Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 193 od 193

Tema: Tuzba vrtić

  1. #151

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Alga meni ovo sto govoris zvuci kao horor prica

  2. #152
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    ajmo sada izvuci stav da su odgojitelji nemarni.

    najbolje da djecu ni nesaljemo u vrtic, jer je to mjesto urote protiv roditelja i klinaca samih.

    Da, dobra sam sa našom tetom. Imamo odlican odnos. Gradili smo ga kroz godine SURADNjOm, sto i tebi savjetujem u buducnosti.

    opet cu ponoviti:

    apsolutno, ali apsolutno odbijam prihvatiti da je bilo koji odgojitelj, bilo kada, pristao izignorirati takvu ozljedu.
    Time ne omalovazavam tvoju ljutnju, vec mislim da se u citavoj prici dogodilo jos nesto.
    Eventualni propust svakako treba ispitati , ali postoje i ljudski nacini.
    Posljednje uređivanje od anatom : 18.06.2015. at 23:23

  3. #153
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    ajmo sada izvuci stav da su odgojitelji nemarni.

    .
    ma naravno da nisu. ali sam htjela skrenuti pažnju da nisu baš ni svi savršeni.

  4. #154
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj alga prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, možda i je ispravno.. jer češći su slučajevi da su tete štićene sa strane ravnatelja nego da se slučaj primjereno ispita i ako treba sankcionira. Teta koja je našu djecu prije mnogo godina ugrozila time da su sa njihovih samo tri godine šetali bez nadzora po opasnoj prometnici i dan danas je na tom istom radnom mjestu. Nije bilo sankcija. Derala se na nas, i mi smo pognuli glavu. Ali to je samo sreća da se ništa nije dogodilo. A kad razmislim što se sve moglo desiti, smrznem se.
    Tetama u nasem vrticu je jedan novi klinac izasao van iz vrtica u dvoriste , odnosno ulazni prostor koji je ograden ( ali ne i zakljucan). Teta ga je vidjela kroz prozor i noge su joj se odsjekle. Nakon toga stavljena je zastita na ulazna vrta i tek nakon pritika gumba koji je potavljen visoko moglo se izaci iz vrtica.
    Ima svega, ali nekako volim vjerovati da vecina nauci sto treba na vlastitim greskama ( pojedinci i kolektiv).

  5. #155

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Kod nas postoji sifra na vratima ali se redovito podmece pod vrata zeljezni stalak za kisobrane jer im se neda stalno otvarat i zatvarat vrata. Samo da se zna da to nije bas fiksno i ta vrata su jako teska pa me nebi cudilo da su to ta vrata koja su kriva za ozlijedu. Ali dobro.

  6. #156
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Nisu otišli iz vrtića nego iz dvorišta ispred vrtića u kojem su bili sa tetom. Ona je razgovarala sa nekim na dvorištu i nije ih gledala, i to malo duže je pričala, jer prometnica nije vidljiva iz dvorišta.
    Nego cl-lady, što kaže curica na događaj? Vidjela sam na drugoj temi da kažeš da jako dobro priča i da sve priča?

  7. #157

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Jao taman zaboravi pa ju netko pita a sto je bilo sa rukicom. Danas ju je 50 ljudi pitalo sto je bilo a ona stalno čepija pujst. Jako sam se iznenadila kako je objasnjavala teti na policiji. Stvarno je imala dobru interakciju.
    Ova ju je pitala : L sto se dogodilo sa prsticem a ona se skroz uzivila , pa je teta u pp pokazala na ormar a moja mala je pokazala gore (ormarici nemaju kvaku nego gore imaju prostor gdje se stavi ruka i otvori ormaric.) I teta policajka je otvorila ormaric a moja mala se lecnula pa je stala. Ajde nekako prođe dan.. ali jako se ljuti jer ju longeta stopira u igri a o spavanju da ne pricam.. place u snu staaaaaaaalno
    Zaspala je u 9 vec se 6 puta probudila.glava me ubija od nespavanja.. nadam se da ce nocas malo bolje spavati. Ne znam. Ja nikako ne mogu povjerovati da je taj ormaric to napravio.... pokusava se popest na krevet i ne moze pa place.hoce obuc hlace pa nemoze. Hoce svasta raditi pa ne moze..
    I vrtimo se non Stop u krug.. ali dobro. Barem nije vruce pa je lakse ,a ima i periode dobre volje...
    Posljednje uređivanje od sirius : 19.06.2015. at 15:09

  8. #158

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Ajde cure, navalile ste na cleaning-lady, dajte joj trenutak da zraka udahne ...
    Moje curke srećom nisu imale nikakve ozbiljnije ozljede u vrtiću, ali smo se sreli s nemarnim tetama.
    I mogu razumjeti uznemirenost cl-lady zbog takvog odnosa prema djeci, jer upravo nemar teta može dovesti do ovakvih i sličnih (i gorih) situacija i ozljeda. Nitko ne kaže da djecu možeš zaštititi u svim, baš svim, situacijama, ali brigom i pažnjom se bar može smanjiti broj problema.
    I kod nas se događalo da su djeca izašla sama iz vrtića i vrtičkog dvorišta direktno na cestu. Pa zar vas to ne bi uznemirilo?
    I mi smo pobjegli od jedne tete. Strašno je kad ne možeš vjerovati teti, cijeli dan te ždere šta se zbiva u vrtiću? hoćeš li saznati sve što se zbivalo? Mala djeca ne znaju pričati i reći, a ti možeš pomoći djetetu i dobro reagirati samo ako si siguran da točno znaš što se zbivalo.

    Ne želim ulaziti u primjerenost ičijih poteza, ali znam da bih i ja bila jadna baš kao i cl-lady.

    Vrtići bi trebali imati osiguranje od nezgode 24 sata dnevno, svaki vrtić sam bira osiguratelja, novac se isplaćuje ako je ozljeda ostavila za posljedicu neki trajni invaliditet i ovisi o postotku invaliditeta i iznosu na polici. Neki osiguratelji daju i druge vrste naknade, najbolje je kod ravnateljice dobiti ime osiguratelja, policu i uvjete osiguranja, pa vidjeti za što imate pravo tražiti isplatu, a sve se temelji na medicinskoj dokumentaciji.
    Potpuno drugo je osiguranje od odgovornosti, gdje su novci veći, ali mislim da se temelji na tužbi.

  9. #159

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Osigurana je na sve do 20 000 kuna. Vec mi je prijatelj sve to provjerio , ravnateljica mi je kopirala policu.. sutra ce tajnik ispuniti i skenirati pa mi poslati mailom..rjec je o croatia osiguranju..

  10. #160
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    i ja mogu razumjeti i uznemirenost i ljutnju
    i još prije tugu i žalost radi djeteta koje pati i koje je doživjelo stvarno bolnu povredu

    ne mogu razumijeti toliku, može se reći, mržnju

    nadam se da nitko neće mom djetetu ili nekom drugom dragom napraviti nešto tako strašno da bih mu ja tako žarko željela otkaz
    jer radi ovog ne bih
    bila bih jadna, nesretna
    sigurno i ljuta ako bih mislila da se dogodio propust i nemar
    ali ne bih radi ovoga tražila nečiji otkaz
    ne bih redi ovog ugrozila nečiju egzistenciju

    to je jedino što smatramo da nije ok
    nitko cl ne osporava pravo na tugu ljutnju njihovo iskazivanje

  11. #161
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Cleaning lady slatka ti je curica.bas mi je zao da je sve to prosla.
    meni upada u oci bezosjecajnost tete u danoj situaciji i potpisujem pulinku u tom dijelu.

    I bas ste cure navalile na cl.lady.
    Mozds fakat nije dobro sto mi ostali sutimo u mnogim zivotnim situacijama umjesto da probamo naci put do pravde.sad pricam opcenito.

  12. #162

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Meni su se javila u inbox teta koja je radila u vrticu i samo mi je potvrdila sve moje teze. Ja ne mrzim tu tetu ali joj puno toga zamjeram. Ja joj nisam ugrozila egzistenciju nego si je ona sama ugrozila egzistenciju svojim neprimjerenim komentarima i postupcima kao i nepostivanju mojeg djeteta i mene kao roditelja. I upravo to sto lili75 kaze , to je i ta teta u inbox rekla. Da se sve vrlo lako zataska. Nazalost. A to je nedopustivo u bilo kojem zanimanju i koci napredak struke i narusava opcu kvalitetu i viđenje cijelog vrtica.. a nas vrtic i nije bas tako mali ! Ima 4 podruznice.

  13. #163

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Hvala na komplimentu lili75 njezina je osobnost ista kao i izgled. Njezno drago i dobro stvorenje. Sušta suprotnost meni. Uvijek sve dobije i to na najljepši i najslađi mogući naćin.

    I opet se probudila u plaču... laku noć svima..

  14. #164

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj cleaning-lady prvotno napisa Vidi poruku
    Alga , ovdje cure imaju vrlo jasnu sliku o toj teti ali im to nije vazno. Vazna je prijava policiji koju salje bolnica. Nike im vazno niti to sto nisam.ja ta koja to izmislila niti a ja ta koja je to predlozila niti sam ja taj zakon i protokol izmislila. Vazna je osuda. Ti cl pretjerujes. Tu nema dalje. Tvoje dijete ima previse skracen noktic pa ju boli , nes ti rane.
    Kao da sam ja zvala policiju jer mi je netko ubrao cvijet iz dvorista.
    Ne, cure ovdje uopce nemaju jasnu sliku o teti. I to zato jer si ti daleko od toga da budes objektivna i autenticna u opisu tete, situacije i ostalog.
    Cas si ti zvala policiju, cas hitna, cas ovo cas ono, mjenjas pricu, nadopunjujes.
    zapravo nitko od tebe ne moze saznati kaj je bilo i kak je bilo osim onog kaj smo vidjeli na slici: prstic bez nokta i ozljeda jagodice....
    Posljednje uređivanje od orange80 : 19.06.2015. at 00:45

  15. #165

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Da. Vjerujem da to tebi tako izgleda.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Čisto sumnjam da će teta bit gsankcionirana ikak a otkaz sigurno neće dobit.
    Znam puno priča o izlascima djece íz vrtića a da tete pojma nisu imale,niti ih je bilo briga,niti su primjetile. Ima teta i teta.
    Ia ih koje vole svoj popgsao i djecu a ima ih koje to pgwrade jer su završile za odgajatelja jer su nešto htjele završit.
    Eto.

    A da je nježni dječji noktić lako otkinut,uvjerila sam se na svoje oči,na ravnom,u šetnji...dijetmoje dijete u dobi ,negdje kao tvoja curica je palo iz čistog mipa i ostalo iste sekunde bez jednog noktića. Nosila sam je do hitne i da,plakala mi je u naručju jako dugo,možda preko sat vremena

  17. #167

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Izvinjavam se zbog greški,pisala sam s moba

  18. #168

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Zao mi je miffy.
    Drago mi je da si mi se javila , jer si mi popravila malo pricu o situaciji. Barem imam informaciju da je moguce tako lako frknut nokat maloj curici. Onda mozda i je bilo na ormaricu.

  19. #169
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ne mozemo mi ovdje dozivjeti sto se i kako zapravo desilo...
    F je imala godinu i pol kad sam skuzila da na mobu imam propustenih 8 poziva iz vrtica, strcali smo se isti cas, u vrticu smo vec nasli hitnu, objasnili su nam da je dijete najednom pocelo tesko disati i da su pozvali hitnu i prije nego sto su nas uspjeli dobiti...hitna je rekla da odvedemo dijete pedijatru, pedijatrica - ako se disanje ne smiri do predvecer da ju vodimo u bolnicu. Rebro ju je dva dana liječilo od laringitisa da bi treći dan došao otorinac i poslao ju na hitnu operaciju - apsirirala je alu foliju u vrtiću, zapela u glasnicama...

    Od svega što je poslije toga slijedilo, ukratko cu samo rec da vrticu nisam zamjerila bas nista jer sam ih dozivljavala kao brizne i to su potvrdili u svakom svom postupku...Ako cl-lady nema to bazicno povjerenje u vrtic i postupke tete onda stvarno nesto treba uciniti, ako nis drugo, nakon svega maknuti dijete iz tog vrtica.

    Rebru sam zamjerala jako puno toga, na zalost, niti jedna moja zalba nije urodila plodom, a ocekivala sam promjenu barem nekih protokola.

    I jos, nikad nisam dozivjela da je vrtic ili skola vodila dijete pedijatru ili na hitnu zbog visoke temperature...

  20. #170

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Bubica. Nitko nije trazio da itko dozivi sto se i kako zapravo desilo nego pravnu proceduru u ovom slucaju. Nista vise nisam trazila.

    Moje dijete je nebrojeno puta imalo temperaturu i svaki put su me zvali odmah. Zasto me sad nisu odmah zvali to zna sam Bog.

  21. #171
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Evo da i ja nabicim komentar... svi smo mi osjetljivi na svoju djecu-i trebamo biti jer oni su nam najvažniji na svijetu.
    Cleaning-lady je odreagirala onako kako je u tom trenu smatrala ispravnim. Ok, to se sve dogodilo-događa se svašta u vrtićima i školama, puno je djece i teško je u svakoj sekundi imati dijete na oku , prožvačeš i to da je teta već čekala sat vremena da njoj javi ali nikako, apsolutno nikako ne mogu prožvakati izjavu kako je dijete od dvije godine koje je pričepilo prst tako jako da je nokat istrgnut plakalo sat vremena nepotrebno . To boli ko sam vrag i mislim da bi i ja urlala od boli još sat vremena. Osobno vjerujem da je to ono što je cleaning izbacilo iz takta i tu je odlučila izgurati stvar do kraja. Kad ti teta kojoj bi trebalo biti žao do neba baci takvu izjavu dođe ti da ju šupiš. I da, znam da je to težak i odgovoran posao i da rade u koma uvjetima ali isto tako znam da kad su vani na dvorištu one uvijek sjede na hrpici i piju kavu-nitko ne gleda tu djecu, puno puta ni ne znaju da su se klinci udarili.
    Većina teta sa kojima sam ja imala posla su stvarno bile ok i djeca su ih voljela-osim jedne ... mali ju nije nikako mogao smisliti.Čuvala ga je u starijoj jasličkoj grupi kad je tek krenuo u vrtić..imali smo malo težu prilagodbu na vrtić i općenito na moj odlazak na posao jer se mali tada potpuno okrenuo tati-što je meni jako bilo teško al sam čekala da ga prođe faza i ta teta je čak našla shodno suprugu reći kako bi se mama morala baviti više sa djetetom jer samo tatu spominje Ugl. na njoj se vidjelo da ne voli djecu, da je tu jer mora i uvijek je vikala na njih-zato je klinci nisu ni voljeli. Na žalost ima ih takvih i to su tete koje loše rade svoj posao, jer ima i divnih teta koje odlično rade svoj posao unatoč groznim uvjetima i klinci ih obožavaju-to se odmah vidi.
    Odgajatelj, učitelj- to su "sveta" zanimanja koja naravno ni ne može raditi bilo tko i zato njihov rad i treba biti pod povećalom a ne tretirati ih se kao svete krave. Niti su sve tete dobre niti sve zaslužuju raditi svoj posao. Svaka čast onima koje ga rade kako treba ali ne vidim razloga zašto one koje ga ne rade kako treba ne bi dobile otkaz. i ja ću dobiti otkaz ako xy puta nešto zahebem u firmi.
    Posljednje uređivanje od dodagoda : 19.06.2015. at 12:36

  22. #172

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    najbolje da svi sve relativiziraju i umanjuju i ni slučajno se ne bune i ne inzistiraju na poštivanju pravila
    brze je i lakse i ucinkovitije dobro se s nekim 'slizat'

  23. #173
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Osim toga, cleaning je rekla kako sa tom tetom ima povijest i ovo je vjerovatno bio samo vrh ledene sante. Nek je tužila i nek je bila policija. Ne treba šutiti, zato nam i je u državi ovako jer smo odšutili na sve i svašta.

  24. #174

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    kad se već toliko držimo protokola, moram pitati od kad se smiju postati fotke na ovom forumu?

    i nije mi jasna još jedna stvar - nakon savjeta prijateljice odvjetnice, zašto se pravne savjete traži od forumske populacije?

    sve drugo je već rečeno - dijete je, nažalost, doživjelo ozljedu, treba utvrditi je li bilo propusta... da će doći do otkaza zbog toga - teško. i ja bih voljela kada bi svi koji u svom poslu koji griješe bili sankcionirani, ali mi se otkaz u ovoj situaciji čini prilično nerazmjeran pogrešci.

  25. #175

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Isto onda od kad se nesmiju brisati teme a svjedok sam nekih obrisanih. Administratir ovog foruma ide kako mu odgovara. Moze tu i tam slika da se upotpuni cijela slika "slucaja" ma zapravo. Neda mi se.

  26. #176
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Riječanka,cleaning je kao što vidiš po registraciji nova na forumu,očito nije upoznata sa svim pravilima...

    cleaning,brišu se teme/riječi koje se kose sa pravilima udruge/foruma,otkrivaju ili ugrožavaju nečiji identitet isl (iz tog ti razloga predlažem da zamagliš lice kćeri na fotki)....
    ..pretpostavljam da je X ljudi poželilo da mu se iz ovih/onih razloga nešto pobriše,ali najbolje što može,kad se tema otme kontroli,debelo skrene s puta isl. jest da je admini zaključaju pa da se više ne može postat!
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 19.06.2015. at 13:48

  27. #177

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Da. Ali mi tema nije obrisana kada se radilo o otkrivanju necijeg identiteta. Iz naslova je bilo vrlo jasno o cemu se radi. Konacno je netko primjetio da se slike ne smiju postati... a administrator je nekoliko puta odgovorio na ovu temu. Jos je zanimljivije to da sam vec dobila jednom neku opomenu jer sam stavila sliku autosjedalice. Dakle upoznata sam sa pravilima. Jako zajimljivi postupci pravih majki .. zena... odgajatelja... na zalost tapatalk mi ne nudi opciju postavljanja slika u formatu koji forum odobrava. Ili dozvoljava a ja to me znam napraviti. Za sjest pred kompjuter nemam vremena.

  28. #178

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Nisam ni ocekivala drugacije zapravo od majki kojima je normalno da se tete ne drze protokola i sklone su iste u nedogled opravdavati. Zasto bi se iste drzale nekih pravila.

  29. #179
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Citiraj cleaning-lady prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam ni ocekivala drugacije zapravo od majki kojima je normalno da se tete ne drze protokola i sklone su iste u nedogled opravdavati. Zasto bi se iste drzale nekih pravila.
    Eto, kao i u situaciji stradalog prstica, tako i ovdje na forumu - debelo si pretjerala! Nije mi tesko zamisliti da je teta u strahu od tvoje reakcije predugo cekala da ti javi da se dijete povrijedilo. Vrtic je iza nas, ali sada mi je jasno zasto su mi tete sa strahom govorile o svakom, pa i najmanjem padu mojeg djeteta. Nisu uvijek tete za sve krive, ima i roditelja koji su prava nocna mora!

  30. #180

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Da. Onih koji zapravo brinu za svoje dijete. I zastrasujuce je koliko svi lizete te svoje tete i zanemarujete njihove greske koje konstantno ponavljaju i obrasce ponasanja koje namecu.
    I rijeci koje govore djeci i ideravanja i svega i svacega. Svaka cast tebi teta eta. Nebi voljela biti tvoje dijete. Za moje se srecom ima tko boriti.

  31. #181
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno


  32. #182
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Osjecaji su nam zajednicki! Ja isto ne bih voljela imati takvo dijete kao ti
    Posljednje uređivanje od Teta Eta : 19.06.2015. at 14:23

  33. #183
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Istina, kao što ima svakakvih teta ima i svakakvih roditelja... ima onih koji očekuju da teta cijeli dan "bedina" samo njihovo dijete, ima onih koji za svaku i najmanju masnicu dižu paniku , ima onih koji bi da im tete kuharice kuhaju posebnu klopu-jer ako mogu nekima(djeci koja imaju celijakiju i dijabetes) onda mogu i njihovom djetetu... Na dalje nitko od nas nije bio prisutan razgovoru i situaciji koja se dogodila da bi mogli suditi-možemo samo dati svoje mišljenje.
    Mene se najviše dojmio baš taj tetin komentar da je malena nepotrebno plakala sat vremena. Hladno za nekoga tko treba biti susretljiv i nježan prema djeci.

  34. #184
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    sirius, daj pls kljucaj ovo, nema smisla tema

  35. #185
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    da, nema-sad će se svest na prepucavanja sve...

  36. #186

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Steta ja sam navodno bila jako dobro i mirno dijete.kad su mi braca blizanci preminuli mama mi je rekla da ne zna kako bi prezivjela bez moje i sestrine pomoci. A kada je ima dva spontana u 16 i 17 tjednu cijelo kucanstvo sam ja odrzavala. Da ne pricamo svojem malom bratu koji je bio uvijek na mome boku dok sam kuhala. Bila bih ti divna kcer i potegla bi i za sebe i za tebe i sve u kuci.

  37. #187

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Ha da. Kljucat treba sad kad smo dosli do nemarnih roditelja. Ali ja sam jedna pa vas nemogu napasti sve kao vas dvadeset mene. Svima kojima sam linkala sto pisete su sokirani kolicinom neempatije, napadanja , zlocestih provokativnih komentara i osuđivanja mojih i po zakonu ispravnih stavova.

    Ali sam ja luda i pogresna sto se pridrzavam pravila. Pretjerujem i ne znam sto.

  38. #188

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Gignger unistile ste smisao ove teme. Unistile ste ono po sto sam dosla. Po pravni savjet. Ali dobrom sada znam bolje.

  39. #189
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ja na ovu temu imam samo jedan komenar, iskljucila sam se jer mi je bilo jasno kamo vodi
    Sad je stvarno svega previse i treba kljucati

    Jasno mi je kako se osjecas zbog malene, a sad se osjecas i napadnuto, jer vecina misli drugacije
    Imas pravo napraviti to sto jesi i nebitno sto ja ili bilo tko misli o tome
    Necu ulaziti dalje u raspravu, samo cu ti reci da imas krivo ako mislis da su nemarni svi koji misle imalo drugacije od tebe

  40. #190
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    mene uzasava iznosenje polucinjenica i banaliziranje ucinjenog.


    prosla sam ponovno protokol i jasno je da je napravljeno SVE sto je trebalo biti napravljeno, osim tocaka koje se ticu odlaska na hitnu i organizacije rada nakon odlaska maticnog odgojitelja sa ozljedenim na hitnu. Netko je procjenio da ozljeda nije opasna po zivot i da nema potrebe za hitnom medicinskom pomoci.

    a sada Cl spominje da se nije napravilo nista?!?!?

    zanemarivanje bi bilo da je malena ostavljena sa takvim prstom citav dan bez da ju je itko pogledao.


    Ja cu ponovo ponoviti da razumijem osjecaje i ljutnju i gubitak povjerenja. To mi je sve jasno.

    Ali nitko od nas nije cuo drugu stranu ove price.

    ja sam da se tema kljuca.

  41. #191

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Nemarni su svi oni koji ne provode sankcije nad tetama koje provode svoju slobodnu volju koja nije po protokolu + povijest i preruzni komentari. Pitala bih czss tko je tu nemaran roditelj.i koga ce ta teta u buducnosti cuvati. I zasto je pravedno da nitko ne odgovara za postupke koji nisu po protokolu. Pitala bih policiju da li je nemaran roditelj koji ne prijavi da nesto ne stima sa tetom u vrticu i pitala bih gradski ured za odgoj i obrazovanje da li je roditelj nemaran ako ne prijavi tetu zbog tetinog nemara. Pa stvarno ste cudne.nije poanta u ne slaganju.poanta je u tome da je sve otislo u totalno nekom drug smjeru od pocetnog: moze pravna pomoc ? Ja nisam preispitivala vase odluke vi ste moje.osuđivanje jer sam isla na policiju pozuriti postupak prijave , zato jer zelim da odgovorna osoba dobije otkaz. Pa smjesna si.

  42. #192
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Sa ovakvim stavom, ce do zavrsetka skolovanja tvoje kceri jako puno ucitelja i odgojitelja izgleda ostati bez posla.

    Nijedan postupak koje je teta mogla/ili nije napraviti tebi nebi odgovarao. To je cinjenica.

    Ako si se vec okruzila savjetima policije, odvjetnika i tko sve zna koga, nerazumijem zasto si uopce dosla traziti pravni savjet. Osim ako cilj nije bio hajka na tetu zbog koje tvoja kci ima "ostecen" prst.

    dogodilo se da je vecina ipak rekla da si preburno reagirala, sto ti ne odgovara.

    Mislim da bi bilo puno povoljnije po tvoju kci, da paznju posvetis njoj da sto prije ozdravi.

  43. #193
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    hajde, procitati cu na miru nakon kljucanja.

    Pretpostavljam da ste svi vi shvatili sto pravno mozete uciniti kad vam ponasanje tete ne odgovara.
    O pravu bih samo rekla da su svi nevini dok se ne dokaze da su krivi.


    još samo dodam kad je osoblje vec prozvano...
    Da, vidjela sam sliku i tolerirala to privremeno jer sam pretpostavljala da ti nesto znaci da ju ljudi vide, a uzimajuci u obzir da si uzrujana i potresena zbog dogadaja.
    isto tako zbog zastite privatnosti tvog djeteta, a obzirom na proces koji si pokrenula izbrisala sam ime vrtica ,te sliku. Zbog tvog i djetetovog interesa , ne mog (meni je svejedno).
    Isto tako postoje pravila foruma (koja si ti prekrsila nekoliko puta), ali osoblje moze subjektivno odluciti sto ce sa krsenjem (iako su objektivna pravila koja namece sam forum puno stroza, posebno za ponavljajuce prekrsaje). Još bih dodala da osoblje foruma radi na volonterskoj bazi, da ima poslove , obitelji ili drugi volonterski posao u kojem natjerava pravo i pravdu...pa obzirom na sve to ponekad (zapravo, vrlo cesto) jednostavno je stigne pratiti svaku aktivnu temu.
    Posljednje uređivanje od sirius : 19.06.2015. at 15:23

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •