše je. Smatram da roditelji koji slijede neki nazovimo to, neznam kako drugačije reći, pa ću reći "ekstreman stil" prehrane, poput ove pobune protiv baby keksa trebaju zaposlit dadilju koja bi 100% odgovarala njihovim zahtjevima a ne ovako, nametati svoje ideje svima... Što ako drugi roditelji baš žele da njihovo dijete dobije kaks za užinu??

  21. #21
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Ne zaustavlja se to draga moja na keksu, u mojoj grupi su roditelji bas zeljeli cedevitu i cudom su se svi cudili kako ja to ne dajem svome.
    Moje dite ima alergiju na KM i prve kekse je jelo u vrticu, jel eto nema u njima puno mlika....
    Viruj mi pusem i na hladno.
    Posljednje uređivanje od ardnas : 29.01.2015. at 23:49

  22. #22
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Nije stvar u kraju ponekad. Nego keksu koji sadrži šećer, svaki dan.
    Posebno ako postoji jednostavna opcija za zamjenu.
    I nije isto šećer s godinu dana i s 3g.

    Inače našla sam neke no sugar added snackove u Elle's kitchen.

  23. #23
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj anin prvotno napisa Vidi poruku
    Drage mame! O čem pričamo? O baby keksu?
    Od kad bi užina keksi + mlijeko trebala predstavljati problem??To bi čak i nutricionisti bez problema dozvolili...
    Jedino da je za svaki obrok svaki dan...ovako...ponekad...popodnevna užina baby keks + mlijeko...

    Mama sam i sama i nastojim da moja djeca jedu zdravo i svakodnevno koristim raznovrsne sastojke, u mojoj kuhinji odavno nema vegete, margarina, hrenovki, pašteta, čipsa, gaziranog itd, začinjavam jela kurkumom, kuham na kapljici ulja, povrće mi je organski uzgojeno, čitam e-brojeve pri kupnji... sve to podržavam..no buniti se u vrtiću poradi baby keksa i mlijeka, što je previše previše je. Smatram da roditelji koji slijede neki nazovimo to, neznam kako drugačije reći, pa ću reći "ekstreman stil" prehrane, poput ove pobune protiv baby keksa trebaju zaposlit dadilju koja bi 100% odgovarala njihovim zahtjevima a ne ovako, nametati svoje ideje svima... Što ako drugi roditelji baš žele da njihovo dijete dobije kaks za užinu??
    Slažem se. Počelo se strašno pretjerivati oko svega. Meni recimo ide strašno na živce što imaju jogurte, a moja djeca ih ne vole, ne podnose, ogranski im se diže na povračanje od njihovog mirisa. I jedva dočekaju koji keks.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    4

    Početno

    Mislim da jedan vocni jogurt ima secera u sebi kao 10 keksica, daleko je sve to od zdrave prehrane .

  25. #25
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Ja sam sasvim zadovoljna prehranom u nasem vrticu, raznoliko, nade je jednom u par tjedana hrenovke, ali zazmirit na sve ono dobro??Raznoliko povrce, toliko vrsta mesa, ..Iskreno i da doma kuhate nemozete napravit jedan dan varivo od junetine, drugi od teletine, pa govedina, skoro svakodnevne juhice, petkom ribica, ...Dva dana u tjednu dobe ili pettit ili cajni kolutic nakon rucka.Meduobrok je u principu voce, a uzina isto voce, vocni jogurt, sendvic. Doma svakodnevno dobi nesto slatko, zasto joj uskracivat!?Npr. danas je za rucak pojela dva tanjurica juhe, i dva tanjuruca safta s mesom i pirea, i kako joj onda ne dat nakon rucka kolac. Dajte ljudi, zalosno je da dijete do ne znam koje godine ne zna sto je cokolada!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #26
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Zasto je žalosno da dijete ne zna što je čokolada!?!? Wtf!

  27. #27
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Neki se toliko zgrazaju na spomen cokolade, nije zdrava i nepotrebna je, uskratit ju djetetu zbog cega!?Pa koliko toga oko nas je nezdravo?Voce i povrce?Prepuno pesticida i kojekakvih gadarija, meso koje se pokvari dok ga doneses doma, ok zitarice, orasasti plodovi, sjemenke- ali ni to nemoze jesti cijeli dan. Izuzev onih koji imaju svoj vrt, i svoje kokosi, stoku, itd donekle znaju sto jedu i pripremaju svojima, a mi ostali mozemo molit boga da nas ne lazu i sto manje truju.Ironicno mi je da pojedine mame koje i zagovaraju to da se djetetu ne daje slatko npr. cokolada puse, drze dijete u tom prostoru, ujedno imaju tri prsta prasine i na podu sloj kose, prasine i slicnoga, ne skidanje cipela kod ulaska u stan, ne pranje ruku kad ude u stan ili nakon wc-a , i to su sitnice samo koje sam dala iz primjera moje poznanice koja tvrdi da je cokolada najvece zlo.Ja sam protiv toga da je slatko dorucak, rucak, vecera. U stanju sam deset dana i vise ne dati ista slatko ako vidim da nece pojest normalno rucak, ali isto tako ju nagradim kada sve pojede s necim slatkim bilo to nesto zdravo slatko ili keksi, cokolada, nebitno .Nema mi gore nego kad dodemo na rodendan, a tamo sve "nezdravo" to dijete gleda u slatkise, cokoladu i bombone kao u Boga, svi klinci jedu a ona nesmije zato sto je njena mama rekla da to nije zdravo i zapalila jos jednu, takav tuzan pogled, dode mi da zaplacem.Pustam ju da bude dijete, u granicama normale. I nisam mislila nista lose kada sam prokomentirala, mislim svako ima pravo na svoje misljenje, ovo je moje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #28
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Npr. moje dijete doma ne pije nikakve sokove, samo voda, ako bas se uzeli iscjedim joj narancu, limun...ali ga isto tako popije kada je rodendan neki, u posebnim prilikama, rijetko. Nisam dozvolila da se tjesi sokom, slatkisima, grickalicama. U nasem vrticu ne piju sokove, caj, mlijeko, pretezito voda


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #29
    anin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    438

    Početno

    U današnje vrijeme se stvarno treba zapitati što je uopće zdravo? Meso prepuno tko zna kakvih hormona? Riba od tko zna kud? Čak i povrće, znamo li gdje i kako je uzgojeno i koje "postupke" je prošlo da bi se održalo prije nego li završi na našem stolu??
    Neću nikad zaboravit prije par godina emisija Plodovi zemlje, reče uzgajivač kako mu propade luk, ne može ga prodat a on je tolike troškove imao da ga dobije, loša godina,čak ga je 13 puta prskao!!

    Treba stat na loptu i dobro, al baš dobro razmislit o svemu..Po meni je voćni jogurt užasna varijanta užine u vrtiću, koju bih zabranila odmah, jer zamislite koliko aditiva treba da održi jagodu u jogurtu..nepokvarenu...a o šećeru da i ne govorim.. neš ti baby keksa, i šećera u njemu to je super zdravo u odnosu na puno toga drugog..

    Na kraju krajeva, dijete treba jesti raznoliko, ne vidim ni jedan razlog da se djeci uskrati čokolada..s mjerom, naravno..

    Puno je, puno gore, stavljat zabranu na štošta, jer bude "zabranjeno voće je najslađe", pa dugoročno veća šteta neg korist.

  30. #30
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ma pisalo se vec o tome sto je sve pod pojmom zdravo i kako razliciti ljudi imaju razlicite kriterije... npr.meni je zdravo uzeti 15 domacih piceka od susjede na selu i zalediti ih, a mojoj prijateljici je zdravije kupiti svaki dan svjeze meso kod mesara. Eto, tko je u pravu? Nemam pojma, a da pitam vegetarijanca, niti jedna.

    Ali za pretpostaviti je da oko nekih stvari postoji generalni stav, npr cokolada, pasteta, hrenovke, vocni jogurt, ali ne. Ljudi jednostavno misle da su hrenovke ili vocni jogurt zdrava hrana... i kad se takva hrana nadje na vrtickom meniju, svima je to normalno, a nama kojima nije, sutimo da ne budemo cudaci, ili eto smo sretni sto je taj vocni jogurt jednom tjedno a ne cesce.

    A dorucak u vrticu, tu se isto moze razglabati: parizer, griz sa secerom i cokoladom... ima i ok dana kad bude neki sirni namaz. Sva sreca pastete nema.

    Sto se zabrane tice, ja sam doma stavila zabranu na pastete, hrenovke, ako hoce vocni jogurt, imamo jogurt, ubacim zaledjene maline ili borovnice, izmiksam i izvoli.
    Posljednje uređivanje od bella77 : 03.02.2015. at 09:16

  31. #31
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Petticoat prvotno napisa Vidi poruku
    Neki se toliko zgrazaju na spomen cokolade, nije zdrava i nepotrebna je, uskratit ju djetetu zbog cega!?Pa koliko toga oko nas je nezdravo?Voce i povrce?Prepuno pesticida i kojekakvih gadarija, meso koje se pokvari dok ga doneses doma, ok zitarice, orasasti plodovi, sjemenke- ali ni to nemoze jesti cijeli dan. Izuzev onih koji imaju svoj vrt, i svoje kokosi, stoku, itd donekle znaju sto jedu i pripremaju svojima, a mi ostali mozemo molit boga da nas ne lazu i sto manje truju.Ironicno mi je da pojedine mame koje i zagovaraju to da se djetetu ne daje slatko npr. cokolada puse, drze dijete u tom prostoru, ujedno imaju tri prsta prasine i na podu sloj kose, prasine i slicnoga, ne skidanje cipela kod ulaska u stan, ne pranje ruku kad ude u stan ili nakon wc-a , i to su sitnice samo koje sam dala iz primjera moje poznanice koja tvrdi da je cokolada najvece zlo.Ja sam protiv toga da je slatko dorucak, rucak, vecera. U stanju sam deset dana i vise ne dati ista slatko ako vidim da nece pojest normalno rucak, ali isto tako ju nagradim kada sve pojede s necim slatkim bilo to nesto zdravo slatko ili keksi, cokolada, nebitno .Nema mi gore nego kad dodemo na rodendan, a tamo sve "nezdravo" to dijete gleda u slatkise, cokoladu i bombone kao u Boga, svi klinci jedu a ona nesmije zato sto je njena mama rekla da to nije zdravo i zapalila jos jednu, takav tuzan pogled, dode mi da zaplacem.Pustam ju da bude dijete, u granicama normale. I nisam mislila nista lose kada sam prokomentirala, mislim svako ima pravo na svoje misljenje, ovo je moje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    U potpunosti se slažem, strašno mi idu na živce pretjerivanja oko prehrane. A više puta sam vidjela da dijete kojemu su slatiši i grickalice uskraćeni, i niti ne zna šta je to čokolada, dođe na neki dječji rođendan, tamo dok mu nema roditelja iskoristi priliku i pojede 5x više nego druga djeca, pa se nalije sokova, uopće ne sudjeluje u igri, jer je fiksirano na stolove sa grickalicama, koje druga djeca onako usput uzmu. Naravno, kasnije mu bude mučno, pa mama opet drvlje i kamenje po nezdravoj prehrani. A u vrtić kad dijete slavi rođendan možeš donijeti samo voće, svježe i suho. A to suho voće iz rinfuze koje onda donose puno je prema svim ispitivanjima štakorovih i mišjih dreka i raznih bakterija i ja bi radije da mi dijete pojede kikić, nego to. Ali niti slučajno donijeti u vrtić za rođendan vrećicu kikića, pa za to odmah neke mame idu ravnateljici i urlaju na tete.

  32. #32
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Anin,
    slazem se s tobom u potpunosti.Moje dijete zna za vocni jogurt samo u vrticu, ili kad ju je baka cuvala to joj je znala kupit. Ja sam joj ko maloj svjeze voce miksala ili rezala i stavljala u jogurt, a sada ako zeli voce dobi voce, ako zeli jogurt dobi jogurt U vrticu jede sto i svi. Normalno da kao za jogurt gledamo sta je zdravija varijanta sto je u danasnje vrijeme stvarno tesko. Evo kako je bio slucaj s plodovima mora, kozicama, lignjama pa o ostalim ribama, prepuni antibiotika, hrane ih gnojivom prepunim salmonele, ma uzas. Ali da ne odem off kao sto reko na to sto jednom u par tjedana pojedu hrenovke, i sto dobe vocni jogurt mogu zazmirit zbog toliko toga sto je dobro tamo. Ne pada mi napamet da joj zabranim, jer kao sto si rekla najslade je sto je zabranjeno. Primjer, isto moja poznanica dijete doma uopce nema slakog, ne brane mu ali mu ne kupuju jer trenira i to su mu kao prazne kalorije, preko ljetnih praznika smije i kada ode kod bake i dede toliko se prezderava u slatkom, toliko ga je zeljno da je povracao ne jednom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  33. #33
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Deaedi,
    vidis nisam nisam ni to znala za voce iz rinfuze i bas sam navela gore primjer djeteta koje doma ne jede slatko, i prezderavanja kada mu se pruzi prilika


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  34. #34
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Petticoat prvotno napisa Vidi poruku
    Deaedi,
    vidis nisam nisam ni to znala za voce iz rinfuze i bas sam navela gore primjer djeteta koje doma ne jede slatko, i prezderavanja kada mu se pruzi prilika


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ma da, to prežderavanje sam vidjela kod baš svakog djeteta koje ima (obično) mamu nabrijanu na prehranu. Ili, kad mi mali od jedne frendice dođe po tiho kad mama ode na wc: teta, jel mogu uzeti malo čipsa, ali nemojte reći mojoj mami...meni je to tako tužno.

  35. #35
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Bella77
    Gdje si zakljucila da smo mi rekli da su hrenovke i vocni jogurt zdrava prehrana????
    Presutimo zato sto se hrenovke nadu na meniju jednom u par tjedana i vocni jogurt jednom u tjedan, dva ..Pored svega ostalog to nije alarmantno, i vec sam rekla da doma ne kupujem ni vocni jogurt niti hrenovke. A da imam priliku kupit od nekoga domace meso, kupila bi, jos i bolje da mogu to sve sama da sam onda 100% sigurna sto jede,ali jednostavno generacije mojih, pradjedovi svi su bili u Zagrebu, jednostavno nemam nekoga u krugu ljudi da ima nekoga ne selu gdje kupuje ono sto zna sta je.A niti danas seljaci nisu vise sto su nekad bili, cast iznimkama, ali svi gledaju da se sto bolje proda.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  36. #36
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mi jedemo i hrenovke i paštetu i nareske i svašta. Evo, baš danas klinci imaju za ručak doma pire krumpir, kranjsku kobasu i salatu. A hrenovke kombiniram sa čušpajzom od mahuna.

  37. #37
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Petticoat prvotno napisa Vidi poruku
    Bella77
    Gdje si zakljucila da smo mi rekli da su hrenovke i vocni jogurt zdrava prehrana????
    Presutimo zato sto se hrenovke nadu na meniju jednom u par tjedana i vocni jogurt jednom u tjedan, dva ..Pored svega ostalog to nije alarmantno, i vec sam rekla da doma ne kupujem ni vocni jogurt niti hrenovke. A da imam priliku kupit od nekoga domace meso, kupila bi, jos i bolje da mogu to sve sama da sam onda 100% sigurna sto jede,ali jednostavno generacije mojih, pradjedovi svi su bili u Zagrebu, jednostavno nemam nekoga u krugu ljudi da ima nekoga ne selu gdje kupuje ono sto zna sta je.A niti danas seljaci nisu vise sto su nekad bili, cast iznimkama, ali svi gledaju da se sto bolje proda.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Naš kum je veterinarski inspektor i rekao nam je niti slučajno ne kupujemo meso po mesnicama, da je to strašno šta prodaju, nego da je najbolje meso po šopping centrima, koji kupuju od velikih proizvođača, kontroliranog zdravstvenog stanja i porijekla. A u mesnici se često nađe kravica iz Albanije, švercana, strašnog stanja, iz pak meso iz ledenica gdje čuvalo nekoliko godina. A mesar se kune susjedi da je domaće i friško.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 03.02.2015. at 09:40

  38. #38
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj Petticoat prvotno napisa Vidi poruku
    Bella77
    Gdje si zakljucila da smo mi rekli da su hrenovke i vocni jogurt zdrava prehrana????


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Gdje si ti procitala da sam ja to rekla?

  39. #39
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Ja ne kupujem hrenovke jer sam gledala neki video koji je bio bas gadan pa ih jedno vrijeme nisam mogla vidjet, muz ih ne jede onda ne kupujem ni maloj.ali nade se salama, poli, pasteta, i kobase naravno, kao i sve ostalo.Sve je meni jasno i to kako i od ceg se rade hrenovke, poli, pasteta ali volim poli,sva sreca da maloj nije bas nesto,pojede ali nije joj wow, njoj je draza sunkica
    Deaedi bas smo lose mame

  40. #40
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Ali za pretpostaviti je da oko nekih stvari postoji generalni stav, npr cokolada, pasteta, hrenovke, vocni jogurt, ali ne. Ljudi jednostavno misle da su hrenovke ili vocni jogurt zdrava hrana... i kad se takva hrana nadje na vrtickom meniju, svima je to normalno, a nama kojima nije, sutimo da ne budemo cudaci, ili eto smo sretni sto je taj vocni jogurt jednom tjedno a ne cesce

    Tu, ili sam krivo shvatila

  41. #41
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    To je trebalo biti kao tvoj citat i moj odgovor

  42. #42
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Petticoat prvotno napisa Vidi poruku
    Deaedi,
    vidis nisam nisam ni to znala za voce iz rinfuze i bas sam navela gore primjer djeteta koje doma ne jede slatko, i prezderavanja kada mu se pruzi prilika


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja bi rekla da je to pretjerivanje.
    Ali dobro, ja imam klinca od 1 g koji se ne moze prezderavati nicim ako mu se ne turne u ruku. Ako mu mogu tutnuti bananu ili krusku, radije cu mu to dati nego keks. A njemu je ionako svejedno! On ce pojesti oboje. Zato su mi tupavi argumenti da mu treba dati cokoladu doma, kako ne bi isao po rodjendanima prejedati se cipsa i bonbona. Com'on!
    Cilj topica je bio pitati ima li neka "zdravija"zamjena za keks u vrticima, a ne tko zdravije jede i kako vege-mame imaju prst prasine po podu, i frizider meat-free. Ono, bezveze rasprava.

  43. #43
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Naš kum je veterinarski inspektor i rekao nam je niti slučajno ne kupujemo meso po mesnicama, da je to strašno šta prodaju, nego da je najbolje meso po šopping centrima, koji kupuju od velikih proizvođača, kontroliranog zdravstvenog stanja i porijekla. A u mesnici se često nađe kravica iz Albanije, švercana, strašnog stanja, iz pak meso iz ledenica gdje čuvalo nekoliko godina. A mesar se kune susjedi da je domaće i friško.
    Eto vidis jos jedna informacija vise,zahvaljujem

  44. #44
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi rekla da je to pretjerivanje.
    Ali dobro, ja imam klinca od 1 g koji se ne moze prezderavati nicim ako mu se ne turne u ruku. Ako mu mogu tutnuti bananu ili krusku, radije cu mu to dati nego keks. A njemu je ionako svejedno! On ce pojesti oboje. Zato su mi tupavi argumenti da mu treba dati cokoladu doma, kako ne bi isao po rodjendanima prejedati se cipsa i bonbona. Com'on!
    Cilj topica je bio pitati ima li neka "zdravija"zamjena za keks u vrticima, a ne tko zdravije jede i kako vege-mame imaju prst prasine po podu, i frizider meat-free. Ono, bezveze rasprava.
    Ti si od svega sto sam napisala i dala ti primjer mama koje ne daju slatkise i da su zdraviji keksi i manje zlo od mnogocega drugog i da takve mame obicno ih nije briga za bilo sta drugo ali bitno da nikad ne proba zlo od cokolade.Gle nije isto dijete od godini dana i dijete od dvije i pol kada je svjesno cokolade, i slatkisa, niti su isti rodendani starije djece i jednogodisnjeka

  45. #45
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Tko je spominjo vege mame??te mame koje se protive keksu u vrticu, sigurno niti doma ne daju kekse i slatko, i ovo sto smonapisale ce se dogodit prije ili kasnije kada dijete postane svjesno i kada mu se pruzi prilika.A ti sa jednogodisnjakom ako mu je u jaslicama stalno u rukama keks se mozes i moras zalit.Mislim i moje dijete je imalo koji obrok smiksanu bananu, ili neko drugo voce s petitom ali doma, i ne za dorucak, rucak i veceru u vrtic nije isla tako mala pa njihov meni ne znam.

  46. #46
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Sad ću malo offtopičariti, ali evo kako izgleda moje iskustvo nakon puuuno godina: u vrtiću smo prigovarali - te keksi, te ovo, te ono... ali pravi horor vas čeka tek kad klinci krenu u školu. U većini javnih vrtića prehrana je koliko toliko ok, naročito u jasličkoj dobi. Tek kasnije (manje je love i više loših prehrambenih navika) slijede lošije stvari. Moji sad već veliki klipani se zafrkavaju kako izgleda mliječni obrok u njihovoj školi: kruh, salama (ili nutela) i čaj! Eh, da im je sad fini i zdravi vrtićki jelovnik....
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 03.02.2015. at 10:46

  47. #47
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Istina Peterlin, ali svi se mi nadamo da ćemo im usaditi neke kao zdrave navike sad u mlađoj dobi, da poslije ne moramo razmišljati hoće li radije uzeti tu nutelu ili salamu ili će ponijeti od doma nešto kvalitetnije. Možda se samo zavaravamo, ali što drugo možemo?

    Peticoat, ja sam tamo pisala generalno, nisam tebe niti spominjala.

  48. #48
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Petticoat prvotno napisa Vidi poruku
    ??te mame koje se protive keksu u vrticu, sigurno niti doma ne daju kekse i slatko,
    O varaš se. Znam više primjera gdje se na "zdravoj" prehrani u vrtiću inzistira iz razloga da barem u vrtiću dijete jede zdravu hranu, a doma se daje svašta. Ono, neka u vrtiću uvjeravaju dijete da jede brokulu, i neka to bude njihov problem, pa onda doma za večeru može hrenovka. (Sad samo čekam da se javi netko sad svojim iskustvom kako mu dijete obožava brokulu).

  49. #49
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    I ja mislim da je u školama gore nego u jaslicama/vrtiću.
    Užina u školama se sastoji od kruha, peciva, kolača, griza i voćnog jogurta.
    Ručak je nešto bolji jer ima i povrća i mesa, ali je to radi manjka novaca ipak uglavnom krumpir, riža i tjestenina.
    Voća nema nikad na meniju.

  50. #50
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi rekla da je to pretjerivanje.
    Ali dobro, ja imam klinca od 1 g koji se ne moze prezderavati nicim ako mu se ne turne u ruku. Ako mu mogu tutnuti bananu ili krusku, radije cu mu to dati nego keks. A njemu je ionako svejedno! On ce pojesti oboje. Zato su mi tupavi argumenti da mu treba dati cokoladu doma, kako ne bi isao po rodjendanima prejedati se cipsa i bonbona. Com'on!
    Cilj topica je bio pitati ima li neka "zdravija"zamjena za keks u vrticima, a ne tko zdravije jede i kako vege-mame imaju prst prasine po podu, i frizider meat-free. Ono, bezveze rasprava.

    Onda si na krivom topicu, jer se tu govori o prehrani u vrticu (dob 3+), a tvoje dijete je jasličke dobi, pa ti je rasprava stvarno bezveze.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •