Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: CANCER INCIDENCE AFTER INFERTILITY AND IVF

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    beograd
    Postovi
    31

    Početno CANCER INCIDENCE AFTER INFERTILITY AND IVF

    pozdrav svima, nova sam na forumu

    zelim da podelim sa vama ono sto znam
    naime, moja majka ima rak jajnika, a i baka mi je imala rak genitalnih organa. zato sam vrlo oprezna i nepoverljiva u pogledu hormona, i vrlo temeljita kad treba da se informisem.

    sledeci tekst razmatra u kakvom su odnosu kancer-ivf kod zena koje su se lecile od steriliteta i primale hormone


    izvor

    http://www.pregnancymd.org/assisted-hatching.htm

    iz australije

    PregnancyMD's Resources. A full range of information on ART ...
    Assisted Hatching is a Laboratory procedure whereby the shell (zona pellucida)
    ... The Assisted Hatching technique was commenced in 1990 by a team led by Dr ...
    www.pregnancymd.org/assisted-hatching.htm - 24k

    CANCER INCIDENCE AFTER INFERTILITY AND IVF
    Doctors have used fertility drugs since the 1960's. These were used to stimulate the ovaries to produce eggs and were found to be successful. In the past 20 years the usage of these fertility medications has greatly increased with the development of IVF and related procedures.
    The question of whether women exposed to fertility drugs might be associated with an increased risk of cancers, has attracted a lot of attention. A large multi-centred study has now concluded that these medications are safe.

    The Research Team
    The researchers were Dr Alison Venn, Ms Lyn Watson, Ms Fiona Bruinsma, Centre for the Study of Mothers'and Childrens Health, La Trobe University; Professor Graham Giles, Cancer Epidemiology Centre, Anti-Cancer Council of Victoria; and Professor David Healy, Monash IVF & Dep't of Obstetrics & Gynaecology, Monash University

    The Study
    The study uses the term IVF to include other related treatments such as GIFT& ICSI.
    The study was designed to clarify whether there was any increase in the numbers of cancers of the breast, ovary and uterus in women on IVF compared with the numbers expected among women of the same age followed up over the same period in the general population.
    In the event that there were more of these cancers than predicted, what explanations might be plausible.
    The study followed up 29,700 women who were referred to any of 10 participating Australian IVF clinics between 1978 & 1993. It is the largest study of its type in the world.
    Treated Group 20,656 women received fertility drugs during IVF treatment.
    Untreated Group 9,044 women did not receive fertility drugs during IVF treatment
    The duration of follow up ranged from 1 to 22 years, with the majority followed up for 5 to 10 years.

    What did the study find?
    Cancers of the breast and ovary were no more common in IVF patients overall than in the general population.
    Cancers of the uterus were more common than predicted in untreated IVF patients but were no more common than predicted in the significant finding disappeared with time. This can be explained by the fact that these women were incubating breast cancer at the time of commencement of treatment which then showed up because of the medications. These women would have shown up with breast cancer but a short while later.
    Women with infertility for which a cause could not be found had more cancers of the ovary and uterus than predicted, whether or not they had treatment with fertility drugs. These cancers were therefore not caused by the medications.
    There was no evidence of any link between the number of treatment cycles or type of fertility drug used and cancer incidence.

    Conclusions
    The findings provide reassurance that the incidence of breast and ovarian cancers in IVF patients is the same as that for women of the same age in the general population when considered over a five to ten year period. treated group.
    More women than predicted in the treated group had a breast cancer diagnosed in the first year after treatment with fertility drugs. This statistically
    The evidence of increased numbers of cancers above the predicted in small numbers of women in particular sub-groups needs further study. The occurrence of above expected numbers of breast cancer in the first year after treatment is consistent with other research showing a small increase in diagnoses of breast cancer shortly after women give birth. The same effect has been seen in recent users of the oral contraceptive pill and hormone replacement therapy. Possible explanations for this finding after IVF treatment include earlier detection of abnormal breast changes due to close medical supervision, the biological effects of fertility drugs, or both. Explanations for the relationship between unexplained infertility and the increase in ovarian and uterine cancer are harder to come by.
    To explore such issues, the research team has started a more detailed investigation of about 700 IVF patients some of whom have cancer and others who do not.



    sa istog sajta

    Clomiphene (Clomid/Serophene
    This oral drug is used to stimulate the pituitary to stimulate the production of extra oocytes. Occasionally side effects like headache, weariness, occasional visual disturbance and hot flushes may be noticed after a few days on this drug. These cease as soon as patients stop taking it..

    Some patients who have used Clomiphene have suffered breast and ovarian cancers in later life but there is no proven association between the use of Clomiphene and cancer. (*NOTE: women who delay child bearing until later in life or those who do not have children also have a higher incidence of breast and ovarian cancer in later life and Clomiphene users are in these groups). For further information try Infertility and Drugs.


    p.s. sajt je odlican, pregledan, naucila sam dosta citajuci ga. savetovala bih svima da ga procitaju.
    osim toga skinula sam dosta sa njega, mogu poslati mailom kome treba ili moderatorki da proceni da li je potrebno negde ga okaciti.

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Njenina, puno ti hvala što si ovo podijelila s nama!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    nijenina

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    58

    Početno

    Hvala na tekstu.

    Napisala sam jedan dugačak na ovu temu, ali, da pojasnim.

    Mislim da žene koje se susreću sa problemom neplodnosti trebaju pregledati cjelokupno stanje organizma.
    Možda otkriju na vrijeme ono što je plod sprečavalo da se razvije.
    Neplodnost nije prirodno stanje organizma.
    Medicina još nije istražila sve uzročno-posljedične veze. Zna se za neprohodnost, slabo sjeme, endometriozu... i da ne nabrajam.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    beograd
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj ivstarce prvotno napisa
    Hvala na tekstu.

    Napisala sam jedan dugačak na ovu temu, ali, da pojasnim.

    Mislim da žene koje se susreću sa problemom neplodnosti trebaju pregledati cjelokupno stanje organizma.
    Možda otkriju na vrijeme ono što je plod sprečavalo da se razvije.
    Neplodnost nije prirodno stanje organizma.
    Medicina još nije istražila sve uzročno-posljedične veze. Zna se za neprohodnost, slabo sjeme, endometriozu... i da ne nabrajam.
    gde je taj tekst,
    mozes li mi poslati link,
    zelim da ga procitam

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Trebalo bi uspoređivati žene s problemima plodnosti koje su bile u tretmanu i one koje nisu. Time bi se eliminiralo pitanje "kokoš ili jaje" odnosno da li su rak i neplodnost uzrokovane istim problemom. Nema smisla usporedba žena koje su rodile bez tretmana i one koje su rodile sa tretmanom za neplodnost.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    58

    Početno

    Skratiti ću što sam napisala.

    Žene koje ne uspiju u IVF ciklusima ili koje uspiju pa im se dijagnosticira karcinom uvijek osuđuju stimulacije.

    Od liječnice na Institutu Ruđer Bošković dobila sam informaciju da hormoni u IVF nisu različiti od onih koje svaka žena razvije u tijaku normalne trudnoće.

    No, ima nešto drugo-genetska sklonost karcinomu.

    Kada žena radi IVF češće se kontrolira i karcinom se brzo otkrije. No, otkrivaju ih u ranim fazama i najčešće izlječe.

    Žene koje su normalno rađale ne trče na kontrole, i karcinom se brzo razvija. Stadij u kojem ga otkrivaju je već vrlo visok.

    Moja majka umrla je od karcinom dojke. U 46 godini. Imala je 2 super trudnoće i normalne porode. No, karcinom je bio podivljao.

    Moja frendica, otkrila ga je nakon jako puno stimulacija i izlječila. Još je živa.

    Drugim riječima, karcinomu su mnogi skloni. Neki ne odlaze na preglede, a neki odlaze i kada otkriju stanje organizma osjećaju se ugroženom skupinom. To nije istina.

    Mnogi su zloupotrebili strah osoba u ciklusima IVF i vrlo laički ga povezali sa karcinomom.

    Moj je stav, ako je žarište bjelančevina koje se ne razgrađuju bilo u tijelu, one su se možda hranile iz tvari koje su unesene u IVF hormonima, te rasle.

    Ti hormoni ih nisu sami po sebi proizveli.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ja isto nisam sklona misliti da stimulacije uzrokoju karcinom. Koliko sam citala po razlicitim izvorima, incidencija karcinoma je jednaka kod stimuliranih i ne stimuliraniih zena. Mozda treba proci jos jedno vrijeme (neka duza longitudinalna studija) da bi se ustvrdilo da li i kako stimulacije utjecu na nastanak i razvoj karcinoma. Do tada, UZV dojke dva puta godisnje ( mamogram nakon cetrdesete iako sam ga ja radila i ranije) i Papa i brisevi te sistematski jednom godisnje spadaju u osnovnu brigu o zdravlju. I u Bozje ruke.

  9. #9
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Ova tema koja govori o povezanosti različitih oblika tumora kod žena i stimulacija je puno kompliciranija nego što vi to sad želite prikazati.
    Karcinom nije jedini oblik tumora koji se javlja kod žena.
    Sama stimulacija vjerojatno nije uzrok njihove pojave,ali vrlo vjerojatno može pospješiti i ubrzati njegov razvoj.
    Meni je doktor rekao da se pojava granulozastaničnog tumora na mojem jajniku može povezati sa stimulacijama koje sam imala.
    Zbog toga se treba kontrolirati redovito.
    Nisu tumori ni takav bauk, ne umire se od njih samo tako pogotovo kad se otkriju u ranoj fazi, ali to svakako nije ugodna spoznaja.
    Iz osobnog iskustva vam mogu reći da je saznanje da ga imaš strašno. strašan je i strah s kojim živiš i pomisao o tome da nećeš imati mira zbog toga čitav život.

    Ono što ja mislim da je potrebno napraviti prije bilo kojeg oblika stimulacije je uzeti detaljnu obiteljsku povijest bolesti i s obzirom na nju procijeniti eventualne riziko faktore, ne srljati iz stimulacije u stimulaciju.

    Žene koje se bore s neplodnošću već se samom tom dijagnozom nalaze u rizičnoj skupini za razvoj tumora jer ih ima puno kojima hormoni nisu u ravnoteži pa jajnici trpe zbog toga, dolazi do pojave različitih tvorbi tipa cista koje mogu postati zloćudne. Ista stvar je i s prsima i s maternicom.

    I kako ste baš sigurne da sredstva za stimulaciju nisu kancerogena u tim količinama u kojima se koriste prilikom stimuliranja, kad u to nisu sigurni ni oni koji to istražuju. Npr. ako dugotrajna izloženost endometrija prevelikim razinama estrogena može dovesti do karcinoma endometrija, kako onda možete biti sigurne da i visoka razina gonadotropina u organizmu, makar nije dugotrajna tokom stimulacije ne može imati sličan efekt, pogotovo ako su stimulacije česte i ako imaš obiteljsku sklonost razvoju tumora.
    Nije stvar toliko u hormonu kojeg dobiješ prilikom stimulacije nego u razinama hormona koje nisu organizmu podnošljive bez posljedica na duže vrijeme.

    Ja sam jedna od onih osoba koja je bila 100% uvjerena da nema šanse da dobijem tumor i stvarno mi je to bila zadnja briga u postupcima, više su me strašilie hiperstimulacije koje su mi zagorčale život.
    Ali sad sam se uvjerila da se to ne događa nekom drugom.
    Ne treba se paranoidno bojati stimulacije, nego u njih treba ići hladne glave i promisliti o mogućim rizicima i nikad se ne prestati kontrolirati, niti nakon što jednom rodiš bebu iz IVF-a.

    Motiviranost za majčinstvom može biti toliko jaka da nema toga što će te omesti da ostvariš cilj, nema te prepreke koju nećeš preskočiti, to je vrlo slično instinktu za preživljavanje.
    No otriježnjenje može biti vrlo neugodno.
    Ne treba odustati, ali treba cijeloj stvari prići s puno više opreza.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    58

    Početno

    Hvala rvukovi!

    U tome sam smislu i ja željela naglasiti svoj stav.
    OBAVEZNA KONTROLA.

    I ono što sam napravila, nesvjesno, opuštanje, masaže i refleksoterapija nakon neuspjele stimulacije.

    Izgubila sam kilažu, oporavila se.

    No, jedan je veliki faktor novac. Sve to košta. Ipak, jednom izgubljeno zdravlje košta najviše.

    Bye the way, kako si ti rvukovi? Kako je prošlo? Javi. Strašno me zanima. Može i pp, ako nemaš ništa protiv.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Draga, ovo je sve ok sto si ti napisala ali zbog cega onda statistike govore da je incidencija karcinoma kod zena sa i bez stimulacije jednaka?Ja ne mogu vjerovat da ta istrazivanja rade iskljucivo oni doktori kojima takva informacija ide u prilog. Pa nije valjda da nas bas toliko muljaju sve ove godine radi profita. IVF se radi vise od 20 godina na svim stranama svijeta stoga mi se cini da se na temelju tolikog uzorka i vremenskog razdoblja mogla steci neka uzrocno-posljedicna veza izmedju IVF-a i karcinoma. Jer ako ona postoji a to se ne iznosi na svjetlo dana onda je to apsolutni kriminal.

    Da li se granuloza stanicnog tumora moze desiti i zeni koja nije prosla stimulaciju? Ja sam sada ocito ovdje devil's advocate ali jednostavno pokusavam sagledat stvari iz razlicitih kutova. Jesam li sigurna da sredstva za stimulaciju nisu kancerogena? Nisam sigurna u stvari nemam pojma da li jesu ili nisu. Ja nisam kao ti bila osoba koja je 100% uvjerena da nema sanse da dobijem tumor. Bojala sam se svake stimulacije i na svaki nepoznati simptom umirala od straha. Nakon svake stimulacije sam radila UZ prsiju (i napravila sam ga opet prije mjesec dana). Mislim li da se karcinom meni ne moze dogoditi? Ne mislim. Prosli put su mi se na UZ prsiju tresle noge a sad mi se vec tresu i ruke i noge jer mi je Papa za 3 tjedna a UZ stitnjace sljedeci tjedan. Kao sto si rekla, majcinstvo je kod vecine zena jedanko instiktu. Tvoje gorko iskustvo je svima nama opomena da brinemo o svojem zdravlju i da se redovito pregledavamo.

  12. #12
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Iv da ti odgovorim, operaciju smo odgodili-bit ću operirana 29. 5. -ja sam po običaju zakomplicirala cijelu stvar-uhvatila me frka generaln-krenula sam kopati i prolongirala sam agoniju, sad jedva čekam da to izvade van i da krenem nekim novim putem.

    Timmy-granuloza tumori se javljaju naravno i kod žena koje nisu bile u stimulaciji kao i svi drugi tumori. da li je incidencija veća kod stimuliranih žena veća-nemam pojma. Doktor mi je rakao da jedna neobjavljena studija pokazuje da je kod stimuliranih učestalost granično malignih tumora veća (opet statisitke...statistički je navodno značajno učestalije).
    Evo ja ne znam ni za jednu ženu koja je bila na stimulacijama a da ima ovaj tumor ili da ga je imala. Nadam se da i neće biti više niti jedna žena.

    Ja više stvarno nisam sigurna ko tu koga mulja, tko pripada čijem lobiju i zbog čega i baš me briga-znam samo da te statistike nisu samo puki brojevi nego žene - svaka je žena jedinstvena - nije baš moguće generalizirati i lako donositi zaključke-svaka čast ovoj studiji-čini mi se relevantna-eto ja sam izgleda među onimma koje nisu u dovoljnom broju da bi predstavljale statistički značajnu razliku-možda je kod mene ovo sve slučajno-tko će ga znati.
    Timmy nema razloga za preveliku paniku, ali o ovome se premalo zan i premalo priča, a nije ni ugodno čitati kako se tamo nekome XY dogodio tumor, ja znam po sebi, uvijek sam ignorirala takve naslove jer su me frustrirali i strašili i na neki način ometali da razmišljam o tome kako ću jednog dana ipak roditi-obeshrabrivali su me ti tekstovi.
    No danas mislim da je i ovu stranu priče dobro otkriti bez obzira koliko je neugodna.

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Draga rvukovi2, sretno na operaciji...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •