Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: jednokratna naknada za novorodeno dijete

  1. #1

    Početno jednokratna naknada za novorodeno dijete

    Daklem situacija je ovakva. Muz i ja smo kupili stan u Splitu i prijavili bpraviste u ST u svibnju 2005-te, do tada zivimo u Zagrebu (ja od rodenja, MM od studije). Odselili smo u Split nakon rodenja djeteta 23.10.2005. Predala sam papire za jednokratnu pomoc u splitski kotar kojem pripadamo i nakon nekog vremena primila odbijenicu, tj. necemo dobiti pomoc jer nam dijete nije rodeno u Splitu, s druge strane posto nemamo prebivaliste u Zagrebu nemozemo dobiti jednokratnu pomoc ni u Zagrebu.
    Zanima me kakva su nasa prava? Nije mi jasno da nase dijete sada nemoze dobiti tu pomoc jer smo se odselili u drugi grad po njegovom rodenju.

  2. #2
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Hm, kad smo mi tražili novce, stvarno su bili rigorozni. I mi smo morali imati prebivalište u Trogiru prije rođenja, Marin kad se rodio morao je imati prebivalište u Trogiru iako je rođen u Splitu. Jednokratna pomoć koju smo tražili je ova u Trogiru, na Splitsku premda je tamo rođen nema pravo. Ako sam dobro skužila, pošto ste imali prebivalište u Splitu, dijete iako se rodilo u Zg mora imati po rođenju prebivalište u Splitu da biste mogli ostvariti jednokratnu pomoć grada Splita :?

  3. #3

    Početno Re:

    Da, na odbijenici kazu da nije zadovoljen uvijet ...dijete rodeno u Splitu, sto se tice boravista i to je sve OK ali im je problem sto je roden u Zagrebu. Meni je sve to malo :? cudno i zapravo me zanima ima li neke nade da se to rijesi povoljno za nas, mada ne vjerujem.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •