Vidi rezultate ankete: Kako ste riješili stambeno pitanje?

Glasači
89. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Živimo u unajmljenom prostoru

    9 10.11%
  • Imamo naslijeđenu kuću/stan

    18 20.22%
  • Kupili kuću/stan odmah, bez kredita

    8 8.99%
  • Kupili kuću/stan na kredit

    42 47.19%
  • Unajmljen državni stan (POS)

    1 1.12%
  • Kupljen državni stan (POS)

    2 2.25%
  • Izgradili svoju kuću

    5 5.62%
  • Naručili montažnu kuću

    0 0%
  • Živimo s roditeljima

    4 4.49%
  • Ušli u tuđi stan

    0 0%
Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 124 od 124

Tema: Riješiti stambeno pitanje - opcije

  1. #101
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,204

    Početno

    Hvala vrijeska, lili.

    Jelena, plaćam stan unaprijed. Tako sam mislila platit joj zadnji kad se budem selila i odmah najaviti i onda lagano bez stresa uzeti mj dana da sve namjestim.

    Nego, zna li netko jesu li gradski stanovi potpuno prazni, ono tipa, nema ni viseće kuhinje, ni bojler, ni radijatore? Samo goli prostor?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 12.03.2024. at 12:33

  2. #102

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    bojler i radijatori bi trebali biti u stanu (znaš li koji kvart ti nude? U Jelkovcu su prekrasni stanovi.)

    namještaja ne bi trebalo biti

  3. #103
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,204

    Početno

    Ne znam ništa. Msm da tek sad budu gledali kaj imaju jer su me pitali treba li mi stan za invaliditet. Da su već imali onda to ne bi pitali.

    A sudoper i sifon? Jel to spada pod osnovno kaj ima ili pod namještaj?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 12.03.2024. at 13:15

  4. #104

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    ja mislim da sve ovisi o stanu

    možda dobiješ i namješten

  5. #105
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam ništa. Msm da tek sad budu gledali kaj imaju jer su me pitali treba li mi stan za invaliditet. Da su već imali onda to ne bi pitali.

    A sudoper i sifon? Jel to spada pod osnovno kaj ima ili pod namještaj?
    Pitaju te da li trebas stan za invaliditet jer je tada stan prilagoden ( wc je prilagoden, sira vrata, lift...)
    U osnovnu opremu stana u Hrvatskoj spadaju samo goli zidovi ( jasno, podovi i radijatori se podrazumjevaju) plus kompletna kupaonica ( tus, wc i umivaonik). Kuhinja obicno nije ukljucena.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Postoje na Facebooku grupe Sharing is caring i tamo ponekad ljudi često poklanjaju namještaj u super stanju, a neki i traže namještaj za cijeli stan ako su uselili tako u stan bez namještaja. A neke stvari možeš kupiti preko njuškala ili marketplacea za jako sitni novac. Kad vidiš što ti točno treba, napiši i ovdje, sigurno će se naći stvari koje su nekome višak a tebi mogu poslužiti barem dok ne nađeš nešto bolje.

  7. #107
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Da, samo u Sharing is caring moraš imati spreman kombi i još 2 para ruku da isti dan dođeš po ponuđeno, inače nisi "konkurentna"

  8. #108
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,204

    Početno

    Ugasila sam fejsaru, a i to, nemam niš kaj bi se na licu mjesta stvorilo da odvezem. Dobro je kaj štednjak nisam popravljala vlasnici stana već sam kupila mini peć. Aj bar nekaj. Ikea bi morala imat neke super jednostavne sudopere. Valjda. Jedan krevet imam. Najviše me brine da ne bi bilo bojlera jer su skupi.

  9. #109
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,204

    Početno

    Da se vratim na pitanje pologa, ukratko ugovor je prije tri g sklopljen na godinu dana, uz mogućnost obostranog automatskog produljenja ugovora, što god to značilo, i sad na kraju piše da prestanak najma stupa ili istekom ugovora (koji je istekao ako se ne računa ovo automatski) ili otkazom ugovora, a onda slijedi otkazni rok od 30 dana i najmodavac nema obvezu vratiti polog.

    Nisam pravnik, ali kad bi se mene pitalo, slijedom logike, ugovor nije otkazan, on je istekao.

  10. #110
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Žuta probat ću ti saznati ovo u svezi namještaja u stanu

  11. #111
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Eto na prvu ona veli da je kupaona bila keramika, drugo praktički ništ, ali da sve ovisi kaj je neko prije ostavio, oni su sad na jedno dijete mlađe ide u školu u koju bi pripali , starije putuje u našu školu cca busom 15-20 min

  12. #112
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Da žuta plaćanje stanarine je ok da ide unapred, ali režije se plaćaju naknadno

  13. #113
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Oni su na toplani, kuha na struju, ali i sama veli da grad ima hrpetinu stanova različitih sastava, kombinacija , dijelova grada!

  14. #114
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Da se vratim na pitanje pologa, ukratko ugovor je prije tri g sklopljen na godinu dana, uz mogućnost obostranog automatskog produljenja ugovora, što god to značilo, i sad na kraju piše da prestanak najma stupa ili istekom ugovora (koji je istekao ako se ne računa ovo automatski) ili otkazom ugovora, a onda slijedi otkazni rok od 30 dana i najmodavac nema obvezu vratiti polog.

    Nisam pravnik, ali kad bi se mene pitalo, slijedom logike, ugovor nije otkazan, on je istekao.
    Nije ugovor istekao ako piše da se automatski obnavalja. To znači da ako netko ne kaže da ga raskida nakon isteka da se nastavlja na još godinu dana. Da ne piše tako onda bi svake godine potpisivali novi aneks i potencijalno mijenjali članke, npr iznos najamnine.

    To što ne piše da se vraća polog ne znači da se ne vraća. Trebaš vidjeti što piše u zakonu da li postoji definiran pojam "polog" i što piše o tome. Ako npr piše da se vraća osim ako je ugovoreno drugačije, ili piše za što se može koristiti (npr naknada štete / dovođenje u prvobitno stanje), a ne piše ti ništa u ugovoru, onda se vraća. Svaki pojam u ugovoru nešto znači i obično je definiran u zakonu.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 12.03.2024. at 16:21

  15. #115
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,204

    Početno

    Nema spomena o dovođenju u prvobitno stanje, msm da je samo pisalo pod dužnosti stanoprimca da treba krečit. Ona je jedino u otkaz ugovora stavila da nema obvezu vratiti polog. Zbunjena sam totalno. Ništa, vidjet ću što će reć, ako ne vrati, ne vrati. Krečit neću jer su zidovi vlažni i prijašnja boja se odljepljuje, dakle moj rad na tome bi bio, ne znam, beznačajan. Ostavila mi je loš namještaj, loše i stare aparate. Ne znam. Držite mi palce.

  16. #116
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,204

    Početno

    Pokušavam si složit u glavi kaj znači kaj:
    2021. ugovor s mogućnosti automatskog produljenja
    2022. aneks istog ugovora na godinu dana
    2023. aneks ugovora samo za povećanje najma, ali ne i produljenje

    Znači li to da ove g u mj kad je sklopljen ugovor taj ugovor istječe? Jer prema aneksu u 2022. je trajao do 2023. i onda je eventualno vrijedilo "automatsko produljenje" do 2023.?
    Stoga recimo ako joj 15. u mj najavim da ostajem samo do kraja tog mj i ne namjeravam platiti za slj. ne kršim ugovor jer isti zapravo ni ne vrijedi više, te u tom slučaju ne postoji otkazni rok, ali mi polog ipak mora vratiti?

    Ili da pitam nekog pravnika, hm?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 13.03.2024. at 12:48

  17. #117
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Znaš li kad bi cca mogla vidjeti taj drugi stan?
    Mislim da hoda ta priča javiš da ostaneš do tad i tad , ali mislim da će biti ipak da će polog ostati i iz njega biti naplaćene režije i resto ti vratiti

  18. #118
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A možda tak mislim jer sve ugovore koje sam vidla su bili upravo tako sročeni

  19. #119
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Nemoj uopce razmisljat da ti ne treba vratit polog.

    To je stara zena od 70 god, samo se postavi, ta neces valjda pustit da te namagarči tako mladu. Ja bih, ako bas krene budalasat, zaprijetila s odvjetnikom, ma dam se kladit da ce ti vratit ono sto ti pripada.

    Mozda oduzme od iznosa dio za krecenje jer je to stajalo kao tvoja obveza.

  20. #120
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,204

    Početno

    Njoj to neće baš značit jer već ima ovrhe i račun u blokadi. I ona uopće nije ko uobičajena 70 g žena neg je fleksibilna i oštra ko da ima 40. Iznapadala me za njen dug za plin i gnjavila dok nisam riješila s plinarom da obračunaju račune koje sam već bila uplatila, ali su ih pomiješali i počeli njima zatvarat njen dug od prije, pa je ispalo kao da par računa plina uopće nisam platila.

  21. #121
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Jmm mustra...da sjecam se.
    A niš budi i ti mustra...

  22. #122
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,204

    Početno

    Nemam mentalnog kapaciteta za natezanja. Neka si uzme polog, zid ne budem prstom takla, iako piše u ugovoru. Uostalom, okrećiti stan od 55 m2 je tu negdje 345 eur.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Mislim da bi ti bilo najbolje da ako sama plaćaš režije do iseljenja napraviš dug u visini tog pologa. Ako ti ga slučajno vrati, plati joj režije a ako ne ostat će joj polog da ih plati.

  24. #124
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Tako je ninaxy.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •