Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 57

Tema: bez stresa do trudnoce

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    361

    Početno bez stresa do trudnoce

    Drage moje, molim Vas za pomoc. Vec pola godine pokusavam ostvariti T ali bezuspjesno. Imam veoma jake i bolne menustracije pa sam mislila da je to uzrok ali ginekolog mi je rekao da je sve OK i da je sve do moje psihe i stresa. Ima li ko slicno iskustvo i da li je moguce da bas stres toliko utice? Kako se osloboditi tog pritiska? Pozz

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj radoznalica prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje, molim Vas za pomoc. Vec pola godine pokusavam ostvariti T ali bezuspjesno. Imam veoma jake i bolne menustracije pa sam mislila da je to uzrok ali ginekolog mi je rekao da je sve OK i da je sve do moje psihe i stresa. Ima li ko slicno iskustvo i da li je moguce da bas stres toliko utice? Kako se osloboditi tog pritiska? Pozz
    Na tvom bi mjestu potrazila drugo misljenje. Ne znam koje je pretrage lijecnik obavio ( kod tebe i tvog partnera), ali sve pripisivati stresu je malo neozbiljno. Da stres utjece toliko na reprodukciju sumnjam da bi kao vrsta prezivjeli.

  3. #3
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Kolko imate godina?
    Koje pretrage si napravila,kaj spada pod OK?
    Stres utječe na puno toga no slažem se sa sirius...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    361

    Početno

    Sve smo pretrage uradili, pregledi, hormoni, papa test i sve je super. Imam 26g a MM 31g. Savjet ginekologa je da se moram opustiti i manje o T razmisljati, da nemam spolne odnose samo da bih zatrudnila nego da uzivam i ne razmisljam o tome jer 6mj pokusavanja nije prevelik period za brigu. Iskreno u zadnje vrijeme nikakvog uzitka nemam u tom, cak znam osjetiti i bol tokom odnosa ne znam sta ciniti dalje.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    361

    Početno

    UZV, gine.pregled, papa test i hormonei sve je uredu, imam i redovnu ovoluciju.
    Ja imam 26g a MM 30g i pokusavamo vec pola godine. Pod stresom sam zbog mnogo stvari a pogotov zbog toga sve sto vise zelim da ostvarim T one nece .

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Može stres utjecati, ali obično je još nešto u pitanju.

    U pravilu može proći i godinu dana pokušavanja, a da do trudnoće ne dođe, pa tek onda krenuti na pretrage. No, to ovisi i o tvojim godinama. Ako imaš manje od 30(mislim da je to sada granica), probaj još koji mjesec, a onda liječnicima.
    Ako liječnik kaže da si ginekološki zdrava i ako nemaš nikakvu drugu bolest, probajte još koji mjesec. Opuštanje nikako ne može škoditi, no moraš biti tip koji se zna i može opustiti.
    Ima dosta toga što možeš i sama pratiti.
    Da li pratiš svoje plodne dane? Da li mjeriš bazalnu temperaturu? Da li imate odnose dovoljno često, u prave dane? Da li se dobro hraniš, odmaraš, spavate li oboje dovoljno noću? Ima još dosta pokazatelja i na mnoge treba paziti. 6 mjeseci pokušavanja je još uvijek statistički uobičjeno vrijeme u kojem ne dođe do trudnoće, možda još nije vrijeme za veliku brigu. Godine (tvoje, a i muževe) su najvažnija stavka u tome da li je već vrijeme za veliku brigu ili još nije.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 14.11.2015. at 23:14

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj radoznalica prvotno napisa Vidi poruku
    Sve smo pretrage uradili, pregledi, hormoni, papa test i sve je super. Imam 26g a MM 31g. Savjet ginekologa je da se moram opustiti i manje o T razmisljati, da nemam spolne odnose samo da bih zatrudnila nego da uzivam i ne razmisljam o tome jer 6mj pokusavanja nije prevelik period za brigu. Iskreno u zadnje vrijeme nikakvog uzitka nemam u tom, cak znam osjetiti i bol tokom odnosa ne znam sta ciniti dalje.
    a muz?
    da li je on napravio pretrage?
    Posljednje uređivanje od sirius : 14.11.2015. at 23:16

  8. #8
    karanfilčić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    135

    Početno

    Ja mislim da ne bi bilo loše da kupiš trakice za ovulaciju, i u vrijeme ovulacije treba imati odnose svaki drugi dan nikako svaki dan jer spermiji gube na kvaliteti (neka me cure isprave ako griješim). Možda ne bi bilo loše da ti muž napravi spermiogram, uputnicu mu da doktorica opće prakse i nalaz bude brzo gotov, ne znam koji ti je dan ciklusa ali možda ga može napraviti prije tvoje sljedeće ovulacije. Sretno

  9. #9
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako je rijec o paru bez dijagnoza, onda nema veze koliko cesto su odnosi (a da se direktno tice kvalitete spermija).

  10. #10
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ako si samo ti obavila pretrage, onda je vrlo neozbiljno odmah posezati za stresom kao glavnim opravdanjem. Oba partnera moraju obaviti pretrage ukoliko ne dolazi do trudnoce. Stres je mocan neprijatelj, ali ne bas glavni krivac za sve i svasta.

  11. #11
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ako si toliko pod stresom zašto prvo to ne riješiš, a tek potom se baciš na prokreaciju? Podizati dijete, a biti napet ko puška i nije najsretniji odabir. Imaj na umu da su prvi mjeseci vrlo vrlo stresni sami po sebi. To nije dobro ne samo za tebe nego i za dijete (kako dok ga nosiš, a tako i poslije poroda). Razmisli malo o svemu tome.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 15.11.2015. at 15:15

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Da, zaista, pišeš da STE obavili sve preglede, ali nisam vidjela da navodiš koje pretrage je učinio tvoj muž i kakvi su nalazi? Inače, ja sam svoje treće dijete zanijela u najtežoj fazi svog života, kada sam bila suočena sa teškom bolešću i u konačnici smrću bliskog člana obitelji, količina stresa naprosto nije mogla biti veća, tako da zaista ne treba sve pripisivati stresu. Na tvom bih mjestu potražila drugo mišljenje. Makar, niti ovih 6 mjeseci zaista nije razlog za paniku!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ako si toliko pod stresom zašto prvo to ne riješiš, a tek potom se baciš na prokreaciju? Podizati dijete, a biti napet ko puška i nije najsretniji odabir. Imaj na umu da su prvi mjeseci vrlo vrlo stresni sami po sebi. To nije dobro ne samo za tebe nego i za dijete (kako dok ga nosiš, a tako i poslije poroda). Razmisli malo o svemu tome.
    Oh, da i potpis na ovo!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    361

    Početno

    Hvala vam na savjetima a muz je uradio i nalaz spermiograme i ginekolog nam je rekao da je sve uredu da smo fizioloski zdravi da nema nikakvih smetnja, ovoluciju imam redovno, odnose svaki dan, kad su plodni dan znamo vise puta u toku dana sve s namjerom ne bi li se "primilo". Imam osjecaj sto vise zelim to ono ne moze. Psihicki mi je postalo opterecenje svaki put kad imam odnose da li ce to biti to, a onda menustracija i plac svaki mjesec sto nije uspjelo.

  15. #15
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Meni je dobitna kombinacija bila imati odnose svakih oko 24 sata. Ne češće i ne rjeđe.

    I pokušaj ne stalno misliti na to da želiš bebu. Znam, znam, koliko je to teško, ali psiha zna napraviti svašta.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    361

    Početno

    Tako su mi i rekli pokusavam i s cajevima i svim ali eto nista...nadam se da ce uskoro napokon biti i taj plusic pa da se mogu opustiti i uzivati s muzom.

  17. #17
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Kad ti netko kaže da ne misliš na ružičastog slona, mislit ćeš samo na njega Sve dok želiš bebu, svaki odnos će ti biti prožet mišlju je li dobitni. Ali usput možeš i uživati, spojiti ugodno s korisnim

    Još ste mladi, nećete zakasniti. Pola godine, godina, čak i malo više je neki prosjek, ne brini.

    Neću ti reći da se opustiš, mene je to osobno najviše živciralo kad bi mi rekli, već ću ti reći da se prepustiš i uživaš

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Kad ti netko kaže da ne misliš na ružičastog slona, mislit ćeš samo na njega Sve dok želiš bebu, svaki odnos će ti biti prožet mišlju je li dobitni. Ali usput možeš i uživati, spojiti ugodno s korisnim

    Još ste mladi, nećete zakasniti. Pola godine, godina, čak i malo više je neki prosjek, ne brini.


    Neću ti reći da se opustiš, mene je to osobno najviše živciralo kad bi mi rekli, već ću ti reći da se prepustiš i uživaš
    Ma upravu ste svaki odnos mi je razmisljanje da li ce biti dobitni toliko da nikakvo uzivanje ne osjetim, cak sta vise toliko sam ukocena da me zna boliti. Dosta i drugi ljudi stvaraju kompleks da se treba zapitati zasto ne moze jos plus dosta bliskih osoba meni imaju problem d ne mogu imati djece pa jos vise mi podize strah.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Znaš kako je moj pokojni tata znao reći, "Još se nije rodio tko bi svakome ugodio". Pa kada par nema djece neprestano pilaju kad će beba, kada sam ja rodila treće dobila sam komentar jel to sada gotovo... Naravno da je nemoguće ostati imun na takva "dobronamjerna" pitanja, ja sam neke ljude čak počela izbjegavati zbog toga... Držim vam fige i želim svu sreću!

  20. #20
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Znas li kad ti je ovulacija? Ako se vodis onim iz knjige, svaki 14. dan ciklusa... onda najvjerojatnije lupate u prazno svaki mjesec.

  21. #21
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Imate sada taj predivan period kada ne morate razmišljati o zaštiti, a kvarite si ga forsiranjem.
    Radije si uzmite kratku pauzu, odite na planinarenje, napunite baterije, uzmi si čipkasto odijelo, okupaj se u mirišljavim solima i onda pokušajte.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj LEIRmam prvotno napisa Vidi poruku
    Znaš kako je moj pokojni tata znao reći, "Još se nije rodio tko bi svakome ugodio".
    Pa kada par nema djece neprestano pilaju kad će beba, kada sam ja rodila treće dobila sam komentar jel to sada gotovo... Naravno da je nemoguće ostati imun na takva "dobronamjerna" pitanja, ja sam neke ljude čak počela izbjegavati zbog toga... Držim vam fige i želim svu sreću!
    Ma da, svi zapitkuju sto ne bi trebali i stvaraju pritisak kad ce ta beba, ne valja razvlaciti mozda necete moci itd. Hvala Vam puno na podrsci, sve najbolje Vama i djecici .

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Znas li kad ti je ovulacija? Ako se vodis onim iz knjige, svaki 14. dan ciklusa... onda
    najvjerojatnije lupate u prazno svaki mjesec.
    Vodila sam se tim pravilom, pa sam kupovala par puta i trakice za ovulaciju...a zadnja 2,3 mjeseca praktikujemo svaki dan odnos da ne bi ovulaciju propustili.

  24. #24
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Stvarno? Meni je ovo turbo nevjerojatno.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 16.11.2015. at 22:26

  25. #25
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj radoznalica prvotno napisa Vidi poruku
    Vodila sam se tim pravilom, pa sam kupovala par puta i trakice za ovulaciju...a zadnja 2,3 mjeseca praktikujemo svaki dan odnos da ne bi ovulaciju propustili.
    Bolje svaki drugi daj covjeku sansu da se rekuperira

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  26. #26
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Mi smo bili takav slučaj prije "dosta" godina. Sve je naizgled bilo ok, sve pretrage, doslovno me ginekolog pitao da li mi to "znamo"?!! Isto sam imala godina ko ti, bolne menstruacije, rekao mi je da to tak mora biti. I onda me je počeo filati s klomifenom da dovede do uspjeha. Godinama kasnije, nakon laparoskopije, otkrilo se da imam tešku endometriozu i da te bolove ja nisam izmislila. Tumorski markeri (Ca 125 mislim) bili su visoki. Sve se poklapalo. Ostala sam bez jajnika i jajovoda s 28 god.
    No nije sve crno. Danas sam sretna majka, ali to je već druga priča.

  27. #27
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Cure su sve rekle. Mi smo se isto trudili vise od 7mj. I kad sam pomislila da nece ici, e tad se dogodilo. Nismo htjeli ici kod doktora (osim mojih standardnih ginekoloskih pregleda), jer smo pretpostavili da ce nam reci da nesto ne valja. Kupila sam knjigu Kako povecati plodnost prirodnim putem i pridrzavali smo se nekih savjeta i ocito da je upalilo.
    Savjet za opustanje nemam... Vi sami najbolje znate kako se kod vas otpusta. A druge pusti. Kroz jedno uho udje kroz drugo izadje (tu mislim na pitanja kad ce djete).

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo bili takav slučaj prije "dosta
    " godina. Sve je naizgled bilo ok, sve pretrage, doslovno me ginekolog pitao da li mi to "znamo"?!! Isto sam imala godina ko ti, bolne menstruacije, rekao mi je da to tak mora biti. I onda me je počeo filati s klomifenom da dovede do uspjeha. Godinama kasnije, nakon laparoskopije, otkrilo se da imam tešku endometriozu i da te bolove ja nisam izmislila. Tumorski markeri (Ca 125 mislim) bili su visoki. Sve se poklapalo. Ostala sam bez jajnika i jajovoda s 28 god.
    No nije sve crno. Danas sam sretna majka, ali to je već druga priča.
    Otkad sam pocela dobijati menustraciju imam jake bolove zadnji 5,6g svaki mjesec u hitnu moram na injekcije jer mi nikakve tablete ne pomazu ni cajevi, sve sam pokusala sto god mi je ko preporucio. Svi mi govore da ce to sve proci dok budem imala prvi porod, i da vecina se cudi kako me toliko boli jer taj dan ja ne mogu maknuti, fax i sve obaveze sam taj dan morala propustiti. Mene opet strah iako ginekolog kaze da je sve uredu.
    Drago mi je zbog Vas da ste uspjeli i da je krajnji ishod tako pozitivan. Cestitam.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj suma prvotno napisa Vidi poruku
    Cure su sve rekle. Mi smo se isto trudili vise od
    7mj. I kad sam pomislila da nece ici, e tad se dogodilo. Nismo htjeli ici kod doktora (osim mojih standardnih ginekoloskih pregleda), jer smo pretpostavili da ce nam reci da nesto ne valja. Kupila sam knjigu Kako povecati plodnost prirodnim putem i pridrzavali smo se nekih savjeta i ocito da je upalilo.
    Savjet za opustanje nemam... Vi sami najbolje znate kako se kod vas otpusta. A druge pusti. Kroz jedno uho udje kroz drugo izadje (tu mislim na pitanja kad ce djete).
    Cestitam vam i drago mi je zbog vas. Jeste li koristili neki poseban caj ili nesto za povecanje plodnosti prirodnim putem? Najteze mi pada to sto mi zadnja 3,4 mjeseca kasni po 7,8 dana( prije mi nikada nije kasnilo) i bas se obradujem pomislim to je to, i onda se ispostavi da nije...to mi bas tesko padne..suze...i depresija.

  30. #30
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    cak mislim da ti i nije dobro imati odnose baš svaki dan, treba malo pričekati da se spermići nakupe a opet svatko je priča za sebe.

    ni ja se nisam uspjela opustit i sebe uvjerit da to nije to što ja želim. hellooo.... to mi je kao žednog preko pustinje prevest a da on govori nisam žedan, majke mi nisam.
    ma jesam žedan sam i želim bebu.

    bit će to radoznalice samo polako, ja bihza par mjeseci otišla po drugo mišljenje sa svim tim nalazima kod nekog privatnog ginekologa tko ima vremena za razgovor i detaljan UZV, cudi me malo da zadnjih godina samo imaš takve bolove za ići u Hitnu.

    sretno!!!

  31. #31
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj radoznalica prvotno napisa Vidi poruku
    Cestitam vam i drago mi je zbog vas. Jeste li koristili neki poseban caj ili nesto za povecanje plodnosti prirodnim putem? Najteze mi pada to sto mi zadnja 3,4 mjeseca kasni po 7,8 dana( prije mi nikada nije kasnilo) i bas se obradujem pomislim to je to, i onda se ispostavi da nije...to mi bas tesko padne..suze...i depresija.
    joj znam taj osjecaj... ali nemoj se deprimirati... isplaci se i hrabro dalje. Ti odnosi sto sad imas su najbolji u zivotu... barem meni.
    Nismo pili nikakav caj. Ukratko, u knjizi kaze da treba paziti sto jedes, sto vise sirovog voca i povrca i obavezno saku sjemenki na dan i ti i partner. Znaci orasi, ljesnjaci, bademi, sjemenke suncokreta, buce... ne smije se sjemenke prziti ili bilo kako termicki obraditi, sirove se jedu. Izbaciti industrijsku hranu i piti manje kave. Knjiga je na mene djelovala jako pozitvno jer bas lijepo sve objasnjava. Ne mogu se sjetiti jos detalja iz knjige (osim da se prestane pusiti, piti, drogirati, ali mislim da to ni ne trebam napominjati).
    Inace nikad nisam imala redovitu menstruaciju (pet dana +- je meni variralo), al se sjecam da sam pomislila da cu poceti pratiti ovulaciju, ali do toga nisam dosla.
    Tvojom depresijom i tugom se menstruacija nece povuci, odnosno hocu reci tako je kako je bila ti vesela ili tuzna, zato radje budi vesela . Ima jedan grafit: biram biti sretan.

  32. #32
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Radoznalica, ako imaš tako jake bolove moguće je da je u pitanju endometrioza, jer to nije normalno. Idi obavezno po drugo mišljenje, obavi neke dodatne pretrage. Nažalost samo laparoskopija može dokazati da je sigurno endometrioza. Budi oprezna s lijekovima za plodnost, sa ketonalom i sl. Pomaže i promjena prehrane (izbaciti gluten tj sve pšenično, mliječne proizvode, šećer, meso krcato hormonima i antibioticima,). I knjiga koju ti preporučaju je super.
    Moja prijateljica je imala problem s začećem (ispostavillo se da je endometrioza u pitanju) i u Centru za plodnost u Zagrebu dobila je i plan praćenja ciklusa, savjete o prehrani, dodacima, bila je i na laparoskopiji i uspjela dva puta ostat trudna. Ja nisam nikad ostala trudna jer je za mene već bilo kasno. Imam sina školarca jer smo posvojili. Zato velim da se treba trgnuti dok još nije kasno. Ali nije mi žao jer obožavam svoju srećicu kao da sam ga ja rodila!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    cak mislim da ti i nije dobro imati odnose baš svaki dan, treba malo pričekati da se
    spermići nakupe a opet svatko je priča za sebe.

    ni ja se nisam uspjela opustit i sebe uvjerit da to nije to što ja želim. hellooo.... to mi je kao žednog preko pustinje prevest a da on govori nisam žedan, majke mi nisam.
    ma jesam žedan sam i želim bebu.

    bit će to radoznalice samo polako, ja bihza par mjeseci otišla po drugo mišljenje sa svim tim nalazima kod nekog privatnog ginekologa tko ima vremena za razgovor i detaljan UZV, cudi me malo da zadnjih godina samo imaš takve bolove za ići u Hitnu.

    sretno!!!
    Isla sam kod privatnog ginekologa jer nisam vjerovala prvom u bolnici, ali oba su mi rekli isto da je sve uredu i da se opustim i biti ce ok. Najvise me brinulo to sto me boli tokom odnosa a oni su mi rekli da je to reakcija tijela i da je to normalno dok se organizam prilagodi...jer nisam imala prije odnose...ne znam vise u sto vjerovati :S

  34. #34
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Prilagodi čemu? Želji za bebom?
    Meni to nema smisla...realno gledano,pola godine pokušavanja nije puno. Ali čemu čekati,ionako se samo budeš sve više grizla,želja bude sve jača...nebude minula niti se ti budeš opustila.
    Puno nas je bilo u tvom položaju...i sama sam nakon šest mj ciljanih odnosa otišla ginu i krenuli smo u obradu. Jer to da je sve super s menom i mojim ciklusom,ovulacijom,me nije zadovoljilo. Tek me tad zanimalo zakaj neče pa neče.
    Razmisli još malo,očito te jako muči...i otiđi popričati sa svojim ginom...pa makar krenite sa folikulometrijama koji ciklus da dokažete ovulacije. Ako ne uspije,otom potom.

  35. #35
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Bolan odnos je jedan od znakova endometrioze. Ja to stvarno dugo nisam znala (zapravo mi je sestra u bolnici to rekla), a prošla sam doktore koji su stvarno stručnjaci u svom poslu.

  36. #36
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ili samo obične upale rodnice, što me ne bi čudilo s obzirom na učestalost odnosa.

  37. #37
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj radoznalica prvotno napisa Vidi poruku
    Najvise me brinulo to sto me boli tokom odnosa a oni su mi rekli da je to reakcija tijela i da je to normalno dok se organizam prilagodi...jer nisam imala prije odnose...ne znam vise u sto vjerovati :S
    Ne razumijem ovaj dio. Prije pola godine nisi imala odnose s partnerom, a onda ste odlučili raditi na bebi i imati odnose svaki dan?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 19.11.2015. at 21:13

  38. #38
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem ovaj dio. Prije pola godine nisi imala odnose s partnerom, a onda ste odlučili raditi na bebi i imati odnose svaki dan?
    A što se tu ima ne razumijeti?
    Prije pola godine su se vjenčali i od tada žele dijete.

    Tako jednostavno i logično.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem ovaj dio. Prije pola godine nisi imala odnose s partnerom, a on
    da ste odlučili raditi na bebi i imati odnose svaki dan?
    Nisam imala odnose nikako tj. bila sam nevina, pa mi zato govore dok se tijelo privikne na tu promjenu...nadam se da ste me sad shvatili.

  40. #40
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Zvuči izmišljeno, Beti.

  41. #41
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    moram priznati da mi ovo zvuci poprilicno glupo
    6 mjeseci da se priviknes na odnose? ma daj...
    i okani se toga svaki dan
    vise cete i uzivati i lakse ces se opustiti
    sretno!

  42. #42
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ja sam relativno kasno počela sa seksom (19 g) i ne može se čovjek zasititi kada tako dugo apstinira, ali ne sjećam se nekih bolova,******************, ali prođe za pola sata. Radoznalica, jel tak i kod tebe?
    Posljednje uređivanje od apricot : 20.11.2015. at 08:36

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam relativno kasno počela sa seksom (19 g) i ne može se čovjek zasititi kada tako dugo apstinira, ali ne sjećam se nekih bolova, **********************, ali prođe za pola sata. Radoznalica, jel tak i kod tebe?
    Plačem od smijeha!!! Ma zuta, da te nema trebalo bi te izmisliti!
    Posljednje uređivanje od apricot : 20.11.2015. at 08:36

  44. #44
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ajme zuta..neznam jel bi te ili nisu svi isti,pa im tako ni odnosi nisu isti.
    radoznalica,imaš jako bolne menge,a i boli te kod odnosa...možda jednostavno to tako bude kod tebe,takva anatomija...ali ja nekak nebi stala na ovoj doktorovoj tvrdnji da se opustiš pa će proči. Istražila bi to.

  45. #45
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno


    a taman sam se polako odmicala s foruma

  46. #46

  47. #47
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku

    a taman sam se polako odmicala s foruma
    i ja sebi rekla: drzat cu se samo vjezbacica i to je to.
    a nu me opet tu

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    moram priznati da mi ovo zvuci popr
    ilicno glupo
    6 mjeseci da se priviknes na odnose? ma daj...
    i okani se toga svaki dan
    vise cete i uzivati i lakse ces se opustiti
    sretno!
    Pa i meni cudno zvuci kad uporedim s tudjim iskustvima da nemaju nikako problema s tim...onda ljudi kao arumente navode godine itd. Ma i meni je previse nemam bas neku zelju za tim ali sve se vodim s tim upornost se isplati pa svaki dan. Hvala

  49. #49
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zvuči izmišljeno, Beti.
    A, žuta, žuta Ja pokušavam mladoj ženi pomoći, a ti okreneš na zaje....iju ( moram biti fina kad pišem).
    Dobro da nisi spomenula i veličinu gospodinovog organa kao uzroka bolova. A seksanje svaki dan meni nije smetalo, godinama. Nakon kojeg desetljeća i komada djece 3, malo moraš razmaknuti učestalost, ali...:D (molim te, ne gledaj pravopisnu ispravnost...)

  50. #50

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme zuta..neznam jel bi te ili
    nisu svi isti,pa im tako ni odnosi nisu isti.
    radoznalica,imaš jako bolne menge,a i boli te kod odnosa...možda jednostavno to tako bude kod tebe,takva anatomija...ali ja nekak nebi stala na ovoj doktorovoj tvrdnji da se opustiš pa će proči. Istražila bi to.
    Istrazujem vjeruj samo po portalima cak i sutra idem po trece misljenje...ali muz mi pocinje misliti da umisljam da nesto nije ok i da novac djaba trosim na toliko pregleda.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •