Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Bol u trbuhu i povraćanje žute sluzi

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Bol u trbuhu i povraćanje žute sluzi

    Noćas oko 2 se žalila da ju boli trbuh... ako 6 je povratila dosta prozirne tekućine i u njoj žutu sluz...
    Prošli tjedan je isto tako povratila negdje pred jutro, ali bez bolova... drugi dan je bila ok.
    Nos nije strašno zaštopan... kad povrati od sekreta koji se sliva iz nosa ne bude žuto. Baš me ovo zabrinulo.

  2. #2
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,598

    Početno

    To je vjerojatno žuć. Pretpostavljam da nemaš puno iskustva s povraćanjem, ja sam se napovraćala u životu a i djeca su mi sklona tim želučanim virozama pa smo upoznati vrlo dobro s povraćanjem žući. Uglavnom, nije ništa zabrinjavajuće, normalno je povraćati žuć kad je želudac prazan i nema se više što povratiti. Treba uzimati tekućine, ako može nešto pojesti nek pojede, ako nema apetita ne treba siliti. Proći će....

  3. #3
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    U pravu si, nemam iskustva s povraćanjem... osim u virozama... ali tad znam o čega je. Ali, ona sad nije u virozi. Nema temperaturu, povratila je dva put u 5 dana...
    Kad kažeš
    normalno je povraćati žuć kad je želudac prazan i nema se više što povratiti.
    Misliš i da je to ok i bez neke viroze?

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,304

    Početno

    To ti je tipično kod odbijača hrane - kad je probava prazna, to zna biti česta pojava. Teško mi je napamet bilo što reći, ali u ovoj dobi nama su crijevne viroze bile vrlo česte (vrtić i sl. + kod mojih je pranje ruku bez nadzora bilo "simbolično" he he he...) Vječito sam imala Linex i Prolife doma. Bome imam i danas.

    Ako se ponovi, idi s djetetom pedijatru, može biti gastritis ili će trebati alergološko testiranje. To ti rade na Srebrnjaku, ali iskreno - to je na dugačkom štapu, ne vjerujem da će to trebati.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,304

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    U pravu si, nemam iskustva s povraćanjem... osim u virozama... ali tad znam o čega je. Ali, ona sad nije u virozi. Nema temperaturu, povratila je dva put u 5 dana...
    Kad kažeš

    Misliš i da je to ok i bez neke viroze?
    Crijevne viroze kod veće djece često ti prođu bez temperature.

  6. #6
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Ja isto mislim ko i Barbi. Bas su viroze raznorazne u điru. Eventualno ako je jela nesto novo pa joj ne sjeda najbolje.

    Da odemo u krajnost,sta ja ne bih....Ako bi se bas ponavljalo cesce provjeris dal je skupila helicobacteri,ta zna bas tako ujutro izazvati mucnine i povracanje..cak pjenasto izgleda bljucka. Nije ni to nista strasno ne boj se. Koliko ti cura ima godina?

  7. #7
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    I peterlin potpisujem

  8. #8
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Četiri godine.

    Peterlin, nije ona više odbijač hrane... sad jede relativno normalno... ujutro slabije, baš ju moramo motivirati da jede... ali, navečer pred spavanje baš traži. Ok, probati ću joj dati probotik neko vrijeme.

    Carmina... imaš iskustva s helicobacteri kod djece?

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,304

    Početno

    Da je netko od mojih u pitanju, dobili bi taj dan slijedeće, da se probava malo odmori, a da nije skroz prazna:

    - čaj od šipka bez ičega (sa slamkom ili žličicom jer velike količine tekućine opet mogu potaknuti povraćanje)
    - neki probiotik (bolji je tekući u akutnoj fazi)
    - rehidromiks ili bilo kakvu oralnu rehidratacijsku sol, pogotovo ako dijete često povraća i ima proljev
    - juhu od mrkvice (ili od bundeve, ali "gola", bez masnoće - samo bundeva skuhana sa malo soli i miksana u krem juhu)
    - bananu, da se nadoknadi kalij
    - kuhanu rižu
    - za grickanje - rižine krekere i/ili slane štapiće

    Idući dan - normalna hrana, bez slatkiša i masnoća.

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,304

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Četiri godine.

    Peterlin, nije ona više odbijač hrane... sad jede relativno normalno... ujutro slabije, baš ju moramo motivirati da jede... ali, navečer pred spavanje baš traži. Ok, probati ću joj dati probotik neko vrijeme.

    Carmina... imaš iskustva s helicobacteri kod djece?
    Probiotike daj tjedan dana (prolife kutija ima 7 ampula - to je taman, možeš i bilo kaj drugo ako već imaš doma).

    Moj E. ima ovakav "obrnuti" metabolizam - ujutro ne bi jeo, navečer se ne bi mogao zaustaviti. To se slučajno riješilo kad se otkrilo da on bi jeo ujutro, ali tekuće (gris na mlijeku, frape, puding) a suho mu ništa nije pasalo.

    Omiljena hrana za jutro je nešto što možeš sad ponuditi svojoj kćeri (ne nužno ujutro, možeš bilo kada): zobene pahuljice kuhane na vodi + ribana jabuka + malo cimeta + žličica meda ili javorovog sirupa (u to se može dodati i suho voće tipa cvebe i brusnice, ali dok ima probavne smetnje, to preskočiš).

  11. #11
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Nemam iskustvo kod djece. Imam kod sebe. Bilo bi dobro da ujutro bilo sto stavi u usta. Makar koricu kruha.

    Ma ja cisto sumnjam da je gastritis,helicobacteri,alergija i sl. Al eto i to su neke opcije. Ne bih sada o simptomima jer to je ko dr.google..uvik se u svemu pripoznamo. Pokusaj par dana ujutro izvuci informaciju iz nje kako se osjeca,dal joj je mucnina i sl. Pokusaj ako je miguce oa ti bar nekako opise kako se osjeca i zasto ne doruckuje.(mozda samo nije gladna i to je to) Moja cura kad bi joj se jednom u 200god povracalo rekla bi da ju boli u grlu. Ako skontas da joj je mucnina ujutro onda u dr do tada ja se ne bih na tvom mjestu pretjerano zabrunjavala..mislim da nema razloga. Saljem zagrljaj

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,304

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam iskustvo kod djece. Imam kod sebe. Bilo bi dobro da ujutro bilo sto stavi u usta. Makar koricu kruha.

    Ma ja cisto sumnjam da je gastritis,helicobacteri,alergija i sl. Al eto i to su neke opcije. Ne bih sada o simptomima jer to je ko dr.google..uvik se u svemu pripoznamo. Pokusaj par dana ujutro izvuci informaciju iz nje kako se osjeca,dal joj je mucnina i sl. Pokusaj ako je miguce oa ti bar nekako opise kako se osjeca i zasto ne doruckuje.(mozda samo nije gladna i to je to) Moja cura kad bi joj se jednom u 200god povracalo rekla bi da ju boli u grlu. Ako skontas da joj je mucnina ujutro onda u dr do tada ja se ne bih na tvom mjestu pretjerano zabrunjavala..mislim da nema razloga. Saljem zagrljaj
    Ista stvar kod mojeg L. - tako oni osjete kiselinu (žgaravicu) i ne znaju u biti dobro opisati nelagodu.

    Potpisujem ovo za doručak - bilo kakva hrana MORA biti.

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,534

    Početno

    mojoj se to s vremena na vreme zna desiti, alergičar je , ali većinu puta joj se to desilo ako bi navećer jaaako malo jela.
    gastroenterologica nam je dala da radimo eeg, krv sve je tad bilo ok, imali smo i preporuku za neku specifičnu krvnu pretragu ali to nismo napravili jer je u dužem periodu bila bez povraćanja, bitno je da se napravi to tih dana kad se povraća.
    ta povraćanja su bila uvijek opetovana oko ponoći, pa pred jutro.

  14. #14
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ma pojede ona ujutro, ali malo.
    Jučer je pojela pol tanjura tek skuhane juhe od leće, prekjučer griz, jutros je tražila krpice (samo tijesto, bez sira ili umaka), često traži mlijeko i kukuruzne pahuljice (ružna navika MD-a, pa je ona pokupila)...

    Problem je što ju ja do 4.15 i ne vidim. U 90% slučajeva ju MD vodi u vrtić, jednostavno nam je tako najpraktičnije.

    Inače jede raznovrsno... puno voća i sirovog povrća... dijete koje će prije posegnuti za salatom nego mesom i krumpirom... voli i slatko, ali to kontroliramo.

  15. #15
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mojoj se to s vremena na vreme zna desiti, alergičar je , ali većinu puta joj se to desilo ako bi navećer jaaako malo jela.
    Da... nije baš nešto previše jela sinoć.


    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    gastroenterologica nam je dala da radimo eeg
    Di je veza između gastričke i eeg?

  16. #16
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Upravo taj obrnuti metabolizam je sam po se bi problem. Bilo sta nek ujutro jede,ako nece zdravo nek bude bilosto. Pa kad stekne naviku dorucka postupno ces ga mjenjati za sve zdraviji dorucak.

    Bas ovo sta oni neznaju opisati kako se osjecaju je najzanimljivije,pa ces morati biti i ti mastovita. Jednom je moja cijelom voznjom govorila kako ju boli grlo. Naucili smo u cemu je problem tek kada je ispovracala pola auta. Da ne govorim o sifriranim izjavama poput...pokvario mi se prst(zanoktica) i sl

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,534

    Početno

    mojca, sad ja ne znam veze ( možda je mislila na nekaj kak reagira mozak), ali kak idemo na godišnje preglede kod gastričke ona je to savjetovala, mogu kad dođem doma i nađem papire da ti napišem kaj smo radili od krvi i kaj nismo pa da vidš.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.10.2015. at 10:31

  18. #18
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nema kod nje šifriranih poruka. Jako dobro poznaje svoje tijelo i uvijek mi kaže kad će povratiti.
    Zna što se dešava.
    Kad ju boli trbuh, kaže da ju boli trbuh... ne grlo.

  19. #19
    valchy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    95

    Početno

    pozdrav, moj stariji sin ima problema sa skupljanjem sekreta i onda to zna rezultirati povraćanjem,
    nakon toga se normalno ponaša i nema nikakvih tegoba..nekad se znalo desiti isto tako u kratkim razmacima

  20. #20
    valchy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    95

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Nema kod nje šifriranih poruka. Jako dobro poznaje svoje tijelo i uvijek mi kaže kad će povratiti.
    Zna što se dešava.
    Kad ju boli trbuh, kaže da ju boli trbuh... ne grlo.
    e da ni kod mog nema šifriranih poruka i uvijek kaže kad će povratiti...i objasni od čega mu je

  21. #21
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mojca, sad ja ne znam veze ( možda je mislila na nekaj kak reagira mozak), ali kak idemo na godišnje preglede kod gastričke ona je to savjetovala, mogu kad dođem doma i nađem papire da ti napišem kaj smo radili od krvi i kaj nismo pa da vidš.
    Ma nemoj se gnjaviti za sad, svejedno hvala.

  22. #22
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj valchy prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav, moj stariji sin ima problema sa skupljanjem sekreta i onda to zna rezultirati povraćanjem,
    nakon toga se normalno ponaša i nema nikakvih tegoba..nekad se znalo desiti isto tako u kratkim razmacima
    I moja je par puta zbog toga povratila, ali je bilo gusto, bijelo pjenušavo.
    Ovo je potpuno drugačije.

  23. #23
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    I Ana je pretprošli vikend povraćala tako.
    Digla se usred noći, da ju boli trbuh. Sat vremena kasnije - prvo povraćanje: večera, pretpostavljam. Pa drugo: ostaci večere i voda koju je u međuvremenu popila. Treće: voda. Četvrto i peto: žuć.
    Sve je to bilo unutar 6-7 sati. Po sadržaju "povraćotine", točno se moglo vidjeti kako se želudac prazni i na kraju izlazi sama žuć.
    Bez temperature.
    Do večeri se sve smirilo. Vratio joj se i apetit.

  24. #24
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Eto,meni nije jasno kakva je veza ako slabije jede uvecer da im bude muka i povracaju s alergijama. Vise bi imalo logike s gastritisom jer je onda preporucljivo cesto i po manje jesti bas zbog tih kiselina. Mene kad uhvati zgaravica uopce me ne boli trbuh pa nemoj to dvoje pobrkati. Upravo u zelucu ili cak jednjaku osjetim najvecu nelagodu,nekad toliko malu da sumnjam da bi ti je djete znalo tako dobro opisati. A ne povraca mi se uopce tako da ne ocekuj da ce ti curka bas uvijek jasno reci sta osjeca. I dalje mislim da tvojoj curi nije nista i da ce te ova prica samo opteretiti dodatno,vjerovatno i bespotrebno.

  25. #25
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pa kad grči nogice, i drži ruku na trbuhu... i govori da ju boli trbuh... ne vidim baš tu mjesto za sumnje... posebno ako se to sve dešava u polusnu.

    I ja se nadam da nije ništa... ali volim znati iskustva i mogući razvoj događaja. Nisam paničar, samo volim biti spremna.

  26. #26
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Ako bih mogla se ubaciti vezano za alergije. Jelena.O kakve je jos simptome alergija imala tvoja cura i jeli bilo u neko određeno doba godine pojačano? Pitam zbog moje male i osipa jednom dva put godisnje (ne dermatitisa) i toga sto ona zna podrigivati često (ne povraća nikada) Hvala ti unaprijed

    Mojca i ja sam takva..uvijek spremna. A odose mi zivci od spremnosti LOL
    Posljednje uređivanje od Carmina406 : 27.10.2015. at 11:15

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,304

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kad grči nogice, i drži ruku na trbuhu... i govori da ju boli trbuh... ne vidim baš tu mjesto za sumnje... posebno ako se to sve dešava u polusnu.

    I ja se nadam da nije ništa... ali volim znati iskustva i mogući razvoj događaja. Nisam paničar, samo volim biti spremna.
    Ma djeca govore da ih boli grlo, a ne trbuh, ako im se diže kiselina pa imaju žgaravicu. To je obično vezana trgovina. Nije to nikakva mašta.

    Moj E. je znao loše spavati od gladi, a i povraćati ako bi samo pio i nedovoljno jeo, ali to je bilo u ranoj dobi, prije treće godine.

  28. #28
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,598

    Početno

    Ima tih viroza koje počnu sa boli u trbuhu pa se nastave povraćanjem. Doduše, najčešće to bude više od jednog povraćanja, kod nas deseterostruko više od jednog. Na tvom mjestu se ne bi zabrinjavala zasad, ako se nastavi ovako jednom ujutro pa poslije bude ok - onda bi već krenula u neku obradu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •