Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: 0 Rh negativna i spontani

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    20

    Početno 0 Rh negativna i spontani

    Postovanje drage trudilice i trudnice imam jedno pitanje... Imala sam spontani pobacaj u 6. Tj trudnoce. Prije 6 godina. 0 negativna sam krvna gupa, i nakon kiretaže su mi dali rhogam injekciju, kao sigurnosnu mjeru za buducu trudnocu da opet nebi doslo do spontanog. I sad me zanima ako sad nakon 6 godina ostanem trudna, dali ta injekcija rhogama jos djeluje? I ako ima netko tko bi mi malo vise o tome rekao bila bi zahvalna !Hvala puno

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Jednostavno rečeno, ta injekcija Rhogama, je tada spriječila stvaranje antitijela na Rh+ antigen. Jednostavnim krvnim testom može se odrediti titar antitijela u krvi. Određivanje titra je standardna pretraga u trudnoći. S obzirom da si primila Rhogam na vrijeme velika je vjerojatnost da je sve u redu i da možeš mirne duše ostati trudna.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    20

    Početno

    Hvala marta!! sad radimo na bebi i strah me, MM je 0 + krvna grupa, a ja sam 0- . Pa me strah da se isto ne ponovi prije prvog pregleda kod ginekologa. Ukoliko dođe do trudnoce...

  4. #4
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    hannybanny, tko ti je rekao da je do spontanog došlo jer si negativna krvna grupa?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    20

    Početno

    Pa dr. U bolnici. Da je moje tijelo odbacilo plod znog te rh imunizacije.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    20

    Početno

    Pa dr. U bolnici, da je moje tijelo odbacilo plod zbog te rh imunizacije vise se i ne sijecam svega, to je bilo prije 6 godina.

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ukoliko je to bio rani spontani, mala je sansa da je moglo doci do senzibilizacije, a Rhogam si primila. Ne brini, kad zatrudnis dr. ce te poslati na testiranje pa ce se odmah znati kakvo je stanje.

  8. #8
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    ja sam također 0 negativna, a mm B pozitivan i imam dvoje djece iz dvije potpuno uredne trudnoće. moja sestra i njen muž imaju istu kombinaciju ko mi i također 2 trudnoće i 2 zdrava djeteta bez ijednog spontanog. moje starije dijete se rodilo također negativno i nisam dobila nikakvu zaštitu, a mlađa je pozitivna i nakon nje su mi dali tu injekciju iako sam rekla da ne planiram više djece. valjda tako ide po protokolu. nikad mi ni jedan ginekolog nije napomenuo da bi zbog te inkompaktibilnosti mogla imati kakvih problema sa trudnoćama iako sam čula za slučajeve kad je bilo nekakvih problema. čini mi se da sam baš ovdje na rodi davno pratila priču gdje se beba rodila zbog toga dosta ranije, ali je koliko znam na kraju sve ok završilo.

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Do mozebitnih problema dolazi samo ukoliko je zena (Rh negativna) senzibilizirana, a do senzibilizacije dolazi mijesanjem krvi fetusa i majke. Ukoliko zena nije senzibilizirana nece biti problema s nekompatibilnoacu. Rhogam sluzi da do senzibilizacije ne dodje. Zato se daje tek nakon utvrdjivanja bebine krve grupe.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    20

    Početno

    A ja se nadam da ce sve biti u redu hvala vam na odgovorima cure evo sinoc pozitivan LH test pa smo se bacili na posao

  11. #11
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ukoliko je to bio rani spontani, mala je sansa da je moglo doci do senzibilizacije, a Rhogam si primila. Ne brini, kad zatrudnis dr. ce te poslati na testiranje pa ce se odmah znati kakvo je stanje.
    na ovo sam mislila.

    ja sam isto rh neg, s devet tjedana su nalazi bili uredni.
    ne znam točno kad ću sljedeći put provjeravati antitijela, ali evo me u 14tt, sve ok.

    hannybanny, sretno u pokušavanju

  12. #12
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    melange, samo da čestitam

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    20

    Početno

    Mi smo radili ''ono''samo 1 put , 13. Dc ... Tad mi je bio najplodniji dan , test sam napravila sa Lh trakicama .. Ugl nismo bili u mogucnosti jos radit na bebi zbog posla, i bas me zanima jeli moguce zatrudniti sa samo jednim odnosom? Jos sam stavila jastuk ispod guze i digla noge i lezala skoro sat vremena... I sad stalno mislim da je jako mala sansa da sam zatrudnila sa samo jednim odnosom .. Pa curee javite seee, molim vas iskustva i misljenja! Ljubim vas svee hvala

  14. #14
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    jedan je dovoljan

    Sent from my A0001 using Tapatalk

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    20

    Početno

    Melange da baar! Taj jedan put da bude bas - ''u sridu'' ! voljela bih da se cure jave kojima je samo sa 1 odnosom uspjelo ,da kazu njihova iskustva

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •