Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 376

Tema: djecu je pozeljno lupiti po dupetu?!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    47

    Početno djecu je pozeljno lupiti po dupetu?!

    ja sam sokirana i ljuta spoznajom u kakvom drustvu se nalazim,i jedino sto mogu je bespomocno to gledati. glumica objavi da je lupila dijete od niti 2 godine po dupetu,i da to sigurno nece biti zadnji put. komentari su me skoro rasplakali. ali stvarno. tuzna sam zbog toliko ljudi sa stokholm sindromom koji do nebesa zahvaljuju roditeljima jer su ih udarali smatrajuci da bi bez toga sigurno bili klosari i narkomani. ne podnose pomisao na ljude koji ne tuku svoju djecu jer sva su takva djeca razmazena,ako netko spomene pedagoge i psiholoze svi demoni povampire iz takvih komentatora pa onda pisu da su ljudi tog zanimanja vrece gnoja koji o nicemu nemaju pojma,vrijedjaju sve koji razlicito misle. pozivati se na zakon takodjer nema smisla,ali zar nije zalosno da je potreban zakon koji mi kaze da ne ponizavam vlastito dijete koje tvrdim da volim. razmisljala sam kako bi odlicno bilo da bude neki predmet u skolama u kojem ce srednjoskolcima biti pojasnjeno sve o tome,da ih se pouci,mozda je to jedini neki nacin ako je uopce moguc. mislite li da se moze nesto takvo napraviti? nove generacije ce biti iste kao stare,zacarani krug,mislim da bi se tome trebalo stati na kraj. barem malo vise ljudi da bude osvjesteno...razmisljam na glas,i mozda pomalo nesuvislo u ovom trenu,ali valjda cete shvatiti sto htjedoh reci...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Kakve ti to gadosti citas nije ti to zdravo. Svasta ima....u svakom drustvu... i to je surova stvarnost. Treba filtrirati. Nisam bas sigurna da 45min. tjedno moze bitno utjecati na neke negativne obrasce ponasanja, ali ideja mi se svidja.... Npr. svaki dan jedan sat kako-komunicirati-drila. Bas bi to bilo dobro.

  3. #3
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Moram priznati da je mene poprilicno uzrujao clanak.
    Glumica je napisala da je mali dobio po guzi i eto sad raznorazne udruge napadnite me. Nije mi cak ni problem sto je mali eto dobio po guzi, eto dogodilo se, trenutak slabosti, nisam vise mogla ni znala, zivci popustili nego pise ona dobiti ce sigurno opet jer pravila mora znati i postivati. A po guzi je dobio jer je bacio stvari sa stola nakon sto mu je sto puta ponovila ne a on koji ima 1,5g ju nije poslusao.
    Ono sto je dalje napisala ja od srama ne bih ni najboljoj prijateljici rekla. Nakon sto je dobio po guzi zatvorila ga je na 20 minuta u sobu gdje je tulio do besvjesti, ali kaze da ne mislimo da je bescutna cijelo vrijeme ga je imala na oku kroz prozor.
    Komentari ispod clanka su onakvi kakve sam i ocekivala. Mahom rijeci podrske. Kako ce djeca drugacije nauciti sto se smije a sto ne i ako ti njega sad ne klepis po guzi kad odraste on ce tebe itd.
    Ne znam dali je ova glumica kao javna osoba svijesna koju je pogresnu poruku sada poslala i zapravo potvrdila i onima koji se koriste time po guzi pa i onima koji misle da je batina iz raja da rade ispravno.
    Inace, to je glumica koja u zadnje vrijeme i iz pastete iskace tako da je trenutno poprilicno zamjecena u javnosti.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 05.08.2015. at 08:11

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Mitrovski, slazem se u svemu.
    Dijete je cinilo nesto sto je pozeljno u njegovoj razvojnoj fazi. I onda je dobio po guzi i kaznu u 20 minuta u sobi.
    Ok, dogada se da ponekad nemamo zivaca za razvojne faze i karakterne osobine, ali da je lupiti po guzi i zatvarati u sobu u dobi od 1,5 potrebno zbog dobrobiti granica i odgoja- nije.
    Mene brine jedino to sto ona misli da je to dobro i potrebno.

  5. #5
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    pročitala sam njen članak iako sam znala da će me naživcirat
    tipično predstavljanje: pričala sam s njim kako psiholozi preporučuju, sve nježno i pažljivo ko leptirić dok mi razbija po kući, i onda sam odlučila da mora bit reda i lupila ga po guzi
    kao da nema ništa između


    srećom zaustavila sam se prije čitanja komentara jer već znam na šta to liči

  6. #6
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Na sreću nisu svi komentari ubiboze.
    Meni je bas fascinantno kako ovi sto udaraju djecu, misle da nama, koji djecu ne udaramo, djeca skaču po glavi i postaju neodgojeni delikventi.

    Ali klokanice je klokanica, a roda i rodni forum roda.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    I mene je znatiželja natjerala da čitam, a bome baš od te glumice tako nešto nisam očekivala, ja se znam u šali sa MM zezati da samo čekam da ju proglase sveticom ili novom Majkom Božjom kak se predstavlja i paradira sa bebačem... Inače, imali smo slučaj u susjedstvu gdje su roditelji u sobu zatvorili curicu od 8godina (ne znam razlog), a mala ni pet ni šest, sa mobitela nazvala policiju. Ne moram objašnjavati kak su se roditelji šokirali kada im je policajac došao na vrata zbog obiteljskog nasilja...

  8. #8
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Seni, upravo to, a kad krenes gledat obrnuto, djecu koja pokazuju probleme u ponasanju provjerit da li ih roditelji fizicki kaznjavaju, prakticki uvijek ces dobit odgovor da. Oni onda misle da to samo ne rade dovoljno, da moraju pojacat.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    a mene zanima koji to psiholozi preporučaju da se djecu ne smije odgajati nego im samo pričati pričice?
    totalna glupost.
    meni se čini da psiholozi govore kako je djeci potrbno vodstvo a ne nasilje.razumijevanje razvojnih faza, strpljenje i dosljednost.
    argument ' leptirića i psihologa' obično iz rukava vade oni koji nikad nisu čuli ni pročitali što kažu psiholozi...

  10. #10
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja vec dva dana mozgam o tome, ne znam sto bih mislila. Znam sto mislim o udaranju bebe i zatvaranju u sobu. Ali nisam ziher da ju se treba tako osuditi i skakati za oci, prijetiti prijavama itd... iz svake rijeci u clanku se zapravo iscitava njeno ne znanje.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Ja bih je samo pitala kako bi se ona osjećala da joj njezin muž u žaru svađe opali šamar, odgurne je ili nešto slično?! Bi li to smatrala odrazom njegove ljubavi, nagle naravi ili neznanja??

  12. #12
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Mene je isto uzrujao clanak. Komentari su, barem oni koje sam ja vidjela, ocekivani i ocekivano gramaticki neispravni. I da, stalno se proteze crno bijeli spektar. Ili koristis fizicku silu ili ti je dijete narkoman/huligan/seksualno aktivan s 10 godina. Uzasava me nacin na koji ljudi donose zakljucke.

  13. #13
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Protiv sam lupanja bebe i djece, a još sam više protiv zatvaranja u sobu. Strašno. Još to lupanje po peleni, ako ne izaziva bol i ne traje dulje od sekunde, mogu tolerirati ljudima koji nisu načisto sami sa sobom i ne znaju što raditi.
    ALI, zatvoriti dijete u sobu...užas!! Što mu je time poručla? Nešto poput: ne volim te, nije me briga za to što si tužan i plačeš sam neutješno, bit će kako ja hoću i gotovo...

    Ima puno boljih načina za discipliniranje djece nego što je to lupanje i kažnjavanje. Dosljednost, vlastiti primjer, odlučnost, svakodnevna pohvala poželjnog ponašanja...

  14. #14
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    koja glumica ? može link ?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    47

    Početno

    pa da,neznanje. ali to nije opravdanje,jer nije da se nema gdje nauciti. nije da zivi u nekoj sumi bez knjiga,interneta,strucnjaka,nego samo sa slicnima sebi. iako sam nedavno upoznala slucajno u parku zenu ciji sin od 2 i pol igra igrice 3 sata u komadu,i ona se time hvali ovako doslovno "svoj stari mobitel sam mu dala da igra igrice,u trgovini hoce ovo,hoce ono,sve mu kupim,a on tako nezahvalan i bezobrazan,sve me gleda i namjerno radi sto sam rekla da ne smije. a pametan je,pa sam zna sve na kompjuteru i mobitelu." i onda znate,zbog njegovog bezobrazluka teskog mora ga lupit.
    sasvim sam joj mirno probala objasniti u cemu zapravo grijesi,na jednostavan nacin,ali na kraju svega ona meni kaze da je meni lako jer eto ja imam jedno dijete,a ona dvoje,kud bi stigla da ih ne dovede u red.
    mene to frustrira,takve situacije,kad osoba doista ne zeli nista novo cuti i nauciti.
    pa sam onda mislila,mozda je lakse ako se do normalnog stava oko takvih stvari dodje nekako u srednjoj skoli. barem da cuju za takve stvari.
    citala sam clanak da u srbiji po novom zakonu nije zabranjeno lupiti dijete,odnosno roditelj moze uciniti ono sto smatra da je u najboljem interesu djeteta.
    mislim,nije da i zakon nesto pomaze da ljudi prestanu s tim,ali na takav nacin dati ljudima blagoslov meni je strasno.
    Uh PuH,znas da ja imam ponekad ruzicaste naocale. ponekad su dobre,ponekad mi ih nesto ovako skine,pa se sokiram.
    u jednoj europskoj zemlji da je normalno da jedna jos javna osoba se javno hvali krsenjem zakona (a cak je i meni jos gore sto je jadno dijete bilo cak 20 minuta samo u sobi!) i da to svi podrzavaju.
    e,i da,na fejsu na grupi Roda su komentari isti kao i svugdje. ima normalnih,ali nikako ne dolaze do izrazaja medju tom bijesnom svjetinom koja nama koji ne udaramo djecu predvidja strahote od nase raspustene djece.
    jedna je cak rekla da joj ne treba drugi zakon osim bozjeg,pa citirala iz biblije kako dobri bog kaze da treba nagnjeciti rebra djeci dok su mali da nas ne ozaloste u starosti,tako nekako. tu sam prestala citat.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa Vidi poruku
    koja glumica ? može link ?
    Samo uguglaš "Dijete po guzi glumica" i eto ti prvi članak... Gđa Doris inače...

  17. #17
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ja mislim da Doris itekako zna da to nije način
    samo se malo pravda i racionalizira
    sam sebi

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    47

    Početno

    sto se nje tice,mislim da se pokusava svidjeti vecini ljudi. u cemu je i uspjela.

  19. #19
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Sviđa mi se ona - Stop making stupid people famous!

  20. #20
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    čokolada
    danas te u svemu potpisujem

  21. #21
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Evo ima clanak, ukljucila se i djecja pravobraniteljica...
    Ne mogu linkat sad s mobitela
    Posljednje uređivanje od Vrci : 05.08.2015. at 14:53

  22. #22
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Jel to ona glumica koja je svog malog svuda sa sobom navlacila, pa joj je neka zena to prigovorila, na nekoj konferenciji? A ona se kao nije od silne ljubavi mogla odvojiti od svog malog?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Počela sam čitat taj njen članak al mi došla muka od siline umišljenosti i bezvezarija. Žena misli ako je rodila dijete da može radit šta god hoće s njim. A na kraju kaže nelk ju tužimo telefonukave god boje . Baš zbog togašto misli da za nju ne vrijedi zakon RH i na taj način se sprda.nadam se da će nadležne institucije reagirati prema zakonu.

  24. #24
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Jel to ona glumica koja je svog malog svuda sa sobom navlacila, pa joj je neka zena to prigovorila, na nekoj konferenciji? A ona se kao nije od silne ljubavi mogla odvojiti od svog malog?
    Je, to je ta.
    ne dovodim uopce njezinu ljubav u pitanje. Samo mi se cini jako nezrela i sa prilicno losim stavovima . Ali nije jedina, ako je suditi po komentarima.

  25. #25
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ja nemam pojma ko je ta gospodja, a za sebe mislim da jako puno gledam TV.
    A ako se ona ponosi svojim djelima i jos ima potrebu ih podijeliti sa nacijom to mi je tuzno.
    Ne cini mi se kvalificiranom za pisanje o odgoju, vise mi je u danasnjem vremnu to za neki blog.
    Ali eto kod nas izgleda glumice vole pisati kolumne. Ta gospodja Doris, pa gospodja Jelena.... a s obzirom da se digla prasina za njenom kolumnom ocito ih ljudi citaju.
    E to mi je jos tuznije.
    A kakav ce nje sin ispasti vidjet cemo. Nadam se radi nje da ona na kraju nece imati traume zbog svojih postupaka.
    Ja ih ne opravdavam, ne mislim ih primjenjivati.

  26. #26
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Je, to je ta.
    ne dovodim uopce njezinu ljubav u pitanje. Samo mi se cini jako nezrela i sa prilicno losim stavovima .
    eto baš to. i meni je u principu žao, jer se ne zna snaći u situaciji s bebicom,
    što će biti kad bude veći?!
    ja bi čak rekla i ok, progredala kroz prste da je to malo veći deran
    koji je napravio njesra pa ti se u sekundi smračilo,
    nisi se mogao zbrojiti i hebi ga desilo se,
    ali mala bebica, ne znam, ne znam.
    i još uopće pričati o tome na taj način,
    definitivno nezrelo.

  27. #27
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Svi ti "kontroverzni" članci služe samo prikupljanju lajkova i zaradi na internetu (zašto kojekakvi čudaci budalasaju po youtubeu?) .

  28. #28
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Cek,jel ona s nekim otvorila djecju igraonicu? Il je to bila neka druga nasa wannabe celebrity?

    Meni su neke njene kolumne bile ok. A sad ne znam koliko je u ovoj istine,a koliko pretjerivanje. Mislim ono, crvena guza od udarca nadam se da je samo figura pisanja inace je to pretjerano

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Da,otvorila je s još jednim kolegom igraonicu,rođendaonicu i dramsku grupu

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    fora mi je kako za sve negativnosti u društvu lupači okrivljuju nedostatak ili premalu količinu batina.
    jok, nema veze što su danas uzori dobro odgojeni, sada 30-40-50, godišnjaci, lopovi, korumpirano vodstvo, kriminalci... nema veze što su tako nesigurni i nesretni da im nikad dosta materijalnog, što im nije problem ugnjetavati slabije... batine na njima nisu ostavile nikakve posljedice.

  31. #31
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Udarci su uvijek znak slabosti i gubitka kontrole.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ne znam što me je više uzrujalo, članak ili komentari ispod. Kako netko napisa, živcira me što ljudi najčešće odgoj svode na crnu i bijelu zonu. Ako ne tučeš dijete, odgajaš razmaženu, raspuštenu mimozu. Ako tučeš dijete, činiš pravu stvar. Postoji li neka siva zona gdje djetetu postavljaš granice bez batina? Zar nitko nije mogao dotičnoj glumici reći da ne mora sjediti s djetetom 3 sata na plaži ako to ne želi, da može naći neku drugu zanimaciju za oboje ? Zar joj nitko nije mogao reći da, ako ne želi da dijete od godinu i pol dana baca stvari sa stola, onda a) makne dijete od stola i nađe mu drugu zanimaciju, b) makne stvari sa stola ?
    A zapravo me najviše od svega naživcirao taj bahati, arogantni stav "ja ću svoje dijete i dalje tući, a vi me tužite telefonima svih boja". Ono, zar ne želiš pokušati naučiti nešto bolje ? Da je napisala da je udarila svoje dijete i da joj je žao zbog toga, da bi htjela čuti iskustva kako da ne dođe do tog momenta pucanja, ne bih joj ništa zamjerila. Ali, ovo mi je stvarno ispod svakog nivoa. Tučem i zatvaram u sobu 1,5 godišnje dijete i time se ponosim

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Mene pak još "bode u oči" činjenica da to "dijete" niti nije za pravo još dijete, već beba od niti godinu i pol...

  34. #34
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    što je najgore,sad će neki novonastali članci (uključivanje pravobraniteljice) izazvati još veću salvu podrške te zacementirati stav da je malo po guzi OK...par sam puta ušla u diskusiju i jako požalila,otada držim jezik za zubima odnosno odmah skrećem temu...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 05.08.2015. at 23:21

  35. #35
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    I meni se čini da samo traži medijsku pažnju.
    A postupak je van svake pameti. Užas.

  36. #36
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mene je bas pogodio članak, stalno vrtim po glavi.
    Strasno mi je da takav članak u kojem se javna osoba ponosi fizičkim kažnjavanjem bebe od 1,5g može uopće izaći u javnost.
    Žao mi je da se u zadnjih 10 godina malo toga promijenilo i da takav način odgoja još uvijek ima podršku većine i da su čvrsto uvjereni u ispravnost istog.
    Jučer se povela rasprava na plaži o tome i većina je na njenoj strani, ja sam opet crna ovca a moje dijete koje ima određenih poteškoća i ide zbog toga psihologu je takvo jer ne dobije redovito svoju porciju.
    Problem je i u tome sto ja ne želim da moje dijete uvijek i bez pogovora kaže 'da mama' dok je mnogima to dokaz uspješnog odgoja.

  37. #37
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Ja požalila što sam išla tražiti članak.
    Žao mi je bebe. Glumica mi se do sada sviđala kako je vodila neke emisije.
    Mislim da kad se udari dijete po guzi boli oboje. Probala. Ne bi više.

  38. #38
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja moram rec da me je prvo nasmijao googl, samo kad po redu citas naslove:

    https://www.google.hr/#q=udariti+dijete+po+guzi+glumica

    ne znam što joj je to trebalo, vjerojatno paznju ne izazivaju i nisu citani blogovi koji zastupaju odgovorno roditeljstvo (što zapravo možda i nije loše...), a ženi očito važna pažnja. Strašno.

  39. #39
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    gospođa i kroz ovu temu dobiva točno ono što želi, medijsku pažnju, a nije vrijedna spomena
    očito joj uspijeva

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Mene je rastužilo jadno javno mišljenje i komentari. Nije ovo stvar dotične osobe već što ona svaka javna osoba ima i određeno utjecaj na okolinu i javno mišljenje.

    ZAmislimo obrnutu situaciju ; da je rekla da je lupila dijete ali joj je žao, i priznala da bi volila imati neki drugi nači, metodu u takvim siutacijama, možda bi i netko od ljudi koji to rade razmislio. Pa se neki stručnjak ili iskusni roditelj nadovezao na članak pa se otvorila rasprava, pa da je samo jedna osoba nešto naučila ili spoznala i primjenila kod svog djeteta/djece, a ovako samo su neki dobili opravdanje za svoje neznanje/nezrelosc it i sl.

    Inače ignoriram medije, i glumice i starlete i ne pridodajem pažnju ali ovo je jako ozbiljna tema, jedna od najozbiljnijih uopće i ne mogu je ignorirati, vrti mi se u glavi već par dana.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    47

    Početno

    ja cak nemam tv u stanu. ali eto,imam internet pa vidim. netko rece da ne dovodi u pitanje njenu ljubav prema djetetu. necu dovoditi ni ja,ali... znamo svi da postoje majke koje ne vole svoju djecu,a to su cak one koje se najvise dice svojom ljubavlju prema njima. sve one zene koje su patoloski vezane za svoju djecu takodjer ih ne vole,koliko god se ogromna ljubav cinila. one koje zovu sina 3 puta dnevno kad se ozeni i nose mu juhicu iako on ima 30 godina i dvoje djece. one koje manipulacijama navode sina na pomisao da je samo jedna majka a 3 milijarde zena. pa i ove koje u doba kad mogu saznati sve o svemu udaraju svoju djecu. ja ne mogu naci opravdanje u neznanju jer mogu saznati. ne mogu zamisliti da nacinim svom djetetu takvo ponizenje pa da ga udarim. smatram da me muz voli,i da me udari po dupetu jer mi je ispala casa i razbila se osjetila bi ponizenje,jad,tugu...zasto bi se malo dijete osjecalo drukcije? zasto te roditelje nije briga za njihove osjecaje? jer ih vole? aha,da.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Evo upravo sam pročitala opet na jednom portalu, ovog puta ju suprug brani... Mislim da se tu ipak radi o dobivanju medijske pažnje... Ma koliko pogrešan način bio, pažnju je i dobila, vjerujem da sa oduševljenjem gleda koliku je "prašinu podigla". Veliki minus portalu koji je uopće prenio njene izjave...

  43. #43
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    uopće je nebitna ta ženska
    i nemojte sad o tome voli li ili ne ona svoje dijete
    to su gluposti
    i tko smo mi da o tome sudimo
    ali to što ima mogućnost javno progovarati o važnim temama
    i utjecati na neke druge majke i roditelje
    a ona drobi utamana
    eto to je problem

  44. #44
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

  45. #45
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Jako dobar osvrt na kolumnu (iz klokanice) pogotovo mi se sviđa ovaj zaključak

  46. #46
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Jako dobar osvrt na kolumnu (iz klokanice) pogotovo mi se sviđa ovaj zaključak
    x.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    X
    Malo je off topic, ali u duhu savjesnog roditeljstva i što se smije a što ne, prilažem link na članak od kojeg mi se kosa digla na glavi

    http://www.24sata.hr/news/gdje-joj-j...aznikom-431561
    Posljednje uređivanje od LEIRmam : 07.08.2015. at 09:26

  48. #48
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Gledam sad članak u kojem ju brani muž i u kojem je anketa- slažete li se s postupkom navedene glumice- i vise od 90% ljudi je odgovorilo da. U šoku sam i ne mogu vjerovati u kakvom društvu živimo!
    Izgleda da je puno jednostavnije lupit dijete po guzi nego potruditi se odgojiti ga na drugačiji način.
    A svaki put kad pomislim da je dijete od godinu i pol zatvorila u sobu na 20 minuta- smrači mi se. Pa ako to nije zlostavljanje- sto je?

  49. #49
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    A čuj, Gabi25, te stvari sigurno nisu naučili na satu građanskog odgoja. :ironija:

    Tradicionalno društvo u kojem vlada zatvorenost, neukost, dogmatizam, perpetuira tradicionalne obrasce ponašanja - od muško-ženskih odnosa, preko djeca-roditelj odnosa, do političkih odnosa (podaničko-nasilnih).

    To je crno-bijeli svijet u kojem postoji samo onaj koji je gore i onaj koji je dole. Odsustvo ravnopravnosti, razgovora, sudjelovanja, razmjene iskustva...Uvijek jedni znaju Istinu, a drugi je moraju bespogovorno prihvaćati. Inače slijedi - kazna.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Nedavno sam upoznala mladu majku koja se hvalila kako je "prebila" svoju trogodišnjakinju jer je opsovala pred njom prvi put.
    Ja sam mislila da je takva reakcija u današnje vreme samo anegdota, očigledno sam se prevarila...
    Ili da sagledam sa optimistične strane pa da kažem da je ogroman napredak što sam tek nakon punih 6 godina svog roditeljstva upoznala samo jednu takvu majku.
    Nažalost, ni ja a ni ostale prisutne mame nismo je ubedile da je prilično uzaludno mlatiti trogodišnjake zbog psovki...

Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •