Postoji li nesto cime se moze uticati na razvoj paznje i koncentracije kod deteta od 4.5 godine?
Bojim se da imamo problem u najavi. Moramo ponoviti istu stvar po nekoliko puta da bi doprla do mozga. Pocne da radi jedno, pa se preusmeri paznja na drugo, pa zaboravi i sta je prvo hteo. Ne drzi ga mesto u situacijama kad je potrebno, kao da ima pundravce u gacama. Recimo bili sad kod fizijatra, zena trazi da stane na odredjen nacin, on se konstantno vrpolji i pomera da to ispada nemoguce.
Sa druge strane je veoma pametno dete, voli brojeve i matematiku, sabira, oduzima, zna da cita i pise, cita cetvorocifrene brojeve... za sve ovo se sam zainteresovao, a mi samo odgovarali na njegova interesovanja. I veoma je razumno dete, stosta mu se da objasniti i mnoge stvari razume za svoj uzrast. Ali, brine me sto je u stanju da pocne da se oblaci i na pola zaboravi sta je poceo da radi, sto mu najjednostavnije stvari ponavljamo nekad sto puta i nije da je bezobrazan i nece da poslusa vec prosto njemu ne dopire do mozga.
Volela bih da tome poradimo na vreme jer ce i ranije krenuti u skolu, bice najmladji u generaciji, sledecu jesen vec predskolsko.