Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 175 od 175

Tema: dojenje 3godišnjaka i vrtić?

  1. #151

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Nemoj vrijeđat Ivy . Nick joj je ms i koliko sam skužila, ponosi se time

  2. #152
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ispričavam se!

  3. #153
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ma dajte

    ms. je autoironično referiranje na moju sklonost borbi za ženska prava

  4. #154

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Svaka čast curama na dugom dojenju. I mi smo jedni od njih. Ne bi htjela nikoga obeshrabriti, ali što se tiče rasprave, po mom mišljenju, još uvijek večina ljudi ne gleda pozitivno na produženo dojenje. Svi znamo zašto i zaista se trebaju mjenjati stvari i na nama je da ih mjenjamo, ali mislim da tu stradaju djeca. U mom vrtiću su dojena djeca( nakon godine dana ) jako etiketirana. Na žalost većina je starijih kolegica koje imaju svoj čvrsti stav o tome i, naravno, za sve okrivljuju dojenje. Naravno iznimke potvrđuju pravilo, ali ipak. Sječam se da je čak jednom i glavna medicinska sestra rekla na jednom sastanku kako ona na intervjuu savjetuje prestanak dojenja :shock: .Povela sam raspravu o tome želeći educirati, ali sam bila nadglasana većinom. Postigla sam jedino to da preda mnom ne pričaju loše o dojenju jer znaju moj stav.
    Na žalost tako je, htjela sam samo dati jedan primjer iz struke ne želeći obeshrabriti već dati realnu sliku

  5. #155
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    taj negativan predrasusan stav o dugom dojenju treba mjenjati

  6. #156
    bubimirko

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    taj negativan predrasusan stav o dugom dojenju treba mjenjati
    ne treba......dugo dojenje???? čemu.....okolini pa tako i vrtiću se treba prilagođavati i još jednom -ja podržavam dojenje ali svemu dođe kraj a znate kak se veli ...pametni znaju kad treba stat(ili još bolje ovak...pametni znaju čemu služi žlica)

  7. #157
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    taj negativan predrasusan stav o dugom dojenju treba mjenjati
    ne treba......dugo dojenje???? čemu.....okolini pa tako i vrtiću se treba prilagođavati i još jednom -ja podržavam dojenje ali svemu dođe kraj a znate kak se veli ...pametni znaju kad treba stat(ili još bolje ovak...pametni znaju čemu služi žlica)
    ista ta okolina drži da djeca trebaju piti mljeko (bar po litre dnevno) pa što to krava zna a ja ne?

  8. #158

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zg-Sesvetski Kraljevec
    Postovi
    46

    Početno

    Moram priznati da se najvećim dijelom slažem s Ivy,

    ali isto tako kao odgajatelj smatram da svaka majka i dijete imaju potpuno i apsolutno pravo na produljenjo dojenje (ako je na obostrani zahtjev) bez osude okoline.

    Slažem se da postoje odgajatelji koji to ne razumiju, ali ja ne razumijem vas sve skupa. Ako imate volje, želje i snage educirati cijelu javnost i mase zašto onde to ne napravite sa svojim odgajateljem!!!??? :?

    Uči se cijeli život, natko sporije netko brže. Neki odgajatelji možda nisu dovoljno informirani o produljenom dojenju, prvenstveno stoga što postoje oprečne činjenice oko toga, ali sigurno znam da su svi svjesni važnosti dojenja općenito.

    Nemate potrebe uvjeravati nekoga u ispravnost svojih postupaka i stavova, ali zašto se bar ne potrudite argumentirano obrazložiti te svoje postupke. Sigurno će se naći netko tko će vam biti zhavalan na tim informacijama, i uostalom znati će više stvari kada opet dođe u susret s nekom drugom majkom koja produljeno doji!!!

  9. #159
    bubimirko

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    taj negativan predrasusan stav o dugom dojenju treba mjenjati
    ne treba......dugo dojenje???? čemu.....okolini pa tako i vrtiću se treba prilagođavati i još jednom -ja podržavam dojenje ali svemu dođe kraj a znate kak se veli ...pametni znaju kad treba stat(ili još bolje ovak...pametni znaju čemu služi žlica)
    ista ta okolina drži da djeca trebaju piti mljeko (bar po litre dnevno) pa što to krava zna a ja ne?
    a do koje to godine po tebi trebaju piti majčino mlijeko????.....i zar zbilja želiš odgovor što to krava zna a ti ne......????

  10. #160
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    a do koje to godine po tebi trebaju piti majčino mlijeko????.....i zar zbilja želiš odgovor što to krava zna a ti ne......????
    Evo mene zanima.

  11. #161
    bubimirko

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    a do koje to godine po tebi trebaju piti majčino mlijeko????.....i zar zbilja želiš odgovor što to krava zna a ti ne......????
    Evo mene zanima.
    ona zna kada tele treba prestati sisati.....a vjeruj mi to nije sa 6 godina jer onda to više nije tele već krava

  12. #162
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    a dijete sa 6 godina je odrasli covjek?

  13. #163
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Do koje godine? Dok dijete zeli... je moj odgovor. Zasto dijete zeli sisati treba upitati majku prirodu ili Boga? Zasto mu neki roditelji to uskracuju jer misle da je to ispravno i zasto su oni u vecini, trebalo bi pitati one koje su ih to naucili?
    Mene nitko nista nije naucio niti je prije moje trudnoce potrosio jednu rijec na dojenje. Znaci do moje 35 godine. I sad ti formiraj misljenje. Ja sam slusala moje instinkte koji su bar jos malo u to vrijem "trzali usima". Kako je bilo kod vas?

    Moja oba djeteta su dojila bez problema i svi su napredovali uz moje mlijeko. Dojenje mi je od "neceg novog" vremenom postala normala. I to je to.
    Skuzila sam da je "6 mjeseci" samo taktika protiv generacijske dojenacke otudenosti.
    To je tiha nametljivo nenametljiva taktika s tedencijom na produzetak dojenja.

    Mislim da za jaslicku djecu koja startaju od godinu dana u jaslice, je dojenje za preporuciti, tu nema dileme.

    Oni od tri godine u vrticu su ionako na silaznoj putanji sto se tice dojenja, ali je opet dojenje nakon vrtica dobra antistresna metoda protiv razdvajanja, eventualnih nesporazuma u vrticu, frustracija, letecih infekcija i slicnog. Sad to moze neko i banalizirati i staviti nesto drugo u prvi plan, ali kad vidis efikasnost... za mene je to ipak to. A ja sam ga dva puta za redom vidjela.

    I jos nesto dijete fakat prestane...dojiti.

    Kad tad, najkasnije do 5 godine, poslije je sve simbolika, mozda prouzrocena mladom djecom u familiji, mozda nemistificiranjem produzenog dojenja kao uzrokom bilo kakvog psiholoskog invaliditeta.

    Ako dojenje kao krivac ne stoji za sve u prvom planu, onda pravi razlozi za bilo kakvu prisutnu frku zasvjetle na horizontu. Po meni se treba ostaviti dojenja i traziti probleme negdje drugdje. Problem od dojenja najcesce radi okolica, a ne mama i dijete koji doje. U principu onda je okolica za promatranje, a ne mama i dijete.

    Mi imamo normalnu tetu u vrticu. Teta osim sto je izmedu ostalog prodojeca, teta je najbolja teta u mom petogodisnjom iskustvu s njemackim odgojateljicama, a bilo ih je dosada sedam, a ona je osma.
    Zena ima film za djecu i moze joj se desiti da nesto promakne, ali ona to vrlo brzo izgladi. Djeca je obozavaju u pravom smislu rijeci i mnogi su dosli u taj vrtic u tu grupu zbog nje jer su za nju culi, uostalom kao i mi. Ni jedna rijec nije bila suvisla o njoj. Ni jedna jedina. Sto ne bi mogla reci za mnoge druge tete.

  14. #164
    bubimirko

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa
    a dijete sa 6 godina je odrasli covjek?
    po toj logici ajmo dojiti djecu do 18 a onda neka sami odluče kako dalje

  15. #165
    bubimirko

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Do koje godine? Dok dijete zeli... je moj odgovor. Zasto dijete zeli sisati treba upitati majku prirodu ili Boga? Zasto mu neki roditelji to uskracuju jer misle da je to ispravno i zasto su oni u vecini, trebalo bi pitati one koje su ih to naucili?
    Mene nitko nista nije naucio niti je prije moje trudnoce potrosio jednu rijec na dojenje. Znaci do moje 35 godine. I sad ti formiraj misljenje. Ja sam slusala moje instinkte koji su bar jos malo u to vrijem "trzali usima". Kako je bilo kod vas?

    Moja oba djeteta su dojila bez problema i svi su napredovali uz moje mlijeko. Dojenje mi je od "neceg novog" vremenom postala normala. I to je to.
    Skuzila sam da je "6 mjeseci" samo taktika protiv generacijske dojenacke otudenosti.
    To je tiha nametljivo nenametljiva taktika s tedencijom na produzetak dojenja.

    Mislim da za jaslicku djecu koja startaju od godinu dana u jaslice, je dojenje za preporuciti, tu nema dileme.

    Oni od tri godine u vrticu su ionako na silaznoj putanji sto se tice dojenja, ali je opet dojenje nakon vrtica dobra antistresna metoda protiv razdvajanja, eventualnih nesporazuma u vrticu, frustracija, letecih infekcija i slicnog. Sad to moze neko i banalizirati i staviti nesto drugo u prvi plan, ali kad vidis efikasnost... za mene je to ipak to. A ja sam ga dva puta za redom vidjela.

    I jos nesto dijete fakat prestane...dojiti.

    Kad tad, najkasnije do 5 godine, poslije je sve simbolika, mozda prouzrocena mladom djecom u familiji, mozda nemistificiranjem produzenog dojenja kao uzrokom bilo kakvog psiholoskog invaliditeta.

    Ako dojenje kao krivac ne stoji za sve u prvom planu, onda pravi razlozi za bilo kakvu prisutnu frku zasvjetle na horizontu. Po meni se treba ostaviti dojenja i traziti probleme negdje drugdje. Problem od dojenja najcesce radi okolica, a ne mama i dijete koji doje. U principu onda je okolica za promatranje, a ne mama i dijete.

    Mi imamo normalnu tetu u vrticu. Teta osim sto je izmedu ostalog prodojeca, teta je najbolja teta u mom petogodisnjom iskustvu s njemackim odgojateljicama, a bilo ih je dosada sedam, a ona je osma.
    Zena ima film za djecu i moze joj se desiti da nesto promakne, ali ona to vrlo brzo izgladi. Djeca je obozavaju u pravom smislu rijeci i mnogi su dosli u taj vrtic u tu grupu zbog nje jer su za nju culi, uostalom kao i mi. Ni jedna rijec nije bila suvisla o njoj. Ni jedna jedina. Sto ne bi mogla reci za mnoge druge tete.
    ma daj me ne zezaj.....tu pričate kako djete samo prestane sisati a na nekim drugim temama se komentira kako se dijete polako odvaja od cice....pa čemu ga odvajati kad će ionako samo prestati....ili se možda samo preseli s mamine na "curinu"

  16. #166
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    za veće primate, trajanje dojenja je dok se porođajna težina učetverostruči, a to je za ljude otprilike 27-30 mjeseci

    primati doje dok mladunče dosegne trećinu svoje odrasle težine. što je za ljude 4-7 godina, ili dok ne dosegnu određeni postotak težine majke, što bi analogno za ljude bilo 2,8 do 3,7 godina

    čimpanze i gorile doje 6 puta duže od duljine trajanja trudnoće, analogno za ljude bi to bilo 4,5 godina

    većina primata doji dok mladunče ne dobije svoje prve trajne zube, a ljudi ih dobiju oko 5. ili 6. godine

    naš evolucijski razvoj napravio je organizam koji postiže vlastiti imunološki sustav s oko 6 godina, što sugerira da su u ljudskoj prošlosti majčina antitijela bila na raspolaganju djetetu do te dob

    a to su nam najbliži "rođaci"

  17. #167
    bubimirko

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    za veće primate, trajanje dojenja je dok se porođajna težina učetverostruči, a to je za ljude otprilike 27-30 mjeseci

    primati doje dok mladunče dosegne trećinu svoje odrasle težine. što je za ljude 4-7 godina, ili dok ne dosegnu određeni postotak težine majke, što bi analogno za ljude bilo 2,8 do 3,7 godina

    čimpanze i gorile doje 6 puta duže od duljine trajanja trudnoće, analogno za ljude bi to bilo 4,5 godina

    većina primata doji dok mladunče ne dobije svoje prve trajne zube, a ljudi ih dobiju oko 5. ili 6. godine

    naš evolucijski razvoj napravio je organizam koji postiže vlastiti imunološki sustav s oko 6 godina, što sugerira da su u ljudskoj prošlosti majčina antitijela bila na raspolaganju djetetu do te dob

    a to su nam najbliži "rođaci"
    baš super......onda dojite do djetetove 7.....ali onda se nemojte tu buniti da vas ljudi čudno gledaju......i još nekaj.....ja mu do te 7 ne bi daval ni čajeka niti vode, jer majčino mlijeko sve šta treba klincu sadrži u sebi.
    I daj mi malo objasni koliki je recimo taj određeni postotak težine majke....pitam informacije radi jerbo susjeda koja je rodila ima negdje između 90 i 100 kg

  18. #168
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    pošto se % težine odnosi na npr. čimpanzu moraš uzeti u obzir da čimpanze (u prirodnom okolišu) ne pate od gojaznosti
    za to bi trebalo uzeti osobu normalne težine i pri tome izračun bi se odnosio isključivo na njezino djete

    a što se tiče okoline
    nije me bilo briga ni kad sam s 12 frezom orala vrt iako je baba za mnom vikala da sam žensko i šta će selo reći
    niti me je sad briga
    ne patim od toga da se uklopim

  19. #169
    bubimirko

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    pošto se % težine odnosi na npr. čimpanzu moraš uzeti u obzir da čimpanze (u prirodnom okolišu) ne pate od gojaznosti
    za to bi trebalo uzeti osobu normalne težine i pri tome izračun bi se odnosio isključivo na njezino djete

    a što se tiče okoline
    nije me bilo briga ni kad sam s 12 frezom orala vrt iako je baba za mnom vikala da sam žensko i šta će selo reći
    niti me je sad briga
    ne patim od toga da se uklopim
    pa očito da vas je sve briga kaj drugi misle.....čemu inače uopće ovaj topic ako je suprotno :?

  20. #170
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    pa moraš negdje "ispuhati" gluposti koje čuješ

  21. #171
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    bubimirko to daj ne zezaj zbilja nije u redu...
    Oni fakat sami prestaju pa ti mislis sto hoces.

  22. #172

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Bubimirko, 48kg do prije dva mjeseca kada sam drugi puta zatrudnjela. Dojim petnaestomjesečno dijete koje doji barem toliko puta tijekom 24 sata.

  23. #173
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Bubimirko daj prestani provocirati! Ovo smo sve prosli jos davnih dana - prihvati - ovdje ce se podrzavati dojenje dokle god to majke zele. I naravno da se nista nije promjenilo od zadnji puta kad si pricao s nama o tome.

    Ak zelis raspravljati, pa daj malo prosurfaj netom, nadji nesto sto je problematicno oko dugog dojenja, pa stavi tu pa da svi raspravljamo. Ovako nasumce izbacivati provokacije stvarno nema smisla.

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    ..ja mu do te 7 ne bi daval ni čajeka niti vode, jer majčino mlijeko sve šta treba klincu sadrži u sebi.
    Ne provociraj Educiraj se, citaj malo i s argumentima raspravljaj. Ovako to nema smisla. Ti sumom mi drumom.

  24. #174
    bubimirko

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa

    Ne provociraj Educiraj se, citaj malo i s argumentima raspravljaj. Ovako to nema smisla. Ti sumom mi drumom.
    Misliš obrnuto.......ja drumom

  25. #175
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj bubimirko prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa

    Ne provociraj Educiraj se, citaj malo i s argumentima raspravljaj. Ovako to nema smisla. Ti sumom mi drumom.
    Misliš obrnuto.......ja drumom
    Ajde, ko da je bitno

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •