Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 116

Tema: jedinstveno tijelo vještačenja

  1. #51
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Meni produžili SRV na 2 godine bez poziva na komisiju. Sve riješeno za nešto više od mjesec dana. Naprosto ne vjerujem.

  2. #52
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Meni produžili SRV na 2 godine bez poziva na komisiju. Sve riješeno za nešto više od mjesec dana. Naprosto ne vjerujem.
    Si dobila papire doma, kad?

  3. #53
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Jučer sam dobila Rješenje napisano 14.7. A papire sam predala krajem lipnja.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer sam dobila Rješenje napisano 14.7. A papire sam predala krajem lipnja.
    i ja predajem sad nove papire, ali kako je mali bio bolestan nismo stigli obaviti sve preglede... većinom imam logopeda i otorinca i dokaze o operaciji mandula, znam da je vaša curica u spektru koliko se sjećam, imam papir sa ERFa gdje piše jedna od dijagnoza mog sina da je također u spektru... koliko je taj papir njima važan, mogu li na temelju njega dobiti i dalje njegu? ja nisam na srv već na njezi djeteta (neurorizičan je pa smo već tri god doma)

  5. #55
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    i ja predajem sad nove papire, ali kako je mali bio bolestan nismo stigli obaviti sve preglede... većinom imam logopeda i otorinca i dokaze o operaciji mandula, znam da je vaša curica u spektru koliko se sjećam, imam papir sa ERFa gdje piše jedna od dijagnoza mog sina da je također u spektru... koliko je taj papir njima važan, mogu li na temelju njega dobiti i dalje njegu? ja nisam na srv već na njezi djeteta (neurorizičan je pa smo već tri god doma)
    Svejedno je da li trazis SRV ili njegu. Komisija niti ne zna sto tocno trazis . Njega i SRV ( prije 8 god. zivota) su isto pravo u razlicitim oblicima.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    sirius,znam to možda sam se krivo izrazila, pišem na brzinu, zanimalo me koliko je nalaz sa ERFa značajan u tim vještačenjima ! da li uopće uvažavaju to mišljenje ili su im bitni samo papiri od liječnika koji imaju ugovor sa hzzo

  7. #57
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Ne sjecam se da je ikad bio uvijet imati nalaze samo specijalista koji imaju ugovor sa HZZO-om.
    To nigdje nije navedeno kao uvijet da se nalaz uzme u obzir.

  8. #58
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ne znam što bih ti rekla jer ja imam sve

  9. #59
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Ne znam jel negdje navedeno ili ne , ali meni su osobno rekli da ne priznaju papire od Sabola i npr Helene i napisali na rješenju da sljedeći put donesem dokumentaciju od specijalista koji ima ugovor s HZZO-om ( tocno tak pise)..
    E sad to je bilo prije ovog jedinstvenog tijela vj. kad sam bila u Klovićevoj na komisiji.Tocnije prije otpr.godinu dana..
    Kak je sad -ne znam..

  10. #60
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Sad tek vidim da mi fali pola posta. Dakle ja sam predala timsku obradu Kukuljevićeve, ERF, privatno logoped i školski defektolog.

  11. #61
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    U novom Rješenju za slijedeći put piše: uz kontrolne nalaze liječnika specijalista koji prate zdravstveno stanje djeteta. Čak nije navedeno kao prošli put logopeda, psihologa i defektologa.

  12. #62
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Iva kad predaješ
    Dvakak ugovori kontrole

  13. #63

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Pise mi na rjesenju novo vjestacenje u rujnu, ja cu sad predati. Narucila sam ga na kontrole ali tek na jesen jer su doktori na g.o. Imam papire od suvaga orl, test sluha, orl operacija mandula, nalaz erf , i logoped... Malo kasnimo sa neuroped i psihologom... I imam misljenje logo i defektologa iz udruge Leri u koju hodamo na terapije.

    ja to nosim u klovicevu, koliko brzo rjesavaju? Ako mi dode negativno rjesnje, kada se vracam na posao? Dan nakon dolaska rjesenja ? Ako je rjesenje do rujna, u listopadu dobivam zadnju naknadu i djecji u tom slucaju ? Kako mene nervira sto u rjesenjju ne napisu datum vec mjesec.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Luka kasni u govorno jezicnom razvoju plus elementi autistic.spektra in obs. Koliko dugo je uopce moguce dobiti njegu na temelju te dijagnoze...

  15. #65
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Iva1602 koliko dugo se moze dobit njega ti nazalost nitko ne moze odgovorit..tamo neka osoba u komisiji procjenjuje i dosta je to jos uvijek subjektivna procjena.. A ako se nalazi poboljsavaju onda ti kazu pa vidite djetetu je bolje i bok. Rjesenje ti je do kraja rujna tj dok ne dobijes novo.. Mene je uvijek zvala referentica i moglo se dogovoriti oko par dana.. Tipa odbili su vas.. Ja cu sad napisat rjesenje pa mi je rekla hocete da vam saljemo doma ( onda odmah sljedeci dan se moras javit na posao ili uzet godisnji) ili da dođem tamo osobno po rjesenje ( ja sam bila dogovorila da dođem u petak i potpisem pa bi od pon trebala na posao).

  16. #66

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    mi smo doma od rođenja. imali hrpu problema, ostao je samo još govor s kojim ima još jako puno posla (ima 3.5 ggod a govori kao da ima 2 otprilike). u svim nalazima piše i dalje da treba raditi, a priljepljena nam je i ta dijagnoza iz spektra (to je novo u odnosu na predhodne nalaze. a bumo vidli, ja ću predat kaj imam, pa kud puklo.

  17. #67
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    A nemas sta drugo-predaj , a ako te zovu na komisiju jos se i malo

  18. #68
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    A nemas sta drugo-predaj , a ako te zovu na komisiju jos se i malo svadaj tamo s njima... Al mali je jos i ako imate novu dijagnozu onda i imas šanse...

  19. #69
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ne znam po kojem kriteriju biraju koga zovu na Komisiju. Ja sam mislila da će sa JTV zvati sve. Pravila nema. Nekada iste dijagnoze dovedu do različitih odluka.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    A kak izgleda ta komisija.... I jel moram dijete vuci sa sobom ili kaj . Do sad smo dobili produzenja na dva put po 6 mj i zadnji put na godinu dana... Nikad me nisu zvali na komisiju

  21. #71
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ako te pozovu svakako moraš voditi dijete. U tome i je poanta. Kako je to novo od ove godine ne znam nikoga tko je bio na toj Komisiji. Ja sam do sad s djetetom išla na Komisiju za invalidninu tri puta, a za SRV sam samo predavala papire.

  22. #72
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Ja sam bila tri put na komisiji i svaki put morala vuci dijete i svaki put se svađala zbog toga s njima jer njene dijagnoze nisu 'izvana' tj nemaju šta na njenom izgledu vidjeti.. I koma mi je bilo sto sam se pred djetetom morala svađati s njih dvije ( jedna je dr, a druga ? neznam jos uvijek sta) i bile su i bezobrazne ( ove u Klovicevoj) tak da se pripremi ak ides bas tamo... Bezveze te ispituju sta je , a sve im pise u papirima i svaka druga recenica im je :'ma nije to nista...' Prvi put su mi rekle da ce me eto najvjerojatnije odbiti pa mi doma javili da su mi odobrile 6 mj. Pa me drugi put odbili, pa za dva mj ja trazila ponovo jer su se maloj pogorsali nalazi pa su tad bile ful bezobraze, al sam onda ih srezala pa su mi odobrile jos 4 mj.dok ne obavimo MR i dobijemo friske nalaze.Dalje vise nisam ni trazila..malena je pod terapijom i ok sad , a vise i nisam imala želudac za natezat se s njima..

  23. #73
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ja dobila godinu dana, fošlo i rješenje

  24. #74
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Super

  25. #75
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    si ti dobila papire?

  26. #76
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Cure, dijete je dobilo invalidninu na osnovu dijagnoze (koja nije trajna-ne znam kak da objasnim.....bila bolest koja se izlječila operacijom i kemoterapijom i sad je dobro, ne koristi nikakvu terapiju i svi nalazi su super) i na osnovnu toga uvećani DD. Nismo išli dalje na komisiju, jer nismo imali na osnovu čega (svi nalazi su super), ali nismo nikome ništa ni javili. Mislili smo da ako se ne donesu papiri, da se to automatski prekida. Da li smo trebali ipak nekaj napravit?!
    Jelenaaa.....pomagaj ti uvijek sve znaš

  27. #77
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Mislim da bi trebala javiti za DD, nisam sigurna koliko oni prate datume.

  28. #78
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    U rješenjima piše da se MORA obavjestiti o svakoj promjeni stanja na osnovu kojeg ste ostvarili prava.

  29. #79
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    prate datume, bar moja, već mjesec dana pije je poslala da joj moram poslati papire kad dobijem, to ću sjutra

    suzi do kad ste imali neko zadnje rješenje???

  30. #80
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Nitko nam nije niš poslal ranije. Do 15.06. za ivalidninu, a mislim da je za dd 10.07.
    Posljednje uređivanje od Suzizana : 10.08.2015. at 14:47

  31. #81
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    isplata je bila oko 18.7. nazovi i pitaj jel trebaš kakve papire,

    očito nemaš moju tetku , jer ta bi već početkom 6. slala za nove papire

  32. #82
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Ok. Vidim da su prošle godine poslali 21.07. izjavu koju sam morala popuniti i poslati radi ponovnog utvrđivanja i ispunjavanja uvjeta za priznavanje prava. Ove godine nisu.

  33. #83
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Padam s marsa svake godine si išla na nlvo utvrđivanje ivalidnine?

  34. #84
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Nisam, nemamo na osnovu čega, jer je ona dobro. Svi nalazi su ok (samo nek jesu i ne trebamo niš)!! Svoju soc.r. nisam dobila na go je do ponedjeljka, a ova koja se javila ne zna . U HZMO sam čak dva puta dobila centralu na kojoj žena ne zna isto niš i dala mi je tri broja za dd al se ni tam nikad niko ne javlja .

  35. #85
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ne ja sam pitala prije si svake godine išla na komisiju???

  36. #86
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Ne, dobila je rješenje 2013. na dvije godine i ove godine smo trebali ići u šestom mjesecu. Prošle godine nam je samo poslala onu Izjavu. Ma meni je samo da me neko ne za**bava zakaj nisam došla na komisiju, zakaj nisam javila. Bilo mi logično, ak ne tražimo niš dalje i ak ne dođemo iz bilo kojeg razloga da se to sve prekida! Al kak kod nas i ono kaj je logično nije.....pitala sam tu.

  37. #87
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ja pretpostavljam da će ti prekinuti isplatu inv. i DD kad prođe rok i ne predaš papire, ali vjerojatno će te tražiti povrat svega isplaćenog nakon isteka starog Rješenja.

  38. #88
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Kakav povrat, ako će mi prekinuti isplatu kad prođe rok? Rješenja su s 10.07. pa je to tu negdje. Nismo sigurni i nikak se nemremo zbrojiti kak se isplaćuju dd, i naknada od grada, unaprijed za mjesec ili unazad (ne piše kod uplate). Na invalidnini piše za koji je mjesec i dobili smo za 6. Zato me zanimalo da im poslije ne moram vraćati ak oni ne vode evidenciju.

  39. #89
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    DD će ti možda i prekinuti ali za invalidninu nisam sigurna. Oni definitivno nisu ažurni. Ja sam mjesecima zvala i ispravljala njihove greške kad sam prelazila sa punog na pola iznosa i obrnuto.

  40. #90
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    I ako si primala onih 200kn od Zagreba njih moraš sama obavjestiti o prestanku prava na invalidninu.

  41. #91
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Oni definitivno nisu ažurni. Ja sam mjesecima zvala i ispravljala njihove greške
    A joooooj! Kad bi mogla nekoga dobiti i pitati za proceduru...bilo bi to super. Hvala svima na savjetima i pomoći!

  42. #92
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    dd se isplačuje unazad ovih dana isplačuju za 7. mjesec

  43. #93
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Rekla mi soc.r. da predam dalje papire i da će komisija odlučiti da li treba prekidati ili ne, da ja mogu reći da je dobro ali da nisam doktor. Rekla je da neće biti problema i ako me neko nešto pita da kažem da mi je ona tak rekla. Rekla je i da me je ona trebala na vrijeme obavijestiti.

  44. #94
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ok

    predaj papire

  45. #95

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    ja sam predala prošli tjedan sve u Klovićevu. Pravnica mi je rekla da ih ne trebam zivkati i da čekam Rješenje, i da imam svoja prava sve do dana primitka Rješenja doma na adresu. Na starom rješenju mi piše novo vještačenje u rujnu, znači ako budu kasnili do desetog mjeseca sa rješenjem ja sam toliko dugo na njezi dok mi rješ ne stigne, bez obizra kaj piše na starom da je vještačenje u rujnu? jel tak?

    što da napravim sa dječjim ako stigne negativno rješenje, kopiju rješenja šaljem u hzmo da mi ga prekinu?

  46. #96
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    jelena, jesam, iva mislim da da. meni je moja soc.r. rekla da moja I ima pravo na invalidninu tak dugo dok ne dobijem drugačije rješenje. i rekla mi je da sad ovo što dobijem doma od nje pošaljem u HZMO da znaju da je poslan zahtjev za novim vještačenjem.
    Posljednje uređivanje od Suzizana : 24.08.2015. at 13:13

  47. #97
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    imate sva prava ko i sad dok ne stigne nekakvo rješenje, a ako dođe negativno onda faksirat njima u dd s datumom kad ste primili rješenje, bez obzira kaj će na rješenju pisat tamo neki datum mjesec dana ranije,

    inače moje papire su ove godine u dd dobili samo 20 dana prije mene, samo da imate uvida, ali sam sjejedno poslala papire ( naravno info kad su dobili sam dobila nakon kaj sam papire poslala)

  48. #98
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    ne znam kako je u zg na jedinstvenom tijelu v, kod nas u Osijeku uz med dokument (koja sad nije striktno propisana-nego kažu predajte sve što imate od zadnjih kontrola) traže izvadak iz gruntovnice da dijete nema ništa na sebi, izvadak iz katastra i iz porezne da nije dijete imalo prihoda proteklu god..masovno ljude vraćaju zvog tri papira koja do sad nitko nije tražio.

  49. #99
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam kako je u zg na jedinstvenom tijelu v, kod nas u Osijeku uz med dokument (koja sad nije striktno propisana-nego kažu predajte sve što imate od zadnjih kontrola) traže izvadak iz gruntovnice da dijete nema ništa na sebi, izvadak iz katastra i iz porezne da nije dijete imalo prihoda proteklu god..masovno ljude vraćaju zvog tri papira koja do sad nitko nije tražio.
    to traze za invalidninu po novom zakonu.

  50. #100
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    ne znam od kad je novi zakon za invalidninu, ja to nosim svake godine, sad već treći put

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •