Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: MSCT koronarografija

  1. #1
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno MSCT koronarografija

    Imate li iskustva s ovom pretragom ili znate nekoga tko je radio? Koliko sam shvatila, radi se o neinvazivnoj metodi, no nisam sigurna radi li se u anesteziji. Zanima me zapravo, kako se na uputnicu radi jedino u bolnici u Opatiji, mogu li se isti dan odvesti sama natrag u ZG ili bih trebala prespavati pa da vozim sljedeći dan.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Voziti sigurno mozes ( ne dobija se anestezija niti bilo sto slicno).
    zar Rebro vise ne radi?

  3. #3
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Super, hvala, sirius!
    Valjda ne radi kad me kardiolog šalje u Opatiju , kaže da se jedino tamo može na uputnicu (preskupo mi je 4.000 kn i više privatno).

  4. #4
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ili može biti da se dugo čeka na Rebru, u Opatiji mi je rekao da se čeka mjesec dana uz napomenu za žurni termin.

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Ili može biti da se dugo čeka na Rebru, u Opatiji mi je rekao da se čeka mjesec dana uz napomenu za žurni termin.
    Moguce da je tako. Onda brzo po termin.

  6. #6
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Hitam

  7. #7
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Imate li iskustva s ovom pretragom ili znate nekoga tko je radio? Koliko sam shvatila, radi se o neinvazivnoj metodi, no nisam sigurna radi li se u anesteziji. Zanima me zapravo, kako se na uputnicu radi jedino u bolnici u Opatiji, mogu li se isti dan odvesti sama natrag u ZG ili bih trebala prespavati pa da vozim sljedeći dan.
    Pretraga ti traje 10-30min max, zavisno od operatera. Neki su brži a neki sporiji.
    Nema nikakve anestezije, jedino ako budeš jako ustrtarena pa puls skoči dobiješ betablokatore da spuste otkucaje kako bi slike bile bolje. Ako te zanimaju baš detalji pretrage u detalje javi na pp. Uglavnom možeš se bez problema otpeljati u Opatiju, poslije popit kavu/prosetat i vratit se u Zg.


    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

  8. #8
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Eryngium, hvala! Bitno mi je da znam da mogu sama otići i vratiti se isti dan, da ne tražim pratnju i ne plaćam smještaj. Puls će valjda biti ok, oko 50 je u mirovanju, nadam se da se neću ustrtariti na stolu.

  9. #9
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ma bit će to super, do iznad 80 o/min ne daje se ništ, samo hrabro. Sretno!

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Podizem!

    I ja sam upućena na ovu pretragu. Za pocetak trazim termin gdje to obaviti...
    S Rebra mi je javljeno da do daljnjega tu pretragu ne rade radi obnove zgrade. Merkur ne radi tu pretragu.
    Znam da ima u Medikolu (poprilicna cifra).
    Zna li netko gdje se jos moze obaviti na uputnicu?

    LOM mi je rekla da me ona nažalost ne moze naruciti preko sustava centralnog narucivanja, da to moram sama.

  11. #11
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ja sam prije nekoliko godina dobila termin u Opatiji u Thalassotherapiji za nekih mjesec i pol dana (na uputnicu). U 8 sam otišla iz ZG, u 10 bila naručena, do 14 sam se već vratila u ZG. Ne znam koliko se sad čeka.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    hvala! poslala sam uputnicu u KB Dubrava pa cu vidjeti odgovor od tamo...
    Kakav je sam pregled? Da li je neugodan? Nadalje, rekli su mi da puls ne smije biti preko 75 (a meni je redovito oko 90 pa pitam sto u tim slucajevima...).

  13. #13
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    hvala! poslala sam uputnicu u KB Dubrava pa cu vidjeti odgovor od tamo...
    Kakav je sam pregled? Da li je neugodan? Nadalje, rekli su mi da puls ne smije biti preko 75 (a meni je redovito oko 90 pa pitam sto u tim slucajevima...).
    Ne sjećam se da je bio osobito neugodan pregled, no nahodala sam se dosad po raznim pregledima i zahvatima pa sam oguglala Sjećam se samo da me boljela glava odmah poslije i da sam morala popiti tabletu, ostalo je sve bilo očekivano, tj. dosta ugodno od strane osoblja, objasne svaki detalj.
    To za puls nisam čula niti se sjećam da mi je rečeno išta o tome, moj je inače dosta nizak u mirovanju (50-60).

  14. #14
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Išao moj muž nedavno. Pretraga nije neugodna, legneš u aparat koji snima. MSCT koronarografiju sad radi i Agram, na uputnicu, lista čekanja 3 mjeseca. Ne znam što se radi s pulsom, moj je isto redovno preko 75 i u mirovanju, valjda ti daju tabletu za usporavanje pulsa - nije valjda da to ne smiju raditi srčani bolesnici s ubrzanim radom srca, valjda postoji neki workaround. Možda je država još kojim privatnicima dala da to rade, vidiš da se radi privatni centar za rak (ne znam je li i država tamo uložila nešto), onda valjda moraju nekako smislit kako da normalni ljudi budu pokriveni s pretragama.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.07.2023. at 00:15

  15. #15
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Znači, i privatne ustanove su ti opcije, probaj izvrtit još koji broj od privatnika, ovisno što ti odgovore s KB Dubrava. Sretno! I da, moj muž je potvrdio to za puls.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.07.2023. at 00:18

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Jeli muž radio ručnu ili nožnu koronografiju? Pričala mi susjeda da su sasvim različite. Ona je radila u Magdaleni, presoavala je tamo za nožni slučaj

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Evo da javim update ako ce nekome trebati: najbrzi termin privatno u Medikolu a na uputnicu u KB Dubrava. Ja sm nazalost u meduvremenu zavrsila na hitnoj na Rebru. Ostavili su me na kardiologiji, i obavili koronografiju po hitnom postupku. Radili su mi klasicnu, ne msct, tako je dr procijenio. Rađena mi je kroz preponu. Malo je neugodno al nije tako strasno, daju lokalnu anesteziju.
    Moram pohvalit i doktore i sestre tu.

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Drži se! Jesi sad već doma?
    Kolko znam oni traže da se ostane dan dva još u bolnici

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    U bolnici. Jos ce mi radit neke pretrage.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •