Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 351 do 376 od 376

Tema: djecu je pozeljno lupiti po dupetu?!

  1. #351
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno


    znam, škicnula sam
    ali zaobilazim tu temu u širokom luku
    uvjeravam sebe da ju lagano mogu početi zaboravljati

  2. #352

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Sada Pinčić-Rogoznica ide dalje, u očekivanom tonu, prenosim tekst sa Facebook stranice "Podrška Doris P.R.":


    "Poštovani,ljudi puni podrške!
    Dobili smo poruku od jedne gospođe ,koja je također uz Doris. Ona predlaže da se pomaknemo s mrtve točke i krenemo djelovati kao građani. Želi da predložimo Vladi/ministarstvu da se uvedu promjene glede zakona o zlostavljanju djece. Naime,ona je došla na ideju da se iz tog Zakona ukloni udarac po guzi jer on po njoj,kao ni povećini s ove stranice, nije zlostavljanje. Ona želi da barem pokušamo. Još mnogo roditelja ima koji su napravili isto kao Doris, te se opekli o Zakon,ali o tomu nisu napisali kolumnu tako da za to nitko ne zna. Gospođa želi da napišemo pismo namjere jer možda baš ono donese nove promjene.
    Zanima nas:
    1. Slažete li se s gospođom?
    2. Želite li sudjelovati u ovomu postupku?
    3. Imate li nekakav prijedlog?"

    Komentare me uopće strah čitati...
    Posljednje uređivanje od LEIRmam : 27.08.2015. at 12:36

  3. #353

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno




    "What’s in a name? That which we call a rose
    By any other word would smell as sweet."

    Bilo ili ne izvan zakona, fizičko kažnjavanje djece je fizičko kažnjavanje djece.
    Posljednje uređivanje od Danka_ : 27.08.2015. at 12:57

  4. #354
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Jedan od bisera za rubriku "Ja bih da uđe u ustav..."

  5. #355
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    A za par godina glumica će poželjeti biti pravobraniteljica za djecu.

  6. #356
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Tek sam danas pročitala cijeli topik i uopće čula za tu priču, na godišnjem sam se skroz isključila.
    Zašto nikome tko je komentirao konkretno DPR nije palo na pamet da njezina izjava "tako ću ja i ubuduće", nije jednostavno odraz roditeljske nezrelosti koje se preraste kako se stječe iskustvo?
    Skroz se mogu identificirati s takvim razmišljanjima, i sama sam mislila slično njoj (osim ovog dijela s ostavljanjem uplakane bebe same u sobi), pa i ovdje pisala o tome, sad mi dođe i smiješno i čudno i nevjerojatno.

  7. #357
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    nije stvar u njoj (samo)
    nego u svima koji su je podržali
    a koji znamo da nisu endemska vrsta, ja barem oko sebe vidim puuuuno njih koji tu metodu koriste i ubuduće, pa kad ne djeluje koriste je jače
    tako da stvarno ne znam na osnovu čega se nadat da će netko to prerast, roditelji koji fizički ne kažnjavaju djecu su po ovome što ja vidim debela manjina
    baš kako je i pokazala neka glupa anketa na tu temu koju sam vidila na jutarnjem, nekih 90% to koristi i smatra za dobro

  8. #358
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Ma znam, Tang, zato sam i rekla baš za nju osobno.
    Ali poznata sam u svojoj okolini kao naivna, pa sam valjda i sada takva

  9. #359
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Tek sam danas pročitala cijeli topik i uopće čula za tu priču, na godišnjem sam se skroz isključila.
    Zašto nikome tko je komentirao konkretno DPR nije palo na pamet da njezina izjava "tako ću ja i ubuduće", nije jednostavno odraz roditeljske nezrelosti koje se preraste kako se stječe iskustvo?
    Skroz se mogu identificirati s takvim razmišljanjima, i sama sam mislila slično njoj (osim ovog dijela s ostavljanjem uplakane bebe same u sobi), pa i ovdje pisala o tome, sad mi dođe i smiješno i čudno i nevjerojatno.
    Moguće je i roditeljske, a i bloggerske (pa će odsad šutit o tome.. ili možda još više pisat). U prilog roditeljske, govori i to da je ona imala neki incident na festivalu tolerancije jer je govorila s djetetom na nekom večernjem eventu, pa se neka žena pobunila jer je dijete upadalo u riječ...

  10. #360
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Super mi je Sears, čitam ga nakon puno godina opet.
    Kako je on to lijepo sažeo:
    Autoritarni stil poručuje... Ja ću ti reći što da radiš ( tu spada i korektivno udaranje)
    Komunikacijski stil........Što ti misliš da je dobro učiniti ( tu spada i permisivni odgoj bez odgovornosti)
    Biheivioristički stil.......Ako ovo učiniš ono će se dogoditi ( tu spada i odgoj koji podsjeća na trening pasa)
    Attachment parenting.......Možeš imati povjerenja u mene da ću ti pomoći naučiti što je dobro učiniti
    I ističe da su svi ti stilovi potrebni u određenoj mjeri u različitim razvojnim fazama i ovisno o temperamentima djece.Ističe da svaki od tih stilova lakše sklizne u svoju lošu varijantu ako se isključivo primjenjuje i ne uči na greškama.
    Me like
    Posljednje uređivanje od pikula : 28.08.2015. at 16:42

  11. #361
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    I ističe da su svi ti stilovi potrebni u određenoj mjeri u različitim razvojnim fazama i ovisno o temperamentima djece.
    I situacijama.

  12. #362
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Pa tako nekako to i ide. Miks sveg pomalo. I cini mi se, ovo sto mojca kaze, vise ovisi o situaciji nego o temperamentu djeteta. No, udaranje bilo koje vrste bih izuzela. Ako nam se i desi, treba to percipirati kao roditeljsku pogresku. I nastojati da nam se vise nikad ne desi.

  13. #363
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Upravo tako.

  14. #364
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,204

    Početno

    Čitam zadnji slučaj sa odgajateljicom koja lijepi traku djeci preko usta i kaže da su pisali pravobraniteljici i onda se samo prebacivalo odgovornost s ustanove na nju i nazad. Ima li netko tko je iznad pravobraniteljice i provjerava njen rad?

  15. #365
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam zadnji slučaj sa odgajateljicom koja lijepi traku djeci preko usta i kaže da su pisali pravobraniteljici i onda se samo prebacivalo odgovornost s ustanove na nju i nazad. Ima li netko tko je iznad pravobraniteljice i provjerava njen rad?
    Pravobranitelji odgovaraju Saboru.

  16. #366
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Provjeravam svoje uvjerenje, ali dobro sam napisala. Evo Zakona o pravobranitelju za djecu https://narodne-novine.nn.hr/clanci/...7_73_1764.html

    Poslovnik: https://narodne-novine.nn.hr/clanci/...05_49_978.html

    Ovdje još piše kad im se treba obratiti: https://dijete.hr/hr/kada-i-kako-se-...jici-za-djecu/ , a ovdje je evaluacija: https://dijete.hr/hr/evaluacija-inst...elja-za-djecu/

  17. #367
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Eh, nisam napisala - mislim da pravobraniteljica u ovom slučaju "selotejp" ne može ništa učiniti. To je djelokrug prosvjetne inspekcije u okviru Ministarstva. Na njihovim stranicama ima popis kontakata za hitne slučajeve.

  18. #368

    Datum pristupanja
    Sep 2023
    Postovi
    13

    Početno

    Zabrinjavajuće je koliko komentatora na članku jednog portala koji obaviještava javnost o tome da je odgajateljica lijepila djetetu od 4 godine traku preko usta, odobrava potez odgajateljice. Nisam mogla vjerovati. U Hrvatskoj je očito normalno fizičko kažnjavanje, psihičko ponižavanje i emocionalno zlostavljanje djece i nismo se pomaknuli ni milimetar naprijed u odnosu na 2015. kad je bio slučaj glumice i udarca po guzi. Ne mogu se više ni sjetiti o kojoj je glumici bilo riječ, a nije ni važno.

  19. #369
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    A pedagoški nadzor i inspekcija.....ministarstvo isto tako može za tetu izdati nadzor.
    Svašta se u vrtićima događa i nitko ne reagira i svi prebacuju odgovornost na druge.
    Trebaju se roditelji pobuniti ali u ovom slučaju su drugi roditelji rekli da im je ok i tu je sve stalo. I na kraju ništa neće biti i opomena teti se poništava nakon 4 ili 5 godina

  20. #370

  21. #371
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Istina da je bilo davno ali vrijedi pročitati.

  22. #372
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,204

    Početno

    Roditeljima je okej da im djeci lijepe trake?

  23. #373
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    očito nije, kad su tak burno reagirali

  24. #374
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Roditeljima je okej da im djeci lijepe trake?
    Očito nije, ali ima batina i drugu stranu - ja sam majka djeteta koje su kolege u vrtiću godinama maltretirali i zlostavljali. Tete im nisu mogle ništa. Čitajući ovo, poželjela bih da su tete zlostavljače svezale selotejpom, a ne da moje dijete dođe doma krvavih zubi.

  25. #375
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja sam isto svašta poželjela kad su nam T maltretirali u vrtiću. Pa sam se onda našla u situaciji da je L krenuo u vrtić i da je on postao zlostavljač. I sad mogu reći da se ne bi dobro proveo taj koji bi mu zaljepio usta selotejpom. Ni L ni taj mali s kojim dolazi u konflikt nisu leptirići, pisala sam o tome već, prije da su obojica stršljeni.

  26. #376
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Roditeljima je okej da im djeci lijepe trake?
    Napravila sam grešku i čitala komentare na 24 sata.
    Jako puno "dijete je neodgojeno, zato je ovo bilo ok. Da je odgojeno, ne bi bilo potrebe"

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •